Jump to content

CRT televizors priekš vakara filmām no interneta(lejupielādē uz USB).


Andijs
 Share

Recommended Posts

Pirms 6 minūtēm , Racer teica:

Varbūt biji ar štīmē?

Noteikti nē, toreiz vēl alkoholu nelietoju.

Pirmo TV atceros vecāmātei bija milzīga koka kaste ar mazu miglas bildīti vidū, viss ciems nāca skatīties, pēc tam kaut kāds start3 ar ukv funkciju, skaņa likās fantastiska, salīdzinot ar parastajiem vidējo un garo viļņu radio aparātiem. Kad sencis par ~700 rubļiem nopirka krāsaino, visa ģimene "studējām" Rīgas Viļņus, kur krāsainās pārraides bij atsevišķi izceltas, tālāk jau progress virzījās, kad pats sāku pelnīt. Leišu šilelis skaitījās labs, diemžēl maziņš, man ar redzi jau toreiz sākās problēmas.

Tagad ir 65" LG - 3m brilles nevajag, pasperu soli tālāk - uzrakstus nevaru salasīt pat HD kanāliem. (ne Latvijas)

Link to comment
Share on other sites

Just now, rubb teica:

Man gan nē, redze ir OK,

Priecājies! Un ne man vienam redze no crt moņiem ir sabeigta! 

Link to comment
Share on other sites

superKrona
Pirms 10 minūtēm , ivo teica:

indiešu

Nav jau nav pie viņiem vairs tik slikti

Redze vēl rāda, bet skatīties vairāk par 5 min crt vairs nespēju, jo acis sāk asarot, jaunībā savējam to spilgtumu griezu nost, lai rāda normāli.

Labots - superKrona
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , rubb teica:

Man gan nē, redze ir OK, brilles nevajag. Neskatoties uz to, ka esmu datortārps jau ar kādu 30 gadu pieredzi. No tiem vismaz 25 gadi diennaktī vismaz 16 stundas katru dienu pavadīti blenžot uz visāda veida moņiem, tai skaitā CRT, tai skaitā arī CRT TV.

Gluži mans stāsts.. Tik gadu nedaudz mazāk. Un redze, kā saka ārsts - uz 110%. Tā ka diez vai to CRT vajag vainot.. vienkārši kā nu kuram paveicas ar to veselību.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , aoma teica:

Pirmo TV atceros vecāmātei bija milzīga koka kaste ar mazu miglas bildīti vidū,

Pag, es biju domājis pēdējās paaudzes CRT vs pirmie LCD.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Stasss teica:

vienkārši kā nu kuram paveicas ar to veselību

Var jau būt, ka sazvērestības teorija, bet kopš nelūru CRT, dioptrijas vairs nav mainījušās, pirms tam tam ik pa pāris gadiem pirku jaunas brilles, ja neskaita tās reizes, kad neatrodot, uzsēdos tām virsū :D

Mums gan ģimenē gandrīz visiem ir švaka tāluma redze, gēni, odnako. :)

 

Racer, neaizmirsti pa vidu bija arī plazma. Nekas tur tiem pēdējās paaudzes crt tāds nebija, ja nu vienīgi analogs ar jaunajām izplūdes gāzu normām dīzeļiem - ražotāji muhļījās, motors ēd 2x  vairāk, bet tīrs gaiss pa izpūtēju kā nenāk, ta nenāk.

Labots - aoma
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Takš The Slow Mo Guys uzskatāmi parādīja kā uz crt  ekrāna bilde veidojas. Nu nevar būt tā ņirboņa par labu redzei! 

Un mūsdienās LCD ekrāni maksā pietiekami lēti, lai netaisītu eksperimentus ar savu redzi. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Ronalds teica:

Par mirgošanu

Ja nebāž galvu tik tuvu, kā to kameru, tad nav tik traki. A CRT dtormoņiem bija progresīvā izvērse ar >75Hz, ja viss atbilstoši saregulēts.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Didzis teica:

jo krutāka mašīna stāvlaukumā un lielāks televizors istabā

Ticu ka tu dzīvo Jūrmalas penthouse un braukā ar šī gada izlaiduma premium TL. Ja pats nevari atļauties tad uzreiz jāskatās uz citiem? Staigā ar kājām, ja nevari atļauties?

 

Kā lielisks piemērs. Ja ir pieejami brīvie līdzekļi summa x katru mēnesi un regulāri. Tad kāda suņa pēc, lai gan cilvēks nevarētu brukāt ar tādu mašīnu kuru var atļauties un dzīvot hruščovka? 

Link to comment
Share on other sites

Ar monitoriem ir savādāk.


Just now, staylez teica:

cilvēks nevarētu brukāt ar tādu mašīnu kuru var atļauties un dzīvot hruščovka? 

Fantastisks piemērs, kāpēc nekrāt naudu un dzīvot visu mūžu uz parāda.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , aoma teica:

kāpēc nekrāt naudu un dzīvot visu mūžu uz parāda.

 

Jā, bet lai dzīvotu kaut kur ir jāmaksā tāpat, vai tā ir īres nauda, vai hipotēka, kas attiecās uz TL iegādi. Nav nepareizu lēmumu attiecībā uz auto iegādi. Auto iegādes risinājumi ir dažādi, katrs izvēlās savām iespējam visatbilstošāko izvēli.  

Labots - staylez
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , ggg97 teica:

A CRT dtormoņiem bija progresīvā izvērse ar >75Hz

Jā, bija! Bija pat 120 HZ. Tāds bija mans pēdējais CRT monis. 

Bet tas nemaina principu ka pa crt moni "skrien" viens spīdošs punkts. Un dēļ tā ekrāns mirgo.

Jebkuram mūsdienu ekrānam punkts nemirgo!   

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Zux teica:

Vai tik nebija 625?

Nestrīdos, nav man paradums katrā sīkumā lūgt palīdzību tantei gūglei. Wikipēdijai latviešu valodā vispār neticu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , aoma teica:

Racer, neaizmirsti pa vidu bija arī plazma.

Kāpēc bija - joprojām skatos 48" Panasonic augstā gala, jo nomaiņai lai nezaudētu esošo, bet iegūtu acij tīkamākuu bildi ar pustoņiem (OLED), nevis super kontrastu, būtu jāšķirās no dikti lielas naudas summas. Kad Plazma izbeigsies, tad ar domāšu. :) 

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Uz 100Hz CRT TV jau to mirgošanu vairs nejuta, bet bildi gan sabojāja ļoti, jo uz tā rēķina asums samazinājās. Toties stāvošas vai slīdošas burtu rindas bija smukas, jo neraustījās, kā uz 50Hz. 

Link to comment
Share on other sites

Es plazmu "izlaidu". Tai brīdī tuvākajā veikalā nebija vajadzīgās izšķirtspējas, tikai HD Ready, bet bija "normāls" 42" LCD :) , kurš ilgus gadus tika izmantots arī kā otrs monitors.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Racer teica:

Kāpēc bija - joprojām skatos

Man identiski, tikai nevis Pana bet Pio. Kamēr rādīs, nemainīšu. Un pilnīgi pofig, ka tikai 720p izšķirtspēju uztur, man bilde patīk.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Racer teica:

Kad Plazma izbeigsies, tad ar domāšu

Tur jau tie *ūdi, ka tās vecās kastes nebeidzas, jāsaņemas būs pašam :)

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , Ronalds teica:

Un dēļ tā ekrāns mirgo.Jebkuram mūsdienu ekrānam punkts nemirgo!   

LED ar PWM dimmēšanu daudziem mūsdienu LCD TV mirgo, tas Tevi nebiedē?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , aoma teica:

tās vecās kastes nebeidzas

Beidzas tāpat, vienu reizi jau remontēju, bija vienā blokā šis tas nosvilis. Bet jau toreiz visi meistari kratījās vaļā, neviens neparakstījās remontēt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , broox teica:

LED ar PWM dimmēšanu daudziem mūsdienu LCD TV mirgo, tas Tevi nebiedē?

Redz , ar šo var "cīnīties" pašam verot ciet/vaļā acu plakstiņus ar vajadzīgo frekvenci. Ar CRT šāds variants nelīdzēs. :)

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , Jainit teica:

Redz , ar šo var "cīnīties" pašam verot ciet/vaļā acu plakstiņus ar vajadzīgo frekvenci

Tā jau 3D strādā. :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , ivo teica:

Beidzas tāpat

Tev vienkārši nav paveicies, pagājušajā gadsimtā ražotos dzelžus droši varēja atstāt mantojumā mazbērniem ;)

Tas sviests ar kalpošanu līdz garantijas beigām, manuprāt, ir sācies pēdējā desmitgadē.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , uldise teica:

tas biju es, kuram Tu atdevi - rāda joprojām :) krāsas nav ideāli pareizas, bet tik, cik man vajag priekš VTV SD, pilnīgi pietiek :)

Prieks, ka strādā, gadi jau ar teļļukam. :)

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , snukurins teica:

Attēla kvalitāte,artifakti?man tādi nerādās

Laimīgs cilvēks esi. Es gan redzu gan artifaktus, gan nolādēto kompresiju un jo lielāks ekrāns, jo vairāk redzu. Mani jau pēdejie CRT teļuki ar 100Hz un digitālo apstrādi besija, jo redzu kā tiek sapista bilde.  Toties klasisks kvalitatīvs CRT televizors, pilnīgi bez jebkādiem ulučšizaizeriem un analogais signāls no Betacam videomagnetofona, vot tāir dzīvas bildes kvalitāte. Man tā mirgošana galīgi netraucē. Tas laiakam ir kā audiofīliem, kuri atdzīst tikai analogo skaņu. Tas gan nenozīmē, ka neatdzīstu digitālo bildi, bet tikai ar ļoti augstu bitraitu.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Ir tā mirgošana. Sen atpakaļ nopirku plazmu, kad pēc kāda laika ieslēdzu CRT, tad domāju kā visu laiku es varēju skatīties uz mirgojošu ekrānu.

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
1 stundu atpakaļ, Didzis teica:

Tas gan nenozīmē, ka neatdzīstu digitālo bildi, bet tikai ar ļoti augstu bitraitu.

Un kāds tad šodien būtu tas datu plūsmas ātrums augsti kvalitatīvai bildei?

Link to comment
Share on other sites

Latvijā raidošajos kanālos tādu neatrast. Savulaik, kad nopirku pirmo sat hd uztvērēju, un pagriezu bļodu uz hotbirdu, žoklis atkārās, kur, ellē, var tik laba bilde būt :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , xp teica:

Ir tā mirgošana. Sen atpakaļ nopirku plazmu, kad pēc kāda laika ieslēdzu CRT, tad domāju kā visu laiku es varēju skatīties uz mirgojošu ekrānu.

100 hercīgie praktiski uz aci nemirgo. Es izmantoju vecu mazu crt kā monitoru vhs ciparošanai tam gan jūt, izteikti ar sānu redzi, kad neskaties tieši virsū, bet blakus. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Stasss teica:

papētot ekrānu ar kaut vai telefona kameru..

Nu vispār jau tā sistēma tika taisīta, ņemot vērā cilvēka redzes īpatnības, faktiski trūkumus un nebij doma, ka kāds lūreš TV caur telefonu. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Par telefonu runājot, esmu novērojis, vismaz Benq Zowie monim, ja ieslēdz Dynamic Accuracy uz augstāko, tad arī caur telefonu skatoties ir jūtama mirgošana - neesmu iedziļinājies tajā tehnoloģijā, bet ar ieslēgtu to fīču ilgi skatoties acis paliek tādas dīvainas

Link to comment
Share on other sites

pirms 17 stundām , ggg97 teica:

Ja nebāž galvu tik tuvu, kā to kameru, tad nav tik traki. A CRT dtormoņiem bija progresīvā izvērse ar >75Hz, ja viss atbilstoši saregulēts.

Ja reiz par dtormoņiem, tad es ar 75 Hz normāli "strādāt" nevarēju - mirgoja. 85 Hz arī mirgoja. 100 Hz, 120 Hz - to jau varēja lietot, tik, ja atmiņa neviļ, izšķirtspēju tik lielu nevarēja uzlikt kā ar mazākiem herciem, nācās samierināties ar mazāku izšķirtspēju.

Skolā toreiz nācās stumties prom no galda un klavieri ņemt klēpī, lai to mirgošanu varētu kaut kā izturēt.

Mājās toreiz lietoju divus CRT monitorus 15" + 17". Kad tiku pie pirmā LCD par kaut kādiem 200 latiem, tad kādu laiku palietoju 17" CRT + 17" LCD. Pēc kāda laika novēroju, ka kreisā acs bieži bija mazliet iekaisusi, niezēja. Kreisajā pusē bija tas CRT monitors (un neba nu ar <100 Hz)...

Link to comment
Share on other sites

Nu jā, katram savs. Man pilnīgi pie kājas ka bilde mirgo, jo es to neredzu. Gadiem esmu skatījies televizoru guļot un gana daudz sēdējis pie  vecajiem monitoriem bet savos gados iztieku bez brillēm. Toties ciest nevaru modernos digitaļos kropļojumus. Tad labāk skatos veco SD bildi uz kineskopa, nevis HD ar mākonīti ap galvu, plastalīna ģīmi un, pie horizontālās kustības saraustītu bildi.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...