Jump to content

Phone amplifier projektiņš


Iesacejs69
 Share

Recommended Posts

Iesacejs69

 

sheema - miskastee :D

sheema izraadiijaas meesls. ja, piedzenot nominaalus, var dabuut, ka taa ideja koje-kak straadaa, bet - danuna.

 

 

10 minutes ago, Inspektors Caps said:

Starpcitu, bankomātam pus sekundes aizture visdrīzāk ir nevis dēļ pogu debounce, bet dēļ tā, ka softs ir kaut kāda tormozīta Java, weblapa iekš Internet Explorer, kāds .NET serviss, kas tupa kaut ko periodiski poll-o vai kāds cits mūsdienu proglameru brīnums...

iespeejams. bet nu efekts RETI pretiigs. es nospiezhu pogu, kura it kaa nenostraadaa. gandriiz jau spiezhu veelreiz, tad peeksnji - hop, IR. murgs.

Labots - Iesacejs69
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

thumbnail.jpg

 

nu, shaadi?

p.s. jaa, lai korekti izlaadeetu toc C, paraadaas veel 2 diodes un viens R. Tb., elementu padaudz.

Labots - Iesacejs69
Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

Vēl var vienkārši ņemt LT2950 vai kādu no tās sērijas. Tur ir gan debounce, gan toggle, gan vēl šis tas un ir liels barošanas sprieguma diapazons. Cena jau "labā", bet šādā projektā var atļauties.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

pirms 10 stundām , Inspektors Caps teica:

ņemt LT2950 vai kādu no tās sērijas

Nu jā, ko tik tagad netaisa. Tas jau būtībā saprogrammēts mcu. Vismaz pēc funkcionalitātes.

 

Pilnīgi tupa. Ja izpildās vairāki nosacījumi 😁 - konstrukcija un reliģiskā pārliecība atļauj, pasūtītājam poh... nav iebildumu u.t.t. tad kā pogu var izmantot 3 kontaktu mikrozlēdzi + RS trigers. Šajā gadījumā vispār nekādu aizturu un nekādas "dzirksteļošanas".

Vēl perversi varianti, kas nāk prātā - var spēlēties ar herkoniem vai Raimja pieminētajiem optroniem, tikai ar specifiskiem... ar kvēlspuldzīti 😁.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

+101 par MCU. Shajaa projektaa es tadu zveeru neliku, jo negribaas uzrauties uz troksnjiem. Es pat suuda 555 blokjeeju, kad Mute atsleegts - lai neparaadaas kaada tikskjeshana..

Pag, optroni jau neko baigi nedos, to pashu var ar RC kjeedeem samudriit. Bet, vecaa probleema - ja ir sleeciga dzirksteljoshana, taas [taapat kaa optroni ar lampinjaam] neliidzes. Tikai - deadtime te [pa]liidz..

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

labs, ne? :)

mana necilaa pieredze ar pogaam saka, ka shajaa ''drebekleeshanaas'' zinjaa taktilaas pogas var dalit 2 pamat-grupaas:

a. spiests tiek pats virzulis ''tieshi'', t.i. ''cietajaa sakabee'';

b. virzulis, kas sasleedz kontaktus, tiek spiests caur savienojumu - vai nu vienkārši atsperi, vai vai advanceetaaku elastiigo sviru - shis savienotaajposms dod to ''nospieshanas''/taktilo sajuutu.

 

Pirmaas parasti ir alja leetie/vienkaarshie varianti, bet var buut arii daargais gals, vienkārši ar specifisku pielietojumu, piem., vandal proof.

 

Pirmaas ir daudz drankjiigaakas - taas var ''dzirksteljot'' pat it kaa nepaartraukti nospiestaa staavoklii. Iemesls gauzhaam vienkaarsh - pirksta ''gals'' ir diezgan ciets, pat kjirurgiem nedaudz dreb rokas, arii aparaats var bisku vibreet - savienojums/kontakts ir pavisam nestabils.

Shiim te - bez asimetriskas RC kjeedes pirms trigera + deadtime gan nospieshanu, gan atlaishanu - buus auzas. Shiis ir pretiigaakas kaa pincete.

 

Otraa tipa ir labaakas, bet - arii te ir nianses. Pareizi konstrueetas pogas, kad taas nospiezh, katru reizi attiira kontaktvirsmu no mikro oksiida slaaniisha, netiirumiem/putekjiem. Nepareizi konstrueetas - neko neattiira. Attieciigi - pirmaas, pat, ja ilgi nav spaidiitas, peec paaris nospiedieniem straadaas pa forsho/kaa jaunas, otraas - ar laiku dzirksteljos arvien trakaak. Ok, kontaktu paarklaajums - atseviskja teema, shoreiz - nenjemot to veeraa/vienkārši saliidzinot.

Link to comment
Share on other sites

2020.10.17. , 13:54, Iesacejs69 teica:

Pareizi konstrueetas pogas, kad taas nospiezh, katru reizi attiira kontaktvirsmu no mikro oksiida slaaniisha, netiirumiem/putekjiem.

vienkārši vajag kontaktvirsmu, kam pa virsu visu laiku ir dzīvsudraba peļķīte. Pie kontaktēšanas saskares punkts visu laiku atrodas dzīvsudrabā un visi atsitieni ir šķidruma līmenī.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

karoch, viss ir slikti. I bufera josla mazam signaalam [ar kaartu 0.5V] pie -3dB ap 800KHz. un ar taadu samazinaatu level vinjsh agonee veel liidz kaadiem 5MHz...

projekts miskastee?

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

nu, ko - neliels upgrade.

Taatad, bez saspringuma U ampam varu dabuut [pie 80V pp izejaa]:

K2 0.003%

K3 ap 0.0008%

paarejais zem -135dB

Protams, shie cipari atkariigi no lampaam, bet labaa zinja - soshaas mini-partojas ietvaros pasaakums izskataas stabils.

 

Paargaaju paari anodu barotaajam, nometu lejaa infazemo troksni.

 

Izskataas, ka kveelei LD1085 buus [naakoshajiem eksemplaariem] jaapaarmet uz Micrel LDO, jo esoshajam ir 1.2..1.3V kritums pie 1..1.5A. Tas ir par daudz.

Esoshajaa sheemaa njemshu 3.3V fikseeto versiju, jo ADJ versijas nav TO220 3 pin korpusaa [bet pilnigi visu paarziimeet 5 pin versijai - slinkums].

 

Nu pasuutiitas 2 gab. U un 2 gab. I ampa plates [ar melnaam/mateetaam maskaam], lai var salodet stereo komplektu un paklausiities.

Pasuutiitas ''pareizaas'' lampas vajadziigajaa daudzumaa.

 

Nu tikai jaasamagro aizsardziibas modulis. Bez taa labas ausis sleegt klaat pie ampa, kas var izmaukt 30V un paaris A - nebuutu praatiigi [nerunaajot par teemu - neviens C signaala kjeedee].

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Kvēli neesi mēģinājis uz svičera taisīt? Esmu dzirdējis, ka neesot slikta pieeja.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Iesacejs69 teica:

Taatad, bez saspringuma U ampam varu dabuut [pie 80V pp izejaa]:

īstenībā šeit prasās pēc kāda šeiha, kuram vajag jaudas pastūzi 😉.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

sheihu amps, 1 kanaals [bez barotaaja]:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=849851978440087&set=pb.100002458779216.-2207520000..&type=3

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10211868271728312&set=t.100000898037145&type=3

bija jau taads projekts, 400W A klase OTL uz 8 Ohm.

Nesalipa ar sadarbiibas partneri..

vidi/augshas tieshaam tiiri/skaidri/mega detalizeeti. Piedevaam, vasaraa pusstundas laikaa telpa iidz +45..50oC - pirtij ideaali :D

Bet es noleemu tieshi phone ampu, jo man izskataas, ka nisha interesantaaka.

 

 

 


1 hour ago, RudeWolf said:

Kvēli neesi mēģinājis uz svičera taisīt? Esmu dzirdējis, ka neesot slikta pieeja.

oi, nee, switcherus ne tuvumaa!

man tad vajadzees 3kaarshu ekraneeshanu pasham barotaajam, i to ar trauceejumiem galaa netikshu! Switcheris kas pilniigi preteejs hiendam!

Jeb tu doamaji switcheri, bet iemest lineaaraa rezhiimaa?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Iesacejs69 teica:

Jeb tu doamaji switcheri, bet iemest lineaaraa rezhiimaa?

 

Man šķiet, ka nē. Esmu redzējis, ka daži taisa vienkārši kvēli ar 50kHz maiņstrāvu. Protams, izejā tas viss skaidri redzams.

 

upload_2020-10-24_22-35-13-png.23396

 

Svičeri redzēju kaut kā šitā - 

224961d1306724891-universal-filament-regulator-filamentreg_1p0_schematic-png

 

Par to, kā sanāca var palasīt šeit

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

aa, nee, sore. nu, man lietderiibas koefs tam pasaaumam kopumaa ir 0.0X%. Attieciigi - man galiigi neinteresee lietderiiba.

Kaapeec es uztraucos par kritumu - man pieejamie baroshanas trafi veido 12VAC izejaa [kas tiek papildus slogoti 300VDC barotaajam]. Attieciigi - rezerve peec tiltiem ir mazaaka kaa varetu veeleties.

Tas ir vieniigais iemesls - nesaspringshana uz custom tiikla trafu. Mani pat karshana neuztrauc [1A straava katram no diviem barotaajiem - nekaada tragjeedija].

 

Labots - Iesacejs69
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

p.s. pie baroshanas U=220VAC [peec TORa] man peec tiltiem sanaak 15.5VDC

Uout=12VDC [tiikliem], delta 3.5V

Ja uz mikrenes minimaali kriit 1.2V, es vismaz 30% zaudeeju deelj dropout. Kas nav iisti smuki, ja jau taisu izlaiziitu apparatusu.

Veel - 220VAC [ok, labaa zinja - nominaalais/pareizais ir 230VAC, tas bisku situaaciju uzlabos] negarantee tos 15.5V visos keisos. Var buut tiikla spanis ar apcirptaakiem ''galiem'' - spriegums buus zemaaks.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Iesacejs69

[URL=http://www.bildites.lv/a/354vhkds#az272rks][IMG]http://www.bildites.lv/images/az272rks/151812/thumbnail.jpg[/IMG][/URL]

 

http://www.bildites.lv/a/354vhkds#az272rks

 

pirmaas smukaas plates sanjemtas! Taa mateetaa maska izskataas mega soliidi.

 

p.s. bildes kaut kaa nefunkcionee..

Labots - Iesacejs69
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

Atkaape par osciljiem: pirms briizha no*irsu Rigol, njemu vaardus atpakalj.

Pa peedejiem 2 gadiem ir mega progress vechiem. ok, hello titty dizains ir palicis, bet samplerate, memory depth - liimenii.

kategorija 1000..2500 EUR ir cieniijami aparaati. logjiski, ar persistance gradaaciju utml.

uz shii fona krutais Keysight izskataas nozheelojami. 4000 series pa 20 pakaam memory 4M points! Es pat negribu skatiities, bet pienjemu, ka tas ir kopeejais, uz visiem kanaaliem. Tad jautaajums - 1M uz kanaalu. pa 20 pakaam. wtf? :D

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

btw, shobriid eBay ir 4ch DSO [bez ciparu kanaaliem] vecais/labais 6000 seerijas Agilent

https://www.ebay.co.uk/itm/Agilent-DSO6014A-Oscilloscope-4CH-100MHz/274537314300?hash=item3febb2f7fc:g:6SYAAOSwY3VeexB6

jaa, atminja by default 1Mpoints, ar papildus atminju + licenci ir 8Mpoints.

Agilent oscilji ir daargi [relatiivi - arii lietoti], bet tie, kas straadaajushi, saprot, kaapeec. Gan mehaaniski, gan softiski nostraadaati augstaakajaa liimenii.

Uzduuros, jo skatiju, vai nav kaads labs deals ar 7000 series.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

[URL=http://www.bildites.lv/a/qegw7qaf#8z2k6kdh][IMG]http://www.bildites.lv/images/8z2k6kdh/151819/thumbnail.jpg[/IMG][/URL]

luuk, 20 papildlampas arii atnaakushas. Rtw., ar slovaakiem prieks sadarboties - suutiijumi naak preciizi/laikaa.

 

http://www.bildites.lv/a/qegw7qaf#8z2k6kdh

Labots - Iesacejs69
Link to comment
Share on other sites

Cik platu joslu vajadzētu oscilim, ar ko bauda dažādus analogos aparātus, lai samanītu pašierosināšanos?

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

Nu, paardesmit MHz ampiem esmu redzeejis. Tas arii buutu orienteejosh cipars. Katraa zinjaa, 100+MHz nebuus.

Cita teema, ka noteikti vajag 1:10 taustu, jo 1:1 rezhiimaa ar ieejas kapacitaati noseedinaasi visu gjeneraaciju un neredzeesi neko.

Nu jaa, un to joslu - reaalu. Kaa redzam peedeejaa bloga piemeeraa, kjinieshi noraada 1Gs un 100M joslu, patiesiibaa ir 200Ms un 20..30M josla. Attieciigi, nopeerkot leeto oscili ar soliito 20..50MHz joslu, var dabuut .. ko citu :D

Labots - Iesacejs69
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nokniebto kājiņu kaudze līdz griestiem!

P.S. Kāda attieksme pret SMT detaļām? Man tās ātrāk lodējas. Protams, pārlodēšana ir riebīga un mērierīču zondes švakāk ķeras klāt... Teorētiski var arī saīsināt signāla ceļus, kur tas kritiskāk.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

deelj projekta specifikas atkrita.

Te lieli spriegumi - deelj tiem [nestacionaaros rezhiimos var buut pat 3..4X lielaaki kaa stacionaaros] daudzaas vietaas es par 1206 izmeera rezistorus nevareetu likt. 2510? nu, iespeejams. C taapat lielaakoties THT.

Turklaat, ja man tagad burtiski 2..3 vietaas via ir [i to - dubleeti], tad paarejas buutu mega daudz.

Piedevaam, taadam 2510 paresnaaku celju pa vidu neizlaidiiisi [deelj lielajiem U].

Un visbeidzot - lodeeshana. Peec gostiem vajadzeetu liimeet, lai var 2 piegaajienos lodeet - vispirms kraasni, tad vilni.

Celinju garumu it kaa samazinaat var, protams, bet starpcelju kapacitaates toties aug. Cik garsh/tik plats.

Nu, un konceptuaali - retro projekts.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

cieniijamais lizard. varetu atbildeet normaali - pis taisni, bet atbildeshu korektaak.

 

1. a kaa tu domaa, man tur ar vilni nekas nav jaalodee? nu, komponovku redzi? nee? saproti? nee?

2. a tu varbuut speej aptvert, ka RS trigerim vajar paarsleedzoshu pogu? speej? a tu speej aptvert, ka taas pogas, ko apskatiiju es, nav paarsleedzoshaas?

Varbuut ir veerts aizveert muti,m?

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
1 minute ago, drunk_lizard said:

necieniijamais kaspicj, tas, ka tu savas pcb esi projekteejis totaalaa paalii - tavas probleemas.

savukaart par otro punktu... pats speej? jeb viss tavs praatinjsj aizgaajis virzienaa, kaapeec draats pakaramais skan labaak par apzeltiitu tiikla kabeli?

un tagat domaa:>

561.png

nociteeshu, lai nepazuud.

 

kaads sho sheemu saprot??? es - nee. drunk - pastaasti, kaa taa straadaa! sanjemies!

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
1 minute ago, drunk_lizard said:

vienkaarsji 😆 deelj ieksjeejiem paarejas procesiem buus iiss impulss uz izejaam 😆

wat????????????????

 

 

p.s. pat, ja te buutu kaadi impulsi, tad - nez gan kaapeec tie nebuutu katru reizi, kad poga nodzirksteljo :D

tb., lizards vispaar nav sapratis probleemu. Ielicis PILNIIGI skjiibu/shizoidaalu suudu, kursh nekaadi nevar straadaat.

 

klau, remontnjik, shii sadalja tev ir DAUDZ par sarezgjiitu. Ej labaak uz teemaam, kur sledz tuNbas pie magja. Iespejams, ka to speesi saprast.

Labots - Iesacejs69
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
4 minutes ago, Inspektors Caps said:

Man tajā shēmā vislabāk patīk pie S kājas pieslēgtā rezistora funkcionalitāte... :)

taa ''sheema'' vispaar ir kas episks :D

interesanti buutu pirmavots un taa ''risinaajuma'' autors.

 

un veel neliels secinaajums - kaarteejo reizi apstiprinaas, ka 95% netaa atrodamo ''sheemu'' ir craps, bet kaada puse - kaut kas vienkārši episks.

Savukaart, lizarda kungs ir piemers tam, ka ljoti vaajas pamatzinaashanas nav skjeerslis buut nekauniigam, prastam blatotaajam. tas ir korektaakais, ko par to pilsoni varu pateikt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , Inspektors Caps teica:

pie S kājas pieslēgtā rezistora funkcionalitāte

dummy load

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

labi, likvideejam to R. Vai man vieniigajam skjiet, ka viss paareejais ir vienkārši kaut kaada episka cirkaade un shozofreenijas auglis?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...