Jump to content

Phone amplifier projektiņš


Iesacejs69
 Share

Recommended Posts

Iesacejs69
50 minutes ago, RudeWolf said:

 

Es varētu lielā mērā piekrist.

 

Man šis amps izskatījās pēc produkta skaņā ne īpaši ieinteresētiem bagātniekiem. Tipa, gribās lampas, bet, lai izskatās smuki uz tumbočkas. Kaut kādā mērā līdzīgi Devialet, bet bez tehniskās odziņas un Francijas valdības miljonu investīcijas, ko notriekt mārketingā.

 

Skaņas gurmāniem PP varētu būt vismaz interesantā topoloģija un 10W uz kanālu būtu ok vientaktniekam ar lieliem 45/2a3/300B baloniem, bet ne ar mazām kautrīgām pentodītēm. Stāstu jau var arī no nulles sacerēt (kas laikam arī tika darīts), bet tehniski tur viss ir tieši tik garlaicīgi, cik var būt.

+101

 

zin kaa, es gan Devialet un MSB, piem., liktu preteejaa hiend nometnee - tie, kam ir tehnologjijas.

Jaa, var striideeties, cik tur revoluucijas [piem., ABD+A klase], striideties par skaneejumu [vai tie Phantom skan labaak kaa S30, vai skan par taam N pakaam; vai MSB DAC speelee kaut 10% no taa pikja], bet tur ir liimenis. Atver valjaa un saproti, ka sho nav lodeejis praktikants..

 

te, manupraat, izriet naakoshaa teema - ja tu startee hiend, ir jaasaak ar fisku. kas/kam/ko/kaapeec. kaut kam jaabuut.

 

Labots - Iesacejs69
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Iesacejs69 teica:

zin kaa, es gan Devialet un MSB, piem., liktu preteejaa hiend nometnee - tie, kam ir tehnologjijas.

Jaa, var striideeties, cik tur revoluucijas [piem., ABD+A klase], striideties par skaneejumu [vai tie Phantom skan labaak kaa S30, vai skan par taam N pakaam; vai MSB DAC speelee kaut 10% no taa pikja], bet tur ir liimenis. Atver valjaa un saproti, ka sho nav lodeejis praktikants..

 

Nū... es Devialet neliktu vienā grozā ar MSB, tomēr cenu kategorijas vismaz ir dažādas. Devialet kurkuļus un tos vannas istabas svarus varētu likt tas pats mūzikā ne īpaši ieinteresētais bagātnieks, kam vienkārši vajag zaibis tumbu, bez parkas vai arī prodvinuto pastūzi, ko čomiem atrādīt.

 

MSB tomēr ir hājends. Agrāk viņu DACi laikam bija teju vienīgie, kas izmantoja diskrēto rezistoru redeles. Tagad ķīnieši arī tādus taisa, bet nu... neliek tajos frēzētajos alumīnijas klučos. Tas pats Denafrips ir labs piemērs. Cik esmu klausījies vismaz tas viņu lētais Aries neskanēja slikti. Protams, ar R2R nekādus THD kosmosus nesasniegsi.

 

Par praktikantu lodējumiem... nu nezinu, huļi vajag ņemties ar kaut kādām maketplatēm, ja labas plates ķīnā drukā pa kapeikām. Vajag tikai kādu, kurš to murgu pārzīmēs un gerberu iedos.

 

Pirms 22 minūtēm , Iesacejs69 teica:

te, manupraat, izriet naakoshaa teema - ja tu startee hiend, ir jaasaak ar fisku. kas/kam/ko/kaapeec. kaut kam jaabuut.

 

Te jau izlien svarīgs filosofisks jautājums - kāds ir hi-end tehnikas nolūks. Par to, manuprāt, lieliski raksta Miša Kučerenko. Ir skaidrs, ka ne pārdevēji, ne arī vairums ražotāju par šo jautājumu domāt nevēlas un katru gadu vienkārši izlaiž "jaudīgāku" to pašu produktu (un ar laiku to sajāj) vai arī sniedz apmierinājumu jebkurai pircējai iegribai, lai vai cik tā būtu absurda no tehniskā viedokļa.

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus
pirms 4 stundām , RudeWolf teica:

 

Nevajadzēja fočēt- 6moons visu jau ir izdarījuši!

 

open1.jpg

 

Šitās gan ir reālas šausmas :D Kā vispār kaut ko tādu var tirgot, un vēl par bargu naudu?!

Link to comment
Share on other sites

A kā var netirgot, ja pērk!

 

P.S. vismaz viens šāds ir arī LV!

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
1 hour ago, Huan Kaktus said:

Šitās gan ir reālas šausmas :D Kā vispār kaut ko tādu var tirgot, un vēl par bargu naudu?!

patiesiibaa to skarbaako tajaa bildee neredz. Arii maketu var izlaiziit [man nav taadas pacietiibas, man maketi ir bijushi shaadaa liimenii].

katrs lodeejums savaadaks, kaut kaadas sopljas, vadi apdegushi, katra detalja savaa lenkjii, peec nomenklatuuras izskataas - savaakts pa pakshiem, kas bija. neviens kontakts nav noizoleets. reku, bildees taas 2gab. 5W keramikas - vienkārši meetaajaas garos vados [iisais jebkuraa briidii var gadiities].

un - cita cilveeka sheema peec Radio zhurnaala :D

 

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus
Pirms 15 minūtēm , Iesacejs69 teica:

taas 2gab. 5W keramikas - vienkārši meetaajaas garos vados

Jā, tā ir pirmā skaistā lieta, kas iekrīt acīs :) Bet jo ilgāk to bildi pēti, jo traģiskāk tas viss izskatās. Jā, būtu ok, ja tas tiešām būtu makets, kaut kāda radioamatiera konstrukcija vienīgajā eksemplārā, kaut arī tādas ir redzētas daudz sakarīgākā izpildījumā, bet priekš gatava produkta tas ir galīgi swiesc. Gan no uzticamības viedokļa, gan no remonta viedokļa, gan no izgatavošanas tehnoloģiskuma viedokļa. Nu un jā, shēma no Radio tam visam piedod īpaši šiku piegaršu :D Bet acīm redzot pareizam mārketingam te ir lielāka nozīmē, kā tam, kas lācītim vēderā.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
1 hour ago, Huan Kaktus said:

Jā, tā ir pirmā skaistā lieta, kas iekrīt acīs :) Bet jo ilgāk to bildi pēti, jo traģiskāk tas viss izskatās. Jā, būtu ok, ja tas tiešām būtu makets, kaut kāda radioamatiera konstrukcija vienīgajā eksemplārā, kaut arī tādas ir redzētas daudz sakarīgākā izpildījumā, bet priekš gatava produkta tas ir galīgi swiesc. Gan no uzticamības viedokļa, gan no remonta viedokļa, gan no izgatavošanas tehnoloģiskuma viedokļa. Nu un jā, shēma no Radio tam visam piedod īpaši šiku piegaršu :D Bet acīm redzot pareizam mārketingam te ir lielāka nozīmē, kā tam, kas lācītim vēderā.

taas, ar sarkano ljozeni ir baterijas tur pietiitas. protams, ka nav nekaadu ligzdu, vadi vienkārši pielodeeti.

ik pa 5 gadiem esot jaamaina.

bateriju meerkjis - phone preamp uztaisa DC bias ieejas laukjim. Nav daudz sheemu, kur taa tiek dariits. Tb., shii sheema ir nosperta jau no cita avota :D

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , Iesacejs69 teica:

taas, ar sarkano ljozeni ir baterijas tur pietiitas. protams, ka nav nekaadu ligzdu, vadi vienkārši pielodeeti.

ik pa 5 gadiem esot jaamaina.

bateriju meerkjis - phone preamp uztaisa DC bias ieejas laukjim. Nav daudz sheemu, kur taa tiek dariits.

 

Gan jau, ka tās bačas lādējas ārā pilnībā simetriski!

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Tur vajag darīt citādi.

Vajag ar stabilizētu strāvas avotu barot 2 atlasītus  lieljaudas LEDus, kas savukārt apgaismo 2 atlasītus solar cellus.

 

Viss galvaniski atsaistīts un stabilizēts.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Raimonds1 teica:

Tur vajag darīt citādi.

Vajag ar stabilizētu strāvas avotu barot 2 atlasītus  lieljaudas LEDus, kas savukārt apgaismo 2 atlasītus solar cellus.

 

Viss galvaniski atsaistīts un stabilizēts.

 

Vai tad mūsu pašu Oskaram nebija phono preamps, kam barošana tieši šādi tika risināta? Bačas kurina ledus un tie apspīd saules panelīšus. Vienmēr gan ir jautājums, cik tieši saules panelītim ir paštroksnis, salīdzinot ar baču. Šķiet, ka bija vieni onkas uztaisījuši testus un arī tām pašām baterijām ir samērā labs troksnis pie jaudas. Toreiz regulatori baterijas izpogāja.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Tas ir pie jaudas un reālām strāvām.

Vispār jau tas viss ir tik tāda ņemšanās, re, ka es varu izdomāt un uztaisīt.

Interesanti.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Huan Kaktus teica:

Bet jo ilgāk to bildi pēti, jo traģiskāk tas viss izskatās.

Apmēram tā būtu (man) ilgāk paskatoties uz kādu piem. Dalī, es atvainojos, gleznu. Bet gan jau tur tā sāls. Ģēnija rokas pieskāriens.


Pirms 3 minūtēm , RudeWolf teica:

saules panelītim ir paštroksnis

Vajag atdzesēt ar šķidru He.


Pirms 1 minūtes , Raimonds1 teica:

re, ka es varu izdomāt un uztaisīt.

vēl jau vajag pārdot.

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus
Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

Bet gan jau tur tā sāls. Ģēnija rokas pieskāriens

Pats ģēnijs, šķiet, tieši tā arī domā, jo ir uztaisījis korpusā speciālu lodziņu, caur kuru consumeris var aplūkot montāžu un meditēt :) Man gan tas viss izskatāš pēc ne visai kvalitatīva rādiomīļa projektiņa, nu tik ka korpusa alumīnijā tā pamatīgi ir ieguldīts :)
Dali gleznas man vairāk asociējas ar Kaspiča shēmtehniku - stipri daudz kas nav saprotams, bet acīm redzami ģeniāli :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
22 minutes ago, RudeWolf said:

 

Vai tad mūsu pašu Oskaram nebija phono preamps, kam barošana tieši šādi tika risināta? Bačas kurina ledus un tie apspīd saules panelīšus. Vienmēr gan ir jautājums, cik tieši saules panelītim ir paštroksnis, salīdzinot ar baču. Šķiet, ka bija vieni onkas uztaisījuši testus un arī tām pašām baterijām ir samērā labs troksnis pie jaudas. Toreiz regulatori baterijas izpogāja.

noshuntee to paneli ar elektroliitu, ja vajag, uzep pasiivo RC LPF. Tieshi taa - un ideaals risinaajums!


14 minutes ago, Huan Kaktus said:

Pats ģēnijs, šķiet, tieši tā arī domā, jo ir uztaisījis korpusā speciālu lodziņu, caur kuru consumeris var aplūkot montāžu un meditēt :) Man gan tas viss izskatāš pēc ne visai kvalitatīva rādiomīļa projektiņa, nu tik ka korpusa alumīnijā tā pamatīgi ir ieguldīts :)
Dali gleznas man vairāk asociējas ar Kaspiča shēmtehniku - stipri daudz kas nav saprotams, bet acīm redzami ģeniāli :D

gan jau Tev reeka naaks, bet [kaa redzu es to lietu]:

analogaas sheemas var izveidot bezgaliigi daudzos veidos [nu, ja nav galiigi primitiivs kas]. No tiem bezgaliigi daudzajiem variantiem ir milzums nestraadajoshu, milzums suudiigi straadaajoshu.

Ir mazaak normaali straadaajoshu, bet - var katru mezglu izsliipeet liidz max krutam. Tur sava analogjija ar maakslu man saliekas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , Iesacejs69 teica:

ideaals risinaajums!

Fūūūūūjjjj! LEDi! Vajag uz eļļas (ēteriskās) lampiņas termopārus sildīt. Ampu noformēt kā nelielu kamīnu.

Labots - Jurkins
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
11 hours ago, Jurkins said:

Fūūūūūjjjj! LEDi! Vajag uz eļļas (ēteriskās) lampiņas termopārus sildīt. Ampu noformēt kā nelielu kamīnu.

nu labi, ja gribaas eksotiku [kaut arii LEDi ir eksotika], nu:

ar relejinju, saakot darbu, uzlaadee kaadu supercap;

ar kaadu tupu gjeneratorinju caur impulsniecinju trafu to C uzlaadee.

Galu galaa - iemaacies divpolaaro baroshanu. Bet te izskataas, ka panjemta copy/paste sheeminja [nu, Osscar arii taadu samargoja uz 2 tranjiem, ja pareizi atceros] un vienkārši nogruuzta!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Iesacejs69 teica:

ar kaadu tupu

kāmīti ritenī...

 

Bet, ja nopietni tuvāk tēmai - par A buferiem austiņniekam. Vegalabā ir tāds vecbiedrs "belka". Viņam ir paralēlais buferis ar "sekojošo" (stulbi izklausās, bet kā lai latviski pasaka) barošanu. Nevaru uz sitiena to shēmu atrast. Vārdu sakot, simulatorā 1Khz uz 1K slodzes 3V amplitūdas THD~120n. Uz 300 omiem zem 1u. Kad iezīmēju simulatorā, ilgi meklēju kļūdu... WTF? Dzelzī taisījis neesmu. Pats viņš tajā tēmā apgalvoja, ka pēc sadomazohistiskas izlaizīšanas esot ieguvis rezultātus ļoti tuvu teorētiskajam. Protams, paceļas vairāki jautājumi. Vai to vajag. Cilvēkam parastajam vajag katram savu individuālo kropļotāju. Gan jau arī bagātam cilvēkam. Otrkārt, tādu izmantojot, būtu uz korpusa kaut kur jāraksta "belka" ?, tīri sirdsapziņas nomierināšanai, jo patentējis jau šis neko nav.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
11 minutes ago, Jurkins said:

kāmīti ritenī...

 

Bet, ja nopietni tuvāk tēmai - par A buferiem austiņniekam. Vegalabā ir tāds vecbiedrs "belka". Viņam ir paralēlais buferis ar "sekojošo" (stulbi izklausās, bet kā lai latviski pasaka) barošanu. Nevaru uz sitiena to shēmu atrast. Vārdu sakot, simulatorā 1Khz uz 1K slodzes 3V amplitūdas THD~120n. Uz 300 omiem zem 1u. Kad iezīmēju simulatorā, ilgi meklēju kļūdu... WTF? Dzelzī taisījis neesmu. Pats viņš tajā tēmā apgalvoja, ka pēc sadomazohistiskas izlaizīšanas esot ieguvis rezultātus ļoti tuvu teorētiskajam. Protams, paceļas vairāki jautājumi. Vai to vajag. Cilvēkam parastajam vajag katram savu individuālo kropļotāju. Gan jau arī bagātam cilvēkam. Otrkārt, tādu izmantojot, būtu uz korpusa kaut kur jāraksta "belka" ?, tīri sirdsapziņas nomierināšanai, jo patentējis jau šis neko nav.

nu, sekojoshaa baroshana dara briinumus. Btw, manaa buferii jau arii lampaam taada ir :D neesmu simultoros licis, bet idejiski - jaalinearizee pa smuko.

Tieshi taa - Tavs jautaajums vietaa: vai to vajag. Peec manas saprashanas - DAUDZ lielaaka noziime pie maziem [mazi nav 1.0%] kropljiem - kaa viss tas pasaakums uzvedaas reaalos apstaakljos, kad ieejaa UN IZEJAA mochii plasha spektra FR suudi, kad peld baroshanas spanis, kad caur GND [no in uz out, no in uz shasiju, utjpr] pluust straava/snjaga.


btw, iisais pastaasts, aka man gaaja ar ''kopeeshanu''.

teema - vai taadam ampam vajag loudness? Protams, vajag!

Atraavu internatus, bija doma - nu, tak jaabuut kaadam risinaajumam, kur pirms manis tupa saziimeejushi RC kjeedes, kas atbilst dzirdamiibas slieksnjiem. HUU.

Paskatiiju paaris gatavu aparaatu risinaajumus [kur tas suuds nedarbojas ne par 10% no taa, kaa vajadzeetu]. Atkal aplauziens.

 

Naacaas saspringt - ash nomaketeeju. Dabuuju rezultaatu, kas man der. Liiknees izskataas shaadi.

Volume reguleeshanas dziljums: 50dB. Protams, paliek teema par absoluuto SPL, taa atbilstiibu, bet - taa jau ir naakoshaa probleema/teema.

 

loudness_final2.jpg

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

eku/reku sheema!

 

te ir dazhas papildfiichas:

a. ar DIP sleedziiti var samazinaat loudness kompensaaciju basu galaa;

b. mute ir 2 solju: vispirms ''maigi' ar optronu, tad ''cieti'' ar signaala releju. Nezinu, kaa jums, bet man ir skarbs diskomforts, ja mute irsleedzas/izsleedzas ar asu cirtienu.

c. ir releji, kas loudness iesleedz/atsleedz.

d. nu, un spiedpogas on/off [loudness] vadiiba - oldscholiiga, bez MCU.

loudness_sch.png

Labots - Iesacejs69
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Iesacejs69 teica:

Protams, paliek teema par absoluuto SPL, taa atbilstiibu, bet - taa jau ir naakoshaa probleema/teema.

 

Mēs Sonārworkā tieši pret šo tēmu atdūrāmies, kad domājām par Flečera-Mansona līkņu kompensāciju. Bijām pat iedevuši TestDevLab-am ievākt signāla līmeņus/Zout galvenajiem mob. devaisiem tirgū, ko plānojām sajūgt ar austiņu jutību datu bāzi. Beigās tas viss vienkārši kļuva par sarežģītu.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
3 minutes ago, RudeWolf said:

 

Mēs Sonārworkā tieši pret šo tēmu atdūrāmies, kad domājām par Flečera-Mansona līkņu kompensāciju. Bijām pat iedevuši TestDevLab-am ievākt signāla līmeņus/Zout galvenajiem mob. devaisiem tirgū, ko plānojām sajūgt ar austiņu jutību datu bāzi. Beigās tas viss vienkārši kļuva par sarežģītu.

neredzu probleemu juusu [tb., vinju] probleemaa. bet, ma jaabuut ljoti diplomaatiskam, jo NDA paredz soda sankcijas no visaam iespeejamajaam puseem uz visaam iespeejamajaam puseem.

jaatziimee gan, ka atseviskju pilsonju atdurshanaas ir notikusi citos virzienos, bet - ko nu mees par skumjo...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Iesacejs69 teica:

neredzu probleemu juusu [tb., vinju] probleemaa. bet, ma jaabuut ljoti diplomaatiskam, jo NDA paredz soda sankcijas no visaam iespeejamajaam puseem uz visaam iespeejamajaam puseem.

 

Saprotu. Bet jēga par to domāt bija, jo gribās dabūt patīkamu efektu pie visiem skaļumiem. Tāpat jau arī ausis ir gana dažādas. Tā loudness kompene varētu strādāt lieliski atvērtajām ausīm, kurām VISĀM vajag palīdzību zem 100Hz visos skaļumos.

 

Man tipa tam RME ADI-2 Pro var uzstādīt loudness kompeni, uzlikt pie kāda skaļuma, lai sāk strādāt un cik stipri. Bet tā kā es parasti klausos vienādā skaļumā (ap 80 - 85dB) visu, tad neredzēju jēgu ņemties.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
4 minutes ago, RudeWolf said:

 

Saprotu. Bet jēga par to domāt bija, jo gribās dabūt patīkamu efektu pie visiem skaļumiem. Tāpat jau arī ausis ir gana dažādas. Tā loudness kompene varētu strādāt lieliski atvērtajām ausīm, kurām VISĀM vajag palīdzību zem 100Hz visos skaļumos.

 

Man tipa tam RME ADI-2 Pro var uzstādīt loudness kompeni, uzlikt pie kāda skaļuma, lai sāk strādāt un cik stipri. Bet tā kā es parasti klausos vienādā skaļumā (ap 80 - 85dB) visu, tad neredzēju jēgu ņemties.

man ir fiska, kaa to var izdariit smukaak, bet - sho gan es atljaushos shobriid nepubliskot :)

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Varbūt offtopic, bet ko @Iesacejs69 domā par t.s. balansētajiem austiņu pastiprinātājiem, kur austiņām uz katru spoli tiek padota + un - fāze, bez kopēja masas vada?

 

Sistēma pēc šādas shēmas -

 

balanceddigital.gif?v=1484087162

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
2 hours ago, RudeWolf said:

Varbūt offtopic, bet ko @Iesacejs69 domā par t.s. balansētajiem austiņu pastiprinātājiem, kur austiņām uz katru spoli tiek padota + un - fāze, bez kopēja masas vada?

 

Sistēma pēc šādas shēmas -

 

balanceddigital.gif?v=1484087162

Man domaat, shis jautaajums driizak Jurkinam!

Manas necilaas math zinaashanas saka, ka shaada topologjija nekaadu bonusu [tiri THD izprtanee] nedod.

Iznjemot - atdaliitas GND austinju vadiem.

Ja to tiltu taisa, lai otra puse papildus izkompenseetu pirmaa radiitos kropljus [piem., teema: Devialet], kur viena tilta puse ir ''jaudiigaa'', otra ''preciizaa'' - tad veel jaa.

Moska kaadam ir argumenti, ka instrumentalnjiks, kas DAC signaalus sasummee, var lazhas taisiit - bet nu ir arii kvalitatiivs chipsets..

Shaads atdaliitais koncepts driizaak der kaadas DAC/ADC traktam - tad [ja tas der] nav summeeshana, peec tam splitoshana.

Aaa, nu bonuss - caur GND [pareizi uzbuuveejot] nekapaa lielaas/signaala straavas. Jaa, tas ir arguments. Lielaaks spriegums augstomigai slodzei [buus aktuaali, piem., vienpolaarai, zemai baroshanai].

Kas nav ienaacis praataa?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , Iesacejs69 teica:

Iznjemot - atdaliitas GND austinju vadiem.

Ja to tiltu taisa, lai otra puse papildus izkompenseetu pirmaa radiitos kropljus [piem., teema: Devialet], kur viena tilta puse ir ''jaudiigaa'', otra ''preciizaa'' - tad veel jaa.

Moska kaadam ir argumenti, ka instrumentalnjiks, kas DAC signaalus sasummee, var lazhas taisiit - bet nu ir arii kvalitatiivs chipsets..

 

Man tīri teorētiski arī šķiet, ka dzirdamākā atšķirība būs kanālu separācijā austiņām, jo savienojumā pie GND vada kanāli nemaisīsies. Tas gan ļoti atkarīgs no vada/savienojuma un spoļu pretestības, kur augsta savienojuma/zema spoles pretestība palielinās jaukšanos. Tiesa, relevants ir jautājums, vai šis dabīgais krosfīds īstenībā ir labs, vai slikts.

 

Jā, izvairīšanās no summācijas visticamāk sniegs kaut kādu labumu, bet jautājums, vai labums būs dzirdams. Man Schiit Yggdrassil DACam SE izejām ir audiofīliskā summācija uz diskrētajiem elementiem, bet tāpat pacani dievojas, ka uz BAL izejas viss skanot foršāk. Tāpēc tagad būvēju (atkārtoju) ampu, kam ir BAL/SE ieejas un gan BAL, gan SE izejas ausīm. Diemžēl, Neumann NDH 20 ir tikai iespējams 3 dzīslu kabelis.

 

Esmu dažviet dzirdējis, ka šādā gadījumā kancelējoties pāra harmoniskie traucējumi, bet dzīvē/mērījumos neesmu manījis šo fenomenu.

 

Par šādu gājienu gan nākas dārgi maksāt. 2xdetaļas un lielāka ņemtne ar pielasīšanu, ja shēma to prasa. Pocīši arī 4-kanālu izpildījumā kļūst vēl neprecīzāki pie zemiem skaļumiem. Sanāk laikam arī, ka katra ampa puse "redz" pusi spoles, kas atsevišķos gadījumos var radīt problēmas. Nesanāk gadienā arī, ka trokšņa grīda paceļas dēļ sprieguma pastiprinājuma paaugstināšanās?

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
30 minutes ago, RudeWolf said:

 

Man tīri teorētiski arī šķiet, ka dzirdamākā atšķirība būs kanālu separācijā austiņām, jo savienojumā pie GND vada kanāli nemaisīsies. Tas gan ļoti atkarīgs no vada/savienojuma un spoļu pretestības, kur augsta savienojuma/zema spoles pretestība palielinās jaukšanos. Tiesa, relevants ir jautājums, vai šis dabīgais krosfīds īstenībā ir labs, vai slikts.

 

Jā, izvairīšanās no summācijas visticamāk sniegs kaut kādu labumu, bet jautājums, vai labums būs dzirdams. Man Schiit Yggdrassil DACam SE izejām ir audiofīliskā summācija uz diskrētajiem elementiem, bet tāpat pacani dievojas, ka uz BAL izejas viss skanot foršāk. Tāpēc tagad būvēju (atkārtoju) ampu, kam ir BAL/SE ieejas un gan BAL, gan SE izejas ausīm. Diemžēl, Neumann NDH 20 ir tikai iespējams 3 dzīslu kabelis.

 

Esmu dažviet dzirdējis, ka šādā gadījumā kancelējoties pāra harmoniskie traucējumi, bet dzīvē/mērījumos neesmu manījis šo fenomenu.

 

Par šādu gājienu gan nākas dārgi maksāt. 2xdetaļas un lielāka ņemtne ar pielasīšanu, ja shēma to prasa. Pocīši arī 4-kanālu izpildījumā kļūst vēl neprecīzāki pie zemiem skaļumiem. Sanāk laikam arī, ka katra ampa puse "redz" pusi spoles, kas atsevišķos gadījumos var radīt problēmas. Nesanāk gadienā arī, ka trokšņa grīda paceļas dēļ sprieguma pastiprinājuma paaugstināšanās?

redz, man nepatiik taada mazinaashanaas, kas ir deelj 2 kroplju kompenseeshanaas. tas ir baigi slidns celjs. Patiesiibaa, taa ir teema par simulatoriem. Tur tie kropliishi smuki kompenseejas, bet realitaatee - skuju.

summeeshanaas uz diskreetajiem elementiem? Neizklausaas nopietni. Ne bez iemesla taisa preciizos OPampus, ar laazeru trimeetiem R, ar termokompenseetiem tranjiem. Diskreti nekaadi taadu precizitaati nevar dabuut!

Link to comment
Share on other sites

Nu nez vai manas zināšanas šajā jautājumā būs īpašas?. Bet tā tīri no saprāta viedokļa. Ja godīgi, tad vienīgais, ko redzu, ir atdalīti abu austiņu GND viens no otra. Tumbas taču abas neviens neslēdz ar kopīgu GND vadu. Es pat nezinu, kā ir austiņām... vai uz šām iet 3 dzīslas vai 4 un divas ir pie štekera kopā. Ja pareizi taisa pastūzi, tad jau īpaši cenšas uztaisīt to jaudas GND ceļu maksimāli īsu ar maksimālu mazu Z u.t.t. Nezin vai ausu pastūzis būtu tā vieta, kur būtu jāuztraucas par lielām strāvām. Atceraties, vai nu te vai elfas forumā bija uzpeldējis kaut kāds audiofīliskais austiņnieks, kur GND uz ausīm tika padots caur tādu pašu pastiprinātāju, kā signāla ceļā, tikai šim ieejā deva GND?. Manuprāt tīrs salvadorisms, bet, ja tas palīdz pārdot, kāpēc gan ne. Nu jā, kā kolēģis minēja, augstomīgas ausis var nobarot ar zemāku barošanu. Par pašu DAC un pastūža ieeju... nu tur protams, ka balansveidīgie risinājumi rullē.

Pirms 38 minūtēm , RudeWolf teica:

Sanāk laikam arī, ka katra ampa puse "redz" pusi spoles

?, nu tak nav tā. Tas tak ir visparastākais tilta amps.

 

Ak, nu jā, ja tas variants, ka viena puse ir jaudīga, otra ir precīza, jā, nu tur varētu būt fiška. Esmu mēģinājis būvēt vienkāršu ampu un tad GND galā pūst iekšā kļūdu pretfāzē. Sarežģiti un nevajadzīgi, manuprāt. Vienīgi, lai pārdotu. Bet vai nu pie austiņu pastūža. Tur pietiktu ar to vienu precīzo. Bet arī tas pats - lai pārdotu, var kaut ... nezinu ko tur piekārt.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
3 minutes ago, Jurkins said:

Nu nez vai manas zināšanas šajā jautājumā būs īpašas?. Bet tā tīri no saprāta viedokļa. Ja godīgi, tad vienīgais, ko redzu, ir atdalīti abu austiņu GND viens no otra. Tumbas taču abas neviens neslēdz ar kopīgu GND vadu. Es pat nezinu, kā ir austiņām... vai uz šām iet 3 dzīslas vai 4 un divas ir pie štekera kopā. Ja pareizi taisa pastūzi, tad jau īpaši cenšas uztaisīt to jaudas GND ceļu maksimāli īsu ar maksimālu mazu Z u.t.t. Nezin vai ausu pastūzis būtu tā vieta, kur būtu jāuztraucas par lielām strāvām. Atceraties, vai nu te vai elfas forumā bija uzpeldējis kaut kāds audiofīliskais austiņnieks, kur GND uz ausīm tika padots caur tādu pašu pastiprinātāju, kā signāla ceļā, tikai šim ieejā deva GND?. Manuprāt tīrs salvadorisms, bet, ja tas palīdz pārdot, kāpēc gan ne. Nu jā, kā kolēģis minēja, augstomīgas ausis var nobarot ar zemāku barošanu. Par pašu DAC un pastūža ieeju... nu tur protams, ka balansveidīgie risinājumi rullē.

?, nu tak nav tā. Tas tak ir visparastākais tilta amps.

veel + ir tas, ka caur GND nepluust signaala straava. Savulaik Crown sho nopatneteeja [prastu tilta sleegumu].. Bet nu ausu ampa gadiijumaa - relativi poh...

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Ar interesi palasu šo un citas audio tēmas. Bet ir jautājums jau pašā sakņē - kādēļ vispār ir vajadzīgs šāds pastiprinātājs austiņām? Tiešām daudz labāks par to, ko no parastajiem pastūžiem var dabūt ārā? Tad kādām (piem, cik vērtām) ausīm pretī ir jābūt, lai novērtētu atšķirību?

P.S. Neuztverat kā uzbraucienu, jo vienkārši pats neko tādu neesmu dzirdējis. Un arī austiņas ikdienā tiek lietotas diezgan parastas (ap 40EUr vērtībā). Vairāk klausos uz tumbām, nevis ausīm.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , energys teica:

jau pašā sakņē

Nu Tu jau cērt pašā saknē. ?  Naher vajadzīgs sēdināts BMW ar gaišzilām "acīm" un tjūnētu izpūtēju un... un... hvz vēl ar ko? Tieši tā paša iemesla dēļ vajadzīgs austiņu pastiprinātājs.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jurkins teica:

Nu Tu jau cērt pašā saknē. ?  Naher vajadzīgs sēdināts BMW ar gaišzilām "acīm" un tjūnētu izpūtēju un... un... hvz vēl ar ko? Tieši tā paša iemesla dēļ vajadzīgs austiņu pastiprinātājs.

Vot šito par to sēdināto bmw ar zilām acīm es arī nekad neesmu sapratis. Vai nu nav tas vecums vai citas problēmas :)

Nu redz, agrāk man likās, ka mūzika jau skan arī no mūzikas centra. Pēc tam, kad te painteresējos un beigās nopirku bišķi normālāku tehniku, tad sapratu, ka ir arī kaut kas labāks. Kaut gan klausoties tur vienu par cenu x un otru par jau cenu 2x virs mana pirkuma, vairs dižu atšķirību nedzirdēju. Jo kā jau ir teikts, cena pieaug cik reizes, bet skaņas kvalitāte uzlabojas varbūt par dažiem procentiem. Un katram jau arī kaut kas savs patīk. Tāpēc interesē, kas ir ar tiem austiņu pastiprinātājiem :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , energys teica:

Tiešām daudz labāks par to, ko no parastajiem pastūžiem var dabūt ārā? Tad kādām (piem, cik vērtām) ausīm pretī ir jābūt, lai novērtētu atšķirību?

 

Nu, ja ir labas ausis virs kādiem 100EUR, tad pastūzis manā skatījumā dod jūtamu pienesumu. Tiesa, atkarīgs arī no tā, ko baro tajā pastūzī - vai ir gana labs DAC's vai vinila ierakstu/lentu setaps. Ņem vērā to, ka parastam integrālim austiņu izeja lielā mērā dzīvo ērā, kur austiņas ir sekundāra klausīšanās ierīce, ko lieto kā kruķi, kad tumbas slēgt vienkārši nav iespējams. Par kvalitāti lielā mērā ir pofig, jo tam tas amps nav paredzēts. Un teiksim tā, ka liela daļa lētā gala austiņu arī darbojas pēc šādas shēmas - tā ir sistēma, kas ļauj klausīties, netaisot trobeli.

 

Jautājums, vai vajag... tas no cilvēka ir atkarīgs. Es piem. braucu ar tramvaju vai taksi, jo auto manās acīs ir pārcenots transporta līdzeklis, kuru pie tam vēl pašam ir jāvada. Ir cilvēki, kas no auto ķer kaifu. Nu es ķeru kaifu no klausīšanās pieredzes, vai tās tumbas, vai austiņas. Atklāt jaunu, interesantu, izaicinošu ierakstu un atskaņot to pēc iespējas tuvāk oriģinālam ir tas par ko es ceļos un krītu. Un par to dārgi maksāju.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Es nepateikšu precīzi, kurš bija tas biedrs, kurš sen, sen vienā tēmā par audiofīliju (nebūt ne sliktā nozīmē) atstāstīja savu sarunu ar (neatceros) diezgan slavenu pianistu vai diriģentu. Esot viņam jautājis, nu kā viņš var klausīties 128 mp3. Tas mūziķis esot atbildējis - nu to, kā tur nav, es piedomāju klāt.

Lūk tas precīzi atspoguļo manu dzīves uztveri.

Spoku nav, šamos smadzenes uzzīmē pa virsu no redzes nerva saņemtās informācijas sintezētajam attēlam. Tāpēc šamie nemet ēnu un nedod spoguļattēlus. Ja pārāk sāksi gribēt, smadzenes tāpat uzsintezēs vissuperīgāka ampa un vissuperīgāko ausu pienesumam virsū lažas. Vai otrādi.

Labots - Jurkins
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , RudeWolf teica:

 

Nu, ja ir labas ausis virs kādiem 100EUR, tad pastūzis manā skatījumā dod jūtamu pienesumu. Tiesa, atkarīgs arī no tā, ko baro tajā pastūzī - vai ir gana labs DAC's vai vinila ierakstu/lentu setaps. Ņem vērā to, ka parastam integrālim austiņu izeja lielā mērā dzīvo ērā, kur austiņas ir sekundāra klausīšanās ierīce, ko lieto kā kruķi, kad tumbas slēgt vienkārši nav iespējams. Par kvalitāti lielā mērā ir pofig, jo tam tas amps nav paredzēts. Un teiksim tā, ka liela daļa lētā gala austiņu arī darbojas pēc šādas shēmas - tā ir sistēma, kas ļauj klausīties, netaisot trobeli.

 

Jautājums, vai vajag... tas no cilvēka ir atkarīgs. Es piem. braucu ar tramvaju vai taksi, jo auto manās acīs ir pārcenots transporta līdzeklis, kuru pie tam vēl pašam ir jāvada. Ir cilvēki, kas no auto ķer kaifu. Nu es ķeru kaifu no klausīšanās pieredzes, vai tās tumbas, vai austiņas. Atklāt jaunu, interesantu, izaicinošu ierakstu un atskaņot to pēc iespējas tuvāk oriģinālam ir tas par ko es ceļos un krītu. Un par to dārgi maksāju.

Skaidrs, tad tas pagaidām nebūs man nepieciešamo lietu sarakstā, jo visa mūzika ir digitāli un klausos vai nu caur Node vai caur ārējo creative skaņas karti. Un to jau noteikti par labu pārveidotāju neviens te nesauks :) Pluss ausis nav tik vērtas.

Bet, intereses pēc būs jāpiefiksē. Kad beigsīs šī šļura ar vīrusiem un būšu Rīgā, būs kādā veikalā jāpamēģina, jāpaklausās...

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
37 minutes ago, energys said:

Ar interesi palasu šo un citas audio tēmas. Bet ir jautājums jau pašā sakņē - kādēļ vispār ir vajadzīgs šāds pastiprinātājs austiņām? Tiešām daudz labāks par to, ko no parastajiem pastūžiem var dabūt ārā? Tad kādām (piem, cik vērtām) ausīm pretī ir jābūt, lai novērtētu atšķirību?

P.S. Neuztverat kā uzbraucienu, jo vienkārši pats neko tādu neesmu dzirdējis. Un arī austiņas ikdienā tiek lietotas diezgan parastas (ap 40EUr vērtībā). Vairāk klausos uz tumbām, nevis ausīm.

nu, redz, patiesiibaa cilveeku turiiba un naudas teereeshanas veidi ir sasodiiti dazhaadi.

ir pietiekoshi daudz austinju modelju cenu kategorijaa virs 1K. Iistam melomaanam, ticamaakais, ir vairaaki modelji. Tb., 3..5K izgaazti par austinjaam - tas nav nekas extra.

Es nerunaaju par bieziishiem, kuriem gribaas vipendrities. Tu jau saakas custom risinaajumi ar briljantiem, izshuvumiem, utjpr. Un cipari - ar kaartu lielaaki.

 

Nu luuk, kaa Tu domaa - ja cilvis klausaas austinjas 2..4K cenu kategorijaa, vinju vispaar interesee ''parasts'' pastiprinaataajs? Nu, pat, ja vinjsh neko nejeedz.

Vinja izpratnee zem 1..2..3K nekas pat teoreetiski nevar buut.

 

Pie mums LV ir pietiekosha kaudziite ar cilvekiem, kuriem skanju sisteema ir ap 100k cenu kategorijaa. Vai vinji noveertee? Hvz, lielaakaa dalja - nee. Bet, vinjus neinteresee 40 EUR ausis, jo.. vienkārši neinteresee. Jaa, dalja pontu, dalja ''leets nevar buut labs'', utml.

 

Patiesiibaa jau daargajaa galaa jebkuraa gadiijumaa [ir/nav tas tehnolo'giskais paaraakums] ir jaabuut taadai, lai tu/owners GRIBEETU iesleegt. GRIBEETU klausiities. Tev kaifu sagaadaatu vienkārši SKATIITIES uz to apriikojumu. Tev gribaas panjemt rokaas savas 40 EUR ausis? Tu ar baudu uz taam skaties? Izbaudi to faktuuru, kvalitaati? Visticamakais, shajaa briidii tev bija ''wtf'' sejas izteiksme.

 

Nu, jaa.. Daljeeji Jurkina skartaa teema par BMW. Man nav aktuaali tie rimbulji, bet - es gadaa nomaucu ap 80.000km. 99% vienkārši klendereeju apkaart. un tur ir jabut kaifam - baudiit to dzineeju, vadaamiibu. Ja taa nav, tu i 8.000km gadaa vienkārši taapat nebraukaasi.

 

Sore par palagu.


34 minutes ago, Jurkins said:

Es nepateikšu precīzi, kurš bija tas biedrs, kurš sen, sen vienā tēmā par audiofīliju (nebūt ne sliktā nozīmē) atstāstīja savu sarunu ar (neatceros) diezgan slavenu pianistu vai diriģentu. Esot viņam jautājis, nu kā viņš var klausīties 128 mp3. Tas mūziķis esot atbildējis - nu to, kā tur nav, es piedomāju klāt.

Lūk tas precīzi atspoguļo manu dzīves uztveri.

Spoku nav, šamos smadzenes uzzīmē pa virsu no redzes nerva saņemtās informācijas sintezētajam attēlam. Tāpēc šamie nemet ēnu un nedod spoguļattēlus. Ja pārāk sāksi gribēt, smadzenes tāpat uzsintezēs vissuperīgāka ampa un vissuperīgāko ausu pienesumam virsū lažas. Vai otrādi.

tas ir, piem., Paulam raksturiiigi. Vinjam vispaar poh par tehnisko kvalitaati.

Bet, peimeeram, Zigmaars Liepinsjh vai Grisha Lepss davediis liidz baltajaam peliiteem, jo savu dzirdi izmanto arii stafa draashanai/tehnisko lietu teemai.

 

Btw, kas te iereeca par teemu - spilgtaa gaismaa nekas neskan, blabla.

 

Juus kaadreiz pilniigaa tumsaa esiet klausiijushies? ;)

Btw, ne bez iemesla dalja hienda ir arii blind mode, kur atrubii visu indikaaciju. Savulaik pat naacaas McIntosch hlamiem taisiit atsleedzamu apgaismojumu/indikaaciju, lai tumsaa netraucee.

Garanteeju - skanees PAVISAM savaadaak!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Cik ir kaut kādas Dalī gleznas lietošanas vērtība. Vai tāda Maļeviča "Melnais kvadrāts"(laikam). Lietošanas vērtība? Bet cik ir gatavi izgāzt ļimonus. Un cik vēl ir tādu, kuriem ļimonu nav, bet siekalojas ?.


Pirms 5 minūtēm , Iesacejs69 teica:

Juus kaadreiz pilniigaa tumsaa esiet klausiijushies?

Wow! Vecīt, tā ir fantastika. Reiz mēģināju. Tu tagad atgādināji, kā tas bija. Būs jāatkārto.

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 1 minūtes , Jurkins teica:

lietošanas vērtība

tā teikt nebūs īsti korekti. Mākslas darbi iedvesmo. Iedvesmo uz jauniem "varoņdarbiem".

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , laikamTak teica:

Iedvesmo uz jauniem "varoņdarbiem".

Vai iztukšo. Neesmu dzirdējis par melno piecstūri.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...