Jump to content

Float apaļošanas kļūda.


Brat2
 Share

Recommended Posts

Seiki!

Vai šeit ir kāds kurš man var nedaudz izpalīdzēt? Lieta tada ka mācos attālināti IT un tagad esmu iesprūdis šajā jautājumā. Drīzumā jānodod darbs bet vispāri netieku galā ar šito... izķemēju google bet kautkā galīgi nesanāk nonākt pie vēlamā rezultāta, un arī mācību materiāli tādi skopi ir... stulbums. Zinu, kad dažam labam šis šķiet easy peasy, tad varbūt TU vari nedaudz padalīties kas un kā tur ir...?

 

Liels paldies jau iepriekš.

 

P.S tikai bez jēliem jociņiem ja var... es tikai studēju....

1111111111111111111.png

22222222222222222222.png

Link to comment
Share on other sites

Nesapratu neko, bet, manuprāt, lieliski atbildēts, nevis ar karoti ielieta mutē pareizā atbilde :)

Link to comment
Share on other sites

bet atbilde jau ir iešķiebta, tadad autors var atlīdzināt dzirā vai saldumos?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , usver teica:

nejauši uzduras datu tipam "float".

Kad es mācījos programmēt, tad mani mācīja ka float tips nav jāizmanto, tieši dēļ apaļošanas kļūdām. 

Kur vien var jāizmanto Binary coded decimal. Kur nevar, tur double. Un double nevar salīdzināt kā a=b, vajag ((a<b-0,0000001) and (a>b+0,00000001) Vai nu kādu precizitāti vajag. 

 

ps. Atļāvos topika nosaukumu izlabot 

Link to comment
Share on other sites

Nu pag. Katram datu tipam ir savs pielietojums! Lai nu kā precizitāti nodrošina kompilators.jaskatas attiecigajos manualos. Tik pat labi varam izvilkt ārā arī pierādījumu kāpēc ar nulli nevar dalīt, kurš smuki pierāda ka 1 vienāds ar 2.

A runājot par float - to vienmēr jāsalīdzina ar kādu konstanti. Finanšu programmēšana tas varētu būt pussantims vai kas tamlīdzīgs...

Labots - rubb
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Cilvēkys, kas taisa finanšu softus un izmanto float/double, ir jāsit ar mietu. Bet ja uztaisītais ir kaut kas ko citi arī izmanto, tad autors jāiepazīstina ar vid dibenzeļļu komandu.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Anonīms Alkoholiķis teica:

Cilvēkys, kas taisa finanšu softus un izmanto float/double, ir jāsit ar mietu

Savā laikā es šo apguvu the hard way, kad nācās SQL nomainīt visus float/double uz numeric/decimal pēc nebeidzamajām noapaļošanas kļūdām :D 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Viss jau atkarīgs no tā kam to float izmanto. Piemēram man te sanāk kamerai lenķus rēķināt, quaternion (nezinu kā latviski) utt, pa lielam neviens tās float kļūdas vērā neņem un īpaši nepiedomā lietot float vai double utt. Drīzāk pielāgojas tam kādu datu tipi vajadzīgi visām 3d vai triganometrijas funkcijām. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...