Jump to content

Shimano GRX


AndrisBB
 Share

Recommended Posts

AndrisBB

 

Pirms 2 minūtēm , Regisss teica:

et nu par ko tādu LV es neesmu dzirdējis... :( 

Nav jau liela problēma, izveido maršrutu, izbrauc, ieliec bildes, nošārē un dodies pie nākamā maršruta :D

 

Man patīk arī ka parāda, kur var braukt ar velo, kur nevar, kāds ceļa seguma tips, kāds vidējais velosipēdistu ātrums tur.

 

Screenshot from 2022-05-17 22-01-31.png

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Garminam atkal ir mazliet cits fokuss. Ja piemēram izvēlas 'mountain biking', tad parāda heat mapu, kur pārsvarā cilvēki braukā.

Diezgan noderīgi piemēram pa pilsētu, jo cilvēki parasti jau brauc kur drošāk, labāka infrastruktūra utt.

 

 

Screenshot from 2022-05-17 22-07-13.png

Link to comment
Share on other sites

P.s. un ja nu kāds velomaršruta plānošanai kā pamatinstrumentu vēl lieto google maps, tad ziniet... tas ir kā laizīt ledeni caur vitrīnas stiklu 🤣

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 8 minūtēm , kaads teica:

es lietoju Komoot, bet pieeja citiem redzēt liegta 😀

Es šad tad ja braucu ar Action Cameru hiperlapse modē, tad pēc brauciena atlasu interesantākās bildes un uploadoju. Īpaši daudz laika neaizņem.

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Garminam atkal ir mazliet cits fokuss. Ja piemēram izvēlas 'mountain biking', tad parāda heat mapu, kur pārsvarā cilvēki braukā.

Diezgan noderīgi piemēram pa pilsētu, jo cilvēki parasti jau brauc kur drošāk, labāka infrastruktūra utt.

Nekad neko šādu neesmu skatījies un plānojis...

 

Pirms 2 minūtēm , Koala teica:

P.s. un ja nu kāds velomaršruta plānošanai kā pamatinstrumentu vēl lieto google maps, tad ziniet... tas ir kā laizīt ledeni caur vitrīnas stiklu 🤣

Kāpēc? Maljorkā velo nometnē vienmēr piemetām maršrutu google map un tad braucām... nākamos gados jau ielieku iepriekšējo garu GPX failu vai ko jaunu pačekoju! :) bet nu uz Maljorku pavasara nometnē braucu līdz 2018.g. ieskaitot...

 

Pirms 15 minūtēm , kaads teica:

es lietoju Komoot, bet pieeja citiem redzēt liegta 😀

Padalīsies ar maršrutiem? 🙄

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Regisss teica:

Padalīsies ar maršrutiem? 🙄

nekas interesants nav, uz vienu pusi 50-100 km. uz otru 50-100km . Maucu pēc garīgā un brīvā laika, kur acis rāda :D , ieraugu nezināmu taku, un  iekšā. gadās ka tā purvā beidzas :)  Ar velo jau nav tā kā ar kājām iet, kaut kur jau noteikti izbrauksi.

Varu Latvijas kontūru, pa Rīgu +- ap 60 km failu aizsūtīt

 

image.png.ecb8ec9ab56bc670fcc28a73eb20c8a1.png

Labots - kaads
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 8 minūtēm , AndrisBB teica:

Sorry, bet tad tu dzīvo vēl tehnaloģiju 2000. gadā :D

Neredzu tam visam baigo pielietojumu LV... Redzi, kaut kā esmu izdzīvojis... :D kaut kā pa meža takām esam nonākuši tur kur aptuveni plānots un tāpat tālāk... ;) 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu tapēc es saku ka LV nekā iekš Komoot nav. Civēki nedalās ar info, katrs pa savam.

Pats tak teici ka gribi maksāt par maršrutiem? Kapēc? To var viegli nošārēt, pielikt info, bildes, cilvēki var komentēt, kautvai sīkumus, kur interesants ceļa segums, kur kautkas interesants redzams, kur traks suns skraida. Un kur garšīgāka kafija un var palikt pa nakti.

Tam visam 2022. gadā jābūt par brīvu.

 

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 5 minūtēm , kaads teica:

Maucu pēc garīgā un brīvā laika, kur acis rāda :D , ieraugu nezināmu taku, un  iekšā. gadās ka tā purvā beidzas :)

biku līdzīgi... ;) bet nu virzienu vairāk vai mazāk skatāmies! :) 

Pirms 6 minūtēm , kaads teica:

Varu Latvijas kontūru, pa Rīgu +- ap 60 km failu aizsūtīt

Paldies, ja gribēsies izmīt, tad padošu ziņu! ;) 

es agrāk izmantoju https://www.konturumekletajs.lv, tagad nestrādā... bet laikam šis ir aktuālais tagad - https://www.takka.ai/routes

 

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ap to pašu Alūksnes ezeru. Kapēc meklēt pa simts lapām kautkādus GPX failus. Atver karti un visiem interesantiem maršrutiem jābūt redzamiem. Izvēlies tos segmentus kas patīk, kas atbilst tavam grūtības līmenim utt. Viss automātiski sinhronizējas ar velo kompi, gudro pulksteni vai sliktākajā gadījumā atver uz telefona. 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 1 minūtes , kaads teica:

Tu kafiju brauc lakt vai ar riteni mīt :) 

Tak pa ceļam jāpiestāj, jāpaklačojas ar citiek braucējiem un jāapēd kāda smalkmaizīte. 

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Ap to pašu Alūksnes ezeru. Kapēc meklēt pa simts lapām kautkādus GPX failus. Atver karti un visiem interesantiem maršrutiem jābūt redzamiem. Izvēlies tos segmentus kas patīk, kas atbilst tavam grūtības līmenim utt. Viss automātiski sinhronizējas ar velo kompi, gudro pulksteni vai sliktākajā gadījumā atver uz telefona. 

Domu sapratu, ideja nav slikta... bet latvieši kautrīgi... nedalās ar visu pēc kārtas un slinki uz atsauksmēm komentāriem utt... ja nu tikai kādu nodirst... :D īpaši politiķus un Kariņa valdību... :D 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tā tāda sociāla padarīšana :D

Nu pirms brauc mājās kāds aliņš vai sidrs ar jāizder.

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Just now, AndrisBB teica:

Tak pa ceļam jāpiestāj, jāpaklačojas ar citiek braucējiem un jāapēd kāda smalkmaizīte. 

Nu lūk... ja mēs čomi braucam... tad braucam... ne dzeram kafiju un klačojamies... :D 


Esmu 2 whatsapp velo grupās un arī FB 2 grupās... garos šosejas maršrutus gan sarunājām un savācāmies vairāki.... 6atā... vai vairāk tomēr inčīgāk un ātrāk. 

Link to comment
Share on other sites

nu nezinu cik soc. padarīšana tā aktuāla,  bet ar krāniem nemēros, nevienā soc tīklā neesmu. isāk sakot garlaicība :D 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Just now, Regisss teica:

Nu lūk... ja mēs čomi braucam... tad braucam... ne dzeram kafiju un klačojamies... :D 

 

Ar tiem ko kopā aizbrauci, ar tiem var pa ceļam klačoties. Kafejnīcā var citus cilvēkus sastapt. 

Pat vienreiz darbu tās esu atradis :D

Angļiem patīk runāt ar visiem un par viskautko :D

 

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 16 minūtēm , kaads teica:

Varu Latvijas kontūru, pa Rīgu +- ap 60 km failu aizsūtīt

Klau, šis nav maršruts ko arī Velomens taisījis? Šķiet Pulsometra Māris arī līdzīgu ir minis... :)

Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Ar tiem ko kopā aizbrauci, ar tiem var pa ceļam klačoties. Kafejnīcā var citus cilvēkus sastapt. 

Pat vienreiz darbu tās esu atradis :D

Kaut kā Latvijā neesmu ar tādu kultūru saskāries... 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Vo, tiko saņēnu emailu no Stravas pēc šodienas brauciena. :D

 

 

 

 

Screenshot from 2022-05-17 22-42-25.png

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Regisss

Piereģistrējos tajā Komoot. Man te, gan ap Rīgu, gan Valmieru izskatās padaudz maršruti... ;)  patiešām padaudz!

Link to comment
Share on other sites

varbūt,

kaut kur netā kaut kad sen novilku, kaut ko izbraucu pa savam, plus mīnus pieturējos pie maršruta.

Tilts pār Zundas kanālu interesants pasākums. Izrādās tas ir slēgts un nosacīti bīstams, atpakaļ tač nemīsi, lai nesačakarēt kontūru :D 

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

Vo, tiko saņēnu emailu no Stravas pēc šodienas brauciena. :D

Ko tādu sadarīji? 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Esu noturējies segmenta leaderboarda topā pēdējās 90 dienas.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Regisss

Tu speciāli meklē Strava segmentus un tad atvelc tur? :D 
Es vairāk nekā 1 gadu bija visu laiku līderis vienam nobraucienam (kalnu slēpes) Plan d Corones kūrortā... Tur vairākos segmentos joprojām esmu TOP3 :D Psihajiem pieder pasaule... :D :D :D 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Neko īpaši speciāli tais segmentos nedaru, vienkārši man tie segmenti iekrīt maršrutā.

Tagad kopš oktobra/novembra īpaši bieži nebraukāju, bet sākot ar aprīli esu atsācis vainu vakaros vai nu no rīta izbraukt stundas braucienu. Nu tā 25 - 28km atkarībā no satiksmes, kamēr tiek uz veloceļa.

Tad pa vīkendiem kautko mazliet garāku. 

Link to comment
Share on other sites

Nu tā vakar uzinstalēju to komoot...un no tās LV velo kartes paņēmu traku kml un gpx formātos ( jo Ludzas maršruts tur nebija):

 

kamootam biku čakars jo jams neļauj apvienot vairākus trekus - katru gpx kā atsevišķu maršrutu rāda. Nācās ar kaut kādiem online tooļiem "sapludināt". Maps me apps gan uzreiz vienā kartē visus kml failus rāda kā maršrutus. google mapā cik sapratu telefonā nevar šos ielādēt..tikai caur web tajā my map. Bet man kā tūristam derēs gan maps me gan kamoot...baigo statistiku un biometriju man nevajag 😁

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)
Pirms 6 minūtēm , osscar teica:

kamootam biku čakars jo jams neļauj apvienot vairākus trekus - katru gpx kā atsevišķu maršrutu rāda.

Nu tas itķā būtu pareizi, jo tas fails pa lielam ir rinda ar GPS coordinātām. Ja sapludina vienā, tad kautkāds 'pārleciens' no vienas vietas uz otru sanāk.

Uztaisi tos maršrutus publiskus, katru pa savam. Pēctam plānojot jaunu maršrutu viņus var apvienot. Vai paņemt kautkādas daļas no katra.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

šis nestrādāja, bet bija viens kur uz kartes var uzlikt - tas strādāja - gpx studio

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Pa lielam jau tie vienkārši XML teksta faili. Copy/paste segmentus (visu kas iekš <trkseg>......</trkseg>) vienā failā vienu pēc otra un strādās.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Šodien mazliet nodarbojos ar mini šķūningu. Izdomāju ka jāuztaisa Action Cameras stiprinājums, kuru var piemontēt oriģinālajam Hammerhead Karoo 2 turētājam.

Šādam.

Hammerhead-Karoo-2-Mounting-System01.jpg

 

Beigās sanāca kautkas tāds. No divām daļām, augšējo izprintēju no PLA ar karbna šķiedrām, apakšu no PLE (tādu mīkstu kā gumija, lai labāk pieguļ). Tad ar superlīmi salīmē (izprintētās daļas) un pievelk abus kopā ar skrūvēm. Turas OK, un stiprums arī ok. Ar koru salauzt jāpieliek diezgan liels spēks. Būtu pa darbadienām bezgala daudz brīvā laika, varētu aiziet līdz hakerspeisam un izfrēzēt no alumīnija vai kautkā eksotiskāka.

Ja nu kādam valag varu aizsūtīt STL failus.

 

 

 

 

Screenshot 2022-05-22 at 13.33.00.png

Screenshot 2022-05-22 at 13.32.34.png

Screenshot 2022-05-22 at 13.31.18.png

IMG_20220522_192504.jpg

IMG_20220522_192441.jpg

Labots - AndrisBB
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
17.05.2022. , 18:07, AndrisBB teica:

Jaunas kurpes ar vajadzētu iepirkt, bet joprojām kautkam interesantākam trūkst izmēri.

Beigās tā arī tās Fizik Powerstrap X4 nekur 47 izmērā neatradu.

https://www.fizik.com/uk_en/terra-powerstrap-x4.html

Karameles/Dubļu krāsā vai pat pelēkās, būtu ideāli saskanējušas ar riteņā rāmja un ķiveres krāsu.

Varēja jau pa taisno no Fizik noppirkt, bet tur pēctam ganjau būtu ķēpa ar muitām, atpakaļ šutīšanām, ja neder. Bet laikam tomēr tā vajadzēja darīt, jo no nopērkamajām pēc skata visvairāk patīk.

 

Nopirku Giro Privateer Lace tumši pelēkās. https://www.giro.co.uk/cycling-c45/shoes-c48/privateer-lace-mtb-cycling-shoes-p1764

Tādas mazliet offfrodīgākas mazliet. Staigāšanai OK, bet ne tuvu tik viegli/ērtas kā ar Giro Ventana.

 

Tagad paies atkal kāds laiks kamēr 'klipšus' pieregulēs.

 

Starpcitu šis verķis baigi ērti palīdz pārnes klipšu pozīciju starp līdzīgām kurpēm, vai pieregulēt mazliet esošās.

https://www.ergonbike.com/en/product-details.html?anr=48000000&s=tp&a=bikefitting

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Jāizbrauc gan laikam būs uz kādu velo veikalu, lai pieregulētu pozīciju uz velo, varbūm man galīgi šērsām.

Ir kāds speciāli to darījis?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , AndrisBB teica:

Ir kāds speciāli to darījis?

jap, velo pielāgoju pēc sava auguma, nomēra tevi visās vietās, atstāj uz dienu zirgu un nākamā dienā gatavs

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nobookoju vizīti uz aiznākamo nedēļu. 90 min sesija, zirs nav nekur jātstāj. Redzēs vai tas kautko uzlabos.

Link to comment
Share on other sites

varbūt tavu uzreiz saskrūvēs, ja kaut kas būs jādara, uz gāju 5 vai 6 vakarā , tāpēc skrūvēšana bija nākamajā dienā

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...