Jump to content

Kroņvīruss


Raimonds1
 Share

Recommended Posts

Raimonds1

Vispār interesanti tie koronavīrusi

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15609507

lielākais genoms RNS vīrusiem 26-32 tūkstoši bāzu

https://www.futuremedicine.com/doi/full/10.2217/fvl-2018-0144

 

https://virologyj.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12985-019-1182-0

s proteīns apvalkā - perspektīvs mērķis

 

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26935699

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
1 stundu atpakaļ, marrtins teica:

joprojām es vairāk uztraucos par gaidāmo ekonomisko krīzi

tieši tā, es jau pirms gada zināju , ka krīze būs, tikai kroņnieks uzradās, un to n-tās reizes pastiprināja, nemaz nebūtu pārāk izbrīnīts, ja atklātos, ka ķīnieši to speciāli izlaida …, redz, ka paši ar to normāli tiek galā, un šiem vienu pilsētu sainficēt ir tīrais sīkums ….., un tagad lēnā garā dzeltenie pārņems pasauli …..

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Nu, pēc loģikas pārējai pasaulei vajadzētu tagad kritiskāk izturēties pret visu to, kas nāk no Ķīnas. Dažādu iemeslu dēļ.

Taču, visticamāk, tas nenotiks, jo kas tad pasaules ekonomikai ražos visas tās preces.

 

Vai Ķīna slēgs tos tirgus?

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 1 minūtes , Raimonds1 teica:

loģikas pārējai pasaulei

pārējai pasaulei loģika nav, ir tikai bizness ............

Link to comment
Share on other sites

Patreiz ir milzīgu iespēju laiks, tik vajag zināt uz priekšu kas būs pēc gada, diviem, vai... uzminēt kas notiks ar fiskālajām valūtām.

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 28 minūtēm , 138 teica:

Kas liek domāt, ka būs TIK slikti?

Iemeslu ir daudz. Mēģināšu aprakstīt no viena aspekta, kā es to redzu/saprotu. Skat 2008 gada fin. krīzi. Ja kāds vēl atceras, toreiz pa visu pasauli tika veikti tā saucamie glābšanas darbi (masīva valūtu piedrukāšana, ieviestas 0% likmes), pie mums Parex "glābšanas" operācija, uz parāda, protams. Sistēmai jau toreiz vajadzēja totāli sabrukt, bet kungiem izdevās (vai gribējās) atlikt. 10 gadu laikā tas parāda burbulis tikai auga augumā (valūtas apjoms palielināts ~4-5x, pārsvarā stock/bond/nekust.īp. marketos), skat privāto, korporāciju un valstu parādus un centrālo banku bilanci. ECB pat vienā brīdī uzsāk masveidā uzpirkt korporāciju parādzīmes :shok: (copy/paste Japan), jo, acīmredzot, reālu pircēju tiem nav (US Fed to nevarēja darīt, bet tagad jau runā, ka varēšot pa taisno "piedalīties" akciju tirgos, nez kā būs). Kas nekait dzīvot uz parāda, sevišķi 0%? Jautājums ir - cik ilgi? Ja tu esi parādos līdz ausīm, viss ieķīlāts, tad katra mazākā svārstībā var nozīmēt maksātnespēju vai "glābšanas" nepieciešamību. Agrāk vai vēlāk šai sistēmai bija jānāk bija zemē. Šāds jaunais krabītis lieliski parāda, cik viss ir trausls, uzkrājumu faktiski nav ne vienam - ne valstīm, ne korporācijām, ne privātajiem. Ja 2008 bija nepieciešam 5x palielināt valūtas apjomus, cik šoreiz vajadzēs? 10x? 20x? Vēl jau arī nav skaidrs, vai vispār notiks tā saucamie glābšanas darbi (lasi - jauns parāds) un kas tiks glābts? Bankas? Lielās korporācijas? Izskatās, ka šoreiz būs jāglābj visi, arī mazie  - jāpludina jaunā valūta ne tikai papīra instrumentos, bet nu jau reālā ekonomikā. Kā tas atsauksies uz inflāciju?. Stock market jau ir down 30% un pa spirāli nāks lejā viss pārējais. Pie iespējamās hiperinflācijas kas vispār gribēs/varēs/vēlēsies, piemēram, veikt kādus ilgāka laika darījumus, kaut vai preču piegādi, kad nezināsi cik kas maksās piegādes vienā vai otrā galā? Kā šķiet, ko hiperinflācija izdarīs ar procentu likmēm? Ko tas savukārt izdarīs ar parādu?

  • Patīk 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza

@marrtins, jā drīz mēs kāpsim atpakaļ kokos, vai dzīvosim alās ….., žēl, ka mamuti izmiruši, nebūs ko medīt …......

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Jap. Redzēs, kā un kam to dalīs. Un tas ir daudz, ņem vērā, ks oficiāli par ek. krīzi vēl nertunā.

  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

Man vairāk jautājums, kur tie 750 miljardi ņemas? Kaut kur iesmeļ, vai virtuālo printeri palaiž?

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Tie 750 miljardi tiks izkalti sudraba monētās, jo sudrabs līdz pret visādām nešķīstībām, arī vīrusiem. Latvijai būs arī savs jubilejas Kariņdālderis.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

laikamTak

šodien pa Krievijas pirmo kanālu raidījums «Док - ток. Коронавирус: слухи и домыслы», raidījuma vadītājs Gordons studijā atklāti bez maskas šņaukājas un klepo. Viesi reāli satraukušies.

Labots - laikamTak
Link to comment
Share on other sites

No koronavīrusa mirušo skaits Itālijā nu lielāks kā Ķīnā. Ka tik beigās neizrādās, ka pie ķīniešiem tāds sīkums vien bija salīdzinājumā ar Eiropu un citiem, kam vēl viss priekšā.

Link to comment
Share on other sites

marrtins

 

Pirms 33 minūtēm , Stasss teica:

Man vairāk jautājums, kur tie 750 miljardi ņemas? Kaut kur iesmeļ, vai virtuālo printeri palaiž?

 

Nemācēšu labāk izskaidrot, kā šeit (vispār iesaku visas 10 sērijas noskatīties, sākot ar pirmajām, ar ieskatu vēsturē

 

 

Labots - marrtins
  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks

Man labi zināms cilvēks strādā starptautiskos pārvadājumos. Uzņēmums liels un labi pelnošs, bet aprīļa sākumā, visus sūta bezalgas atvaļinājumā, vai arī uz pušu vienošanos pārtrauc darba attiecības. Diezgan neapskaužama situācija. Bezdarbnieku pabalsts, ja vīruss ievelkās - katru mēnesi arvien mazāks un skaidrs, ka uz sitienu alternatīvas būs grūti atrast, jo krīze būs daudziem. 8.gada  krīzē bija iespēja aizceļot uz ārzemēm, tagad robežas ciet.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Padalāmies, kādas situācijas ir jums darbos? Es šodien runāju ar savējiem - teica lai sēžu uz slimībenes jo ilgāk, jo labāk.. Tirdzniecība (nepārtika) stājas nost..

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Rīgā ienāk prāmis Romantika.. 476 Baltijas valstu iedzīvotāji. TV1. Dienesti sagatavojušies.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
(labots)

Pagaidām nevienam simptomi nav konstatēti.

Labots - Raimonds1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , Vasarnieks teica:

8.gada  krīzē bija iespēja aizceļot uz ārzemēm, tagad robežas ciet.

2008 gada krīzē, ja Tev bija darbs, varēji droši strādāt, ja nebija, varēji droši to meklēt, arī ārzemēs. Ir pavasaris, sākas tūrisma sezona. Toreiz varēji uzražot sūdu un ceļmalā pārdot tūristiem. Ja rietumnieki varbūt bija kļuvuši piesardzīgāki, tad krievi toreiz visu pirka uz urrā.

Labots - ggg97
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 55 minūtēm , Stasss teica:

Padalāmies, kādas situācijas ir jums darbos? Es šodien runāju ar savējiem - teica lai sēžu uz slimībenes jo ilgāk, jo labāk.. Tirdzniecība (nepārtika) stājas nost..

Nav ne jausmas, nedēļu neesmu bijis darbā, no vadības nekas nav dzirdēts :DPagājušnedēļ ceturtdien pēc darba vēl pirms ārkārtas stāvokļa izsludināšanas aizrakstīju vadībai meilu, ka vai nu strādāšu no mājām, vai arī ņemšu slimības lapu (+/- pamatoti), nākamajā dienā sapulcē pateica, ka visiem jāstrādā no mājām, ja vien darba specifika neliek būt ofisā. Tā nu mācāmies strādāt no mājām, kaut kāda rosība it kā notiek. Domāju, uzņēmumam tas zināmā mērā ir psiholoģisks pārbaudījums - it kā arī līdz šim bija arī "remote workers" (tai skaitā no citām valstīm), bet nu vietējiem negribēja ļaut strādāt no mājām.

 

Bet vispār jāsāk rēķināt, kādus būvmateriālus vajadzēs tuvākajā laikā un jāmēģina vēl paspēt pasūtīt…

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

TOoMoOT
1 stundu atpakaļ, vvv teica:

Ka tik beigās neizrādās, ka pie ķīniešiem tāds sīkums vien bija salīdzinājumā ar Eiropu un citiem, kam vēl viss priekšā.

Man kaut kā nevienā brīdī nav likusies ticama Ķīnas statistika. Vienīgi proporcionalitāti starp inficētajiem / mirušajiem un to apakškategorijas gan jau saglabāja kaut cik pareizi. Viņiem ir tik liels iedzīvotāju skaits un blīvums, ka tā ir lipīga vīrusa izplešanās paradīze un pat visi tie drošības pasākumi, ko rādīja TV, nespētu apturēt infekcijas izplešanos tik efektīvi kā rāda viņu statistika.

Ķīnas demogrāfija:

image.png.fe5c5379df87aa301096af501c6aca08.png

Fiksētais saslimušo skaits: 81k

(81000 / 1410000000) * 100 = 0.0057%

 

Itālija:

image.png.fbb4378678b20cce38fe6d0dd3c84e79.png

Fiksētais saslimušo skaits: 41k

(41000 / 59400000) * 100 = 0.0690%

 

Nu jā, vēl būtu godīgi ņemt vērā, ka Ķīnā tas sākās ~mēnesi ātrāk nekā Itālijā?

Labots - TOoMoOT
Link to comment
Share on other sites

Just now, ieleja teica:

Valsts atbalsts Covid-19 seku mazināšanai sasniedzis vairāk nekā divus miljardus eiro

Pieejams miljards, bet tērēt grib divus? Hmm...

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 3 minūtēm , binary teica:

Pieejams miljards, bet tērēt grib divus? Hmm...

Visas CB ir paziņojušas, ka krīzes stabilizēšanai drukās tik, cik vien vajadzēs. Fed jau apstāstiās ar saviem 1.5T, kad stock market tik turpina krist. Jākačā vairāk.

  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
1 stundu atpakaļ, Stasss teica:

Padalāmies, kādas situācijas ir jums darbos?

man pēc nedēļas sāks ziedēt zemenes siltumnīcā, gurķi ir iesēti, tomātu stādi ir pasūtīti, salāti arī , var teikt , ka no 1. maija varēšu sākt tirgot, esmu pats sev direktors …., trušu gaļu arī varēs dabūt , būs ap 200 štuk pieejami, jēri visi aizrunāti …., uz jēriem rindā jāpierakstās …..

  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Stasss teica:

Padalāmies, kādas situācijas ir jums darbos?

 

Darbojos ar klientu apkalpošanu saistībā ar IT nozari tādā end user līmenī. Pagaidām darbs ir, tiesa takā darbs saistīts ar vizītēm pie klientiem klātienē, tad domāju, ka laika jautājums, kad būs jādomā kā kādu laika periodu izdzīvot jo ja progresēs globālā diskotēka mūsu valstī, tad arī man darbs beigsies.

 

 

Link to comment
Share on other sites

marrtins
Pirms 1 minūtes , alusbundza teica:

uz jēriem rindā jāpierakstās …..

Talsu apriņķī man radi stāsta, ka tagad, ja vēlas vien` cuciņ`, pie zemniekiem ar' rindā jāpiesakās.

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Vasarnieks teica:

8.gada  krīzē bija iespēja aizceļot uz ārzemēm, tagad robežas ciet.

Nebūs jau mūžīgi ciet.

 

1 stundu atpakaļ, Stasss teica:

Padalāmies, kādas situācijas ir jums darbos?

Manā paziņu lokā - viss atkarīgs, cik liela kurā nozarē ir inerce:

Paziņa nr.5435: raksta vietējam interneta medijam, vēl pagājušajā vīkendā bija viss tāds "mums viss čill", šonedēļ medijs veras ciet, piedāvā iet prom ar pušu vienošanos vai ņemt neizņemto atvaļinājumu;

Paziņa nr.8963: raksta vietējam interneta/drukātam medijam, strādā no mājām (kā vienmēr), viss čill;

Paziņa nr.3473: strādā vienā no saliekamo koka māju eksportam uz Zviedriju ražotājiem, atbrauca no komandējuma Zviedrijā ar vienu no pēdējiem regulārajiem prāmjiem, sēž divu nedēļu pašizolācijā uz slimības lapas, pēc tam - pagaidām darbs ir, esošie pasūtījumi jāizpilda, bet ir neskaidrība par turpmāko pasūtījumu apjomu un arī to, kas un kā viņu vietā uzstādīs esošo pasūtījumu mājas, zviedri paši vai;

Paziņa nr.4502: praksē vienā no lielajiem "IT pakalpojumu" skudrupūžņiem, tagad strādā no mājām, skudrupūznim protams lielie ilgtermiņa (t.i. visi) pasūtījumi acumirklī nepazudīs, bet šobrīd nejūtas baigi drošs, vai pēc prakses beigām tiks paturēts darbā;

n paziņas krogos - kā kurā krogā, situācijas variē no "klientu mazāk, darba laiks īsāks, bet strādājam un varam izdzīvot" līdz "krogs uz laiku ciet".


Pirms 33 minūtēm , TOoMoOT teica:

Man kaut kā nevienā brīdī nav likusies ticama Ķīnas statistika.

Ķīna un Itālija tālu, bet man atšķirība starp Latvijas un Igaunijas statistiku liek izdarīt nekomfortablus pieļāvumus.

Nav gadījumā tā, ka Igaunijā testēšanās ir pieejamāka?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , 138 teica:

Nav gadījumā tā, ka Igaunijā testēšanās ir pieejamāka?

https://en.wikipedia.org/wiki/2020_coronavirus_pandemic_in_Estonia

Igaunijā - 19 March: The number of confirmed infected was 267. A total of 2,259 samples had been tested.

Pie mums it kā mazliet vairāk notestēti.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 32 minūtēm , Gestapo teica:

Domā, ka Tev to visu kapā vajadzēs? ?

tu jau kapakmeni pasūtīji?, nafig tērēties , to naudu jau var nokost ……, kamēr šmiga ir dabūjama …...

Link to comment
Share on other sites

Athlons
pirms 2 stundām , Stasss teica:

kādas situācijas ir jums darbos?

es no pirmdienas jaunā vietā... trešdien atlaida 30 darbiniekus, jo baisā dīkstāve briest... ? 

tagad lielākā daļa savākuši kompjus, strādā mājās... izņemot mani un kolēģi, kam uzticēts mani apmācīt... 

Link to comment
Share on other sites

marrtins

IT, sevišķi dažādu remote risinājumu departamenti :)

Gan jau finanšu jomā vēl kādu laiku būs ko darīt, savaldīt tās nulles galā nebūs viegli.

Labots - marrtins
  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

Varat ieteikt kādu ticamu un pārskatāmu salīdzinājumu par drošības/karantīnas pasākumiem (ieskaitot to termiņus un robežu slēgšanu) visās ES valstīs?

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

No prāmja 41 auto policijas eskorts uz Lietuvu, 38 - uz Igauniju.

 

Dažiem prāmja pasažieriem COVID-19 simptomi.


Vakar TV3 Krauze pārmeta LTV1, ka tā izmanto situāciju, jo Panorāma tagad sākas astoņos, nevis pusdeviņos. 

Link to comment
Share on other sites

  • Racer featured this tēmaa
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...