Jump to content

Phone amplifier projektiņš


Iesacejs69
 Share

Recommended Posts

Tas viss ir arī ļoti izplatīts Youtube apskatnieku vidū. Tiek apskatniekam nosūtīts DAC no ūber high end gala (noteikti arī fonā kabatā ielec piķis) un apskatnieks video apgalvo, ka viss ir top zustand un izdveš uhhh ahhhh, un citas orgasmiskās skaņas, un liek galvu ķīlā, ka tas ir tieši tas, kas nepieciešams tieši skatītāja sistēmā. Piemin tikai milzīgo cenu un to kā smuki gaismiņas spīd, par speceni neko, un kā jau saki, tad pat mājas lapā nevar atrast informāciju par to, kas atrodams iekšā un kā tas viss performē. Ja tas nāk no High end kompānijas, tad visi tic uz vārda un, ja Tu nedzirdi tās maģiskās detaļas, tad esi nīdējs. 

Labots - Malis
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

jaa, bez iluuzijaam. Apskatnieki gan, protams, ''oficiaali'' nenjem pikji - lai nav kaa uzpirkshana. Tas parasti figure kaa- tu nopeerc reklaamas laukumu naakoshajos izdevumos, par to - ''bez maksas'' notesteesim tavu apparatusu :D

 

Nu jaa, uz visa shii fona mani patiesham paarsteidza tas viens 6 moons review, kuraa dzeks mineeja: sanjemu ampu, nospraagst. sanjemu naakosho - atkal pisec. sanjemu tresho - labaak, bet peec briizha protektaa :D

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
pirms 5 stundām , Malis teica:

Jo par produktu kļūst tikai tas no kā var iesist kapeiku nevis tas, kas ir labākais risinājums. 

 

Par investoriem skaidrs, ka tādi ir nepieciešami. Žēl, ka bieži tiek tirgots snake oil, nevis reāli labs produkts.

Tur strādā mārketings. Ja kāds grib skandas, iesit googlē un ar lielu varbūtību izvēlēsies to, kas parādās top 5 no piedāvātā saraksta iedomātā cenu kategorijā. Ja grib labu produktu izbīdīt, to vajag nolaizīt, iepakot, piesaistīt marketologus, izveidot dizainu. Ar Ķīnas tumbiņām konkurēt nav iespējams, jo vienkārši tur darbs maksā daudz mazāk, attiecīgi paliek pāri premium segments, kur jau nišu aizņēmuši "speci" ar sildītiem vadiem un citām blēņām, ar ko var piepūderēt smadzenes. Individualiem projektiem Latvijas mērogā pietiek ar reputāciju, pazīšanos, bet tiklīdz grib iziet uz masu, tad jau ieslēdzas pieminētās grūtības, jo tumbas nepērk katru dienu, kā arī tagad jau lielākā daļa nopērk aifonu un cauru dienu skraida ar puļķiem ausīs iztiekot bez skaņas aparatūras.  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Visulaiku strādāju pie projektu/ideju pārvēršanas par produktiem. 

Piemēram viens no tādiem - parasta kamera noteku defektu noteikšanai utt. Kamera garā camelī ielien notekā, iekārta steamo uz telefonu vai ko citu. Nekas īpaši sarežģits, daudzmaz lietojamu prototaipu dabūt gatavu aizņēma apmēram 3 mēnešus. 

Tālāk kad jau sāk pārvērst to visu produktā - ražošana, testēšana, bagu labošana, dokumentācija un ir jau pagājuši apmēram 2 gadi un tikai tagad sāk izskatīties ka tuvojamies kautkam tādam ko varēs tirgot. Produktu izlaiž kompānija kura var teikt ir bewzgalīgi resursi un tādus instrumentus ražo kā pamatbiznesu. Kopumā pie šī produkta strādājam apmēram 10 cilvēki - elektroniķi, softwāre, UI, mehāniskie korpusi, mārketings utt. Tad rēķini, pa šiem 2 gadiem jau 1.5 miljoni algās vien.

 

Karoče uztaisīt prototipu vienā eksemplārā, kas darbojas ok, nav tik grūti. Dabūt jau to visu līdz ražojamam produktam ir tā grūtākā daļa.

Produkti gan šai kompānija bezbožna dārgi, ja salīdzina ar reālām dzelžu izmaksām. 

Konkrēto devaisu uzražot varbūt izmaksā kādi $40, veikala cena ap $800. Kamerām tā pievienotā vērtība vēl 2x lielāka.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

jaa, tie ir gadi.

viens no peedejiem projektiem man sanaaca baigos tempos. no idejas lidz pirmajiem seiliem: 15 meeneshi. Bet, tad tas temps bija taads, ka vienkārši guleet gaaju ar domu par to, no riita ceelos ar domu par to projektu. Bez briivdienaam, bez atsleegshanaas. Plus, protams, 5/6 ciparu izdevumi [kas nav daudz, bet tas ir tiiri - algas developerim/iem, prototipiem, pasham - tik, cik paikai].

Ieprieksheejais lielaakais projekts bija ap 4 gadiem liidz kaut kaadam pakaapienam, kad var teikt - kaut kas ir sasniegts. Pirms tam - atkal paaris gadi, kapaajot bez briivdienaam.

Tad, kad izdodas ko nopelniit, tad visiem skjiet - o, bljaa, milzu naudas. Bet, neviens neredz to darbu, laiku, nervus, ieguldiito pikji, energjiju.

 

Atceros, kaa viens choms bija mineejis rajona kadram, sak - reku, shis pats izdomaaja produktu, uztaisiija, reku - paardod, pikji pelna. Uz ko tas atbildeejis - jaa, bet te nauda un laiks jaaiegulda, un ja nu veel kjinieshi nosper? Danuna... Reaals keiss :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Iesacejs69 teica:

jaa, bez iluuzijaam. Apskatnieki gan, protams, ''oficiaali'' nenjem pikji - lai nav kaa uzpirkshana. Tas parasti figure kaa- tu nopeerc reklaamas laukumu naakoshajos izdevumos, par to - ''bez maksas'' notesteesim tavu apparatusu :D

Es savus piecus gadus esmu strādājis gan ar tradicionālajiem apskatniekiem, gan arī medījis rokā jūtūberus. Ir tādi, kas bez jebkādām rezervācijām pateiks - hei, par video 500USD*, ja negribi, tad neko. Ir tādi, kas saka, ka davaj - produkts izskatās cool, sūti šurp, patestēšu, ja patiks, tad uztaisīšu apskatu vai pieminēšu, jo manai publikas tas palīdzēs. Tradicionālie mediji vienmēr centīsies notirgot reklāmas laukumu, jo nu - viņiem ir tam speciāli pārdevēji un no tā šie dzīvo. Nekādu slepeno došanu ķepā es pieredzējis neesmu. Šķiet, ka AudioXpress mums norāva roceni, jo nepirkām reklāmu - apskatnieks teica, ka pagaidīs, kamēr pārdomāsim. Un nomira. Es nedieršu - večuks bija pavecs un nolika ķelli. Nākamais uztaisīja apskatu (jo bija palikuši pēdēji bez) un mēs tur kaut kādu gabaliņu reklāmai nopirkām. SoundOnSound es dabūju vāku ar 0 centiem ieguldītiem reklāmā. Šķiet, ka pēc tam arī no šiem nopirkām kaut kādu puslapu. Tai pat laikā, es esmu bijis autors 5 lapu rakstam SoundOnSound, kur nemaksājām pilnīgi neko.

 

Runājot par jūtūberiem - neviens mūsu produkta apskats ne no viena karstā audio jūtūbera nav savācis tik daudz skatījumus, cik mans Yamaha HS5 skandu apskats. Tā kā man par jūtūba spēku tāda divējāda sajūta. Ir bijis, kur apskatnieks ejakulē līdz griestiem un liekas, ka laimīgs būs uz mūžu, bet tad atnāk nākamais produkts un tad šis šļakstina par to. Free softs ar miķi nav tik mīļš kā free tunbiņas vai ausis. Tā teikt - the difference between software and hardware is that software never gets me hard.

 

*savulaik strādāju kopā ar vienu high level PR-šķiku, kurš promotēja lielus zīmolus ASV. Šis stāstīja, ka Unbox Therapy par vienu dārgu austiņu apskatu nošķiņķoja virs 40kUSD. Šķiet daudz? Apskats savāca vairāk nekā 2M skatījumu. Tie ir divi centi par ekspozīciju, kas ir vidēji 10x mazāk nekā tu maksā jekburam tradicionālajam medijam.

Labots - RudeWolf
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

Part 2. konkreetaaks piemeers.

 

Atteelaa: iekraasots tieshi ''nepareizais'' sektors, kuraa delj reaktiivas Z slodzes dabuu straadaat ''preteejaa'' pleca tranzistors.

 

Pienjemsim, ka baroshana +/-80V. Slodze 5 Ohm [vienkaarshaakam aprekjinam], Uce sat ignorejam.

z_compl_3.thumb.png.821335f64a02128fcc6d24793f418f09.png

Apskatam pozitiivo plecu.

Umax taatad ir +80V. Aktiivas slodzes gadiijumaa [paartraukta liinija] Pmax tiek sasniegts pie 40V un uz 5 Ohm slodzes sastaada 8A. Ic kriit liidz 0, Uce sasniedzot 80V.

Ja 5 Ohm ir daljeeji reaktiiva slodze, Pmax tiek sasniegts pie lielaaka Uce, ziimeejumaa aptuveni 40..50 graadu nobiide, Pmax tiek sasniegts pie kaadiem 60V.

Pirmaja gadiijumaa [izkliedejamaa siltumjauda] Pmax = 40 X 8 = 320W;

Otrajaa keisaa: Pmax = 60 X 8 = 480W, [+50%] turklaat jaaskata, vai tas jau nav secondary breakdown apgabalaa.

 

Njemam atbilstoshu trani, piem., 2SA1294

z_compl_2.png.129d9ca1c223ede0f2f0772fc78a5289.png

Aktiivas slodzes gadiijumaa - viss ir kaartiibaa. 80V Uce ietilpst Pmax regjionaa [liiknes luuzums saakas tieshi virs 80V].

Bet, ja paskatam augsheejo atteelu, tranim aktivi jaakapaa jau aptuveni no Uce ap 120..140V. Un te sakas probleemas.

Pie shaadiem Uce kliedeejamaa jauda vairs nav 125W, bet gan tikai kaadi 50W!

Turklaat, shi te secondary breakdown zona tipiski, tranzistoram uzkarstot [pieaugot taa Tc] kriit veel aatraak kaa Ptot zona!

Taatad, ja aktiivas slodzes gadiijumaa pietiktu ar X tranzistoriem uz plecu [nu, piem., 6 gab.], ja Zmin = 5 Ohm, tad kompleksas slodzes gadiijumaa tranju skaits ir vismaz  jaadubulto! Jeb pieljaujamaa Z pieaug vismaz 2 reizes - liidz 10 Ohm.

Apreekjins, protams, ljoti vienkaarshots, tiiri, lai saprastu ideju.

Labots - Iesacejs69
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Interesanti. Reālā ikdienas fona skanējumā gan jau nekas traks nenotiks, jo tie procesi gan jau būs pārāk mazjaudīgi/īslaicīgi, ne? Savādāk jau visi brēktu nelabā balsī, ka skandas nespēlē ar pastūžiem. Gan jau reāli briesmas sāksies, ja ar pavāju pastūzi un tādu akustiku visu naktu kurina mājas ballīti.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
6 minutes ago, RudeWolf said:

Interesanti. Reālā ikdienas fona skanējumā gan jau nekas traks nenotiks, jo tie procesi gan jau būs pārāk mazjaudīgi/īslaicīgi, ne? Savādāk jau visi brēktu nelabā balsī, ka skandas nespēlē ar pastūžiem. Gan jau reāli briesmas sāksies, ja ar pavāju pastūzi un tādu akustiku visu naktu kurina mājas ballīti.

protams, ikdienas/fona rezhiimam viss shis ir paraleli/uz sho neattiecas.

Shis attiecas uz lielaakaam jaudaam [kaut 50+W], PA, ''ietopiishanu'', ampu buuvi utjpr.

Link to comment
Share on other sites

D klase/lampas+izejas trafs no šī cieš? Saprotu, ka piemērs attiecas uz A/AB-klasi tranzistoru izpildījumā.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
53 minutes ago, RudeWolf said:

D klase/lampas+izejas trafs no šī cieš? Saprotu, ka piemērs attiecas uz A/AB-klasi tranzistoru izpildījumā.

jaa, protams, slodze ir lielaaka visiem ampu tipiem. D klase sho varetu paciest vieglaak, lampas - taas topiishanai iisti nav paredzeetas [un iislaicigas paarslodzes izturees labaak kaa tranji, kas vienkārši tiek izniicinaati sekundes tuukstoshdaljaa].

Jebkuraa gadiijumaa - palielinaati kroplji, aizieshana protektaa [D klasei] - jaa, buus.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

Shovakara iisaa teema - konektori.

Piemeram, uz PCB monteejamie. Piem., shaadi, Ormix, ar 3.96mm soli:

http://ormix.lv/lv/catalog/category/id/G04116/

 

Kaa jau vienreiz piemineeju, arii te ir nianses. Male konektoram - nav ipashi duadz opciju. Cilindrisks vai kvadraatveida profils, kaads leets paarklaajums.

Female tipa konetoram gan - te ir nianses.

Luuk, kaa izskataas Ormix China versija:

Ormix_connetors_china.thumb.jpg.7f8f7e0f3735c4d2ee57f7101f203a5b.jpg

Taatad - ''prasta'' ljipinja, kas tikai vienaa pusee piespiezhas male tipa konektoram. Saskarsmes laukums - shaura ''striipinja''.

 

Kaadas veel ir opcijas?

Piemeeram, ir cilindriska vai kvadraatveida trubinja, kuras viena mala ir elastiiga plaaksnite. Attieciigi, kontaksta virsma ir daudz, daudz lielaaka [normaali - vienaa malaa pat visu virsmu laukumu]. Ir smalkaaki risinaajumi, kuros kontaktu virsma ir veel lielaaka [elastiiga/preciiza trubinja].

 

Kaa straadaa shaadi China konektori?

 

Luuk, termobilde:

china_conn_before.jpg.0cf0f3d0700b9f285e1e7af44605b257.jpg

Ekraana centraa: 4 pin konektors. I caur konektora katru kontaktu ap 3A - visiem identisks. Kaa redzam, 2.no kreisaas kontakts cepjaas pamatiigi!

Izvilku kontaktu aaraa - vizuaali normaals. Atliecu ljipiinju agresiivaak, ieliku atpakalj.

 

Nu, bilde ir shaada:

china_conn_after.jpg.17145a9f5ec8d8860045388f4850d125.jpg

Luuk, kontakta karshana ir beigusies!

 

Ko ar sho gribeeju teikt? Laikam, es esmu paaraudzis China made komponentus. Manupraat, nav normaali ''piedziit'' savienotaajus.

 

Kaadi veel ir trukumi shaadiem ''vienkaarshotiem'' konektoriem:

a. jaapaarbauda katrs kontakts, vai taa ljinpinja ir pareizi noformeeta [to var viegli salociit, jo taa ir ''atveerta''];

b. cietaks vads sagriezh to ljipinju, dramatiski samazinot jau taa mazo kontakta laukumu;

c. bet, kaa jau mineeju - pats galvenais - mazs un nedrosh kontakta laukums pat ideaalos apstaakljos!

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Nesen sāku spēka savienojumus pārbaudīt. Laižu caur 3-5A un mēru sprieguma kritumu. 

Interesanti. Iekrita acīs, ka lētajām Lemona banānligzdām vājākā vieta ir šaiba kurai vadu lodē klāt. Kārtīgi pārvelkot uzgriežņus izārstējās.

Pašiem banānu spraudņiem daļai tā rotējošā astperīgā daļa ar alvas pili jānofiksē pie stieņa. Tur pat ar ausi var dzirdēt problēmas pie 3-4A.

Kā arī neatradu specifikācijas slēdžiem, cik būtu jābūt pretestībai. Piem 3-10A svirslēdži mērījās 4-8 mOhm robežās, laikam ok. 

Labots - Usins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

banaanu spraudnjiem es fikseeju ne tikai centraalo, bet arii to ekraana lodeeshanas ljipu, kas ir iepreseeta tajaa gredzenaa. Tur ari briinumi ir regulaari.

4..8mOhm izklausaas labi. Intereses/references peec paskati Datasheet liidziigas veiktspeejas relejiem/stekeriem. Brandiigajiem vienmeer noraadiita aparejas pretestiiba.

Veel var orienties peec sekojosha principa - videeja izmeera stekerim kontaktam siltumjaudaa varetu izkliedeties ne vairaak kaa kadi 100..200mW.

Tb., ja Imax noraadiita 5A, R sanaak ne  vairaak kaa kaadi 4..8mOhm.

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

2021.01.23. , 10:07, Iesacejs69 teica:

impendace ... impendace

ovaals

induktiiva ... jo basa skaljrunim, acimredzot, ir LPF spole

-60 graadu 6..7 Ohm Z

Traapiis REGULARI!

ampam jauut paredzeetam 2 Ohm slodzei. Jaa, delj taa viena atziimeetaa pumpuka bildee.

Te nav viena vai 2 lažas, te lažas ir KATRĀ vietā, kur vien skaties.

Pēc kārtas, pa rindiņām:

Tev šis ir svešvārds

Nevis ovāls, bet elipse

Tieši otrādi, kapacitīva... tev tas par sarežģītu

Nemāki nolasīt skaitļus no grafika vai tīšām sagrozi? 60 grādi atbilst 12-17 omiem

Nu un, ka trāpīs? Atkārtošu: "Kāda daļa mūzikas trāpa tajā pārdesmit Hz joslā?" Varbūt kādi -60dB? (nu, kaut vai -30dB, vienalga) Kā šī niecīgā daļa padara visu signālu "sliktu"?

Aplams apgalvojums.

 

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
18 minutes ago, Klusu said:

Te nav viena vai 2 lažas, te lažas ir KATRĀ vietā, kur vien skaties.

Pēc kārtas, pa rindiņām:

Tev šis ir svešvārds

Nevis ovāls, bet elipse

Tieši otrādi, kapacitīva... tev tas par sarežģītu

Nemāki nolasīt skaitļus no grafika vai tīšām sagrozi? 60 grādi atbilst 12-17 omiem

Nu un, ka trāpīs? Atkārtošu: "Kāda daļa mūzikas trāpa tajā pārdesmit Hz joslā?" Varbūt kādi -60dB? (nu, kaut vai -30dB, vienalga) Kā šī niecīgā daļa padara visu signālu "sliktu"?

Aplams apgalvojums.

 

es atljaushos ar tevi nediskuteet. mani neinteresee, kas tev ir par probleemu. taas risini ar sevi, speciaalistiem.

man nav interesanti oponeet tavaam dumiibaam. maacies elektronikas un elektroakustikas pamatus. varbuut tad kljus skaidraaks.

Link to comment
Share on other sites

pirms 22 stundām , Iesacejs69 teica:

Kaadas veel ir opcijas?

Plikus vadus klemmītēs neliec? Skrūvējamās protams ir nu tā, bet esmu saskāries ar diezgan pamatīgām klemmēm, ko nospriego ar atsperi.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
1 hour ago, RudeWolf said:

Plikus vadus klemmītēs neliec? Skrūvējamās protams ir nu tā, bet esmu saskāries ar diezgan pamatīgām klemmēm, ko nospriego ar atsperi.

lielajaam jaudaam - jaa. var, bet mazaam/videejaam, kur savienojumu padaudz - paraak izskjeerdiigi [laukuma/vietas zinjaa, da montaazha ari nekaada]..

 

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

shiivakara iisaa teema - braakjis.

Man brakji gadaas mega reti. Nu taa, ka gandriz katru keisu atceros.

 

Piem., no ap 100 JJ lampaam vienai lazha. ECC83. Pat aukstai lampai starp anodu un tiiklu [vienai no 2 triodeem]  2K. Tiesa gan, padarbinaajis esmu tikai kaadas 50 lampas, attieciiigi - par atlikushajaam 50 info [veel] nav.

 

Shodien jautraaks keiss.

relay_failed.png.11ead9c0777c6ae0b5024a3f5f2a5b4f.png

suuda relejinjsh.

 

korekti ielodeets, cauri kontaktiem nekaada straava nav laista. Spole vesela, bet neklikskj. Kntaktgrupa ieklemmeejusi ''atbriivotaa'' staavoklii.

Stulbaakais, ka savulaik nopietku testam 10pcs. Peec briizha shie pazuda no TME, citur taa arii nav uzradushies. Taa nu sagadiijaas, ka visi 10 ir izlietoti!

Viens no China [kaut ko liidziigu] piedaavaa 2 meeneshos atgaadaat, par piegaadi prasot ap 30 naudaam :D

Ok, risinaajums ir, njemam 9V versiju. Bet, arii taa tikai Mouser, kas noziimee - ap nedeelju piegaadi.

Link to comment
Share on other sites

Tik traki ar Mouser? Pirmspandēmijas laikā piegādāja trīs dienās. Mīnuss, protams, tajā, ka vajag 50EUR savākt, lai bezmaksas piegāde būtu.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
9 minutes ago, RudeWolf said:

Tik traki ar Mouser? Pirmspandēmijas laikā piegādāja trīs dienās. Mīnuss, protams, tajā, ka vajag 50EUR savākt, lai bezmaksas piegāde būtu.

ir leenaaks. Nu, es veel piemetu klaat 2 briivdienas, jo to laikaa temps vareetu buut nekaads..

veel hiits, ka Farnell Liege noliktava tikai PVN maksaataajiem [agraak tas attiecaas tikai uz USA noliktavu]..

 

Varbuut kaadam noder. Tb., teema: rezistiivie optroni.

 

Savulaik pastraadaaju ar VTL5C1 un VTL5C2, kopaa bija 4 modifikaacijas. Reaalie parametri atbilda Datasheet.

Ar laiku shie Excelitas tech razhojumi saaka pazust, to vietaa paraadiijaas Advanced photonix NSL-32 versijas.

 

Tad nu atljaushos piezimi - neticiet NSL Datasheet noraadiitajiem megasuperaatrajiem release time.

Tie ir tieshi taadi pashi kaa VTL5C*, ar taam pashaam iipatniiibaam. Nezinu, vai tas ir tas pats razhotaajs, bet tehnologjijas ir 1:1.

Respektiivi, 5ms vietaa leenaakajam variet sagaidiit 500ms, aatraakajam 30ms.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

nu ko, noname, caps, mehzavecis, jdat, ggg, klusu, kas te veel mani ljoti miil - ir juusu zvaignju stunda! :D

 

Taatad, teema - vecie/labi signaala releji. mineeti 2 postus augstaak. Konstateju, ka no atilikushajiem 9 veel paariitis uzvedaas jokaini.

Reizem klakskj, bet ar aizturi un klusaak. Reizeem neklakskj vispaar. Un nepaarsleedzas. Arii pie paaugstinaata spanja.

Nu labi, pienjmsim - craps. Bet es noleemu paskatiit, vai kljuudas peec nav bi-stabilos nepareizi samarkjeejushi.

Un tad izraadiijaas, ka releji normaali straadaa tikai vienaa ''polaritaatee''

 

Nu, tad es veelreiz atveeru Datasheet un..

relay_pisec.png.525cddbf7947378a47f4ae5369fa81a9.png

Un reku, monostable versijai pie spoles ir polaritaate.

Nu, es tak teicu, ka shovakar buus laba diena :D

 

Ha, nu juus teiksiet - taa tev, iedomigais ambaali, arii vajag! :D

Bet es - bet es ''nepareizos'' relejus ielodeeshu platei no otras puses! :D

 

p.s. es esmu slinks, neesmu [veel] baigi lasiijis materiaalus par shiem relejiem, bet spole neuzvedas kaa tipiska spole. induktiivaa izsitiena nav. Un ''spole'' iztur pamatiigu paarslodzi - pie t=20oC var iemaukt 3X lielaaku U par nominaalo.

 

ok, bet ko juus teiksiet, ja tme.eu, kur shos rejus pirku, ir bisku cits Datasheet? Jaunaaks, smukaaks!

relay_pisec_2.png.a4015bd7b514f6bca5f3be6be82bfc96.png

Un sheit nav vairs ''monostable'', bet ir ''non-latching'', izskataas peec visparastaakaa releja!

Ir kaut kaads uzbuuves ziimeejums, bez neviena paskaidrojuma..

 

relay_pisec_3.png.f7f5f5c0e43106af317e3c4fd8b51425.png

Oh&%*&( man baigi daudz dod shii ekselentaa bloksheema :D

Vaardu sakot - LLP, jeb - muuzhu dziivo, muuzhu maacies.

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Kādas ausis izmanto šobrīd un kādas ir izvēlētas pareizās ausis, kaut kas arī custom made?

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

shobrid ir HD 600. Taas ir tembraali visneitraalaakaas visaas cenu kategorijaas.

Shobriid celjaa ir HD 800 S. Jaa, virs 6K ir piikjis, bet, atskjiriibaa no HD 800 pirmaas paaudzes, ir buutiski impulse response un lokaalaas rezonanses novaktas. Esmu klausiijis abas, otraas jau var savaakt.

Ja vajadzees, to 6K pasiivi piekorigjeeshu ar aareeju devaisu.

HD 800 vienkārši teicama mikrodinamika.

Tad sho 600/800 setupu vareeshu kaa lokaalo referenci izmantot.

Visas custom/puscustom - ar taam [ko esmu dzirdeejis] - tikai ausu veezi var dabuut.

Riboniem, savukaart, probleemas ar lokaalaam atstaroshanaam pret magneetiem.. tb., ideaalu variantu vienkārši nav.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

Taatad, par ko ir viss siribors.

Njemam parastas ausis. Uzlieku, konstateeju, ka normaals subjektivi 85..90+dB tesiens sanaak pie +/-200..300mV [ok, ausim juutiba nekaada, ampa izejaa veel daliitaaji]. Shii veel ir ljoti labveeliiga situaacija [skat. zemaak]. Jaa, mums vajag lielu ausu ampa jaudu, lai veelmes gadiijumaa dabuutu 120+dB maucienu - kaa koncertaa, piem. Bet, atgriezhamies pie komfortabla skaljuma.

Kaa zinaams, ap 70% energjijas aiziet basu galam. Midiem paliek ap 20%

Taatad, ap +/-100..150mV.

Njemam crest faktoru kaut 10dB [kvalitatiivai muuzikai, protams, tas buus daudz lielaaks, bet njemsim kaut kaadu popsu].

Midiem paliek ap +/-30..50mV videejais.

Kaadu mees gribeetu dinamisko diapazonu ''uz leju''? 60dB? izklausaas mega pieticiigi? ok, paskatam kaut 60dB. Tas buutu logjiski, jo 80-60=20dB [tb., adekvaata veelme dzirdamibas slieksnim midu apgabalaa].

Paliek 30..50uV [MIKRO volti!]

Piedevaam, te jau nevajag tikai speet izmochiit izejaa. Ja mees veelamies, piem., 1% THD/IMD/snjagu [kas galiigi nav hiend, ne?] pie shaada level, tad ampam izejaa jaaspeej opereet ar 0.3..0.5uV [mazaak kaa 1uV!].

Un tad njemam veeraa, ka tipiska ausu ampa pastiprinajums ir vismaz kaadi 10..15dB [nu, lai vispaar buutu jeega no taa apparatusa/to vareetu saukt par ampu].

Sanaak, ka ampa ieejai jaaoperee ar 0.05..0.1uV!!!

Kliedziet, ja es nemaaku matemaatiku!

Paraadiet man ''tipisku'' ausu ampu, kuram ieeja ir uztaisita tik kruta! Tipveida ausu ampam visaadas GND peldeshanas, lazhas, trauceejumi, foni n shit bus ar paaris kaartaam lielaaki kaa shie uV! Tb., mikrodinamika putraa!

Jaa, naakoshaa teema - pashas ausis, to membraanas/piekare, bet - taa jau cita teema.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 17 stundām , Iesacejs69 teica:

shobrid ir HD 600. Taas ir tembraali visneitraalaakaas visaas cenu kategorijaas.

Jep, tās ausis ir izcilas ar to, ka tām maz feilu ir. Tonāli ir lieliskas. Apakša gan drusku man pietrūkst un, ja sāk celt tad sāk jūtami distortēt. Bet tas sīkums, ja neklausies elektroniku.

 

pirms 17 stundām , Iesacejs69 teica:

Shobriid celjaa ir HD 800 S. Jaa, virs 6K ir piikjis, bet, atskjiriibaa no HD 800 pirmaas paaudzes, ir buutiski impulse response un lokaalaas rezonanses novaktas. Esmu klausiijis abas, otraas jau var savaakt.

Tā kā es tāpat digitāli koriģēju, tad man vairāk patīk HD800 kaut kur ieķert par 600EUR un klausīties tās. Bet jā, HD800S ir daudz pieklājīgākas. Interesanti, ka visi jauninājumi ir Sennheiser nospiesti forumiešu modi.

 

pirms 17 stundām , Iesacejs69 teica:

HD 800 vienkārši teicama mikrodinamika.

Un es pat teiktu, ka vienas no retajām ausīm, kur veidojas kaut kas līdzīgs skatuvei. Vēl AKG K1000 kaut ko tādu var, bet tur bass nav pilnīgi nekāds.

 

pirms 17 stundām , Iesacejs69 teica:

Visas custom/puscustom - ar taam [ko esmu dzirdeejis] - tikai ausu veezi var dabuut.

+100500

 

pirms 17 stundām , Iesacejs69 teica:

Riboniem, savukaart, probleemas ar lokaalaam atstaroshanaam pret magneetiem.. tb., ideaalu variantu vienkārši nav.

Ar riboniem domā izo/orto-dinamiķus vai RAAL SR1a? Par ortodinamiķiem varu piekrist. Tur apakša ir super, vidi arī ok, bet ar augšām visiem ir problēmas, jo membrāna šauj pa magnētu sendviču. Ir vienpusīgie magnētu sendviči, bet tur uzreiz arī citas problēmas lien ārā. Man arī nav ticība, ka augšējās frekvencēs tā membrāna kustās viengabalaini, nevis ar simts stāvviļņiem.

 

Focal pēdējo gadu veikumus esi provējis? Man šķita interesanti. Es teiktu, ka Clear ir ņemamākās. Utopia man šķita pārāk spilgta, laikam opīšiem, lai jaunības dienu skanējums nāk.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

orto/izo galvenaa atskjiriiba - vieniem ir cilindriska veida magneeti/magneetlauks, spole kaa spiraale, otriem - rezgjis Magneeti kaa stieniishi, spole zigzagaa.

A, ja taisa magneetus tikai no vienas puses, sanaak baigi skjiibs magneetiskais lauks vs X. Tb., strauji aug skroplji, baigaa IMD paraadaas. un pret aizmugures magneetiem taapat atstarojas..

 

Ar HD 600.. man ir sajuuta, ka tur ir taads pats/nekaads China pljertaks pa 30 centiem. Piedevaam - uz basiem nenoslogots [ja prareizi atceros - ap pashu driveri ir logi + spilveni arii mega caurlaidiigi. Ok, Senn dabuuja pusliidz smuku AFR [bez basu boosta], bet gaajiens tam pljertakam liels. Sttieciigi - nav rezerves basu galaa.

Un otra teema - arii korpusi ir nekaadi. Tie saak vibreet uz nebeedu pie lielaaka tesiena. Taas vibraacijas - bez variantiem ir kroplji.

HD 800 vismaz labs draiveris. un paliela priekskamera - deelj taas baigais telpiskums veidojas. A iz akustikas - tie lazhu laboshanas varianti jau - kaadi ir, taadi ir. Skumji, ka Senn tos neieveisa jau pashaa saakumaa. I peec ievieshanas vareeja organizeet recall/upgrade programmu. Galu galaa - 1500+ par ausiim, bet taadu lazhu. Vinji tikai ieguutu [ok, buutu ielomiijushi kaadus 100 EUR, lai nav par briivu]. Tagad sanaak - uztaisiija lazhu krutaakajaa produktaa, pashi neko, sagaidija liidz comunity spiezh ko dariit..

 

Jaunos Focal gan neesmu klausiijies...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 52 minūtēm , Iesacejs69 teica:

orto/izo galvenaa atskjiriiba - vieniem ir cilindriska veida magneeti/magneetlauks, spole kaa spiraale, otriem - rezgjis Magneeti kaa stieniishi, spole zigzagaa.

Vo, paldies, ka pateici - a to man likās, ka viens un tas pats. Man ir Oppo PM-3 izodinamiskās, kas ir tīri labs produkts. Slēgtās un bez īpašiem nesmukumiem, plus basiņš labs un nav mucas pieskaņu, kā visām slēgtajām, ja kapsulas atstarojumu nedakauj nost. Iepriekš bija Audeze LCD-2 ortodinamiskās, pēc kurām ieķēru HD800. Diena pret nakti.

 

Pirms 52 minūtēm , Iesacejs69 teica:

Ar HD 600.. man ir sajuuta, ka tur ir taads pats/nekaads China pljertaks pa 30 centiem.

Nu tas pļerdaks ir 1993. gadā izstrādāts un nekas nav mainījies līdz šim. HD580 jubilejas izlaidums kļuva par HD600 sēriju un pēc tam uztapa HD650. Tur nekādu fundamentālu izrāvienu nav bijis. Šaubos gan, vai čaina - vāciešiem tomēr ir lepnums.

 

Pirms 52 minūtēm , Iesacejs69 teica:

Piedevaam - uz basiem nenoslogots [ja prareizi atceros - ap pashu driveri ir logi + spilveni arii mega caurlaidiigi. Ok, Senn dabuuja pusliidz smuku AFR [bez basu boosta], bet gaajiens tam pljertakam liels. Sttieciigi - nav rezerves basu galaa.

Vairumam atvērto akustiskais noformējums ir open baffle (drīzāk no-baffle), kur draiveris vienkārši karājas netālu no auss. Apakšā, protams, gājienu vajag baisu. Un, jā - korpuss plastmasas, bet nav TIK traki. Vismaz viegli jaucās ārā un detaļas nelūzt. Vājā vieta ir dakšiņa kabelim, kas izļurinās, ja bieži kabeli rauj ārā no kapsulas. Runājot par akustiskajiem noformējumiem - ortodinamiķiem un elektrostatiķiem parasti ir infinite-baffle, kad starp membrānu un ausi ir puslīdz hermētiska kamera. Nezinu, kāpēc ar dinamiskajiem tā nedera. Niķis tikai tāds, ka trauslāku pļerdaku var sačakarēt, ja tās ausis piespiež un ar spiedienu saplēš membrānu. Staxiem varēja membrānu tā ar statoru noīsināt, Audezēm vienkārši čaukstēja tā plēve.

 

Pirms 52 minūtēm , Iesacejs69 teica:

HD 800 vismaz labs draiveris. un paliela priekskamera - deelj taas baigais telpiskums veidojas. A iz akustikas - tie lazhu laboshanas varianti jau - kaadi ir, taadi ir. Skumji, ka Senn tos neieveisa jau pashaa saakumaa. I peec ievieshanas vareeja organizeet recall/upgrade programmu. Galu galaa - 1500+ par ausiim, bet taadu lazhu. Vinji tikai ieguutu [ok, buutu ielomiijushi kaadus 100 EUR, lai nav par briivu]. Tagad sanaak - uztaisiija lazhu krutaakajaa produktaa, pashi neko, sagaidija liidz comunity spiezh ko dariit..

Tas viņu bubļiks ir liela diametra, bet nezinu, vai izstarojošā virsma ir diži liela. Bass joprojām salīdzinoši pavājš, bet visādi citādi - no inženiertehniskā viedokļa tas ir viens no retajiem izrāvieniem austiņu pļerdaku jomā. Interesanti arī, ka HD600/650 un HD800 izstrādāja viens un tas pats inženieris, kurš jau no Sennheiser kādu gadu ir prom. Vienmēr esmu gribējis uzjautāt, kā viņš tik dažādas ausis ir izlaidis. Man aizdomas, ka HD800 skanējumam mani amata brāļi ir pielikuši pirkstu.

Labots - RudeWolf
Link to comment
Share on other sites

Kā HD800 ar basu? Visur kur lasu par šīm ausīm, tad visi EQ vienmēr liek ievērojami zemo galu uz augšu, tāpat arī HD600.

 

Kā vispār Jums ar ausu preferenci, dodat priekšroku taisnai līknei vai arī harman curve, izvēloties ausis?

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

ausim basu galaa ir viena probleema - basus mees uztveram ar visu kjermeni + zemaas F nokljuus ieksheejaa ausii ne tikai cau ausu kanaalu ''pusi''.

daljeeji te liidz Loudness, ne fikseeta curve.

otra teema - reku kadri uztaisijushi:

https://www.woojer.com/

 

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , Malis teica:

Kā HD800 ar basu? Visur kur lasu par šīm ausīm, tad visi EQ vienmēr liek ievērojami zemo galu uz augšu, tāpat arī HD600.

Tādu īsti basīgu atvērto ausu nemaz nav. Ortodinamiķi mēdz būt basīgi, bet pēc manas pieredzes visiem tieši apakšā ir jāliek klāt. Focal jaunajiem arī labas apakšas, bet arī drusku jāpiesāla klāt. Vismaz tiem HD neiet debesīs zem 100Hz.

 

Pirms 46 minūtēm , Malis teica:

Kā vispār Jums ar ausu preferenci, dodat priekšroku taisnai līknei vai arī harman curve, izvēloties ausis?

Sūdi jau ir tajā, ka, lai runātu par jebkādu līkni, ir jāsaprot, pret ko tā ir atsieta. Citiem vārdiem sakot, mērījumu iekārtas agnosticisks vizuālais attēlojums mērķa līknei nav iespējams. Visi tārgeti var būt taisni un godīgi sakot, tiem tādiem arī jābūt, lai ērtāk uzrādītu novirzes. Esmu Šonu Olivu vilcis uz zoba par viņa un Toda Velti izstrādāto Harman līkni - tipa, kas tā par līkni un kur tā izpildās. Olivs, protams, nav ar pliku roku ņemams un atcērt, ka līkne izpildās uz bungplēvītes. A ko tas mums, mirstīgajiem dod? Nu ok ir tārgeti kalibrētām GRAS mērījumu iekārtām, bet arī nav teikts, ka tas, ko viņi rāda ir patiesais tārget tai iekārtai, nevis atvasinājums skatītājiem.

 

Harman tārgetam ir vēl viena filosofiski metodoloģiska nianse. Vai klausītāju preference ir noteicošais faktors skanējuma vērtēšanā? Jo nu, izteikums, ka man kaut kas patīk ir estētisks un neko nesaka par skaņu iekārtas performanci. T.s. circle of confusion saka, ka es nevaru klausīties dziesmu un runāt par skaņu iekārtu atšķirti no materiāla. Vai man patīk, kā skan austiņas, vai arī man patīk, kā skan dziesma? Un galu galā, varbūt ir pie kājas, kas man patīk un patiesībā tai dziesmai man vajadzēja nepatikt, ja tiktu atskaņota Ze Patiesība.

Labots - RudeWolf
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

tieshi taa [kaa RW saka]! te ir:

a. daudz mainiigo [gaisa t, mitrums, apgaismojums - ietekmee uztveri fundamentaali], abolutias skaljums - ietekmee desmitiem reizhu [loudness liiknes];

b. daudz nezinaamo - varbuut skanju inzhenieris tieshi taa/taadu basu spektru/nepatiikamu ierakstiija/gribeeja [njemam kaut U2 ar vinju ausiim nebaudaamo skaneejumu, Pet Shop nemasteereetos, A-ha nemastereetos albuumus bez basa, utml.];

c. papildus apstaklji - piem., vai ir paarslogota dzirde, vai saspringta kakla muskulatuura, vai/kaada frizuura, kas muguraa [open ear ausiim mainaas skaneejums];

d. galu galaa - kroplji un paarejas raksturliikne. Ja ir suudiiga paarejas raksturlikne, basi buus dunoshaaki [arii subjektiivi skaljaaki], tas pats attiecas uz kropljiem. Bez-kroplju bass vairaak sit pa kungji, nevis dun [domaaju, tie, kas, piem., Kevina tuNbas klausiijushies, zina, par ko teema]. Ja sagroza EQ, tad arii faazu liikne ietekmee. Ja faaze apsteidzosha - skanees subjektiivi skaljaak.

Viss shis kopaa veido plashu lauku interpretaacijai...

 

Btw, iz tehnikas - tieshi open ausiim vajadzeetu buut basiigaam, jo to apaksha aiziet infraskanjaa. Kaapeec taa subjektiivi nav? jo sleegtajaam noslogajam izstarotaajam veidojas [patiesiibaa neveelams] piikjis/pumpa basa/midbasa regjionaa, kas nevajadziigi eksaitee konkreetu apgabalu. Otra teema - deelj vairaakkaarteejaam atstaroshanaam paarejas raksturliikne ir suudiiga, atkal - dunoshaaks bass, it kaa skan skaljaak. Treshais - pieaug kroplji. Atkal - skan it kaa skaljaak. Rezultaataa ieguustam it kaa S90 - bass, bet tas ir tupa dunosh, neartikuleets, neprecizs, visaas dziesmaas vienaads. Turpretii krutaam skandaam - bass sit vai kungji aaraa, bet to pat nedzird iisti!

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , Iesacejs69 teica:

Btw, iz tehnikas - tieshi open ausiim vajadzeetu buut basiigaam, jo to apaksha aiziet infraskanjaa. Kaapeec taa subjektiivi nav?

Vai tā basa nav, jo infra-frekvencēs vājinājums ir pārāk liels? Ja skatāmies pēc pretestības līknēm, tad Sennheiser draiveriem Fs ir virs 100Hz. Pēc tā arī sākas kritums, ko var kompensēt, bet tad vajag baiso gājienu pļerdakam. Ortodinamiķiem drusku glābj tas, ka diafragma ir 6x6cm, nevis 40mm aplītis.

 

pirms 12 stundām , Iesacejs69 teica:

Rezultaataa ieguustam it kaa S90 - bass, bet tas ir tupa dunosh, neartikuleets, neprecizs, visaas dziesmaas vienaads.

Nu vot es nezinu, vai manām Neumann NDH-20 tā ir. Tipa slēgtās, bet nav to tipisko pieskaņu. Var jau būt, ka es pārāk ilgi neesmu klausījies labas atvērtās.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

jaa, par to jau staasts - pat daargajaas ausiis ieliek kaut kaadus 40mm china made pljertakus.. Nevariet savaakt 60mm? taisiet 2way. Ja ausis maksaa 300+ naudas, gribeetos tomeer kaut ko firshu...

Es saprotu taa - ja smuki to pljertaku noslogo [nodemfee], tad jau tas saakotneejais Fs paraleeli [labums tiek nogaazts, energjija absorbeeta]. Bet nu te jaasaspringst - rinkju materiaali jaapiemeklee, konstrukcija jaapiesliipee - atkal problemu kaudze ausu razhotaajam..

Taam pleevinieceem atkal cita beeda - nedod Dievs skaljaak uzgrieziisi uz ausiim neuzliktas austinjas - kapec buus. Iemauksi DC - kapec buus. Taads relatiivi trausls pasaaciens.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

nu ko, foruma biedri - gribiet teemu par to, kaa es atkal sap*^&(os meistariibaa?

Shoreiz tieshaam atkal, jo gadus atpakalj teemu biju izcilaajis praataa, atrisinajis. Bet - aizmirsu. Aplauzos atkal.

 

Taatad, teema - fons. Fons/trauceejumi simetriskajaas/kvazisimetriskajaas ieejaas. Ir viena ''neliela'' fundamentaala lazha, kas salauzh visu sho pasaakumu. Lazha, kas ir lielajaa vairumaa gadijumu. Lazha, kas ir uz katra solja!

 

Stay tuned!

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

nu, ko, saakam.

Vienkaarshaakais keiss - simetriska izeja un simetriska ieeja.

gnd_issue_1.thumb.jpg.4e5a728af43afa2b7011cffcea99ed7c.jpg

T = transmiter (signaala source);

R = receiver (phone amps, amps, dajebkas, kaut ADC).

 

R1 un R2 ir signlaala source izejas impedance. Skaidrs, ka shii impedance nav 0. Parasti taa ir desmiti liidz dazhi simti Ohm. Paredzeeta - iisavienojuma aizsardzibai, straavas paarslodzu un RF gjenereeshanas noveershanai.

Tipiski R1=R2. Taa vismaz vajadzeetu buut.

 

R3 un R4 ir Receiver ieejas impedances. Tipiski - dazhi desmiti K Ohm. Logjiski, ka nevienas iekaartas Rin nav bezgaliiga. Veel vairaak - rekomendeetaas Zin nosaka standarti. Zemsignaala pasaakumam alja 47K [ar kaartu, nelamaajiet - slinkums skatiit, atsaucos uz vecu RU standartu].

 

Transmiter un Receiver savienots ar vadu, taa ekraans sazemeets abos ''galos''.

Ja R1=R2 un R3=R4 gan signaala level, gan receiver abu ieeju juutiiba ir identiska, notiek sinfaazo trauceejumu slaapeeshana/kompenseeshana. Taatad - fons/citi trauceejumi iedarbojas uz abiem signaala vadiem identiski, Receiver pusee tie tiek kompenseeti.

 

Viss ir kaartiibaa, ideja straadaa!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...