Jump to content

Cieto disku ātrdarbības testu rezultāti.


artissco
 Share

Recommended Posts

Šeit būs mans rezultāts' date=' vismaz pēc Burst Speed iekabina visiem RAID'iem, SATA II rullē :D[/quote']

 

SATA II? :roll: :shock:

Link to comment
Share on other sites

Paskatijos bildiites un palasiiju Juuusu bazas par tie piikjie grafikaa.

 

Paarsvaraa tie visi piiki ir taapeec ka testeets sys disks, jo hdTune teste hdd, bet OS pa vidam viskautko pieprasa no taa cietaa, nu un logiski, ka speed nokriit.

 

Lai tomeer notesteetu sys disku vajag to scan palaist vairaakas reizes [3 - 4] un Alt+Prt Sc [alt + printScreen]kad scan ir galaa, un peec tam saliidinaat vai tie piikji ir vienaa un tai pashaa vietaa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hdd.jpg

 

Uztrauc noslodze, petiju te visiem max 15% , bet man saadi..

 

Vai problemas ar HDD vai kur citur?

 

pedejaaa laikaa vispaar vis bremzeee, liidz ko HDD domaa

sistema.

Athlon 2500+

512 RAm

Link to comment
Share on other sites

Guest someonesick

ehh... tomeer nenocietos lai iepirktu divus SATA2 Hdd, bet panjeemu divus parastos SATA ar NCQ.... tatad testi

 

Pirmais ir mans vecais Seagate Baracuda 7200.7 SATA bez NCQ

18476.jpg

 

nu taa diezgan cieshami preiksh vecaas Baracudas....

 

Bet shitie ir mani jaunie Baracudas 7200.7 ar NCQ.... un RAID 0

18477.jpg

nju manupraat nava slikti... kaut arii peec Review skatoties jaunie Maxtori ieliek Baracudaam... bet man kautkaa vairaak Seagate pie sirds...

starpcitu... RAID nereaali spaarda... pirmo reizi tik aatri savaa muzaa esmu uzinstaleejis Windowzi... ka arii viss cits liedo tikpat aatri!!!! :D:)

Link to comment
Share on other sites

Nu re - es tach teicu, ka raid0 ir viena no paarsteidzoshaakajaam performances uzlaboshanas iespeejaam ;)

 

Welcome to the raid0 fan club :wink:

Link to comment
Share on other sites

Uztrauc noslodze' date=' petiju te visiem max 15% , bet man saadi..

Vai problemas ar HDD vai kur citur?

pedejaaa laikaa vispaar vis bremzeee, liidz ko HDD domaa

sistema.

Athlon 2500+

512 RAm[/quote']

Emm cilvēk mīļo... ir problēma ar HDD :roll:

Jamais tev šancē sliktāk kā ATA33 (8MB/s) ..

Kāds vads ira iesprausts jamam? vecais 40dzīslu ATA33??(nu tip CDROM vads)

Iekš bios ir atļauts ATA100? :roll:

emm kā tur bija ar to Enable DMA? :roll:

Vēl variants ka Cietnis mirst nost un vislaik kauko hardwariski mēģina izlabot... :roll: Ko rāda S.M.A.R.T ? (Ar aida32 vai Everest var apcholeet.. aa šitanī pašā HD Tune pie info vai health ar varēja laikam)

Link to comment
Share on other sites

Guest someonesick
Nu re - es tach teicu' date=' ka raid0 ir viena no paarsteidzoshaakajaam performances uzlaboshanas iespeejaam ;)

 

Welcome to the raid0 fan club :wink:[/quote']

tieshi taa ka tu teici... Var fanaatiski pirkt jaudiigus procesorus un aatrus RAMus, bet kameer tev nebuus RAID 0 tu to visu nevaresi pilnveertiigi izmantot...

starpcitu runaajot par RAIDiem... njaa, vakar man Raimiza paveestija par shaabrriiza Intel priekshrociibaam: Matrix Raid :D njaa Raid 0 aatrums un Raid 1 droshiiba... un tas viss tikai ar diviem HDD... nevis ka Raid 0+1 ar chetriem... :roll:

Link to comment
Share on other sites

tieshi taa ka tu teici... Var fanaatiski pirkt jaudiigus procesorus un aatrus RAMus' date=' bet kameer tev nebuus RAID 0 tu to visu nevaresi pilnveertiigi izmantot...

starpcitu runaajot par RAIDiem... njaa, vakar man Raimiza paveestija par shaabrriiza Intel priekshrociibaam: Matrix Raid :D njaa Raid 0 aatrums un Raid 1 droshiiba... un tas viss tikai ar diviem HDD... nevis ka Raid 0+1 ar chetriem... :roll:[/quote']

 

Nu Matrix Raid ir OK, bet tu jau nevari teiksim izmantot visus 160GB, piemēram, 80+80GB raid 0 un vienlaicīgi raid 1. Bet gan 40GB raid 1 un 80GB raid 0, piemēram.

Link to comment
Share on other sites

tieshi taa ka tu teici... Var fanaatiski pirkt jaudiigus procesorus un aatrus RAMus' date=' bet kameer tev nebuus RAID 0 tu to visu nevaresi pilnveertiigi izmantot...

starpcitu runaajot par RAIDiem... njaa, vakar man Raimiza paveestija par shaabrriiza Intel priekshrociibaam: Matrix Raid :D njaa Raid 0 aatrums un Raid 1 droshiiba... un tas viss tikai ar diviem HDD... nevis ka Raid 0+1 ar chetriem... :roll:[/quote']

 

Nu Matrix Raid ir OK, bet tu jau nevari teiksim izmantot visus 160GB, piemēram, 80+80GB raid 0 un vienlaicīgi raid 1. Bet gan 40GB raid 1 un 80GB raid 0, piemēram.

 

Leetaak ir panjemt 2x200GB nekaa 4x80 :O)

Link to comment
Share on other sites

Guest someonesick

tieshi taa ka tu teici... Var fanaatiski pirkt jaudiigus procesorus un aatrus RAMus' date=' bet kameer tev nebuus RAID 0 tu to visu nevaresi pilnveertiigi izmantot...

starpcitu runaajot par RAIDiem... njaa, vakar man Raimiza paveestija par shaabrriiza Intel priekshrociibaam: Matrix Raid :D njaa Raid 0 aatrums un Raid 1 droshiiba... un tas viss tikai ar diviem HDD... nevis ka Raid 0+1 ar chetriem... :roll:[/quote']

 

Nu Matrix Raid ir OK, bet tu jau nevari teiksim izmantot visus 160GB, piemēram, 80+80GB raid 0 un vienlaicīgi raid 1. Bet gan 40GB raid 1 un 80GB raid 0, piemēram.

 

Leetaak ir panjemt 2x200GB nekaa 4x80 :o)

zinu ka nevar visu izmantot... bet Gintam taisniiba... izdeviigaak ir... 8)

Link to comment
Share on other sites

Es jau nesaku par cenu, bet par to ka visu nevar izmantot :D

Arī troksnis no 4 diskiem ir lielāks kā no 2, bet vispār raid 1 mājas lietotājam man liekas retos gadījumos vajadzīgs.

Link to comment
Share on other sites

Guest someonesick
Es jau nesaku par cenu' date=' bet par to ka visu nevar izmantot :D

Arī troksnis no 4 diskiem ir lielāks kā no 2, bet vispār raid 1 mājas lietotājam man liekas retos gadījumos vajadzīgs.[/quote']

njaa... un 4 Hdd.. paskalji, bet veel tada lieta kaa dzese :) tur tak karstums arii buus kaa kraasniii... man tagad tiem trim HDD staav 120mm ventilators uz ~900rpm... un visi cietnji ~25-30 graadu robezaas, tikko ventilators tiek nonjemts-> 45 liidz pat 50+ graadi... njaa... cepeshkraasns

bet runaajot par Matrix Raid... buutiiba Miroringu tu vari uzlikt tikai piemeeram uz sisteemas partiiciju... nu kaadus 40Gb... paarejo var atstaat bez spoguljoshanas...? nju piemeram kautkaadu muljkiigu speelju instalaacijas un taada garaa...

nja naakoshais variants ir Matrix Raid uz SATA2 cietnjiem... jo manupraat Raptori neattaisno savu cenu un nosaukumu... ja saliidzina IMAGin Raptor Raid.. vieniiga buutiskaa aatruma izpausme ir random acces time... kursh vinjam ir 7,9ms... man tikai 12,6... bet Burst speed vinsh zaudee un Average Read ir tikai par kaadiem 15mb vairaak... un es domaaju ka SATA2 pilniibaa nositiis veli njemt Raptorus... jaagaida kamer Josi panjems otru cietni un jaaskataas kaa buus?

Link to comment
Share on other sites

Runaajot par daudziem hdd un to temperatuuraam - nu nez... skatoties kaads keiss protams :)

 

Es lietoju 6gab vienu virs otra - temp zem hdd mociishanas (visu reizee) 25-35c :)

 

Bet par to Raptoru lietderiibu protams var striideeties... :roll: Kautgan ja njemtu tagad, varbuut arii ka nenjemtu Raptorus vvz... :) Jaagaida Raptorveidiigie uz SATA2 ;)

Link to comment
Share on other sites

Bet par to Raptoru lietderiibu protams var striideeties... :roll: Kautgan ja njemtu tagad' date=' varbuut arii ka nenjemtu Raptorus vvz... :) Jaagaida Raptorveidiigie uz SATA2 ;)[/quote']

Ir tikai viens bet! HDD veiktspēju taču izsaka Read Write. Ko izsaka Brust Rate? Neticu, ka tas ko dod, jo paši par sevi HDD neko atšķirīgi nav, SATA tikai nācis klāt NCQ, bet SATA2 tas ir nejēgā pārsvarā pār Average... Nu protams, ja krāmē daudzus HDD Raid0, tad SATA2 nav šķērslis, salīdzinot ar SATA 150, kam max ir 150Mb/s... Nedomāju, ka SATA2 ir kautkas kruts...

Link to comment
Share on other sites

Šitais vēl labāls - 4x250GB Hitachi SATA-II uz DFI NF4 plāksnes:

 

hitachi4.jpg

 

Links uz rakstu - šeit.

Link to comment
Share on other sites

Guest someonesick
Šitais vēl labāls - 4x250GB Hitachi SATA-II uz DFI NF4 plāksnes:Links uz rakstu - šeit.

 

Voooo :shock: :shock: :shock: Gribu SATA2... vsjo.. jaapagaida kad iznaaks veel kaadi briinumi, visdriizakais gaidiishu savu Favoriitu Seagate razotos SATA2... un panjemshu 4 gab... joka peec... vareetu buut smuki... :roll:

Link to comment
Share on other sites

deff_ins

nu nah 4x80gb raid0 , bet 2 taadus sisteemais buutu vienkaarshi zelts :twisted: jo negribaas njemt lielus sata2 cietnjus un tureet raid0 kas iespeejams kautkad nobruks :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 5 months later...
Guest KayTee

Pirmais mēģinājums piešķilt Seagate SATA 200GB:

Ātrums vienkārši graujošs :shock:

sata200_1_first_try.jpg

BIOSā uzstādījums "Configure SATA as RAID=No", kā rezultātā cietnis tika atpazīts (iekš device manager) kā ATA.

Kļūme novērsta un var sākties testēšana. Pagaidām cietņi netiek slēgti RAIDā

1.cietnis:

promise_sata200_1_01.jpg

2.cietnis:

promise_sata200_2_01.jpg

Tiek izmantots pamatplates PROMISE(20378) kontrolieris. Kā redzams, abi cietie performē, var teikt, vienādi.

Tagad to pašu Promise saslēdzam kā RAIDu:

promise_raid0_sata200_01.jpg

RAIDa dotais 25% pieaugums nav gluži tas, uz ko bija cerēts.

Salīdzinājumam RAIDs uz Intel 82801ER (pazīstams kā ICH5):

intel_raid0_sata200_02.jpg

Īpašas starpības nav. Izskatās, ka kontrolierim ir šaurā vieta jau zem 70MB/s, tā kā līkne ir pārāk taisna. Iespējams no cietajiem varētu izspiest vēl vairāk ar labāku RAID kontrolieri.

Salīdzinājumam dati ar pašreizējo sistēmas cietni (WD 80GB 8MB) iekš HD Tach:

intel_raid0_sata200_tach02.jpg

Starpība 115%. Abi softi mēra performanci kaut kā atšķirīgi. HD Tach, laikam, vairāk akcentē tieši datu nolasīšanas ātrumu.

Ne-RAIDa konfigurācija abiem sīgeitiem:

intel_raid0_sata200_tach03.jpg

Tālāk tika nolemts paeksperimentēt ar tādu RAID parametru kā "stripe size". 128KB vietā tika uzlikts 16KB, kas vairāk piemērots masīvai datu pārraidei pretēji 128KB daudziem sīkiem datu pieprasījumiem.

intel_raid0_sata200_16kb.jpg

Salīdzinām RAID 128 ar RAID 16:

intel_raid0_sata200_tach_16kb.jpg

Secinām, ka pieaugums ir 20%, tomēr Windows vidē strīpu likt tik mazu, laikam nebūs prāta darbs. Cik sapratu, tad strīpa nosaka, cik sīkos "kumosos" tiks dalīti dati pa diskiem. Ja tas ir 128KB, tad visi faili, kas mazāki par šo izmēru, varēs tikt nolasīti no viena diska, nemeklējot to turpinājumu otrajā diskā un liekot to mierā.

Pagaidām windoze vēl nestāv uz RAIDa, tad jau laiks rādīs, kā būs :)

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Promise kontrolieris ir peisleegts pei PCI busa, a tur teoreetiskie griesti ir 133MB/sec, bet praktiskos tu tikko noteici. Naaksies tev maacplati mainiit teiksim uz taadu, kurai RAID atbalsts jau ir ieksh chipseta (lasi: nF3, nF4, par Intel baazeetajiem neko nezinu).

 

 

Vecaa topika augshupcelshanaas manii atkal pamodinaaja notesteet nu jau peec upgreida citus dzelzjus, taatad tagad man sisteemaa ir Seagate HDD:

Temp HDD 200Gb uz nF3

ST3200826AS.jpg

 

Data HDD 300gb uz nF3

ST3300831AS.jpg

 

Taa kaa ne uz viena no vinjiem nav sisteemas failus, tad performance bija pie kaajas, ka tik tilpums un normaala garantija.

 

 

KayTee, kaa redzams, tev arii ir Seagate 200Gb HDD, tikai vienu seeriju vecaaks, baigi interesanti, ka tev raadaas Acess time par veselaam 3ms mazaaks nekaa manai chutj jaunaakajai seerijai, Seagate saitaa paraadaas, ka tieshi jaunaakajai jaabuut par 0.5ms aatraakai, bet dabaa tas kaut kaa netiek noveerots. Taadeejaadi shaadu te topiku uzskatu par iipash veertiigu, jo atklaa razjotaaja muhljaazju vai kaut kaadas kontrolieru/HDD nesaderiibas.

Labots - Instigater
Link to comment
Share on other sites

Guest deadmaroz-TLOTL

Mani ar uzdzina intrese paluureet kas peec upgreida mainiijies ;-) kaarteejais pieraadiijums ka SATA ir tikai un vieniigi marketinga triks ;-)

 

wd200.jpg

Link to comment
Share on other sites

nu te manejie 2 HDD:

 

+) systemas HDD - Maxtor 5400rpm, 15GB, UATA-100, 2MB CACHE

+) failu glabashanai - Seagate Barracuda 7200.7, 160GB, SATA, NCQ, 8MB CACHE

uz DFI nF3 LP UT 250Gb matenes

 

 

1136063208.jpg

 

1136063210.jpg

 

 

1136063212.jpg

 

1136063214.jpg

 

prieks ka CPU tiek izmantots tikai 2% :D

Link to comment
Share on other sites

Guest KayTee

KayTee, kaa redzams, tev arii ir Seagate 200Gb HDD, tikai vienu seeriju vecaaks, baigi interesanti, ka tev raadaas Acess time par veselaam 3ms mazaaks nekaa manai chutj jaunaakajai seerijai

Atveram Seagate lapu un redzam, ka 8.sērijas ST3200826AS diskam seek time nav 8.5, bet gan 11ms! Tāpēc jau arī pirku 7. nevis 8. sēriju.

http://www.seagate.com/cda/products/discsa...pacity=&system=

Faktiski 8.5ms ir tikai 7.modeļiem, vēl mazāk ir tikai NL35 sērijai un dārgajām čītām.

P.S biju nepatīkami pārsteigts, ka šie diski diezgan stipri karst.

Link to comment
Share on other sites

Instigater

Nu siikaak peetot tabulas to tikko atklaaju. Vispaariigajaa aprakstaa par seeriju vinjem tur rakstiits, ka esmot 8ms seek time. Bish pastulbi, ka nav vienotiibas. Kaa reiz tagad lasos par NL35 seeriju. Zjeel, ka Latvijaa nebija ne tad, ne tagad un vispaar neko citu virs 200Gb no Seagate nedabuut, kaa vien to pashu 7200.8

 

reku, forshi, vai ne?

http://www.seagate.com/support/disc/specs/...t3200826as.html

Link to comment
Share on other sites

Guest KayTee

reku, forshi, vai ne?http://www.seagate.com/support/disc/specs/sata/st3200826as.html

Njā, to jau var uzskatīt par patērētāju maldināšanu. Bet tā lapa izskatās arī tāda dīvaina un datums apakšā arī 10/14/2004. Pie tam support sadaļā nevis products. Anyway par šito Sīgeits būtu jābrīdina.

Link to comment
Share on other sites

Instigater

KayTee, man liekas, ka manis dotais links ir tas, ko sarakstiijushi iznjenieri , bet tad marketinga nodalja pateica, ka vot buus taads NL35, kuru vajag biidiit, taapeec luudzu samaziniet galvu kustiibas aatrumu, lai buutu tirgus nisha prieksh aatraa NL35. Citiem razjotaajiem tas saucas akustiskais menedzments, kuru var atrubiit, bet seagate tuuljos neko tamliidziigu neredzu. kaadreiz taa vareeja leenaas Maxtor seerijas padariit par normaali performeejoshajiem HDD.

 

Update:

Kaa raadaas, tad izskataas peec absoluutas taisniibas, jo papeetiet paareju no ATA (11ms) uz pirmajiem SATA diskiem (8,5ms), kur peec tam naakamajaa SATA seerijaa atkal paarlec atpakalj uz 11ms. Taa vien raadaas, ka Seagate savlaiciigi samazinaaja performanci ATA diskiem, lai pieraadiitu, ka SATA dod performances pieaugumu, tagd, cilveeki sapratushi, ka SATA tjipa rulzzz, tad atkal samazina aatrumu, lai vinjiem vareetu tagad iesmeereet daargaakus un aatraakus modeljus NL35 izskataa.

 

ST3120022A  Barracuda 7200.7                   120 GB    Ultra ATA/100 7200 RPM    11.5 ms avg

ST3120026A  Barracuda 7200.7 Plus              120 GB    Ultra ATA/100 7200 RPM    11.5 ms avg

ST3120026AS Barracuda 7200.7 SATA              120 GB    SATA 1.5Gb/s  7200 RPM     8.5 ms avg

ST3120213A  Barracuda 7200.9                   120 GB    Ultra ATA/100 7200 RPM      11 ms avg

ST3120813AS Barracuda 7200.9 SATA NCQ 3Gb/s    120 GB    SATA 3Gb/s    7200 RPM      11 ms avg

ST3120814A  Barracuda 7200.9                   120 GB    Ultra ATA/100 7200 RPM      11 ms avg

ST3120827AS Barracuda 7200.7 SATA NCQ          120 GB    SATA 1.5Gb/s  7200 RPM     8.5 ms avg

 

Liidziigu efektu varam noveerot ar NL35 seerijas biidiishanu tirguu


ST3250623NS NL35 Series                          250 GB   SATA 1.5Gb/s  7200 RPM    8 ms avg

ST3250823A  Barracuda 7200.8                     250 GB   Ultra ATA/100 7200 RPM   11 ms avg

ST3250823AS Barracuda 7200.8 SATA NCQ            250 GB   SATA 1.5Gb/s  7200 RPM   11 ms avg

ST3250823NS NL35 Series                          250 GB   SATA 1.5Gb/s  7200 RPM    8 ms avg

ST3250824A  Barracuda 7200.9                     250 GB   Ultra ATA/100 7200 RPM   11 ms avg

ST3250824AS Barracuda 7200.9 SATA NCQ 3Gb/s      250 GB   SATA 3Gb/s    7200 RPM   11 ms avg

Link to comment
Share on other sites

Guest KayTee

Nedaudz paspēlējos ar RAIDa (0) strip izmēru, lūk rezultāti:


size   Sequencial Read (Average)     Transfer Rate (Average)

KB         MB/s                                      MB/s

128         88                                          67

64         94                                          69

32        106                                          74

16        105                                          83

 4        103                                          83          

 

Pēc testiem optimālākais izskatās 32KB, bet nu vēl derētu palaist kādu (PCmark04) WinXP bootup testu, application loading, file copying u.tml. testus.

Varbūt pārējie, kas izmanto RAID0 slēgumu, var padalīties informācijā, kādu strip size izmanto, un kāda performance reālajā darbībā.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...