Jump to content

Shimano GRX


AndrisBB
 Share

Recommended Posts

AndrisBB
(labots)

Vaitad process nav tāds ka tu paņem savu velo līdz, sēdies virsū un minies, tikmēr spečuks skatās un pa laikam pieregulē.

Kādā veidā tad viņš pēctam tev piemēram slēdzus vai stūri labā leņķī dabūs?

Es pie šiem pierakstijos.

 

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nomēra visus izmērus, rokas, kājas garumus utt. Tad ir tjipa šablons , ko liek uz velo un tiek regulēts. uzsēdes regulēšana Hawai un zzk atšķiras. Bet nu cita di... šana pēc regulēšanas. esmu apmierināts

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Regisss
pirms 3 stundām , AndrisBB teica:

Jāizbrauc gan laikam būs uz kādu velo veikalu, lai pieregulētu pozīciju uz velo, varbūm man galīgi šērsām.

Ir kāds speciāli to darījis?

Protams... visiem velo ir regulēta uzsēde! ;) 

pirms 2 stundām , kaads teica:

jap, velo pielāgoju pēc sava auguma, nomēra tevi visās vietās, atstāj uz dienu zirgu un nākamā dienā gatavs

Nu man visas reizes uzsēdi regulē sēžot un minot uz ruļļa! Svarīgi arī kā celis strādā pret pedāli...

pirms 2 stundām , AndrisBB teica:

Vaitad process nav tāds ka tu paņem savu velo līdz, sēdies virsū un minies, tikmēr spečuks skatās un pa laikam pieregulē.

ir šādi!

 

Es visas reizes esmu regulējies tieši un tikai pie Kārļa Smilktena. 

Link to comment
Share on other sites

Regisss

Uzsēdei skaitās tādi nosacīti 3 režīmi - tūrisma/treniņa, treniņa/sporta un sacensību (visagresīvākais).

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , AndrisBB teica:

Beigās tā arī tās Fizik Powerstrap X4 nekur 47 izmērā neatradu.

 

 

Nopirku Giro Privateer Lace tumši pelēkās. https://www.giro.co.uk/cycling-c45/shoes-c48/privateer-lace-mtb-cycling-shoes-p1764

Tādas mazliet offfrodīgākas mazliet. Staigāšanai OK, bet ne tuvu tik viegli/ērtas kā ar Giro Ventana.

 

 

 

 

 

 

jā saprotu tevi , man ar 48/49 parasti tas kas patīk, neder un jāņem tas kas ir pieejams 🤣

vēl jautājums par riepu platumu man tagad uz mtb ir 1,95 ..bet skatos- piepumpētas  pat cietas kā akmens ..ir mīkstas kad uzsēžos uz beņķa..(jo īpaši aizmugurējā) .velo pieteikts apkopei, varbūt jāliek kaut kāda  2,1 vai 2,2...

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Parasti jau es diezgan OK noregulēju pats, bet tas tāds ilgs pasākums, lēnām kautko pietwīkojot, bet ar "jauno" velo kautkā mazliet viens ceļgals sāp pēc ilgākiem braucieniem.

Tapēc arī jaunas kurpes. Pie reizes tad arī jāuztaisa 'profesionāls' bike fit, varbūt es clipšus ne pārāk labi pieregulēju un vispār kautkas cits ir galīgi garām. 

 

Nav rolleru mājās uz kā uzlikt veļuku. Ja būtu, tad varētu uzstutēt kameru un pats no malas paskatīties. Tagad jau var atrast dažādas applikācijas kas analizē video un palīdz.

 

Pirms 3 minūtēm , osscar teica:

piepumpētas  pat cietas kā akmens ..ir mīkstas kad uzsēžos uz beņķa.

Paskaties kautkādos kalkulātoros ko iesaka. Cik tad tu spiedienu liec? Cietas vai mīkstas, tas tāds abstrakts jēdziens :)

https://silca.cc/pages/sppc-form

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Ja tev kopā ar veļuku kādi 100kg, tad 25-25psi (1.4 - 1.5 bar) apmēram uz grantenes, būs daudzmaz OK arī uz asfalta. Pa bedraināku granteni var arī palaist zemāk. Bet ja tev riepas ar kamerām, tad liela varbūtība dabūt 'mīksto'.

Skaties arī kas uz riepas rakstīts, īpaši zemāk par min spiedienu konkrētām riepām jau arī nevar.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

tas gan..man gan glaunais pumpis ar manometru ir laukos..būs kāds mērītājs jāpaķer..bet gribētos teikta ka 3 bar stabili

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ja piepumpē cietas kā akmens, tad arī cieta braukšana un pavisam nekāda saķere.

3 bāri jau vairāk uz kādām 37mm riepām. Resnām riepām stipri pa daudz, ja nu vienīgi ja 100% mauc pa asfaltu.

Link to comment
Share on other sites

tas gan  ja nebrauc pa atsfaltu.ok paeksperimentēšu

Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Palasīju šo diskusiju par spiedieniem, iemetu kalkulatorā savus ričuka un braucēja parametrus un vajag 2.5 apmēram pa tipisko Rīgas trotuāru asfaltu un granteni. A es te ar 1.75'' riepām 3.2 priekšā un 3.8 aizmugurē pūšu un brīnos kā tas cietais alumīnija ritenis tik ļoti krata. :D
Nu būs jāpamēģina iepūst tik cik vajag un redzēs kā ripos.  

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Uz platākām riepām man parasti izskatās ka ir par 'mīkstu' un gribas lielikt kādu extra bāru, bet visi kalkulātori, ražotāju riepu spiedienu tabulas saka ka tā arī jābūt.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Spiediens jau ar atkarīgs no tā, kur un kādai vajadzībai brauc.

Ja grib kādos sačos pa asfaltu ātrāk nobraukt, tad faktiski skaties, cik rakstīts max uz riepas, un tik arī pūt iekšā.

Ja ikdienā pa pilsētu braukā, tad 2atm pilnīgi OK. Pilsētā varbūt arī 2.5

Protams, ja svars nestandarta, tad arī jāskatās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 5 minūtēm , ju teica:

tad faktiski skaties, cik rakstīts max uz riepas, un tik arī pūt iekšā.

Nu tas ar nebūs rādītājs. Tipiskajam sacensību līmeņa braucējam būs 60 - 70kg, tur pavisam citi spiedieni kā ierindas svētdienam braucējam ar 90kg.

SRAM ir OK kalkulators. Es parasti viņu Androīda aplikāciju izmantoju.

https://axs.sram.com/guides/tire/pressure

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Atgriežoties pie pedāļiem ar powermetru. Īsti jau lielas vajadzības no divpusējajiem pedāļiem nav, jo reāli jau tā atšķirība starp kājām ir diezgan konstanta. Man piemēram kreisā kāja ir stiprāka par labo, pa kādi 40%. Ja speciāli netrenē tieši labo, tad nekas tur ātri nemainīsies.

Pēc kādas 30min intensīvas mīšanās, labā kāja sāk mazliet haltūrēt.

 

 

Screenshot from 2022-05-24 09-28-51.png

 

 

 

Interesantāk man liekas 'pareiza' mīšanās tehnika. Man kautkur pa vidam starp 'astotnieku' un 'zemesriekstu'.

Ja vēro grafiku kamēr minās, tad var piespiest sevi mīties optimāli, nevis spiest pedāli uz leju, bet veikt tādas apļveida kustības.

Te mazliet sīkāk par 'astotnieku' un 'peanatu'.

https://support.wattbike.com/hc/en-gb/articles/115001848609-A-Beginner-s-Guide-To-Perfect-Pedalling

 

Tas kā man apmēram.

 

 

 

Screenshot from 2022-05-24 09-29-10.png

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Regisss
pirms 4 stundām , osscar teica:

vēl jautājums par riepu platumu man tagad uz mtb ir 1,95 ..bet skatos- piepumpētas  pat cietas kā akmens ..ir mīkstas kad uzsēžos uz beņķa..(jo īpaši aizmugurējā)

Cik Tev svars un kāds velo Tev? 26” vai 29”?

pirms 4 stundām , osscar teica:

velo pieteikts apkopei, varbūt jāliek kaut kāda  2,1 vai 2,2...

Uz 29” MTB es braucu ar 2.1, bet tagad modē ir 2.25 vai 2.3 un līdz pat 2.4”

pirms 4 stundām , AndrisBB teica:

Ja tev kopā ar veļuku kādi 100kg, tad 25-25psi (1.4 - 1.5 bar) apmēram uz grantenes, būs daudzmaz OK arī uz asfalta.

1.4 - 1.5 es nekad nekad arī bezkameru nelieku ar saviem 90kg… braucu gonkās tad bija ap 80kg… tad liku kādus 1.8-1.9 bezkameru 2.1” 29” MTB…

Link to comment
Share on other sites

26 nieks,..svars kādi 115 + mugurene kādi 10-15kg/

plus ričuks ap 14 +- 

Link to comment
Share on other sites

Ikdienai 2atm vidēja svara cilvēkam būs pats optimums ar MTB riepām.

1.4-1.5 jau sačos (vismaz LV) jau ir diezgan ekstrēmi.

 

@osscar es pumpētu kādus 2.3-2.5, lai nav jābrīnās, ka riepa pārspiedusies kaut kur. Ja pa asfaltu, tad pat kādas 3.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nopirkšu kādā celtniecības veicī manometru, pačekošu, bet domāju ka ar 3bar man viņas izskatās  pa mīkstu :D

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 10 minūtēm , osscar teica:

nopirkšu kādā celtniecības veicī manometru

Tik kāds tev ventīls? Presta? Maz ticams ka tādus celtniecības veikalos pārdod. Vai tu likši esošais šļauciņai pa vidu?

Bet nu tie spiedenu kalkulātori ir diezgan 'spot on', īsti tur nav ko filozofēt ko kurš liek. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

parastais auto tipa ventilis 😑 

Link to comment
Share on other sites

Aizbrauc takš uz kādu tankštelli. I sapumpēsi, i samērīsi.

Gan jau arī kādā veloservisā vari piebraukt, lai ātri paskatās, naudu, visticamāk neprasīs, t.i. iedos pumpi ar manometru, lai darbojies.

Ja ir kāds jaunāks auto, tam kam nav rezerves rata, tad tur parasti ir kompresoriņš ar manometru.

Link to comment
Share on other sites

ir ir tāds kompresors, tik rāda viņš +- tramvaja pietura. Kā jau minēju labais pumpis ar manometru ir šķūnī ...un sen jau gribēju savu manometru nopirkt, bet kaut kā aizmirsu visu laiku.  Kaut kur bija tāds forš krievu laiku..metāla..ar tādu līku snīpi :D. Slinkums mīties uz tanku. Auto veikali vai būvmateriālu ir pa ceļam..viss būs labi. 

 

Link to comment
Share on other sites

Nez, man renī esošais rādīja diezgan pareizi. Ne nepareizāk kā benzīntankos.

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Kazarms teica:

A es te ar 1.75'' riepām 3.2 priekšā un 3.8 aizmugurē pūšu

bet toties kā ripo :)

Link to comment
Share on other sites

Regisss

Man kundzes autiņā ir vecais Schwalbes:

https://r2-bike.com/SCHWALBE-Air-Pressure-Gauge-Airmax-Pro

 

Manā stāv jaunais SKS:

https://www.bike24.com/p27541.html

 

tas SKS ir baigi labs un ērts! ;)

 

Pumpja manometrs man gan rāda ne visai... lai gan pumpis ir dārgs... :( Dīvaini, bet rāda ~0.3 bar vairāk nekā faktiski.

 

Link to comment
Share on other sites

Kazarms

Vakar vakara aplītī pamēģināju iepūst tādus ciparus, kā rādīja @AndrisBB ieliktie kalkulatori. 

Ar maniem 100kg un ričuka 15kg uz 26'' 1.75'' riepām pēc Silca calculatora vajadzēja 2.5 atmosfēras abās riepās pa vidēji draņķīgu asfaltu/granti. Srams teica 2.5 priekšā un 2.8 aizmugurē.

Rezultātā, Sram kalkulatora rādītāji bija tuvāk patiesībai. Lai komfortabli justos un nebūtu sajūta, ka uz kādas apmales/saknes sit cauri pakaļējo riepu - optimāli sanāca 2.5 atmosfēras priekšā, 3.0 aizmugurē. Braukšana pa granti un sliktu asfaltu uzreiz komfortablāka, pa smilšaināku vietu arī mazāk nēsā un arī pa asfaltu ripoja manus tipiskos vidējos 25km/h brīvi.

Paldies, kungi, par uzmanības vēršanu uz šo niansi!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 2 stundām , Kazarms teica:

pa smilšaināku vietu arī mazāk nēsā

Pa smiltīm reku dzēks nodemonstrē kāda atšķirība starp 1.5 un 0.7 bar.

Vispār viņam kanālā ģeniāli video par visādām tēmām, ātrumiem, rāmjiem utt.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Regisss

Interesanti vai 800 eur par Garmin rally xc200 ir laba cena? Jauni…

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tas ir lētāk kā retail rekomendētā cena. Vai tie pedāļi ir 800 eir vērti, tas jau cits jautājums.

Ja es pirktu, tad visdrīzāk pirktu 'vienpusējos', neredzu baigo ieguvumu no divpusējiem.

Link to comment
Share on other sites

Regisss

Ja tērēju to baiso naudu, tad abus ņemu… var jau Rotor klaņus un monobloku… bet tas viss kā rotaļlieta… ;) 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Pa cik tad var dabūt vienpusējus? Ja nav naudas žēl, tad jau protams var pirkt, bet vai divpusēji dos īpaši vairāk datus.

Pāris stundas uz velotrenažiera un var redzēt, cik ļoti atšķiras jauda starp labo un kreiso pusi.

Parasti jau drīzāk interesētu vai ir uzlabojumi relatīvi salīdzinot ar iepriekšējiem mērījumiem.

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Pa cik tad var dabūt vienpusējus?

Neesmu meklējis.

 

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Parasti jau drīzāk interesētu vai ir uzlabojumi relatīvi salīdzinot ar iepriekšējiem mērījumiem.

Šim piekrītu!

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 4 minūtēm , kaads teica:

vai tu ar tiem pedāļiem sāksi braukt ātrāk un vairāk ? :D 

Interesantāka braukšana…

sorry… nesanāca paspīdēt Tev! ;)

 

Link to comment
Share on other sites

da kāda tur spīdēšana. katram savi tarakāni. manējie piemēram cenšas vid ātrumu noturēt max ilgi, citu dienu atkal nobraukt max  lielāku gabalu, vai aizvilkt uz kaut kādu vietu kur nav būts, utt

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

Regisss

Forši! Svarīgi jau ir vispār mīt! 🤪

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Cik tad tev ir vidējais ātrums tagad?

Pirms 2 minūtēm , kaads teica:

manējie piemēram cenšas vid ātrumu noturēt max ilgi

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...