Jump to content

Kroņvīruss


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

pirms 4 stundām , ruukjis teica:

50+ patiesībā ir tāds īss periods, ja strikti runājam par ē-vidi. Jo sākot ar 60+ to cilvēku skaits, kuri vispār zin kas ir feisbuks, staruji sarūk. 

Neticu, ka starp šiem cilvēkiem galvenais dezinformācijas avots ir jaunieši.

50+ daudzi cilvēki ir ļoti lētticīgi un absolūti nespēj pārbaudīt tenkas, ko tiem piespēlē pagalmā uz soliņa vai kāds gādīgs aktīvists feisbukā pašārē. Jebkura informācijas drupača tiek uztverta kā absolūta patiesība, it sevišķi, ja to ziņās nav teikuši.

 

Magnēti pie pleca? Čipi? Sputņiks rulz, pārejie saks? Es to visu esmu no cilvēkiem dzirdējis kā apkārtklīstošas baumas, mammai esmu atbildējis uz viņas jautājumiem "es dzirdēju, ka.. " - labi, ka viņa novērtē manu saprātu un uzticas skaidrojumiem. 

 

Regulāri redzu savā paziņu lokā antivakserus. Sava vecuma vai paaudzi vecākus. Nu ir, jā. Katrs dzīvo kā var. Es savas izvēles esmu izdarījis, bet līdz 100 gadiem vēl neesmu nodzīvojis lai droši zinātu, kā labāk. 

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , usver teica:

50+ daudzi cilvēki ir ļoti lētticīgi un absolūti nespēj pārbaudīt tenkas

Nu, nu. Manliekas, ka tieši uz šiem to vismazāk var attiecināt. Manuprāt tieši tiktokeru paaudzei un 75+ ir bēdīgāk ar informācijas analīzi

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, binary teica:

Tas viss (nu pēc tā 9:35) ir gandrīz vai par mani! Tikai pirms vēl covids bija sācies :D

ekskursija uz Ķīnu un viegls klepus pēc tam, ja? :smile:

 

Tādi simptomi mēdz būt pie pārslodzēm, kad darba ir vairāk kā iespēju labi atpūsties. Kaut ko tādu pieredzēju pirms 10+ gadiem, kad maģistru sesiju izdomāju nokārtot, mēneša laikā apgūstot semestra vielu, iezubrot visu vajadzīgo, uztaisot vajadzīgos darbus pielaidēm pie eksāmeniem un gandrīz negulēju, dzīvoju uz šokolādes un kafijas. Man pat profila bilde soctīklos ir no tās sesijas, kad neizgulējies gāju obligātā kārtā bildēties universitātei. :D Bet ja par atmiņu sūdzas cilvēks klipā, kuram sesija vai pārslodze nav bijusi un tikai pēc kovida sabojājas, tad neizklausās kārdinoši. 


Tā sērija ir krieviski iztulkoti izvilkumi no reddit diskusijām, un ja interesē, tad var atrast arī pašas diskusijas. Esmu skatījies - ir, pat pēc lietotājvārdiem var sameklēt (2 paralēli kanāli tulko redditu krievu publikai). Atbilstošas diskusijas redditā var sameklēt, piemēram šo:

 Latviešu psihiatri/psihoterapeiti/psihologi apraksta gadījumus, kad pēc kovida uz depresiju tendētie tendējas vēl vairāk. Loterija interesanta, balvas aizraujošas. 

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Daiļais teica:

Manuprāt tieši tiktokeru paaudzei un 75+ ir bēdīgāk ar informācijas analīzi

Tīņi nesaprot krieviski, tur jau puse problēmu atkrīt. Man ir radies iespaids, ka tīņiem vispār nav aktuāli par kovidu domāt, ja neskaita probēmas, kas tieši uz viņiem attiecas. Attālinātās mācības, sekmju kritums, mazākas iespējas tusēt ar draugiem, psiholoģiskas problēmas utml.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , usver teica:

Loterija interesanta, balvas aizraujošas. 

 

Tu ko, galvenā balva tak ir - dabiskā imunitāte, 

Nu protams tiem, kas izdzīvo, vai ne izbauda long covid labumus 

 

 

 

Cerams, ka visa Latvijas antivakseri blice - pļaviņš, točs, vasiļevskis, gobzems, liepiņa, ciekurs, brīvvalsts tv veidotāji, bernis arī izspēlēs to loteriju. Kaut gan man iekšējais saka, ka šie sen paši sevi ir nočipojuši

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , usver teica:

50+ daudzi cilvēki ir ļoti lētticīgi

Es personīgi nepazīstu nevienu tādu. Drīzāk pretēji - stūrgalvīgi auni.

 

Pirms 33 minūtēm , usver teica:

pagalmā uz soliņa

Jā, bet pagalmā uz soliņa diezvai sedēs kopā ar jauniešiem, drīzāk ar kādu sava vecuma pārstāvi.

Pirms 34 minūtēm , usver teica:

gādīgs aktīvists feisbukā pašārē

Un atkal - 50+, jā, ir gana daudz feisbuk lietotāju; 60+, es personīgi uz vienas rokas pirkstiem varu saskaitīt, kuriem ir feisbuk konti.

Link to comment
Share on other sites

@ruukjis, nu kādā virzienā ir jānostūrgalvīgojas - vai nu ka "Lembergs zog, bet toties pilsētai dod", vai "Šlesers malacis, jādod vara tiem, kas dara", vai arī "mūs visus nočipēt gatavojas". Tagad modē pēdējais. Ja tā nav lētticība, tad es nezinu, kas tas ir.
 

 Atslēga tenku izplatīšanā tagad ir viedtālrunis un feisbuks, kaudze sava vecuma cilvēku draugos. Kāds gādīgais, kaut viens no kursa kaut ko pašārē feisbukā, un pārpublicēt ir tik vienkārši. Varbūt manā galā te vienkārši viedtālruņi izplatīti - mammai iemācīju darboties, tāpēc tagad zinu, ko viņas vienaudzes feisbukos dara.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , usver teica:

50+ daudzi cilvēki ir ļoti lētticīgi un absolūti nespēj pārbaudīt tenkas, ko tiem piespēlē pagalmā uz soliņa vai kāds gādīgs aktīvists feisbukā pašārē. Jebkura informācijas drupača tiek uztverta kā absolūta patiesība, it sevišķi, ja to ziņās nav teikuši.

Ja ne interneta un feisbuka, tas kovids joprojām tāda prasta gripa vien būtu. Ka es jums saku...

  • Patīk 1
  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , raivix95 teica:

tas kovids joprojām tāda prasta gripa vien būtu

Vecais labais zirga baušļaks. Ar kādām metodēm kādreiz ārstēja zirgu, tā tagad ārstētu cilvēku.

BAUŠĻAKS

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Zin... teica:

Kaut gan man iekšējais saka, ka šie sen paši sevi ir nočipojuši

100 punkti, viņi ir viltīgi un nekaunīgi manipulatori, ne jau muļķi.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , usver teica:

nu kādā virzienā ir jānostūrgalvīgojas - vai nu ka "Lembergs zog, bet toties pilsētai dod"

1. Nejauc vienā katlā "Lembergs zog" ar "Vakcīnās ir čipi". 

2. Tu acīmredzami dzīvo citā vidē, jo starp maniem paziņām nav NEVIENA, kurš kaut uz brīdi pieļautu domu par čipiem vakcīnās. 

Link to comment
Share on other sites

Esmu redzējis cilvēkus feisbukā dalāmies ar rakstiem, ka lidostā kādam esot plecs skenēts. Un pirms pāris mēnešiem dzirdēju kā mājās testē magnētus pie pleca. Baumas ir joprojām, bet ceru, ka tā tikai tāda fāze bijusi. Tagad FB modē ir tikai miršana pēc vakcīnām un "ierobežojumi bija, kovids nepazuda, tātad ierobežojumi bezjēdzīgi". 

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , usver teica:

50+ daudzi cilvēki ir ļoti lētticīgi un absolūti nespēj pārbaudīt tenkas

Kādās kompānijās tu uzturies? Ja šitā saki.

Stulbumam nav gadu

Nav starpība, jauns vai vecs

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , raivix95 teica:

Ja ne interneta un feisbuka, tas kovids joprojām tāda prasta gripa vien būtu. Ka es jums saku...

Nē, nebūtu. Gripai ir sezonalitāte.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Raimonds1 teica:

Nē, nebūtu. Gripai ir sezonalitāte.

Covidam otrā sezona :) 

Labots - Prime
Link to comment
Share on other sites

Pareizi, un pa vidu bija periods, kad COVID attiecīgajā Zemes pusē nebija vispār, vai ne?

Tā, kā nemaz! Neviens gadījums dienā!

Link to comment
Share on other sites

Kādi 70-80 procenti ir , kā pateikt mīkstāk, ''pūlis'' , kuriem vajag ''vadoni'' ( nu pakļaujas) . Nu ir , cilvēks ''bara dzīvnieks'' (smalki sakot sociāls) . Ja vadonis/elks/autoritāte ir ...., tad , dažreiz ''kaut mietu tēs uz galvas'', bet saka ka ''stulbs'', kaut apakšā ir tas ka ''kā nu es izlekšu'' ja man apkārt visi dara tā. Galēji stāvokļi valstiskā līmenī Vācija ar Hitleru un, domāju , arī Ziemeļkoreja tagad.  Laikam šis visvairāk tagad izpaužas dažados reliģiskos fanātiķos /sektantos. Nu savdabīga reliģija '' covids nau'' , ja ir ''viltus prāvieši'' kuri ir veikli manipulatori kas bīda savas interese . Vieni lai tiktu pie varas, citi lai panāktu vispārēju  bardaku ( kur apakša stāv dažu kaimiņvalstu intereses).

 Vispār par šo ''pūļa efektu'' ir labi video- savāc vienā telpā baru cilvēku un ko parāda uz īsu brīdi, tipa dzeltenu lupatu. Un tad visiem pēc kārtas prasa kādas krāsa - visi saka ka oranža ( visi izņemot vienu, ir statisti, kuriem ir pateikts kas jāsaka) un arī tas, kas nav statists sāk šaubīties un saka ka oranža.  

Labots - oxygen
Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 20 minūtēm , oxygen teica:

visi izņemot vienu, ir statisti,

Nesanāk pārāk dārgi nopirkt visus, izņemot vienu?

Link to comment
Share on other sites

Nu beidzot ir lietišķi pierādījumi - čipus tomēr "ievakcinē" :biggrin::devil::sarkasms:!

c.jpg

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , raivix95 teica:

Ja ne interneta un feisbuka, tas kovids joprojām tāda prasta gripa vien būtu. Ka es jums saku...


Kā to ņem, iespējams varbūt tieši otrādi - būtu vēl viens Spāņu gribas scenārijs. To nevar zināt.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Ar visu feisbuku vietām ir. Pavisam nesen, neatceros tieši kur BBC, CNN vai vēl kur bija info, ka Amerikā uz šo brīdi Covid mirušo skaits ir pārsniedzis Spāņu gripas upurus (Amerikā, atšķirībā no Eiropas, kur tolaik WWI dēļ kaut cik nopietna uzskaite nebija iespējama, jau varēja skaitīt).

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , oxygen teica:

Vieni lai tiktu pie varas, citi lai panāktu vispārēju  bardaku ( kur apakša stāv dažu kaimiņvalstu intereses).

Bet par ko stāsts. Savukārt mūsu dižais analītiķis to izliekas neredzam. Daži indivīdi uz cilvēka stulbuma un dzīvību rēķina bīda savu... Bet mu ko, dezinformācijas naU

Link to comment
Share on other sites

Nedaudz zinātnes. Atslodzei no ..ē...mmmm

https://www.tvnet.lv/7347347/siksparnos-atrasts-sars-cov-2-tuvakais-radinieks

Kā ir ar tūrismu uz Laosu?

Pētījumā, kas publicēts vietnē “Research Square”, Francijas un Laosas pētnieki sagūstīja 645 savvaļas sikspārņus no alām Laosas ziemeļos un pārbaudīja, vai sikspārņos ir ar SARS-CoV-2 saistīti vīrusi. Viņi atklāja trīs vīrusus - BANAL-52, BANAL-103 un BANAL-236 -, kuru genoms bija vairāk nekā 95% līdzīgs SARS-CoV-2 genomam.

Viens no vīrusiem – BANAL-52 – bija 96,8% līdzīgs SARS-CoV-2 vīrusam, kļūstot par tuvāko zināmo SARS-CoV-2 radinieku, vēstīts vietnē “Nature News”.

Jāatzīmē, ka jaunatklātie vīrusi līdzīgāki SARS-CoV-2 vīrusam ir genoma daļā, ko dēvē par RBD receptoriem, kas ļauj vīrusam inficēt cilvēka šūnas. Pētījumā arī noskaidrots, ka cilvēka šūnas inficēt spēj arī trīs jaunatklātie vīrusi.

https://www.tvnet.lv/7212630/jauna-versija-par-to-ka-cilvekam-no-dzivnieka-tika-nodots-koronaviruss

Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , raiviic teica:

Pavisam nesen, neatceros tieši kur BBC, CNN vai vēl kur bija info, ka Amerikā uz šo brīdi Covid mirušo skaits ir pārsniedzis Spāņu gripas upurus

Nu. Uz šo vajag ar tādu kārtīgu sāls devu skatīties:

1. Populācija bija krietni mazāka

2. Arī ASV tā uzskaites sistēma bija kāda bija, jo tiek lēsts, ka gripas upuru skaits bija no 500k - 850k. Covid ir pa vidu ~ 700k.

Link to comment
Share on other sites

Cilvēka un šimpanzes genoms atškiras par cik %? 4, 5%? Vai atškirība nav ~ līdzīga kā Raimonds minētajos gadījumos? 

Jautājums. Vai cilvēks atškiras no šimpanzes? Ja tomēr jā, tad vai arī vīrusu gadījumā nav tā, ka tie tomēr ir dažādi? :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Raimonds1 teica:

Vīruss dalās ik pēc cik minūtēm?

Vīrus nedalās un pats par sevi nevairojas, lai vīruss varētu vairoties tam ir nepieciešams saimniekorganisms tas dod komandu inficētajai šunai  "ražot/pavairot" sevi.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Zin... teica:

Bet mu ko, dezinformācijas nav

Beidz dzīvoties savos pieņēmumos un izplatīt dezinformāciju!

  • Bēdīgs 2
  • Kādas šausmas! 6
Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , marrtins teica:

Beidz dzīvoties savos pieņēmumos un izplatīt dezinformāciju!

Tad ko pēc tavām domām dara Ainārs Š. un Aldis G.? Es brīnos kad vēl Pļaviņš nav uzkodējis ūdeni pret Covid un palaidis PR purkšķi.

Link to comment
Share on other sites

Kādu paniku tev izraisa tas, ka runāju par dezinformatoriem 🤪

Pirms 7 minūtēm , Prime teica:

Tad ko pēc tavām domām dara Ainārs Š. un Aldis G.?

Viņš viņus izliekas neredzam, jo esot pārāk maziņi 

Link to comment
Share on other sites

Nedaudz lielāku, kā "paniku", ko izraisa tevis ikreiz piesauktā Trijotne :D

A kas?

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Zin... teica:

Viņš viņus izliekas neredzam, jo esot pārāk maziņi 

Atkal jau tu dezinformē... Nu kā var vienā postā kviekt par dezinformāciju un jau nākamajos pats aktīvi piedalīties :dntknw:

Šoreiz palabošu. Pareizi būtu: viņš viņus neņem vērā, jo fundamentāli tie ietekmēt neko nespēj un, viņaprāt, arī nespēs.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , marrtins teica:

jo fundamentāli tie ietekmēt neko nespēj

Pilnīgas muļķības. Abus ievēlēs ar garantiju, jo personāži ar "īpatnēju pasaules uztveri"  diemžēl netrūkst. Faktiski katrās vēlēšanās, sākot ar Zīgeristu, "ģeniālā" tauta parādīja savu saprātu. Un tas, ka aiz tagadējiem stāv kāds krietni ietekmīgāks, vai nu tepat, vai aiz robežām, vai abi varianti - pat ezim ir skaidrs.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , raiviic teica:

Abus ievēlēs ar garantiju

Ā, un tad tās būs tās fundamentālās izmaiņas? :sarkasms:

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nav jau jābūt pie teikšanas, lai ietekmētu tos, kuri ir.

Pietiek būt pietiekoši lielam draudam, lai citi sāktu mainīt savas darbības.

Tāka teikt ka abi nosauktie neko neietekmē ir bezgala muļķīgi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Pietiek būt pietiekoši lielam draudam, lai citi sāktu mainīt savas darbības.

Kādu draudu tie rada un kuri ir tie, kuri mainījuši savas darbības?

 

Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Tāka teikt ka abi nosauktie neko neietekmē ir bezgala muļķīgi.

Izlasi uzmanīgāk un nekļūsti par dezinformatoru.

  • Kādas šausmas! 5
Link to comment
Share on other sites

Vo vo, tieši te daži dezinformātori un demagogi nepārtraukti kladzina vienu un to pašu dziesmu.

Varbūt visādi "Šleseri un Gobzemi piemaksā, vai nu kāds cits gabals atlec. Pa velti jau maz ticams ka ar tādu enerģiju te ņemotos.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

Vo vo,

Nu tad par saviem vārdiem neatbildēsi?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , rubb teica:

Cilvēka un šimpanzes genoms atškiras par cik %? 4, 5%?

Rodas iespaids, ka dažiem tās ir procenta daļas... :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...