Jump to content

Cieto disku ātrdarbības testu rezultāti.


artissco
 Share

Recommended Posts

Nu pisec jau viņam ir, bet nu tempertūra nenormāla uz grilla viņu turi? maini nost kamēr neko neesi pakāsis!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Meklēju 4TB ārējo HDD, vajag padomu lai saprastu kas ir labākais dīls, šis šķiet īstais topiks kur to jautāt :hi:

 

Pielietojums: kā arhīvs muzonam un biužām, kuru kādreiz piespraust pie laptopa un kaut ko viņā sameklēt vai noglabāt. Netiks baigi aktīvi rakstīts un dzēsts turp šurp. Bet, protams, gribas pēc iespējas ātru un potenciāli ilgmūžīgu.

 

Cena: līdz 100 EUR

 

Fiziskais izmērs (2.5" vai 3.5") - nav izšķirošas nozīmes.

 

Mani nedaudz izbrīna, ka lētākie plikie 3.5", piemēram WD Blue, ir tādās pašās cenās, ~80EUR, kā lētākie ārējie 2.5". Kā tā?

Vai man neiespringt un ņemt kādu no lētākajiem 2.5" ārējiem, piemēram, Seagate STJL4000400?

Vai, piemēram, WDBU6Y0040BBK būs labāks? Izskatās, ka userbenchmark.com neaizraujas ar ārējo hdd papagaiļu kolekcionēšanu, un nezinu, kur citur tos meklēt.

Visbeidzot - cik lietojami priekš pc ir geimdraivi, piemēram Seagate STEA4000402? Es pareizi nojaušu, ka geimdraivs ir tikai mārketinga termins un formatējums, bet kā dzelzis STEA4000402 nav ne ar ko ne labāks ne sliktāks par STJL4000400, tā ka ja man ļoti patīk zaļā krāsa es viņu droši varu ņemt, noformatēt un viņš būs normāls negeimdraivs, vai ne?

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , 138 teica:

Izskatās, ka userbenchmark.com neaizraujas ar ārējo hdd papagaiļu kolekcionēšanu, un nezinu, kur citur tos meklēt.

tas pats sū, tikai citā kastītē. kā saka. ņem, kas patīk, nav ko tur baigi iespringt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , 138 teica:

Bet, protams, gribas pēc iespējas ātru un potenciāli ilgmūžīgu.

Tieši tā - nav ko tur daudz iespringt - nekāda dižā ātrdarbība tāpat nebūs. Vajag ātrdarbību - ņem SSD. Vajag ilgmūžību - ņem ar ilgāku garantiju.

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , 138 teica:

tā ka ja man ļoti patīk zaļā krāsa es viņu droši varu ņemt, noformatēt un viņš būs normāls negeimdraivs, vai ne?

Jā.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , marrtins teica:

Vajag ilgmūžību - ņem ar ilgāku garantiju.

Es ne par garantiju un iespēju tās laikā samainīt pret jaunu jaunu ja tpu tpu tpu, bet par varbūtību, ka arī pēc 5 vai 10 gadiem nepad1irsīšu diska saturu.

Link to comment
Share on other sites

Neviens tev nedos 10 gadu garantiju. Ja pat kāds forumā solīs - aizmirsti par tādām muļķībām. Liec pirmajā RAIDā, bet tur, protams, ar vienu USB drive nesanāks, jāskata kāds NAS. Ja pavisam bail, tad 5 vai 6. Personīgi es liktu dažādas markas HDD ar +/- vienādiem parametriem. Patlaban sev plānoju RAID6 - sāk bail palikt uz vecumu :sarkasms:un ar potenciālu on-line backup bildēm, video, sourcēm, utml. Sen jau vajadzēja savest gan šo kārtībā, ehh :sarkasms:

Labots - marrtins
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Gribi drošību NAS RAID + mākonis, viss pārējais ir mazs muļķa mierinājums!

Bonis par iepakojumu pareizi pateica, šos ārējos paraksti likvidē rakstīšanas brīdī nometot pret galda malu, :biggrin:

  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , marrtins teica:

Liec pirmajā RAIDā

Paldies, bet nu es gribu nopirkt nazīti, jā labu nazīti nevis kuru katru, bet tu man iesaki kaujas drōnu.

 

pirms 10 stundām , jema teica:

šos ārējos paraksti likvidē rakstīšanas brīdī nometot

Tam inženierim vai mārketologam, kurš izdomāja ārējos hdd, kurus paredzēts nolikt uz sāna, ir rezervēta ļoti īpaša vieta ellē.

Link to comment
Share on other sites

 

pirms 11 stundām , kreizā Kāja teica:

Ieteiktu ņemt 8Tb[sic], jo tas ir vien īsa laika jautājums kad kļūs par īsu

Cena par, khm, teraBAITU 8 un 4..5 teraBAITU gadījumā šobrīd ir līdzīga, no tāda viedokļa iekšējais žīds pārāk neraudātu pērkot 8, bet man ir tas brīdis kad ir kļuvis par īsu un traucējošu ar diviem gab 500GB 👨‍🌾 , tā ka ar 4..5 atliektiem galiem kādam laikam pietiks. Ja 8 būtu tikai tuč dārgāki par 4..5, ta gan ņemtu 8, jo kuram gan nepatīk pērcvairākmaksāmazāk.

Link to comment
Share on other sites

Nekomentē to par ko tev maz ir sajēgas, jo pēc muļķa uzreiz izskaties!

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 47 minūtēm , 138 teica:

Paldies, bet nu es gribu nopirkt nazīti, jā labu nazīti nevis kuru katru, bet tu man iesaki kaujas drōnu.

RAID1 jau tāds bundžu attaisāmais vien ir :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , kreizā Kāja teica:

bet galvenais ka tas neglābs no šifrētājvīrusa,

Es no modernajām NAS konfigurēšanas metodēm nekā daudz nesaprotu. Bet savu lēto samopal NAS uz Orangepi-Armbian-OMV "nemontēju" kā redzamu disku iekš  "Šis dators", bet piekļūstu tam caur šortcatu, arī iekš TC.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Nav nekā drošāka par datiem uz diska kas nav pieslēgts datoram.

Un tad to disku uz gadiņu aizmirsti plauktā, lai pēc tam secinātu, ka dļa failu ir bojāti. Labākajām gadījumā esi pazaudējis sievasmātes fotogrāfijas, sliktākajā secini, ka sastāstita failu sistēma.

 

Nekas nav 100% droši.

Es savus datu kopijas uzticu mazam, paštaisītam XigmaNAS. Tiesa gan bez RAID.

Link to comment
Share on other sites

Mjā, pilnam priekam tad vajag N*<nepieciešamība> terabaitus ZFS RAIDZ2+, vairākās fiziskās vietās, ikdienas/ikstundas snapshotus un visu to automatizēt, lai neaizmirstas backupus sinhronizēt un sanpshotus sataisīt :D

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kreizā Kāja said:

NAS nesaprotu, neizjūtu nemazāko vajadzību, bet galvenais ka tas neglābs no šifrētājvīrusa, ja gadīsies tādu saķert. Arī NAS lietojot vajadzētu atsevišķu patstāvīgi atslēgtu disku vissvarīgākajiem datiem.

Normāli NAS tur katram failam vēsturiskās kopijas, ar failu menedžeri laba poga, properties  u.t.t., līdzīgi kā windulī, tikai tas ir tīkla diskā. Viss tas pasākums ir arī konfigurējams.

Kā jau Jema teica - nemuldi par lietām kuras nejēdz.

Link to comment
Share on other sites

Atkal murgo un jauc dažādas lietas? Kāds sakars zibenim, stihijām ar šifrētājvīrusu? 

Runājot par offline, offsite kopijām - kādā kontekstā pin iekšā NAS? Visam, par  ko murgo, nav sakars ar NAS, tā nav tikai NAs problēma!  Iespējamo risku, t.sk. šifrētājvīrusu, stihijas risku mazīnāšanai ir paredzēta standarta pareiza datu rezerves kopēšanas politika!

Noteikti par neko tādu nebūsi dzirdējis - noteikti neesi IT sfērā nodarbinātais. Ja nu vienīgi strādā IT uzņēmumā par apkopēju vai tējas pienesēju :) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Boni, cik tu esi dumjš! :biggrin:

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kreizā Kāja said:

Tāds bija jautājums uz kuru tika sniegta adekvāta atbilde, bet jūs te saskrējāt ar NAS, kas doto problēmu:

a) nerisina, autors apdomā 4TB ārējo disku par pilnīgi citu summu

b) nav piemērots risinājums, lasam ko vajag

c) nenodrošina privātā arhiva drošību un ilgmūžību

d) apnika jau uzskaitīt

Gan NAS ar RAID attiecīgajiem līmeņiem, gan ārējie cietie diski, tai skaitā vairākas kopijas uz dažādiem cietajiem diskiem, ir kā varianti problēmas, par kuru runā jautājuma autors, risināšanai. Netika prasīta filozofēšana par dabas stihijām u.c. abstraktām lietām. Īpaši no teorētiķa bez prakses. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , kreizā Kāja teica:

HDD plauktā stāvot nekas nenotiks

Par datu degradāciju ar neko neesi dzirdējis. Vai ne?

https://en.wikipedia.org/wiki/Data_degradation

 

pirms 3 stundām , kreizā Kāja teica:

Vēsturiskās kopijas NAS neglābs ja laicīgi nesapratīsi ka esi nošifrēts, atjaunosi backupu ar jau šifrētiem failiem

Tik pat labi tev taisot backupu uz tavu ārējo HDD var palaisties šifrētāj vīruss. Iespēja ir precīzi tikpat zema kā sabojāti snapshoti uz NAS... Bet vispār tev jābūt ekstrēmi talantīgam, lai sajātu NASu ar kriptovīrusu. 

 

pirms 3 stundām , kreizā Kāja teica:

jūs tiešām domājat ka FBR, FSC, jebkuras citas 3 burtu kombinācijas, NASA, Google, Facebook pie lielas gribēšanas netiks attālināti klāt jūsu NAS saturam?

Kad tā diena pienāks šie paši "3 burti" ar kāju izspers tava dzīvokļa durvis un palūgs tev labprātīgi atdot visus tavus HDD.

Pirms 23 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Tīri praktiski man ir gadījies tieši saskarties gan ar zibeni,

Beidz dzīvot ilūzījā, ka ir viens tāds pareizais risinājums un, ka tu esi atradis slepeno recepti. Katram, kuram IT ir pamatdarbs, "ir gadījies". Uzņēmumos parasti izmanto vairākus risinājums ārējais HDD + NAS. Lielajām korporācijām vispār viss tiek pūsts uz Amazoni vai vēl kādu datu centru. Vēl šur tur ir manīti lenšinieki, bet nu jau retums. utt.

 

Privāti: RAIDots NAS pilnīgi noteikti ir drošāks risinājums par ārējo HDD. Parasts NAS, drošības ziņā, ir ekvivalents ārējam HDD - abiem ir savi plusi un savi mīnusi.

 

Pirms 45 minūtēm , kreizā Kāja teica:

Tā kā varu pārliecinoši apgalvot ka tieši @rubb šajā gadījumā ir teorētiķis.

Ņemot vērā, ka tavs zināšanas par NAS ir 0, varu apgalvot, ka esi tukšmuldētājs. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ruukjis teica:

Par datu degradāciju

...runājot, vai šīs ir ļoti sliktas ziņas par manu sistēmas ssd?

Screenshot_2021-09-08_12-27-58.png

Link to comment
Share on other sites

Ne obligāti :lol: Varbūt vienkārši kaut kāds ne-JPEG fails ar .jpg extension.

Link to comment
Share on other sites

@138

Ne obligāti. Vispār jau par datu degradāciju (decay)  uzskata datu bojāšanos, kamēr ierīce ir dīkstāvē.

Lai nu kā, novelc Crystaldiskinfo un tad skaties, ko SMART rāda, ko Crystal vispār saka.  

Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , raiviic teica:

Nu tagad skaidrs, no kurienes tādas "zināšanas" visās tēmās - arī Vangai un citiem izredzētajiem superspējas parādījās pēc kārtīgas voltu devas no debesu spēkiem :biggrin:.

Da nu labi, jams tak par tēmu runā. Protams, kaut kāds random NAS ar RAID1 neglābs pret uzskaitītajām lietām - vīruss, hack, zibeņi, utml. diži vairāk kā viens vientuļš disks. Var argumentēt, ka pilnībā offline disks ir par kapeiciņu drošāks, bet tā jau ir matu skaldīšana - fundamentāli nekāds baisais drošums pret uzskaitītajām lietām nesanāk nevienā gadījumā (a vot iespēra zibens kā tikko pieslēdzu disku; a vot nošifrēja pus disku, kamēr backups veidojās). RAID1 viens labums vismaz pasargā pret viena diska failure; offline diskam mīnuss - pārāk neregulāri backup (paši aizmirstam par regularitāti). Ai.... nu jau aizgāja matu skaldīšana :sarkasms:

 

Autoram gan iesaku pilnībā aizmirst kaut ko par performanci salīdzinājumā starp HDD - tie iops pa lielam vienādi (ja salīdzina ar lēcienu uz SSD), par kaut kādiem 10 gadiem dzīvot ar viedu disku un sapņot par datu drošību - arī aizmirsti. Taisi regulārus backupus, snapshotus, off-site backup, kaut vai cloudā, ja negrib pats hostēt, ar vairākām versijām.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , marrtins teica:

Uzkačā to failu kaut kur, paskatīsies, kas iekšās.

Izskatās, ka bojātu failu nebūs tik vienkārši kaut kur uzkačāt :(

 

Screenshot_2021-09-08_13-52-51.png

 

Pirms 57 minūtēm , ruukjis teica:

novelc Crystaldiskinfo un tad skaties

Ehh, lai to izdarītu būtu jāvelk disks ārā no lapša (ok, tās ir 4 skrūves) un jāmeklē kāda windouz mašīna kam piespraust :(

Link to comment
Share on other sites

Ir viena liela nelaime, es neesmu atradis softu, kas spēj normāli pārbaudīt SSD, parasti ir tā ka rada daudz maz ok un nākošais stāvoklis ir pipec! Katrs ražotājs saviem diskiem izlaiž softu kas tur visādas skaistas lietas rāda, kas attiecās uz stāvokli un prognozi labākajā gadījumā pateiks ka 90% dzīvs un arī tas drīzāk pēc stundām ir izrēķināts.

Kāds ir atradis softu reālai SSD parametru izvikšanai?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , 138 teica:

Ehh, lai to izdarītu būtu jāvelk disks ārā no lapša (ok, tās ir 4 skrūves) un jāmeklē kāda windouz mašīna kam piespraust :(

Tevi Linux vai āboļs? Uz linux `smartctl -a /dev/sda` (vai nu kurš tev tas disks ir `cat /proc/partitions`)

 

Pirms 13 minūtēm , 138 teica:

Izskatās, ka bojātu failu nebūs tik vienkārši kaut kur uzkačāt :(

Kādā .zip nevar ielikt? Vai tas fails galīgi nelasās?

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , marrtins teica:

vai nu kurš tev tas disks ir

Jā nu kurš man tas disks ir? sda5 laikam :spruce_up:

 

Screenshot_2021-09-08_14-25-24.png.a085e863aecbfc941ef07b2437ebd0f6.png

 

Screenshot_2021-09-08_14-25-54.png.d43a2b0ef3b8f2ee0bb63bed1362bfba.png

 

Screenshot_2021-09-08_14-29-27.png.69e038331d1090a47076b3dfc77372d1.png

 

Screenshot_2021-09-08_14-30-38.png.f5dcbe8140b068367d9b0a1269d14716.png

 

Mjā tas pēdējais skrīnšots nesaka neko labu.

 

Pirms 30 minūtēm , marrtins teica:

Kādā .zip nevar ielikt? Vai tas fails galīgi nelasās?

Sūc ar to failu, projehaļi, tā nebija tipa vecmāmiņas kāzu bildes vienīgā kopija, bet parasta biuža no internetiem. Mani interesēja, ko tas man stāsta par manu ssd, un tas tagad tā kā būtu skaidrs.

Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 28 minūtēm , jema teica:

Ir viena liela nelaime, es neesmu atradis softu, kas spēj normāli pārbaudīt SSD, parasti ir tā ka rada daudz maz ok un nākošais stāvoklis ir pipec!

Tā diemžēl ir SSD specifika. Un nebūs softs, kas to var uzķert. Ja ir vēlme vari palasīt kāpēc tā:

https://blog.elcomsoft.com/2019/01/why-ssds-die-a-sudden-death-and-how-to-deal-with-it/

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , 138 teica:

Jā nu kurš man tas disks ir? sda5 laikam :spruce_up:

Disks sda, cipari ir tikai partīcijas.

 

Neko traģisku nemanu. Tikai tev tas SSD pie 3gbps nevis 6gbps porta :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

SSD svarīgi parametri ir laiks un atmiņas daudzums ko viņs ir izdzinis sev cauri, pārējie ir mazāk svarīgi, jo bojāto šūnu skaistu tāpat neviens softs nemāk rādīt.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , 138 teica:

Sūc ar to failu, projehaļi, tā nebija tipa vecmāmiņas kāzu bildes vienīgā kopija, bet parasta biuža no internetiem.

Nē nu tīri interesei - vai tas ir koruptēts fails vai vienkārši neatbilstošs formāts...

Link to comment
Share on other sites

Laikam jau jau Kingston ar saviem lētajiem diskiem ir tīri neko, maz mirušo.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , marrtins teica:

Tikai tev tas SSD pie 3gbps nevis 6gbps porta

Paldies par vērīgumu, bet tas ir vienīgais ports dotajā laptopā :D

 

Pirms 2 minūtēm , marrtins teica:

Neko traģisku nemanu.

Hmmm visi tie old age un pre fail, saki, tas viss čill un pox?

 

Pirms 1 minūtes , jema teica:

Laikam jau jau Kingston ar saviem lētajiem diskiem ir tīri neko, maz mirušo.

Šis esošais ir Kingston SV300, tpu tpu tpu...

Link to comment
Share on other sites

Skaties RAW kolonnu, pārējo vari ignorēt. Man izskatās viss OK. Ja nu gadījumā tiešām sprāgst pie tik maza uptime un read / write, tad na* tādu disku :D

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...