Jump to content

Kroņvīruss


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

Pirms 58 minūtēm , e = d teica:

UK nav valsts mēroga lokdauna. Tas ir ļoti atkarīgs no reģiona. Tā ka jau pats apgalvojums virsrakstā ir fake news stilā.

1) Virsrakstā jau tas arī nav apgalvots.

2) Ja var ticēt BBC, tad: "All of the UK is under a lockdown to try to bring down the rate of coronavirus and protect the NHS."

 

Var jau būt, ka tas all of uk ieviests tikai šodien, bet vakar vēl nebija - nezinu. Kāda ir tava informācija?

Link to comment
Share on other sites

Arī nepatīk regulārie pārmetumi tautas virzienā par noteikumu neievērošanu. Ievēro noteikumus. Pārkāpēji vienmēr ir bijuši visās dzīves jomās, tie jāsoda. Nevis vainot visus.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Situācija pasliktinās - tāpēc, ka tauta neievēro noteiktos ierobežojumus.

Situācija uzlabojas - tāpēc, ka ierobežojumi darbojas.

 

Situācija pasliktinās - tāpēc, ka neviens nevalkā maskas.

Gripa izzudusi - tāpēc, ka visi valkā maskas.

 

Mhm, mhm...

 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Mezavecis teica:

Jā to gribu pateikt, ka izplatība ļoti saistīta ar noteikumu ievērošanu. Citur par labu spēlē atšķirīgs cilvēku blīvums, kas kopā ar noteikumu ignorēšanu rada atšķirīgas sekas.

Piedod, bet tas ir pieņēmums nevis fakti. Kur ir pieejama statistika/pētījums par salīdzinošu noteikumu neievērošanu?

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Racer teica:

Piedod, bet tas ir pieņēmums nevis fakti. Kur ir pieejama statistika/pētījums par salīdzinošu noteikumu neievērošanu?

Jā, tas ir mans pieņēmums. Mēģināju atrast skaidrojumu, kāpēc vienās valstīs ar totālu lokdaunu situācija sliktāka nekā tur, kur ierobežojumi mērenāki un nonācu pie secinājuma, ka problēma ir sabiedrībā un kā cilvēki ievēro valstī pieņemtās normas. Citur tas darbojas brīvprātīgi (Skandināvija), bet citur vajag pātagu.

Link to comment
Share on other sites

Varbūt tā ir, varbūt nav. Situācijā ir tik daudz parametru un mainīgo, ka faktuālu atbildi diezvai kādreiz gūsim. Manā skatījumā, vairāk izskatās, ka ierobežojumi reti kur strādā. Blakus štati:

 

Link to comment
Share on other sites

Mežaveci, man prieks, ka Tev vēl ir savs pieņēmums, savādāk šķiet, ka 30-gadnieku lielākā daļa akli tic skaļāko ruporu bazūnēm, galvenais, lai tās skandinātu vienīgo "pareizo" viedokli, gluži kā mana 70-to paaudze ticēja tam, ko rādīja pa TV un rakstīja avīzēs.

Ar gadiem vērtības izkristalizējas, un tu sāc saprast, kāds jaunībā esi bijis "viegls pamuļķis", tā teikt. Tiesa, cits tā arī visu mūžu nesaprot, cik viegli ir manipulēt ar neizglītotām, neko daudz nesaprotošām tautas masām.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Fakts ir tāds, ka Lietuvā bija un ir reāls lokdauns. Un viņiem cipari ir ļoti nokritušies zem LV līmeņa jau.

skaidrs pierādījums, ka lokdauns darbojas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , e = d teica:

Fakts ir tāds, ka Lietuvā bija un ir reāls lokdauns. Un viņiem cipari ir ļoti nokritušies zem LV līmeņa jau.

skaidrs pierādījums, ka lokdauns darbojas.

par kādu cenu?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , AVilks teica:

beidzu klausīties LR1 un lasīt ziņas.

Mūsdienu mežonīgi daudzo reklāmu jūrā jau sen jābūt uzaudzētai biezai ādai, kā filtrēt informāciju. Ziņas lasu, bet to, kas interesē. Viss, kur skar tieši covid situāciju - tikai apkopojumu, skaitļus vai kādas svarīgas izmaiņas. Ministru un citu amatpersonu runas neinteresē, jo tur teksts praktiski viens un tas pats tiek atgremots, kuru auditorija ir mūžīgie neticīgie, ar bezgalīgi sašutušiem komentāriem zem katra raksta, kuriem pa 100 reizēm jāstāsta, lai informācija līdz smadzenēm nonāktu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , Mezavecis teica:

Jā, tas ir mans pieņēmums.

Ok, tad skaidrs. Es nenoliedzu, ka ierobežojumu ievērošana samazina vīrusa izplatību kā arī to, ka ir daļa sabiedrības, kura  ierobežojumus neievēro, bet būtu interesanti saprast cik liels daudzums procentuāli un kā tas korelē ar saslimstību. Tad varētu izdarīt mazliet nopietnākus secinājumus.

 

Pirms 6 minūtēm , e = d teica:

Fakts ir tāds, ka Lietuvā bija un ir reāls lokdauns. Un viņiem cipari ir ļoti nokritušies zem LV līmeņa jau.

skaidrs pierādījums, ka lokdauns darbojas.

Lietuvieši apzinīgāki par britiem?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Racer teica:

bet būtu interesanti saprast cik liels daudzums procentuāli un kā tas korelē ar saslimstību

Šo jau varēs izzināt tikai pēc gadiem. Nevar šādus skaitļus šobrīd savilkt, jo situācijas un ierobežojumi atšķiras.

Lai ko šādu iegūtu, ir jānoliek blakus divas mušas divās vienādās burkās un jāgaida, kura pirmā nosprāgs..:biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Racer teica:

Lietuvieši apzinīgāki par britiem?

Esmu braucis gan pa UK, gan Skandināviju. CSN galvenokārt neievēro, ja neskaita poļus, tad leiši ir otrajā vietā :)

Vietējie vispār bībeli no rokām neizlaiž. :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Racer teica:

būtu interesanti saprast cik liels daudzums procentuāli un kā tas korelē ar saslimstību.

Ir daudz dažādi risku faktori. Piemēram, ļaužu grupa, kas dzīvo citā informācijas telpā, kur dienas kārtībā nav koronovīruss.  Arī ticīgie un tusētāji ir tie, kurus apturēt čupoties ir gandrīz neiespējami.

 

Apgrozoties industriālā rajonā, iegriežoties dažādos uzņēmumos, redzu, ka līdz pareizai masku lietošanai vēl ir tālu. Progress gan ir salīdzinot ar pagājušā gada rudeni. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Mezavecis teica:

Mūsdienu mežonīgi daudzo reklāmu jūrā jau sen jābūt uzaudzētai biezai ādai, kā filtrēt informāciju.

 

Emmm... Smalkāk lūdzu šajā punktā.

 

Man ir TV ar interektivo funkciju ko skatos ļoti reti un ir jau minētā iespēja pārtīt reklāmas, nav vairs vecais TV kur labākajā gadījumā bērns bija remote control.

Mūzika tiek klausita caur interneta radio ārzemju stacijas jo LV rokmūzikas piedāvājums neapmierina un tajās stacijās reklāmu nav.

Avīzes nelasu, lasu grāmatas, arī reklāmu nav.

Ziņas lasu nu jau ļoti reti un tad tikai vairāk vai mazāk interesējošo vai ārzemju portālus.

Sociālajos tīklos neesmu (ok meloju esmu LinkedIn).

Un nē nav man 50 gadu.

Pirms 12 minūtēm , Mezavecis teica:

kuriem pa 100 reizēm jāstāsta, lai informācija līdz smadzenēm nonāktu.

 

Atkārtošana zināšanu māte, vai tad tev to skolā nemācīja? :)

Bet ja nopietni, tad:

Pirms 32 minūtēm , aoma teica:

..viegli ir manipulēt ar neizglītotām, neko daudz nesaprotošām tautas masām.

 

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Par ticīgajiem var piebilst - ir attāls radinieks, ticīgais, par Covid vispār neiespringst, brīvdienās viņš pērk pārtiku un nes dalīt bezpajumtniekiem uz patversmēm un citām vietām, kur sapulcina cilvēkus un runājas ar tiem. Pulcējas arī ar saviem cīņubiedriem un apspriež reliģiskas lietas.  Ir tāds apzīmējums "cilvēks ne no šīs pasaules", kuram ir visai attāls priekšstats par to, kas notiek reālajā pasaulē. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , e = d teica:

Fakts ir tāds, ka Lietuvā bija un ir reāls lokdauns. Un viņiem cipari ir ļoti nokritušies zem LV līmeņa jau.

skaidrs pierādījums, ka lokdauns darbojas.

Tad jau pēc lockdown atcelšanas cipari būs atpakaļ? :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Man te sanāca parunāt ar vietējiem, daudz gan tādā mazā miestā sarunu biedrus caur maskām neatradīsi :)

40% nav nekāds vīruss.

75% mani neņem neviens vīruss

60% es caur to masku nevaru paelpot

20% to ir izdomājuši pilsētnieki

30-35% nevarēja adekvāti atbildēt uz aptaujas jautājumiem, 10% nesaprata, ko es vispār jautāju

 

Un tagad šo mazo aptauju mērogojam uz kādu lielāku pilsētu, kaut vai Rīgu. :)

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Tā matemātika tāda dīvaina. Man mācīja, ka vairāk par 100% nevar būt, bet te kopā skaitot būs tuvāk pie 235....Īstenībā būsi droši vien runājis ar kādiem 3 cilvēkiem...

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Man arī šodien zvanīja radinieki no Zviedrijas un teica, ka nekāda vīrusa nav un tas viss ir izdomāts, vienkārši katram desmitajam ieliekot pozitīvs. :) 

Link to comment
Share on other sites

Nu, nav taču 3 tūkstoši dienā, vai 2 tūkstoši.

Un liela nozīme tam, ka vēl tik daudz, ir formālai attieksmei.

Masku lieto un kaut ko ievēro ne jau tāpēc, ka saprot tā nozīmi, bet formāli.

Kā šajā gadījumā.

 

MMAAAAAAAA.png

Cik te jau atbildēts, ka nav references grupas, kur neko neievēro?

Link to comment
Share on other sites

Tagad Preses klubā raidījumu beigās operators stipri piedomā, kuras kameras bildi rādīt!

Jo tie viesi jau dažādi tur domā par to COVIDu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 22 stundām , e = d teica:

UK nav valsts mēroga lokdauna. Tas ir ļoti atkarīgs no reģiona. Tā ka jau pats apgalvojums virsrakstā ir fake news stilā.

Vispār jau UK šobrīd ir trešais valsts mēroga lokdauns. Reģionālie ierobežojumi bija spēkā tikai starp nacionālajiem lokdauniem. Ta ka fake news ir šoreiz no Tevis sanācis. Boriss pirmdien tikai pateiks, ko turpmāk plāno darīt, bet pagaidām jau kopš janvāra vidus te viss ir lokdaunā.

Link to comment
Share on other sites

Broriss pa lielam tikai pateiks, kad lock-downs beigsies vai kādi ierobežojumi tiks atcelti Anglijā. Par Skotiju, Welsu vai Ziemeļīriju viņam nav teikšānas un Skotijā jau pirms kādas nedēļas tika teikts ka lokdowns tiek pagarināts līdz aprilim, tāka tur nekas nemainas, lai vai ko Boriss teiktu.

e=d visdrīzāk domāja par reģionālajiem ierobežojumiem iekš Anglijas. Tur tiešām bij atšķirības. Tepat pie manis Bristolē, dzīvoju kāreiz uz robežas starp divām dažādām pašvaldībām. Vienā pusē bij 2 līmens, otrā 3. Tāka vienā pusē pabi varēja būt vaļā, otrā nē. Tagad gan visur augstākais līmenis un atšķirību nav (Anglijā).

Link to comment
Share on other sites

Atķīrības bij par tādas, ka Velsā no Anglijas nemaz iebraukt nevarēja, stāvēja uz tilta policija un vvisus kas nebrauc darba darīšanās sūtija atpakaļ. Tagad gan policijas nav, bet braukt tāpat nevar, ja negribas maksāt sodu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , AndrisBB teica:

Broriss pa lielam tikai pateiks, kad lock-downs beigsies vai kādi ierobežojumi tiks atcelti Anglijā. 

Nedēļas sākumā bija info, ka lockdown pakāpeniski samazinās līdz maija beigām, lai vasarā varētu dzīvot, kā pirms covid sūdiem.

Link to comment
Share on other sites

Tak vēl strīdās vai 8.martā atļaut atvērt skolas. Bet nu visdrīzāk labākais uz ko cerēt ir ka atļaus "iet ārā", nodarboties ar sportu utt.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Bet nu visdrīzāk labākais uz ko cerēt ir ka atļaus "iet ārā",

lasu, un brīnos, cik tālu  (tuvu) ir nonākusi civilizācija  ...........

 

es, kā lauku pāķis vispār nejūtu nekādus ierobežojumus, bet, jūs pilsētnieki, globālisti to ir pelnījuši ....

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Neviens jau neliedz iet pastaigāties vai pabraukāties ar riteni pa rajonu. Bet ja gribas nedēļas nogalē aizbraukt kautkur mazliet tālāk, uz kādu lielāku nacionālo parku, vai ko tamlīdzīgu, tad jāpaliek gribot. Par braukšanu mkautkur ar daraugiem vispār var aizmirst. Garlaicīgi.

Borisam tak piesējās, ka viņš bij bez vajadzības 7 jūdzes no mājas ar riteni aizbraucis. Pārāk tālu.

Link to comment
Share on other sites

Situācija pie veikala.

Tipa, ievēro noteikumus.

Veikalā iet ar masku.

Pie veikala 2 kompānijas, trīs veči smēķē, pļāpā, attālums nekāds un 2 sievietes, vienai blakus 2 bērni, arī kaut ko pļāpā.

Tā viņi tur gandrīz 10 minūtes tā "ievēroja" noteikumus un ieteikumus.

Sēdēju auto un skatījos to "tautas" ievērošanu.

Link to comment
Share on other sites

Šodien sanāca parunāties ar čomu, kurš izslimojis Covidu. Šis slimojis tā nevisai viegli, bijuši visi parastie simptomi un sajūtas kā jau gripai. Pārējie mājnieki neslimoja, kaut arī vislaik bijuši kopā. Pēc slimošanas aizgājis uz antivielu testu, un joka pēc paķēris arī sievu līdz. Antivielu testā izrādījies ka sievai antivielu ir daudz vairāk nekā pašam, kaut arī sievai no slimības un simptomiem nebija ne smakas. Re kā..

Link to comment
Share on other sites

Jā...

 

Es arī tikko pieredzēju kaut ko prātam neaptveramu. Iedomājaties - kamēr gaidīju kā tramvajs pabrauc garām, redzēju, ka iekšā sēž viens cilvēks. UN VIŅŠ BIJA BEZ MASKAS! Tiem, kas rakstīs iesniegumu - tas bija 22:45, 1. maršrutā, Bebru ielā!!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Karoče tā. Man atnāca piedavājums vakcineties. Rinda pienakusi. Sakartosu. Pēc tam varēsu reportet kadas blaknes, kas pa vakcinu utt. 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...