Jump to content

Cieto disku ātrdarbības testu rezultāti.


artissco
 Share

Recommended Posts

Pirms 3 minūtēm , marrtins teica:

Skaties RAW kolonnu, pārējo vari ignorēt.

Ā labi, tie old age un pre fail ir nevis statusi, bet statusi tipi 🤦‍♂️, es šodien neesmu pārāk gudrs.

 

Pirms 5 minūtēm , marrtins teica:

maza uptime un read / write

Cik skaitās daudz?

Link to comment
Share on other sites

Daudz 40000 būtu jau labi lietots, bet ne miris

 

Read no firmas ir atkarīgs un SSD uzbūves

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , 138 teica:

kas šobrīd ir jēdzīgākie budžeta SSD Latvijas tirgū

Nu par lētā budžeta nemācēšu teikt, es gan savām, gan klientu kastēm lieku Samsung (klientiem EVO, savām Pro:biggrin:), bet pēdējā laikā arī WD zilos, kam cenas tomēr garšīgākas. Par Adata arī nekas slikts nav dzirdēts, bet nav mēģināts.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , 138 teica:

Cik skaitās daudz?

Kā kuram lietotājam un kā kuram diskam :D Diskam, pēc specenes, piemēram, vajadzētu atrast cik aptuveni ir paredzēts rakstīšanas. Pēc tā arī aptuveni var mēģināt izrēķināt (diez vai tas būs pat tuvu taviem ~4TB)

 

Piemēram, manam SSD uptime un rakstīšanas / lasīšanas ~5x.

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , marrtins teica:

diez vai tas būs pat tuvu taviem ~4TB

Tas viss stāsts jau bija nevis par 4TB, bet par 120GB SSD.

Link to comment
Share on other sites

 

Hei, bet atgriežoties pie mana sākotnējā jautājuma:

2021.09.7. , 02:51, 138 teica:

Mani nedaudz izbrīna, ka lētākie plikie 3.5", piemēram WD Blue, ir tādās pašās cenās, ~80EUR, kā lētākie ārējie 2.5". Kā tā?

Vai man neiespringt un ņemt kādu no lētākajiem 2.5" ārējiem

 

Es vienmēr esmu domājis, ka 3.5" hdd ir labāks P/P un cena/ilgmūžība nekā 2.5". Nu kādreiz tā taču bija, vai ne? Vai šajā kaut kas ir būtiski mainījies, tīri mārketinga vai kaut kādu tirgus apstākļu dēļ (ne jau ka ražošanas tehnoloģijas tagad ļautu mazākus diskus uzražot labākus nekā lielākus, fiziku neapmānīsi)?

Vai ir kaut kādā mērā gudri vai negudri 4..5TB 80...100 eur budžetā ņemt nevis 2.5" ārējo bet gan pliku 3.5" piemēram WD Blue un likt viņu kastītē?

Ņemt pliku 2.5" un likt kastītē arī būtu izskatāms variants, bet izskatās ka 4..5TB tādus necik daudz neražo, WD Blue lielākais 2.5" ir 2TB (WD20SPZX), WD Black lielākais ir 1TB, sīgeitam ir 4TB (ST4000LM024) un 5TB (ST5000LM000) bet tie ir jau ~120...130+ EUR, ir vērts?

Gatavs ārējais 3.5", piemēram STEB4000200, protams, arī variants.

 

Kurš no variantiem - pliks 2.5" plus kastīte, pliks 3.5" plus kastīte, gatavs ārējais 2.5", gatavs ārējais 3.5" - ir labākais P/P šajā gadā?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , 138 teica:

Kurš no variantiem

Kā es darītu:

atvērtu @zedsdoto blackblaze linku, pastītos, kuri HDD izskatās cerīgākie (šķiet HGST) un ieliktu kas... NASā! NASu taisītu, piedrāzt kastītes muahahaha!

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , ruukjis teica:

atvērtu @zedsdoto blackblaze linku, pastītos, kuri HDD izskatās cerīgākie

Ne tas links, ne jūzerbenčmārk kom man diemžēl nekādi nepalīdz salīdzināt plikus hdd ar gataviem ārējiem jo infa par to kāds disks stāv iekšā kurā ārējā izskatās labi noslēpta.

 

Pirms 5 minūtēm , ruukjis teica:

un ieliktu kas... NASā! NASu taisītu, piedrāzt kastītes muahahaha!

Man nav dzīvē gadījies ne uz vienu NASu tuvāk par 10m paskatīties.

Ar ko NAS ir labāks par kastīti, ja es netaisu RAIDu? Nojaušu, ka ar to, ka komutējams ar tīkla vadu, pa kuru baiti laikam skrien ātrāk nekā pa USB :)

Ar ko vēl?

Link to comment
Share on other sites

2021.09.7. , 09:41, zeds teica:

No 4TB diskiem tur ir tikai četri modeļi, citus acīmredzot Backblaze neizmanto savos datu centros, vai es pareizi pieņemu, ka diski kurus neizmanto datu centros ir nelabāki par diskiem kurus tur izmanto? :)

Un no šiem četriem, vismazāk feilojušie HMS5C404ALE640 un HMS5C404BLE640 Latvijā acīmredzot nav pieejami, atliek tikai ST4000DM000, tātad viņš būs a#ujennāks par jebkuru kurš nav tajā sarakstā?

Link to comment
Share on other sites

nu BB 4TB jau sen kā vairs jaunus iekšā neliek, tā kā tie, kas tur ir pieminēti, būs aizvēsturiski modeļi.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , 138 teica:

Tas ir jpg fails, kurš pirms tam bija nolasāms.

  

pirms 3 stundām , 138 teica:

bet parasta biuža no internetiem.

 

pirms 3 stundām , marrtins teica:

Nē nu tīri interesei - vai tas ir koruptēts fails vai vienkārši neatbilstošs formāts...

 

Un kas ja atver file text editorā? Man kautkāda 99.9% aizdoma ka tur būs HTML 😂

 

0x3c 0x68

 

Labots - AndrisBB
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , AndrisBB teica:

Un kas ja atver file text editorā? Man kautkāda 99.9% aizdoma

Es jau gribēju atbildēt kaut ko rupju, bet ziņkārības pēc tomēr izdarīju kā teici, un...

<html>
<head><title>504 Gateway Time-out</title></head>
<body>
<center><h1>504 Gateway Time-out</h1></center>
<hr><center>nginx</center>
</body>
</html>

 

Nu ko, paldies par labām ziņām par manu ssd.

 

Hmmm tātad man šī bilde ko, es esmu seivojis no internetiem, pa ceļam no internetiem ir iztaimautojusies, un tā arī visa bēda?

Jo turpat blakus man ir cits jēpegs tai pašā brīdī seivots no tās pašas lapas, kurš tiešām ir bilde.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , 138 teica:
pirms 3 stundām , marrtins teica:

diez vai tas būs pat tuvu taviem ~4TB

Tas viss stāsts jau bija nevis par 4TB, bet par 120GB SSD.

, kuram ierakstīti ~4TB :D

 

1 stundu atpakaļ, 138 teica:
<head><title>504 Gateway Time-out</title></head>

Nu re - neatbilstošs formāts :lol:

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , 138 teica:

Kurš ... ir labākais P/P šajā gadā

Man īsti netop skaidrs, kāpēc tu tik ļoti esi uzsēdies uz performanci mehāniskajiem diskiem, turklāt tādam, kurš primāri tiks izmantots kā arhīvs? :) To dažu iops atšķirība tev tak neko nedos. Sūtīt pa USB vai tīklu - arhīvam arī tas nav fundamentāli svarīgi (spec. dažiem: USB3 vai vismaz 1Gbps nets). Ilgmūžībai vari paskatīties to iepriekš ielikto linku uz statistiku un/vai izvēlēties disku ar ilgāku garantiju.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
pirms 3 stundām , 138 teica:

pliks 2.5" plus kastīte, pliks 3.5" plus kastīte, gatavs ārējais 2.5", gatavs ārējais 3.5"

Gatavs ārējais var izrādīties bumba ar laika degli, ja tur USB kontrolieris būs integrēts diskā.

Tad Tev, kontroliera nosprāgšanas gadījumā, nebūs iespēja disku izņemt un piespraust pie datora.

Ir bijuši tādi gadījumi.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , 138 teica:

Hmmm tātad man šī bilde ko, es esmu seivojis no internetiem, pa ceļam no internetiem ir iztaimautojusies

Kāds tad šai paplašinājums? Iespējams, pietiks nomainīt uz jpg, jo ir gadījies šādi darīt ar  novilktu kā php.

Link to comment
Share on other sites

Es ņemtu atsevišķi HDD un kastīti (nevis slēgto kasti, bet tādu kurā HDD var ielikt - gan 2.5, gan 3.5")/vai adapteri HDD pieslēgšanai izmantojot USB, vēlams USB3. 

Ja adapters nosprāgst - nopērc citu un atkal ar HDD vari darboties. Tieši adapteris/kastīte arī būs lētākā daļa. 

Protams, ar HDD šādā variantā ir jādarbojas uzmanīgi, kā nekā visai maigs mehānisms. Kā arī labāk visu turēt uz vairākiem ārējiem HDD un tos turēt dažādās vietās. 

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Man ir šāds risinājums korpusā. Šad un tad vajag diskus pieslēgt, arī savam off-line backupam (hmm, jāuztaisa pie reizes). Mega ērti - spraud disku pa tiešo, 2.5" vai 3.5":

sata-top.jpg.596cca0f80732b90f2cc7429c898cbe6.jpg

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , raiviic teica:

Kāds tad šai paplašinājums? Iespējams, pietiks nomainīt uz jpg, jo ir gadījies šādi darīt ar  novilktu kā php.

Viņam jau otrādāk, noseivojis HTML ar .jpeg galā un tad brīnās ka neko nerāda.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Stepselis

WD vairāk, jo no Seagate izvairos jau sen.

Un vienalga tie sprāgst!

WD izbeidzas ļoti reti. Man pat ir diski, kas strādā jau vairāk kā 110t stundas.

Labots - Stepselis
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Stepselis

WD Blue es neņemu, zaļais neder kā sistēmas disks, ar pārējiem viss kārtībā.

Par ST modeļiem neko nezinu, nepatīk man tie.

 

Labots - Stepselis
Link to comment
Share on other sites

Pirms pārgāju uz SSD, diezgan ilgi lietoju tikai WD Black. Kaut kad aizvēsturē bija arī viens zaļais, datiem, bet kaut kā aizdomīgi trokšņains (kaut kur atvilktnēs vēl mētājas kopā ar 4 black. No Seagate turos pa gabalu.

Link to comment
Share on other sites

Nu arhīviem jau domāts ir Sarkanais, bet tavā gadījumā vai tev viņu vajag, jo viņam galvenais ir 24/7 un papildus atbalsts Raid komandām.

Drošībai ņemt Black, ātrums, apgriezieni un 5 gadu garantija.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , Stepselis teica:

WD Blue es neņemu, zaļais neder kā sistēmas disks, ar pārējiem viss kārtībā.

Nu mans jautājums bija par izvēli starp WD Blue un Seagate. Citas WD krāsas nav vēlamajā budžetā.

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
pirms 9 stundām , 138 teica:

Citas WD krāsas nav vēlamajā budžetā.

Nežņaudzies! Lai vēlāk nav jānožēlo. :yes4:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...