Jump to content

Kroņvīruss


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

Pirms 5 minūtēm , ieleja teica:

cik bija tā kļūda 2-3%? un ko darītu kovidioti, ja Dumpis skaļi pateiktu, ka "covid testi var būt kļūdaini pozitīvi 2-3% gadījumu"? staigātu apkārt un pa FB kliegdami,-

 

Tu uzskati ka valsts amatpersona var melot????

Link to comment
Share on other sites

Būtu labi redzēt, kuri tad ir tie kadri, kuri tek nenormāli uzvārijās uz tām maskām (lai var saprast no kurienes kājas aug). Ganjau tie paši kuri, to vīrusu izstrādāja un "izlaida" tautās.

Tagad kādu laiku nogaidīs (līdz ekanomika pilnīgā pakaļā) un tad teiks, ka ir izstrādājuši vakcīnu, bet vakcīnu ganjau bij izstrādājuši jau 10 gadus atpakaļ pirms vīrusa izlaišanas, tagad ievāks lielo piķi.

 

Kam varētu pietikt resursu, lai kautko tādu paveiktu? Pirmie, kuri nāk prātā, ir Geitss un Soross. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Ronalds teica:

Stass apskaties video par cilvēku zombēšanu.

Kāds ir pamatojums zombēšanai? Kam tas ir izdevīgi?


Pirms 3 minūtēm , Jacob teica:

Te maskas ir paredzētas, lai cilvēks tajā škaudītu

Es piemēram neškaudu maskā, bet novelku to, kad sķaudiens nāk. Un ja tas notiek sabiedriskajā, tad meklēju tādu kam uzšķaudīt, kuram nav maskas.😁

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Un inficēto skaitļi neko nenozīmē?


Pirms 7 minūtēm , Jacob teica:

Te maskas ir paredzētas, lai cilvēks tajā škaudītu, nevis apšķaudītu apkārtējos. Kāpēc nedrīkstu šallē škaudīt? Pavasarī tika iepirkta liela masku partija. Tu domā, ka tie, kas tās iepirka, metīs ārā naudu? Protams, ka ar MK noteikumiem dabūn cauri, ka jābūt maskai, un viss

 

Link to comment
Share on other sites

Ja tā kārtīgāk padomā, tad tur vajadzetu uztaisīt tādu kārtīgu pētniecisko žurnālistiku un parakt mazliet dziļāk - kam pieder tās Turcijas un Ķinas lielās masku ražotnes, ganjau interesanti fakti uzpeldētu. Nebūtu brīnums, ja tur arī Godmaņa uzvārds figurētu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, AndrisBB said:

Ja tā kārtīgāk padomā, tad tur vajadzetu uztaisīt tādu kārtīgu pētniecisko žurnālistiku un parakt mazliet dziļāk - kam pieder tās Turcijas un Ķinas lielās masku ražotnes, ganjau interesanti fakti uzpeldētu. Nebūtu brīnums, ja tur arī Godmaņa uzvārds figurētu.

 

Nu aiz JKP stāv visticamāk kaut kādi Godmaņi u.t.t.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Raimonds1 said:

It kā mājās nevarētu uzšūt maskas.

 

Jā, nu cilvēkiem tagad ir baigi daudz laika un meistarības šūt sev maskas.

 

Es tak nerunāju par to, ka negribu būt paklausīgs pilsonis, kas liek sejas aizsegu. Es jautāju - kāpēc tagad nedrīkstu likt šalli ap seju?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Raimonds1 teica:

mājās nevarētu uzšūt

kompetentu eksperdu eirodibenzelliastiski sertificidibenzelliizētas.

Gan jau nākamais solis būs, ka maskām jābūt sertificētām. Krievijā sākas runas, ka vēl tālāk varētu būt cimdu (vienreizējo) obligāta lietošana sabiedriskās vietās. Jā, varbūt feiks... pagaidām. Ap februāri nonāksim līdz "OZK".

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Raimonds1 said:

It kā mājās nevarētu uzšūt maskas.

 

Ja es paņemu šalli, izgriežu no viņas masku, piekarinu uz ausīm turēšanās stringus, tad tas der, a ja es vienkārši paņemu šalli un uzlieku to uz seju, neder? :D:D:D:D:D 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AndrisBB said:

Laikam nesaproti, ka kautkur jau tai robežai ir jābūt, kas skaitās maska un kas nē.

 

Es teorijā varu paņemt savu šalli un uztaisīt no tās masku. Tas derēs. Bet ja es kārtīgi aptinu ar to pašu šalli sev muti un degunu, tad tā nedrīkst. Kur loģika?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Jacob teica:

 

Es teorijā varu paņemt savu šalli un uztaisīt no tās masku. Tas derēs. Bet ja es kārtīgi aptinu ar to pašu šalli sev muti un degunu, tad tā nedrīkst. Kur loģika?

Nu redz. Tieši dēļ šādiem teoretiķiem ir jānonāk pie tik idiotiskiem ierobežojumiem, ka maskai ir jābūt. Un nevar būt nekas cits.

Link to comment
Share on other sites

Nu tak vai tev kāds liedz uzrakstīt definīciju, kas skaitās maska un kas nē un iet uz MK un piedāvāt.

Visi piemin to mistisko šalli, tik kautkā neesu manījis ka cilvēki staigātu apkārt ar šallēs, kuras pēkšņi tik ērti var izmantot kā maskas.

 

Tu staigā apkārt ar šalli, vai tikai gudri kakā? Un kur un kad tevi nav laiduši veikalā ar apsietu šalli maskas vietā?

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AndrisBB said:

Nu tak vai tev kāds liedz uzrakstīt definīciju kas skaitās maska un kas nē un iet uz MK un piedāvāt.

Visi piemin to mistisko šalli, tik kautkā neesu manījis ka kāds stāigātu apkārt ar šļli, kuru pēkšņi tik ērti var izmantot kā masku.

 

Tu staigā apkārt ar šalli, vai tikai gudri kakā? Un kur un kad tevi nav laiduši veikalā ar apsietu šalli maskas vietā?

 

Šalle ir daudz ērtāka nekā maska, jo caur to ir viegli elpot. Pārnākot mājās, to var ērti izmazgāt un pēc tam ar karstu gludekli apstrādāt.

 

Pavasarī es staigāju ar šalli. Tagad mani ar to negribēja laist tramvajā. Bija jāmeklē maska

Link to comment
Share on other sites

Un masku nevar izmazgāt un apstrādāt ar gludekli? (tādu kura tik pat effektīva kā šālle)

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , AndrisBB teica:

vai tev kāds liedz uzrakstīt definīciju, kas skaitās maska un kas nē un iet uz MK un piedāvāt

Un pēc tam parādīsies izņēmumi, papildinājumi un labojumi. Beigās būs maskas definīcija uz 500 lapām, pēc kuras vadoties labs advokāts par masku piespiedīs atzīt visu sākot no gumijas zābaka beidzot ar vecu BMW izpūtēju.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Izskatās ka problēma nav maskas definīcijā vai kamā citā, bet tevī.

Jebkurā gadījumā tiek meklēta problēma tur, kur viņas nav, vairāk izklausās pēc ietiepības un viss - "nevilkšu masku un iepūt, darbojas viņai vai nē. Izmantošu kautkādus stulbus argumentus par šallēm utt"

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, AndrisBB said:

Un masku nevar izmazkāt un apstrādāt ar gludekli? (tādu kura tik pat effektīva kā šālle)

 

 

Maskā ir grūtāk elpot

Link to comment
Share on other sites

Problēmas nav. Prasti ņirgājos. Palasi jebkurus MK noteikumus par jebkuru tēmu.

 

Tā kā iesaku iztikt bez iešanas uz MK un jaubu definīciju iesniegšanas 😁.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Jacob teica:

Maskā ir grūtāk elpot

Es arī vienreiz gandrīz nosmaku veikalā, tik grūti bij paelpot ka gandrīz vai ātros bij jāsauc.

Link to comment
Share on other sites

Just now, AndrisBB said:

Es arī vienreiz gandrīz nosmaku veikalā, tik grūti bij paelpot ka gandrīz vai ātros bij jāsauc.

 
ķipa jāsmejas?

Link to comment
Share on other sites

Drīzāk jāuztraucas. Ja kādam ir grūti paelpot caur parastu lupatiņu, tad ar steigu jādodas pie ārsta, jo kautkas īsti nav kārtībā.

Ir gan redzēti kadri, kuri knapi var aiziet līdz otram supermārketa galam un ir jau aizelsušies, tad tiešām maska var traucēt. Bet tad jau parasti resnums pie vainas un vājā veselība, nevis maska.

Parasti tādiem dod izņēmumus un atļauj staigāt bez maskām. Ģimenes ārstam jautāji, varbūt var dabūt izziņu?

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Nu ja nebūtu ''gudrīšu'' kas sačakarēs jebkuru labu domu, arī par ''šalle kā maska''. Man sievai , arī šalle, nu tāda dekoratīvā ar caurumiem kas lielāki kā zivju uzķeramajam tīkliņam.  Ja atļaus šalles, tad atradīsies daudzi kas ponta pēc arī liks, tādas, kas nu nekādīgi nepilda maskas funkcijas. Pie mums jau tā pieņemts ka tik ko apčakarēt. Kā tad bija ar tiem pašnodarbinātajiem? Ideja laba, bet kad lielie kantori sāka to izmantot ļaunprātīgi...., tad tagad ir spiesti piegriezt skrūves. Ar šallem nav laika mēģināt vai cilvēki ir saprātīgi.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, oxygen teica:

Pie mums jau tā pieņemts ka tik ko apčakarēt. Kā tad bija ar tiem pašnodarbinātajiem?

Vot, kā kulaks uz acs!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , Raimonds1 teica:

Un inficēto skaitļi neko nenozīmē?

Kur var iepazīties ar inficēto skaitu? 

 

Pozitīvo testu skaits nekādīgi nav vienāds ar slimnieku skaitu! 

Tests mēdz uzrādīt kļūdaini pozitīvu rezultātu, kāds teiks - sīkums, tomēr nevajag aizmists, ka pat pāris procenti pozitīvi kļūdaini rezultāti pie patreizējā testu skaita nozīmē ka desmitiem cilvēku bez kāda pamata jāsēž karantīnā.... Un tas būtiski palielina "saslimušo" skaitu! 

Otrkārt daudzi cilvēki testus taisa vairakkārt! 

Tātad konkrēts jautājums cik LV ir cilvēku, kuriem covid tests ir/bija pozitīvs, kāds to vispār zina?  Ja mēs atmetam atkārtotus un kļūdainus testus- domājams ka reālais saslimušo skaits ir 2-3x mazāks kā tagad mums stāsta! Un te vēl jautājums vai par saslimušu var uzskatīt cilvēku kura vienīgais slimības simptoms ir pozitīvs tests. Ja ka esošie testi neparāda vai cilvēka organismā ir "dzīvs",  vairoties spējīgs vīruss. Notiek pārbaude uz vīrusa RNS fragmentiem -  tests ir pozitīvs, ja vīruss jau iznīcināts, bet viņa fragmenti saglabājušies. 

 

Un maksas nav debilākais, kas tagad ir pieņemts, ja kas.... 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , oxygen teica:

kas sačakarēs jebkuru labu domu, arī par ''šalle kā maska''.

Es prasīju, un šeit daži ielika pāris zinātniskus pētījumus par masku iespējamo efektivitāti. Es viņus izlasīju.

 

Par medicīniskajām maskām, kuras izgatavotas no speciāliem audumiem, vairākos slāņos bija secinājums, ka viņas iespējams var samazināt vīrusa izplatību. (bet stingru pierādījumu tam nav) 

Par visām pašizgatavotajām, daudzkārt lietojamām, lakatiem, šallēm, utt utjp  bija teikts ka viņu efektivitāte tuvu nullei, īpaši pēc pirmās mazgāšanas - audums saveļas un principā zaudē spēju vīrusu aizkavēt. Tā ka visi auduma "uzpurņi" pilda tikai dekoratīvu funkciju, ne vairāk. 

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Inficēts un slims COVID, HIV, gripai vienmēr nav sinonīmi.

Ar COVID-19 var būt inficēts

HIV pozitīvs, piemēram, nenozīmē, ka uzreiz ir AIDS stadija.

Ar gripu inficēts var slimot viegli.

----------------------------------

Tomēr inficēto skaits sabiedrībā, dažādās iedzīvotāju grupās parāda tendenci un perspektīvu procesu attīstībai.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Ronalds teica:

Tā ka visi auduma "uzpurņi" pilda tikai dekoratīvu funkciju, ne vairāk. 

Davai pamēginam. Es tev iešķaudīšu tieši sejā sākumā ar masku, un pēc tam bez. Un tad aiziesim uz krogu paēst pupiņu sautējumu, pēcāk iepirdīšu turpat sejā ar biksēm kājās, un bez.. Tīri testam.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nejauc covidu ar HIV! Tie ir divi dažādi vīrusi! Es jau rakstīju - HIV ir DNS vīruss, no šādiem vīrusiem organismam ir ļoti grūti atbrīvoties, viņi izraisa horniskas, ilgstošas slimības. (C un B hepatīts, HIV, papiloma, herpes)

Covid-19 izraisa RNS vīruss, viņš strauji vairojas, izraisa akūtu saslimšanu un viss noskaidrojas pāris nedēļu laikā - vai nu organisms uzvar, vai beigas...  

Es runāja par to ka daļa pozitīvo rezultātu tupa ir ķļūdas, daļa - tests uzrādīja vīrusa atliekas, kuras nevienam vairs nav bīstamas. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ieleja teica:

vai tu esi apmeklējis krogus-klubus, tiešām dienas vidū ir tikpat piedzērušos kā dziļā naktī

 

Nē, jo darba dienās sanāk strādāt līdz vakaram, bet 5/6dienas vakari ir parasti laiks kad cilvēki atpūšas, ko gribi teikt, ka Covid plosās brīvdienās pēc 24:00? 😄 (Ok, tagad tevi apzināti čakarēju)

 

Lai nu kā, piekrītu tam, ka vajag vairāk paskaidrot kāpēc to vajag, nevis tupa pateikt, ka viss no šodienas tas jādara. Es piemēram neesmu mediķis un nav īsti laika speciāli meklēt informāciju par konkrētām lietām, bet ja informācija līdz manis atnāk pastarpināti caur radio, tad varbūt liktos, ok, ir zināms loģisks pamatojums un tad jau būtu mazāk cilvēku kas to visu sauktu par mākslīgu burbuli, u.t.t.

Piemērs labs bija par Rīgas maratonu - tiesa skaidrojums nāca pāris dienas pēc atcelšanas (vismaz kad man sanāca dzirdēt), nevis tajā pašā dienā.

Link to comment
Share on other sites

Ne jau cilvēkiem (nu vismaz man) ir pretreakcija pret tiem auduma uzpurņiem, bet gan to jēgpilna izmantošana.

Tas jēdzīgums nāk no valdības izdotiem rīkojumiem. Piemēram, vilcienu gaidot pīk stundā, uz perona neviens uzpurni neliek, bet iekāpjot vilcienā to uzliek. Nu kur jēga no šādas lietošanas?

Un vēl daudzi citi valdības pieņemtie rīkojumi.

Ja cilvēks (domājošs) neredz kopsakarības kaut kādiem pasākumiem, tad te ir arī rezultāts.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Stasss teica:

pēcāk iepirdīšu turpat sejā ar biksēm kājās, un bez..

Neveiksmīgs salīdzinājums 😉. Smirdēs pēc veca zirga tāpat. Atšķirība - bikses aizsargās no iespējamām (brūnām) šļakatām. Tāpat kā maske, šalle u.t.t. aizsargās no visādiem baktēriju un vīrusu pilniem pilieniem, bet, ja vīruss izdomās būt bez piliena, tad tāpat kā (veca zirga) smaka.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
Pirms 15 minūtēm , Ronalds teica:

Nejauc covidu ar HIV! Tie ir divi dažādi vīrusi! Es jau rakstīju - HIV ir DNS vīruss, no šādiem vīrusiem organismam ir ļoti grūti atbrīvoties, viņi izraisa horniskas, ilgstošas slimības. (C un B hepatīts, HIV, papiloma, herpes)

Covid-19 izraisa RNS vīruss, viņš strauji vairojas, izraisa akūtu saslimšanu un viss noskaidrojas pāris nedēļu laikā - vai nu organisms uzvar, vai beigas...  

Es runāja par to ka daļa pozitīvo rezultātu tupa ir ķļūdas, daļa - tests uzrādīja vīrusa atliekas, kuras nevienam vairs nav bīstamas. 

Jā, HIV un COVID ir dažādi vīrusi. Un gripas vīruss arī nav ne COVID ne HIV vīruss.

Kas tad to nezina?

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 2 stundām , Jacob teica:

Bet panika par to vīrusu nav labi

tu taču ir vislielākais paniku cēlājs, 

kas ir?, tad brauksi imūnsistēmu uzlabot uz laukiem?, vai pilnīgs vārgulis esi ?

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 16 minūtēm , Ronalds teica:

Covid-19 izraisa RNS vīruss, viņš strauji vairojas, izraisa akūtu saslimšanu un viss noskaidrojas pāris nedēļu laikā - vai nu organisms uzvar, vai beigas...  

Es runāja par to ka daļa pozitīvo rezultātu tupa ir ķļūdas, daļa - tests uzrādīja vīrusa atliekas, kuras nevienam vairs nav bīstamas. 

Nesaskati pretrunu, ka vīruss strauji vairojas, bet daudzi testu rezultāts rāda kļūdainu ainu? Kas liecina, ka daļa pozitīvi testēto neaplipina citus, jo testē siekalas, kur ar testu palīdzību meklē šo RNS?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , Mezavecis teica:

bet daudzi testu rezultāts rāda kļūdainu ainu?

Nevis daudzi, kas ir abstrakts jēdziens, bet tagad zinātnieki uzskata ka 0,8 - 4.0 % testu uzrāda kļūdaini pozitīvu rezultātu. 

No  3345  veiktajiem testiem,  tas nozīmē ka 26 - 133 ir kļūdaini.... 

 

Un ja  kādam ir šaubas - paskatāties cik ir saslimuši, cik izveseļojusies, cik nomiruši... Viss iet kopā?  

 

 

Pirms 47 minūtēm , Mezavecis teica:

kur ar testu palīdzību meklē šo RNS?

Tests meklē nevis visu vīrusa RNS, bet dažus tās fragmentus! Bez tam tests ir ļoti jūtīgs, reaģē uz ļoti mazu RNS klātbūtni. Kura nav spējīga inficēt. Citām slimībām nosaka vīrusa slodzi, jeb vīrusa daudzumu pēc kā var spriest cik infekciozs ir cilvēks, cik smaga saslimšana.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Mums ar sievu ir viena maska uz diviem - stāv mašīnas bardiņā, kuram vajag, tas uzliek, atkarībā no situācijas. Ja šī veikalā, es tikmēr pastaigājos ar suni, un otrādi, ja man jāieiet pastā vai citā iestādē.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
pirms 1 stundas , Ronalds teica:

Un ja  kādam ir šaubas - paskatāties cik ir saslimuši, cik izveseļojusies, cik nomiruši... Viss iet kopā?  

Kas tieši neiet kopā? Ir ļoti daudzu faktoru kopums, kas ietekmē mirstību un slimības gaitu, turklāt dažādās valstīs, reģionos šie faktori atšķirīgi.

 

pirms 1 stundas , Ronalds teica:

zinātnieki uzskata ka 0,8 - 4.0 % testu uzrāda kļūdaini pozitīvu rezultātu. 

No  3345  veiktajiem testiem,  tas nozīmē ka 26 - 133 ir kļūdaini.... 

Derētu tomēr precizēt, vai 0,8-4% ir no kopējā testējamo skaita vai pozitīviem testiem.  Angliskā vidē operē ar jēdzienu "false-positive".

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...