Jump to content

Divu el.kabeļu hermētiska savienošana dziļurbuma sūknim


_dunduks_
 Share

Recommended Posts

Sakiet, kā pareizi savienot un nohermetizēt divus elektrības kabeļus, lai pēc tam tos droši varētu gremdēt akā/spicē kopā ar dziļurbuma sūkni?

Nu labi, savienot (salodēt) nebūtu problēmas , bet ar ko savienojumu noizolēt, lai tajā netiek ūdens? Vienkārši ar parasto izolācijas lenti divdesmit kārtās un pa virsu termocauruli, lai izolene nelīmejas vaļā?

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

Vajadzēs atbilstošas izolācijas klases "nozarkārbu" pielietot, kuru var ūdenī gremdēt.

  • Bēdīgs 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 28 minūtēm , _dunduks_ teica:

Vienkārši ar parasto izolācijas lenti divdesmit kārtās

Pietiek ar trīs kārtām, bet labāk ar izolenti, kas paredzēta lietot aukstā laikā (tā ir mīkstāka, labāk stiepjas)- https://www.elektrika.lv/lv/izolacijas-materiali-un-markejums/izolacijas-lenta/3m-scotch-super-33-izolacijas-lente-melns-19mm-x-e331920

Kolhoza laikos visus dziļurbuma sūkņus tā tinām - nekādu problēmu!

Labots - Stepselis
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Paldies par ieteikumiem!

Šķiet, bilde kļūst skaidrāka.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Rainis teica:

Salodē, dzīslām termocaurules, pa virsu termocaurule ar līmi un būs OK

Tieši šādi ir pievienots dziļurbuma sūknis (šķiet, ka termocaurules jau nāca Grundfos sūknim komplektā). Darbojas bez problēmām kopš 2007 gada.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Man līdzīga šaize bija ar elektrības kabeli zemē, montierim bija speciāla tā izolējošā truba kas karsējot savelkas, bet iekšpusē viņai līme. Esot paredzēta tieši tādām situācijām. 

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu Stepselim, pagājušogad izvilku dziļurbuma sūkni, ko pirms 9 gadiem ielaidu dziļurbumā 32m. Zilā izolācijas lenta - 4 kārtas, savīti ,salodēti  vadi , sakārtoti dažādos garumos, nepārklājoties. Pārbaudīts, strādā. Šoreiz gan visu papildus nosedzu ar termocauruli.

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Mieris teica:

Zilā izolācijas lenta

Nu nē! Parastai izolācijas lentai ar laiku līme izkalst un viņa atlīp. Vismaz vairums. Atbildīgām, mitrām vietām neder!

Vai nu termokembriks ar līmi vai pašvuklanizējošā lente! 

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Vēl +1 par termo kembrikiem.

Gadījās reiz piedalīties viena dziļurbuma sūkņa likšanā, tam arī līdzi nāca termokembriks ar kembriku karsējot kūstošu slāni iekšā.

Link to comment
Share on other sites

 

pirms 1 stundas , Mieris teica:

Pārbaudīts, strādā.

 

pirms 1 stundas , Ronalds teica:

Parastai izolācijas lentai ar laiku līme izkalst un viņa atlīp.

Iespējams, dziļi iemērkta aukstā ūdenī bez gaisa piekļuves viņa to nedara, vai dara daaaaudz lēnāk nekā virszemes apstākļos.

Link to comment
Share on other sites

Vecā krievukaiku zilā izolenta kalpoja urbumos gadiem. Nelaime tā, ka lielākoties tagad bodēs tirgo konkrētus krāsainus sūdus nevis izolentas. Kad man kādam projektam jāiepērk materiāli, tad parasti piemetu klāt pa rullītim izolentas, lai gan tā tur nafig nav vajadzīga, bet jebkurš pārbaidītājs no skolaslaikiem zin, ka izolācijas lenta vajadzīga, bet man savukārt saimniecībā citur noder. Tad nu cik esmu tirgotājam teicis, ka lai kau Tsa lentu  pasūta. Uz 3M vai Skoch es nemaz neceru, bet bezceris, iepērk tikai ģešovku, kuru nu točna akā laist iekšā nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , Didzis teica:

krievukaiku zilā izolenta kalpoja urbumos gadiem.

Ja nemaldos, krievulaiku zilā lenta pamatā tika ražota militāristu vajadzībām (lai nu kam, bet tiem prata ražot labas mantas) un pie reizes to pašu tirgoja arī tautai.

 

Link to comment
Share on other sites

Par autora problēmu - sencis (elektriķis) nesen teica to pašu, kas te jau minēts - senākos laikos notina ar izoleni un laida ūdenī bez bēdām.

Tagad es pats tās termocaurules lietoju visur, kur vajag un kur nevajag. Ja vajag nodrošināties pret mitrumu, tad tikai tās, kas ar līmi.

Ar termocauruļu karsēšanu gan jāuzmanās - ja karsē ar šķiltavām, tad ir viegli viņu nosvilināt (been there, done that). Tagad prātīgi karsēju ar karstā gaisa lodāmuru vai ar celtniecības fēnu.

 

Par izolācijas lentām runājot - kuras skaitās labas, kvalitatīvas? Kur pirkt? Savām vajadzībām parasti Depo nopērku Folsen, bet nu par ideālām, šķiet, nevar nosaukt.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , binary teica:

Par izolācijas lentām runājot - kuras skaitās labas, kvalitatīvas?

Tesa?


Ō, augstāk jau Didzis raksta

pirms 2 stundām , Didzis teica:

3M vai Skoch

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Didzis teica:

bezceris, iepērk tikai ģešovku

Kā kurš veikals. Es Tesas lentas (gan izolācijas, gan krāsotāju, u.c.) diezgan bieži redzu veikalos.

Pirms 26 minūtēm , binary teica:

parasti Depo nopērku Folsen, bet nu par ideālām, šķiet, nevar nosaukt.

Par Depo par daudzām preču kategorijām, no darba cimdiem līdz līmētajiem dēļiem, ir dzirdētas leģendas ka Depo izceļas tirgojot īpašu sū*u, bez labākas alternatīvas. Savām acīm gan neesmu pētījis, man tas veikals derdzas līdz kaulam un es tur neeju. Būvn ābēcē un Krūzā toč ir tesa. Ārpus Rīgas gan daudzviet nav izvēles, ja vienīgais, kas Rajona Centrā ir, ir Depo.

Par padomju zilās labumu laikam jāpiekrīt. Ir gadījies tīt vaļā tādu, kas ir uztīta pirms gadiem trīsdesmit, un joprojām labi turās un ir attinama un elastīga, un ir redzēti ķīniešu brīnumi, kuriem līme pārvēršas par puņķiem ne gados, bet dienās.

Link to comment
Share on other sites

No TESAS lentām ļoti labas ir tā saucamās lupatu - kokvilnas lentas. Vietās , kur tādas nepieciešamas. Ļoti izturīgas, ar roku nevar noplēst, kā krievu pelēko. Vēl ļoti laba ir tā pūkainā - mīkstā, kas domāta auto vadiem konstrukcijās, lai neberžas un netrokšņo.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Tārps teica:

tā pūkainā - mīkstā

Tā ir tā melnā, kas izskatās tā kā pēc agroplēves, tā kā pēc plākstera, un kuru var noplēst?

Link to comment
Share on other sites

Tesa ir ciešama kvalitāte, bet piemēram Folsen macgyaiverenes līmlenta uz vadiem atstāj līmes pēdas, ko 3M nedara un līp labāk pie skatuves dēļiem. Man jau tās lentas vajag profesionaļam darbam un pofig, cik maksā, ka tik var dabūt. Depo ir labs veikals, ja vajag lēti nopirkt maisu cementa vai rigipsi. Ekskluzīvas lietas tur nemeklē.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , Didzis teica:

ja vajag lēti nopirkt maisu cementa

Jā, cements arī depo ir cements.

Bet Tesa lenta, tas taču nav Festool, Flex, Wiha utjpr instruments, kādus, nujā, plaša patēriņa celtniecības preču veikalā neklātos meklēt.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...