Jump to content

Kroņvīruss


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

Tos kuri iestājās augstskolā pēc vidusskolas 88. un 90.gadā iesauca krievos pēc pirmā kursa. Visus cik zinu. Savukārt tos kuri iestājās augstskolā 89.gadā, nepaņēma nevienu

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
pirms 8 stundām , Rob Vuu teica:
pirms 9 stundām , marrtins teica:

Valsts/pašv. biznesi vēsi var čunčināt gadiem bez īpašās sekām, jo atbalsts vienmēr būs, kamēr vien paši ieceļam savas valdes.

 

 

pirms 8 stundām , Rob Vuu teica:

Vai tad valsts aparātam nebūtu jāspēj čukcināt jebkādos apstākļos?

Nez. Aparāti ir dažādi.

 

pirms 9 stundām , Rob Vuu teica:

Valsts tomēr ir ievērojami atšķirīgs veidojums no privāta uzņēmuma.

Protams, es jau arī neaicinu vadīt valsti kā uzņēmumu, bet taisni otrādi - visu, ko var vadīt kā uzņēmumu - šņikc un nost no valsts f-ijām.

 

pirms 9 stundām , Rob Vuu teica:

Valstij jābūt stabilai, jāspēj pārdzīvot nopietnus satricinājumus.

Tas jau ir uz utopijas vai absolūtisma robežas. Kad valstij būtu "jābeidzas"? Nekad? Cik vecs patlaban ir vecākais valstiskais veidojumus, salīdzinot ar cilvēces mūžu?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Starp citu - kopš kura laika Šņukurs no vienkārša kompartiju un sociālismu glorificējoša dibenzeļļa pārvērtās par pilnīgi konkrētu d*rsēju, kas skatās acīs, turpina stumt sūdu, un smaida, kamēr pats Dons Kihots jau stūrītī nervozi uzpīpē?

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 2 minūtēm , Artanis teica:

Starp citu - kopš kura laika Šņukurs

viņš jau no sen seniem laikiem ir boota āksts, kas uzjautrina publiku ....

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Artanis teica:

Starp citu - kopš kura laika

Tu gadījumā nebiji uz SKS aizlidojis uz pāris gadi komandējumā?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Šodien interesanti. Darbabiedrs ar sievu kovidpozitīvi. Rezultāti bija pagājušo trešdien. Uz šo trešdienu ģimenes ārsts abus ir nozīmējis uz rentgenu poliklīnikā un nodod asinis pilnai ainai. 🙄. WTF? Nez vai tā tagad ir ierasta prakse. Šiem tak jāsēž mājās un deguns nav jābāž ārā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , ieleja teica:

tagad var pats pieteikties

Runa ir par medicīnisko personālu, manuprāt.

No šī topika tikai 2 ir tiesīgi pieteikties.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 1 minūtes , Gestapo teica:

Runa ir par medicīnisko personālu

Tieši tā. Visu med.personālu.

Labots - Stepselis
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , M_J teica:

Augusts, bumbieri tik lieli, saldi un garšīgi, kādus ne pirms, ne pēc tam vairs neesmu ēdis. Kāda mums kazarmās pēc tam bija "dizentērija"!

Tad jau, droši vien, arī d irsis vairs tā nekad nekad neesi..?:D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , jacobs teica:

Tad jau, droši vien, arī d irsis vairs tā nekad nekad neesi..?:D

Ja tā padomā, laikam nav gadījies. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Daiļais teica:

Tos kuri iestājās augstskolā pēc vidusskolas 88. un 90.gadā iesauca krievos pēc pirmā kursa. Visus cik zinu. Savukārt tos kuri iestājās augstskolā 89.gadā, nepaņēma nevienu

Kaut ko Tu te drssss. Tos, kas bija 88. gadā, ņēma krievos, un ārā no augstskolām, arī 87, cik zinu. Bet... 89. tos, kas bija 88 iesaukti no augstskolam, dembeleja un laida atpakaļ uz augstskolam. Vot tad bij škrobe, ka neiestajas pirms armijas. Neticu, ka 90 atkal ta saka darīt.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

Laikam savilkta šodien kopā statistika pa decembri. Man tas nav pārsteigums. Būtu interesants @marrtins

 viedoklis. Ticami, neticami, normāli, ārpāc, šausmas?

https://www.csb.gov.lv/lv/statistika/statistikas-temas/iedzivotaji/mirstiba/meklet-tema/2964-miruso-skaits-2020-gada-decembri

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Mezavecis said:

Laikam savilkta šodien kopā statistika pa decembri. Man tas nav pārsteigums. Būtu interesants @marrtins

 viedoklis. Ticami, neticami, normāli, ārpāc, šausmas?

https://www.csb.gov.lv/lv/statistika/statistikas-temas/iedzivotaji/mirstiba/meklet-tema/2964-miruso-skaits-2020-gada-decembri

 

Ja nav publicēts sīkāks sadalījums par mirstības pieaugumu pēc cēloņiem, tad no šīs publikācijas neko secināt covid19 sakarā nevar. @marrtins pateiks, ka dēļ pasliktinātas piekļuves medicīnai ir nomiruši vairāk sirds un onkoloģiskie slimnieki. Pierādi kaut ko citu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , Mezavecis teica:

Ticami, neticami, normāli, ārpāc, šausmas?

Nav pamats neticēt.

Link to comment
Share on other sites

image.png.b75a4f2487c7e5f6f7d2ea0eaf441f32.png

No 1992. līdz 2000. katru ziemas perioda mēnesi mirstība ir bijusi lielāka, nekā pagājušajā decembrī. Tas priekš objektīva salīdzinājuma, lai netaisītu lieku paniku. Savukārt no 1992. līdz 1996. pilnīgi katru mēnesi ir bijusi lielāka mirstība, kā pērnajā decembrī. 

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 3 minūtēm , Artanis teica:

Tas priekš objektīva salīdzinājuma

Nebūs objektivitāte, jo nav ņemts vērā iedzīvotāju skaits

 

Population_of_Latvia_latviski.PNG

Link to comment
Share on other sites

@Mezavecis  Visu pareizi saki - 2019.gadā Latvijā bija 1.92 miljoni iedzīvotāju, kas ir par 20% mazāk, kā 1993. Arī mirušo pašlaik ir par ~18% mazāk, kā tajos gados katrā mēnesī. Es vienkārši norādu uz to, ka joprojām vīrusa mirstības rādītāji ir ļoti tālu no cilvēku rases izskaušanas pa tīro mēneša laikā, kā daži par to ceļ paniku. Es nekādā veidā nesaku, ka tas nav bīstams vai ka nevajag no tā izsargāties - es vienkārši nemīlu, ka atsevišķi indivīdi sēj paniku.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis

@Artanis Es arī pret panikas celšanu. Mirstība no covid visu laiku turās 1.5% robežās no saslimušo skaita. Cipari sāk palikt jūtami, ja saslimušo skaits kļūst ievērojams.

 

 Vienkārši daudzi sākumā aģitēja, ka vīrusa nav, pēc tam notika nākamā transformācija bļāvējiem, ka no gripas mira vairāk. Šobrīd  atkal šie apgalvojumi atkal pieklusuši un tagad metušies vakcīnu virzienā. Protams, pirmā versija, ka masveidā palielināsies mirstība un tā var turpināt šo liekulīgo teoriju bīdīšanu. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Mezavecis teica:

jo nav ņemts vērā iedzīvotāju skaits

Reku uz 1000 iedz, pa mēnešiem:

cek0r-miru-o-skaits-uz-10000-iedz-pa-m-ne-iem-latvija.thumb.png.e64104a61a057e921175620420267aa3.png

 

Dati par 2020 provizoriski. Tie (uz doto brīdi) nedaudz atšķiras arī no SPKC statistikas, kur publicēts oktobrī vairāk mirušo kā novembrī ir (2353 vs 2364), bet centrālās statistikas pārvaldes dati saka (2520 vs 2311).

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Mezavecis teica:

Mirstība no covid visu laiku turās 1.5% robežās no saslimušo skaita

Lūk šis ir tas puzles gabaliņš, kas vienīgais man nešķiet ticams. No dažen dažādiem avotiem (tajā skaitā PVO un citām veselību sargājošajām institūcijām) izskan minējumi, ka reāli pārbaudes tiek veiktas labi ja trešdaļai (cipari variē no ~30% līdz pat tikai 10%) no faktiski saslimušajiem.

 

Ir ļoti pamatots iemesls ticēt, ka liels vairums saslimušo, it sevišķi asimptomātisko vai to, kas domā, ka vienkārši saaukstējušies, nekad nav veikuši nevienu pārbaudi. Es pilnībā pieslejos šai teorijai, jo no visiem manu attālo paziņu lokā, kas izrādījās Covid pozitīvi (ap desmit cilvēkiem līdz šim brīdim), vispār jūtami simptomi bija tikai vienam. Tas liek domāt, ka milzu daudzums populācijas šī gada laikā ir bijuši inficēti, un pārslimojuši to pat nenojausdami. Ir liels pamats ticēt, ka mirstība patiesībā ir nevis 1.5% bet starp 0.5% on 0.15%, kas uzreiz šo slimību padara stipri vairāk pielīdzināmu citām sezonālajām kaitēm.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bieži tiek jaukti divi rādītāji - CFR un IFR. Uzgūlēsiet, ja interesēs.

Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 12 minūtēm , Artanis teica:

 kas uzreiz šo slimību padara stipri vairāk pielīdzināmu citām sezonālajām kaitēm.

Šo apgalvojumu  ne Latvijā, ne citās valstīs ar lielu saslimušo skaitu nevar pamatot . Mirušie acīmredzami ir vairāk, mākslīgi piekabināts covid ir konspiroloģija. 

 

Manu paziņu lokā ir divi zināmi, kas miruši no covid. Bieži vien mirstības cēlonis (gados jaunākie) rodams tajā, ka mums ir izplatīta pašārstēšanās ar tējiņām un citiem līdzekļiem un kad pēc nedēļas gulēšanas ar 40 grādu temperatūru vairs neko nevar saglābt. 

 

Pirms 14 minūtēm , drunk_lizard teica:

es nejausji ietraapiiju vienaa antivakciinu/ 5g cjipistu un plakanzemes piekriteeju sabantujaa.

Padiskutē ar Aivi Vasiļevski, tici man, viņš vēl pierādīs, ka tu esi jucis un netici jaunai pasaules kārtībai :D

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Mezavecis teica:

mākslīgi piekabināts covid ir konspiroloģija

Es pieļauju, ka daudzi (vismaz ne Gobzema plakanzemji, kas nēsā tinfoil hats un dzer memory water) cepās par to, ka ir grūti izšķirams, vai cilvēks mira NO Covid, vai cilvēks mira AR Covid. No sērijas - ja cilvēkam bija krītamā kaite, bet nāves iemesls bija noslīkšana, tad ir grūti izdarīt secinājumus. Un pašlaik populārākais piegājiens (vismaz masu medijos) ir mirušos, kuriem bija pozitīvs tests, automātiski pieskaitīt Covid upuriem - it sevišķi tas attiecināms uz pašlaik vadošo upuru kategoriju 70+ gadus vecie.

 

Mana līdzjūtība par Tev pazīstamajiem aizgājējiem. Tpu, tpu, tpu, labi, ka neviens no mana paziņu loka saslimušajiem nav neko vairāk par smaržas sajūtu uz pāris dienām zaudējis, par nopietnākām veselības problēmām nerunājot. Es domāju, ka šīs pilnīgi pretējās pieredzes rezultātā arī sāk parādīties kopējā neticība problēmas nopietnībai, un aug saknes sazvērestības teorijām.

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Artanis said:

Lūk šis ir tas puzles gabaliņš, kas vienīgais man nešķiet ticams. No dažen dažādiem avotiem (tajā skaitā PVO un citām veselību sargājošajām institūcijām) izskan minējumi, ka reāli pārbaudes tiek veiktas labi ja trešdaļai (cipari variē no ~30% līdz pat tikai 10%) no faktiski saslimušajiem.

 

Es slimoju decembrī ar kaut ko, kas pēc simptomiem ļoti atgādināja covid. Bija 38.5 temperatūra teju nedēļu, klepus un piektajā dienā pazuda oža un garša. Ģimenes ārstam prasīju - nu tad jau taisīsim covid testu? Uz ko atbilde bija - tas nav obligāti, gribi taisi, gribi netaisi. Nu un es neuztaisīju. Noteikti neesmu vienīgais.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , marrtins teica:

tiek jaukti divi rādītāji

PN un ED?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@Rob Vuu  Nu lūk tieši par tādiem gadījumiem es arī runāju - līdzīgu stāstu esmu dzirdējis un lasījis ļoti daudz, gan Latvijā, gan ārzemēs, kā rezultātā viennozīmīgi ir pamats domāt, ka faktiski saslimušo skaits ir vismaz vairākas reizes lielāks par oficiālo statistiku, uz kā fona mirušo pret saslimušo cipars ir daudz zemāks. Tas gan nemaina faktu, ka vīruss viennozīmīgi eksistē, tas ir ļoti lipīgs, un potenciāli nāvējošs, vismaz noteiktām riska grupām. 

 

Labots - Artanis
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 8 minūtēm , Artanis teica:

Un pašlaik populārākais piegājiens (vismaz masu medijos) ir mirušos, kuriem bija pozitīvs tests, automātiski pieskaitīt Covid upuriem

Tas ir populārs mīts, kas arī nav nekur apstiprināts ar faktiem. Līdzīgi par izdomājumu, ka pieskrūvējot covid, mirušajam apmaksā bēres. No covid mirst ne tikai ar pneimoniju, kas attiecas uz veciem cilvēkiem. 

 

Man rudenī arī bija viss komplekts, iesnas, klepus, temperatūra - 3x testējos, covid automātiski nepieskrūvēja, kā apgalvo konspirologi.

Link to comment
Share on other sites

@Mezavecis   Es nekur neminēju, ka kādam tiek piekabināts Covid, kad tā nav. Lūdzu neliec vārdus manā mutē.

Link to comment
Share on other sites

Vai tad tu rudenī karoti arī noliki, lai tevi pieskaitītu mirušo statistikā? :D

 

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Mezavecis
Pirms 8 minūtēm , Rob Vuu teica:

Uz ko atbilde bija - tas nav obligāti, gribi taisi, gribi netaisi.

Nu ģimenes ārsti mēdz visādas pērles uztaisīt. Man zināms gadījums, ka piezvana ģimenes ārstam, izrunā visu, viņš uzstāda diagnozi, ka covid. Bez testa un neredzot pacientu. 

 

 

Pirms 3 minūtēm , marrtins teica:

Vai tad tu rudenī karoti arī noliki, lai tevi pieskaitītu mirušo statistikā? :D

Nu jā, tas vienīgais pietrūka :D 

Link to comment
Share on other sites

darklight

Man tieši pirms Z-svētkiem bija tipiski Covid simptomi, ožas un garšas pazušanu ieskaitot. Testu uztaisīju, rezultāts negatīvs. Vēl viens pierādījums, ka klāt točna neviens neko neraksta. Pieļauju, ka drīzāk varētu neuzrādīt diezgan lielam procentam inficēto.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Mezavecis teica:
pirms 1 stundas , Artanis teica:

Un pašlaik populārākais piegājiens (vismaz masu medijos) ir mirušos, kuriem bija pozitīvs tests, automātiski pieskaitīt Covid upuriem

Tas ir populārs mīts, kas arī nav nekur apstiprināts ar faktiem.

Tas nav mīts. Pirms laika palasīju CDC un NHS vadlīnijas kā aizpildīt miršanas apliecības Covid sakarā. Ja ir pozitīvs tests, tad tas noteikti tiek pieminēts miršanas apliecībā kādā no līmeņiem (tur ir vairāki līmeņi). Ja nav tests, bet mirušajam ir bijuši Covid simptomi un apliecības aizpildītājam attiecīgi ir pamatotas aizdomas par iespējamu Covid infekcijas klātbūtni, tad arī tas tiek pieminēts kā "iespējamais" iemesls kādā no līmeņiem. Man izskatās, ka medijos tiek publicēta informācija par visiem nāves gadījumiem, kuros kādā no līmeņiem pieminēts Covid.

 

SPKC apkopotā mirušo statistika arī atšķiras no ziņās sākotnēji publicētā. Tā, piemēram, uz 1. dec. masu mēdijos ziņots par 210 Covid upuriem, SPCK statistika (provizoriska) ziņo par 147 Covid upuriem. 

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...