Jump to content

Bezvadu ķēdes zāģi


oxx
 Share

Recommended Posts

Pirms 18 minūtēm , binary teica:

Ja darba laikā tie 5Ah beidzas

5Ah maksā tikpat cik 2 gab. 2Ah - 3Ah, un ar diviem tādiem būs gan mazāk jāpauzē, gan vieglāks instruments jācilā, nekā ar vienu 5Ah.

Vairāk par 3Ah ir nepieciešams kaut kam niknākam, tur zāģim, perfim, kur ar mazo aķi tu ilgi neizvilksi. Bet paurbt mazus caurumiņus un paskrūvēt mazas skrūvītes lieliski var ar maziem aķiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , 138 teica:

5Ah maksā tikpat cik 2 gab. 2Ah - 3Ah, un ar diviem tādiem būs gan mazāk jāpauzē, gan vieglāks instruments jācilā, nekā ar vienu 5Ah.

Nemaksā tikpat. 5Ah (RB18L50) maksā €95, 2.5Ah (RB18L25) maksā €70.

 

Par "mazāk jāpauzē" - atkarīgs no pielietojuma. Ja zinu, ka kaut kādam darbam (ar traktoru neizpļauto zonu appļaušana, piemēram) tipiski vajag ap 3-4 Ah, tad ar vienu 5Ah pauzes nebūs, ar 2x 2.5Ah nāksies vien soļot pakaļ otram aķim. Kad traktoriņam benzīns beidzas 100m attālumā no kannas, tad tāda negaidīta pauze nav pārāk iepriecinoša.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , oxygen teica:

kaut iekšā tie paši litija elementi ( nu es domāju marku, ražotāju) kas  ir citu krietni. lētāku, instrumentu ražotājiem

Nav taisnība. Vairumam lēto iekšā ir noname ķīniešu 18650. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , binary teica:

Nevajag plauktā likt ne pilnu, ne tukšu aķi. Jāpaseko līdzi, lai būtu ap 50% uzlāde. Bet jā, kurš tad ies ko tādu darīt…

Nolietojas jebkurā gadījumā. 50% ir optimāli, jo tad mazāk izlādējas, nekā, ja ir lielāks lādīņš. Zem 50% atkal ir jāseko līdzi, lai pārāk daudz neizlādējas un nenokrītas spriegums, jo tad akumulators pilnībā degradējas un vairs neuzņems lādiņu.  1cellei zemākais pieļaujamais spriegums laikam bija 3V, bet optimālais 50% lādiņš bija 3.7V

Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , binary teica:

Uj, nu celtnieki jau nu gan ir īstenie cilvēki, kam prasīt

Pats tak saki, ka vajag glabāt 50% uzlādētu akumulatoru un pats apstiprini, ka kurš tā dara. Es vismaz nevienu cilvēku nezinu, kurš pievērstu uzmanību akumulatora stāvoklim un vēl to monitorētu visu ziemu.  Celtnieki reāli strādā ar akumulatoru darbarīkiem. Jā, celtnieks tā ir diagnoze, bet motorzāģi tiem grūti nobeigt, jo ir muļķu aizsardzība. Akumulatori elektriskajiem darbarīkiem tā ir galvena problēma un tāda arī paliks. Man pašam stāv kādas trīs skrūvmašīnas, kurām neatmaksājas pirkt jaunu aķi un litija akumulatori tāpt sprāgst kā nušas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , energys teica:

50% ir optimāli, jo tad mazāk izlādējas, nekā, ja ir lielāks lādīņš.

Da kas tur izlādējas? Man gadiem ilgi stāv lipo aķi ar 3.8V, nekas tur neizlādējas. OK, instrumentu aķos celles pie shēmas pielodētas, kaut kādi microampi tur aiziet, bet vai tad nu tik daudz, lai tie aķi izlādētos mēnešu laikā?

Tas, kas notiek, nometot malā pilnu aķi - neatgriezeneski ķīmiskie procesi. Lai šie procesi nenotiktu, jāuzglabā pustukšus. Nav tur sakara ar izlādēšanos.

 

Pirms 2 minūtēm , Didzis teica:

Es vismaz nevienu cilvēku nezinu, kurš pievērstu uzmanību akumulatora stāvoklim un vēl to monitorētu visu ziemu. 

Es visu ziemu nemonitorēju. Es vispār nemonitorēju. Instrumentiem vienkārši aķus nelādēju pilnus, modeļu aķus pēc lietošanas piemetu pie lādēšanas un salādēju "storage" režīmam (žēl, ka instrumentu aķu lādētājiem nav tādas fīčas).


Ja vēl instrumentu aķiem būtu fizisks "on/off" slēdzis, būtu pavisam labi - pat nebūtu jāraizējas, ka BMS izēdīs tukšu, ja nometīs aķi atvilktnē uz trim gadiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , binary teica:

būtu fizisks "on/off" slēdzis, būtu pavisam labi

Mani arī tas besī modernajai tehnikai. Ir selektīvais voltmetrs uz akumulatora. Nelietoju to katru dienu, bet kad vajag fiksi, vienmēr nosēdies, jo nav fiziska slēdža un pievienotā, itkā izslēgtā elektronika, to nosēdina.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Didzis teica:

un litija akumulatori tāpt sprāgst kā nušas

Taisnība, ka akumulators nepietiks mūžam. Taisnība, ka akumulators reiz nosprāgs (un ātrāk tas pienāks, kā pašam instrumentam vai neakumulatorinstrumentam). Taisnība, ka akumulatori dārgi. Tomēr ir savas priekšrocības akumulatoru instrumentiem, labi ka tādi ir, nevis tagad pilnībā noliegt akumulatoru instrumentus, teikt, ka tie nekam neder un pareizie ir tikai neakumulatoru, un paši pareizākie ir tie, kas bija pirms 30 gadiem.

Link to comment
Share on other sites

Nopirkt jaunu akumulatoru reizi 5-10 gados jau nu gluži nav mirstamā kaite ? pieļauju, ka tikpat nauda aizietu benzīna motorzāģa apkopei

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , Didzis teica:

Celtnieki

Nupatās viens celtnieks bija piebraucis. Uzprasīju par akumulatorinstrumentiem. Viņš no paprāvas būvfirmas, daudz tērauda konstrukcijas montē, tūkstošiem skrūvju... Viņiem skrūvēšanai pārsvarā vadu skrūvmašīnas, ir arī akumulatornieces, noder, ja kaut kur vadu aizdabūt grūtāk, bet normāli - vadinieces… Tāds stāsts. Gan jau ir visādi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , vvv teica:

Tomēr ir savas priekšrocības akumulatoru instrumentiem, labi ka tādi ir, nevis tagad pilnībā noliegt akumulatoru instrumentus

Neviens tak nenoliedz un kaut vai to pašu riģipsi skrūvejot akumulatora skrūvmašīa ir neaizstājama. Runa par motorzāģi, kuram alternatīvas nav. To saprot tikai tiem kuri ir ar motorzāģi strādājuši. Lai kokus zāģētu vajag apgriezienus un jaudu. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Didzis teica:

kaut vai to pašu riģipsi skrūvejot akumulatora skrūvmašīa ir neaizstājama.

Nav tā, ka neaizstājama. Ir speciālas skrūvmašīnas riģipša skrūvēšanai ar vadu, riģipsi ar tādām skrūvēt ir parocīgāk, nekā ar parasto akumulatorurbjmašīnu, jā, ir arī speciālās riģipša skrūvmašīnas akumulatornieces.

Motorzāģis koku gāšanai, saprotams, to neaizstāsi ar akumulatora zāģi, bet tēmas autors interesējas par instrumentu ābeļu zaru griešanai.

Link to comment
Share on other sites

2020.01.9. , 10:11, oxx teica:

Nav paredzēts iet mežā un gatavot malku ziemai, tik cik apzāģēt augļukokus, pa retam kādu nokritušu koku atzarot un sagarināt.

Atgādinājums spriedelētājiem, kādai vajadzībai zāģis nepieciešams

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , vvv teica:

bet tēmas autors interesējas par instrumentu ābeļu zaru griešanai.

Es savulaik vecātēva stādītu ābeļdaŗzu kopu. Vispirms nopirku elektrisko ķēdes zāģi. Protams kautko jau nozāģēt varēja, bet kad nopirku motorzāģi, tad sapratu, kas ir kaŗtīgs darbs. Nedomāju, ka ar akumalatornieku būs kas savādāks, ka ar elektrisko zāģi. Motorzāģim cita dinamika, cits ātrums. Turi kaut ar vienu roku un bžih zars nost, bet ar elektrisko strīķē un strīķē nokaltušu zaru. Nē, nu nozāģēt jau var, bet daudz grūtāk un čakarīgāk. Es tiešām neesmu ar ķēdes akumulatoru zāģi pastrādājis, bet akumulatora fleksi gan esmu pamēģinājis. Salīdzinājumā ar no tīkla barojamo lenķa slipmašīnu, sūds, bet kad bēniņos vajag piekaramo atslēgu nogriezt neaizstājams darbarīks. Stāsts jau par to, ka katram darbam vajag savu instrumentu.

Link to comment
Share on other sites

Stāsts ir par to, ka tēmas autors prasa pieredzi ar konkrētiem instrumentiem. Pāris gudrinieku, kuri tādus nekad rokā nav turējuši, ar veca komunista pārliecību mauc savu par citiem verķiem - šitā partija ir vienīgā pareizā.

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Didzis teica:

bet ar elektrisko strīķē un strīķē nokaltušu zaru.

Sūdīgs tev elektriskais zāģis bijis. Vai ķēde neasa.

Pirms 17 minūtēm , Didzis teica:

Salīdzinājumā ar no tīkla barojamo lenķa slipmašīnu, sūds, bet kad bēniņos vajag piekaramo atslēgu nogriezt neaizstājams darbarīks.

Nedomāju, ka celtnieks ikdienā izmantos betona skaldīšanai akumulatoru perforatoru, bet vietās, kur nav elektrības, tāds var būt vajadzīgs.

Pirms 17 minūtēm , Didzis teica:

Stāsts jau par to, ka katram darbam vajag savu instrumentu.

+1

Atliek noskaidrot, kurš ir tas «savs instruments» tēmas autora darbam - ābeļu zaru apzāģēšana.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
1 stundu atpakaļ, e = d teica:
2020.01.9. , 10:11, oxx teica:

Nav paredzēts iet mežā un gatavot malku ziemai, tik cik apzāģēt augļukokus, pa retam kādu nokritušu koku atzarot un sagarināt.

Atgādinājums spriedelētājiem, kādai vajadzībai zāģis nepieciešams

vispār jau augļu koki ir jākopj katru gadu, un nekādu zāģi nevajag, ir speciāli instrumenti šim darbam

https://www.fiskars.lv/produkti/darza-darbi/zargriezi

Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , e = d teica:

Pāris gudrinieku, kuri tādus nekad rokā nav turējuši, ar veca komunista pārliecību mauc savu par citiem verķiem

Citi gudrinieki meklē, ka tik ko jaunāju nopirkt, jo tas tak ir progresīvi un moderni. Tagad tak topā viss elektrisks un uz akumulatoriem. Pofig, ka ir kas  jau pārbaudīts sen pierādijis darbotiesspēju. Es jau iepriekš teicu, gan jau namdarim, lai nozāģētu spāres galu, akumulatora ķēdes zāģis ir kā kulaks uz acs.

 

Pirms 10 minūtēm , alusbundza teica:

vispār jau augļu koki ir jākopj katru gadu, un nekādu zāģi nevajag

Tas ir vispareizākais variants, bet ja ābeles pavecas, zari nokaltuši, tad vajag kārtīgu motorzāģi. To sapratīs tikai tas, kurš ir vecu ābeli zāģējis.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tie Depo varianti aļa jasper edvard gardener and co ir riebīgi, šermuļi pārskrien pacilājot pie plaukta tos ķīniešus, tāds ir jānopērk un jāglabā kā kaimiņam aizdodamais zāģis.

 

Lētais gals no brendīgajiem motorzāģiem nav diži labāks, nu labi, ir jau.. bet tas tāpat nav tas gadījums, kur kā @Didzis teica - būs prieks visam mūžam. Nebūs, un ar garantiju.

 

Ko ta darīt? Ņemt mazo pro sērijas brendīgo motorzāģi pa 500+ EUR ar atlaidi? (atceramies ka jaunajiem zāģiem krietni vairāk sanāk sekot līdzi tehniskajam stāvoklim, kā vecajiem štiliem kovārņiem un džoņiem, kurus varēja šķūnīša stūrī nomest un nesatraukties).

 

pirms 2 stundām , Zin... teica:

Nopirkt jaunu akumulatoru reizi 5-10 gados jau nu gluži nav mirstamā kaite ? pieļauju, ka tikpat nauda aizietu benzīna motorzāģa apkopei

Tur jau tā lieta. Es godavārds autora vietā, priekš aprakstītās situācijas, ņemtu sakarīgu akumulatornieku.

 

Link to comment
Share on other sites

Visas vecās ābeles, kuras dārzā bija, nogāzu un sadalīju malkā ar elektrisko ķēdes zāģi. Vismaz 20 kokus. 

Zaru zāģēšanai vadus vilkt slinkums un tur lietoju Bosch AKE 30 Li.

Arī apses 8 metrīgas ar Bosch gāžu nost grāvmalā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ImissimI teica:

Tie Depo varianti aļa jasper edvard gardener and co ir riebīgi, šermuļi pārskrien pacilājot pie plaukta tos ķīniešus,

Nu nu! 

Pirmkārt ķīnieši nav jāpērk depo. Tam ir specializēti veikali. Es savējo pirku pie Ikšķiles, Elkšņiem.

Otrkārt nav no ķīnieša jāgaida profesionāla instrumenta sniegums! 

Bet savādāk, ja vajag pāris kokus gadā nozāģēt - ķīnietis ir kā kulaks uz acs! Skaidrs, ka ja ar ķīniešu zāģi aizies uz mežu, tad diez vai viņš pat 1 dienu izturēs.... 

Es ar savējo vasarā sazāgēju kādu steru resnu brusu, ko nevarēju uz ripzāģa uzcelt. 0 problēmu. 

Link to comment
Share on other sites

Par "ķīniešiem" - par zāģiem nezinu, bet:

* Jasper skrūvgriezis man kādus 5 gadus nokalpoja, pat pieriebās, ka nelūzt, jo rezultātā nebija īsti iespējas nopirkt normālu (jaudīgāku) skrūvgriezi, kuru varētu uzlādēt stundas laikā, nevis 5 stundās; pērn aķis izbeidzās - nomainīju celles uz VTC5, kas mētājās bez pielietojuma - strādā kā jauns, tikai ietilpība 2x lielāka nekā jaunam;

* Edward zāles pļāvējs izbeidzās pēc 2 gadu un 2 nedēļu lietošanas, bet nu mocīts tika ar 5x lielāku platību nekā tam pļāvējam pienāktos (pa 7-8 stundām bez apstājas katrā piegājienā) un nereti ar pāraugušu zāli; pareizāk sakot, izbeidzās nevis pļāvējs, bet gultnis piedziņas mehānismā - pašrocīgs remonts pāris eiro vērtībā un pļāvējs turpināja būt nenokaujams;

* kaut kāds lētā gala pļāvējs ar vadu (nu pats lētākais, kāds vien var būt) arī izrādījās nenokaujams, kaut arī uzglabāts tiek āra apstākļos; pat nevis kaut kādā nojumē, bet vienkārši iemests teritorijas stūrī nepļautā "zālē-līdz-viduklim" (arī ziemā).

 

Tai pat laikā ar John Deere pļaujamo ir šādas tādas ķibeles, kuru dēļ nākas zīlēt, ar kuru galu inženieri domājuši.

 

Ir jau tiem "Ķīnas brendiem" problēmas ar kvalitāti, bet nu kaut kā bieži sanāk uzrauties uz viņu ražojumiem, kas ir nenokaujami un/vai viegli labojami. Rezultātā gadiem ilgi nesanāk tikt pie 3x-5x dārgākas brendīgās mantas.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Labi, nestrīdēšos tālāk. Savas domas jau izteicu par oriģinālo tēmu.

 

Lietotu 560to husqvarnu no sludinājuma neiesaku pirkt. Atkarībā no veiksmes 100 - 250 EUR remontā diezgan droši, ka būs jāieliek, jo šie modeļi kādu laiku bija diezgan daudz brigādēm jājamzirgi.

 

Par zāģa glabāšanu - es pasāku divtaktniekiem bišķi ieliet Aspen degvielu un izrūcināt pirms ilgākas dīkstāves. (ķīnietim mēdz būt, ka eļļa jājauc 1:25, nevis 1:50, tā kā vispirms jāpārbauda vai drīkst liet tādu). Darbam iejaucu pats.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , binary teica:

Edward

Paziņa nopirka šī zīmola 18V akumulatora urbi. Gadījās nedaudz palietot. Nu jauda ta būtu, bet. Bremzei ir aizture. Atlaid pogu, bet tas krāms vēl izveic dažus apgriezienus pilnā hodā un tikai tad apstājas. Lai ar tādu jebkādas skrūves skrūvētu - ir sevi ļoti jānemīl.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , ImissimI teica:

Lietotu 560to husqvarnu no sludinājuma neiesaku pirkt. Atkarībā no veiksmes 100 - 250 EUR remontā diezgan droši, ka būs jāieliek, jo šie modeļi kādu laiku bija diezgan daudz brigādēm jājamzirgi.

 

Jā, man ir lietots xp sērijas husis. Pēc simptomiem izskatās cilindra/virzuļa grupa jāmaina. Izmaksas tādas, ka pa par to piķi var vismaz 3 jaunus ķīniešus nopirkt....  

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , ImissimI teica:

Lietotu 560to husqvarnu no sludinājuma neiesaku pirkt.

It nemaz neorientējos motorzāģos, ar to linku gribēju teikt vien to, ka lietoti zāģi lombardos mētājas un tur varētu būt arī kaut kas prō. Kā ar stāvokli - varbūt tāpat kā ar rokas elektroinstrumentiem lombardos, kuriem bieži cena ir puse..divas trešdaļas no jauna cenas par stipri padzīvojušu, ko nevarētu saukt par spīdošu dīlu, bet gadās arī ļoti dzīvi par labu cenu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 19 stundām , Ronalds teica:

Jā, man ir lietots xp sērijas husis. Pēc simptomiem izskatās cilindra/virzuļa grupa jāmaina. Izmaksas tādas, ka pa par to piķi var vismaz 3 jaunus ķīniešus nopirkt....  

Paskaties angļu ebay. Es nopirku 142 husim grupu pa 30 EUR (ne ķīnietis, itāļu ražojums ar nikosil pārklājumu cilindram). Oriģinālais variants tiešām kosmosu maksāja.

Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , Insekc teica:

Paskaties angļu ebay.

XP sērijai citas cenas. Lētākie varianti no aliexpress ap 150 EUR. + darbs. Pašam nomainīt būs švaki - vajag pāris specinstrumentus, kuru man nav.... 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Arnis2002 teica:

Googles tante saka, ka tas zīmols dzīvo PRC.

Jāprasa tirgotājam vai cilindram ir nikosil pārklājums.

ebay un ali tirgo ķīniešus arī bez pārklājuma. Alu cilindrs bez pārklājuma der tikai "na prodažu".

Bet ebay var atrast arī angļu, īru tirgotājus, kuri par samērīgu ciparu tirgo kvalitatīvus aftrmarket. Es nopirku itāļu ražojumu, paskrāpējot likās, ka kkāds pārklājums cilindra iekšpusē ir. Pagaidām viss OK.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Arnis2002 teica:

kas ir šis?

krutka?

Vaitad lasīt nemākam, ceturtajā apraksta rindā rakstīts

 Non original replacement part

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...