Jump to content

Kādu 200-400 EUR telefonu šobrīd ņemt, kurš nepārvērtīsies par ķirbi vēl dažus gadus?


Recommended Posts

No citas puses, max jaunākā Android versija nav pašmērķis.

 

Svarīgi ir tas, lai arī pēc x gadiem uz tā telefona var uzlikt kaut kādu lietotni, ja ievajagās (lietotājam ir bijis frustrējošs atgadījums, kad viņš nav varējis uz esošā telefona, pārāk vecas Android versijad dēļ, uzlikt kādas avio sabiedrības iečekošanās lietotni).

Cik veca ir vecākā Android versija, kādu šobrīd pieprasa vairums lietotņu plejstorā?

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , 138 teica:

Cik veca ir vecākā Android versija, kādu šobrīd pieprasa vairums lietotņu plejstorā?

Ieej play veikalā un apskaties , kurai aplikācijai  interesē

Link to comment
Share on other sites

Bet nav kaut kāda "grīda", ko pieprasa plejstōrs - ka lietotnes izstrādātājam būs darīt tā,  ka lietotne atbalsta android versiju ne vecāku par tādu un tādu?

Link to comment
Share on other sites

Kāda tad galu galā ir Android One un ne-One androīdu apdeitojamības ilgmūžība salīdzinājumā ar aifoniem?

Es neteiktu, ka man patīk, kāda tā ir aifoniem, bet vai ticēt internetiem, kas saka, ka (vismaz ne-One) androīdiem ir daudz sliktāk?

 

Ir kādam personīga pieredze tipa "Nopirku 2012. gadā samsung / cita brenda ne-AndroidOne / jebkāda brenda Android One flagmani, tas pārvērtās par ķirbi ____. gadā, sieva/draugs 2012. gadā nopirka jaunāko aifonu, tas pārvērtās par ķirbi ____. gadā" ?

Link to comment
Share on other sites

ņem podzinieku, man ir  1999.gada siemens un iedomājies pat strādā vēl ?  un nav ķirbis

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , kaads teica:

ņem podzinieku

Šoreiz nederēs, jo

pirms 10 stundām , 138 teica:

Lietotāja vēlmes:

(..)

ir jēdzīga diktofona lietotne
(..)

kamera

un tīmeklis tiek pārlūkots, ēpasti tiek lasīti un atbildēti, whatsapp tiek lietots, un

pirms 2 stundām , 138 teica:

lai (..) var uzlikt kaut kādu lietotni, ja ievajagās (lietotājam ir bijis frustrējošs atgadījums, kad viņš nav varējis uz esošā telefona (..) uzlikt kādas avio sabiedrības iečekošanās lietotni).

 

 

Pirms 9 minūtēm , kaads teica:

1999.gada siemens

starp citu - kurš?

šis?

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , 138 teica:

Šoreiz nederēs, jo

tīmeklis tiek pārlūkots, ēpasti tiek lasīti un atbildēti, whatsapp tiek lietots

KaiOS podziņnieks ar to tiek galā. Plus papildus ir google kartes. :) Arī austiņu ligzda ir un FM radio ir (atšķirībā no vairuma aktuālo flagmaņu). Vienīgi par kameru, kamera ir, bet gaužām niecīga.

  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

Tā, vēl viens perverts atnāca :king2:

Khkhm, KaiOS podziņnieks netiks galā ar, piemēram

pirms 3 stundām , 138 teica:

uzlikt kādas avio sabiedrības iečekošanās lietotni

Labi, šis nav topiks par podziņniekiem, okē?

 

Fundamentālais jautājums ir:

1 stundu atpakaļ, 138 teica:

Kāda tad galu galā ir Android One un ne-One androīdu apdeitojamības ilgmūžība salīdzinājumā ar aifoniem?

 

Link to comment
Share on other sites

iPhone kkaa tā ilgmūžība vienmer ir bijusi labāka (izņemot laikam iPhone 5c)

 

Android imho var rēķināties ar 3 gadiem normālu darbību ja telefons vidējā/resnā galā

Viens ir, ka atnāk apdeiti, otrs ir vai telefons spēj vairs vilkt aplikācijas un to apdeitu

 

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps
Pirms 47 minūtēm , Zin... teica:

izņemot laikam iPhone 5c

Kas vainas iPhone 5? Tas ir 2012. gada telefons, ko vēl ar vien bez bēdu lieto ļoti daudz cilvēku un pat netaisās mainīt. Un, ja maina, tad uz 2016. gada iPhone SE, kas ir pēdējais lietojamais iPhone, un vēl ar vien tiek pilnībā atbalstīts.

 

Pirms 45 minūtēm , Zin... teica:

Viens ir, ka atnāk apdeiti, otrs ir vai telefons spēj vairs vilkt aplikācijas un to apdeitu

Ko tad tas "vairs nespēj pavilkt"? Liela daļa Android hlamu vienkārši paliek lēni, kad ir aizpildīta lielākā daļa flash atmiņas, bet tam nav sakara ar programmatūras versijām.

 

https://www.androidauthority.com/nokia-updates-1019187/

https://www.gsmarena.com/here_are_the_nokia_phones_that_will_get_android_10_nokia_8_is_missing_from_the_roadmap-news-38825.php

Android pasaulē Nokia un Samsung ir vienīgie, kas vispār kaut ko atbalsta. Pārējie pārsvarā pasūta gudri izrunāties, ja ne uzreiz, tad pāris mēnešu laikā. Un no šiem diviem Samsung piebāž OS ar bloatwari, bet Nokia ir tīrs Android. Ja vajag ilgtermiņā normālu telefonu, tad izvēle ir acīmredzama, bet, ja galvenais ir skaitīt MHz un Mpix, tad jāskatās uz citiem ražotājiem.

 

Aplikācijām lielākajai daļai minimālā prasība ir Android 4.4, bet tas tagad sāk mainīties uz 5.0.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Inspektors Caps teica:

Kas vainas iPhone 5

iPhone 5s ir ok, bet 5 jau nu netiek atbalstīts labu laiku

 

Pirms 3 minūtēm , Inspektors Caps teica:

Ko tad tas "vairs nespēj pavilkt"? Liela daļa Android hlamu vienkārši paliek lēni, kad ir aizpildīta lielākā daļa flash atmiņas, bet tam nav sakara ar programmatūras versijām.

Nu bija man Nokia 3, pirmais gads bija ok, vēlāk, programmas paliek arvien rijigakas + Android apdeiti nāca, telefons kļuva arvien neciešamāks un neciešamāks... it īpaši messanger (zinu tavu nostāju pret soc tīkliem, bet man messanger ir kvai darbam vajadzīgs) Tiesa, apdeiti tiešām nāca regulāri.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , Zin... teica:

vai telefons spēj vairs vilkt aplikācijas un to apdeitu

Nu šis gadās arī aifoniem.

 

Pirms 38 minūtēm , Zin... teica:

izņemot laikam iPhone 5c

5c ir bijis vienīgais "aifons priekš trū bomžiem", kuram iznākšanas brīdī ir iepriekšējās paaudzes iekšas (iznāca reizē ar 5s, iekšas kā 5).

Ar citiem "budžeta" aifoniem bija drusku citādāk, SE iznāca kādu pusgadu pēc tobrīd aktuālā "īstā" aifona 6s, ar viņam identisku CPU utjpr., bet pusgadu pirms 7; 8<->X un XS<->XR ir vienādi CPU, rams tik atšķiras, bet galveno atšķirību cenā un pozicionējumā uztaisa displejs un citi šika elementi.

Viena paziņa arvien lieto 5c, būs jāapjautājas, kā tas krāms jūtas pēc pēdējā apdeita, ja ir apdeitots.

 

Pirms 6 minūtēm , Inspektors Caps teica:

iPhone SE, kas ir pēdējais lietojamais iPhone, un vēl ar vien tiek pilnībā atbalstīts.

Bet cik ilgi vēl? Es arī drusku vairos savam likt virsū trīspadsmito, bet varbūt vajag - ejnusazini, varbūt tā būs pēdējā iOS, ko viņš normāli kustinās, un pienāks brīdis, kad vecākā iOS, priekš kuras kaut ko varēs dabūt apstorā, būs trīspadsmitā, bet tajā brīdī aktuālā iOS un tātad vienīgā, uz ko iespējams apdeitoties, būs četrpadsmitā vai piecpadsmitā, ko uz SE nevarēs uzlikt.

 

Pirms 8 minūtēm , Zin... teica:

5 jau nu netiek atbalstīts labu laiku

Nevar uzlikt iOS 13 vai nenāk sekjuritī pači arī uz vecas iOS?

Link to comment
Share on other sites

Inspektors Caps

iPhone 5 un 5C ir ar iOS 10.3 no 2017. gada, kas vēl ar vien ir pilnīgi normāli lietoajams. Un tie vienalga ir gandrīz 5 gadi atbalsta, kas nav salīdzināms ar Android haosu. Pie tam... interesanta nianse!

 

Pirms 10 minūtēm , Zin... teica:

pirmais gads bija ok, vēlāk, programmas paliek arvien rijigakas + Android apdeiti nāca, telefons kļuva arvien neciešamāks un neciešamāks

Tā galīgi pa lielam - ir kāds Android telefons, kuram tā nav? :D Nu, dārgajiem ar lieliem flash varbūt nav tik izteikti...

 

Pirms 11 minūtēm , Zin... teica:

zinu tavu nostāju pret soc tīkliem

Oho, es gan tādu nezinu, jo man tādas nav. Nostāja gan ir pret cilvēkiem, kuri tur dzīvo, atskaitās un fotografē ēdienu... Un vēl ir nostāja pret Microsoft padebīleņiem, kuri iznīcināja Skype, un arī pret WhatsApp/Facebook ne mazākiem debīleņiem, kuri nespēj savus komunikācijas rīkus uztaisīt lietojamus un izvērst uz visām platformām...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , 138 teica:

Nevar uzlikt iOS 13 vai nenāk sekjuritī pači arī uz vecas iOS?

Pēdējais iOS priekš iPhone 5 ir iOS 10

 

Priekš 5s ir iOS 12

 

 

Principā rezumē tāds, ka support ilgāks būs Apple, grozi kā gribi, jo tomēr viena sistēma viens dzelžu ražotājs, mazāk čakara optimizēt un "visiem izpatikt"

Labots - Zin...
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Inspektors Caps teica:

Aplikācijām lielākajai daļai minimālā prasība ir Android 4.4, bet tas tagad sāk mainīties uz 5.0.

Kas nozīmē, ka ar 9.dajebkas plejstors būs pieejams no šī brīža vēl gadus četrus toč, bet galvenais risks android telefonam kļūt nelietojamam ir visādu apdeitu bloats?

Bet kā tas apdeitu bloats izpaužas? Jūs runājat par aplikācijām vai par OS? Lietotnēm nevar tos auto apdeitus atslēgt?

Nav tā, ka Android One trubām tas viss ir mazliet labāk?

 

Mans SE aifons ik pa laikam man saka, ka var apdeitoties uz jaunāko iOS, es viņam saku nē, paldies. Lietotnēm, izņemot adblokeriem, auto apdeitus esmu izslēdzis. Dažas gan pamanās tikuntā mainīt izskatu un funkcionalitāti, konkrēti suka šazāms, un suka whatsaps, kurš pirms dažām nedēļām sāka rādīt to sūdaino feisbuk bedžu, uz kuru man ir jāskatās kādas desmit sekundes pirms es tieku pie saviem čatiem. :butcher:

Ja man būtu Wāze, varbūt arī tai es neslēgtu nost apdeitus.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , Zin... teica:

mazāk čakara optimizēt un "visiem izpatikt"

Šo varētu teikt arī par Android One, ne tā?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , Zin... teica:

support ilgāks būs Apple, grozi kā gribi

Tikai - ko ar ko salīdzinot?

 

Man tad nu izskatās, ka šobrīd:

pērkot aifonu par EUR 800..1000.. (XR, XS, 11), viņš būs pilnvērtīgi lietojams kādus gadus piecus; androīds par tādu cenu - visticamāk, ka mazāk;

pērkot kaut ko par ap EUR 500 - aifons astotais arī varbūt dzīvos ilgāk nekā viņam līdzīgas cenas androīds;

pērkot kaut ko par EUR 300..400, tātad aifons septītais, nu uz gadiem trim var rēķināties, androīdam par tādu cenu (Xiaomi Mi 9, piemēram) - visticamāk, tāpat;

pērkot aifonu par EUR 200..300 (SE/6s) - kādi divi gadi, androīdam par tādu naudu, visticamāk, tāpat.

 

Ne tā?

Link to comment
Share on other sites

Iesaku vecāku par 7to vairs neskatīties...

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , 138 teica:

pērkot aifonu par EUR 800..1000.. (XR, XS, 11), viņš būs pilnvērtīgi lietojams kādus gadus piecus;

Ja nesasitīsi...

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

KinDzaDza

Pēdējā laikā lietoju tikai Xiaomi ražojumus un mainu tos ik pa ~ 2 gadi un neraudu ka dārgi!

Bija Note 3 Pro, Note 5 Pro, tagad Mi 9 Lite.

Visi maksājuši ~ 150,- līdz 190,- EUR pirkuma brīdī.

Visi strādājuši nevainojami.

 

p.s. Patīk MIUI saskarsme!

https://en.miui.com/

 

Labots - KinDzaDza
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , KinDzaDza teica:

mainu tos ik pa ~ 2 gadi

Maini tikai tāpēc, ka kāpēc gan ne, vai tāpēc, ka ap to brīdi izbeidzas atbalsts uz jaunāko droīdu un pārstāj strādāt nevainojami?

 

Pirms 15 minūtēm , KinDzaDza teica:

Note 3 Pro

Tāds ir eksistējis? Es savā internetā atrodu Redmi 3 Pro un Note 3, bet ne Note 3 Pro, varbūt man nepareizs internets.

 

Un ja precīzāk, tad Note 5 Pro vēl gads nav riņķī, un Mi 9 Lite maksā 300 :)

Link to comment
Share on other sites

KinDzaDza

1) Mainu tāpēc, ka iznācis labāks modelis par to pašu naudu. Atbalsts nav pazudis un strādā joprojām.

2) Jā, kļūdijos - Tev taisnība - redmi 3Pro.

3) Mi 9Lite - 190,- eur

image.png.5419f6ca3f6ff186288a5e41f6aec219.png

Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , KinDzaDza teica:

p.s. Patīk MIUI saskarsme!

https://en.miui.com/

Par šo es varu piekrist par 90%. Nesen gan pie lietotnes instalācijas redzēju booking.com reklāmu :(

 


@138, Redmi Note 8 Pro arī nav ne vainas - nebūs gan AMOLED, bet gan gana spožs IPS.

Maksā nedaudz virs 200 EUR, bet, ja salīdzina ar to pašu ieteikto Realme X2, tad zaudē (knapi) tikai kameru departamentā: https://www.gsmarena.com/redmi_note_8_pro_vs_realme_x2-review-2051p8.php

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , KinDzaDza teica:

iznācis labāks modelis par to pašu naudu

nē, tā jau ir cita nauda


Pirms 3 minūtēm , KinDzaDza teica:

Mi 9Lite - 190,- eur

это где

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , itanium teica:

EUR, bet, ja salīdzina ar to pašu ieteikto Realme X2

Amoled vs LCD, super fast charge, ērtāks pirkstu nospiedumu lasītājs ?

 

Bet nu ok, viss atkarājas no cenas

Link to comment
Share on other sites

али экспрэс нэдэр, ваяг Рига. Рига макса триссимтс. кас нав проблэма, виенкарши тие ир триссимтс, нэвис дивсимтс.

 

атгриежотиес пие извэлэс старп андроиду ун айфону - варэту бут, ка то вислабак ракстуро шис:

 

1930 год. Рабинович приходит к ребе.
— Ребе! Меня заставляют вступить в колхоз, а я не знаю: вступать или не вступать?
В этот момент вбегает невеста, отталкивает Рабиновича, обращается к ребе:
— Скорее! Я прямо со свадьбы! Сегодня первая брачная ночь! Ребе, скажите, мне в рубашке ложиться или без рубашки?
— В рубашке или без рубашки, все равно тебя выебут… Кстати, Рабинович, это ответ и на ваш вопрос.

Link to comment
Share on other sites

Ja budžets būtu 500, tad šobrīd sanāk Samsung Galaxy S10e no Bites - tam kā flagmaņa express versijai ar pietiekamu procesoru varētu ilgi būt atjauninājumi.

Ja uz 300..400, tad Xiaomi Mi 9-tie/Pocophone F1 gan jau tiks ilgi uzturēti kā labs budžeta variants.

 

iOS diezgan agresīvi sākuši griezt nost suportu vecākām iOS versijām, jo "tāpat neviens nelieto".

Es to redzu pēc kolēģiem, kas iOS programmē - "ā, mēs atmetām iOS 11 suportu", kamēr Android joprojām Android 4.x pagaidām vēl suportē, jo man tas baigi ēst neprasa. 

image.png.9f5b4301fa99082459da7f3a311a0cb7.png

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Zin... teica:

Amoled vs LCD

Konkrētā gadījumā blāvs AMOLED, kas varētu sagādāt problēmas saules gaismā, vs spožs (600+nit) IPS LCD. Protams, AMOLED bilde būs sulīgāka utt.

Bet, jā, šo iesaku kā alternatīvu Realme X2 tieši cenas dēļ.


Pirms 15 minūtēm , Zin... teica:

ērtāks pirkstu nospiedumu lasītājs

Strīdīga tēma. Man mana Mi 9 zemstikla ne pārāk patīk :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , usver teica:

iOS diezgan agresīvi sākuši griezt nost suportu vecākām iOS versijām, jo "tāpat neviens nelieto".

Nu jo vnk tā arī ir, ka neviens nelieto, ja iznāca uz iPhone (ieliec ciparu šeit) iOS versija, tad absolūti lielākā daļa viņu arī uzliks pasaulē un vecā versija vairs nebūs aktuāla. A Android gadījumā pat vienam telefona modelim dažādās valstīs var būt dažādas Android versijas dēļ support ātruma. Nemaz nerunājot par dažādiem telefona modeļiem

 

Bet tā @138 tu tagad principā gribi 100% apliecinājumu tam, ka telefons griezīsies stabili 5 gadus... Nu nesolīs neviens te to, neesam pareģi. Tā kā īpašniekam jaunajam nāksies vien pašam riskēt un pirkt. Ābols būtu lielākā garantija, bet ābols arī maksā attiecīgi. Un nav teikts, ka tiešām šī 5 gadu laikā telefons netiks sasists, pazaudēts, nozagts etc.

Link to comment
Share on other sites

Man jūsu problēmas :D .  Pašam tagad arī jādomā par trubas maiņu, bet citā sakarā. Ir iegādāts video stabilizēšanai Zhiyun verķis. Laba manta, pamatopcijas labi strādā, bet ir vēl vairākas (sekošana konkrētam objektam, timelapse, u.t.t.) kuras var vadīt tikai no mobilā. OK, ir Sony, bet atkal - tikai dažas opcijas, pilnvērtīgam darbam (piemēram, lai redzētu filmējamo bildi mobilajā) der tikai kāds no šiem, pie tam zināms, ka softiņš izstrādāts priekš ābola un tikai tad pielāgots atsevišķiem android. Nu lūk, dilemma, piemeklēt kādu android verķi no saraksta (pirmo reizi par daudziem dzirdu), vai sākt grauzt ābolus (it kā nav mana reliģija). Apsveru domu paņemt kādu lētu, lietotu ābolu tikai šim darbam, bet viss pārējais ar kādu android verķi.

 P.S.

Jā, runa par bildē redzamo komplektu, vadāmība tikai no mobilā, sony rāda melnu laukumu ar tikai dažām opcijām.

ZHIYUN_CRANE_PLUS_06.thumb.png.262fa5afcabd4309264e6a5123c2cf3a.png

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , usver teica:

iOS diezgan agresīvi sākuši griezt nost suportu vecākām iOS versijām

Sākuši? Vai tad kādreiz tas atbalsts ir bijis ar lielāku asti nekā tagad?

Un vai nevarētu būt tā, ka griež nost nevis tādēļ, ka developeriem slinkums, bet tādēļ, ka (sekojošais ir mans pieļāvums, nevis fakts) apple viņiem pieprasa, ka lietotne, lai tā varētu atrasties apstorē, nedrīkst atbalstīt vecāku iOS par tik un tik?

Gūgle tā nedarītu, jo

Pirms 7 minūtēm , Zin... teica:

pat vienam telefona modelim dažādās valstīs var būt dažādas Android versijas dēļ support ātruma. Nemaz nerunājot par dažādiem telefona modeļiem

..un trešās pasaules valstīs varētu būt daudz cilvēku ar vecām androīd trubām.

 

Es tikko paskatījos apstorē dažas random lietotnes, no tām ko paskatījos šobrīd ir pus uz pus kas atbalsta 10.0 un kas atbalsta 11.0, retas atbalsta 9.0 vai 9.3

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , raiviic teica:

Apsveru domu paņemt kādu lētu, lietotu ābolu tikai šim darbam, bet viss pārējais ar kādu android verķi.

Tā aplikācija SIM karti prasa? Ja neprasa, var nopirkt ābolu tās aplikācijas lietošanai, ja ābols neiepatiksies kā telefons, turpināsi lietot esošo telefonu, no tā šārēsi tīklu uz ābolu, kad vajadzēs aplikācijai.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...