Jump to content

Phone amplifier projektiņš


Iesacejs69
 Share

Recommended Posts

Raimonds1

Raksti stāstus.

Attīsti domas, izdomā tēlus, saliec dialogus.

Būs 2 labumi - būs, ko lasīt un būsi pārstrādājis emocijas.

Varbūt kādam Tavi stāsti patiks. 

---------------------

Ja par tēmu un tās apakštēmām - kaut ko saprotu, diezgan daudz arī nesaprotu, šad tad kaut ko iekomentēju. Bez dusmām un naida.

 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 1 minūtes , Iesacejs69 teica:

Elektronika man interesee. Ja sheit nevienam citam taa neinteresee, tad..

Ja informācija par elektroniku ir 1%, sarkasms un "analīze" par citu viedokļu kompetenci aizņem 99%, tad šādu informāciju lasīt nav interesanti.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
1 minute ago, Mezavecis said:

Ja informācija par elektroniku ir 1%, sarkasms un "analīze" par citu viedokļu kompetenci aizņem 99%, tad šādu informāciju lasīt nav interesanti.

 

 

ak taa. davai, shajaa briidii no tukshas stāstihanas, luudzu, paarej uz konkretiibu. konkreetus manus postus studijaa, paskatiisim proporcju. m?

 

otrkaart, zini, kam nav interesanti lasiit? kompleksainiem idiotiem. Man ir interesanti lasiit manu risinaajumu kritiku. Atspeekot, paardomaat, uzlabot.

Es ljoti atvainojos, ja sajuusmaa nespiedzu par katru skjibu kitu. No sirds atvainojos. A zini, kaapeec es sajuusmaa nespiedzu? Jo es uzskatu, ka, ja cilveeku teema patiesi interesee, vinjsh padsmit gadu garumaa vareetu buut pavisam citaa liimenii. Es nepienjemu, ka te ir savaakushies paliigskolas absolventi. Jebshu, vajadzeetu?

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 2 minūtēm , Iesacejs69 teica:

Es nepienjemu, ka te ir savaakushies paliigskolas absolventi. Jebshu, vajadzeetu?

Kā ar iespēju paklusēt?  Nav iespējams mainīt sabiedrību vai uzspiest kādam savu viedokli, līdz ar to vajadzētu analizēt, vai ir jēgas tērēt laiku un enerģiju destruktīvām darbībām nemitīgi provocējot uz konfliktu.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
1 minute ago, Mezavecis said:

Kā ar iespēju paklusēt?  Nav iespējams mainīt sabiedrību vai uzspiest kādam savu viedokli, līdz ar to vajadzētu analizēt, vai ir jēgas tērēt laiku un enerģiju destruktīvām darbībām nemitīgi provocējot uz konfliktu.

pag, ja es redzu tehnisku lazhu, es to pieminu. sore, es neesmu bijis geju klubos, es nemaaku un arii negrbu rakstiit ''malaciitis'', vai ''buchinjas visur''. kaada no taa jeega? aa, vechiem nav gandarijums, ka visi slavee? tas sit pa nerviem? traki. par to arii staasts. vieniem saapiite, man motivaacija.

 

bet, davai, atgriezhamies pie teemas - 1% sakariiguma, atlikushais - citu nostāstihana. Shis ir tas briidis, kad es patieshaam gribeetu saprast staastu. vai tieshaam es nemanu proporciju/esmu loceklis konchennijs, vai arii tu - kaarteejais njerkstis un par bazaru neatbildi.

p.s. tas, ko ieprieksh teicu/mineeju par Arni, Jurkinu, Torni [gan ir veel chupinja, piedoshanu, ka nepieminu], NE REIZI man ar shiem kadriem nav bijushi ne mazaakie kaskji vai nostāstihanas. Jo vinju darboshanaas ir liimenii. Attieciigi - man nevajag pieshuut sho kadru pazushanu. Ar Arni komuniceeju regulaari, Tornis palicis eenaa citu teemu deelj, ar Jurkinu shajaa pat teemaa esam sazinaajushies. tb, staasta moraale - JEEDZIIGAAKIE/zinoshakie pish prom no shejienes.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 1 minūtes , Iesacejs69 teica:

vai tieshaam es nemanu proporciju/esmu loceklis konchennijs, vai arii tu - kaarteejais njerkstis un par bazaru neatbildi.

Es jau rakstīju, kad ģēnijs pasaulē ir 1 un ar to strīdēties vai pēc viņa kaut ko uzrakstīt nevar.  Tāpat ir bezjēdzīgi analizēt procentus vai kādu citu sasāpējušos problēmu no tavas dzīves. Posti, kas tapuši šajā gadā ir pilnīga necieņa pret pārējiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Iesacejs69 teica:

JEEDZIIGAAKIE/zinoshakie pish prom no shejienes.

Jau gadus 10 😁

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
13 minutes ago, Mezavecis said:

Es jau rakstīju, kad ģēnijs pasaulē ir 1 un ar to strīdēties vai pēc viņa kaut ko uzrakstīt nevar.  Tāpat ir bezjēdzīgi analizēt procentus vai kādu citu sasāpējušos problēmu no tavas dzīves. Posti, kas tapuši šajā gadā ir pilnīga necieņa pret pārējiem.

lielaakajaa daljaa postu neivnes cits vispaar nav piemineets :D :D :D

tajos paris, kur atjaunos dot aknaas, sore - palasi: cilveeks par manu veedera izeju nievaajoshi izskaas 2 reizes pirajaas 2 rindaas :D

es tevi arii kaa esmu apbizhojis? Nee, nekautreejies, saki droshi :D

 

jaa, bet - es arii neceru, kaa tu speesi izskaidrot, kur izpauzhas mana necienja pret citiem, ja es nevienu vispaar savos postos nepieminu :D :D :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

reku veel piemers manai netolerancei pret pasauli.

apex_shit.jpg.384c990ecbb76df9940a7d5269081f0c.jpg

Zem shiis sheemas ir branda un pasha izgudrotaja vaards.

Sheema - PILNIIGS meesls! Mu taa, ka kauns skatiities!

Un te nav viena vai 2 lazhas, te lazhas ir KATRAA vietaa, kur vien skaties.

Un man tagad ko - tiekt, ka viss ir baigi forshi, jo tas Slavkovic esot ljoti respektabls un mega kruts inzhenieris?

Jeb tomeer teikt, kaa ir?

Es saku, kaa ir. Jo, ja tu liec savu autograafu, par bazaru jaatbild.

Ja tu sevi pasniedz kaa zinoshu specu, tev jaaspeej sheemas zimeet liimenii. Nevis tik prastus risinaajumus samargot kaa pilnigus meeslus!

 

un abstraheejoties no visa - es/tu/vinjsh vinja lietotjam suudainu tehniku, jo to ziimee shaadi ''speci''. Es gribu lietot normaalu tehniku!

Labots - Iesacejs69
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

ok, teetis teica, ka vajagot pamatot, kaapeec es apbizhoju Apex.

Taatad, sheema: skaljrunju aizsardziiba. Ampa avaarijas gadiijumaa alja atsleedz skandas, lai taas pasargaatu.

 

Tad nu probleemas:

1. buukskji ampa izsleegshanas briidii shis risinaajums nenoveersh, jo vispaar nekontrolee AC;

2. abu kanaalu DC kontrole ir kopeeja. Attieciigi - ja vienaa kanaalaa buus +, bet otraa -, shii aizsardziiba nenostraadaas vispaar!

3. ja amps izejaa izspljauj nevis pilnas amplituudas, bet mazaaku/pulseejoshu DC, sisteemas aatrdarbiiba kriitaas radikaali. Pie videjiem U sisteemas reakcijas laiks ir meeraams sekundees! Pa to laiku basu skaljrunis ir izdemoleets mehaaniski [bez variantiem], un svilst arii elektriski.

4. ar 90% iespeejamiibu, avaarijas gadiijumaa starp releja kontaktiem saaksies lokizlaade, jo - ir izmantots nepareiza tipa relejs. Tas ieslegts nepareizaa sleegumaa! Deelj lokizlaades tiks izdemoleeti midu skaljrunji un tviiteri;

5. shii ''aizsardziba'' neredz citas ampa probleemas - piem., gruutiibas uztureet 0 izejaa, straavas paarslodzi;

6. nav sakaarotas pat pamatlietas - korekta baroshanas raustishanaas, undervoltage, utjpr. lietas. Pat releja spole iesleegta nepareizi, maksimaali palielinot lokizlaades iespeeju.

 

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@Iesacejs69  Esi šīs lietas aizrakstījis shēmas autoram un devis viņam iespēju izglītoties un izlabot kasjakus?

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
Just now, Artanis said:

@Iesacejs69  Esi šīs lietas aizrakstījis shēmas autoram un devis viņam iespēju izglītoties un izlabot kasjakus?

shiis sheemas autors ir ilgus gadus Apex straadaajosh alja mega kruts inzhenieris, kursh liek savu autograafu zem sava veikuma.

Savulaik es ko meegjinaaju diskuteet, piem., ar QSC diginaataaju Quilteru. Nu, neko.. kaut ko haotiski atrunaajaas, uztaisiija foruma teemu neredzamu citiem [ar tekstu, sore, mees te baigi tehniski runaajam] un.. poh :D

Tb., man nav iluuziju. Piedevaam - vechi, juus pelniet naudu. Juus lieciet autograafus. Tajaa pat laikaa - juusu risinaajumi ir beernudaarza liimenii. Ja juus esiet publiski, arii es taads esmu. Ar to atskjiriibu, ka par katru manu lazhu taads QSC/Apex mani nogaaniis liidz zemei ;)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tev audio lietas ir hobijs vai maizes darbs?

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
1 minute ago, Artanis said:

Tev audio lietas ir hobijs vai maizes darbs?

pirmkaart - sirdslieta.

reizeem sanaak nopelniit.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Vo bļin, un es visu laiku domāju, ka tas APEX ir skatuves vārds ir kaut kādam pusjukušam amatierim, kurš mēģina naudu pelnīt (gan jau sanāk arī).

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
5 hours ago, Jurkins said:

Vo bļin, un es visu laiku domāju, ka tas APEX ir skatuves vārds ir kaut kādam pusjukušam amatierim, kurš mēģina naudu pelnīt (gan jau sanāk arī).

jaa, Tev taisniiba :D vienkārši peec taa ieraksta FB es sapratu, kas shis ir no iistaa Apex, bet nee - tieshaam, amatieris, kas aicina ziedot naudu vinja sheemaam :D

 

faak, iegaaju DIY forumaa, paskatiiju visu laiku visvairaak skatiito thread [no Apex], tagad visu nakti guleet nevareeshu :D nu, kuda mir katjetsja :D Jurkin, Tu salauzi manu dziivi :D

Labots - Iesacejs69
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@Iesacejs69   Atļaušos vēlreiz pajautāt - kāds ir iemesls, kādēļ augšminētajā DIY forumā populārākā ampa shēma nav no Tevis? Tava pieeja ir ka “nav vērts cūkām pērles kaisīt”?

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc, ka nemācīts cilvēks izvēlas to, kas ir estētiski saprotams. Passu jau visi nebūvē tāpēc, ka tas ir labākais. Jamo būvē tāpēc, ka ir laba teika aizmugurē, viegli pieejami kiti, maz detaļu, vienkārša konstrukcija un... tipa skan.

Labots - RudeWolf
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

kaapeec?

peec manas saprashanas - labas lietas nesanaak vienkaarshas. Nu, nesanaak. Ja mees paskatam ruupnieciskus [kvalitatiivus] izstraadajumus - tajos ir 5..10 reizes vairaak detlaju kaa Passa [piemeeram] konstruktoros. Kaapeec? Nu, taapeec... ka ieejaa aisardzibai jabuut. izejaa aizsardziibai jaabuut. soft start jaabuut. RF filtriem jaabuut. floating Ground jaabuut.. un shaadi es vareetu turpinaat veel un veel.

Ir kitu liimenis un ir kvalitatiivu iekaartu limenis. Taas ir fundamentaali atskjiriigas teemas. Kitu liimenis [piedoshana, meeslu stanceeshana] man vienkārši nav interesanta. Savukaart, sarezgjiita lieta DIY armiju neinteresee[s]. Nafig, ja Passam 5 detaljas un esot hiend? Neviens tak nemeera realo performanci. Reku, tuukstoshi stancee taas MOSFET skandu aizsardziibas, NEVIENS taas nav kaujas apstaakljos notesteejis. NEVIENAM nav pat nojausmas, ka 3 fundamentaalu lazhu deelj taa aizsardziiba VISPAAR nenostradaas :D iedomaajies, es tagad ieieshu DIY un tuukstoshiem laimigo pasazhieru pateikshu, ka vinju protection circuit vispaar nestraadaa? :D vieglaak mani izbanot [nu, kaa sheit], nevis aptvert realitaati :D

 

Otrkaart - man suudiigi straadaa [un to negribu mainiit] pashreklaamas nodalja. Un darboties ar tiem kitiem nozimee ciiniities ar dumu, neapkjeeriigu, bremzetu, reizeem - gana nepateiciigu pilsonju armiju. Nee, ne visi kitu veidotaji ir taadi. Bet, tie sapraatiigie, forshie - salodees, i viss. Baudiis ampu. Pisha buus ar tiem ieprieksh mineetajiem. Tur vajag Izmisiigo Pedagogu peec buutiibas. Nu, taadu, kas gadu desmitu garumaa ir gatavs njemties, veidot savu teelu, utjpr.

 

p.s. es nedomaaju, ka taadi passi kaut ko nopelna no kitiem. ar kitiem vinji veido teelu un atpazistamiibu. pelna ar gatavaam iekaartam ;)

 

Labots - Iesacejs69
Link to comment
Share on other sites

Es domāju, ka pat daudz detaļu kiti aizlidotu, ja būtu labs paskaidrojums aizmugurē. Galvenais, lai regulēšana vienkārša. Pats tak zini to Androņikova pastūzi, ko krievi jau cik gadus būvē. Katru mēnesi kāds padodas - tipa salodēts ir, bet jāpiedzen ar ģeneratoru un spektra analizatoru (principā EMU0404, ja pa rupjo). Nu un šajā solī met plinti krūmos.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
9 minutes ago, RudeWolf said:

Es domāju, ka pat daudz detaļu kiti aizlidotu, ja būtu labs paskaidrojums aizmugurē. Galvenais, lai regulēšana vienkārša. Pats tak zini to Androņikova pastūzi, ko krievi jau cik gadus būvē. Katru mēnesi kāds padodas - tipa salodēts ir, bet jāpiedzen ar ģeneratoru un spektra analizatoru (principā EMU0404, ja pa rupjo). Nu un šajā solī met plinti krūmos.

var jau buut, bet zini, es tajaa kitu teemaa neredzu naudu. Nu, piedoshanu par teemu.

Es pat neredzu iespeeju ar kaadu UPS/DHL maukt taas plates pa pasauli. Tur letaakaa [caur pastu suutaamaa] versija jau izmaksaa 10..20 naudas uz USA, piem.

Cik par plati var prasiiit? Paardesmit naudas? Tur, varbuut 5 sanaak varkaa :D

Tirgot arii detalju komplektus? Atkal - 5 uz komplektu [max], skijiroshana, komplekteshana..

Nez, varbuut es ko neceertu, bet..

ok, 5 varka no komplekta. Cik mantaadi jaapaardod, lai kaut alga sanaaktu? 10+ dienaa? Da man VID atnaaks ciemos, jo Pastaa suutiijumu skaits liels buus :D

Taa suutot, katrs 5.tais besiisies par terminjiem. Katrs 50 jaasies meeneshiem. Katrs 200.tais vispaar pakaasiis savu paku [tb., es par to maksaashu, jo Pasts meklees pusgadu] :D kjizku chital :D

Link to comment
Share on other sites

Par "pelnīt" piekrītu. Max es teiktu, ka pelnīt kaut ko var uz plate+detaļas kitiem vai arī salodētajiem, ja ir labi izstrādātas loģistikas/ražošanas ķēdes (tobiš - uzticams ķīnietis ar oriģ. detaļām, pick&place mašīnu un pečku).

 

Nesen šāds kantoris parādījās. Produkts vidēji unikāls (daudz AES/EBU izejas plašu RPi nav), bet pērk kā nelabie. Gan jau vecim tas ir sekundārais darbs, jo es nestādos priekšā, cik tur varka reāli sanāk. No otras puses - Guks kaut ko tādu gribēja darīt, bet pieklusa.

Labots - RudeWolf
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
27 minutes ago, RudeWolf said:

Par "pelnīt" piekrītu. Max es teiktu, ka pelnīt kaut ko var uz plate+detaļas kitiem vai arī salodētajiem, ja ir labi izstrādātas loģistikas/ražošanas ķēdes (tobiš - uzticams ķīnietis ar oriģ. detaļām, pick&place mašīnu un pečku).

 

Nesen šāds kantoris parādījās. Produkts vidēji unikāls (daudz AES/EBU izejas plašu RPi nav), bet pērk kā nelabie. Gan jau vecim tas ir sekundārais darbs, jo es nestādos priekšā, cik tur varka reāli sanāk. No otras puses - Guks kaut ko tādu gribēja darīt, bet pieklusa.

ha, shim te gan es varku redzu. BOM tur ir kaadi 15% no visa [nu, taa rupji], tad montaazha [taa arii kapeikas maksaa]. Redz, te jau ir pievienotaa veertiiba: softs n shit [ko nevar taa vienkaarshi paarspiest kaa prastu pcb].

 

Guks.. Nu, Guks priecaajaas par itaali, kas nopirka 1000pcs leetaakaas versijas leetaako reliizi. Alja kaut kas taads peec klachaam. Muusdienaas tak dofiga to streameru. Un, ja kaa INOVATION pasniedz preciizaaku clock un atdaliitus barotaajus.. Tas ir toch taapat kaa tie muusu hiend skandu buuveetaaji [nu, tas LTC ex dzeks], kas staasta - es 2 gadus biju DE uz hiend izstaadi, bet neviena skanda neskaneeja. taapeec es [uz citu razhotaaju elementu bazes] uzchiniiju savejaas, kuras - eku, pa 40K naudaam nu buus :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , Iesacejs69 teica:

Redz, te jau ir pievienotaa veertiiba: softs n shit [ko nevar taa vienkaarshi paarspiest kaa prastu pcb].

Toč softs? Šis ēd I2S no raspberija un pūš ārā SPDIF/Toslink/AES/EBU+I2S. Es neredzu visas mikrenes, bet man domāt, ka to visu izdara prasts digitālais resīvers WM8804. Moš tur kaut kādi vadības risinājumi...

 

Pirms 28 minūtēm , Iesacejs69 teica:

Un, ja kaa INOVATION pasniedz preciizaaku clock un atdaliitus barotaajus..

Protams. Ir tak to RPi platīšu melnais tūkstotis un gan jau lielākā daļa strādā ok. Nezinu, kas jāizdara, lai ar tādu risinājumu tieši skaņas ziņā kādu pārsteigtu. Ja vien pirms tam nav veikts ideoloģiski sagatavojošais darbs.

 

Pirms 28 minūtēm , Iesacejs69 teica:

Tas ir toch taapat kaa tie muusu hiend skandu buuveetaaji [nu, tas LTC ex dzeks], kas staasta - es 2 gadus biju DE uz hiend izstaadi, bet neviena skanda neskaneeja. taapeec es [uz citu razhotaaju elementu bazes] uzchiniiju savejaas, kuras - eku, pa 40K naudaam nu buus :D :D :D

Es ar Roļiku un Viesturu kādu laiku strādāju kopā, palīdzēju ar mārketingu. Nu es teikšu tā, ka skaņas ziņā viss bija ok. Cita lieta, ka tajā augšējā galā pat, ja pārsteigsi ar skaņu (tā, ka cilvēks pats to atzīst), tomēr beigās visu nosaka attiecības ar dīleri. Ja neesi pie pareizā dīlera, tad cilvēks vienkārši nepirks. Biju ar džekiem uz LA NAMM un paklausījāmies, ko piedāvā pārējā industrija - diezgan bēdīgi, jo viss vienāds (maza kaste, mazi skaļruņi, visu "glābj" DSP) un tāpēc kasjaki visiem puslīdz vienādi. Čurāja biksēs visi, kas tās Reflector skandas klausījās, šķiet, ka pēc skanējuma vienīgi Meyer pietuvojās.

Man pašam ir tās viņu Square One skandas (ar HF1440 pīkstuli un Hypex Fusion platēm) un ir pat ļoti ok. Jāsaprot tikai, kā labu projektu pārvērst labā produktā.

Labots - RudeWolf
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

aa, nee, es ne par Reflector! Tur veel [ar dazhaam iebildeem] es saprotu, par ko maksaat lielu ciparu.

 

Bija te viens cits kadrs :D

Ar kaut kaadam 3way tumbeleem, piikstulis - baltaa rupotinjaa [apaljaa], pashas kastes melnas.

Un tur jaasaprot, ka par 40K tu konkuree ar Utopia vai MBL101 [un veel chupinju]. Tur visiem ir mega staasti, savi draiveri, desmiti gadu pieredzes, modelju rinda..

 

Link to comment
Share on other sites

Ā, Arete. Klausījies neesmu, tāpēc varu tikai minēt, kas beigās sanāk. "Uz ekrāna" viss izskatās gana ok, ja virziendarbība ir saganīta korekti, tad gan jau neskan slikti. Apakšā arī normāla izmēra skaļrunis... Gan jau EU kārnās kastītes tās skandas spēj nokaut, bet nu... tehnisko rozīnīti es īsti neredzu. MBL rozīnīte ir, Focal... nu tipa ir, bet man besī, kā skan. Tādā ziņā Reflektoram daudz rozīnīšu, kas parastajam pasažierim liek apjukt. Vismaz, kamēr nenosēdini un nenospied plau.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

tieshi taa! jaabuut virzienam/roziiniitei. un arii - statusam, staastam, liimenim [vismaz radiitajam].

Tevis piemineeto kantoru veesture desmitiem gadu, vechi ar vaardu, savi rd depti, draiveri, iipashaas fiichas.

a te dzeks, kas 2 gadus aizbraucis uz izstaadi. Faaak, pat, ja taa. Tu taa nedriiksti pozicioneeties! Tu tajaa segmentaa arii nevari apgalvot, ka citi neskan, tu skani. tu nedriiksti seedeet prastaa telpaa, bez apriikojuma [ok, lasam - ponti], bez atbilstoshiem komunikaacijas kanaaliem, referenceem. No shaada spkatu punkta - pilnigs fail. piemeers kaa nevajag dariit. tajaa pat laikaa, dzeks esot bijis LTC maarketingaa. nu, tad jautaajums - ko tu esi [kaut formaalaas izgliiitiibas jomaa] iedolbiijis, ko esi apguvis darbojoties.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , Iesacejs69 teica:

a te dzeks, kas 2 gadus aizbraucis uz izstaadi.

Man drīzāk traki liekas, ka tāds džeks pilnīgi reāli var izfukāt audio establišmentu. Ok, neviens tās skandas no laba prāta nepirks, jo nebūs dīleru tuvumā, kas ļaus paklausīties un paskalinās mozgas, bet skanēt skanēs. Piekrītu, ka ikonoklastiķus hiend sabiedrībā īpaši nemīl, jo visur valda pilnīgs plurālisms un pie pilnīgākās draņķskaņas veči tāpat kasa bārdu un māj ar galvu, ka tam un tam žanram derēs.

 

P.S. Jānis, cik atceros no LETA laikiem, bija LTC aitišņiks/projvods. Mārketologi uzcepa DIMD. Man čoms no SW viņam koučoja pārdošanu un teica, lai es satiekos par mārketingu parunāt. Būtu parunājis, ja ar Viesturu nebūtu ap to laiku sazinājušies.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

zini, es gan nepiekritiishu.

pajaat, ka tev nav savu draiveru, bet pat sveshu/pareizu atlasiishana parasa desmitus, pat simtus k [shaadaam kasteem]. tiri paraugus nopirkt, sameeriit. korpuss - taa pati teema. kaut parasta kaste - daargi, ilgi.

otrs - skanja nav tikai AFR. Vai AFR + egle. klaat naak faazu lietas. impulse response.

Viss tas kopaa veido ndimensiju karti, kas ir jaasaliek kopaa krutaa bildee [lai vispaar kaadu fukaatu], un tad ar taas bildes nianseem tu vari iegut savu odzinju.

jaa, un Utopia, piem., ir labi salikta. un MBL akustiskaa jauda un [netipiskaa egle] ir LABI salikta! Es esmu meeriijis 101 - jaa, ir nianses. Specifika. Netipiska egle. bet - akustiskaa jauda vs F ir kruta. Kopaa draiveri salaisti labi.

ja mees runaajam par fukaashanu, tad, piem., tas pats Reflector milzis - nu, tur ir pilniigaa vienā vietā ar apaksheejiem vidiem, ar fokusu izmeeru proporcijaam. tur var maksaat naudu deelj basu gala, deelj fiziskaa iespaidiiguma, bet ar tik skjiibu skanju tu nevienu nefukaasi. par sho savulaik ar vechiem runaaju - jaa, esot bijis pardomaa 3way, ar kaut kaadu 6 collu midinju, bet.. nu, tur taf DSP vajadzeetu savu/3way [jo elektronikas ta savas nav], utjpr.

es jau nerunaaju par ko dziljaakaas niansees.

 

lai tu saliktu kopaa 3+ joslas 40k cenu diapazonaa un kaadu fukaatu.. veciit, tur ir vajadziigas NOPIETNAS zinaasahanas, PAMATIIGA pieredze. Tas ir SASODIITI sarezgjiiti. Klausoties kaa dzeka monologu.. zini, tas ir muusu pashu Eden liimenii. viens kondjors pasiivajaa filtraa, un teelojam, ka esam melomaani/kastu buuuveetaaji. Taa tas nedarbojas! Es redzu, ka NEVIENS te iipashi nenoveertee foruma kadra Arnja kompetences. Pajautaajiet vinjam, ko noziimee salaist 3/4 joslas korekti kopaa. Dabuut kaut tembraali/niansees patiesu bildi. Un tad naaks naakoshaa teema - skatuves dziljums, fokusu izmeeri/kvalitaate [vs F], attalums liidz skatuvei, augstums vs F. Un atkal - dzeks, kas LTC bijis projvads, saziimees pirmo kasteli un nu fukaas citus, kas 40K maksaa? :D

 

par DIMD esmu sheit ari izpaudies, domaaju, nav vairs veerts atkaartoties. Atceros/piemineeshu tikai vienu lietu iz visa - kaa tajos laikos, kad tas amps uzradaas, no vairaakaam puseem dzirdeeju ''o, krutaakais amps izgudrots!''. un? izraadaas, dzeks kaa savu pirmo konstrukciju salodeeja ampu, ko vienkārši Google ieraudziija, peec tipveida sheemas, ar labu aprakstu! Tb., tupa nospeda cita prastu darbu, salodeeja TIPVEIDA, max prastu sheminju un tad uzdeva par mega izgudrojumu/savu darbu/super aparaatu! :D

 

Jeb te vel viens klauns, kas panjeema kombja galvu, bet slodzee piesleedza nevis skalruni, bet austinjas. Un visai pasaulei pazinjoja, ka IZGUDROJIS JAUNA TIPA kombi? Juus nopietni??? :D Visi shie piemeeri raada tikai to, cik dzilja ir nejeegshanas plaisa!

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

atljaushos iisu monologu par temu: tuNbas/skandas. ko veertee vechi, kas ir teemaa [nevis vienkārši gudri umnjichajut].

 

1. tembralais skaneejums. it kaa visprastaakaa teema - vai skandas skaneejums atbilst patiesam. protams, katrai savas skaneejuma nianses/iipatniibas. Vai shiiis iipatniibas ir harmoniskas, patiikamas, prognozeejamas;

2. mikrodinamika. kaa skanda uzvedaas smalkajaas niansees. Vai taas ''nepazuud'', vai visi regjistri dzirdami harmoniski, paredzami. Vai nav paaraak eksiteeta mikrodinamika [tas ir labi studijas monjiem, bet nogurdina dzirdi, ilgak klausoties];

3. makrodinamika. Kaa skanda reproducee skajaas ''vietas''. Sheit ir gan Doplera probleemas, gan skaljrunju, korpusa pieskanjas. Gan filtra spolju, sklajrunju kroplji, utml;

4. paarejas raksturliiken/impulse response. Kaada ir attaka un rimshana pa regjistriem. Cik patiesi/harmoniski. Korele ar tembraalo skaneejumu - te vajadziiga zinaama pieredze, lai atskjirtu/atdaliitu.

5. fokusi. cik precizii ir fokusi. Kaads ir to izmeers pa regjistriem/instrumentiem. Cik tas atbilst patiesajam. Izmeers pa vetikaali/horizontaali.

6. dispersija, taas iipatnibas. ''egles' teema - kaa skanda [pa regjistriem/instrumentiem] izstaro skanju telpaa. cik daudz ''uz saniem/aizmuguri'', kaa veidojas extra agriinie un agrinie atstarojumi. Cik korekti/progrnozejami. Cik patiesi. Patiikami/nepatikami.

7. Attaalums liidz skatuvei. Skatuves ''priekshas'' attaalums pa regjistriem/instrumentiem;

8. Skatuves dziljums - skandu speeja reproduceet skatuves dziljumu. Pa instrumentiem/regjistriem. Cik tas ir dziljs/cik patiess.

9. skatuves augstums. Cik atbilst harmoniskam/pierastam [augsheejie regjistri augstaak, apaksheejie - zemaak]. cik vienmeeriiga ir paareja starp gegjistriem;

10. kopeejais imaging. cik harmoniski skanda reproducee skanju - nedriikst buut piesaiste draiveriem, dazhaadi artifakti, overall iespaids.

 

Luuk, taads fiksias skats, ko mees varam dzirdet [ja ir sajeega], veertejot skandas skaneejumu. Pasakiet, luudzu, vai sho visu var VADIIT/PROJEKTEET/IESTATIIT LTC projvads, kas paaris skaljrunjus kastee iemetis? :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Nu tam projvodam var paveikties! Es, protams, nezinu, kā tika nonākts līdz tam, kā sanāca, bet kaut kāda virziendarbības kontrole tiek pielietota. Vismaz vairāk kā vairumam klasisko skandu.

 

Tiem desmit skandu baušļiem es noteikti piekrītu. Cik bieži pats esi redzējis, ka ražotāji par to šādi domā? Man vairāk ir bijusi darīšana ar studijas skandu ražotājiem un tur pamatā viss notiek ap on/off-axis AFR, virziendarbību un THD. Un par to runā tieši terminos, kas ir saistīti ar šiem mērījumiem, nevis par mikro/makro-dinamiku, skatuves fokusiem, novietojumu un izmēriem. No time-domain lietām studijas skandu industrija, šķiet, baidās, jo par to runā reti kurš. Es pat esmu ar vienu dizaineri runājis, kurš skaidri pateica, ka impulsu viņi koriģē tāpēc, ka to var viegli ar DSP izdarīt, bet viņš vairījās skaidrot, kāpēc tas vajadzīgs. Galu galā nav īpaši daudz drošticamu pētījumu par laika artefaktu dzirdamību. Šķita, ka viņš baidās, ka šo paņems pie dziesmas un skaidri pajautās, kāpēc viņš springst par time-domain.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

Ruudolf, lai projekteetu akustiku nopietnaa liimenii, taa ir NTO gadu teorijas apguve + NTO gadu prakse! Tas ir ne mazaak vienkaarshi kaa projekteet ampus! Taa projvada aakstiishanaas ir tikpat taalu no taa liimenja kaa shii foruma balamutes no nopietnu ampu buuveshanas!

 

Dzeks lien 40+K segmentaa. Ok, tur ir daudz 'magjjas'' un sharlataanu. Bet - tad tev ir jaabuut labam sharlataanam! Tu nevari aiziet uz ekstrasensu shovu bez mazaakajam dotiibaam, turklaat, dzemperi biksees iebaazis. nu, kaa Gatis Kandis. NEVARI. Tu vari buut sharlataans ar mironjgalvu rokaa, un kaadi idioti pavilksies. bet Kandim ar dzemperi biksees un bez mazaakajam dotiibaam sajeegas tur NAV ko mekleet!

 

Par razhotaajiem - domaaju, ka izstraades posmaa runaa gan. kaut vai taapeec, ka dod meerkjauditorijas grupaam klausiities. Jaa, arii razhotaaji ir dazhaadi. Piem., Radiotehnika taalaak par AFR taa arii nekad netika. un viena punkt ameeriijumiem.

Es runaaju par normaaliem razhotaajiem.

Skandas NAV kaste + skajrunis! To, piem., dabuuja saprast Juris no Jeekabpils. Nu, Aija audio. Nevar galdnieks teelot akustikji! NEDARBOJAS!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Iesacejs69 teica:

Ruudolf, lai projekteetu akustiku nopietnaa liimenii, taa ir NTO gadu teorijas apguve + NTO gadu prakse!

Es to saprotu. Vismaz tādā mērā, ka no skandu un elektronikas projektēšanas saprotu tikai piena plēvi, nevis visu zupu ar makaroniem un pienu līdz šķīvja dibenam ar zīmējumu. Ar Reflektora džekiem to varēja just gan no sarunām, gan arī no rezultāta, ko klausījāmies. Esmu arī pa šo laiku sarakstījies un runājis ar cilvēkiem no Genelec, Neumann un Dutch&Dutch. Tur runas ir tikai standarta mērījumu līmenī. Domāju, ka, ja pajautātu par skatuves novietojumu vai izmēriem, man vienkārši pajautātu, ko es ar to domāju - kas tas ir fizikāli. Citiem vārdiem sakot - runa ir par skandu fizikāliem lielumiem, nevis psihoakustiku.

 

Ja runājam par mērķa grupu klausīšanos, tad tie parasti ir šādi tādi studiju inženieri. Tur jau parasti ir tuvāk psihoakustikai, bet parasti runas ir par "X lietu dzirdu/nedzirdu, X lieta/skaņa pārāk vai nepilnīgi uzsvērta" - t.i. par lietām, kas tuvas viņu darbam nonākt pie ieraksta, kas skan puslīdz grandiozi puslīdz visur/patīk kundem.

 

Pirms 27 minūtēm , Iesacejs69 teica:

Es runaaju par normaaliem razhotaajiem.

Tu Genelec un Neumann par tādiem uzskati? Studijās tās skandas stāv un cilvēki strādā. Tai pat laikā, kad viņu augsto galu par 8 pakām pārī (zinu, nav hiend) salīdzinu ar Reflektora kastēm, tad tur vienos vārtos. Ko tie somi un vācieši nezina? Varbūt jau, ka vienkārši tiem, kas zina, ļaunais mārketings neļauj izpausties.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

paaag. tu esi cilveeks no malas un runaa ar marketinga dzekiem. veel vairaak - pat, ja tu runaatu ar rd vechiem, vinjiem ir nopietni NDA, kas aizliedz runaat par jebkaadaam dziljaakaam tehniskaam lietaam. tas tachu ir passaprotami! tb, tas ir piemeers, kur jeega ir, bet aara nenaak.

parunaa ar kaadu no mana viena ex projekta, kuru deelj NDA nedriikstu nosaukt. tur arii taadi ''izgudrotaaji'' - viens maak auto 3 skaljrunjus piesleegt, otrs vadu no skalrunja neatskjir. nu, un liimenis zemaak - kak popalo. shis ir piemeers, kur jeegas nav, da jaaciinaas citiem panjeemieniem.

katrs gadiijums ir individuaals.

 

Labots - Iesacejs69
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Iesacejs69 teica:

paaag. tu esi cilveeks no malas un runaa ar marketinga dzekiem.

Esmu no malas, bet nu tipa runāju ar dibinātājiem. Es domāju, ka viņiem nebūtu problēmu man skaidri un gaiši pateikt, ka NDA par šo ģēlu runāt neļauj. Bet ok, kaut kādā ziņā piekrītu.

 

Savulaik man bija tas gods arī strādāt ar vienu džeku, kurš bija Philips audio divīzijā praksē nošancējis akustisko portu modelēšanā. Un par Neumann viņš vispār teica, ka šie vispār neko neklausoties (teicis viņa kursabiedrs, kurš bija tur praksē) un vienkārši maucot pēc mērījumiem. 

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

zin kaa, nevienam nepatiik piemineet lietas, kas vinjam kak bi kantes grauzh. NDA ir viens no shiem apstaakljiem. Tas ierobezho.

Visiem patiik but baigajiem prieksniekiem un visu noteikt. Tajaa briidi, kad tev paraadaas naudas deveeji kantorii, tavas teikshanas stipri mazinaas. Tb., tu vari buut lepni CEO, CTO, founder, bet.. fundamentaali neko vairs nelemt. Es nezinu cilveeku, kursh ar prieku teiks - veciit, mani salociija zaraa, esmu tikai daljeeja izkaartne.

Tas, protams, neatcelj Tevis mineeto teemu, ka daudzi [bez iluuzijaam] mochii pa tupo.

 

Bet, atpakalj pie skandu teemas. Skandu key lieta ir driveri. gan peec buutiibas, gan 99% pilsonju izpratne. Ja taisi savus, vari taisiit ne labaakus, bet - ar staastu, + visiem skaidrs - oo, pashi skalrunjus taisa, ar to iipasho skaneejumu [pat, ja tas taads nav].

Ja tu tikai liec citu skaljrunjus kastiitee, tu nevari buut vienaa plauktaa ar daargaa gala vechiem, kas veido saveejos. Cilveeki nav debiili, vinji saprot, kursh razho, kursh tikai ieskruuvee.

nerunaajot par teemu, ka esi atkariigs no citu skaljrunjiem. Un paprovee izskaidrot, kaa tas sanaak, ka 3K veertus skaljrunjus ieliec kastee un prasi 40K. Tad par ko maksaat?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , Iesacejs69 teica:

Un paprovee izskaidrot, kaa tas sanaak, ka 3K veertus skaljrunjus ieliec kastee un prasi 40K. Tad par ko maksaat?

Tas jautājums parasti uzpeld visiem, kam ir atpazīstami draiveri. Cilvēki vienkārši nesaprot, ka tādā pārdošanas ķēdē, kur piedalās arī dīleris, BOMs ir kādi 10-20% no preces cenas. Un reizēm ne tie dārgākie draiveri dara to, kas der konkrētajam projektam.

 

Pirms 47 minūtēm , Iesacejs69 teica:

nerunaajot par teemu, ka esi atkariigs no citu skaljrunjiem.

Toties serviss kļūst n reizes vieglāks, ja nokurināto pīkstuli var nopirkt konkrētā kontinenta vietējā skaļruņu veikalā.

 

Pirms 51 minūtēm , Iesacejs69 teica:

Ja taisi savus, vari taisiit ne labaakus, bet - ar staastu, + visiem skaidrs - oo, pashi skalrunjus taisa, ar to iipasho skaneejumu [pat, ja tas taads nav].

Man pašam personīgi uzreiz uzdodas jautājums - jums tiešām in-house ir tāds materiālzinātnes/akustikas/COMSOL ņinza, kurš māk apspēlēt kompānijas, kas to tik dara, kā zīmē un ražo skaļruņus? Un beigu galā tie tāpat ir Tymphany vai SB Acoustics ražota variācija par zināmu tēmu. Nu, ja vien tas nav kaut kāds patiešām unikāls radiālštrālers, kas citiem vienkārši nav un nebūs. Bet nu skaties - tas pats Wilson Audio ērti dzīvo uz Scanspeak un SB Acoustics un liek savās kastēs. Visi laikam nevar būt TAD.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

pag, daargaa gala skandaam neviens pats draiverus nemaina ;)

par BOM 10% - jaa, insaideri to zina. Bet atkal - ja tu pats izstraadaa skaljrunjus [piemeeram], tad pashizmaksa jau nav tikai BOM. Papildus maarketingam n shit paraadaas arii rd darbs skaljrunju izstradee. Peerkot to kasti, tu izveelies tieshi to ''unikaalo'' skaneejumu ko vari nopirkt tikai sheit/no shiis firmas. Tu vairs nepeerc tupu funkcionalitaati [daargajaa segmentaa].

Pat, ja tas ir kaads ScanSpeek ''alja'' modificeets risinaajums, tev vienmeer paliek iespeeja staastiit - sak, mees, reku savaa lab veicaam 1miljonu testu, ieguldiijaam 10mil USD, un veicaam sho buutisko uzlabojumu. Bet, ja tu vienkārši ieliec cita skaljruni, tavs staasts saluuzt saknee..

 

Link to comment
Share on other sites

Paldies kungi @RudeWolf un @Iesacejs69 (@kaspich)par spriedelēšanu.

 

Tagad ir populāri taisīt podkāstus par jebko, es labprāt paklausītos Jūsu debates par audio tēmu. Nosēžaties pie Rūda zaļumu dārzā un aiziet. Pie reizes varētu paklausīties, kā Rūda setup skan.

Labots - Malis
  • Patīk 2
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

nu, hvz, vai tas bija domaats ar sarkasmu, bet - buusim nu godiigi, Ruudim ir reaala [starptautiska] pieredze shajaa teemaa. Piedevaam, ne vienaa vien uznjeemumaa ;) Kad mans jaunaakais projekts buus atbilstoshaa faazee, es pilniigi noteikti meegjinaashu sakomuniceet Ruudolfu, lai taa/citaadi meegjinaatu sarunaat paliidziibu vinja zinaashanu teemaa.

 

teema jua [plashaak] ir: daargaakas, pus-individuaalas [par indivduaali razhotu vispaar nerunaajot - vienaa eksemplaaraa var ietirgot/iemudriit dajebko, ka tikai klients traapaas] tehnikas virzishana/paardoshana, blablabla.

Regulaari naak aaraa taadi shedevri [visas valstiis, ne tikai LV], ka vienkārši acis izspiezhaas..

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...