Jump to content

Shimano GRX


AndrisBB
 Share

Recommended Posts

Regisss
Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

Varbūt arī ka ar MTB mazliet vieglāk, bet ar tādu kārtīgu gravel ričuku būs ātrāk.

Latvijas gruntenēs šķiet ka nav... Braucām to Velomena (K. Ratnika) ikgadējo piedzīvojama braucienu - šai gadījumā Liepāja - Rīga ar visiem čekpunktiem caur Jelgavu utt... Čoms brauca ar šo pašu Trek gravel... mēs 4 pārējie ar MTB... Nu viņam ar gravel gāja grūtāk un lēnāk nekā mums... mums viņš visu laiku bija jāgaida, lai gan nebija vājākais... 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Pa lelam jau atkarīgs cik ātri minās. Ja virs kādi 25km/h, tad ātrāk būs ar graveli, vai precizāk mazāk enerģija vajadzēs tērēt pie tāda paša ātruma.

 

Ja zem 20km/h tad jau nekādas starpības. Varbūt tad pat vieglāk ar MTB pie tāda pašā ātruma. Tīri dēļ tā ka mīkstāk.

Link to comment
Share on other sites

Regisss

@AndrisBB cik Tev sver tas gravel? Pilnā komplektācija, bez velo datora?

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Kādi 10.5kg. Apmēram.

ja nebūtu amis, bet karbona dakša? cik tad?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tad jāsver :D

Kautkādi 500g atšķirība starp dakšām laikam bij.

 

Karbona ir 560g,

RockShox Rudy apm 1200 - 1300g.

 

Ja samainītu dakšu, ratus, riepas, kasetti, tad ganjau kāds 1 - 1.5kg nokristu.

Pa lielam īpaši nestresoju par paša velo svaru, lielāks liekais svars man ap vēderu. Kad no tā tiks vaļā, tad var domāt par velo svaru :D

 

Link to comment
Share on other sites

Regisss

Nu es tikai tā... Teorētiski ;) 

Manā galvā gravel ir šosejnieks priekš slikta asfalta... :D grūti šo iedomu izsist no galvas... :( 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Visur ar viņu var izbraukt, it īpaši ar 45mm riepām. Pa asfaltu gan viņas (tās PIrelli) nav diezko ātras.

Skaidrs ka pa kautkādām sakņainām, meža downhill trasēm viņam nav celību, bet pa granteni, kautkādiem viegākiem neceļiem iet kā reiz, plus nav bezcerīgs uz asfalta. Gadndrīz vienmēr jau sanāk kādi 30% asfalta, lai vai kā maršrutu plānotu.

 

Kautkad nesen mērijām kuram iet ātrāk, kad ripo no kalna. Tad man bij vēl Cannondale Topstone ar tādām pašām 700c riepām, kolēģim 40mm Schwalbe g-one allround. No kalna ripojot nav nekādu cerību turēt līdzi (bez mīšnās), atpaliek pamatīgi.

No šī kalna. No augšas līdz lejai.

 

https://www.google.co.uk/maps/@51.2860686,-2.7571541,3a,75y,201.41h,90.99t/data=!3m7!1e1!3m5!1sROTK-FO9rzUcsVsFWnEsVw!2e0!3e11!7i16384!8i8192?hl=en

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Regisss teica:

MTB pumpēju ap 2.0 priekšu un 2.1 aizmuguri... ja mežs, tad ~1.8 - 1.9 priekša un 1.9-2.0 aizmuguri... 

cik pats sver?

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Just now, kaads teica:

cik pats sver?

ar drēbēm kādi 90kg būs...

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 15 minūtēm , kaads teica:

man arī kaut kā mtb mīļāks, kaut arī reizēm velku pa šosi  daudzus km

es tāpat... patīk MTB arī tīri pa pilsētu, asfaltu... bet nu šosi man arī kopš 2015.g. vasaras... ar to gan parasti garos gabalus braucu nu 80-90+km

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 1 minūtes , kaads teica:

es jau domāju rakstīsi 180-190 km ar šosi 🙂

Ja neskaita ~350km to Velomena piedzīvojumu braucienu, tad ar šosi garākais gabals ~170km... ar 1h pusdienu pauzi... (Malaga - Gibraltārs - Malaga)

Labots - Regisss
Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 4 minūtēm , kaads teica:

Gemoss riekstu braucienā bik vairāk bija, ar  MTB :rus_roulette:

kas tas par braucienu? :D

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 5 minūtēm , kaads teica:

730km?!?!?! 36h?! Sviests... es pasēju... :D  pēc tam rieksti vienkārši vairs nav... :D :D :D 

Labots - Regisss
Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 1 minūtes , Regisss teica:

pēc tam rieksti vienkārši vairs nav... :D :D :D 

tik liels psihs neesmu vēl 😀 ,pie tam vēl pa maģistrāliem ceļiem vilkt.

minu vienu posmu, pa savu maršrutu. Pasākuma laiks  bija nedēļu vai divas, varēja jebkuru dienu un jebkurā laikā vilkt.

Link to comment
Share on other sites

Regisss

@AndrisBB Tu esi ko skatījies, pētījis no jaudas mērītājiem?

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Vienu brīdi doma bij. Tad arī paralēli bij doma upgreidoties uz kautkādu SRAM mullet buildu. Priekšā Rival, aizmugurē Eagle, wireless setupu.

Tad nu viņiem ir relatīvi lēts power metrs jau pašā cranksetā, ja jau jāpērk tāpat, tad ņemtu opciju ar jaudas mērītaju.

https://www.sram.com/en/sram/models/pm-riv-1w-d1 nu vai kautkas līdzīgs.

 

Bet tagad sāku domāt ka īstenībā jau GRX darbojas ok un man to SRAM nevajag :D

 

Otrs variants varbūt dabūt Garmin pedāļus

https://www.wiggle.co.uk/garmin-rally-xc100-pedal-power-meter

 

 

Par powermetru domāju vairāk ziemā, kad sporta zālē trenējos uz trenažiera, kam diezgan labs mērītājs.

Forši var intervālu treniņus veikt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Otrs variants varbūt dabūt Garmin pedāļus

https://www.wiggle.co.uk/garmin-rally-xc100-pedal-power-meter

Šis būtu ērts risinājums, bet gribas abas kājas.. un tur šķiet ap 1k EUR sanāk... :(

Šosim jau varētu Ultegru Stage 1... bet tas arī 1 klanis tikai...

MTB baigi dārgi ir tie monobloka risinājumi... un shimano jau nav... :( 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Ja es pirktu, tad ganjau te

https://www.bike-discount.de/en/garmin-rally-xc200-pedal-powermeter-system

 

Uz UK viņi sūta bez PVN un tad pašam tas jāmaksā vai kurjers iekasē, bet pagaidām man statistika tāda, ka maksāju vidēji 1/3 gadījumu. Dārgākās mantas kautkā parasti tiek cauri bez PVN :D

 

 

Vērts riskēt. Nu cik tur nu riskēt, cena arī ar visu PVN tur lētākā parasti.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

maksāju vidēji 1/3 gadījumu. Dārgākās mantas kautkā parasti tiek cauri bez PVN :D

Apkrāp Borisu? :D 
Es laikam ņemtu tepat Garminā caur paziņām. Parasti viņi iedod ciparu zem visiem šiem bike24, bikediscount utt... ;) bet tāpat cipars pisec... :(  

Pirms 2 minūtēm , kaads teica:

domā ka sāksi savādāk mīt ar jaudas mēritāju ?

interesantāk... progresu var smuki monitorēt... garmins uzreiz kvalitatīvāk seko līdzi ķermeņa kondīcijai utt... Tīri kā dārga rotaļlieta...
Man ir wahoo kickr snap smart trenažieris... kādreiz minu Zwiftā... labi ar jaudas mērītāju... nu jau 3 ziemas neesmu velo stellējis... :(

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Neko neapkrāpj, galvenais Breksitists (ne Boriss, bet Rees Moggs, aka Breksita ministrs) pats pirms pāris nedēļām atzinās, ka nav iespējams izkontrolēt kravas/sūtījumus, tapēc atkal atliek uz pus gadu visas muitu pārbaudes utt.

No UK uz EU pārbauda visu, no EU uz UK, reti, jo vienkārši nav ne iespēju, ne cilvēku, ne laika un naudas tam.

 

Nu ja man tagad uznāks vēlme iztērēt 1k, tad laikam drīzāk nopirkšu DJI Mini 3 Pro. 

Tagad gan gadžetu bužetā liels caurums, nopirku Maku. Jāietur tagad fiskālā disciplīna un neko nedrīkst pirkt :D

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Tagad gan gadžetu bužetā liels caurums, nopirku Maku. Jāietur tagad fiskālā disciplīna un neko nedrīkst pirkt :D

es arī paņēmu jaunu ābola telefonu un planšeti... :D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Regisss teica:

nu jau 3 ziemas neesmu velo stellējis... :(

tāds pats liktenis pedāļus  piemeklēs 😀

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 1 minūtes , kaads teica:

tāds pats liktenis pedāļus  piemeklēs 😀

tie visu laiku būs uz kāda no 3 ričukiem... :D  un tas trenažieris bija svarīgs kad gonkās minu... :( 2017.g. gan bija pēdējā pilnā un visu laiku labākā sezona... :(

 

Labots - Regisss
Link to comment
Share on other sites

arī taisījos pirkt Tacx NEO 2T Smart Trainer, bet nu labi padomājot, atliku uz citu laiku 😀 Procesu svaigā gaisā tas neaizvieto.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Tagad jau ebayā visiem tiem Wahoo utt jābūt lētākiem. Covida laikā un pa ziemu jau cenas bij kosmosā, tad pavasaris, covids cauru un pilns ar nevienam nevajadzīgiem.

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 1 minūtes , kaads teica:

arī taisījos pirkt Tacx NEO 2T Smart Trainer, bet nu labi padomājot, atliku uz citu laiku 😀 Procesu svaigā gaisā tas neaizvieto.

Ziemā pēc darba... katru 2 dienu kādu 1.5h pasēdēt jau varēja... un Zwiftā vismaz nedaudz interesantāk... ;)

Link to comment
Share on other sites

šogad ziema tāda sniegota ibio trāpījās, atceros gadus ka janvāri minu pa svaigu gaisu  un pliku asfaltu 

Link to comment
Share on other sites

Regisss

nekad pa ziemu neesmu minis... distancenes vai treniņi iekštelpās... vienīgā sniega izmīšana ir ar MTB pa piebrauktām sniegotām meža taciņām... tas gan forši! ;) 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Te pie manis var bez problēmām mīties cauru gadu. Sniegs reti, varbūt 1x divos gados uz kādu dienu/divām uzsnieg.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 13 stundām , Regisss teica:

Manā galvā gravel ir šosejnieks priekš slikta asfalta... :D grūti šo iedomu izsist no galvas...

Man atkal grūti iedomāties pa kurien LV varētu braukt, lai vajadzētu MTB? Turaidā no kalna lejā pa mežu tas jau cits stāsts.

 

Man patīk visi šie Glorious Gravel braucieni pa wīkendiem, ik pa laikam uz kādu aizbraucu.

Ir pa vidam kas brauc arī ar MTB un dažos segmentos arī ar MTB būtu visdrīzzāk vieglāk/ātrāk.

 

Nu kā te pa tiem akmeņiem. Te tādu ceļu pa kalniem daudz.

 

Link to comment
Share on other sites

Regisss
Pirms 48 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu kā te pa tiem akmeņiem. Te tādu ceļu pa kalniem daudz.

Tikai MTB… Hardtail ;) ar to šauro šosejas stūri neizskatās patîkami 🤪

vispār ja ņemtu jaunu MTB tad laikam to team fūlīti no SUPa vai supercaliber no Treka ;) 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...