Jump to content

Kvantu datora būvniecība privātām vajadzībām.


Valters Brūniņš
 Share

Recommended Posts

Valters Brūniņš

Labdien. Šis ir jautājums par kvantu skaitļošanu. Es domāju būvēt kvantu datoru. Ir nepieciešama palīdzība.

 

Es atradu internetā kur var nopirkt kvantu procesoru. Jāteic ka cena ir iespaidīga - 3102 eiro. Es neuzskatu to par neko nereālu, tas nav skams (jo es zinu kā viņš darbojas un kā atpazīt skamerus, piemēram valsts, profila bildes un parādāmā vārda, arī uzvedības čatā).

 

Es atradu tādu kurš satur 140 savstarpēji saistītus CPU. Par jaudu kubitos negribu spriest, jo latentums viņam ir 0.0015 sekundes neatkarīgi no herciem. Mani vairāk interesē komplektācija. Vārdu sakot kādu RAM, GPU, PSU, SSD, māteni būtu jāizvēlas un cik lielu platību viņš aizņems un elektroenerģijas aptuveno patēriņu un pie kāda enerģijas avota viņu pieslēgt lai viņš strādātu.

 

Šī ideja nav joks. Es patiešām to vēlos un maksimāli mazākos izmēros. Programmēšanas valodas viņam jau esmu apguvis, tā kā es saprotu ar ko man ir darīšana.

 

No vēstures. Google Kvantu Superdators ir 14-tais pēc kārtas uz šīs planētas. Šādus datorus būvē tik masīvus ka vajadzīgs vesels institūts. Es vēlos viņu uzbūvēt kompaktu un tā lai vismaz varētu izskatīties pēc kaut kā līdzīga GPU keisiem kas saslēgti ar vadiņiem un kontroles datoriem.

 

Par vēlamo rezultātu. Viņam būtu jāspēj ietilpt standarta divistabu dzīvoklī - tādu starp citu esmu dabūjis Jūrmalā, kur viņš netraucēs nevienu. Tāpat ne vairāk par 3 fāzēm, 220 voltiem, drošinātāju ampēru limitu un līdz 1.2kW - elektrodrošības apsvērumu dēļ. Vārdu sakot viņš nedrīkst pat sist ārā korķus. Jūsu uzdevums ir piemeklēt 140 CPU 2core jaudai atbilstošu aparatūru - linkus nemest ja vien nav kāds tiešām pazīstams veikals. 

Screenshot_20200605-003305.png

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Kvantu superdators uz PLC bāzes?

Kā vispār var nebūt slinkums tādu daudzumu uzdrukāt, kautkāda viena diezgan vāja joka pēc, tur jau galīgi aiz bezdarbības jājūk prātā. Kautkāds dīvains humors.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Drīzāk jautājums zinātājiem. Kas tajos PLC tik īpašs ka viņi tik dārgi? $ 3 - 6k?

Tas ka viņus vairs neražo bet kādai iekārtai ļoti vajag?

Link to comment
Share on other sites

Valters Brūniņš
Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

Drīzāk jautājums zinātājiem. Kas tajos PLC tik īpašs ka viņi tik dārgi? $ 3 - 6k?

Tas ka viņus vairs neražo bet kādai iekārtai ļoti vajag?

Viņi ir būvēti pēc citas tehnoloģijas. Tur ir kristāli kuri jāatdzesē labi stipri. Taču šis ir savādāks. Bildēs vajadzētu būt kristāliem taču šeit tie nav redzami. Līdz ar to tehnoloģija ir savādāka un tāpēc arī cena ir šāda - 3...6 k$. Kāpēc - tāpēc ka neražo. Tā ir atbilde uz jautājumu.

Link to comment
Share on other sites

Valters Brūniņš

Kas attiecas uz to ka kvantu dators pieder nākotnei, oponēt varētu kaut vai tik tālu ka detaļas patiešām ir reāli nopērkamas. Būvēt plānoju aptuveni 18 mēnešus kad sākšu. Šis skrīns ir no Ebay un tur ir atrodama pārējā aparatūra. Vienīgi nav skaidrs kā zināt ka nekļūdīšos.


Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Tavs pieminētais ir aizstāts ar https://www.se.com/in/en/product/BMEP582040/processor-module-M580---Level-2---Remote/

 

Kur tur kristāli?

Viņam nav kristālu. 140 CPU ir. Tas arī skrīnā redzams.

Link to comment
Share on other sites

Kvantu datori jau realizēti dabā un ir pārdošanā? Gan jau kāds marodiernēğeris nozadzis kaut ko pašam nesaprotamu kopā ar bukletu ar redzējumu par apzagtās kompānijas attīstību un tagad tirgo...

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Cik saprotu tur ir viens un vecs 80486 processors kas iet uz 100mhz. 140 nekur nav pieminēti.

 

 

Pirms 6 minūtēm , Racer teica:

nozadzis kaut ko pašam nesaprotamu

Izskatās ka tā viņu ebayā maksā, ir pat kastēm pa 7k gabalā.

 

Izskatās ka autoram tādu vai līdzīgu izdevies nobeigt, tagad jāpērk vietā jauns un sašūmējās par cenu. Tapēc domāja ka būs smieklīgs un uztaisīs šo topiku.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Valters Brūniņš
Pirms 1 minūtes , Racer teica:

Kvantu datori jau realizēti dabā un ir pārdošanā? Gan jau kāds marodiernēğeris nozadzis kaut ko pašam nesaprotamu kopā ar bukletu ar redzējumu par apzagtās kompānijas attīstību un tagad tirgo...

To var arī pārbaudīt vai ir patiesība. Kā nekā šis nav vienīgais. Tādu ir simtiem tajā Ebay. Par ādas krāsu runājot. Uzmanīgi jāskatās uz valsti - tā diezgan ātri var pateikt cik droši. Šis no Honkongas. Turklāt ir pievienotas arī fotogrāfijas, kādas diez vai būtu atrodamas internetā. Kas attiecas uz skamu - uz mani tas nestrādā. Ir bijuši mēģinājumi jau iepriekš un esmu jau melnajā sarakstā dēļ savas attieksmes pret šādām apšaubāmām darbībām. Kā arī, neviens jau neliedz atteikties no savas izvēles. Labs jautājums no kurienes tad pārējās sastāvdaļas tur nonākušas?


Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Cik saprotu tur ir viens un vecs 80486 processors kas iet uz 100mhz. 140 nekur nav pieminēti.

 

 

Izskatās ka tā viņu ebayā maksā, ir pat kastēm pa 7k gabalā.

 

Izskatās ka autoram tādu vai līdzīgu izdevies nobeigt, tagad jāpērk vietā jauns un sašūmējās par cenu. Tapēc domāja ka būs smieklīgs un uztaisīs šo topiku.

 

Nenobeidzu vēl. Vienkārši ar 2 kubitiem nepietiek.

Link to comment
Share on other sites

Valters Brūniņš

Turpinot par skamu. Reģistrēts 2010, ļoti aktīvs. 99% pozitīvu atsauksmju. Nu tāds jau nu gan ar skamu diez vai riskētu. Lūdzu uzmanību šim pārdevējam. Tas bija viņa.

Screenshot_20200605-015140.png

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nu šitie izskatās no kautkādas "Safety" sērijas, acīmredzot notestēti līdz riebumam un atbilst jēbkādiem zināmiem drošibas standartiem, no turienes arī tā briesmgā cena.

Tad jau pilnīgi neloģiski tādus pirkt ebayā, jo kas to lai zin kas tie par kloniem. Maz ticams ka kāds kam tiešām šos vajag dabūs sertifikātus no ebaya pārdevēja.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Valters Brūniņš
Pirms 2 minūtēm , AndrisBB teica:

Nu šitie izskatās no kautkādas "Safety" sērijas, acīmredzot notestēti līdz riebumam un atbilst jēbkādiem zināmiem drošibas standartiem, no turienes arī tā briesmgā cena.

Tad jau pilnīgi neloģiski tādus pirkt ebayā, jo kas to lai zin kas tie par kloniem. Maz ticams ka kāds kam tiešām šos vajag dabūs sertifikātus no ebaya pārdevēja.

Pie tā tad arī būtu vērts piesieties gadījumā ja nu tomēr. Paldies par padomu! Nu būšu vēl zinošāks.

Link to comment
Share on other sites

Man ir drusku veca šīfera palicis, vismaz lielākos caurumus varētu piesegt.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Sorry, bet kāda starpība 140 CPU vai 1400 CPU, kāda starpība ar ko viņus dzesē, eku geimeri arī ar slāpekli mēdz dzesēt. Vai tad kvantu datoram nav bišķi citi darbības principi (kurus es neesmu spējis izprast ?)? E-līcī HOH gāzes iekārtas arī pārdod biezā slānī.

 

p.s. esmu tikai par jaunu censoņu entuzismu, bet nu...

Link to comment
Share on other sites

Līdz pilnmēnesim tālu?

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 1 minūtes , jema teica:

Līdz pilnmēnesim tālu?

Pagājušonakt tā logā spīdēja, ka gaudot gribējās ?.

 

Ja saliek visādus LEDus kastē, tad tur skraida daudz kvantu.

Labots - Jurkins
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Zēns pīpē labu mantu..

 

Ja jau dod savas kordinātas, tad atļāvos izvilkt citātu no FB:

"Tie kas nodarbojas ar hakingu, lai būtu informēti, ka 1.maijā 1 naktī ieslēdzu 2FA."

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

superKrona

Mani piesaistīja jautājums - kādu mātes plati izvēlēties. Interesanti, kur var redzēt tos daudzos variantus?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , snukurins teica:

Nez kā iet ar to projektu?gatavs vai nē?uz ceļiem nav redzēts,tātad sertificēts EU laikam vēl nav.

Man protams tuvāka mana ideja par trekterauto bet nav bijis laika mēģināt :D.Idejai tak jāstrādā,jo ātrāk brauc,jo vairāk gāze (gaiss) saspiežās un jo ātrāk dzen uz priekšu.

 

Sīkāk zemāk attēlā.

trekterauto.jpg

Nu jā ,Šodien taču piektdiena...

Labots - rooyar
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

constrig

Saasinājumi beidzas ar pilmēness fāzes 100% iestaasjanos, izteiktas pazīmes ir 2-3 dienas līdz šim brīdim.

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

To kvantu datoru jāiemontē iekš propellerauto. Varbū uzreiz var uz citu galaktiku aizkvantēties un miers.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...