Jump to content

Skurstenis - dūmvads privātmājai.


Maris77
 Share

Recommended Posts

Beidzot ir pienācis laiks līvānietei mainīt skursteni. Kādu speci ieteiktu? Pašam liekas, ka labākais variants būtu Keramiskais dūmvads. Kā ar ventilācijas kanāliem? Vajag vienu vai divus , vai varbūt iztikt bez. Ventilāciju varētu slēgt no vannas istabas un tualetes, bet ir iespēja arī izvadīt pa ventilācijas caurumu sienā. Apkures katls pagaidām Grobiņas ar malku kurināmais. Pēc tam gan jau arī kad izies no ierindas noteikti būs malkas. Netā atradu šadu veikalu https://dumvadi24.lv/keramiskie-dumvadi.html kādas atsauksmes? 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Keramiskais ir labākais variants. Ventilācijas kanālus vajadzētu divus, vienu vannas istabai, otru toletei. 

Caur sienu nebūs vilkmes un vajadzēs ventilatoru darbināt. 

Link to comment
Share on other sites

Maris77

Cik resnu vajag? Tagad ir ~ 14 - 15 cm diametrā. No ārpuses mērīju, tāpēc nav diezko precīzi. 

Link to comment
Share on other sites

keramiskie ir ok.  Pastāv strīdi par trejgabaliem, kas ir labāks-viengabala trejgabals vai ielīmētais.

Link to comment
Share on other sites

Maris77

Cik augstu no grīdas jābūt dūmu ievadam skurstenī? Manai pašreizējai krāsnij izeja ir uz aizmiguri, ja taisīšu pēc tās, tad nebūs problēmas mainot pečku? Jo lielākajai daļai pečku esmu redzējis izvadu uz augšu. 

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Nav "ābecē" pateikts cik augstu jābūt. Pašam ir divi ievadi, viens kamīnam, otrs pirtskrāsnij, un salikti ir vienīgajā konfigurācijā kā varēja, apakšā revīzijas lūka, tad uzreiz viens trejgabals, tad uzreiz otrs, kamīns ieiet pusotra metra augstumā, krāsns gandrīz pie griestiem ap 2,3m augstumā. Teorētiski jau jo zemāks ievads, jo garāks skursteņa ceļš jo labāka vilkme. 

A kad pečka jāmaina, kāda nozīme, 150+eur visādos melnajos skursteņa gabalos, līkumos utt, un jaunā pečka pieslēgta :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Schiedel  trejgabals viendabīgs, pārējiem  trejgabali līmēti. Kas labāk ir, HVZ. Katrs argumentē pa savam ,kas labāks. plus keramzīta bloku izmēŗi atšķiras un protams arī .... cena :D. Bet cilvēki pērk gan vienus, gan otrus.

Link to comment
Share on other sites

Nerūsējošā tērauda izolētais nav labāks par keramisko? Vietu aizņem mazāk, tīrīt vieglāk, montēt arī vienkārši.

Link to comment
Share on other sites

Nerūsējošā tērauda izolētais arī labs, ja kvalitatīvs. Labāks par keramisko nav. Vājā vieta nerūsējošā tērauda izolētajiem ir kniedes, nenopietnā kantorītī var ielikt neatbilstošas, tad nav labi. Kalpošanas ilguma ziņā nerūsējošā tērauda izolētais arī nebūs tik labs kā keramiskais.

Link to comment
Share on other sites

Pagāšvasar uzmūrēju 7m. Vācu keramika, diametrā 200mm, Keramzīds čehu. ar 2 ventilācijas kanāliem vienā blokā + atseviški vēl bloks ar 2 kanāliem,(katlutelpa, virtuve un  divas vannasistabas.) Elementāri, vienkārši, lēti. ap 800 eur. Trejgabals 45. Tur jau tā līme tak attiecīga dodas līdz, tieši keramikai. Ja netaisies kaut kādu metālu kausēt krāsnī, tad PP.

pirms 2 stundām , Insekc teica:

Varbūt jāsāk ar to, kāds apkures katls/krāsns/kamīns - gāze, malka, granulas?

gāzei nevajag keramisko.

Labots - zmeyok
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Maris77 teica:

Pēc cenas liekas ļoti labs variants

Kuru ražotāju viņi pārstāv? «Top chimneys» guglē neatradu.

pirms 1 stundas , Maris77 teica:

Mani vairāk interesē vai ir atšķirība, kuras firmas keramisko skursteni pirkt

Gan jau ir atšķirība. Schiedel, piemēram, piedāvā dažādus skursteņus, atbilstoši katlam. Viss saprotams, uzticams.

Skursteņa izvēlē priekš sevis neskatītos tikai uz cenu.

Link to comment
Share on other sites

SCHIEDEL Rondo Plus Keramiskais dūmvads - skurstenis ar ventilāciju (32x46cm) D160mm 6m 824.00 EUR  

 

dumvadi24.lv maksā 453 eur. 

 

Link to comment
Share on other sites

kantoris varbūt i krievu, bet bloki parasti ir Igaunijā ražoti bet čaulas Čehijā, Slovākijā vai kaut kas tamlīdzīgi.

Cenā varbūt nav iekļauta cepure, šablons utt. to vajag visu noprecizēt. Mūrjava der jebkura ražotāja. Caurumos liec vai nu vītņstieņus vai arī armatūru.

 

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

Cenā ir iekļauti:

• moduļbloki, • keramiskās caurules, • pieslēguma trejgabals 90°, • tīrīšanas trejgabals, • kondensāta savācējs, • termoizturīga līme keramikai, • izolācija, • durtiņas (ar termoizolējošu pildvielu), • konuss, • ventilācijas reste.
Nav iekļauts : Betona nosegplāksne 15 eiro. 
Link to comment
Share on other sites

Betona plāksni var pats uztaisīt no vietējā gatera brāķa dēļiem. Mūrjavu nopērc maisu veikalā. Tur pat tievo armatūru sagriez, lai var aizvest mājās. Pats taisīju grodam noslēgvāku. Uz sūdainiem dēļiem uzliku formu no preskartona. Atspiedu riņķa līniju ar klucīšiem. Uzklāju plēvi, iemetu armatūru un vecās gultas atsperes. Tur pat uzjaucu betona klonu un ielēju iekšā.

Pēc nedēļas ar 2 laužņiem uzvēlu virsū. Smagākais mugurai bija cementa maisa izkraušana. Ne krānu vajag, ne tehniku. 

Link to comment
Share on other sites

Nezin vai 15 eiro ir vērts, lai pats taisītu plāksni. Dīvaini, ka pa šo kantori nav nevienas atsauksmes interneta dzīlēs. Ja jau būtu slikti, tad noteikti kāds būtu sūdzības uzrakstījis. Es vismaz tā ceru. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iesaku daudz neuztraukties,ņem sev lētāko,vajadzīgo un pieejamo variantu.Atšķirība, kā jau minēja  kaads,ir trejgabalos,mūrēšanas šablona esamība,un pieminēšu tādu svarīgu momentu,kā līme.

Pagājušā gada nogalē Vecpiebalgas pusē jaunbūvē mūrēju dubulto skursteni  diametrs 200mm ar vēdināšanas kanālu.Lētais variants.Līmētie trejgabali,bez šablona,bet pārdevējs bija visu saprojektējis,kur un kādi izvadi jāatstāj.iBija arī nepieciešamās intrukcijas.Bloku izmēri mēdz atškirties par vairākiem mm,ja mūrē skursteni viena bloka lielumā,tad tas nav nekas.

  Vēl svarīgs moments,ir vai  mūrēsi pats, vai maksāsi meistaram.Ja mūrē pats,tad labāk čaulām līme ir no kārtridžiem,ko ar pistoles palīdzību izspied cik vajag.Lētajā variantā līme būs pulveris ,kas jāsajauc  ar ūdeni.Te nu ir jānotrāpa, cik daudz sajaukt,siltā laikā ātri cietē,vēsā laikā jānotver vajadzīgais biezums,te der drusku pagaidīt,paliek šķidrāks,jāpievieno vēl pulveris.

 Tagad nav sezona,skursteņus nemūrē,vajadzīga vismaz +5 grādu temperatūra,skursteni varētu iegādāties lētāk,vai nu akcija,vai vienkārši sarunāt lētāk.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , formens teica:

Iesaku daudz neuztraukties,ņem sev lētāko,vajadzīgo un pieejamo variantu.Atšķirība, kā jau minēja  kaads,ir trejgabalos,mūrēšanas šablona esamība,un pieminēšu tādu svarīgu momentu,kā līme.

Pagājušā gada nogalē Vecpiebalgas pusē jaunbūvē mūrēju dubulto skursteni  diametrs 200mm ar vēdināšanas kanālu.Lētais variants.Līmētie trejgabali,bez šablona,bet pārdevējs bija visu saprojektējis,kur un kādi izvadi jāatstāj.iBija arī nepieciešamās intrukcijas.Bloku izmēri mēdz atškirties par vairākiem mm,ja mūrē skursteni viena bloka lielumā,tad tas nav nekas.

  Vēl svarīgs moments,ir vai  mūrēsi pats, vai maksāsi meistaram.Ja mūrē pats,tad labāk čaulām līme ir no kārtridžiem,ko ar pistoles palīdzību izspied cik vajag.Lētajā variantā līme būs pulveris ,kas jāsajauc  ar ūdeni.Te nu ir jānotrāpa, cik daudz sajaukt,siltā laikā ātri cietē,vēsā laikā jānotver vajadzīgais biezums,te der drusku pagaidīt,paliek šķidrāks,jāpievieno vēl pulveris.

 Tagad nav sezona,skursteņus nemūrē,vajadzīga vismaz +5 grādu temperatūra,skursteni varētu iegādāties lētāk,vai nu akcija,vai vienkārši sarunāt lētāk.

Es jau tā arī domāju, tagad nopirkt un vasarā mūrēt. Tagad jau kāda mūrēšana, mājās visi kā prusaki nosals. :) 

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Man gan bija pirms divi gadi pasākums un cita diametra, bet spriežot pēc līmes cenas, ar manu 20% atlaidi viņa izmaksāja pat lētak :mrgreen:

 

 

skurstens.thumb.jpg.4e7b9db8f47ae859e5ee748735e427c4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , kaads teica:

atlaide 45% :D

Atlaides labākajās tradīcijās. :) Protams arī piegādes maksa ir fantastiska. Bet vai es kaut kur dabūšu lētāk? Cik skatos e-veikalos , tās cenas apmēram tādas un lielākas. Cik skatos , šis arī viņu kantoris. http://niko-dumvadi.lv/lv/ 

Pirms 3 minūtēm , kaut_kaads teica:

Man gan bija pirms divi gadi pasākums un cita diametra, bet spriežot pēc līmes cenas, ar manu 20% atlaidi viņa izmaksāja pat lētak :mrgreen:

 

 

 

Cik ilgā laikā tev piegādāja? Kādas kvalitātes ir skurstens? 

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads
Pirms 3 minūtēm , Maris77 teica:

Cik ilgā laikā tev piegādāja? Kādas kvalitātes ir skurstens? 

 

Man patālu veda, uz Madonu, bet man īsti nebij steidzami tāpēc, kad atveda tad atveda, neatceros cik ilgi bija jāgaida, un cik sapratu neveda paši, bet kkāda transporta kompānija, varbūt tagad paši ved, nezinu.

Kvalitāte nebij sliktakā, bet mans vienīgais strādnieks kas man visu taisīja, ieskaitot mūrēja skursteni teica, ka kermazītbloki bija nedaudz neprecīzi, bet visu samūrēja, vēlāk apmetums pa virsu un neko tur sliktu neredz, un pagaidām problēmu nav un esmu salīdzinoši apmierināts. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , kaut_kaads teica:

 

Man patālu veda, uz Madonu, bet man īsti nebij steidzami tāpēc, kad atveda tad atveda, neatceros cik ilgi bija jāgaida, un cik sapratu neveda paši, bet kkāda transporta kompānija, varbūt tagad paši ved, nezinu.

Kvalitāte nebij sliktakā, bet mans vienīgais strādnieks kas man visu taisīja, ieskaitot mūrēja skursteni teica, ka kermazītbloki bija nedaudz neprecīzi, bet visu samūrēja, vēlāk apmetums pa virsu un neko tur sliktu neredz, un pagaidām problēmu nav un esmu salīdzinoši apmierināts. 

Man jau nav tuvāk - Alūksne. :) Tad labi, vismaz redzu vienu cilvēku, kas no šī kantora ir sūtijis un viss ok. Savādāk tāda "slepena" firma, par ko nevienu atsauksmi nevar izlasīt. Viņi no mašīnas paši izkrāva? Visa prece uz viena palikņa? Man jau mūrēšana ātrāk par maiju nesanāks, jādomā kur nolikt un galvenais kā. 

Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Izkrāva ar aizmugures liftu vienkārši uz zemes ar palešu stumjamo, turpat nometa jo man tur pļava un aizvilkt nekur nevarēja, viss bija uz 2 paletēm, satura ziņā pusotra, uzreiz pārkrāvu pats zem jumta, bet ja pa gabalam ņem, tad nekā smaga tur īsti nav. 

Link to comment
Share on other sites

Kā ir ar mūrēšanu, var mūrēt vienā dienā 6m, vai tikai noteiktu rindu skaitu un jāgaida lai sakalst? Fibo blokus mūrē ar parasto cementa javu vai jāpērk kāda speciāla mūrjava? 

Link to comment
Share on other sites

Cik var mūrēt vienā dienā ir jābūt rakstīts. Pat ķieģeļu mūrim ir max rindu skaits dienā. Parastos keramzīta blokus mūra ar parastu cementa javu

Link to comment
Share on other sites

Maris77

Man te skursteņmeistars teica, ka 7 m pa dienu varot mierīgi mūrēt. Tā ir? 

Link to comment
Share on other sites

Daiļais
(labots)

Tev kaut kur jāsteidzas? Es domāju ka vienā dienā uzmūrēts 7m skurstenis sagāzīsies no mazākā piesitiena(es domāju mūrēšanas dienā). Cik Tev kopējais garums? 70m? Jāņem vērā, ka filmu redzējis neesmu, bet viedoklis ir! :)

Labots - Daiļais
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...