Jump to content

Baltkom Open, TET Shortcut


1Pats
 Share

Recommended Posts

Nevienā brīdī neesmu teicis, ka nevarētu to izdarīt. Vienkārši gribēju saprast, kur ir problēma, ja agrāk viss strādāja normāli arī bez vadiem.

Link to comment
Share on other sites

Paskatījos tās spektrogrammas un jau ir jautājui par references līmeni utt. Apmēram skaidrs, kur ir bijuši mērījumi un kas ir mērījis - Daugava nav tālu, bet nu apskatījos darba plānus, trešdien samēŗīšu.

 

P.S. @CosmosDC, vari joka pēc iemest info, atbilstoši kādam standartam/rekomendācijai tika mērīts, vai verķis ir kalibrēts (lai gan ticu, ka ir) un ar kādu antenu tika mērīts tajos 2?. Bildē ir dBm, kuri neko neizsaka. 

 

P.P.S. Tas man tāds labs izaicinājums. :) 

Link to comment
Share on other sites

Nu nevar jau vienu magnetronu uz 1kW dzelzis slāpēt uz viena metra, tas kosmo daunis nekad nav gājis mērījumu kursus, nu kāpēc ir lidmašīnu lokatori, pārejai ir joks

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
pirms 11 stundām , Racer teica:

vari joka pēc iemest info, atbilstoši kādam standartam/rekomendācijai tika mērīts, vai verķis ir kalibrēts (lai gan ticu, ka ir) un ar kādu antenu tika mērīts tajos 2?. Bildē ir dBm, kuri neko neizsaka. 

Antena - Sirio HGO.

Iekārta ir kalibrēta.

dBm šajā reizē arī nekas nav jāizsaka, konkrētai iekārtai nav tāds stand-alone waterfall diagrammas logs, tāpēc apakšā palicis sweep logs, bet tam ir tikai informatīva nozīme (var redzēt trokšņu līmeni un references līmeni), nekas vairāk.

References līmenis - kā jau visiem aparātiem, lai iegūtu jaunu sweep/waterfall logu, ir jānobīda references līmenis, aizmirsu atlikt viņu atpakaļ uz iepriekšējo (jo mērījumi burtiski aizņem minūti), bet arī tas nekādu lomu nespēlē šajā gadījumā.

Par standartiem - es nezinu, vai ķer mani uz muļķi, bet ja ar šo nodarbotos ikdienā, tad zinātu, ka šādu kopēju standartu nav priekš "interference hunting", ir tikai labās prakses noteikumi un lielākie ražotāji sagatavo savus whitepapers, kurus vajadzētu ievērot, izmantojot viņu aparatūru.

Un par kaut kādu Daugavu - nesaprotu, kā tas bija domāts, ja vēlies, varam tos testus veikt kopā arī ar manu aparatūru

pirms 17 stundām , Stasss teica:

Bet ne tā, lai satraukumam būtu pamats.

Tu laikam vēl neesi sapratis, ka šeit nediskutējam par kaut kādu ietekmi uz veselību.? Tur tev jāgaida atkal jauns pret 5G vilnis un jāmetas kopā ar A. Rakovskas kundzi, abiem varētu būt stipri argumenti. 

Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 21 minūtēm , CosmosDC teica:

jāmetas kopā ar A. Rakovskas kundzi

Tā jau Tava domubiedre, ne manējā. Mani tādas muļķības neuztrauc.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , CosmosDC teica:

Par standartiem - es nezinu, vai ķer mani uz muļķi, bet ja ar šo nodarbotos ikdienā,

Tur tā nelaime, ka nodarbojos ikdienā un ar nopietniem veeķiem, ir vairāk kā 20 gadu pieredze. Karoč, kad samērīšu un sapratīšu ko un kā Tu mēri, tiksim galā PM un pēc tam atreferēsimies publiski. Mans mērķis ir rezultāts, nevis krāniņu staipīšana un kašķis. ;)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)
pirms 12 stundām , CosmosDC teica:

Antena - Sirio

 

 Jau ir jautri - Sirio ir pilnīgs amatierisms. Nekad nav ražojuši mērantenas. Pats kādreiz jamās tirgoju. Ja gribi runāt par nopietniem rezultātiem, tad vajag izmantot nopietnu aparatūru, tai skaitā antenas, kurām ir ražotāja dotais antenas koeficents. Itāļi tādu nekad nav devuši, atšķirībā no Rūda un Švarca, vai kaut Švarcbeka un Nardas. Ja gribi cīkstēties, tad saproti, ka tā ir mazliet cita līga. :D 

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
pirms 21 stundām , Racer teica:

Mans mērķis ir rezultāts, nevis krāniņu staipīšana

 

pirms 10 stundām , Racer teica:

Ja gribi cīkstēties, tad saproti, ka tā ir mazliet cita līga.

Nu, vienīgais, kurš kaut ko par laboratorijām un 20 gadu pieredzi raksti, esi tu, pietam kontekstā ar jebkuram bezvadu sistēmās darbojošos cilvēku zināmu faktu, kura apstiprināšana aizņem aptuveni 1 minūti, nevis laboratoriju, R&S antenu un nedēļu ilgu gatavošanos. ?

Gaidīšu rezultātus, nevis tukšu runāšanu un lielīšanos, pēc tam gan varēsim parunāt, kad būs rezultāti.

 

 


pirms 10 stundām , Racer teica:

antenas koeficents

Precizē angliski, latviešu valodā tie termini ir tādi, kādi ir.

VSWR, gain pret frekvenci un diagrammas pasē ir, kam tad vēl būtu jābūt antenas pasē? Protams, tā nav antena laboratorijas precizitātes, es tā arī neesmu rakstījis.  

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, CosmosDC teica:

Precizē angliski,

 Atvainojos, ikdienā pierasts termins latviski, bet Antenna factor https://en.wikipedia.org/wiki/Antenna_factor

 

1 stundu atpakaļ, CosmosDC teica:

un nedēļu ilgu gatavošanos. ?

 

Nē, baigi daudz darba un pirmdiena un otrdiena saplānota gan man, gan verķiem. :( Iespējams, ka pirmdien būs brīdis, ja nē - trešdien.

 

1 stundu atpakaļ, CosmosDC teica:

VSWR, gain pret frekvenci un diagrammas pasē ir, kam tad vēl būtu jābūt antenas pasē?

 

Ja Tu ikdienā ar šo nodarbojies, tad jocīgi ka nezini. Antenas faktors raksturo ne tikai pastiprinājumu, bet pārvadi no lauka uz spriegumu. vienkāršs jautājums: Ja 20 m attālumā buūs raidītājs ar 10w jaudu, mēram ar frekvencei atbilstošu dipolu, kas pieslēgts pie mēruztvērēja 100 MHz un 10 GHz frekvencēs. Kādi būs rezultāti uztvērēja ieejā - vienādi? Kabeļa vājinājumi po - iedomājamies, ka antena pa tiešo pieslēgta.

Link to comment
Share on other sites

Stasss
2020.03.6. , 13:09, CosmosDC teica:

Bet, ir viena problēma, tā nu dzīvē ir sanācis, ka es ar šo pelnu maizi, attiecīgi man šādus mērījumus veikt aizņem aptuveni 3 minūtes.

 

Pirms 8 minūtēm , Racer teica:

Ja Tu ikdienā ar šo nodarbojies, tad jocīgi ka nezini.

 

2020.03.6. , 12:26, CosmosDC teica:

Tādi nu mums ir tie tehniskie prāti valstī.

Nja..

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
(labots)
pirms 12 stundām , Racer teica:

Ja Tu ikdienā ar šo nodarbojies, tad jocīgi ka nezini.

Tāpēc, ka nenodarbojos ar EMS mērījumiem ikdienā (pats ļoti labi zini, kas Latvijā veic šādus mērījumus). Tikai tā arī nesaprotu, kāds šim parametram īsti ir sakars ar kontekstu (vai tu mērījumu rezultātus pasniegsi kā uztvertā signāla līmeni uztvērējā dBm/dBuV vai lauka intensitāti uV/m, nav būtiska atšķirība, pēc tavas izvēles).

pirms 12 stundām , Racer teica:

vienādi?

Nē, 10 GHz frekvences gadījumā signāla līmenis uztvērējā būs mazāks.

Labots - CosmosDC
Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
pirms 8 stundām , ieleja teica:

es ceru, ka šis arī ir diskusijas pamatjautājums, nevis, kuram sitas pa ceļiem, kuram pa potītēm?

Tā ir. Es tikai cenšos atbildēt uz visiem Racer norādījumiem/jautājumiem kā skolā, cerams, ka es arī drīz varēšu skolotāju paspēlēt.? 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man nav problēmu atzīt, ka nav taisnība, ja tas pierādās. Es uzdevu jautājumus, lai mērïjumu rezultāti būtu salīdzināmi. Ok, varbūt pārāk kategoriskā formā. ;)

Link to comment
Share on other sites

Nu jau, nu jau. Arēnā tiek gaidītas asinis, nevis īkšķis uz augšu, un visi draudzīgi sit viens otram uz pleca un finālā sabučojas :)

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 17 minūtēm , aoma teica:

Arēnā tiek gaidītas asinis

Varam samesties, un Bonim uzdāvināt spektra analizatoru, un jautrība būs garantēta..?

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , CosmosDC teica:

vai tu mērījumu rezultātus pasniegsi kā uztvertā signāla līmeni uztvērējā dBm/dBuV vai lauka intensitāti uV/m, nav būtiska atšķirība, pēc tavas izvēles

 

Starpība ir gan. Mērot ar dažādām antenām signāla līmenis uztvērēja ieeejā būs atšķirīgs, bet lauka intensitāte nemainīga. Tāpēc jau ir jāzin antenas parametri, lai rezultātus varētu salīdzināt. Tā tak ābece. ;) 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 57 minūtēm , Stasss teica:

Varam samesties, un Bonim uzdāvināt spektra analizatoru, un jautrība būs garantēta..?

Cik tāds maksā? Nē, nu žēl jau nav...

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
Pirms 23 minūtēm , Racer teica:

Mērot ar dažādām antenām

Piekrītu, tev taisnība, ja ņem vērā šo piebildi.

Bet kāpēc tu gribētu mērīt to interferenci ar dažādām antenām, pietam to parametrus (kā tevis pieminēto antenas faktoru) salīdzināt? Jautājums ir par ienesto interferenci, kā viņa galā tiek pasniegta, tas jau ir gaumes jautājums.

Vienkārši es negribētu, lai mēs aizejam prom no sākuma jautājuma, manis pēc mēri ar paštaisītu dipolu, bet atbildei tāpat galā būtu jābūt jā vai nē (vai mikroviļņu krāsns 2.4 GHz frekvenču diapazonā ienes traucējums, kas var traucē 802.11 darbībai).

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

2020.03.6. , 16:11, CosmosDC teica:

īstenībā es gaidu atvainošanos no @Racer, jo "uzbrauca" man pilnīgi ne pa tēmu jeb savu tumsonību

 Atvainošanās ir sagaidīta un ne tikai, papildus Paldies par informāciju! ;)  Dzīvoju kādreizējo mērījumu rezultātu ilūzijās - palūgšu lai cilvēki atrod mērkabīnes rezultātus, bet tas nu tā. Galvenais - jā staro un pamatīgi. Ir atbilstoši standarti un metodika pārbaudei, jau padevu ziņu cilvēkiem, kas par šo atbildīgi.

 

Te ir pa fikso ar R&S FSH mērījumi, nav jēga šobrīd sīkāk iet.

Izslēgta:

 

RBW30kHz(OFF).png

 

Ieslēgta:

 

RBW30kHz(ON).png

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
Pirms 3 minūtēm , aoma teica:

Cik tāds maksā?

Racer papildinās, bet mani novērojumi ir sekojoši: ir 2 veidu spektra analizatori. Ir tādi, kas strikti domāti laboratorijām (grūti pārvietojami, ar iebūvētu signālu ģeneratoru un vēl visādām specifiskām funkcijām priekš EMS un citiem ļoti specifiskiem mērījumiem, kurus izmanto, lai novērtētu iekārtu atbilstību dažādām ETSI/FCC sertifikācijām). Man personīgi ar šādām iekārtām pieredze nav, pieņemu, ka no zināma ražotāja (R&S, Anritsu, Keysight (vecais Agilent) utt.) šāda iekārta līdz kādiem 26 GHz maksā kosmosu (50+ k). Reāli šādas iekārtas patiešām ir noderīgas laboratorijās, universitātēs, vai nu pārvietojamās/mobilās laboratorijās (VASES gadījumā). Otra veida spektra analizatori ir hand-held, paredzēti mērījumiem dažādās ikdienas situācijās (tajā skaitā esot pacēlāja grozā, uzrāpies uz jumta/tornī utt.). Lielais vairums nāk komplektā ar VNA funkcionalitāti, tātad tāds kā Šveices kabatas nazis. No lielajiem ražotājiem līdz kādiem 8 GHz atkarībā no papildus opcijām sākas no kādiem 10k €. Gan jau var atrast arī lētākus variantus, tad jājautā precīzi kādam izplatītājam.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , aoma teica:

Cik tāds maksā? 

 

Kaut cik uzticams sākot no padsmit tūkstošiem. @CosmosDC jau nosauca ražotājus, tik Nardu piemirsa.

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
Pirms 2 minūtēm , Racer teica:

tik Nardu piemirsa

Nepiemirsu, jo es tādu vienkārši nezināju. Viņiem Latvijā ir izplatītājs?

Link to comment
Share on other sites

Jā. Pie tam sakarīgi un lētāki verķi. Vajag kontaktus?

Link to comment
Share on other sites

Stasss

Viss jau ok, bet topikstarteris laikam būtu sajūsmā par topika saturu..?

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
1 stundu atpakaļ, Racer teica:

Vajag kontaktus?

Mhm, būtu pateicīgs, ja PM atsūtītu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
CosmosDC

Vai - jā.

Cik - definē, kas ir tas cik? Kāda tam "cik" ir mērvienība?

Tā ir kompleksa problēma, kuru tā arī izskata. Bezvadu tīklu administratori/tīkla plānotāji cenšas nelikt piekļuves punktus tiešā mikroviļņu krāšņu tuvumā (tajā skaitā ar mazajām atpūtas zonām jāuzmanās). Tas, ka gala lietotājs pieiet pie viņas un pēc tam sūdzas par bezvadu tīkla darbību kafijas pauzes laikā - var tikai pēc tam viņam paskaidrot kas un kāpēc. Bet mikroviļņu krāsnis jau ir tikai viena problēma, ar 2.4 GHz frekvenču joslu ir vesela epopeja, ja vēlas, lai tur prasīgākas lietas (piemēram, Voice over WiFi) smuki darbotos, bieži vien prātīgāk migrēt uz 5 GHz joslu un nelauzīt galvu.  

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 6 minūtēm , CosmosDC teica:

Cik - definē, kas ir tas cik? Kāda tam "cik" ir mērvienība?

Cik ilgi darbojas mikroviļņu krāsns? 1min.? 2min.?  Cik tas ir nozīmīgi mājas lietotājam?

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC

Mājas lietotājam (vismaz nomācoši lielākajai daļai) tas nav nozīmīgi, bet viss jau atkarīgs no tā, kādus servisus tas bezvadu tīkls nodrošina.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ieleja teica:

vai (cik) darbojoša mikroviļņu krāsns ietekmē wifi tīklu realitātē?

 

Pirms 54 minūtēm , CosmosDC teica:

tiešā mikroviļņu krāšņu tuvumā

 

Viss ir vienkārši - svarīgi ir attālumi, tad arī ietekme ir vai nav jūtama.

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
Pirms 36 minūtēm , MacGruber teica:

A kas, tavuprāt, bezvadam būtu jānodrošina?

Tie cilvēki, kas par tīkliem zina pietiekoši daudz, arī zina, kuram tīklam kādus servisus dot nodrošināt un kādiem nē, bet gadās visādi pusvadītāji/projektu vadītāji/uzņēmuma īpašnieki/kaut vai parasts mājas/dzīvokļa saimnieks, kas no tīkliem saprot neko, bet vēlas dažādus reālā laika servisus uzlikt uz bezvadu tīkla 2.4 GHz frekvenču joslā. Labākajā gadījumā šādi projekti/ieceres/"idejas" tiek laicīgi apturētas, sliktākajā gadījumā pēc tam jāmaksā liela nauda, lai kāds to savestu kaut cik normālā kārtībā (ja to vispār var izdarīt, bet tas jau atkarīgs no katra gadījuma individuāli).

Es nezinu, kas ir datorparodijas (portatīvie?), bet skaidrs ir viens, ja vadu aizvilkt fiziski var un gala iekārtā to ir kur iespraust, tad tas ir obligāti arī jādara, nekādi 802.11ax tur nepalīdzēs, nemaz nerunājot par industriālu vidi.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Lai nevajadzētu speciāla kaštele, uzinstalēju Baltcom aplikāciju uz LG TV. Lietotājvārds un parole ir, jo esmu Open klients, palaidu, rādīt rāda, bet kvalitāte kā krāsainās televīzijas pirmsākumos... Pat litra ietekmē oriģinālā kastīte rāda labāk.

Tur neko pamainīt nevar, jeb tam tā būs būt?

 

Link to comment
Share on other sites

Uz 50 fiļas bilde, it sevišķi HD kanāliem, ir labi.

Domāju ka tavs LG TV ir s*ds.

Link to comment
Share on other sites

Tītars arī domāja, uzkāpis uz sūdu čupas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , aoma teica:

Tur neko pamainīt nevar, jeb tam tā būs būt?

Pamēģināju Demo uz parastā Androida - viss notiek un kvalitāti var mainīt. Uz Mibokša ar Android TV kvalitāti nevar mainīt, izskatās, ka maina atbilstoši neta ātrumam. Demo ir tikai 5 bezmaksas kanāli, bet sportacentrs.com ir HD kvalitātē. Ieslēfdzot jamo kādu brīdi ir miglains SD un pēc tam uz HD pārslēdzas. Kā aplikācija ir LG iespējām izveidota nav ne jausmas.

 

P.S. Visiem 5 bezmaksas kanāliem Baltcomā ir labāka kvalitāte kā Virszemes TV un Šortcutā - paslēgāju salīdzināt. Interesanti - Bcoms te arī mpeg 2 mauc joprojām?

Link to comment
Share on other sites

Cik info rāda (tas gan streamam kas nāk kastē) rāda mpg2, bet softā iet h264...

Link to comment
Share on other sites

Nets man so so - speedtests uzrāda līdz 10 megabaitiem. Uz oriģinālās velk HD, plus vēl vesela kaudze ar citiem devaisiem, sieva lapsī seriālus lūr utt, problēmu nav bijis.

Vai tad uz dažādiem TV tās aplikācijas mēdz atšķirties? Neesmu stiprs šajā lauciņā, bet televizoru gluži par mēslu nesauktu vis.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , M@R$$ teica:

Cik info rāda (tas gan streamam kas nāk kastē) rāda mpg2, bet softā iet h264...

Tas ir kā?

Pirms 12 minūtēm , aoma teica:

Vai tad uz dažādiem TV tās aplikācijas mēdz atšķirties?

Jā.

Link to comment
Share on other sites

Samuldējos, visur jau iet H264. Nice.

Agrāk toč bij mpeg2.

Link to comment
Share on other sites

Tad neko. Lai paliek kā ir, attēla atšķirības ir kā nakts pret dienu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...