Jump to content

Kroņvīruss


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

Pirms 17 minūtēm , Mezavecis teica:

putrojies visu laiku ar terminiem

Putrojies arī tu:

 

Es runāju par krīzes apstākļiem, tu pin iekšā sistēmiskas problēmas.

Es uzskaitu faktus un secinājumus, tu - tas jau atlajst sajmu.

Es nocitēju rakstu, kur tiek runāts par motivācijas trūkumu mediķiem taisni finansiālā ziņā, tu pin iekšā modernu aprīkojumu kā motivāciju.

Es uzskaitu faktus un secinājumus kā ir patlaban, tu - nav jēga diskutēt par to, kā būtu, ja būtu.

Es saku ir iespēja piesaistīt papildresursus no jomā nestrādājošajiem mediķiem, tu - neviens nebrauks atpakaļ no ārzemēm.

Es runāju par krīzi veselības sistēmā (kā to "atbildīgie" dēvē), tu pin iekšā, ka problēmas jau dēļ Covid esot citās jomās arī.

 

Un tā aizejam vēl līdz Ušakovam un Gobzemam.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 5 minūtēm , binary teica:

to gultu arī cik ir, tik ir. Loģiski, ka tādu vai citādu iemeslu dēļ ierobežota plānveida medicīna atbrīvo gultas vietas covid slimniekiem, līdz ar to mazinās nepieciešamība pēc gultas vietu ierīkošanas ārpus slimnīcām. Bet tas jau, @Mezavecis, neliecina par krīzi, vai ne?

Protams, ka šobrīd medicīnas sistēma ir pārslogota, bet ne tik lielā mērā, lai tagad mobilizētu ģimenes ātrus vai citus medicīnas iestādi beigušos darbiniekus. Viena lieta ir teikt, ka cilvēki izrāda gatavību iesaistīties, otra - reāli iesaistīties procesā. Tur ļoti daudz neskaidru organizatorisku jautājumu.  

Link to comment
Share on other sites

Destructo

Sveiki visiem,

 

kāds no šī topika viedajiem var paskaidrot vai Zviedrija ir tālu no pūļa imunitātes vai vēl drusku jāpaciešās?

 

Paldies. 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 3 minūtēm , marrtins teica:

nocitēju rakstu, kur tiek runāts par motivācijas trūkumu mediķiem taisni finansiālā ziņā, tu pin iekšā modernu aprīkojumu kā motivāciju

 

1 stundu atpakaļ, marrtins teica:

Motivāciju celt jorpojām nedrīkstam, jo psiholoģija un pastāv varbūtība, ka 2x aiziet prom dēļ tā, ka pacelsim motivāciju. 

 

Šī skaitās citēšana? 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Mezavecis teica:

Kas un kur rakstīts? 

Nu un kurā vietā esmu teicis ka kāds būtu gatavs tagad un tūlīt? Un visi?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Destructo teica:

Sveiki visiem,

 

kāds no šī topika viedajiem var paskaidrot vai Zviedrija ir tālu no pūļa imunitātes vai vēl drusku jāpaciešās?

 

Paldies. 

Jā (nevis "var paskaidrot", bet "ir tālu") 😜

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Mezavecis teica:

Viena lieta ir teikt, ka cilvēki izrāda gatavību iesaistīties, otra - reāli iesaistīties procesā. Tur ļoti daudz neskaidru organizatorisku jautājumu.  

Protams. Bet vai tas automātiski nozīmē, ka nav iespējams piesaistīt? Nē.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 4 minūtēm , marrtins teica:

Nu un kurā vietā esmu teicis ka kāds būtu gatavs tagad un tūlīt? Un visi?

pirms 13 stundām , marrtins teica:

piesaistīt papildspēkus navajadzētu būt problēmām.

 

Atkal piekasīšanās pie vārdiem

 

Link to comment
Share on other sites

shadow118
Pirms 6 minūtēm , Destructo teica:

Sveiki visiem,

 

kāds no šī topika viedajiem var paskaidrot vai Zviedrija ir tālu no pūļa imunitātes vai vēl drusku jāpaciešās?

 

Paldies. 

Zviedrijā uz ~10 mijoniem iedzīvotāju ir ~340k Covid gadījumu, tas ir 3,4%. Lai rastos pūļa imunitāte, tiek spriests, ka būtu jāpārslimo kādiem 60-70%, tā kā līdz pūļa imunitātei tur vēl tālu

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 2 minūtēm , marrtins teica:

Bet vai tas automātiski nozīmē, ka nav iespējams piesaistīt?

Ko tieši nav iespējams? Raksti pilniem un paplašinātiem teikumiem, lai var saprast, par kādu "piesaistīšanu" šajā citātā runa. 

Link to comment
Share on other sites

Kāda vēl piekasīšanās?

 

Es tav norādu - 250 jau ir gatavi bez papildus motivācijas. Tas neder, jo tev ir visādi kā būtu, ja būtu. 

Pirms 3 minūtēm , Mezavecis teica:

Ko tieši nav iespējams? Raksti pilniem un paplašinātiem teikumiem, lai var saprast, par kādu "piesaistīšanu" šajā citātā runa. 

Runa jo projām ir par spēju (vai nespēju) piesaistīt papildspēkus no esošā resursa Covid slimnieku aprūpēšanā.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 4 minūtēm , marrtins teica:

Es tav norādu - 250 jau ir gatavi bez papildus motivācijas.

Tajā rakstā nekas nav pateikts, kā tas notiks, uz kādiem nosacījumiem, kādiem termiņiem. Līdz ar to šeit piešūt motivācijas esamību vai neesamību ir bezjēdzīgi.  

Link to comment
Share on other sites

Un tad, ka nav minēti papildus nosacījumi? Ja bez motivācijas var piesaistīt 250, tad ar motivāciju - vairāk.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

 

Pirms 6 minūtēm , marrtins teica:

Un tad, ka nav minēti papildus nosacījumi? Ja bez motivācijas var piesaistīt 250, tad ar motivāciju - vairāk.

Tikai un vienīgi tavas fantāzijas par motivēšanu. Nosacījumi ir būtiski, piemēram, kurš un kādā, cik lielā apjomā veidā finansēs īslaicīgo darba maiņu. Ir veikta tikai anketēšana, kas gribētu iesaistīties. 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 3 minūtēm , Mezavecis teica:

kurš un kādā veidā finansēs īslaicīgo darba maiņu.

Kariņš taču teica, ka tik daudz naudas, kā tagad, nekad nav bijis

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Destructo teica:

Sveiki visiem,

 

kāds no šī topika viedajiem var paskaidrot vai Zviedrija ir tālu no pūļa imunitātes vai vēl drusku jāpaciešās?

 

Paldies. 

Sveiki visiem

Topika veidotājs biedrs Raimonds1 nav rakstījis, ka pēdējā laikā būtu bijis Zviedrijā. Tāpēc šādu jautājumu adresēšana topika veidotājam izskatās pēc mērķtiecīgas novirzīšanās no tēmas, kas var izraisīt samulsumu tēmas komentāru lasītājiem. Draugi, šajā saražģītajā laikā esam atbildīgi!

Paldies

:sarkasms:

  • Patīk 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 1 minūtes , alusbundza teica:

Kariņš taču teica, ka tik daudz naudas, kā tagad, nekad nav bijis

Nauda varbūt ir, bet ar to efektīvu izlietojum kā vienmēr ir problēmas.  Ņemot vērā, kā veicās ar Eiropas fondu naudas izlietojumu, es neesmu optimists. 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Mezavecis teica:

Nosacījumi ir būtiski, piemēram, kurš un kādā veidā finansēs īslaicīgo darba maiņu.

Par to jau es kā reiz arī saku - ar finansēšanu krīzes apstākļos un, ņemot vērā kaut vai to pašu nelaimīgo piemēru ar Air Baltic, nevajadzētu būt problēmām. LB bankas priekšnieks, šķiet jau vasarā tas bija, izteicās, ka šajā krīzē nauda nav problēma. Ja tomēr problēmas ir - tad lūdzu atvainojiet, piedodiet, bet, ja nevar atrast papildus finansējumu dažiem kovidniekiem, tad ir Krīze vai tomēr nav (jautājums lēmumu pieņēmējiem)? Cik tad vajadzētu papildus finansējumu tiem papildus hospitalizētajiem? Vairāk kā Airbaltic vai mazāk?

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 2 minūtēm , Mezavecis teica:

Nauda varbūt ir, bet ar to efektīvu izlietojum kā vienmēr ir problēmas.

nu bet, ja ir izsludinātas krīzes, tad arī pēc krīzes apstākļiem ir jāstrādā, garie birokrātiskie ceļi ir jānoīsina līdz minimumam, un par to valdība var nolemt, kaut vai rīt

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , alusbundza teica:

nu bet, ja ir izsludinātas krīzes, tad arī pēc krīzes apstākļiem ir jāstrādā, garie birokrātiskie ceļi ir jānoīsina līdz minimumam, un par to valdība var nolemt, kaut vai rīt

Tāpat kā pateikt, ka spagettī kodu var pārrakstīt par normālu kodu vienā momentā. Pārāk daudz savstarpēji atkarīgas funkcionalitātes. Ko tādu uzņemtos tikai entuziastisks muļķis.

Link to comment
Share on other sites

Eu, džeki, te ir covid tēma. Nevajag te kaisīt sāli uz brūcēm.

🤪

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 8 minūtēm , TOoMoOT teica:

Ko tādu uzņemtos tikai entuziastisks muļķis.

par to jau ir stāsts, ka valdībā nav līderi

 

nesaprotu tika, kāpēc @Mezavecis šos aizstāv

Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 6 minūtēm , alusbundza teica:

valdībā nav līderi

Skatoties, kas ar šo domāts - personība (šķiet Kariņš gana labs) vai nedemokrātija (Kariņš gana slikts, ļauj ministriem pašiem lemt).

Link to comment
Share on other sites

Birokrātija ir universāla problēma un ne tikai valsts sistēmām.

Piemērs ar Oracle izstrādātāja problēmām: https://news.ycombinator.com/item?id=18442941

 

Valdībai tagad jāpielāgo sistēma krasām izmaiņām, covid dēļ. Nav reāli tos likuma blāķus mainīt ātri un pareizi vienlaicīgi. Viņiem kompailera vietā ir daudzi juristi. Viņiem nav testa un produkcijas vide. Ja pat viņiem izdodās kaut ko izbīdīt salīdzinoši veiksmīgi, tāpat vienmēr paliks kaut kas neparedzēts un daudzi metīsies visas kļūdas norakstīt uz viņu stulbumu vai negodprātību.

 

Es stāvu malā un klusēju, izskatoties pēc aitas, jo nespēju iedomāties, kā varētu rakstīt kodu līdzīgos apstākļos. Pats nekad uz neko tādu neparakstītos.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , Mezavecis teica:

bet ar to efektīvu izlietojum kā vienmēr ir problēmas.

Sādos brīžos man patīk pieminēt debīlo peteni "doktori" Alisi T. Un vēl toa desmit vai līdzīgos "projektus", katru par pusļimonu.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 47 minūtēm , alusbundza teica:

izsludinātas krīzes, tad arī pēc krīzes apstākļiem ir jāstrādā, garie birokrātiskie ceļi ir jānoīsina līdz minimumam, un par to valdība var nolemt, kaut vai rīt

Ir teorija un ir realitāte. Šobrīd ātru lēmumu pieņemšanai traucē attālinātā strādāšana, dažādie ierobežojumi un karantīnās sēdošie. Pēc pieredzes pēdējā mēneša laikā ar dažādām iestādēm, tās strādā vismaz 3x lēnāk, līdz ar to man ir pamatotas aizdomas, ka veselības ministrijā ir tāpat, ko netieši apstiprina brīžam dīvainie lēmumi ar kavējumiem.

 

Nekādā mērā viņus neaizstāvu, veselības ministrijas darbības spogulis ir e-veselība, ko dzemdēja pēdējos 10 gadus. 

 

Pirms 51 minūtēm , marrtins teica:

ar finansēšanu krīzes apstākļos un, ņemot vērā kaut vai to pašu nelaimīgo piemēru ar Air Baltic, nevajadzētu būt problēmām.

Problēmas nav ar pašu finansējumu kopumā, bet kā šo finansējumu efektīvi sadalīt izlietot, pēc kādiem kritērijiem, kam un kādos apmēros maksāt. Par to pat diskusija publiskā telpā nav bijusi. Šī nav kara situācija, kur mobilizē mediķus, kas strādā par vēdera tiesu. Turklāt par vidu ir slimnīcas, kas katra ir kapitālsabiedrība, kur atkal jāorganizē darbs par finansējuma sadali, kas šo procesu vēl paildzina.  

 

Pieminēji airbaltic - tur nekas nav jādomā, ieguldi pamatkapitālā un punkts. Nekādas dalīšanas, analizēšanas, organizēšanas. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Mezavecis teica:

Problēmas nav ar pašu finansējumu kopumā, bet kā šo finansējumu efektīvi sadalīt izlietot, pēc kādiem kritērijiem, kam un kādos apmēros maksāt.

Valsts un un pašvaldības un to kapitālsabiedrības nekad nav izcēlušies ar efektīvu resursu izmantošanu. Tad ko tagad? Pēkšņi pārstāt resursus šķiebt un gaidīt kamēr procesi tiks optimizēti maksimāli efektīvi? Airbaltic šķiebjam, jo krīze, bet slimnīcām nē, jo nav efektīvi, nekas nav izplānot? Kaut kāds absurds te veidojas.

 

Pirms 8 minūtēm , Mezavecis teica:

Pieminēji airbaltic - tur nekas nav jādomā, ieguldi pamatkapitālā un punkts. Nekādas dalīšanas, analizēšanas, organizēšanas. 

Interesanti. Kāpēc slimnīcās kā kapitālsabiedrības ir jāplāno, jāorganizē, jāanalizē, bet Airbaltic nē? Nezinu viņu iekšējos procesus, varbūt tā ir. Tikpat labi var pateikt, ka slimnīcā arī ieguldām pamatkapitālā un punkts. Cik daudz organizēšanas nepieciešams dažiem papildus pacientiem? Piemēram, Stradiņos visnotaļ ātrā tempā uztaisīja papildus nodaļas kovidniekiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , dainis61 teica:

Ja visi savā darbalaikā strādatu tik cītīgi,kā šeit daži spamo,mēs jau sen būtu saulainajā nākotnē.

Man nav darbalaiks. Žēl - nevaru piedalīties saulainās nākotnes celtniecībā :D

 

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 3 minūtēm , marrtins teica:

Tad ko tagad? Pēkšņi pārstāt resursus šķiebt un gaidīt kamēr procesi tiks optimizēti maksimāli efektīvi?

Nav nekāda iemesla domāt, ka notiek kaut kāda mistiska gaidīšana. Ministrija realizē savas idejas ar to kapacitāti, kāda šobrīd ir. Par efektivitāti es jau iepriekš runāju, tie ir minimums 10 gadi ,kas nepieciešams, ja prātīgi veic reorganizāciju un padara iestādes efektīvākas kā tas notiek Igaunijā.  Bet tu nez kāpēc iedomājies, ka pusgada laikā jānotiek brīnumiem.  

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 10 minūtēm , marrtins teica:

Interesanti. Kāpēc slimnīcās kā kapitālsabiedrības ir jāplāno, jāorganizē, jāanalizē, bet Airbaltic nē?

Slimnīcās ir viena problēma, airbaltic - cita. Pats vari atrast atbildi un neuzdot pilnīgi stulbus jautājumus.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , vvv teica:

Tu esi nebrīvē?

Nē, taisni otrādi - izbaudu atvaļinājumu :D

 

Pirms 4 minūtēm , Mezavecis teica:

Bet tu nez kāpēc iedomājies, ka pusgada laikā jānotiek brīnumiem.  

Nē, es tā neiedomājos. Ja vienīgi par brīnumu netiek uzskatīta tikšana galā ar papildus 0.85% pacientiem.

Pirms 5 minūtēm , Mezavecis teica:

Slimnīcās ir viena problēma, airbaltic - cita.

Un? Tāpēc vienam problēmu risināšanai dāsni piešķiram - otram nē?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , marrtins teica:

Ja vienīgi par brīnumu netiek uzskatīta tikšana galā ar papildus 0.85% pacientiem.

Kāpēc 0.85%, nevis 10% (pagaidām; tam skaitlim ir tendence pieaugt)?

Labots - binary
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , marrtins teica:

izbaudu atvaļinājumu

Traks esi. Valstī tādas lietas notiek, bet viņš atvaļinājumā.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , binary teica:

Kāpēc 0.85%, nevis 10% (pagaidām; tam skaitlim ir tendence pieaugt)?

Tāpēc, ka rēķinu no visiem pacientiem slimnīcās, bet pa nedēļām man precīzu datu nav. Kaut vai pieņemot to ~950/nedēļā un +10% pieaugumu. Tas ir uz 10 pacientiem viens papildus klāt.

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...