Jump to content

Kroņvīruss


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

2021.02.14. , 09:41, Usins teica:

Žēl - būtu vajadzējis skābekli mērīt

Var nopirkt mājas lietošanai SpO2 mērītāju(oxymeter). No Ali 3-5€, uz vietas 9. Ja sametās dīvaini, var vismaz saprast vai skābeklis ir normas robežās (>90%)

 

Pirms 29 minūtēm , Stasss teica:

Gribētu zināt, ar ko nodarbojas Vakcinācijas birojs, un vai daudz darba šiem..

Ja jau ir vakcinācijas birojs un tas nodarbojas ar aktuālām lietām (Covids, potes,utt), tad ko dara šī iestāde?

Link to comment
Share on other sites

Man SpO2 visulaiku ir diezgan zems, it īpaši pa nakti. Vidēji 84 - 94%. Pa nakti pārsvarā 88 - 89, pa dienu 90%. Šad tad mazliet paceļas. 

 

Screenshot from 2021-02-15 15-15-56.png

  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 57 minūtēm , Stasss teica:

Gribētu zināt, ar ko nodarbojas Vakcinācijas birojs, un vai daudz darba šiem..😁

 

Darba pilnas rokas! Lūk kā vajag strādāt krīzes laikā! 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , dzincha teica:

Var nopirkt mājas lietošanai SpO2 mērītāju(oxymeter). No Ali 3-5€, uz vietas 9. Ja sametās dīvaini, var vismaz saprast vai skābeklis ir normas robežās (>90%)

Ali pirktajiem pulsa oxymetriem pārsvarā ķīniešu sensors.Tāpēc tik lēti maksā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , AndrisBB teica:

Man SpO2 visulaiku ir diezgan zems, it īpaši pa nakti. Vidēji 84 - 94%. Pa nakti pārsvarā 88 - 89, pa dienu 90%. Šad tad mazliet paceļas. 

 

Screenshot from 2021-02-15 15-15-56.png

Zem 95% reti manīts. Sievai kaut kad bija 92, bet tad saelpojās un aizgāja augšā. 
Tev Spo2 bija zems arī pirms C19?

 

Labots - dzincha
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , base7 teica:

ķīniešu sensors

Tos pašus Ķīnas brīnumus var nopirkt tepat pa padsmit eur. 
protams, CE sertificēts un kalibrēts maksās dārgāk. 

Link to comment
Share on other sites

Latvijā pārdotajiem praktiski visiem ir CE sertifikāts. Vismaz tie, kas maksā padsmit euro. Ā, laikam vēl tiem ar ķīniešu sensoru, nevar nomērīt, ja auksti pirksti.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , dzincha teica:

CE sertificēts

Pēc būtības ir elektrodrošība. Ražotājs pats var deklarēt atbilstību un lipināt virsū. Maz sakarības ar iekārtas pielietojuma kvalitātes vērtējumu.

Link to comment
Share on other sites

Nav CE sertifikāts par elektrodrošību. Tas ir vispār. Ka atbilst ES prasībām. Būvizstrādājumiem jābūt CE zīmei. Valsts un pašvaldību objektos uz to skatās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Racer teica:

Pēc būtības ir elektrodrošība

Nav taisnība. Tas ir arī izmantoto materiālu (plastmasa, piemēram, un krāsvielas) nekaitīgums veselībai un citi parametri.

Link to comment
Share on other sites

Ok, elektrodrošība ir tipiskais kas nāk prātā. Vajadzēja pierakstīt priekšā "piemēram". Bet nu tav tur nekāda sakara ar preces darbības kvalitātes vērtēšanu - to gribēju teikt.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Lai nu kā, bet visiem alternatīvi apdāvinātajiem, kas auroja, ka valdība jau šito draņķi sev laist iekšā neļaus, ka eksperimentēs uz parastajiem cilvēkiem - tiem tagad ir mutes ciet. Protams, daudz labāk šis gājiens izskatītos, ja vakcīnas būtu pietiekami visiem.

Link to comment
Share on other sites

2021.02.15. , 21:20, Usins teica:

vai "China Export", nav joks

 

Vai nebija tā, ka ES variantā ir "CE" un China Export "C E"?

Ja pareizi atceros kad vēl strādāju ražošanā, tad bija atrunāts par to atstarpi, bet tas bija sen un var nebūt taisnība.

Labots - AVilks
Link to comment
Share on other sites

vikvaktors
pirms 2 stundām , AVilks teica:

 

Vai nebija tā, ka ES variantā ir "CE" un China Export "C E"?

 tieši kitajuziem ir tā lielā burtu pārklāšanās...

CE.jpg

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Kā jums Vakcinācijas biroja vadītāja? Izskatās, ka zin ko dara un runā. Var redzēt, ka visprofesionālākā šajā komandā. Protams par tādu algu amatieris nevar strādāt.  :) 

 

 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Darīt jau varbūt zinātu ko darīt, bet nav jau ko darīt. Pati saprot ka alga vairāk kā premjeram, bet atskaitīties par ko, nav.

Link to comment
Share on other sites

Par tiem iximetriem - man jau pāris gadus ir viedā aproce huawei honor band 5, sievai band 4. Tika paņemti, jo ērti peldēšanai - korekti skaita baseinus, peldēšanas stilu utt. Abas aproces mēra SpO2. Esmu salīdzinājis vienlaicīgi ar kādiem 3 ar uz pirksta liekamajiem oximetriem un 1-3% robežās sakrīt rādījumi. Tie oksimetri jau savstarpēji arī atšķirās. To visu darīju krietnu laiku pirms kovida, vnk intereses pēc, bet nu samērā ticami aprocēm rezultāti.

Par elpošanas vingrinājumiem - tie tiešām paceļ procentus. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , Racer teica:

To visu darīju krietnu laiku pirms kovida, vienkārši intereses pēc, bet nu samērā ticami aprocēm rezultāti.

3% robežās? T.i., reāli 89% (jāsauc ātros), bet rāda 92% (uztraukumam nav pamata)? To tu sauc par ticamu rezultātu? :D

Link to comment
Share on other sites

Tas mērījums staigā arī ar dārgajiem oximetriem ja skatās momentānās vērtības. Decembrī salīdzināju aproci ar kolēğa oximetru pa kkādiem 30 eiro, tad sakrita arī momentānās. To veco pieredzi pastāstīju tikai informācijai, ka ir vērts pamēğināt, jo nenopietni piegāju pasākumam, vnk paskatījos - nezināju ka kādreiz var būt nopietna vajadzība. ;)

Intereses pēc - ir kāds salīdzinājis aproces/viedpulksteņu rādījumus ar pirksta oximetriem?

Link to comment
Share on other sites

kompresors

Es tikai redzēju to, ka manā rīcībā esošie pirksta oximetri rāda par 2 - 4 vienībām mazāk nekā ātrajiem. Par to pārliecinājos 2 reizes. Iespējams, ka aprocēm arī rāda mazāk nekā, piem, ātrajiem. Neesmu uzdūries citiem, kaut cik jēzīgiem salīdzinājumiem.

Link to comment
Share on other sites

Kaut kādi salīdzinājumi jau ir atrodami, tik nav īsti skaidrs cik tie oximetri ir ticami.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , binary teica:

3% robežās? T.i., reāli 89% (jāsauc ātros), bet rāda 92% (uztraukumam nav pamata)? To tu sauc par ticamu rezultātu? :D

Nu man gārminam rāda ap 4%, zemāk kā īstenībā (ja mērītu ar pro aparātu). Sensors nav tas precizākais + tad pulkstenim jābūt diezgan cieši un nedrīkst ļurināties (tapēc ps defaulto pa dienu tas sensors vispār ir diseiblots). Internets arī saka ka 2 - 4% esot kļūda. Viņi vairāk derīgi tikai kalnos, lai var redzēt ka sāk jau kristies līdz 70 - 80% un var laicīgi sāk tīt makšķeres, vai arī guļot, var piefiksēt visādas anomālijas. Piemēram man ir tieksme guļot pārstāt elpot vai elpot pārāk lēni, tad pamostas no tā ka nav elpas un ar pamatīgām galvassāpēm. Var labi grafikos redzēt kā kad sāk kristies ieelpas/izelpas, tā pēc kāda brīža sāku kustēties.

 

Plus katram jau tas līmenis ir savādāks. Vienam 95% ir norma un 91% būs zems, citam 91% ir norma un ikdienā var kristies zemāk. Tur drīzāk jāskatās izmaiņas, piemēram visulaiku bij ap 94, pēkšņi kautkādi 88% sāk regulāri parādīties.

 

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 

" Pēc vakcinācijas viņi ievada datus e-veselībā. Tos var ievadīt piecu dienu laikā, " skaidroja Vakcinācijas projekta biroja vadītāja Eva Juhņēviča."

Piecu dienu laikā! 🤣🤣🤣 

Link to comment
Share on other sites

Šodienas prese konferencē viens idiots (laikam žurnālists) uzdeva jautājumu, kāpēc jau brīvdienās ģimenes ārsti nevar sākt vakcinēt? Ārsts visu nedēļu nostrādājis, apzvanijis visus kovidniekus, tagad vēl sestdien, svētdien vakcinēs, it kā ārsti nav cilvēki un viņiem nav ģimenes un nevajag atpūsties. :) Kur tādas idejas rodas? 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...