Jump to content

Kroņvīruss


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

pirms 14 stundām , Jurkins teica:

Vispār baigais klusums. Laikam visi antivakseri beigti.

Pēdējā laikā forumā topiks par 5G augšāmcēlies un aktivizējies.

Labots - binary
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Gestapo teica:

Prese gan bija mītiņā piefiksējusi Mārtiņu, Laineri un Mateušu...

vēl vienam savas dzīves nav un visas domas aizņemtas ar mani :sarkasms:

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

2021.09.18. , 00:04, jema teica:

Dura Tu esi, Nostradamus visu pareģoja, pārējie pizdi no viņa dzejoļiem! Tu vispār skolā gāji????

 

Skolā gāju, bet skolā par Vangu nemācīja, tad jau laikam neesmu vienkārši skolā gājusi. 

Cilvēkiem kam ir problēmas ar humora izjūtu, vienalga kādā krāsā , rozā vai melnā, iesaku vispār pārlaist garām jebkādu manu komentāru 🍡

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , ggg97 teica:

Lainere, izrādās, ir kaku Līga. 

Pārāk daudz komatu...

Tu ar sevi iepazīstini? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lainere teica:

Pārāk daudz komatu...

Ja skolā nav iets, tad tā varētu likties. 
Bet nu tas tāpat jau skaidrs.

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Stasss teica:

Ja skolā nav iets, tad tā varētu likties. 
Bet nu tas tāpat jau skaidrs.

Skaidrs gan... Oi nu eksperti jūs, ar savu skolā iešanu un neiešanu, pirms šīs gudrības spļaudīt, derētu pašiem uz skolu aiziet.... cik noprotu, šeit cilvēki salasijušies no mūža otrās puses, tādus tīri elementārus vārdus jau nu vajadzētu zināt... Nevis savus  izgudrot, jūs taču skolā gājāt, zini kā, zināt jau nekad nevar par daudz... 😁🙈

Labots - Lainere
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Lainere teica:

Oi nu eksperti jūs, ar savu skolā iešanu un neiešanu, pirms šīs gudrības spļaudīt, derētu pašiem uz skolu aiziet....

Takš tu pati te pie gramatikas piesējies..😀 tikai nevietā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stasss teica:

Takš tu pati te pie gramatikas piesējies..😀 tikai nevietā.

Tas, nav,nekas, personisks, 😁man, būtībā, vienalga, kāda, kuram gramatika, uzsvars, ir, uz, jautājumu,.... pie, jūsu, žargoniem, un, runas, stila, vēl, jāpiešaujas, puse, šķiet, kā, Morzas, ābece, un, japāņu, dienasgrāmata, bet, mūžu, dzīvo, mūžu, mācies. 

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lainere teica:

Morzas

Tu atkal pierādi, ka skolā neesi gājusi!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , kaads teica:

varbūt Mozus? :D

Kaut vai,....😁, lai gan Mozus bija tas kas deva cilvēkiem gramatikas likumus un tos ievērot 

Labots - Lainere
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Lainere teica:

Kāda tam  starpība?

Minets vai Mīnēts, tev ar nav starpības?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , jema teica:

Minets vai Mīnēts, tev ar nav starpības?

Tas ir vienīgais salīdzinājums? 😁

Viss Atkarīgs, kuru starpību tu meklē. 😁 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , Lainere teica:

Tas, nav,nekas, personisks, 😁man, būtībā, vienalga, kāda, kuram gramatika, uzsvars, ir, uz, jautājumu,.... pie, jūsu, žargoniem, un, runas, stila, vēl, jāpiešaujas, puse, šķiet, kā, Morzas, ābece, un, japāņu, dienasgrāmata, bet, mūžu, dzīvo, mūžu, mācies. 

Lainere, šis ir tehnisks forums kuŗā 99% tēmās poņas Tev nebūs. Spamot un aiz  katra vārda likt komatu šeit nav tā  īstā vieta. 

Labots - Edis7
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , jema teica:

Minets vai Mīnēts, tev ar nav starpības?

Ir. Divas.

image.png.347bff731ff22c86bb2fcf3f12a89862.png

Tik… Starpības ir, bet mazināmos un mazinātājus gan neredzu.

Labots - binary
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Edis7 teica:

Lainere, šis ir tehnisks forums kuŗā 99% tēmās poņas Tev nebūs. Spamot un aiz  katra vārda likt komatu šeit nav tā  īstā vieta. 

Tehniskais forums, kurā ir diskusijas par tēmām aiz gara laika, taču piedurties nedrīkst? Jo Tev laikam noteikti nav izpratne par to kas ir spams. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Lainere teica:

Tev laikam noteikti nav izpratne par to kas ir spams. 

Vispār ir."spam" pirms interneta ēras bija lēti konservi bundžās,kuri tika piedāvāti ar uzmācīgu reklāmu.  Ja zini šo.
 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , kaads teica:

@Lainere robotu- putekļsūcēju nevajag pa lēto ? ātri visu likvidē

 

image.png.64746f781d319e71c5aa19571d15bed0.png

Dodu priekšroku manuālai likvidēšanai, bet paldies, šis noteikti ir bijis labākais piedāvājums ļoti ilgā laika posmā. Ja tev ir sieva, tad zini ka viņai ar tevi ir ļoti paveicies. 

Link to comment
Share on other sites

Ja šādi turpināsies, tad netālā nākotnē ierakstot gūgles tantas meklētājā "minets", tas vīlušos lietotāju aizvedīs uz boot foruma tēmu "kroņvīruss".

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Edis7 teica:

Vispār ir."spam" pirms interneta ēras bija lēti konservi bundžās,kuri tika piedāvāti ar uzmācīgu reklāmu.  Ja zini šo.
 

. Jā, un latviskoti - surogātpasts...

Parādi kurā vietā mans teksts satur "konservu uzmācīgo reklamizēšanu", vārdu netiešajā nozīmē, ko saīsinājumā dēvēsim par spam, Ja neskaita komatus, kas ir saistīts tikai ar gramatiku. Jo visādi citādi, Savstarpēji man šīs lietas nav vienlīdzīgas. 🙃

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Edis7 teica:

Vispār ir."spam" pirms interneta ēras bija lēti konservi bundžās,kuri tika piedāvāti ar uzmācīgu reklāmu.  Ja zini šo.

Šādu versiju (par uzmācīgu reklāmu) vēl nebiju dzirdējis :D

https://vimeo.com/329001211

Labots - binary
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Lainere teica:

Parādi kurā vietā mans teksts satur "konservu uzmācīgo reklamizēšanu", vārdu netiešajā nozīmē, ko saīsinājumā dēvēsim par spam, Ja neskaita komatus, kas ir saistīts tikai ar gramatiku. Jo visādi citādi, Savstarpēji man šīs lietas nav vienlīdzīgas. 🙃

Tukšu monologu tālāk neturpināšu. Sry, ..>>>vārdu netiešajā nozīmē, ko saīsinājumā dēvēsim par spam,<<< Spam tā arī ir spam.Paspīdēji ar valodas zināšanām, Bet lai tev pielektu! Šeit nav jauno literātu pulciņš.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Stasss teica:

Ja skolā nav iets, tad tā varētu likties. 

Skolas? Pfff, priekš kam? Dzirdēju, ka Gudrības tagad varot iepotēt.

  • Atbalstu 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , marrtins teica:

Skolas? Pfff, priekš kam? Dzirdēju, ka Gudrības tagad varot iepotēt

Sīčiem visas dumības,blēņas un viņu sīkais huligānisms tas noteikti nebūs potējams. :)

 

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.apollo.lv/7342894/aseradens-sobrid-nesaskata-vajadzibu-ieviest-papildu-ierobezojumus

Viņš sacīja, ka, runājot ar Skandināvu kolēģiem, sāk iestāties zināma skaudība, jo viņi jau atsakās no virknes vai pat visiem ierobežojumiem.

Tāpat krītas arī saslimšana. Latvijā gan šādas situācijas nav, jo šeit ir būtiski zemāks vakcinācijas līmenis, akcentēja politiķis, piebilstot, ka šobrīd redzams pieaugums Covid-19 izplatībā.

Vai var kāds tādā vienkāršā valodā paskaidrot, kāpēc saslimušo skaita pieaugums tiek saistīts ar zemāku vakcinācijas līmeni, salīdzinot ar citām valstīm? Un kāpēc citās valstīs novērotais saslimstības kritums tiek saistīts ar lielāku vakcinēto skaitu?

 

Skatoties grafikus, pie mums šis vilnis pamazām sākās augusta vidū, augusta beigās - pirms 3-4 nedēļām.

 

Dānijā, kur ir mazāk par 6 milj iedzīvotājiem, šobrīd krītas saslimšana, bet tagadējais saslimšanas vilnis viņiem sākās jau jūnija beigās, turklāt pauze starp šo un iepriekšējo vilni bija praktiski nekāda. Nu šajos viļņos viņiem diezgan ilgstoši bija ap 800-1000 saslimušo dienā. Ap gadu miju viņiem bija tāds riktīgs pīķis, tad saslimstība mazinājās, bet kopš kaut kāda 14. februāra viņiem inficējušies ~150'000 cilvēku, t.i., pusgadu no vietas vidēji ~1000 dienā (14.feb - 204'362, 20.sep - 354'913). Nu… izstiepa saslimtību, varbūt tāpēc arī nav tādu pīķu kā gadu mijā.

 

Citās valstīs, kur saslimšana mazinās, arī tagadējais vilnis sākās krietni agrāk nekā pie mums. Somijā - jūnija beigās, Norvēģijā - jūlija beigās, Francijā - jūlija vidū, Spānijā - jūnija beigās, Vācijā - augusta sākumā (tur gan pagaidām vēl būtiski nesamazinās) utt.


Pagaidām kaut kā rodas iespaids, ka tajās "citās valstīs" saslimstība mazinās nevis tāpēc, ka vakcinēto būtu krietni vairāk, bet tāpēc, ka tā visa slimošana ir viļņveidīga - vilnis atnāk, tad aiziet. Nu pie mums tikko sākās vilnis, tāpēc arī vēl nesamazinās.

 

Tā pati spāņu gripu (ar kuru gan nedrīkst salīdzināt :D) tak arī nebija viena vienīga slimošana 2 gadu garumā. Uznāca vilnis, pārgāja, atkal uznāca, atkal pārgāja - un tā kādi 3-4 viļņi.

 

----

 

P.S. Nē, joprojām neesmu pret vakcīnām un uzskatu, ka riska grupās esošajiem vakcīna būtiski samazina riskus.

Link to comment
Share on other sites

Man tajos ''viļņos'' mazāk interesē saslimušo skaits, bet vairāk kas slimnīcās. Nu tie tērē MANU (nodokļu naudu) un, nedod dievs man vajadzēs pašam tipa kādu operāciju, bet... covidnieki aizņēmuši ''visas reanimācijas'' . Pagaidām, ja paskatās cik nonāk slimnīcā nepotētie/potētie , tad proporcija nu galīg neliecina ''par labu nepotētajiem'' . Es nerunāju nemaz par tiem kas reanimācijā.  Bet šito, nemaz ''negrib dzirdēt '' tie kas nepotējās. Vienmēr stāstiņš ka ''esmu veselīgs, man po'' vai ''visi kas potētie , mirs tuvākā laikā'' . Pat ja ''esmu veselīgs un man po'', tad tiem kam konstatēts tas covid potētie/nepotētie liktu aizdomāties. Ja jau pašam po , tad , tomēr izplata . Un tik nevajag demagoģiju, ka potētie arī. Jā DAĻA potēto saslimst (par smagumu nerunāsim), bet no esošās statistikas tie ir mazumā salīdzinot ar nepotētajiem. Tātad tomēr mazāk izplatīs citiem.

Link to comment
Share on other sites

Stāstot stāstus par infekcijas viļņiem, dažādām valstīm un laikiem, kad tas notiek, būtu vēlams to kaut kā loģiski salikt kopā ar lipīgo delta COVID.

 

Nu, tā lai būtu jau divi faktori. Ja vēl klāt būtu konkrētās valsts iedzīvotāju skaita un blīvuma salīdzinājums un vispārējā attieksme pret noteikumiem, tad tas stāsts būtu labāks.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , oxygen teica:

Pagaidām, ja paskatās cik nonāk slimnīcā nepotētie/potētie , tad proporcija nu galīg neliecina ''par labu nepotētajiem''

Varbūt neieciklējies tikai uz to potēto/nepotēto proporciju, bet paskaties arī citas proporcijas? Vakar bija info, ka stacionāros ir 351 cilvēks, no tiem 80% ir vismaz 50 gadus veci, vēl 8.6% - 40..49 gados. No smagi saslimušajiem arī >85% ir vismaz 50 gadus veci.

 

Par jaunākiem hospitalizētajiem, protams, nav statistikas, cik no viņiem ir no dažādām riska grupām. Toties par jaunākajiem bija info, ka viņi spēcīgākas imūnsistēmas dēļ ilgāku laiku cīnās par dzīvību un aizņem gultu (t.i., ja, piemēram, 10% no šobrīd stacionārā esošajiem ir "salīdzinoši jauni", tas nebūt nenozīmē, ka 10% no kaut kādā laika periodā stacionētajiem ir jauni, tik pat labi tie var būt 2% no stacionētajiem, vienkārši gados vecāki šajā periodā jau vairākkārt varētu būt "rotējuši"; bet par to, protams, statistika klusē).

 

Nu ja būtu 100% vakcinācijas aptvere vecumā no 0 līdz 39 un tajā vecuma grupā vispār nebūtu stacionēto, tad tak tāpat slimnīcā no tiem 351 būtu 313. Nu OK, *par kripatu mazāk*, ja pieņem, ka tie "jaunie" mazāk izplatītu vīrusu.

 

Protams, ja 70 gados atļaujas apgalvot "esmu vesels kā rutks", tad … :)

 

Pirms 18 minūtēm , oxygen teica:

Ja jau pašam po , tad , tomēr izplata . Un tik nevajag demagoģiju, ka potētie arī. Jā DAĻA potēto saslimst (par smagumu nerunāsim), bet no esošās statistikas tie ir mazumā salīdzinot ar nepotētajiem. Tātad tomēr mazāk izplatīs citiem.

Nu nevajag demagoģiju, jā. Abpusēji.

 

Ko tur tā esošā statistika rāda? To, ka potētie skolnieki neveic siekalu testus (inficējas "tikai" nepotētie skolnieki)? To, ka potētie pieaugušie bez simptomiem neiet pie ārsta (toties iet uz darbu)? To, ka potētie ar simptomiem netestējas (jo viņi tak ir potēti)?

 

Ir man viens kolēģis, kurš nesen kādu laiku kopā ar bērnu paslimoja. Kad atgriezās darbā, pus pa jokam uzvaicājām - "covid?" Kā domā, ko atbildēja? "Da nē, ko jūs, es tak esmu vakcinējies, kaut kādu angīnu dabūju." Pat, ja tas būtu bijis covid, statistikā tādi neuzrādās, jo tak "ir vakcinējušies".

 

Mazāk izplatīs tas, kurš vairāk distancēsies… Vidē esošajam vīrusam pa lielam vienalga, esi vakcinējies vai nē - neies tev ar līkumu apkārt tikai tāpēc, ka esi vakcinējies. Tāpat ielīdīs tai degunā vai kur citur un inficēs.

 

Ar riska grupām aktīvāk jāstrādā… Nevis bērnus jādzen stresā, nevis jauniešiem jāborē "nav vakcīnas - nav draugu, ballīšu, ceļojumu", bet riska grupās esošos jāmotivē vakcinēties. Riska grupās esošie nevakcinētie ir tie, kas gāzīs no kājām veselības aprūpes sistēmu. Un vakcinācijas aptvere citās grupās maz palīdzēs ierobežot vīrusa izplatību. IMHO.

  • Patīk 4
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , binary teica:

Ar riska grupām aktīvāk jāstrādā

Nu , jā jau tipa ''buldozers'' strādā. Ja visapkārt bļaustās '' no vakcīnas mirst'', ''vīruss ir izdomāts'' , ''valdība melo'' tad pagrūtu pārliecināt šaubīgos. 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...