Jump to content

Audiosistēma dzīvoklī


Feņka
 Share

Recommended Posts

2020.07.14. , 19:39, infekto44 teica:

Tomer nopirku wharfedale diamond 9.3.

Kur un pa cik?

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
pirms 2 stundām , raiviic teica:

Nu 20Hz jau ne katrs sadzirdēs (es sāku kaut kur pie 25 - 27, vismaz pēc LORa izdrukām), bet tā tumbas jau 20 Hz nez vai dzirdami izdveš.  :D .

 

Es jau gribētu teikt, ka 20Hz uz tumbām retāk dzird ar ausīm, cik ar ķermeni. Ja vien skandas un telpa ir spējīgas gana tīri tikt galā ar šādu zemfrekvenču enerģiju. Man uz austiņām 20Hz var atspēlēt ar THD zem pusprocenta un dzirdēt var. Uz skandām... var just un var dzirdēt, bet dzīvoklis samērā jūtami sāk dziedāt līdzi.

 

P.S. LORs uz kā tos 25Hz spēlē?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 55 minūtēm , RudeWolf teica:

P.S. LORs uz kā tos 25Hz spēlē?

Viņiem speciāls mēraparāts.

Es tā arī neaizgāju nomērīties, lai gan LORene aicināja. Pie tam vakarā, kad esot kluss ...

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , RudeWolf teica:

LORs uz kā tos 25Hz spēlē?

Nezinu, vai visiem LORiem tas pieejams, bet izrādījās, ka man Dzirdes centrā sena paziņa ir LORs, tā kā izmantoju iespēju kārtīgi pārbaudīties. Iebāza ausīs kaut ko līdzīgu In-ear austiņai, bet stipri nopietnāku, jo ne tikai spēlē, bet arī kaut ko "saprot". Tad kopīgi procesa laikā skatījāmies (katrai ausij atsevišķi), kā uzvedās līkne uz ekrāna - plūstoši mainās Hz no šķiet 20 vai pat mazāk un tā līdz kādiem 25KHz. Uz ekrāna smuki redz, kuras dzird labāk kuras sliktāk, kuras vispār ne. Vajadzības gadījumā pēc šīs līknes var sakonfigurēt dzirdes aparātu (man nevajag), lai līkni piedzītu maksimāli pareizi (protams, ja nav kādi nopietni bojājumi dzirdes nervam, auss uzbūvei u.t.t.).

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
1 stundu atpakaļ, raiviic teica:

austiņai, bet stipri nopietnāku, jo ne tikai spēlē, bet arī kaut ko "saprot"

 

O, kruta! Jā, ir tāda metode. Cik saprotu, tad tiek mērīta skaņa, ko rada pati auss, uztverot konkrētu skaņu. Labas Dzirdes Centrā viņiem ir labs ekipējums.

 

Es vienkārši savulaik esmu skatījies audioloģiskās austiņas no Beyerdynamic un tās bija baisais draņķis.

Link to comment
Share on other sites

infekto44

Nevaretu būt pie vainas tomēr akustiskie vadi. Man paslaik ir lētie 2x1.5mm2 vai pat mazak kvadrāti. Varbut viņi kko tomer ietekmē? 

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12

Ja tev tie vadi nav 10m+, tad problēma nav tajos. Problēma ir tajā ko tu gribi saklausīt no tik mazām skandām.

 

Kas ir skaņas avots, youtube no telefona ? Dators ar flac ?

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

infekto44

Vinam ir radio un pieslēgts kasetnieks, cd. Paprasiju samejam no ka pirku un vācietis ieteica takā 4mm2

Link to comment
Share on other sites

infekto44

Un vinas nav gluži nekadas mazās tumbas. Par s30 ir daudz lielakas, platākas un garakas. Un dinamiks jau ir uz 200mm.

Labots - infekto44
Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , infekto44 teica:

Paprasiju samejam no ka pirku un vācietis ieteica takā 4mm2

Tur ir max 1.5mm2

 

Pieslēdz tās skandas, nobildē kā pievienoji pie past. un kā pie katras skandas.

Link to comment
Share on other sites

Kaspars12
Pirms 35 minūtēm , infekto44 teica:

4mm2

 Pirkt tu vari arī 20mm2, esošais vads nav pie vainas, ja polaritātes neesi sajaucis un palaidis pretfāzē. 4mm2 pietiek kādiem reāliem 500w, bet ne pirkt priekš 50w.

 

ar 8" midu ja tu pastiprinātājā uzliec basu uz max, tad nav kaut kas ok ar to, kā tu mūziku klausies, uzslēdz uz amp direct(bass/treable uz 0), ieslēdz savu cd un noklausies kādu albūmu, tādam basam dziesmās nav jābūt, kādu tu tur gribi, tas ir kā restorānā maukt savu spilvas ķečupu pa virsu visam!

 

Kāda tev telpa un kur skandas uzliktas, kur pats sēdi ? 

Labots - Kaspars12
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, infekto44 teica:

Vinam ir radio un pieslēgts kasetnieks, cd.

Kādu radiostaciju klausās?

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

infekto44

Nedaudz paspelejos ar ķīniešu osciloskopu un varu teikt ka mans dīvainis resivers tomēr spej dot ārā mierigi sākot ar 10hz un uz augšu. Tā kā aparāts pilnībā ejoš. 

Link to comment
Share on other sites

raivix95
2020.07.30. , 21:14, Kaspars12 teica:

Kāda tev telpa un kur skandas uzliktas, kur pats sēdi ? 

Ķemertiņš, skandas uz jumta, pats uz poda

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nav gan dzīvoklī, bet lieta tāda. 

 

Ceļot māju, ir doma vilkt audio vadus pa griestiem un izvadīt vairākās telpās, kopā 6 atsevišķas zonas, tik tālu viss okay, bet mani bažīgu dara fakts, ka pa griestiem audio vadiem nāksies krustoties ar elektro vadiem, pārsvarā gan gaismas, bet tik un tā. 

 

Vai neradīsies kādi fona trokšņi, okay 100%, ka būs, bet kā no tā izvairīties? 

Link to comment
Share on other sites

Ja tie ir vadi jau uz skandām, tad nekam tur nevajadzētu būt, un pie tam, ja tie vadi tiešām krustosies, nevis ies kādos garos posmos paralēli.

Ja tiešām vajag kādu multizonu sistēmu, tad taču var LAN kabeļus savilkt, vai pa wi-fi visu darbināt, tik cik pie katras skandas paredzēt rozeti elektrībai.

 

Bet principā, es nesaprotu tādu māžošanos ar kaut kādām multizonām.

Link to comment
Share on other sites

Labāk lai krustojas nekā iet paralēli...cita lieta cik gari bus vadi

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ju teica:

Ja tie ir vadi jau uz skandām, tad nekam tur nevajadzētu būt, un pie tam, ja tie vadi tiešām krustosies, nevis ies kādos garos posmos paralēli.

Ja tiešām vajag kādu multizonu sistēmu, tad taču var LAN kabeļus savilkt, vai pa wi-fi visu darbināt, tik cik pie katras skandas paredzēt rozeti elektrībai.

 

Bet principā, es nesaprotu tādu māžošanos ar kaut kādām multizonām.

 

 

Pa wifi viss tiks kontrolēts tā pat, papildus telefonam katrā zonā būs arī digitālais konrolieris.

 

Paldies, to arī vēlējos noskaidrot, paralēli nekur kopā neies, vienīgi max 2 vietās krustoties var.

Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 4 stundām , edw teica:

Nav gan dzīvoklī, bet lieta tāda. 

 

Ceļot māju, ir doma vilkt audio vadus pa griestiem un izvadīt vairākās telpās, kopā 6 atsevišķas zonas, tik tālu viss okay, bet mani bažīgu dara fakts, ka pa griestiem audio vadiem nāksies krustoties ar elektro vadiem, pārsvarā gan gaismas, bet tik un tā. 

 

Vai neradīsies kādi fona trokšņi, okay 100%, ka būs, bet kā no tā izvairīties? 

Satin folijā, sabāz gofrās, būs super droši.

 

  

pirms 4 stundām , ju teica:

Bet principā, es nesaprotu tādu māžošanos ar kaut kādām multizonām.

Nesaki vis. Man tieši prasās virtuvē kāda 30niece zupu vārot. :D

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , raivix95 teica:

Man tieši prasās virtuvē kāda 30niece zupu vārot.

Nu kad cepu pankūkas, tad arī nolieku virtuvē atbilstošu skaņas kasti. Bet tāpēc vilkt visādus vadus, kaut ko slēgāt kopā. Nu nez. Var taču nolikt tur kādu atsevišķu aparātu un lietot. Citādi caur aplikāciju nejauši ieslēgsi tualetē uz maks kaut ko, kad kāds tur būs :)

Link to comment
Share on other sites

Vislabāk iebūvē gofras ar buksieri un tad varēsi pēc vajadzības vilkt tumbu vadus, signalizāciju, kameras kabeļus vai optiku. tehnoloģijas tik ātri mainās, ka neko paredzēt nevar.Man mājā vēl bezdarbībā stāv savilkti koaksiālie ezerneta kabeļi. Pirms divdesmit gadiem tas bija kruta. Otra lieta, tiaki tad, kad sāk dzīvot mājā saprot, ko kur vajag.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 4 stundām , ju teica:

Nu kad cepu pankūkas, tad arī nolieku virtuvē atbilstošu skaņas kasti. Nu nez. Var taču nolikt tur kādu atsevišķu aparātu un lietot.

Man labāk patiktos centralizēta vadība nekā slēgāt 5 dažādus verķus. Pastūzis, kas darbina 4 tumbas, kuras pārklāj visu dzīvokļa platību, būtu man optimāls variants. Vairākstāvu māja jau ir cits stāsts.

pirms 3 stundām , Didzis teica:

Otra lieta, tiaki tad, kad sāk dzīvot mājā saprot, ko kur vajag.

Šī nu ir zelta patiesība. Vajadzības un vēlmes mainās dikti strauji.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...