Jump to content

Phone amplifier projektiņš


Iesacejs69
 Share

Recommended Posts

Iesacejs69
1 minute ago, Jurkins said:

Vai iztukšo. Neesmu dzirdējis par melno piecstūri.

tiehi taa. Piem., Rotko periods, kad vinjsh tos taisstuurus gleznoja, iedvesmo tikai uz domaam - bljaa, es arii taa varu 1h laikaa, bet huu man kaads 10 EUR maksaas, kur nu veel 10mil :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , Iesacejs69 teica:

ir pietiekoshi daudz austinju modelju cenu kategorijaa virs 1K. Iistam melomaanam, ticamaakais, ir vairaaki modelji. Tb., 3..5K izgaazti par austinjaam - tas nav nekas extra.

 

Es jau teikšu, ka austiņu hi-fi ir pats demoktrātiskākais no visiem audiofīlijas atzariem. Tas pats Sennheiser HD650 lietots maksā 200 eiras, piemet vēl kādus 400 eiro par DACu, ampu un būsi zirgā. Tumbu tirgū normāla trīsjosla ar pretenzijām uz hi-fi zem štukas par pāri grūti ierakstās. Plus vēl tumbām visu izķeskās istaba.

Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint

kolēģe meta miskastē m50x papīrgrozā, jo spilventiņi bija apdrupuši, mans pirmais entrī normālajā audio pasaulē ❤️

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
1 minute ago, RudeWolf said:

 

Es jau teikšu, ka austiņu hi-fi ir pats demoktrātiskākais no visiem audiofīlijas atzariem. Tas pats Sennheiser HD650 lietots maksā 200 eiras, piemet vēl kādus 400 eiro par DACu, ampu un būsi zirgā. Tumbu tirgū normāla trīsjosla ar pretenzijām uz hi-fi zem štukas par pāri grūti ierakstās. Plus vēl tumbām visu izķeskās istaba.

+101

bet tas ir tad, ja rubii teemu. Var nopirkt arii tembraali skarbi sakraasotas ausis pa 1K..2K un dabuut ausu veezi.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, PlayingTheSaint teica:

kolēģe meta miskastē m50x papīrgrozā, jo spilventiņi bija apdrupuši, mans pirmais entrī normālajā audio pasaulē ❤️

M50x ir labs iesākums. Jauni spilventiņi būs 20EUR thomannā.

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus
Pirms 4 minūtēm , Iesacejs69 teica:

Var nopirkt arii tembraali skarbi sakraasotas ausis pa 1K..2K un dabuut ausu veezi

kā reizi gribēju piebilst, ka cena galīgi negarantē, ka tas daikts būs tiešām labs. Vienīgais, kas tiek garantēts - jo dārgāks verķis, jo vairāk alumīnija vai vēl kādu eksotisku materiālu :) Labs piemēŗs ir tas pats Tarim preamps, kurš patreiz maksā 10K Eur :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Iesacejs69 teica:

bet tas ir tad, ja rubii teemu. Var nopirkt arii tembraali skarbi sakraasotas ausis pa 1K..2K un dabuut ausu veezi.

 

Diemžēl, aiz HD650 uz augšu pamatā ir riktīga onkoloģija. Nezinu, laikam ap 100 austiņu modeļiem man ir laimējies dzīvē noklausīties cenā no 15 līdz 45 000 eiro... Aiz HD650/600/6XX var dabūt foršāku basu, lielāku detalizāciju, dzidrākas augšas, bet par to vienmēr maksā ar kaut kādiem tonālajiem draņķiem. Tad augšas pārblieztas, lai opapiem arī ir ko dzirdēt un jaunuļi apžilbst no tām detaļām... tad 3 - 4kHz ir bedre, lai gičiņa pārāk nikni ausē nedur... Vai arī vienkārši viss ir tādā dibenā, ka var klausīties viena žanra vienas dekādes ierakstus tikai uz OTL lampām.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
Just now, RudeWolf said:

 

Diemžēl, aiz HD650 uz augšu pamatā ir riktīga onkoloģija. Nezinu, laikam ap 100 austiņu modeļiem man ir laimējies dzīvē noklausīties cenā no 15 līdz 45 000 eiro... Aiz HD650/600/6XX var dabūt foršāku basu, lielāku detalizāciju, dzidrākas augšas, bet par to vienmēr maksā ar kaut kādiem tonālajiem draņķiem. Tad augšas pārblieztas, lai opapiem arī ir ko dzirdēt un jaunuļi apžilbst no tām detaļām... tad 3 - 4kHz ir bedre, lai gičiņa pārāk nikni ausē nedur... Vai arī vienkārši viss ir tādā dibenā, ka var klausīties viena žanra vienas dekādes ierakstus tikai uz OTL lampām.

kaktotak, jaa.

 

interesantaakas man savulaik likaas Grado 1000.

izpildiijums pilniigs suuds: porolons kaut kaads vienkārši izvirpots, stipa - neerta. nu, hlami. Bet, kas interesanti - taas membraanas kaut kaas supermegavieglaas.

AFR buutiski mainiijaas, ja rear pusi pielika plaukstu ash kaadu 15cm attaalumaa. Tb., skanja bija atkariiga pat no dzempera, akads uzvilkts.

Tb., izstarotaaji interesanti.

 

p.s. es gan speciaali samekleeju HD 600, jo HD 650 bisku mateetas/par mateetaam. un bija ceriiba, ka HD 800 buus level up, bet faak - nu, tembraali kaut kaada shausma...


Just now, RudeWolf said:

 

Es 5 no tām ausīm esmu klausījies. LCD-4 ir ķipa ok, bet tāpat ir nepiedodami prusaki. Par pārējām 4 man nāca smiekli.

peedeejaa laikaa FB man OLLO reklameejaas. arii paarsimts EUR kategorija, bet izskataas, ka iekshaa kaads 2 USD China 50mm driveriitis..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Iesacejs69 teica:

interesantaakas man savulaik likaas Grado 1000.

izpildiijums pilniigs suuds: porolons kaut kaads vienkārši izvirpots, stipa - neerta. nu, hlami. Bet, kas interesanti - taas membraanas kaut kaas supermegavieglaas.

AFR buutiski mainiijaas, ja rear pusi pielika plaukstu ash kaadu 15cm attaalumaa. Tb., skanja bija atkariiga pat no dzempera, akads uzvilkts.

Tb., izstarotaaji interesanti.

 

Grado SR80i bija manas pirmās normālās ausis un... pēc tam es sapratu. Nez, Grado skaņa man šķiet pārāk griezīga un bass trūkst. Vienīgais, ka vidi ir forši, jo, ja to nav, tad par pārējo pofig. Tā skaņa mainās visām atvērtajām austiņām ar infinite baffle noformējumu. Sākumā plauksta staro atpakaļ skaņu, bet kad liec tuvāk, tad jau membrānas slogojums mainās. Vienreiz, kad taisījām testus ar vieniem ortodinamiķiem, tad pie ātras pārvilkšanas vajadzēja saprast, vai rokas neturi par tuvu ausīm.

 

Pirms 17 minūtēm , Iesacejs69 teica:

 

p.s. es gan speciaali samekleeju HD 600, jo HD 650 bisku mateetas/par mateetaam. un bija ceriiba, ka HD 800 buus level up, bet faak - nu, tembraali kaut kaada shausma...

 

Bet HD800 ir level up! Un kādus divus leveļu down. Detalizācija super, skaņa tāda plaša kā nevienām citām ausīm. Bet nu... pie 8KHz ir +8dB augsta Q pīķis dēļ atstarojuma no detaļas austiņu iekšienē. Sennheiser pēc tam izlaida HD800S, kam iekšā bija mazs Helmholca rezonators, kurš to pīķi bik izsmērēja. Citi pipari uz tās detaļas vienkārši līmēja virsū pēc šablona izgrieztu filcu. Un kas labākais - gan HD650/600/6XX, gan HD800 ir dizainējis viens un tas pats džeks. Kurš gan pirms gada no Sennheiser aizgāja.

Labots - RudeWolf
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
8 hours ago, RudeWolf said:

 

Grado SR80i bija manas pirmās normālās ausis un... pēc tam es sapratu. Nez, Grado skaņa man šķiet pārāk griezīga un bass trūkst. Vienīgais, ka vidi ir forši, jo, ja to nav, tad par pārējo pofig. Tā skaņa mainās visām atvērtajām austiņām ar infinite baffle noformējumu. Sākumā plauksta staro atpakaļ skaņu, bet kad liec tuvāk, tad jau membrānas slogojums mainās. Vienreiz, kad taisījām testus ar vieniem ortodinamiķiem, tad pie ātras pārvilkšanas vajadzēja saprast, vai rokas neturi par tuvu ausīm.

 

 

Bet HD800 ir level up! Un kādus divus leveļu down. Detalizācija super, skaņa tāda plaša kā nevienām citām ausīm. Bet nu... pie 8KHz ir +8dB augsta Q pīķis dēļ atstarojuma no detaļas austiņu iekšienē. Sennheiser pēc tam izlaida HD800S, kam iekšā bija mazs Helmholca rezonators, kurš to pīķi bik izsmērēja. Citi pipari uz tās detaļas vienkārši līmēja virsū pēc šablona izgrieztu filcu. Un kas labākais - gan HD650/600/6XX, gan HD800 ir dizainējis viens un tas pats džeks. Kurš gan pirms gada no Sennheiser aizgāja.

nu jaa, nebuutu jautaajums par 1K, vareetu ash pirkt taas 800taas un eksperimenteet ar korpusu.

 

skaidrs, ka openiem aizmugure ietekmee, bet tik izteiktu ietekmi kaa taam Grado es nebiju maniijis. paareejaas - uz to fona nobaaleeja. Toreiz gan paraleeli nevienas orto/izo nebija ko saliidzinaat.

 

**********************************************************

p.s. iisaa fiska par tiem HD 800. 8kHz vinja garums sanaak ap 4cm, pretfaaze ap 2cm. Logjiski, ja Senn uztaisa taadu milziigu ring driveri, shaadas probleemas tur buus [ok, voiloks mazina taas, bet izsmeeretas augshas paliks].

Ausu vidusdalja paliek neizmentota. Kaapeec neparaadaas mikro tviiteriitis? Taas ausis maksaa 1500 naudas [lista cena], par to ciparu uztaisiit 2way jau nu vareeja toch!

Labots - Iesacejs69
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
pirms 13 stundām , Iesacejs69 teica:

p.s. iisaa fiska par tiem HD 800. 8kHz vinja garums sanaak ap 4cm, pretfaaze ap 2cm. Logjiski, ja Senn uztaisa taadu milziigu ring driveri, shaadas probleemas tur buus [ok, voiloks mazina taas, bet izsmeeretas augshas paliks].

Ausu vidusdalja paliek neizmentota. Kaapeec neparaadaas mikro tviiteriitis? Taas ausis maksaa 1500 naudas [lista cena], par to ciparu uztaisiit 2way jau nu vareeja toch!

 

Šeit ir labs raksts par to, kā tika karots ar to atstarojumu.

 

Ar vairākjoslu austiņām, ārpus IEM ir samērā draņķīga pieredze. Ir provēts dinamiskos draiverus kombinēt ar elektrostatiķiem un tās bija šausmas. Bet nu... tas nav nekāds brīnums, jo 80% austiņu ir šausmas.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
1 hour ago, RudeWolf said:

 

Šeit ir labs raksts par to, kā tika karots ar to atstarojumu.

 

Ar vairākjoslu austiņām, ārpus IEM ir samērā draņķīga pieredze. Ir provēts dinamiskos draiverus kombinēt ar elektrostatiķiem un tās bija šausmas. Bet nu... tas nav nekāds brīnums, jo 80% austiņu ir šausmas.

labs raksts. zini, ja pat prasta simulaacija raada probleemu, man naak praataa viens izskaidrojums.

 

konkreetajam modeliem ieksheejaa/kopeejaa testkopa panjemta 45+gadiigi vechi. Ar domu - nu taadu mega daargu verkji pamataa lietos shaadaa vecuma grupaa. un tad tiem, kam dzirde pademoleeta, shiis ausis peeksnji dod to dzidrumu, kas peedeejos gados bija pazudis.

 

Naak praataa analogjija. EE auto audio SQ ''sachi''. Pat ne EMMA, bet seetas modificeeti EASCA [tur liberaalak - nevajag akadeemiski pareizu skaneejumu, vairaak baudai].

''tiesnesis'' man ieliek relatiivi viduveeju atziimi par overall tembraalo. Kaapeec? ''u tebja sliskom horosho zvuchit. ja sizhu zdesj 5 minut, sizhu 10 minut, i hochetsja slushatj''

wat?

''eto nje jestestvenno. Verhov nje hvatajet''.

visas EE mashiinas skan vienkārši neklausaami. Pretiigi. Grieziigi.

Izraadaas - vinju atvoritet/reguleetaajs - visu muzhu esot bliceem skanjotaajs bijis. Zinot, kaa jaaskan. Onkam 60 gadi.

Nu, tad man tapa skaidrs, kaapeec skan taa kaa skan :D

Un taa bija peedejaa reize, kad piedaliijos reputaacijas testos :D

 

p.s. taa bridge vs noise teema:

U [spriegums] sanaak +6dB/2 reizes;

P [jauda] 4X

noise floor +3dB.

 

 

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
pirms 21 stundām , Iesacejs69 teica:

konkreetajam modeliem ieksheejaa/kopeejaa testkopa panjemta 45+gadiigi vechi. Ar domu - nu taadu mega daargu verkji pamataa lietos shaadaa vecuma grupaa. un tad tiem, kam dzirde pademoleeta, shiis ausis peeksnji dod to dzidrumu, kas peedeejos gados bija pazudis.

 

Tik gadīgi veči ražo austiņas. Nedomāju, ka Sennheiser bija veikuši kādu zinātnisku testēšanu, kā to piemēram dara Harman cilvēki. vienkārši ir inženieri un ir mārketings. Austiņām (un principā jebkurai audio tehnikai) ir jāspēj sevi pārdot 10 sekunžu laikā. Nospied plau, uzliec un jāatkarās žoklim. Ja tā, nav tad vidējais klausītājs īsti negrib nedēļām saklausīt, kas nu tur pamazām tiks atsegts caur neitrālo skaņu. Vesela čupa ar hi-fi/end tak arī ir specefektiem, kas atkarina žokli, bet paklausoties savas 10 min gribās bēgt prom.

 

pirms 21 stundām , Iesacejs69 teica:

''u tebja sliskom horosho zvuchit. ja sizhu zdesj 5 minut, sizhu 10 minut, i hochetsja slushatj''

wat?

''eto nje jestestvenno. Verhov nje hvatajet''.

visas EE mashiinas skan vienkārši neklausaami. Pretiigi. Grieziigi.

 

Ar šo mazohismu baigi slimo studijas džeki un reizēm to pārņem hifi cilvēki, jo grib līdzināties pro džekiem. Tas ir no sērijas - neitrāla skaņa labi skanēt nevar, jo atsedz visus draņķus ierakstā. Vai pro gadījumā - mana sistēma nedrīkst patīkami skanēt, jo savādāk sūdīgi miksi nāks ārā. Nu karoč NS10M rēgs joprojām ir dzīvs un vesels.

 

pirms 21 stundām , Iesacejs69 teica:

Izraadaas - vinju atvoritet/reguleetaajs - visu muzhu esot bliceem skanjotaajs bijis. Zinot, kaa jaaskan. Onkam 60 gadi.

 

Es zinu super nedaudzus gadījumus, kur šie guru atzīst, ka ausis kalst ārā uz vecumu. Man tak pašam 32 gados 17kHz ir augšējā robeža (ja neesmu pārāk saguris), bet tāpat ir 50-gadnieki, kas tvīkst par visādiem supertvīteriem. Un kas tur ko netvīkt, ierubī to draņķi un ķemme aš līdz 5k aiziet. Un viss ir savādāk, tāpēc labāk!

 

pirms 21 stundām , Iesacejs69 teica:

P [jauda] 4X

 

Praksē nebūs tā, ka rezistīvie zudumi kādu kumāsu noēdīs?

Link to comment
Share on other sites

Athlons
pirms 2 stundām , RudeWolf teica:

Man tak pašam 32 gados 17kHz ir augšējā robeža

;(

pirms 2 stundām , RudeWolf teica:

50-gadnieki, kas tvīkst par visādiem supertvīteriem.

true... tas ka kaimiņu suņi jūk prātā nevienu neinteresē... :biggrin:

pirms 23 stundām , Iesacejs69 teica:

vinju atvoritet/reguleetaajs - visu muzhu esot bliceem skanjotaajs bijis. Zinot, kaa jaaskan. Onkam 60 gadi

umf... tas ir skarbi... pieredze, jā tas i labi, bet ja ikdienā (more or less) darbs ar 110+ dB SPL vai vairāk (120+ dažos gadījumos), tad uz puslīdz precīzu dzirdi vecumā nav ko cerēt... plus individuālās īpatnības, ģenētika un slimības, jebkurā gadījumā ar gadiem to augšējo robežu dzen uz leju...

 

 

 

bet nu baigā jums te diskusija panesās, gandrīz vai interesanti pavērot... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
4 hours ago, RudeWolf said:

 

Tik gadīgi veči ražo austiņas. Nedomāju, ka Sennheiser bija veikuši kādu zinātnisku testēšanu, kā to piemēram dara Harman cilvēki. vienkārši ir inženieri un ir mārketings. Austiņām (un principā jebkurai audio tehnikai) ir jāspēj sevi pārdot 10 sekunžu laikā. Nospied plau, uzliec un jāatkarās žoklim. Ja tā, nav tad vidējais klausītājs īsti negrib nedēļām saklausīt, kas nu tur pamazām tiks atsegts caur neitrālo skaņu. Vesela čupa ar hi-fi/end tak arī ir specefektiem, kas atkarina žokli, bet paklausoties savas 10 min gribās bēgt prom.

 

 

Ar šo mazohismu baigi slimo studijas džeki un reizēm to pārņem hifi cilvēki, jo grib līdzināties pro džekiem. Tas ir no sērijas - neitrāla skaņa labi skanēt nevar, jo atsedz visus draņķus ierakstā. Vai pro gadījumā - mana sistēma nedrīkst patīkami skanēt, jo savādāk sūdīgi miksi nāks ārā. Nu karoč NS10M rēgs joprojām ir dzīvs un vesels.

 

 

Es zinu super nedaudzus gadījumus, kur šie guru atzīst, ka ausis kalst ārā uz vecumu. Man tak pašam 32 gados 17kHz ir augšējā robeža (ja neesmu pārāk saguris), bet tāpat ir 50-gadnieki, kas tvīkst par visādiem supertvīteriem. Un kas tur ko netvīkt, ierubī to draņķi un ķemme aš līdz 5k aiziet. Un viss ir savādāk, tāpēc labāk!

 

 

Praksē nebūs tā, ka rezistīvie zudumi kādu kumāsu noēdīs?

nu, kameer Tu neiedziisi driveri tempraalajaa kompresijaa, tie arii pieaugs 4X, tb., jaudas pieagums [relatiivi] paliks nemainigs.

nu, ja driveri iedziisi termaalaa kompresijaa, man ir aizdoma - ausiim [Tavaam] jau buus pisec :D

 

nu, es veel dzirdu 17700Hz. Piesleedzu ausis fiksajam testam pie PC. Buus jaapaprovee veelaak pie korektaaka apriikojuma.

Juaniibaa dzirdeeju 19750Hz. Bet tas bija 25 gadus atpakalj :(


13 hours ago, tuarāns said:

pisaties vien svā iedomu pauslē :D te apmeēklējums 0

jūtu jums līdzi

vēlu veiksmi idzīvot :D

tikko bija viens apmekleetaajs. Tuar'ans. Kaut kaadu dumumu ierakstiija :kaspich:

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
(labots)

Eu, dienas prikols:

Lecroy paardod Siglent 2000X seerijas osciljus kaa savu jauno 3000 seeriju.

Pilniigs 1:1, tikai cena X3 :D

kuda mir katitsja..

 

p.s. es to oscili pamaniju [da nopirku] gadus 3+ atpakalj. Reaali - galvastiesu paaraaks par, piem., Siglent 3.;4.seeriju. Kuri maksaa 3..6 reizes vairaak.

ar 70/140Mpts atminju - vienkārši aarpus konkurences. +100K wavi sekundee.

Malachi kjiinieshi!

 

Labots - Iesacejs69
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Es jau pirms nedēļas savu mauzera kasti uz dēļiem saliku.

94304163_3171886539530792_2376599395664658432_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=2fzldS9GWpoAX9hPRBr&_nc_ht=scontent.frix2-1.fna&oh=2cda592e9d15d19ddb2e6e5260ca174a&oe=5ED6F540

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
1 hour ago, RudeWolf said:

Es jau pirms nedēļas savu mauzera kasti uz dēļiem saliku.

94304163_3171886539530792_2376599395664658432_o.jpg?_nc_cat=109&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=2fzldS9GWpoAX9hPRBr&_nc_ht=scontent.frix2-1.fna&oh=2cda592e9d15d19ddb2e6e5260ca174a&oe=5ED6F540

Nu, Tev ar deelju projekteeshanu aatraak sokaas ?

taas sarnakaas Tev superpreciizaas pretenes? Ir jeega?

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
(labots)

klau, kaads ir ALPS pochus mekleejis/pircis?

man vieniigajam sajuta, ka tur pilniigi pizdaboli tajaa Kjiinaa straadaa?

Datasheet codename viens simbols lieks;

Balansa pocis figuree kaa single unit aprakstaa;

Peec koda [iisajaa aprakstaa] nebija jaabuut detent, reaali ir;

Balansa pocis [ar detentu, kursh nejaushi nopirkas] liikne vispaar Datsheet nefiguree;

Visiem iespeejamajiem mouser/digikey kodi atskjiras no ALPS nomenklatuuras.

 

Wtf? taadu suudu es peedeejo 20 gadu laikaa redzu pirmo reizi..

 

******************************************

tiem, kas iisti nav tankaa un nepiefikseeja teemu par osciljiem:

https://int.siglent.com/products-overview/sds2000x/

luuk, oscilis, kas liekams blakus 5..10X daargaakam Keysight.

500k waveformas, 255 spilgtuma liimenji, 140Mpoints atminja - tikai dalja no key lietaam.

p.s. ir arii jaunaaka/upgreidotaa versija ar touchscreen.

Labots - Iesacejs69
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
pirms 5 stundām , Iesacejs69 teica:

taas sarnakaas Tev superpreciizaas pretenes? Ir jeega?

 

Zini kā? Ir jēga tajā brīdī, kad tirgo nost. Neviens tak neies ieglubināties, ka tur varbūt pofig, cik % un cik PPM, bet redz, ka Vishay Dale militārie, tad uzreiz siekala pa zemi!

 

pirms 4 stundām , Iesacejs69 teica:

klau, kaads ir ALPS pochus mekleejis/pircis?

 

Esmu pāris reizes RK27 pircis. Man pat laikam mētājas balansētais kastē. Vienmēr pērku e-bayā, jo tur mazāks pišuks ar versijām.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
8 hours ago, RudeWolf said:

 

Zini kā? Ir jēga tajā brīdī, kad tirgo nost. Neviens tak neies ieglubināties, ka tur varbūt pofig, cik % un cik PPM, bet redz, ka Vishay Dale militārie, tad uzreiz siekala pa zemi!

 

 

Esmu pāris reizes RK27 pircis. Man pat laikam mētājas balansētais kastē. Vienmēr pērku e-bayā, jo tur mazāks pišuks ar versijām.

man tai RK27 versijai nejaushi nopirkaas pocis tieshi balansam. Ar detent viduu, ar asimetriskaam liikneem pa kanaliem, kur liidz 1/2 no apgrieziena vienkārši ''uz iiso''.

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Es tagad prātoju, kā kontrolēt skaļumu savam topošajam pastūzim. Četrus kanālus vajag.

 

Balansētais rk27 būs neprecīzs pie zemākiem skaļumiem, bet balansēti steperi uzreiz ir tādās naudās, ka lētāk bezmaz sanāk ielikt releju plati ar kontrolieri.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
2 hours ago, RudeWolf said:

Es tagad prātoju, kā kontrolēt skaļumu savam topošajam pastūzim. Četrus kanālus vajag.

 

Balansētais rk27 būs neprecīzs pie zemākiem skaļumiem, bet balansēti steperi uzreiz ir tādās naudās, ka lētāk bezmaz sanāk ielikt releju plati ar kontrolieri.

nu, es liktu papildus 0/-20dB sleedzi. Alja kaa CCCP apriikojumam bija ''intim'' poga ;)

tad Tu vari izmantot savu kruto quattro poci un smuki reguleeties zemajos skaljumos..

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
Pirms 51 minūtēm , Iesacejs69 teica:

Alja kaa CCCP apriikojumam bija ''intim'' poga

 

Intīmu, lūdzu, nepiedāvāt!

 

Bet jā, tā galīgi nav slikta ideja. Pocim apakšā varētu uzlikt maketplati ar rezistoriem, slēdzi un termināļiem.

 

Ā, tikko atcerējos - man ir TKD steperis ar kādiem 24 soļiem. Moš tev noderēs?

 

xP67EbJ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
2 hours ago, RudeWolf said:

 

Intīmu, lūdzu, nepiedāvāt!

 

Bet jā, tā galīgi nav slikta ideja. Pocim apakšā varētu uzlikt maketplati ar rezistoriem, slēdzi un termināļiem.

 

Ā, tikko atcerējos - man ir TKD steperis ar kādiem 24 soļiem. Moš tev noderēs?

 

xP67EbJ.jpg

shoreiz es pietureeshos pie parastaa pocha.

kaut kad skatiiju tos R+sleedzis variantus, bet..

strunts par to daardziibu, bet - tur jau vajag ''make before brake'' tipa sleedzus. ja neee - buus sprakskji [ja ir signaals ieejaa].

ar laiku vinji toch oksideesies.

es sho domu atmetu.

aa, veel jau ir ALPS Megapocis. ap 1K naudaam :D

 

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
pirms 2 stundām , Iesacejs69 teica:

ar laiku vinji toch oksideesies.

 

Nu ķipa zelts uz zelta kontakti, bet gan jau tas zelts norīvēsies ar laiku.

 

pirms 2 stundām , Iesacejs69 teica:

aa, veel jau ir ALPS Megapocis. ap 1K naudaam :D

 

RK50 jau ir glauni. Savulaik Penny + Giles RF-15 arī labi kotējās, bet tos vairs nevar dabūt.

 

Vienmēr jau paliek arguments, ka pat Nagra savos preampos RK27 izmanto.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

Es saaku nodarboties ar fignju.. :D

Taatad, appratatusam buus Mute poga ar apgaismojumu.

Apgaismojums buus arii Status indikators.

Ja apparatus ir Protect/selftest rezhiimaa - iisi zibsnji ar 1Hz frekvenci.

Ja viss gerai, bet iesleegts Mute, Q=2, F=0.5Hz

Ja viss gerai, Mute nav aktiivs - visu laiku spiid.

 

Un, protams, spilgtumam jaabuut mainiigam no fona apgaismojuma. Lai dienaa labi redz, bet naktii knapi redzams/netraucee baudiit skanju.

 

Attieciigi, paraadaas 2 mikrenju korpusi [555 un Opamps], fotoelements, vadaams I avots.

Piedevaam, 555 pilnas funkcionalitaates rezhiimaa jaablokjee, lai ar savu tiksjeshanu netraucee skanjai..

 

Deelj 1 LED reaals cirks..

Atteelaaa: fotosensors ar vadaamo I avotu.

oblmute_upg.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
pirms 13 stundām , Iesacejs69 teica:

Un, protams, spilgtumam jaabuut mainiigam no fona apgaismojuma. Lai dienaa labi redz, bet naktii knapi redzams/netraucee baudiit skanju.

 

Galvenais ir neizmantot zilos LEDus, tie vistrakāk kož acīs. Dzintara/oranžie man vislabāk patīk.

 

pirms 13 stundām , Iesacejs69 teica:

Un, protams, spilgtumam jaabuut mainiigam no fona apgaismojuma. Lai dienaa labi redz, bet naktii knapi redzams/netraucee baudiit skanju.

 

No kurienes fotoelements ņems gaismu? Priekšā caurumiņš ar fāzīti?

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
8 hours ago, RudeWolf said:

 

Galvenais ir neizmantot zilos LEDus, tie vistrakāk kož acīs. Dzintara/oranžie man vislabāk patīk.

 

 

No kurienes fotoelements ņems gaismu? Priekšā caurumiņš ar fāzīti?

par zilajiem - es dzirdeeju staastu par zilajaam ''asiniim'', taapeec hiendaa taas zilaas patikot :D

jaa, panelii [augshaa] buus caurumi - gan ap lampaam, gan shim sensoram kaads paariitis!

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
(labots)

Varbuut kaadam buus interesanti..

Taatad, it kaa pavisam vienkaarsh mezgls: LED diodiites spilgtuma mainishana, atkariibaa no fona apgaismojuma.

Meerkjis: tumsaa taa ''nebliezh'' aciis, gaismaa - var labi saskatiit.

 

Pirmaa probleeminja:

esoshie/modernie ambient sensori/chipi ir neatbilstoshos korpusos [pat SOIC nav pieejami, par DIP i nerunaajot].

Taatad - jaaizmanto diskreeti risinaajumi.

Naakoshaa probleema - sensoru, kuru spektraala juutiiba atbilstu cilveeka acij [un kas buutu nejuutiigi IR diapazonaa], un kas buut vecmodiigos/lielos korpusos, nav nemaz tik daudz.

Leeti arii tie nav. Man pienjemamais modelis maksaa kaadus 10 EUR, kas reizes 20 daargaak kaa muusdieniigs jau gatavs chips...

 

Luuk, sheemas 2.versija.

Kas ir izmainiits, saliidzinot ar 1.mo:

1. photo diodes korpuss esot savienots ar katodu. Attieciigi - lai noveerstu foneeshanu uz korpusu, diode jaasleedz ar katodu pie (+) baroshanas. Attieciigi, jaapaarkonfiguree viss paarejais;

2. photo diodes Ur max ir 10V, taadeelj paraadaas R40 un R41;

3. paarkonfigureeju OPampu lineaaraa[kaa] rezhiimaa, taadelj stabilitrons pazuud. Nu R20 kalpo kaa R18 ''reizinaataajs''. Shaadi jaarikojas, jo mani interesee darbs ljoti mazos spilgtumos. Ir buus uz nA robezhas;

4. lai OPamps korekti straadaatu pie maza Uout, jaaizveelas Rail to Rail tips;

5. diodes spilgtums mainiisies plashaas robezhaas. Straava caur diodi mainiisies simtiem/pat 1000+ reizhu. Attieciigi, jaaveido log atkariiba OPampa Uout uz Iled. Shim noluukam ieviestas VD13; VD14; R42;

6. lai padariitu pasakumu lineaaraaku mazu spilgtumu diapazonaa, paraadaaas Q7, kas veido nepiecieshamo U offset.

Gan jau veel briinumi izleks aaraa testeeshanas laikaa.

 

Staasta moraale - pat pie vienkaashiem risinaajumiem sanaak piedomaat!

 

p.s. un taa kaa pie es straadaashu ar ljoti maziem lx, kritiska noziime ir/buus foto diodes dark current. Shii dark current mainaas 10X, temperatuurai mainoties 25..50oC.

Attieciigi, sheemaa paraadaas NTC, kas kaut daljeeji sho atkariibu kompensees.

 

obl_opt_2.jpg

 

Ieprieksheejaas shemas nekam nedereeja.

Luuk, korekta versija.

 

Shii sheema ljaus reagjeet jau no 2..3 lx gaismas, kas shim sensoram ir max juutiiba. Ar poci korekti izkompensee sensora nopluudi, nemainot juutiibu.

Pie ap 30 lx I caur LED sasniedz maksimumu.

U uz sensora spaileem samazinaats 5 reizes, kas ljauj samazinaat nopluudes straavu 3..4 reizes.

Sheema ljauj izkompenseet visu pieljaujamo [datasheet robezhaas] sensora nopluudi 1..20 nA. Kompensaacija - termokompenseeta.

obl_opt_3.jpg

Labots - Iesacejs69
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus
pirms 9 stundām , Iesacejs69 teica:

Kompensaacija - termokompenseeta

RP1 ir termorezistors?

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
6 hours ago, Huan Kaktus said:

RP1 ir termorezistors?

aha. btw, taa kompenseshana arii peedeejaa sheemaa [veel] ir nekorekta. Tapa 4.taa reliize ar korektu kompensaaciju :D

Staasts par teemu - viens neliels mezgls, bet nianshu patiesiibaa daudz.

 

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus
pirms 4 stundām , Iesacejs69 teica:

viens neliels mezgls, bet nianshu patiesiibaa daudz

Nu, jā, ja ir zināšanas, pacietība un talants, kā arī neesi atkarīgs no produkta relīzes termiņiem un izmaksām, tad var to shēmu izlaizīt līdz vājprātam :) Diemžēl rūpnieciskos izstrādājumos pa lielākais daļai apstājas kaut kur pusceļā, kad verķis jau strādā pieņemami, kaut varētu labāk. Bet tas arī ir saprotams - izstrādes laiks maksā naudu.

Labots - Huan Kaktus
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...