Jump to content

Ķīniešu pastiprinātājs jeb amplifiers ar bluetooth, FM radio, USB


energys
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

 

Nesen jau vienā tēmā ieliku vienu savu projektu - internetaradio bērnistabā. Sarēķinot, cik man tas pasākums izmaksāja un cik daudz kā iesācējam roka bija jāpieliek, biški esmu sācis šaubīties par tāda pasākuma lietderību :) Tāpēc tagad apsveru visus + un - DIY variantam un gatavam ķīniešu produktam. Tagad meklēju kaut kādu nelielu pastūzi ar FM radio, MP3, bluetooth priekš viena cita projekta. Plānots pieslēgt klāt paveca mūzikas centra tumbas (skaidenes, nevis plastmasas) un telpa ap 15m2. Nav vajadzīgs baigais troksnis, bet gribētos iegūt kaut cik sakarīgu aparātu fona mūzikai par iespējami labāku price&performance.

 

1) Šobrīd esmu skatījies, ka ir piedāvājumā tādi kā audio pastūži uz 12V Ketinger V11 vai Ketinger V10. Cik nu no Youtibe var saprast, tad cilvēki apmierināti par šo naudu un skaņas kvalitāti. Ko par šādiem aparātiem varat teikt, ir vērts skatīties vai labāk meklēt ar kaut kādu normālāku trafu iekšā (piem kā 2 punktā).

 

2) Ir jau biški civilizētākās kastītes (ķīniešiem protams skaistums izpratne ir savādāka kā man :)) Lētāks variants un nedaudz dārgāks. Ko par šādiem sakāt?

 

3) Taisīt tomēr pašam? 

a) Piemēram ņemt kaut kādu šādu plati TDA7498 un piekombinēt klāt radio kaut vai šādu FM radio?

b) Taisīt atsevišķi no TPA3116 pastiprin + FM ar bluetooth ? Kādus citus moduļus?

 

Ko sakāt par iespējamiem risinājumiem? Kuru ceļu labāk iet? Kas būs kvalitatīvāks par atbilstošu finansējumu? Šai telpā man nevajag baigo  hi-fi, tikai fonam. Labāka iekārta jau ir viesistabā :)

Link to comment
Share on other sites

energys

Vēl ienāca prātā, varbūt par šo naudu labāk meklēt kādu auto audio aparātu? Kā mīnuss, ka lietots, nav zināms, cik vēl ilgi skanēs un arī jādomā kā vizuāli noformēt. Kā pluss, ka kāds sakarīgāks ražotājs un cerība, ka skaņa būs lābāka kā jauniem ķīniešu aparātiem?

Link to comment
Share on other sites

Man ir tas otrais (Ketinger V10). Skaņa daudz maz (cik no var no ķīniešiem gribēt) ciešama. FM radio ar to mazo zīmuli uztvert sūdīgi (ja vien nedzīvo Rīgā, vai blakus raidītājam). Un vēl, manuāli nevar stacijas ievadīt, tikai autopilotā (bet, ja signāls vājš, pārlec pāri). To idiotisko diožu midzināšanu nācās atslēgt (pēc kāda laika sāk krist uz nerviem).

Autoradio būtu labāks. Vismaz manā skatījumā.

P.s. Tas Bluetooth 5,0 panelītis arī ir testēts. Tur tas pats, tikai autopilots (bez manuālas noskanošanas, ja vājs signāls, lec pāri).

Link to comment
Share on other sites

To lētāko variantu vietā tad jau labāk kādu lietotu (zagtu :) auto maģi no kāda normāla zīmola, jo tiem brīnumiem tāpat vajag papildus organizēt 12V barošanu. 

Tad jau vēl to sunbuck, tam jau vismaz 12V barošana, bet tad jau atkal var tepat kaut ko līdzīgu atrast un vismaz ar garantiju, to pašu aunu vai tml.

 

Link to comment
Share on other sites

energys
Pirms 34 minūtēm , ju teica:

To lētāko variantu vietā tad jau labāk kādu lietotu (zagtu :) auto maģi no kāda normāla zīmola, jo tiem brīnumiem tāpat vajag papildus organizēt 12V barošanu. 

Tad jau vēl to sunbuck, tam jau vismaz 12V barošana, bet tad jau atkal var tepat kaut ko līdzīgu atrast un vismaz ar garantiju, to pašu aunu vai tml.

 

Tu laikam domāji, ka sunbuck ir 220V? 12V nav tas labākais, jāmeklē baroklis papildus. JA izvēlētos kādu plati, kurai barošana no 12-24V, tad uz 24V 5A baroklis man jau ir. Ko Tu domāji ar aunu?

 


pirms 1 stundas , base7 teica:

Man ir tas otrais (Ketinger V10). Skaņa daudz maz (cik no var no ķīniešiem gribēt) ciešama. FM radio ar to mazo zīmuli uztvert sūdīgi (ja vien nedzīvo Rīgā, vai blakus raidītājam). Un vēl, manuāli nevar stacijas ievadīt, tikai autopilotā (bet, ja signāls vājš, pārlec pāri). To idiotisko diožu midzināšanu nācās atslēgt (pēc kāda laika sāk krist uz nerviem).

Autoradio būtu labāks. Vismaz manā skatījumā.

P.s. Tas Bluetooth 5,0 panelītis arī ir testēts. Tur tas pats, tikai autopilots (bez manuālas noskanošanas, ja vājs signāls, lec pāri).

Ja neskan radio, tad jādomā... man vecie radio arī slikti skanēja, kaut gan no torņa esmu tikai kādus 2.7km. Laikam tādēl, ka signālam traucē dzbetona sienas, jo man logi uz otru pusi.

Hmm, varbūt tad jādomā pr kādu pastūža plati ar bluetooth un radio tikai caur telefonu jāspēlē.

Link to comment
Share on other sites

Ne jau tieši auto maģi, bet es te atradu kaut ko, kas ir ideāls izejmateriāls. Iespeājms, kādā bodē pat par kādu eur lētāks

https://www.1a.lv/datortehnika_preces_birojam/austinas_datoru_skalruni/pc_datora_skalruni/audiocore_ac910

tur ir viss, FM radio, USB, SD karte, BT. Nebūs tur sliktāk kā no ali tie pirmie varianti.

Tad tik jāizjauc, jāpārliek visu cilvēciskākā noformējumā, var pielikt labākus skaļruņus, kādu reālāku subi beigās pat piemeistarot.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
pirms 3 stundām , energys teica:

Hmm, varbūt tad jādomā pr kādu pastūža plati ar bluetooth un radio tikai caur telefonu jāspēlē.

Tieši tā! Kam mūsdienās FM mājās? Visas radiostacijas sen jau internetā pieejamas.

Un ķīnieši piedāvā lētas plates - pastūzis + zilais zobs. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

da nu nah tos čiana brīnumus - tur ekonomē uz visu - radiators, izejas filtrs ( kaut kur netā ir mērījumi) - tur briesmas izejā. kāda tur kvalitāte - tas par to kinter un par to TPA3116

 

tur tak redz uzreiz ka ne izejā LC filtri normāli ne dzesēšana. Nē nu garāžai var būvēt ja nav žēl savas ausis.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , ju teica:

Pieņēmums ir pieredzē balstīts?

Es, tīri paskatoties uz to audiocore, sliecos pieļaut, ka būs gan sliktāks, jo:

Citēt
  • Kopējā jauda (W): 55

Ķīniešu vati, kā zināms, ir jādala vismaz ar 10. Un cena veikalā Rīgā. Un "satelītu" skaļruņu izmērs, kas, ja bildē pults ir dabiskā izmērā attiecībā pret pārējo, ir kādi 4..5cm.

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , energys teica:

1) nelielu 2) pastūzi 3) ar FM radio, 4) MP3, 5) bluetooth

2) un 3) (un arī 1), ja runa ir par jaudu, ne izmēriem) atbilst astoņdesmito - deviņdesmito gadu produkti eseskas sadaļā Resīveri, šobrīd lētākais ir €50 bet šķiet esmu manījis arī pa tricāru.

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , 138 teica:

Es, tīri paskatoties uz to audiocore, sliecos pieļaut, ka būs gan sliktāks,

Bet tam pirmajam sarakstā no ali (šitam sūdam https://aliexpress.ru/item/33003218355.html?spm=a2g0o.cart.0.0.612c3c003mY8qZ&mp=1), tur droši vien tās pašas zarnas, varbūt nedaudz savādākas. Un ne jau tos oriģinālos skaļruņus piedāvāju izmantot, bet tīri kā donoru tālākām "radošām" darbībām. Lai gan, tie platjoslinieki kopā ar kādu sakarīgāku subi (vajadzētu kādu vieglu skaļruni palielā FI kastē) kas tiešām būtu sabvūfers, varbūt nemaz nebūtu tik traģiski.

Link to comment
Share on other sites

Ir kautkur youtubē video, kur krievi testē un mēra Ķīnas pastūžus.

Link to comment
Share on other sites

energys
Pirms 1 minūtes , ggg97 teica:

Ir kautkur youtubē video, kur krievi testē un mēra Ķīnas pastūžus.

Esmu vairākus paskatījies. Viņi pamatā testē mikrenes priekš pastūžiem, nevis konkrētus gatavos aparātus un mērķē uz lielākām jaudām, nekā man būtu vajadzīgs.  No lētāka gala (mazāķas jaudas) neviens netestē, tikai īsi parunā un noreklamē... Vismaz nevienu normālu video neesmu atradis.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
pirms 21 stundām , energys teica:

Plānots pieslēgt klāt paveca mūzikas centra tumbas

Te nav ko uz pastūzi iespringt, tās tumbas būs sistēmas vājā vieta. Ņem kādu D klases kitu 50+50w un būs oki. Vai jau kitu kastītē. 

Link to comment
Share on other sites

energys
Pirms 54 minūtēm , Ronalds teica:

Te nav ko uz pastūzi iespringt, tās tumbas būs sistēmas vājā vieta. Ņem kādu D klases kitu 50+50w un būs oki. Vai jau kitu kastītē. 

Uz kura čipa bāzes labāk skatīties? 

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Jā, man arī interesanti. Autors bija sadomājis visu ko, tā vietā, lai ss.lv atrastu lietotu muzikas centru :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

'žēl ka izdzēsa, ribu redzēt to čaina 36oW 😀

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , ggg97 teica:

48×7.5=360W. Ok, uz konģjoru rēķina īslaicīga pīķa jauda būs lielāka.

Sry, paspēju jau izdzēst.

Paldies

Barošanas bloku ar šādiem parametriem- portatīvā datora veida, ir iespēja vispār dabūt pa cilvēcīgu ciparu nez?

Jo ar tādiem parametriem vairums reižu meklētājs izmeta mega izmēra barošanas bloku, kas arī cenā bija tuvu pašam "pastiprinātājam"

Idejiski varu izmantot arī knapāku, tikai jārēķinās ar mazāku jaudu?!

Link to comment
Share on other sites

Tā mazā kaštele diez vai dos 360W. Ja nu vienīgi mirklī, kad tā aiziet pie dieviem, un ja vien baroklis tik tiešām tik jaudīgs.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , osscar teica:

'žēl ka izdzēsa, ribu redzēt to čaina 36oW 😀

Šis

Un šis

 

Vajadzētu vienu kasti piedarbināt un patestēt

Pa daļām nav kas uztaisa man, pats no tā neko nesaprotu

Gribēju saprast vai šitie gatavie kautko spēj skandināt arī

Link to comment
Share on other sites

nu gan jau var, bet lai uz 4 omi kaut tos 300 dabūtu - ajadzēs 55V pēc datu lapas...ar 48 , domāju 200 + ...protams jāskatās kā ar dzesēšanu šiem...ka nenokuras

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

nu jā čaina impuslnieku man būtu strjomna ņemt priekš tādas jaudas..kaut lētāk par mean well..kas ir piem. lemonā..

Link to comment
Share on other sites

nu var jau dabūt,,,tik kāda slodze, kāda barošana un kādi kropļojumi,,,pie 10% jau var :D

kondiķi jau gan tādu uzblīduši šķiet,,

nu un gas nav čaina vulgaris izpildījums...

Link to comment
Share on other sites

Spriežot pēc vadu resnuma, tur vajadzīgs  baroklis ar kādiem 1kV :D 

Link to comment
Share on other sites

nē nu tu vismaz normāla dzesēšana ( jo tāpat Dklasei egektivitāte 80-85% +-) Šeit izskatās 2 polāra barošana  50V kondiķi - tātad 2x40V apm +-. Tātad kādi 300W tur ir, ja jau aizmugurē norādīts ka no tīkla 500W..ok ar 10% kropļiem gan jau 400. Tie aļika brīnumi ir tiltā, tātad tur dempinga faktors būs sliktāks vismaz 2x. Un protams radiatoriņi tur mikroskopiski..pat pie 200W ...un 85% efektivitātes...20W siltumā.

bet nu vismaz kaut cik laba konstrukcija - ferīti visur etc...bet nu protams jautājums par D klases un smps "ilgmūžību" paliek...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bildē ir mana suba monitor audio 12" iebūvētais pastiprinātājs, kurš man veiksmīgi ir izbeidzies un nu jau pāris mēneši marinējas remontdarbnīcā un nu uz nedēļas beigām iespējams tikšu pakaļ, kautkas ar viņu ir jāiesāk, gribējās saprast ko ar viņu vispār varētu pabarot. Ir vēl viens variants uz oriģinālā pastiprinātāja reanimēšanu, redzēs kas sanāks, bet nu ķeros jau arī pie pēdējā salmiņa, ja nu ...

Un vispār, cik palasījos šijiem standarta vaina tiem pastiprinātājiem, kautkā aplami, tādu naudu maksā un zvaigznēs jau ierakstīts, ka pēc noteikta laika + - izbeigsies :D

Link to comment
Share on other sites

Lai nopērk un notestē un mums pastāsta. Nemaksā jau kosmosu, ja reiz tā saniezējies. Man arī kādreiz šad tad gribējies kautko līdzīgu no Aļika paķert, kad viņi maksāja 2X lētāk. Bet tie gadi ir garām. 

Ieraksti tā pastūža marku* Youtubē. Vēlams arī kirilicā. Tur čaļi daudz ko no aļika iztestējuši.

Link to comment
Share on other sites

bez korpusa viņi ir lētāk cik skatījos...ja jau jāliek kastē, tad nafig korpusu, tādi maksā ap 25-30 eur ...tur pat 1000w varianti ar ventilatoru - 😁  bet nu jā tād vēl aizmugures panelis jākolhozē

un barošanas jautājums , protams paliek.

Link to comment
Share on other sites

nu tas jau tas pats kas autora linkā (2 jā) tikai bez kastes... nu un ja a;lika baroklis...tad vēl 30 cāris...nu vēl pvns...nu uz sotaku velk tāpat,,,

video gan neparko :D kā pirž skaļrunis...būtu jaudu nomērījis vai ko,,,

Link to comment
Share on other sites

Tai autora subā jau ir kkāds baroklis.

p.s. vai tur ir baroklis uz vienas plates ar pastūzi.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

monitor audio tas L leņķis novada siltumuuz ārējo radiatoru. Var visu tur saķīmiķot - atstāt pat to iec tīkla štekeri ar visu filtru.  počus salikt uz ārēja paneļa, izmantot esošos RCA. tas laikam labākis budžeta variants...tik cik tagad tās piegādes ...

HTB1zY_0SFXXXXcvXXXXq6xXFXXXW.jpg

Pirms 4 minūtēm , ggg97 teica:

Tai autora subā jau ir kkāds baroklis.

 jā tikai jautājums vai dzīvs...un tas ir 2 polārs. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...