Jump to content

Phone amplifier projektiņš


Iesacejs69
 Share

Recommended Posts

Mana pieredze ar impulsu barokļiem ir pasena un tikai ar pustilta, tilta ar deadzone un bez visādiem vikrutasiem.

Simulatorā (microcap) kādreiz esmu mēģinājis šāda tipa pasimulēt, bet nekādi neizdevās to transformatoru korekti nodefinēt (laikam). Tā kā tas bija bez praktiskas vajadzības, tikai intereses pēc, tad metu mieru.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

Klusu,saproti,te nesanaak tik vienkaarshi. Neredzot visu kopaa (saakotneejo bildi) un preciizi visu,ko esi ievadiijis,nevar izdariit secinaajumus.

Pat tranja aizveershanaas,atkariibaa no nianseem,var notikt fundamentaali atskjiriigi.

Tranis var veerties ciet,ejot caur Millera apgabalu,unnvar veertiesnciet, kad Gate jau ir zem Millera.

Spriezhot peec taa 10pF,konkreetajaa iekaartaa vinjiem ir sanaacis pirmais keiss. Pirmais keiss jaunpeec buutiibas ir lazha. Jo visa taa Gate dischargoshana ir ljoti atkariiga no 117 citaam lietaam - Ids,temperatuuras,utjpr.

30pF ir mega daudz. I ietekmees mazaak,bet Ungan ietekmees.

Treshaa lieta - kaa jau Jurkins piemijeeja - trafu tu smuki nenodefineesi. Papildus - ja tev te sanaak 200V/ns,spektrs ir GHz!!! Tranisnun radiatora? Ok,to paarejas C ieliki? Nee. Visas paareejaas paarejas C ieliki? Nee.

Paarejas C atpakalj uz Gate vadiibas kjeedeem? Celinju L?

Tava simulaacija ir pilniigaa zaraa un noraada vieniigi uz to,ka sheema peec buutiibasnir craps un,ja taa realizeetos dziivee,tranis tiktu izdemoleets 1.ciklaa!!! Tu tak reizes 5+ esi paarsniedzis maksimaalo dU/dt! Mosfet pie taada U pieauguma aatruma momentaa kaa tiristors atraujas valjaa!!!

 

Iemet sheemu,kaadu esi ievadiijis simulatoraa!

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

Man ar impulsniekiem kaut kaada periodiska saskarsme ir sanaakusi peedeejo 30 gadu laikaa. Es domaaju izstraadi. Saakot ar pustiltu pie 25kHz un paarsimts W,kas toreiz likaas woow,beidzot ar..

Pirms 4..5 gadiem bija projektinjsh,kur 400/12V 4000+W paarveidotaajam vajadzeeja dabuut lietderiibu 98%. Ar nekaadu bom budzetu,ar nulli specriiikiem. Tipveida cores,parasts pel vadinjsh,uz priekshu.

Nu,tad es to zarazu mosfet vadiibu dabuuju izkost liidz.. serdei,taa teikt? ZVS,ZCS, visos atveershanaas,aizveershanaas veidos,hard switching,caur Milleru,ne caur Milleru,utjpr.

Bet,ja visu sho atkozh,tad ir baigi forshaa sajuuta - tas pasaakums klausa!

 

Jaa,es tiku liidz aatrumiem un parametruem,kur pieejamie driveri vairs neder. Naacaas margot pasham. Taapeec arii radaas tas inovatiivais vadiibas risinaajums. Kaut pati ideja man staaveeja plauktaa 10 gadus.. biju patesteejis citaa lieljaudas projektaa.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

2021.02.14. , 08:29, Iesacejs69 teica:

bet deelj diodes parejas kapacitaates.

Apnikušas tavas blēņas. Piemēram, šī. Nu neplūst 10A caur 30pF.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
4 minutes ago, Klusu said:

Apnikušas tavas blēņas. Piemēram, šī. Nu neplūst 10A caur 30pF.

puika, ieliec sheemu.

kaa var nepluust straava caur 30pF, ja Tev dU/dt = 200V/ns? KAA????? KAA VAR NEPLUUST???????

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
1 minute ago, Klusu said:

Ignored iesacejs69.

nu luuk, te nu mees nonaacaam - lielais mutes bajaars, izraadaas, neko no teemas nejeedz. Oscilis nav, to nemaak. Simulatoraa savadiijis suudu. Nav probleemu, mees visi jeedzam maz [nu, globaalaa meerogaa], bet kaapeec pie pirmaas iespeejas mute japalaizh? Kas tie te ir par kompleksu maaktiem remontnjikiem?

Link to comment
Share on other sites

Pamēģināšu pablamēties... :) Tātad, cik sapratu tad liela probza ir rf un citi traucējumi priekšā, pakaļā un barošanas reālijas, un ko vēl uzreizina atpakaļsaite globāla... lokāla mazāk.

Vai nav iespējams plus mīnus sakarīgs variants, ka ņemam kko gatavu, barojam no akumulatoriem, uzvelkam austiņu vadiem papildu zeķi :) ? Tīri teorētiski...cik % no Tava aparātusa  atkristu šādā variantā-aķis dievīgs, ieeja makintošs ar savu proci - peedeejais(labi, labi cienījams DAC) :) un no izejas sūdi atpakaļ nepeld ?

Vēl jautājums: TPA3116D2 izstrādājumi no kitai par čiriku ar barošanu par kārtu dārgāku- kāds tas ir līmenis? Tīri subjektīvi, bez visām mega aizsardzībām un zibensnovedējiem? Brig? Radiotehnika huj0majo vai kas ????

 

Labots - Padjoms
precizēšana
Link to comment
Share on other sites

Tā doma te kaut kur jau tika apspiesta, viena ideja bija jutīgās ieejas barot ar Saules bateriju, ko apgaismo turpat pastiprinātāja korpusā ar gaismas avotu.

Nekādas 50 Hz maiņstrāvas, nekāds PWM, lieli kondensatori un tranzistors ar stabilitronu.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

nu, akju variantaa no manas konstrukcijas ''paliktu paari'' viss tas, kas ir shobriid + paraadiitos papildus akju laadeshanas managements un komutaacija.

Un jaa, komutaacija, kas tapat nerisina pat tiikla atdaliishanas probleemu, jo jebkuram sleedzim/relejam taapat ir paarejas kapacitaate, kas uz augstajaam frekvenceem ''vada'' straavu.

Par china 10 USD risinaajumiem - es atljaushos nekomenteet shaadu liimeni [kaut tas nav profesionaali, jo jautaajums taads bisku diivains, nekonkreets].

njemt kaut ko gatavu, barot no kajiem? nesapratu.. luudzu, konkreetaak pastaasti ideju/veelmes!

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

Shoreiz iisaas paardomas par FB/forumu teemu.

Ok, situaacija ir skarba - forumu [FB - veel skarbaak] liimenis - nekaads. 1% jeedz detaljas, no tiem 1% ko vairaak.

Interesanti ir ar krievvalodiigo auditoriju.

ir vegalab, kur ir chupinja jeedzoshu kadru. Ir BMW teema, kur ir chupinja jeedzoshu kadru. Iespeejams, CCCP atbalsis, kad katrs pats ciiniijas, kaa maaceeja.

BMW ru valodiigaa forumaa interesanti. Vechi nevis dalaas ar padomiem, bet okskjeree idejas. Nu, piem., saak izgaismoties probleema X, vinji aprobee risinaajumu [vai pat izstraadaa kaadu devaisu].

Bet nu tik aroganti, tik agresiivi.. saliidzinot ar mani - es te esmu Laipno Geju Kopienas prezidents. Nopietni.

Man gan taada sleepshanaas, attieksme shiet jokaina, jo RU ir milziiga. Pat dazhaadaas Maskavas vietaas straadajot, darbs pietiek gadiem uz priekshu! Bet vinji pat viens no otra sleepj savas idejas, sleepj visu, ko var. Nevis korekti paardala jomas: viens, piem., ar imo, otrs - kaarbam vai gaismu blokiem. Finaalaa - neviens iiisti neko :D

 

Atgriezhoties pie audio un FB teemas. Ir viens interesants kadrs [no ntajiem tuukstoshiem daliibnieku], kursh radikaali atskjiras.

Vinjsh no 0 stuko savus konceptus. Vinjam ir teoreetiskaa baaze. Vinjsh uzreiz nomaketee. Upgreido, nemet plinti kruumos. Dara ko savaadaaku/neredzeetu. Izdara secinaajumus.

Piem., vinjsh bija samargojis hibridu/preampu. Iejeaa tranju diff, tad lampa/triode ar I gjeneratoru anoda kjeedee. Es iemetu vienu teikumu: izejas kaskaadei liels Zout! Naakoshajaa dienaa - skatos, peec lampas paraadijies A klases izejas buferis! Un signaala frontes uzreiz smukas [vinjsh mauc tainstuuri iekshaa, kas arii ir sajeegas radiitaajs], kroplji lejaa [jo, logjiski, pieauga bez-atpakaljsaites pastiprinaajums].

 

Peec laicinja cita ideja: AA klases 2 mosfet risinaajums inverteejoshaa sleegumaa. 2 feti, paaris tranji DC rezhiimam. Bija palaidis taisnstuuri - frontes zaraa. Atkal - viens teikums: deelj lielaam Gate kapacitaateem. Chalis izlasa/nolaiko, peecpusdienaa E atkaartotaaji Gate draivoshanai paraadiijushies. Naakoshajaa dienaa: jau nomakateets, DC servo pievienots.

Un arii veids, KAA zimee sheemas - arii tas ir MEGA buutisksi [+101 Jurkinam], jo tas paraada, kaa cilveeks domaa. Paraada zinaamas rakstura ieziiimes.

 

Piem., tas pats Lynx, kaa THD es te ''analizeeju'' - sheemas un PCB paraada vinja raksturu. Kaligraafisks pefekcionists! Vizuaala simetrija, taada struktureeta kaartiibaa. Viss gjeometriski preciizi/pa plauktinjiem. Bet, tajaa pat laikaa - izpaliek ''lidojums''! Izpaliek tas, kas citaas sheemaas rada kaut minimaalu ''woow'' sajuutu. Kaut kas neordinaars, kaut kas.. roziiniites NAV! Ir viss kaa peec graamatas, bet - nekaa interesanta/jauna/svaiga! Vienreiz apskaties uz to sheemu, un.. borings.

Link to comment
Share on other sites

Mazliet pārformulēshu jautājumu par čainu pa čiriku. 

Tu aklajā testā atpazīsi to 5w jaudā no jebkura vintāžas sony, marantz, pioniera uz tunbām kurās nav filtru - tobiš ir shiriki? 

Tik nebaries, vienkārši, interesēja viedoklis par lēto D klasi

 

 

Labots - Padjoms
nekasos
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
5 minutes ago, Padjoms said:

Mazliet pārformulēshu jautājumu par čainu pa čiriku. 

Tu aklajā testā atpazīsi to 5w jaudā no jebkura vintāžas sony, marantz, pioniera uz tunbām kurās nav filtru - tobiš ir shiriki? 

Tik nebaries, vienkārši, interesēja viedoklis par lēto D klasi

 

 

gruuti pateikt. Atkariigs no 117 apstaakljiem.

Lai kaut ko atskjirtu, visam paarejam jaabuut liimenii. Tb., no PC izejas, uz 10 EUR veertaam ''austinjaam'' 128K mp3 failus ar Justin Bieber - toch neatskjirshu.

 

D klasi? Man pretjautaajums - prieksh kam mazaam jaudaam D klasi? Mazu jaudu gadiijumaa D klasei ir tikai miinusi! Prieksh kam? Es saprotu - lielaam jaudaam, touring/PA ampiem. Tur katrs kg/W ir no svara. Bet austinjaam????

Veel jasaprot - taa D klase viedo plasha spektra traucejumus, ko vienaaa gadiijumaa neatskjirsi, bet citaa - radiis nopietnas probleemas. Un te nav tadu strikto scenaariju. Jo - atkal: 117 citi faktori. Izvietojums, sazemeejums, vadi, utjpr. Bet - prieksh kam uz mazam jaudaam radiit sev problemas ar D klasi????

Link to comment
Share on other sites

vienkārši uz 50 un 100 W tas mazais mēsls izpogā visu vintāžu vienos vārtos.

Tas par to konspirāciju Maskavā....tā ir mentalitāte

Labots - Padjoms
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Padjoms teica:

par to konspirāciju Maskavā....tā ir mentalitāte

Nu nez vai, tas ir tikai normāli, jo tikai bijušais padomju cilvēks var būt tik stulbs, lai ar savām idejām dalītos. Jā, var, bet tikai pēc patenta iegūšanas, kā tas ir normālās valstīs. Jā, var pateikt, ka tādā projektā tev tur kaut kas ir galīgi garām, bet ne jau risinājumu bez maksas un autortiesībām.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
28 minutes ago, Padjoms said:

vienkārši uz 50 un 100 W tas mazais mēsls izpogā visu vintāžu vienos vārtos.

Tas par to konspirāciju Maskavā....tā ir mentalitāte

pag, es nesapratu.. kaads sakars 100W ar phone amp?

Jeb tu gribi teikt, ka 100W D klases china 10 EUR klona izskataa izpogaa kvalitatiivu vintaazhas ampu ar jaudu 100W?

piedod, nesapratu...

9 minutes ago, raiviic said:

Nu nez vai, tas ir tikai normāli, jo tikai bijušais padomju cilvēks var būt tik stulbs, lai ar savām idejām dalītos. Jā, var, bet tikai pēc patenta iegūšanas, kā tas ir normālās valstīs. Jā, var pateikt, ka tādā projektā tev tur kaut kas ir galīgi garām, bet ne jau risinājumu bez maksas un autortiesībām.

nu, zini, 99% tur nav nekaadu izgudrojumu, bet gan - puszagtu razhotaaja toolju izmantoshana. Nu, kaut kaada pieredze.

 

labi, paskatamies no citas puses:

cilveeks X forumaa meklee paliidziibu. vinjsh pats spees probleemu noveerst? 99% gadiijumu - nee. Jo nav vinjam ne riiku, ne pieredzes. Ne arii veelmes riskeet.

Vinjsh meklee kaadu, kam uzticeeties, pie kaa braukt peec paliidziibas!

 

Es, piem., VISU BMW tehnisko info, savas zinaashanas BEZ MAKSAS esmu salicis internetaa. Par to temu - nesaliidzinaami krutaakais info avots. Jaa, man ir arii maksas pakalpojumi. Un ziniet, kas ir paarsteidzoshaakais? Pat it kaa jeedzoshi kadri peerk maksas pakalpojumu. Jo vinji [kaa pashi saka] grib jeedzoshaaka paliidziibu. Ar garantiju. Ar rezultatu. Vinji peerk pakalpojumu.

 

Labots - Iesacejs69
Link to comment
Share on other sites

Tas par lieliem watiem ir offtopic-nav sakara ar phone amp,atvainojos....novirzes no tēmas jau ir bijušas, piemēram par impulsniekiem.

Jā gribu teikt ka čina D 10eur izpogā vintāžu 300 eur diapazonā.

Par tiem akumulātoriem....vienkārši konceptuāli jeb blokshēmas ietvaros....tika sniegts daudz infas par traucējumiem/nesalāgotību no tīkla, no signāla avota un no tipa austiņu vada. Tad nu procentuāli apmēram no komponenšu skaita: Cik stipri aptuveni komponenti barošanai, cik iejas filtri, cik izejai,cik paliek ne obvesam ???  30/5/5/60 ?

Tas vienkārši gribu saprast, ja sadomāju iet pa RudeWolf iezīmēto ceļu :senhaizer pa 200 eur + populāra phoneamp shēma(un te bija trakākās pretenzijas par obvesa neesamību - filtri, baroshana, aizsardzības) =laime pilnīga

Labots - Padjoms
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Padjoms teica:

Jā gribu teikt ka čina D 10eur izpogā vintāžu 300 eur diapazonā.

Tā saucamais T-amp no Tripath nav peļams, bet nu pareizā sagatavotībā es teikšu, ka tā labums ir tieši preteklību iztrūkums, nevis kaut kādas izcilas kvalitātes.

 

1 stundu atpakaļ, Padjoms teica:

Par tiem akumulātoriem...

Cik atceros, tad lineāro uz LMkām var uztaisīt klusāku par aķi. Un aķim vēl visādas vadības lietas prasās. A par traucējumiem, būs mazāk, bet nu - pa gaisu jau arī viskautkas lido, ko drātis saķers.

 

1 stundu atpakaļ, Padjoms teica:

Tas vienkārši gribu saprast, ja sadomāju iet pa RudeWolf iezīmēto ceļu :senhaizer pa 200 eur + populāra phoneamp shēma(un te bija trakākās pretenzijas par obvesa neesamību - filtri, baroshana, aizsardzības) =laime pilnīga

Lētus headampus taisīt es jēgu neredzu. Gribi ahūnās nulles aiz komata, pērc ķīnas opampiniekus. Tikai neraudi, ja šamie no ESD uzsprāgs un nokurinās Tavas dārgas ausis/-tiņas. Gribi skaņu? Pērc Schiit, tehniski labi nostrādāti aparāti par ok cenu un skan uz ūsiņu. Taisīt jēga ir visādas izvirtības.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , RudeWolf teica:

Pērc Schiit

Tiek domāts šis? Štaos viš maksā 99$, Eiropā dārgāk, nodokļus nepētīju..

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Ir, ir Štatos tie sūduki lētāki. Bet EU tas tāpat ir neslikts dīls par ciparu. It īpaši, ja lietotus atrod.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
5 hours ago, Padjoms said:

Tas par lieliem watiem ir offtopic-nav sakara ar phone amp,atvainojos....novirzes no tēmas jau ir bijušas, piemēram par impulsniekiem.

Jā gribu teikt ka čina D 10eur izpogā vintāžu 300 eur diapazonā.

Par tiem akumulātoriem....vienkārši konceptuāli jeb blokshēmas ietvaros....tika sniegts daudz infas par traucējumiem/nesalāgotību no tīkla, no signāla avota un no tipa austiņu vada. Tad nu procentuāli apmēram no komponenšu skaita: Cik stipri aptuveni komponenti barošanai, cik iejas filtri, cik izejai,cik paliek ne obvesam ???  30/5/5/60 ?

Tas vienkārši gribu saprast, ja sadomāju iet pa RudeWolf iezīmēto ceļu :senhaizer pa 200 eur + populāra phoneamp shēma(un te bija trakākās pretenzijas par obvesa neesamību - filtri, baroshana, aizsardzības) =laime pilnīga

zini, es teikshu taa - njem taas ausis, sleedz klaat savu ampu un klausies. kad neapmierinaas, sapratiisi, kas - tad arii konkreti runaasim.

par paarejo - nekonkreetu staastu, kas krutaaks, neuzskatu par izteereetaa laika veertu. bet jaa, 10 EUR veertus D klases suudukus, it ipashi, skjibacaino izplidiijumaa, veerteeju ljoti zemu.

Link to comment
Share on other sites

Es jau to dzelteno sūdiņu pieslēdzuu ar drūmo skepsi, bet pēc minūtes biju mazliet bāls, paarsteidza mani tieshi ataka.... sajūta tāda ka tas trakais bundzinieks ar savu vāli tūlīt man skaļruni pārplēsīs.... tesiens ciets precīzs... kautkā tā

Link to comment
Share on other sites

Briedums ir tad, jad tevi kautkas līdz asarām sasmīdina vai pārsteidz reizes 2-3  gadā. Pāreejais viss ir sūds🤔

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

nu ko, sen neviens aknaas nav dabujis :D

taatad, FB paraadiijaas kaarteejaa ''ampa'' - shedevra sheema. Sak, baigais zveers, lodee tuukstoshi, viss zashibisj.

Es atljaavos ierakstiit, ka sheema crap, kas, logjiski, izsauca sashutuma veetru. Taa kaa FB formaats galiigi nav piemeerots kaadam nopietnakam pasaakumam par ''like and share'', tad iisais pastaasts sheit. Posta meerkjis - paraadiit, cik liela noziime siikumiem. Cik it kaa vienkaarshas lietas nav nemaz tik vienkaarshas. Cik zema limenja suudi ir 99% visaadu ''kitu''.

456736987_crappyapm_2.thumb.jpg.e4bd8edc258016dc10056b39f6b09d4a.jpg

Uzreiz piebildiiishu - te nebuus teema par ampa kvalitatiivajiem kriterijiem. Tie nav un nevar buut nekas mega - amps vienkārši prasts amps. Nekas TAADS.

Shoreiz teema par prastaam lazhaam, kas ir pieljautas sheemaa.

Saakam ar apvilkto kaskaadi. Tas ir taa sauktais ''elektroniskais kondensators'' jeb max prasts pulsaciju slaapeetaajs. Jaa, Uavg tas nestabilizee, taa uzdevums - novaakt 100/120Hz pulsaacijas.

Kas sheit ir ne taa?

Saaksim ar to, Uce shim mezglam nosaka R starp B un C un I, kas caur to pluust. I, savukaart, ir apgriezti proporcionaala h21. Jeb tranja pastiprinaajumam. Peec datasheet izkliede tipiski varieejas reizes 3, kaa minimums [plashaakaa t diapazonaa - veel vairaak]. Attieciigi, atkariibaa no tranja, Uce atskjirsies nieka 3 reizes. Korekti? Nee, rupji nekorekti! Ar labaaku trani shis mezgls straadaa suudiigaak!

Ok, ejam taalak. Kas notiek, ja Uin strauji nokriit? Nu, piem., ietopiiji ampu. C, kas piesleegts pie tranja B, ar lielu I/strauji tiek izlaadets caur tranja C/B paareju. Korekti? Nee, rupji! Mezgls nestraadaa, palielinoties slodzei! Tb., klusumaa/stacionaaros apstaakljos - viss kaartiibaa, paarejas procesa laikaa - feilo.

Tas veel nav nekas. Iedomaajamies situaaciju - izsleedzam ampu, kameer tam ir padots signaals. Kas notiek? Uin kriit strauji, jo baroshanas C energjija tiek izlietota, to atdodot slodzee/skandaa. Savukaart, Uout kriit leenaak [jo tur I pateereejamaa ir maza, bet C=220uF]. Rezultaataa, tiek izdemoleeta tranzistora B/E paareja! Tranzistors ''saiet'' uz iiso!

Luuk, 3 detaljas, bet - shupa lazhu!

 

Kaadas veel ljoti tupas lazhas ir shim ampam?

Piemeeram, servo. OPampa inverteejoshajaa ieejaa nav aizsardziibas diodes saliktas. Attieciigi, pietiek pazust vienai baroshanas polaritaatei, vai izejaa paraadiities lidzspriegumam - OPamps tik izdemoleets.

Taada pati situaacija ar ieejas tranjiem. Starp to B/E vai ampa ieeju/izeju nav aizsardziibas diodes saliktas. Rezultaataa - ar DC izejaa/ieejaa tos tranjus var mieriigi izdemoleet.

Piedevaam, njemam veraa - shis ir DIY amps, kur baroshanas pazushanas/DC izejaa/ieejaa - nu, buus taadi gadiijumi!

Nav ierobezhota dravieru kaskaazhu Ipeak. Tb., kad/ja amps aiziet klipos, draiveri topii, kaa vien speej.

Man slinkums skatiities datasheet, bet ar palielu varbuutiibu - ir rezhiimi, kuros pirmsizeja provee nospraagt, jo izejniekiem nokriit h21,caur taam baazu R nabags mocaas nost.

Ampam nav NEKAADAS aizsardziibas! vienkārši nekaa!

Deelj taa, ka OPampa inverteejoshajaa ieejaa nav diodes saliktas, pie nesimetriskas palaishanaas tas servo aiziet ''zaskalaa'', atkaribaa no nominaaliem - ieejas kaskaade - preteeji un dramatiski pieaug iespeeja izdemoleet ieejas tranjus + neadekvaati suudiigs paarejas process tam servo.

Domaaju, paskatot vel - pamaniitu vel tikpat daudz visaadu briinumu. Par taam korekcijas kjeedee un neshunteeto Uce bias tranim es pat nerunaaju. Te ir profs ziimeejis.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Iesacejs69 teica:

Ampam nav NEKAADAS aizsardziibas! vienkārši nekaa!

Tas viss DEgraDĒ sKaņu!!!!!11one1...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

nu ko, 7dienas mazais atjautiibas uzdevums! Klusu u.c. visas iespeejas paraadiit liimeni!

filament_sch_fixed.thumb.jpg.6cdf60008d335c027b481fd784891355.jpg

Lampu kveeles 12V baroshana.

 

Kas tika izdariits: esoshais chips nomainiits pret Micrel veidojumu MIC29300-3.3;

D105 uz 9V1; 1.5W;

Q102 uz Darlingtonu.

Peedejie 2 - lai U paliktu ap 12V; lielaakas jaudas - jo Micrel ir liela I caur Ref izvadu.

iemesls upgrade - jaunajam chipsetam mazs dropout.

 

Slodzee lampas. Pie nominaalaas t I=1A, aukstiem kveeldiegiem R=2.2 Ohm.

 

Un tagad interesantais: ja baroshanas spani padod strauji [iekaartu vienkārši iesprauzh tiiklaa, vai kaut vai kaadus 30..40% spanja padod uzreiz] - viss kaartiibaa.

Ja baroshanu padod leenaam [no LARTa], barotaajs nepalaizhaas! Izejaa praktiski 0, nekas nenotiek!

 

Tad nu jautaajums - kas vareetu buut pie vainas? ;)

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

Ja nu kaadam noder: UNI-T nesen uzstanceeushi/paarpaardod interesantu termaalo kameru: UTi260B

Ja nekraapjaas ar reaalo rezoluuciju [un nenoraada interpoleeto] - ljoti labs IR sensors par to cenu.

Veel [kas man ljoti pariik, saliidzinot ar manu Flir 165] - skalas min/max value ir noraadiiti. Flir shii fiicha ir tikai daargaakiem modeljiem, saakot ar E4.

Ok, nav nekaada veel viena/paraleelaa visible kamera, bet elektronikai tas nafig nav vajadziigs [pie tik maziem attaalumiem taapat nesakriit IR un redzamaa bildes].

Tb., par ap 300 EUR ir cieniiijama kaera sanaakusi.

Link to comment
Share on other sites

Runājot par termo-lietām. Kādās temperatūrās iesaki turēt tranzistorus? Man ir plate ar SOT-233 sīkaļām, kas cepās līdz kādiem 80C. Visdrīzāk jau vajadzēs griezt strāvu nost, lai arī vasarā to aparātu var lietot.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
16 minutes ago, RudeWolf said:

Runājot par termo-lietām. Kādās temperatūrās iesaki turēt tranzistorus? Man ir plate ar SOT-233 sīkaļām, kas cepās līdz kādiem 80C. Visdrīzāk jau vajadzēs griezt strāvu nost, lai arī vasarā to aparātu var lietot.

tos 80oC ar termokameru sameriiji?

es teiktu - atkariigs no jaudas rezerves. Tb., ja pie 100oC taalu no max limitiem, nekaadus DC dreifus neizsauc, sakostiem zobiem..

kaut - ja Tev ir SMD plate: panjem atbilstosha izmeera radiatorinjus, kas paredzeeti chipsetu dzeseeshanai, at atbilstoshu siltumvadoshu liimi piliimee pie plates tajaas vietaas.

Vai otrs - siltumvadoshu svammi no apakshas starp PCB un korpusu. Korpuss tak metaala, ne?

Link to comment
Share on other sites

20210222_085253.thumb.jpg.7ce04a53129ee82a672ffa4f42f62f91.jpg

 

Dzeses solūšons jau ir. Mērīju ar ķīniešu dmm termotaustu, ko ieliku skrūves krustiņā un dabūju bik virs 70C. Apakšā ir vēl viena tāda plate, tāpēc augstākā ir gan jau viskarstākā. 

 

P.S. Temperatūras tādas ir, ja stundu cep zem vāka. Tā kā tranzistori A-klasē, tad gan jau vairāk karst nevajadzētu.

Labots - RudeWolf
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

aa, skaidrs/sapratu.

Nu, man ir relativi suudigas zinjas: ja kruuve bija 70, tranjiem tur buus 90+ [case]

kaa saprotu, peec taam lodeetajaam R, esi forseejis miera straavu?

Paskarbs tas rezhims.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vajadzēja visu super kompakti, tāpēc tā konstrukcija tāda mēreni yobana. Miera strāvu varu regulēt ar zilajiem pocīšiem. Vienīgais, ka tad tā sviestmaize jājauc ārā, jāregulē miera strāva vēsajam režīmam un tad jāliek kopā, un jālūdzas, ka būs ok. Gan jau pat, ja tie traņi izdzīvos, tad LEDam un elektrolītiem var vairāk nepatikt pirtiņa.

 

Teorētiski varētu uz traņiem ar abpusējo termoskoču uzsēdināt kaut kādu redeli, bet man tas risinājums neptīk, jo permanenti aizsedz detaļas un man nav ticības, ka būs milzu efekts, jo baigi daudz rūmes, kur redelei elpot tur nav.

Labots - RudeWolf
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

nu, ja gribaas pa smuko: cad vai dajebkur uzziimee detalju, kas dublee to vara poligonu. ar iegriezumiem tranju C izvadiem - tur pielodesi. Tad chaapo pie Almiko un liudz, lai izkodina no 1mm vara taas detaljas.

Vai, ja labaak patik - ar laazeru izgriezh kaads kantoris.

Tad to 1mm varu pabaaz zem radiatoriem, pielodee tranju vietaas. Vizuaali izskatiisies kaa tagad, bet siltumatdeve buus daudz labaaka. Tb., radiatoru t kaaps, tranju - kritiisies.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
14 hours ago, Iesacejs69 said:

nu ko, 7dienas mazais atjautiibas uzdevums! Klusu u.c. visas iespeejas paraadiit liimeni!

filament_sch_fixed.thumb.jpg.6cdf60008d335c027b481fd784891355.jpg

Lampu kveeles 12V baroshana.

 

Kas tika izdariits: esoshais chips nomainiits pret Micrel veidojumu MIC29300-3.3;

D105 uz 9V1; 1.5W;

Q102 uz Darlingtonu.

Peedejie 2 - lai U paliktu ap 12V; lielaakas jaudas - jo Micrel ir liela I caur Ref izvadu.

iemesls upgrade - jaunajam chipsetam mazs dropout.

 

Slodzee lampas. Pie nominaalaas t I=1A, aukstiem kveeldiegiem R=2.2 Ohm.

 

Un tagad interesantais: ja baroshanas spani padod strauji [iekaartu vienkārši iesprauzh tiiklaa, vai kaut vai kaadus 30..40% spanja padod uzreiz] - viss kaartiibaa.

Ja baroshanu padod leenaam [no LARTa], barotaajs nepalaizhaas! Izejaa praktiski 0, nekas nenotiek!

 

Tad nu jautaajums - kas vareetu buut pie vainas? ;)

Nu ko, ne velti piemineeju lietotaaju Klusu.

 

Keiss sekojosh - pakaapeniski palielinot Uin, uz stabilizatora GND/Ref kaajas U kaapj [jo stabilizatoraa pashaa ir elektronika, kas veido I starp IN izvadu un GND izvadu, paspeej uzlaadeet C108] attieciibaa pret OUT izvadu. Kaut arii ir VD104, ar tiem 0.6V pietiek ''nepareizas polaritaates'', lai chips saietu zaraa.

Lieki piebilst, ka Datasheet par sho nav nekas. Funkcionaala aprakstaa [taa/miglaini atceros] bija piebilde, ka - ja ir nepareiza polaritaate izejaa, ar diodi janoklampo. Nu, diode ir, bet nepaliidz. Ieejaa, btw, chipam driikst padot -20V!

Paliidzeeja R105 samazinaashana. piem., 510R samazina maksimaalo U deltu liidz 300mV, probleema pazuud.

 

Klusu - Tev patiik simulatori/pimpelatori. Ja nav slinkums 2min veltiit + ir konkreetais devaiss: iemet vienkārši tupu stabilizatoru.

Uin=15V, piem.,

GND=GND, bet OUT caur 2 Ohm piemet piemet pie -0.6V U source.

Dodu 99%, ka simulators raadiis, ka viss ir kaartiibaa :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Padjoms

Pag, pat ja simulē pa pikosekundei vai cik nu tur smalki iespējams, sametot starpkomponentu C un L apmēram uz čuju, pat tad? 

Kaut nedēļu ļaujot kompim skaitļot, tobish principā nav reāli iespējams? 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...