Jump to content

USB Flash neļaujas formatēties


Racer
 Share

Recommended Posts

Pirms 1 minūtes , binary teica:

Nu ja cilvēks ir gatavs ik nedēļu izmest pa €20 par jaunu flashku,

Takš te ir brāķis gadījies. Ja ir čeks saglabājies - jānes uz veikalu lai maina. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Racer teica:

Jā, paldies, izmēģināju - neatpazīst pēc koda.

Savādi. To kodu Tu pareizi ievadīji? Tur blakus ir links uz bildīti, kā. Tas tūlis pāraksta kontroliera firmwāri u.c. un pēc tam tā fleška strādā, ja nav kāds defekts. Te ir krievu saits, secība, tūļi.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pipec tehniskais forums, viens aplams ieteikums aiz otra un vēl sūdzas par dumjo jauno paaudzi, kad paši nelasa, nedomā un nezina pat pamatprincipus kā darbojas dators...

 

 

 

pirms 10 stundām , Racer teica:

ajadzētu kādu brutālu tūli, kam viss pofig un vienkārši formatē.

 

Nē, vajag jaunu "sektoru karti"

Labots - abi
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Ronalds teica:

Visi šeit minētie tūļi, izņemot varbūt Adata naitīvo (kuru neesmu redzējis), nav paredzēti darbam ar flash atmiņām zemā līmeni!

 

Nē, manis ieteiktas tieši to arī dara!

 

 

pirms 10 stundām , Racer teica:

Paldies, bet diezinvai palīdzēs - vairāki tūļi lamājas, ka nesakrīt ierakstīto datu apjoms ar reālo.

 

Klau, Tu tak nepaskatījies ne to programmu ne to, ko tieši dara precīzi norādītā funkcija....?

 

 

Pirms 28 minūtēm , ggg97 teica:

Tur blakus ir links uz bildīti, kā. Tas tūlis pāraksta kontroliera firmwāri u.c. un pēc tam tā fleška strādā, ja nav kāds defekts. Te ir krievu saits, secība, tūļi.

 

Tai skaitā pirmajās rindkopās kas ir teikts, tak nelasīji, a? Невозможно восстановить карту памяти с помощью процедуры прошивки, поэтому не тратьте на это своё время.

 

 

Pēc jaunas "sektoru kartes" izskatīsies šādi:

Uz flash būs jau 2 diski (F un G šajā piemērā) – F pilnībā darbaspējīgs, pārbaudīts, G saturēs bojātos sektorus. Pie liela apjoms flash, jārēķinās ka process var ilgt arī vairākas dienas.

Terminoloģiju pats izdomāju, jo nav ne mazākā sakara ne izglītībā ne dzīvē ar datoriem, speciāli nemeklēšu pareizos nosaukumus, aizņemts esmu ar savu dzīvi.

 

 

Screenshot 2020-01-11 11.15.48.png

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , ggg97 teica:

Te ir krievu saits, secība, tūļi.

Jā, par šo es runāju. Ar tūļiem no tā saita izdevās read only noņemt win10 instalācijas flašiem.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , abi teica:

Tai skaitā pirmajās rindkopās kas ir teikts, tak nelasīji, a?

Izlasi, uz ko tā rindkopa attiecas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , ggg97 teica:

Izlasi, uz ko tā rindkopa attiecas.

Tieši tā! 

Boni, atmiņas karte ir plāns mazs štruntiņš, USB flašs ir biezāks un ar usb spraudni. Palasi googlē un tad maisies vīru sarunās... :D

Link to comment
Share on other sites

Tu pats esi atgriezis dzīvē kādu nomirušu usb flash vai SD kartiņu? Es esmu, un pat skrīnšotu iedevu ar rezultātu no USB 3.0 SanDisk Extreme 64GB flash. Tā kā nevajag! Lielie vīri pat nesaprata ka vajag nevis mikroprogrammu paršūt, bet gan sastādīt jaunu sektoru karti ar norādītiem bojātajiem sektoriem. Ko dos pāršūta mikroprogramma kas nezina bojāto sektoru karti? Pāršūšana notiek dažu minūšu laikā, neticēsi, esmu šo vingrinājumu veicis, un neko tur nevar pagūt pārbaudīt. Ja ir bojāts sektors tad viņš tur arī paliks un būs bojāti faili, ja nepaveiksies un sektoru karte tiks pati ierakstīta bojātā sektorā, tad arī nekas nelasīsies, kā pašreiz.

Labots - abi
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , abi teica:

Tu pats esi atgriezis dzīvē kādu nomirušu usb flash vai SD kartiņu?

Jā esmu. Stāsts ir par ko citu - tu citēji tekstu par tūļa nespēju  ar SD kartēm, lai gan mans jautājums bij par USB flešu. Saprati? ;) 

Link to comment
Share on other sites

Viss jau atkarīgs no vēlmes piesieties pie vārdiem un interpretācijas. Var jau mainīt karburatoru tā vietā lai pārbaudītu vai bākā maz benzīns ir. Vēl jo vairāk ja runa ir par to ka, tas par ko runāju – atjaunota iniciēšana, ir darāms arī uz SD utt. kartēm, bet tas ko taisījies darīt tad attiecīgi būtu kā mikroprogrammas atjaunošana SD kartiņas USB lasītājam (tas ir tāds nieciņš kam vienā galā ir USB izeja, ko datorā spraust, bet pašā var iebāzt SD u.taml kartiņas un tad dators redz to saturu).?

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Vaitad SD kartē nav controllieris? Tur pa lielam ir tieši tāds pats kontrolieris kā USB flaškā.

USB lasītājs tik pārveido SDIO interfeisu uz USB, bet var arī dzīvot bez tā un lasīt/rakstīt/formatēt un taisīt failsistēmas pa taisno caur SDIO vai pat SPI.

Link to comment
Share on other sites

2020.01.11. , 11:04, abi teica:

Nē, vajag jaunu "sektoru karti"

 

Joka pēc to tevis ieteikto tūli pamēģināju - read tests viss ok, kā mēģina to destructīvo, tā netiek klāt.

image.png

Link to comment
Share on other sites

Tur nu sorry, neatceros ka man tā būtu gadījies. Visas pretenzijas pie @raiviic No viņa paņēmu šo progu uz zīmuļa, tik galveno pielietojumu citu atradu. Pamēģini kādu ejošu flash/SD/disku pārbaudīt – varbūt konkrētais M: ir savādāk beights. Man pārsvarā visas šaizes ir gadījušās  kad notiek kaut kāda darbība, kaut kas tiek rakstīts uz diska/SD un kamēr process nav vēl beidzies paņem un nodzēš tur uz SD kādu citu failu/us – nu ne kas traks jau īstenībā, kas gan tur tāds, bet, diemžēl, manevrs mēdz beigties ar nobeigtu flash/SD. Nevajaga tā darīt...

 

Varbūt šis līdz:

https://www.hdsentinel.com/forum/viewtopic.php?t=11234

 

Man i 4.50 PRO versija

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , abi teica:

Varbūt šis līdz:

Nē, palasīju jau šo un citus padomus googlē, nepalīdz, tam flešam kaut kas galīgi nav riktīgi - nelaiž klāt. Aitišņikam pirmdien iedevu, šodien atdeva un dusmīgi teica, lai to flešu iznīcina nevienkārši, bet mokoši - iemet verdošā izkausētā metālā vai tml. :D

Link to comment
Share on other sites

Visādi gadās, man līdz šim tik vienreiz flash ir pilnīgi nomirusi, tad draugs @jema noorganizēja jaunu vietā pēc neeksistējošas garantijas. Pārējos gadījumos (dažos) Sentinel ir ļāvis atgriezt dzīvi.

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Ir daudz labāki veidi, kā nodarboties ar  seksu, bet ja gribas ko netradicionālu te ir vēl viens , bet tad arī Linux konsole kaut cik jāzin un pacietību vajag :D .

Vienreiz, pirms kādiem 10 gadiem sporta pēc tikai mēģināts ar kaut kādu, šķiet 2 vai 4GB flešku un toreiz sekmīgi

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , raiviic teica:

bet tad arī Linux konsole kaut cik jāzin

Šis ar noiets etaps - apstājas vienā brīdī - darbā aitišņiks mēģināja, karoč jāmet miers.

Link to comment
Share on other sites

Baigā jaunu instrukcija, tieši taspats ko pirmstam rakstiju, tik tas ka autoram patīk čakarēties ar fdisks, kautgan to pašu var izgarit caur GUI.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Man te saimniecībā ir viens ārējais SSD (kaut kāds noname keiss + Kingston SSD). Biju reiz izmantojis, lai uztaisītu no tā Ubuntu bootable mediju. Tagad savajadzējās to izmantot kā parastu HDD datu pārmešanai, bet arī neizdevās ne ar Linux, ne ar Mac inyegrētajiem tūļiem noformatēt. Tiesa, ar Linux termināli nemēģināju, toties Mac terminālis to izdarīja bez jebkādas aizķeršanās. Diez abi termināļi strādā identiski?

Link to comment
Share on other sites

Man arī sen ir radies jautājums, kāpēc ubuntu bootable medija taisītājs čakarē USB atmiņas. Pēc tam jāizmanto speciāli rīki, lai savestu kārtībā. Piemēram, Rufus bootale taisītājs ar to lieliski tiek galā. Ar Mint ir tieši tas pats, kas Ubuntu. Gribētu zināt AndrisBB viedokli.

Link to comment
Share on other sites

Neesu noverojis ka Mint USB Image Writer chakaretu USB atminas.

Es gan parsvara lietoju Etcher, jo vins man parasti tikunta ir pieinstalets, lai taisitu imagus no .wic utt

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , AndrisBB teica:

lietoju Etcher

 

Tieši to arī izmantoju un pēcāk tas draivs nav civilizēti formatējams. Varbūt ne Etchers, bet Ubunuts kaut ko salaiž dēlī - grūti spriest. 

Link to comment
Share on other sites

Apskatot Etchera source code var redzet ka vinjsh jau neko ipashu vai zema limenja nedara. Izmando Node.js File system moduli, lai pa lielam vienkarshi parkopetu image failu uz gala iekartu.

Ja kas kautko sacakare tad tas ir Node.js fs modulis vai pats image fails nav bijis labs

https://nodejs.org/api/fs.html

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

"Sačakarē" tikai tādā līmenī, ka Windows var nemācēt atpazīt partīciju tabulu (mbr/gpt/slices utt). |Var nepatikt, ka Flashkai ir partīcijas vai kas tāds.

Neatceros ar ko un kā, bet esmu saskāries, kad ir vajadzējsi vērt vaļā kādu tooli - var būt to pašu diskpart vai fdisk/cfdisk no Linux.

 

Link to comment
Share on other sites

Bet tad jau sakars mazs ar pashu tūli kā tādu. Ja imidžā ko raksta ir partīcijas, tad tās tiek arī pārkopētas.

Pa lielam kā ar dd, vienkārši pārkopē baitus.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Jā, un iespējams, ka Windows tajā brīdī aizrijas, jo nesaprot kas tur ir.

Bet negribu apgalvot uz visiem 100%, jo pašreiz slinkums pārbaudīt.

Link to comment
Share on other sites

Varetu jau ar to pashu dd nokopet no ta SSD sakuma dalju un apskatities kas tur ir, bet tad es kau domat ka SSD jau nav ka USB flash vai SD karte, kur uzkopejot dati paliek tada pasha seciba. Uz SSD jau manuprat kontrolielis iekopes to imidzu pa dazhadam vietam vietam, lai mazinatu nodilumu. Tapec vienkarshi ar Etcheru taisot Ubuntu mediju (imidzu kas domats SD vai USB flasham). Ganjau lietojot vishu caur USB adapteri dators neredz vinju ka SSD, bet USB flash. Pectam piesprauzot pa taisno vairs nesanak tas kas bij gaidits.

Bet nu to var jau paeksperementet un paskatities. Uzkope imidzu ar Etcheru vai dd caur USB adapteri, tad nokope kadu gabalu atpakal caur dd. Pectam nokope atpakal bez adaptera un salidzini vai sanak tas pats.

Nav man USB adaptera, paris m2 diski metajas, vateru paeksperimentet.  

Link to comment
Share on other sites

Visdrizak jau kautkadas stulbibas sarakstiju, jo par x86 bootoshanos mazas, parsvarā darbojos ap ARM un tur viss skaidrs, vienkarshi, efektivi un ka pie cilvekiem :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2020.01.14. , 21:25, Racer teica:

tišņikam pirmdien iedevu, šodien atdeva un dusmīgi teica, lai to flešu iznīcina nevienkārši, bet mokoši - iemet verdošā izkausētā metālā vai tml. :D

 Turpinājums - iedevu flešku senam paziņam kas Linux fans un AndraBB rekomendācijas - cilvēks pazudis - telefons ārpus zonas jau pāris nedēļas - Sātana fleška! :D  

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

2020.01.14. , 21:25, Racer teica:

teica, lai to flešu iznīcina nevienkārši, bet mokoši - iemet verdošā izkausētā metālā vai tml.

Kāpēc neizdarīji, kā lika izdarīt?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tāda sajūta ka uz tā flaša glabājas privātās atslēgas bitcoin maciņam ar vismaz dažām monētām.... 

 

Kaut kad pa radio dzirdēju stāstu, HVZ cik patiess. Bitokonu pirmsākumos, kad tie maksāja kapeikas, čalis uz sava laptopa kādu simtiņu "samainoja". Maciņa privātās atslēgas skaidrs ka uz tā laptopa.  Tad laptops nosprāga un calis viņu izmeta musorā. 

Tagad arčohnījies ka izmeta veselu bagātību. Esot mēģinājis no pilsētas dabūt atļauju pārrakt pilsētas svalku izmestā laptopa meklējumos.  :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2020.01.28. , 15:08, martinno teica:

Piesakos rindā uz to flešu, būs kā ziemas vakarus pavadīt :mrgreen:

Nu čalis ir atkopies un flešu atdeva. Tas ko viņš teica ir mazliet par rupju manai iekšējai ētikai (jā, man tāda ir :D ) un forumam, bet nu ja Tu esi gatavs, tad iedošu, tik svecīti uzliec Baznīcā... :D 

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Racer teica:

bet nu ja Tu esi gatavs, tad iedošu, tik svecīti uzliec Baznīcā...

Palaid to flešu stafetē tagad kā olimpisko lāpu caur Boot biedru rokām..lai zēni pacīnas..?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Racer teica:

ja Tu esi gatavs, tad iedošu

 

OK, pieņemu piedāvājumu :) Tālāk PM :)

Link to comment
Share on other sites

Man divas Adatas un viens Apacers aizgājuši pa skuju taku, visiem bija izbīdāmā konstrukcija. Topikautoram, izstās, normālā - "cietā" konstrukcija. Otro adatu pat reiz pa garantiju jau samainīja, tātad 3 adatas aizgājušas. Aizdomas un štekera lodējumu pie plates sabrukumu, bet man nav stacijas, ar ko pūst un karsēt, un slikts lodētājs esmu. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , martinno teica:

 

OK, pieņemu piedāvājumu :) Tālāk PM :)

Ok, būs PM, bet lūdzu biedriem fiksēt faktu, ka viņš pats gribēja - lai pēc tam nav pretenzijas man... :D

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...