Jump to content

CRT televizors priekš vakara filmām no interneta(lejupielādē uz USB).


Andijs
 Share

Recommended Posts

Mazs projekts kuru esmu izstrādājis.
Gandrīz gadu atpakaļ biju par lētu cenu iegādājies televīzoru, lai varētu paspēlēt vecās spēlītes, bet tagad esmu atradis jaunu pielietojumu tam kas varbūt iedvesmos kādu.
Noteikti tev apkārt mētājas vecs dekoderis, un ja vēl vairāk veicas tad ar USB portu.
Paņem un savieno to caur kabeli SCART vai manā gadijumā ar konvertētāju, un skaties video klipus no interneta(ka pie tiem tiec ir tava paša darīšana.
Fināla rezultāts vakara filma un dators guļ.
Ceru kādu šis iedvesmo.
Ar cieņu, Andris!

IMG-20200104-WA0002.jpeg

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Ja par to televizoru tika maksāta nauda, tad, nu tad īsti labi ar tevi nav.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

superKrona

Es gan bērnībā 96 lp kladē uz garākās malas zīmēju muļķikus, baidos, ka gan bilde gan laika nosišana augstākā līmenī

Link to comment
Share on other sites

Džeks laikam tik dziļos laukos mitinās, ka nav neko dzirdējis par to, ka jau vismaz gadus 10 ir pilni veikali un arī ss.lv ar smart TV visos cenu diapazonos :D

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Jūsu reakcijas ir interesantas.
Mani miniaturiskie projekti ir pārsvarā mērķēti priekš minimāla budžeta un rezultāta kas priecē.
 

Link to comment
Share on other sites

Ja tev būtu 10 gadi, nu ok, bet ja tu esi students, tad esi atpalicis par 10 gadiem!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nē nu visā visumā skaidrs ir tas, ka nekas nav skaidrs. Kādēļ būtu jātērē savu laiku šitādai drazai ? 

Labots - staylez
Link to comment
Share on other sites

Man mācīja ka lielīties ir ļoti nesmuki :diablo:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , ieleja teica:

pārfotografēto pr0na žurcīti

Tas bija sapnis jūnija naktī, labākā gadījumā bija 10x pārfogrāfētas kārtis, a par tiem aukstajiem rītiem, bez asarām acīs vispār neko atcerēties nevar :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Cilvēk, pasaudzē tak savas acis! Man sencim laukos simtgadīga SUPRA TV kaste, bez asarām tur skatīties nevar. Protams, vecās kastes ir izturīgas, bet viņu laiks ir beidzies.

Link to comment
Share on other sites

Autor,ja interesē varu piedāvāt kādu 86-gada Horizontu, uz lampām, bez SCART bloka, t.i. melnbaltais TV. Varēsi iemontēt kasti TV korpusā un ciemiņiem lielīties + TV pēc izslēgšanas vēl kādu laiku tev istabu apgaismos.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Jainit teica:

pēc izslēgšanas vēl kādu laiku tev istabu apgaismos

 

un sasildīs istabu :) 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ko jūs visi pirkstus mētājiet. Lai tak tā zombijkaste srādā. Ļoti daudzi pensionaŗi tādus teļukus vēl skatās un faktiski neko nezaudē no bildes. Mums tak HD virszrmes apraidē nav, bet SD vecais televizors viennozīmīgi rāda labāk par lētā gala plakano. Cita lieta, ja sakačā no interneta augstas kvalirātes video, tad gan īsti jēga nav uz vecā lūžņa skatīties. Lai gan  pilna YouTube ar švakas bildes video un tad pilnīgi pietiek ar parast televizoru.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Didzis teica:

Mums tak HD virszrmes apraidē nav,

A mums ir - nezin kāpēc Lielvārdē nevar uztvert? :D 

 

P.S. Par CRT kā tādu piekrītu - laukos lētais dekoders un antena klāt un skaties bez maksas 5 SD kanālus, kuri nerādīs sliktāk kā uz tāda paš izmēra LCD/LED.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Stasss teica:

A mūsdienās ja nav 65 collas, tad esi mīkstais un krāns ir īss..

 

Nu tas varbūt Jūsu pusē tā ir? Rīgā tā nav 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , staylez teica:

 

Nu tas varbūt Jūsu pusē tā ir? Rīgā tā nav 

Cik tad Jums tur Rīgā ir tagad standarts?

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Stasss teica:

Cik tad Jums tur Rīgā

Tu dulls vai,  tur dzīvokļi nav tik lieli, a tu pa 65" runā:biggrin:


Izņēmumi tūlīt paši leks ārā!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Jo mazāks krāniņiš un dzīvoklis hruščovkā, jo krutāka mašīna stāvlaukumā un lielāks televizors istabā.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Didzis teica:

Jo mazāks krāniņiš un dzīvoklis hruščovkā, jo krutāka mašīna stāvlaukumā un lielāks televizors istabā.

Par krāniem neesmu kontinents, bet par pārējo - diemžel tā nav anekdote, bet bieži novērojama īstenība. Hvz kas tiem cilvēkiem galvās un kā priekšā zīmējās.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Neesmu vēl redzējis lētā gala dekoderus, kas gremotu visus populārākos formātus. Ja ar video parasti problēmu nav tad audio ir stipri ierobežots, mp3, mp4a (mpeg4 aac). Šodien gan tādus atrast nav problēmu, bet pa lielam, tieši skaņas kvalitāte ir drusmīga, fons parasti skaļāks par tekstu. Tad jau labāk pats pārkodē.

Pirms 6 minūtēm , Racer teica:

Hvz kas tiem cilvēkiem galvās un kā priekšā zīmējās.

Kkāda trūkuma kompensatori.

Labots - romajo
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Didzis teica:

Jo mazāks krāniņiš un dzīvoklis hruščovkā, jo krutāka mašīna stāvlaukumā un lielāks televizors istabā.

Diezgan nožēlojams fakts.

Drausmīgākais ir kad tajās ~15 kvadrātu istabās sastumj mega ekrānus un palaiž trīsgadīgus sīkos sēdēt pus metru no teļuka.... Tas ir kaut kāds fetiš,  vai hz kas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , romajo teica:

tieši skaņas kvalitāte ir drusmīga, fons parasti skaļāks par tekstu

Tu par ko? 5.1 downmix uz stereo? Parastam stereo skaņas kodējumam ir pofig kāds dekoderis - būtu jāatskaņo vienādi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Racer teica:

Tu par ko?

No pieredzes ir tā, ka paņemot failus ar mp3 vai mp4a audio baigā laimes spēle, visbiežāk nikuja nevar saprast, ko runā, jāgriež skaļāk, bet, ja filmā pēkšņi notiek ekšns tad trobels tāds, ka logi dreb :D . Ja ar mp3 vēl nav tik traki tad ar to mp4a ir bēdīgi. Tagad bieži sastopami tādi faili ~ 200-400 mb izmērā, parasti torrentos galā ir КПК. Vienīgais, kam nekad neesmu sastapies ar skaņas problēmām ir lostfilm.

Pirms 28 minūtēm , Racer teica:

Parastam stereo skaņas kodējumam ir pofig kāds dekoderis - būtu jāatskaņo vienādi.

Nez, kad paņemu kkādu AC3 2ch un pārkodēju uz mp3, viss skan normāli.

Link to comment
Share on other sites

Ok, interesanti - neesmu novērojis, kad būs laiks paskatīšos. ;) 

 

Link to comment
Share on other sites

Vispār par tiem lielajiem TV- ražotāji ir ''maitas''. Tagad labu TV kas mazāks par 40-43 collām nemaz nevar nopirkt. Kas ir labs? - lai matrica ir laba un māk apstrādāt to SD bildi lai uz  FHD būtu skatām . Arī smārt nebūtu bremze. Kas mazāki par 32 collām, tiem pat nav FHD izšķirtspēja. A agrāk bija tādi dabūjami.  Nu atliek tik pirkt monitoru ar labiem parametriem un kādu ārējo dekoderi lai mazā telpā būtu labs TV. Bet varbūt tā labāk, jo android kastītes kam ir tjuneris, gan var spēlēt visu no interneta, tagad ir pērkamas pa lēto.

 Bet par topika autora ''aplikšanu''- nu pēdējie CRT TV nebija nemaz tik slikti un elektrības rīmas.  Pašam bija Philips 29 collu CRT- speciāli pieliku vatmetru. Tērēja tā ap 70W . Tik ja sižets bija baigi spilgts, aizgāja uz 100W. Bija pat HDMI ieeja . Praktiski ķeskas bija kā ciparu, tik matricas vietā kineskops un , protams, analogais tjuners. . Vienīgais trūkums svars ap 20 kg. Tā priekš SD skatīšanās pa pirmo.  Nu skaidrs, ka speciāli tagad nepirktu, bet ja kāds par velti ejošu, tad vasaras mājā varētu arī būt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es jau te forumā atdevu 32" Panasonicu ar 100Hz no mammas, nopirku vietā 43 Samsungu tikai tāpēc, ka smart vajadzēja, Baltcoms ciparu par kabeli neadekvātu ieslēdza. Bilde tam crt bij super. Vēl viens ir - laukos, kur ir gana labi ar uztveršanu - blakus Gaiziņam, rāda ar istabas antenu un vasarā dažkārt Panorāmu palūram. :)

Link to comment
Share on other sites

Nevajag aizmirst, ka CRT mirgo! Jebkurš mirgo - tehnoloģijas īpatnības. Un mirgošana bojā redzi. Lai mūsdienās no laba prāta bojātu redzi ar crt ekrānu.... 

Link to comment
Share on other sites

Neesmu spečuks, bet cik CRT ir horizontālās rindas, 560?

Labāk lai panelis rāda "izsmērētu" bildi, bet nežirbina. Nevajag atcerēties, kā bērnībā acis bojājām ar tiem kineskopa mēsliem. Man ir bijuši arī lielizmēra brendīgie aparāti, kad ieķēru pirmo toreiz pieejamo LCD, sajūta tāda, ka pirms tam televizors visu laiku štīmē ir lūrēts :D tas gan attiecas arī uz pāreju no krievu laiku aparātiem uz importa :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Racer teica:

Es jau te forumā atdevu 32" Panasonicu ar 100Hz no mammas

tas biju es, kuram Tu atdevi - rāda joprojām :) krāsas nav ideāli pareizas, bet tik, cik man vajag priekš VTV SD, pilnīgi pietiek :)

Labots - uldise
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , aoma teica:

Man ir bijuši arī lielizmēra brendīgie aparāti, kad ieķēru pirmo toreiz pieejamo LCD, sajūta tāda, ka pirms tam televizors visu laiku štīmē ir lūrēts

Varbūt biji ar štīmē? Labs 100 Hz CRT SD bildi noteikti rādīja labāk par prastu LCD TV - it sevišķi tā laika.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , rubb teica:

Bļ**, nu tak beidziet dzīt tuftu un pārspīlēt! Mēs paši izaugām pie CRT un vēl esam dzīvi!

Dzīvi esam, bet konkrēti man redze sabeigta! 

Domāju ka dēļ mirgojošām dienas gaismas spuldzēm un CRT ekrāniem. 

Kad parādījās LCD monitori, konkrēti man redze pārstāja pasliktināties. 

 


Pirms 2 minūtēm , Racer teica:

Labs 100 Hz CRT SD bildi noteikti rādīja labāk par prastu LCD TV - it sevišķi tā laika.

Bilde jā, bija smukāka, spilgtāka! 

Bet uz CRT ekrāna ir viens spīdošs punkts, kur trāpa elektronu stars, kurš iet pa izvērses rindām un aiz viņa paliek "aste" 

Tas viss smuki mirgo un bojā redzi... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 22 stundām , Andijs teica:

minimāla budžeta

padalies ar saviem projektiem kādā indiešu forumā, tur Tavas inovācijas uztvers ar aplausiem :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 21 stundām , Mielestapa teica:

sencim laukos simtgadīga SUPRA TV kaste

Kas Tev grūti priekš viņa sameklēt un aizvest kādu biezā gala CRT, kurus tagad pa 5-10 eur met pakaļ?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Ronalds said:

man redze sabeigta! 

Man gan nē, redze ir OK, brilles nevajag. Neskatoties uz to, ka esmu datortārps jau ar kādu 30 gadu pieredzi. No tiem vismaz 25 gadi diennaktī vismaz 16 stundas katru dienu pavadīti blenžot uz visāda veida moņiem, tai skaitā CRT, tai skaitā arī CRT TV.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...