Jump to content

35AC / S90 upgrade


kevins
 Share

Recommended Posts

raivix95
pirms 8 stundām , Iesacejs69 teica:

Ko ar to gribu teikt? Izstraades inzhenieru sajeegas liimenis bija suudiigs. 

Es domāju, ka inženieri varēja un prata uzbūvēt aparātu pa pirmo zorti. Jo, kā jau @Didzis teica, bija arī augstas klases aparāti - tas pats Salūts. Bet, kā jau @Racer daudzās tēmās ir izteicies - visu sagrāva nebeidzamās racionalizācijas, mēģinot ieekonomēt un akli skrienot pakaļ rietumu un japāņu draugiem, kurus panākt tāpat nebija iespējams. Neesmu radiotehniķis, bet tieši šobrīd fonā skan U-7112 - lielākā vaina viņam ir nekontakts potenciometros no vecuma. Bet skan viņš stīgā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Iesacejs69 teica:

Bet par ko smalkaaku runaajot. Atceros, Radiotehnika veikalaa Teerbatas ielaa vienu briidi bija nopeerkami kas liidziigs Radiotehnikas komplektam [nu, idejiski].

Cenas ap +/-3mil repshu bija. Jeb ap.. 12K EUR. Un tas nebija nekaads hiend. Luk, cik tajaa laikaa maksaaja aarzemju tehnika. Varkas bija desmitos reizhu. Nerunaajot par musu algaam, kas toreiz bija desmitiem reizhu zem

Diemžēl psrs laikā tāda sistēma tika izveidota.Potenciāli  HiEnd pircēji pieņemu  uz vienas rokas pirkstiem būtu saiskaitāmi, iespējams,komunistu partijas līderi un viņu atvases lai pazīmētos. Būšu kritisks, jebkurš adekvāts skaņu režisors ir spējīgs salikt trekus kopā ar 200-300eur vērtiem Tannoy monitoriem. Vai priekš HiEnd klausītājiem, koka klucīši zem instalāciju vadiem, smēres, ūber vadu komplekti un +20k maģīši,Ko tur dzirdam vēl? Vai aitām naudu nav kur likt?   

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
13 hours ago, raivix95 said:

Es domāju, ka inženieri varēja un prata uzbūvēt aparātu pa pirmo zorti. Jo, kā jau @Didzis teica, bija arī augstas klases aparāti - tas pats Salūts. Bet, kā jau @Racer daudzās tēmās ir izteicies - visu sagrāva nebeidzamās racionalizācijas, mēģinot ieekonomēt un akli skrienot pakaļ rietumu un japāņu draugiem, kurus panākt tāpat nebija iespējams. Neesmu radiotehniķis, bet tieši šobrīd fonā skan U-7112 - lielākā vaina viņam ir nekontakts potenciometros no vecuma. Bet skan viņš stīgā.

Nu.. kaut kaads viedoklis tev ir,bet.. iisti nav. Taapat kaa dzirde. Piedod par kritiku.

9 hours ago, Edis7 said:

Diemžēl psrs laikā tāda sistēma tika izveidota.Potenciāli  HiEnd pircēji pieņemu  uz vienas rokas pirkstiem būtu saiskaitāmi, iespējams,komunistu partijas līderi un viņu atvases lai pazīmētos. Būšu kritisks, jebkurš adekvāts skaņu režisors ir spējīgs salikt trekus kopā ar 200-300eur vērtiem Tannoy monitoriem. Vai priekš HiEnd klausītājiem, koka klucīši zem instalāciju vadiem, smēres, ūber vadu komplekti un +20k maģīši,Ko tur dzirdam vēl? Vai aitām naudu nav kur likt?   

Koka kluciishiem, lentveida skandu vadiem un labiem/daargiem baroshanas vadiem IR noziime. Es te par elektronikas sadalju runaaju. Par akustiku - vai to var dzirdeet konkreetaa installa... atkariigs no 117 faktoriem. Ja installs sastaav no 7111 utml liimenja aparaatiem,toch nav jeegas saspringt. Savulaik es te saaku posteet par baroshanas vadiem,to ietekmi. Ar konkreetaam sheemaam. Diemzheel,moderi (un arii lielaakais vairums useru) nespeeja to sagremot.. 

15 hours ago, ggg97 said:

Nekas nav noslēpts, viss skaidri un gaiši redzams attiecīgajā foruma sadaļā bez viltus un maldiem.

Aa,viss kaartiibaa. Domaaju - ja nu esi mileniaalju paaudze,vispaar teemu nezini/nesaproti.

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Man, kā ''cilvēkam parastajam'' uzreiz jautājums: Bet kā ar elektrotīklu līdz mājai..?☺️

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , jacobs teica:

Bet kā ar elektrotīklu līdz mājai..?

Elektrības vadi līdz mājām jau arī nereti nāk pa koka klucīšiem, tas ir - stabiņiem.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
17 minutes ago, raivix95 said:

@Iesacejs69 no dārgiem barošanas vadiem jēga būs tieši tik, cik necik, ja elektrotīkls būs nepareizi būvēts un arhaisks

Nee,taa nav. Pilniigi nepareizs viedoklis.

  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

Padjoms

Lētākais tad sanāk sadales skapī ielikt 3f asinhrono + 1f ģeneratoru ar pusmetru gumijas kardānu pa vidu... 😕

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , raivix95 teica:

ja elektrotīkls būs nepareizi būvēts un arhaisks

vispareizākais tad jau sanāk visu iebarot no aķiem  vai bačām,  lai jau ir gatava līdzstrāva.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

Ir cilveeki,kas liek gan gjeneratorus,gan sine upshus,gan akumulatorus. Bet arii tas viss nerisina visas probleemas. Diemzheel.

P.s. ok,stepselis arii protestee. Jo vairaak protesteetaaju,jo lielaaka motovaacija uzcept teemu. Tiesa gan,teemaa elektronikas zinaashanas buus vajadziigas!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

2021.07.31. , 23:08, Edis7 teica:

Diemžēl psrs laikā tāda sistēma tika izveidota.Potenciāli  HiEnd pircēji pieņemu  uz vienas rokas pirkstiem būtu saiskaitāmi, iespējams,komunistu partijas līderi un viņu atvases lai pazīmētos.

Tiem bija kāda japāņu tehnika vai arī paštaisīta, pie kāda speciālista taisīta tehnika.

Link to comment
Share on other sites

pirms 21 stundām , jacobs teica:

Bet kā ar elektrotīklu līdz mājai..?

Tur viss ir atbiltoši standartam, t.i. LEKam. :)

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
pirms 12 stundām , Iesacejs69 teica:

Jo vairaak protesteetaaju,jo lielaaka motovaacija uzcept teemu. Tiesa gan,teemaa elektronikas zinaashanas buus vajadziigas!

Uzcep. Moš es arī kaut ko sapratīšu. Lielā mērā mana laja līmeņa attieksme pret pēdējā metra elektroapgādes uzlabojumiem ir, sākot no maģiskās domas augļiem sliktākajā gadījumā un beidzot ar "efekta klātbūtne =/= efekta magnitūda" tipa kļūdu labākajā gadījumā. Es, protams, nerunāju par karu ar zemējuma problēmām un troksni līnijā, kur ir pierādāmi un izmērāmi rezultāti. 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

2021.07.29. , 23:30, Didzis teica:

35AC-1 izstrādāja pagājušā gadsimta septiņdesmito gadu sākumā. Basu skaļrunis vispār nāk vēl no  vecās Viktorijas 001.

..

RRR nekur tālāk par 35AC-1 netika, jo visas S90 un pārejās tumbas būtībā bija tās pašas vecās 35AC-1 ar tādu pašu skanējumu un tām pašām problēmām, tikai citu dizainu.

Vari šo sīkāk argumentēt?

Nezinu, kāds bija basinieks Viktorijas skandās un cik tas līdzīgs 35AS-1 basiniekam 30-GD-1, bet 30-GD-1 vismaz vizuāli izskatās ne pārāk līdzīgs S90 visu versiju basiniekiem 75-GDN-1-4 un 75-GDN-1-8 (kuriem savā starpā uzbūve, neskaitot tinuma pretestību, šķiet, varētu būt identiska).

Jā, difuzors vizuāli līdzīgs, bet atšķirīgu izmēru un parametru magnēti un tinumi, ne tā?

http://ldsound.ru/30-gd-1/

http://ldsound.ru/75-gdn-1-8-30-gd-2/

http://ldsound.ru/75-gdn-1-4-30-gd-2/

Link to comment
Share on other sites

2021.07.30. , 17:31, raivix95 teica:

Igauņi ar savām Estonia tumbām bij labi pastrādājuši, tāpēc tagad tie, kam ir, glabā kā dārgumu.

Varbūt tu par šo esi informētāks, bet es esmu pamanījis, ka cenas tām Igaunijas sludinājumu dēļos ir ne augstākas kā Latvijā S90, no kā spriežu, ka to kults Igaunijā nav lielāks kā deviņdesmitniecēm šeit.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
1 hour ago, 138 said:

Varbūt tu par šo esi informētāks, bet es esmu pamanījis, ka cenas tām Igaunijas sludinājumu dēļos ir ne augstākas kā Latvijā S90, no kā spriežu, ka to kults Igaunijā nav lielāks kā deviņdesmitniecēm šeit.

nu, es mineeshu dazhas nelielas atskjiriibas:

a. Estonia bija pret Y asi simetriskas;

b. midu un tviiteru draiveri bija ar sakariigaakaam AFR un kpeejaa [uz ass, jaa/tikai] daudz gliishaaka.

kaadreiz man bija RU graamata/katalogs ar visaam skandaam/skaljrunjiem, ko CCCP laikaa stanceeja. Nu gan naaksies internaatos pamekleet.

 

p.s. kultam ar reealo veiktspeeju ir NULLE korelaacija. S90 skan BRIESMIIGI, taas nekaadi nav piemeerotas muusdienu izpratnee. tajaa pat laikaa - sekundaarajaa tirguu amksaa kocmocu.

9 hours ago, RudeWolf said:

Uzcep. Moš es arī kaut ko sapratīšu. Lielā mērā mana laja līmeņa attieksme pret pēdējā metra elektroapgādes uzlabojumiem ir, sākot no maģiskās domas augļiem sliktākajā gadījumā un beidzot ar "efekta klātbūtne =/= efekta magnitūda" tipa kļūdu labākajā gadījumā. Es, protams, nerunāju par karu ar zemējuma problēmām un troksni līnijā, kur ir pierādāmi un izmērāmi rezultāti. 

oi, te iisi nesanaks. bet ok, paleenaam briediishu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , 138 teica:

Nezinu, kāds bija basinieks Viktorijas skandās un cik tas līdzīgs 35AS-1 basiniekam

8GD1  https://audioart.ru/dinamiki/dinamiki-sssr/8-gd-1-25-rizhskij-radiozavod/

ir visu nākamo modeļu skaļruņu tēvs. Difuzori faktiski visiem skaļruņiem bija vienādāki. Nedaudz atšķiras skaļruņu grozu dizains un protams magnēti. 8GD1 bija vecā tipa pakavveida magnets, bet tālākiem modeļiem spēcīgāki gredzenveida magnēti. Skaļruņu frekvenču raksturlīknes gan praktiski vinādākas un rezonanses frekvence arī, faktiski atšķiras tikai jauda, bet ne skanējums.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 8 stundām , 138 teica:

Varbūt tu par šo esi informētāks, bet es esmu pamanījis, ka cenas tām Igaunijas sludinājumu dēļos ir ne augstākas kā Latvijā S90, no kā spriežu, ka to kults Igaunijā nav lielāks kā deviņdesmitniecēm šeit.

Protams. Tie ir nacionālie labumi, ar kuriem vietējā republikā diži nepaspīdēsi, bet kaimiņos tas ir ritīg cool. Kaimiņa sētā vienmēr aita brengāka.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

Visi iespeejamie Radiotehnikas skaljrunji bija meesli jau pirms 30+ gadiem. Nerunaajot par shodienu.

Ja man kaads saka, ka S90 vai tamliidziigi suudi ir klausami, tas ir tiesh apstprinaajums 2 lietaam:

a. cilveekam ir nopietnas problemas ar dzirdi;

b. cilveekam nav ne mazaakaas sajeegas no tehniskaam lietaam.

 

Un, ja kaads saka, ka - nuu, kapitaalistiem ir arii daudz visaadu plastmasas suudu... Jaa, ir, BET - jaasaliidzina saliidzinaamas lietas. S90 savulaik maksaaja bargu naudu. Vidusmeera cilveeka viaraaku meeneshu algu. Nu, tad saliidzinam ar kapitaalista vairaaku meeneshu algu izstraadaajumiem. Tieshi tik vienkaarshi.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Iesacejs69 teica:

Jaa, ir, BET - jaasaliidzina saliidzinaamas lietas. S90 savulaik maksaaja bargu naudu. Vidusmeera cilveeka viaraaku meeneshu algu.

Par vairāku mēnešu algu tajā laikā varēja nopirkt tikai kādu kapitālistu virtuves radio ... varbūt ar kasetnieku ... kapitālistu tumbu pilnīgi nevienu nevarēja nopirkt nopirkt par pāris mēnešalgām.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
17 minutes ago, Dils said:

Par vairāku mēnešu algu tajā laikā varēja nopirkt tikai kādu kapitālistu virtuves radio ... varbūt ar kasetnieku ... kapitālistu tumbu pilnīgi nevienu nevarēja nopirkt nopirkt par pāris mēnešalgām.

iespejams, nepreciizi izteicos.

 

CCCP pilsonis par savu vairaaku meeneshu algu perk S90

kapitaalitu pilsonis par savu vairaaku meeneshu algu peerk kaadu savas pasaules razhojumu. Paaris K USD veertiibaa, piem [ok, atmetam naudas reformu, kas tur veel bija - peec taas]. 

Link to comment
Share on other sites

Nu bet tu jau pats mēģini salīdzināt nesalīdzināmas lietas:

Pirms 3 minūtēm , Iesacejs69 teica:

CCCP pilsonis par savu vairaaku meeneshu algu

kapitaalitu pilsonis par savu vairaaku meeneshu algu

 

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
28 minutes ago, Dils said:

Nu bet tu jau pats mēģini salīdzināt nesalīdzināmas lietas:

 

kaapeec nesaliidzinaamas?

tieshi saliidzinaamas!

 

mums ir 2 cilveeki. katrs par 2 meenshu videejo [industrijas] algu nopeerk pieejamu produktu. kas tur nesaliidzinaams? Tieshi godiiga saliidzinaashana!

Jev tu tagad striidies vienkārši striideeshanaas/oponeeshanas peec?

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Un tās pūstošo kapitālistu audiopagājības skandas bieži vien tīri labi arī šobaldien skan, ja detaļas nav no vecuma beigtas. Pat no vidējam pircējam ļoti nopērkama līmeņa.

Link to comment
Share on other sites

Nesalīdzināmas tāpēc ka padomju cilvēkam piejams bija NEKAS un no tā NEKĀ S90 bija vislabākais ... un stāstīt ko varēja atļauties kapitālisti ir bezjēdzīgi , jo tādu (70', 80' gadu kapitālistu) šajā forumā nav

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

piedoshanu, bet ..

tieshi taapeec arii IR saliidzinaamas:

kas bija/nebija pieejams padomu cilveekam , un kas bija/nebija pieejams kapitaalistam.

 

padomju cilveekam par [vinjam] bargu naudu labaakais bija meesls S90.

kapitaalistam bija milzu izveele un pilniigi cita liimenja podukti!

 

tas, ko vareja atljauties akpitaalists, ir atrodams internaatos. daudz modelju veel ir saglabaajushies, algas bija piejamas. nu, ja zinaashanas/info aprobezhojas ar boot un Andri Chiviku, tad jaa, taa ir probleema.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

savulaik man bija ALdoshinas 90to gadu graamata par skaljrunjiem.

Vinja vieniigaa tajaa laikaa no plashaas CCCP bija Eiropas psihoakustikju asociaacijaa. Tad nu arii info cilveekam bija bisku plashaaks pirms-internaatu eeraa.

 

Nu, luuk. Jau pirms 30..40 gadiem CCCP ''skaljrunji'' bija gruuti saliidzinaami ar aarzemju skaljrunjjiem.

ok, saaksim ar to, ka CCCP bija paaris piikstulji; paaris midi, kaadi 5 basi.

piem., 8 collu basi bija prakstiski 1:1 kaadu 3..4 zavodu razhoti. Taapeec es taa neslavinu Radiotehniku, jo taadi pashi basa skaljrunji tika stanceeti vairaakos zavodos. tas bija tipveida skaljrunis.

Un tad bija mega eksotika - viena elektrostatika, viens cliver/korvet ar 12 collu basu un ATM - speciaalu akustisko materiaalu, nevis kokvilnas vati iekshaa. Estonia bija kaut kaadi pashu razhoti advanceetaaki skaljrunji.

Un VISS.

 

Aarzemees bija tuukstoshi razhotaaju, tapa neskaitaami skaljrunju modelji. Eksotiku ieskaitot.

 

Nu, luuk, jau tajaa laikaa [pirms 30..40 gadiem] kapitaalismaa bija lietie grozi; bija sarezgjiti kompoziitmateriaali difuzoriem.

Bija datoru rekjinaati un Bl optimizeeti kerni. Bija vara kalpaki, lai mazinaatu Bl modulaaciju.

Bija advanceetas piekares, dubultaas centreejoshaas, utml.

Bija Alu sakausejuma vadi ar darba t liidz 350..400oC. kvadraatveida profilu.

Parametri kvalitatiiviem skaljrunjiem bija vienkārši nesaliidzinaami ar CCCP crapu.

 

Ja kaads grib, gan jau var sho [un citu] info atrast.

 

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Jebkuram cilvēkam, kurš pat nav dzīvojis sovķī tak ir skaidrs, ka tā ekonomika bija inkubators. Nav konkurences, tad nav arī īsti progresa. Protams, kapitālisms uzreiz nenozīmē progresu, bet nu vismaz reizēm šis tas interesants izšķiļas. Var paskatīties Dānijas audio simtgades gadagrāmatu, lai būtu mini ieskats par aizlaikiem Vakarzemes skaļruņu jomā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

RU internaatos djvu formaataa esot:

Алдошина И.А. Электродинамические громкоговорители

 

1989.gads!!!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

reku, man veel ir origjinaals saglabaajies:

aldoshina_book.thumb.png.5a5d781d93acae7fe92b7b807612deca.png

 

ja pareizi atceros, dabuuju pa kaut kaadu mega blatu [ienaacaas info, ka teevam pazinja kaut kaadaa graamatniicaa par prieksnieci straadaa]. Tad nu no saraksta atkjekseeju visu, ko var.

Cenas pat nezinu, bet pieljauju, ka kaadas 5X daargak ka oficiaalaa. Tajaa laikaa pat lietotas graamatas taa maksaaja. Un dabuut nevareeja.

 

Bet tagad - ieej boot, un katrs mileniaalis uzskata par pienaakumu ierakstiit ''nu, nee, taa nebija'', vai ''a tu pieraadi''.

Da p*s juus alnis!

Link to comment
Share on other sites

2021.08.1. , 08:38, Iesacejs69 teica:

Koka kluciishiem, lentveida skandu vadiem un labiem/daargiem baroshanas vadiem IR noziime. Es te par elektronikas sadalju runaaju.

Ok,tad runājam par elektroniku. Pieņemu, ka pagājušā gadsimta 30-50gados ūber jaudas +100KW un vairāk radio raidstacijas bija norma. Saprotams, ka fizikā elektromagnētisko indukciju šobrīd ne viens vēl nav atcēlis.   Tālāk šo skatot,(priekš mājsaimniecēm un uz pirkstiem)  :)  Gaisa vadu elektrolīnijām, kas kalpoja mājas elektroiekārtu barošanai,"bonusā" gaisa el.tīklā tika arī inducēts viss augstfrekvences signāls. Jeb vari uzskatīt el. tīklu par sava veida antenu. Bet tā šobrīd ir Vēsture. Agrāk lai šo novērstu, tika izmantotas droseles,ferīta gredzeni, jeb filtri kuri noņem RF diapazonu. Tas vairs nav aktuāls šobrīd, ja vien nedzīvo daudzstāvenes pēdējā stāvā kur uz jumta salikti GSM raid.+kaimiņš pustraks radioamatieris :)
Tā ka nav tiem barošanas vadiem šobrīd vairs nozīme.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

stooop.

te bisku jaapaskata, kaadas frekvences kaa/cik labi ''celjo''. 

simti MHz/GHz - nekur taalu neaizceljos. Tb., FM raidiitaaji, TV - pa elektriibas vadiem baigi nepaceljos.

ok, bija iisvilnji, daudz AM staciju [taas, starp citu, veel joprojaam agonee].

bet, kas ir naacis klaat:

a. ruupnieciskaas iekaartas. Tur ir gan lieljaudas faazu vadiiba [tirisstori n shit], gan frekvenchu paarveidotaaji, impulsnieki - darba frekvences desmiti KHz, spektrs liidz MHz;

b. katraa maajsaimnieciibaa - liidz vairaakiem desmitiem impulsnieku barotaaju. Atkal - darba frekvences: desmiti liidz paaris simti KHz; spektrs - liidz desmitiem MHz.

 

Elektrotiikls ar katru dienu kljust piekjeeziitaaks, nevis ''attiiraas''! Tavs secinaajums, diemzheel, ir PILNIIIGI auzaas.

 

es jau nerunaaju pa rto, ka tu, slinkais [sheit ir slikts vārds kuru cenzors neapstrādā], vareetu aiziet uz blakus temu, kur jau ir 2 daljas sadzejotas ar pamatojumu par pashu ''iesaistiito'' iekaartu savstarpeejaam probleemaam. Bet nee, kur tad tu to dariisi - vieglaak ir uzstrochiit paaris teikumus, ne?

Un tagad atkal buus sopljas, kas es kaadu necienu. Ak es sukucis. Drausmas.

Link to comment
Share on other sites

c. Sadales tīkls ir salicis daudz viedos skaitītājus, kas ar koncentratoru komunicē arī pa tiem pašiem elektrības vadiem. Un tur var būt izmantotas frekvences no 3-150kHz pēc cenelec, atkarībā no izmantotās joslas. Es jau vairs neatceros, nezinu kuru joslu pašlaik ST izmanto.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

kaut_kaads

Tad kad ST skraidīja pa manu objektu kopā ar ķīniešiem un ar osciili meklēja kas traucē norakstīties skaitītītāju rādījumiem un sāka vainot manas griestu led lampas (beigās gan vaina bija kkur garažās) tad kaut ko runāja par ~800Mhz. Bet tas tā, no sērijas viens ST onkulis teica...

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
14 minutes ago, kaut_kaads said:

Tad kad ST skraidīja pa manu objektu kopā ar ķīniešiem un ar osciili meklēja kas traucē norakstīties skaitītītāju rādījumiem un sāka vainot manas griestu led lampas (beigās gan vaina bija kkur garažās) tad kaut ko runāja par ~800Mhz. Bet tas tā, no sērijas viens ST onkulis teica...

Ja tie bija 800M,tad tikai lokaali,liidz koncentratoram vai kam taadam (ju noteikti zina labaak). 800M taalu neizplatiisies pa vadiem. Jo lielaaki attaalumi,jo zemaakai jaabuut F.

P.s. 800M izklausaas nereaali. 800K buutu ticamaak.

Labots - Iesacejs69
Link to comment
Share on other sites

Kā jau teicu, ES priekš PLC (sakariem pa elektrotīklu) frekvences ir 3-150kHz.

Tas ap 800MHz ir mobilais tīkls. Attālinātās vietās (kur gara ZS līnija, vai varbūt pat viens, divi klienti uz trafiņu), tur ir GPRS modemi jau pie paša skaitītāja.

Jāsaka, ka, diemžēl, ja tie bija montieri parastie, ar to saprašanu par šo visu ir kā ir.

Jā, sakariem tiešām mēdz traucēt lētas ķīniešu LED spuldzes, arī visādi barošanas bloki, bieži vien tieši kādām virszemes TV kastēm.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , ju teica:

Tas ap 800MHz ir mobilais tīkls. Attālinātās vietās (kur gara ZS līnija, vai varbūt pat viens, divi klienti uz trafiņu), tur ir GPRS modemi jau pie paša skaitītāja.

šis - laukos ir pie katra skaitītāja/trafiņa ir klāt šāds modēms(kur vispār ir attālinātā nolasīšana), pilsētā daudzīvokļu mājās tur jau viss savādāk, lētāk ir likt koncentratoru un pa elektrotīklu laist.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...