Jump to content

35AC / S90 upgrade


kevins
 Share

Recommended Posts

Iesacejs69
1 hour ago, Edis7 said:

Nesaprotu, kur tam visam motivācija.  AS-35 "акустические системы" psrs laika produktus reanimēt, tjūnēt, + slēgt klāt viņām "Усилительно коммутационное устройство (УКУ)".  Patiešām ir iveidojusies tāda psrs laiku elektronikas subproduktu fetišs/nostaļģija,kuriem vieta vienīgi muzejā? No racionālā vied. saprotams-gribam dzirdēt firmas "Melodija" skaņuplates kā viņas skanēja.  Uz šī šrota, 70'os pls)). Bet tagad, wtf nepieciešams šrotam likt iekšā  3šo ražotāju draiverus un sajāt psrs produkta autentiskumu?

nu, jaa un nee..

cilvekiem, iespeejams, patiik darboties [tieshi mehaaniskaas lietas]. no 0 taisiit vinjsh nejutaas tik speciigs. varbuut nav interesanti, jo tad izpaliek [pasham] kaut kaads ''saliidzinaashanas'' posms.

Bet, idejiski: jaa, protams, Tev taisniiba - no suuda zeltu neiztaisiisi [+Atlonam jaapiekriit par tviiteri].

Te gan viss ir skumji, arii to basinieku ieskaitot + filtrs auzaas. Bet - labaak, lai cilveeks ko dara, nevis piipee/narkojaas vai vienkārši kjer depresiju..

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Nū [un starp citu], es neesmu galdnieks, tāpēc projekts tīri no mēbeļbūves puses man patīk. Midu varēja pasipināties iesēdināt korpusā, bet tā... tie kakainie draiveri maitā skatu tam aparātam. Es, protams, esmu buržujs nedagrieztais, bet ir tak 100 un 1 projekts uz lētiem ķīnas draiveriem, kas ne vienmēr ir ausu vēzis (piem. Dayton Audio), ko tanī kokā varēja iedzīvināt. Ja grib diseni, tad var hoķ Tomanā z klases pjatnašku ieķert un tā kalbasīs ne sliktāk par S90, kam, saprotams, ārzemju analogu nav un viss, ko rietumi var, ir žēlas, mārketologu apgraizītas atraugas.

Labots - RudeWolf
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Buržuj nedagrieztais, vari proletāriešiem iztulkot, kas ir Z klases pjatnaška? Vienīgais tulkojums, kas man nāk prātā, ir šis, bet laikam jau domāji kaut ko citu :hi:

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , RudeWolf teica:

Kaut kas no šīs operas.

Nevarētu būt, ka deviņdesmitnieču basiniekam ir niknāki magnēts un spole nekā šim? Un kādā nozīmē tu šos sauc par z klasi?

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf

Z klase tā tāpēc, ka baigais ģošmanis. Tai pašā laikā, nedomāju, ka tiem pašiem lielajiem Magnat transpulsiem ir kaut kas baigi feināks iekšā. Un jā, man šķiet, ka S90 basinieku jams varētu izkabināt. Kaut vai uz extra platības rēķina, kas ļauj mazāk kustēties.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , RudeWolf teica:

Z klase tā tāpēc, ka baigais ģošmanis

Tas ir tevis paša izdomāts, vai kaut kādās aprindās lietots termins?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , RudeWolf teica:

Kaut vai uz extra platības rēķina, kas ļauj mazāk kustēties.

Lielāks skaļrunis var radīt identisku skaņas vilni veicot mazāku gājienu kā mazāks skaļrunis veicot lielāku gājienu, tāda tā doma?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , RudeWolf teica:

Un jā, man šķiet, ka S90 basinieku jams varētu izkabināt.

Magnēta un spoles izmērs, ja es pareizi nojaušu, tieši korelē ar termisko jaudu, ko spole var turēt, un mehānisko jaudu, ko skaļrunis var attīstīt, ne tā?

Spoles deviņdesmitnieču basiniekos ir šādas. Tam thomann ģošmanim varētu būt kaut kas līdzvērtīgs?

 

S90B, S90D, S90F:

http://ldsound.ru/75-gdn-1-8-30-gd-2/

Магнитная цепь состоит из:

кольцевого ферритового магнита марки 25БА170 размером К134х57х12 мм;

керна диаметром 49,7 мм;

верхнего фланца с отверстием диаметром 53,7 мм.

Звуковая катушка, намотана проводом марки ПЭВТЛ-1 диаметром 0,28 мм, намотка двухслойная, в первом слое – 69 витка, во втором 67. Омическое сопротивление 6,7 Ом (±0,3 Ом). Каркас звуковой катушки изготовлен из медной ленты. Высота ЗК 41,6 мм, внутренний диаметр 50,7 мм, внешний (вместе с намоткой) 52,6 мм.

 

4omīgais iekš S90 ir 4omīgs, bet izmēri visam tādi paši:

http://ldsound.ru/75-gdn-1-4-30-gd-2/

 

Tam, kurš iekš 35AS-1, nav precīzu datu, bet uz aci mazāks magnēts:

http://ldsound.ru/30-gd-1/

Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
Pirms 26 minūtēm , 138 teica:

Tas ir tevis paša izdomāts, vai kaut kādās aprindās lietots termins?

Nu, ja A-klase ir spice, tad Z-klase... Gan jau vēl kāds to izmanto.

 

Pirms 16 minūtēm , 138 teica:

Lielāks skaļrunis var radīt identisku skaņas vilni veicot mazāku gājienu kā mazāks skaļrunis veicot lielāku gājienu, tāda tā doma?

Mhm. Parasti jau visai akustikai āža kājas lien ārā tieši pie augstiem skaļumiem, tāpēc 15" varētu tīri ok būt. Jautājums, protams, ar ko šamo sajūgt.

 

Pirms 4 minūtēm , 138 teica:

Magnēta un spoles izmērs, ja es pareizi nojaušu, tieši korelē ar termisko jaudu, ko spole var turēt, un mehānisko jaudu, ko skaļrunis var attīstīt, ne tā?

Spoles deviņdesmitnieču basiniekos ir šādas. Tam thomann ģošmanim varētu būt kaut kas līdzvērtīgs?

Spoles izmērs pārsvarā ļauj nojaust termisko masu un drusku arī dzesēšanos. Atšķirība gan tajā, ka S90 laikos varēja nebūt pieejamas tādas līmes kā tagad, kas var turēt augstākas temperatūras. Tomēr tam tomaņa bubinātājam sola 300W un viss cits nemaz tik peļami neizskatās.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , 138 teica:

Nevarētu būt, ka deviņdesmitnieču basiniekam ir niknāki magnēts un spole nekā šim?

minētais subjekts ir reizes piecas jaudīgāks par rrr ražojumu... magnēts izskatās, salīdzinoši, neliels, jo pats skaļrunis ir stipri lielāks...

un magnēta izmērs neko nepasaka par skaļruņa jaudu... nezinātājs modernam skaļrunim, ieraugot nelielu neodīma magnētiņu, nespēs noticēt, ka tas skan skaļi un jaudīgi... :biggrin:

pirms 4 stundām , RudeWolf teica:

man šķiet, ka S90 basinieku jams varētu izkabināt

te, man liekas, ka jābūt stipri pārspīlētam patriotam, lai liktos savādāk...

lai gan te tiek salīdzināts pirksts ar ziceli, tāpēc tas nav īsti korekti...

katram tiem pļurņikiem ir savs pielietojums... 15" ir PA skaļrunis ar visām no tā izrietošajām sekām - augstu jutību, lielu jaudu (nosacīti) un lielu (atkal nosacīti) spiedienu...

rrr ir piemērots mājas lietošanai... tam ir zema jutība (-9 dB salīdzinot ar Thomann) un maza jauda, kas rezultējas ne pārāk lielā SPL...

viena lieta, kas neapstrīdami ir labāka 75 GDN, ir rezonanses frekvence (25Hz), kas ļauj vieglāk atskaņot pašas zemākās frekvences...

attiecīgā noformējumā, ar atbilstošu D klases pastiprinātāju (īpaši svarīgs labs dempfings) var iegūt ļoti labu rezultātu... turklāt, pateicoties zemai jutībai, termiskie pastiprinātāja trokšņi būs nedzirdami, salīdzinot ar lielo 15" PA skaļruni, kas šņāks kā traka kuce...

man, noteikti, profesionāļi iebildīs, taču kā jau minēju, katram savs pielietojums...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Athlons teica:

nezinātājs modernam skaļrunim, ieraugot nelielu neodīma magnētiņu

Ne jau šādas cenas skaļrunim neodīma magnētu ieraudzīsi.

Kur tu viņa speķi ar rezonanses frekvenci atradi? Es arī būtu domājis ka viņš īpaši zemu nemāk spēlēt, jo vienkārši šādas cenas PA 15"nieki nav un nevar būt nekādi subbasa bāzēji, bet tas tāds nezinātnisks spriedums.

Link to comment
Share on other sites

pirms 19 stundām , 138 teica:

Kur tu viņa speķi ar rezonanses frekvenci atradi?

nezinu, nopietni... 😂

taču man šis links tabā bija atvēries, neatceros, kā: https://manualzz.com/doc/6542614/owner-s-manual-•-the-box-speaker-•-15-300-8-a

 

upd. @RudeWolf tak to linku bija ielicis...

Labots - Athlons
Link to comment
Share on other sites

RudeWolf
pirms 15 stundām , Athlons teica:

viena lieta, kas neapstrīdami ir labāka 75 GDN, ir rezonanses frekvence (25Hz), kas ļauj vieglāk atskaņot pašas zemākās frekvences...

Man jau šķiet, ka to 15ieku digitāli var pierunāt paspēlēt zemāk, ja Xmax ļauj. Nav jau tā, ka S90 arī 25Hz spēlē.

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, ka var pierunāt... bet kā jau minēju, katram savs pielietojums...

pirms 3 stundām , RudeWolf teica:

Nav jau tā, ka S90 arī 25Hz spēlē.

spēlē gan... cits jautājums cik dB mīnusā... :mrgreen2:

S90 ir jau ir akustiskā sistēma ne skaļrunis... skaļrunis pats par sevi ir tikai skaļrunis.... akustiskie noformējumi mēdz būt dažādi ar atbilstoši dažādiem rezultātiem...

savulaik (ble, kā laiks skrien, tas bija 2010-tajā...) biju uzkonstruējis subu ar minēto rrr skaļruni, tieši ar regulējumu, lai apakšas būtu iespējami zemas...

jā lielu spl nevarēja bez kropļiem dabūt laukā, bet nelielā telpā pašas apakšas bija ļoti jūtamas, un, es uzsveru - jūtamas!...

lielākie kritiķi tajā laikā tam subim bija cilvēki no pro industrijas, kam subi sākas no 18", tāpēc, lai arī vispārībā viņiem taisnība, tomēr atkal tiek salīdzināti pirksti un ziceles...

nu jau kādu laiku tā subja korpusiņš nīkst Getliņu kalnā, savukārt pats GDN75 gaida nākošo iterāciju... es arī gaidu iedvesmu un brīvu laiku... :mrgreen2:

bet padomā ir jauna kaste, lai sanāktu tāds elegants 2.1 komplektiņš ar rrr Rigondām...

 

P.S. un nē, es ar putām uz lūpām neaizstāvu rrr produkciju... tas ir zemais un lētais gals, taču ir pieejami vēl nesalīdzināmi nelietojamāki izstrādājumi...

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Kā man viens gudrs vīrs teica - RRR ražoja tā, lai labi skan tipiskā padomju pilsoņa ausij.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

pats skaljrunju izvietojums liecina par to, ka izstraadaataajiem nebija ne mazaakaas sajeegas, kas ir stereo. ok, tas bija hvz, 70tajos?

Bet, pat peedeejos gados, pirms veel taa buuda nebija nojaukta, kad ar vechiem runaaju, izpratne iipashi taalaak nebija tikusi.

Vienigais kvalitatiivais parametrs: AFR punktaa. nu, kuda..

Ne akustiskaa izstarotaa, ne dispersija, ne impulse response, ne faazu lietas.. nekas no taa.

Link to comment
Share on other sites

70tie jau visur tādi bija, sasprauda skandā skaļruņus jo vairāk jo labāk, ka tikai iespaidīgāk izskatās. Protams, ja pēc tam sajēga arī nenāca, tad jau neko.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

Didzi, bet kaa ar visaam citaam liidziigajaam taa laika/paaudzes CCP skandaam? Tajaas bija liidziigi filtri. Es neapstriidu Tevis rakstiito, vienkārši teema - hvz, cik daudz patiesiibaa tika izstraadaats sheit/LV, cik - kaadaa citaa konstruktoru birojaa. Man nav info.

Bet, par 40 gadu kljepiishanu - tieshi taa! Un tad ir jautaajums - ko ndesmit gadus dariija tie ''inzhenieri''? ok, algas bija nekaadas, darba apstaaklji - nekaadi. Bet desmitiem gadu vienkārši atseedeet - tas ir pa skarbo. Un, kad ar atlikushajiem runaaju, man bija sajuuta, ka vinju jeegshana arii nesniedzas taalaak par to liimeni. Protams, Maljejevs bija paraugs, kaa nemotiveet cilveekus, kaa nevadiit uznjeemumu, bet taapat - arii pashi vechi tur desmitiem gadu vegjeteeja.

Link to comment
Share on other sites

Ja jau vadītājs tāds, vēl darbinieki dārzeņi, tad ko tad? Pareizie satikušies. Bet gan jau valdība, VID un tml. vainīgi, ka izputināja leģendāru uzņēmumu. Tad jau vairākiem te bija par iemeslu izbeigties.

Prātīgākie gan jau aizgāja citur, uztaisīja savus uzņēmumus.

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Iesacejs69 teica:

Didzi, bet kaa ar visaam citaam liidziigajaam taa laika/paaudzes CCP skandaam

Lai kā arī būtu, jau sešdesmitajos gados RRR akustika bija pirmā visā plašajā PSRS. Krieviem vispaŗ nekā nebija, kad mums jau bija pirmās Simfonijas akustika, kura vēl mūsdienās skan ļoti patīkami. 35AC-1 arī bija pirmā PSRS. Tālāk jau krievi darīja pakaļ un pat šo to diezgan labu uztaisīja. Pie tā, ka nekas jauns netika radīts, vainīga krievulaiku ekonomiskā sistēma. Plāns jāpilda, preci pērk tāpat, konkurences nav, tad priekš kam komunistu vadībai riskēt ar jauniem izstrādājumien un savām prēmijām. Jaunu skaļruņu izstrādāšana maksā dārgi, vajag jaunus magnētus, jaunus darbagaldus, jaunus materiālus difuzoriem, u.t.t. Kam to vajag, ja pērk tāpat un var ražot trīsdesmit gadus basu skaļruni, kurš būtībā ir 1973 gada Viktorijas 001 8GD1 basinieks bez uzlabojumiem skanējumā. Ja runa par sajēgu, tad pietiek ar vienu talantīgu konstruktoru, kurš ''fišku rubī'', jo tā ir rūpnieciska ražošana un pārejiem inženieriem jānodrošina lai tās jaunās konstrukcijas, par saprātīgu naudu, var sākt ražot.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

raivix95

RRR darba kolektīvam nebija vajadzīgā entuziasma. Reiz skatījos interviju ar vietējo dakterīti, kas savulaik RRR cehā strādāja. Teica, ka beigās gribējās pa gaisu tos aparātus lidināt. Tāpēc arī tā sborka bij kāda bij, un traņi ar taisnām garām kājām platēs salodēti.

Pārējās PSRS fabrikas lielākoties kopēja Radiotehnikas izstrādājumus. Orbita 35AC-016 taču ir viens varens S90 klons. Igauņi ar savām Estonia tumbām bij labi pastrādājuši, tāpēc tagad tie, kam ir, glabā kā dārgumu.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
5 hours ago, ju said:

Ja jau vadītājs tāds, vēl darbinieki dārzeņi, tad ko tad? Pareizie satikušies. Bet gan jau valdība, VID un tml. vainīgi, ka izputināja leģendāru uzņēmumu. Tad jau vairākiem te bija par iemeslu izbeigties.

Prātīgākie gan jau aizgāja citur, uztaisīja savus uzņēmumus.

 

a prichom tur VID/valdiiba [ja atmetam teemu - sarkasms]?

 

Maljejevi braalji prihvatizeeja visu, ko var. Dalju izsaimniekoja, dalju vienkārši nolaida. Kad neko vairaak nespeeja, paardeva.

Taa pakaasa Albatrosu, pakaasa visu, kas ar pashu Radiotehniku saistiits. Tie tak bija partijas ieliktenji, ne speejiigi vadiitaaji kapitaalisma apstaakljos.

p.s. Estonia bija liimenii.

vinjiem bija labas taas skandas [ko Didzis piemineeja];

bija CD atskanjotaaji [jaa, pisec pilniigs no muusdienu viedoklja, bet tajaa laikaa bija woow];

bija LP atskanjotaajs at to kruto/taisno tonarmu;

ampi labi bija [nesaliidzinaami labaaki kaa muusu U101].

taa tehnika bija plauktu virs.

Un, mans miiljais jaajamzirdzinjsh - arii leishi/kasetnieki [Vilmas] - iz citas psaules. jaa, protams, dalja risinaajumu kopeeti, bet - liimenis bija augstaaks.

Mees varam baigi lepoties ar muus Radiotehnika, bet lielaakaa dalja izstraadaajumu bija meesli pat uz ''konkurentu'' fona.

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , Iesacejs69 teica:

Mees varam baigi lepoties ar muus Radiotehnika, bet lielaakaa dalja izstraadaajumu bija meesli pat uz ''konkurentu'' fona.

Tas nu tiesa, RRR netaisīja ne labus pastiprinātājus, ne kasešniekus, ne skaņuplašu atskaņotājus, bet jāņem vērā arī cena. Tas pats pirmais UKU maksāja 350 rubļus, bet tā laika Brigs 600. Tāpat bija ar Estonija aparātiem, kuri maksāja daudz vairāk par RRR verķiem. Bija gan RRR arī augstākās klases  pārnēsājamais radio Salūts, bet tad cena bija tāda, ka nezinu ne vienu, kurš to atļāvās pirkt.  Dizains gan RRR bija daudz maz līmenī un netaisīja tiešas kopijas, kā  piemēram ar Estonija pastiprinātāju, kam nospiesta gan shēma, gan dizains. RRR pasaules līmenī ražoja tikai  lampu radiouztvērējus. Arī mūsdienās nav jākaunās par 1957 gada radioaparāta Festivāls skanējumu un par lampu Simfonijas akustikas skaņu. Tranzistoru laikmetā  RRR ražoja aparatūru, kuru varēja atļauties nopirkt vidusmēra krievulaiku cilvēks. Estonijas un Brigus pirka direktori, partijas sekretāri un veikalu vadītāji.

 

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Radiotehnika kopēja, būsim atklāti. Skapīši bija pilnīgs Grundig klons, EP-101 bija Philips pakaļdarinājums, Ārija-102 gandrīz 1:1 kā to laiku Technics, no kura RRR ļoti izteikti "iedvesmojās". Nesaku, ka tas ir slikti. Bet nevajadzētu tomēr  teikt, ka Radiotehnika bija ļoti oriģināla savos izstrādājumos. B sērijas 8 omu akustikām gan, manuprāt, nekas līdzīgs pagaidām nav redzēts, bet nešaubos, ka arī tās ir pašpikotas. Man savulaik stāstīja, ka RRR inženieri savācās VEF telpās un izpreparēja vienu Sharp boomboxu - tā radās Rīga-310.

Screenshot_20210730-203705_Google.thumb.jpg.59e3c3cd01b554b2bdb620fc9b0fc500.jpg

Lūk, Philips izstrādājums. Kā izspļauts EP-101, tik vien, ka tonarms taisnais. Pat pogu dizains teju identisks.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69

es kaadu laiku apskatiju, kas laaciitim veederaa un interese par 0 EPU - 82 man pazuda :D

bet, par cenaam runaajot - buusim reaali, tie cipari bija neadekvaati. 2 videejas meenesha algas par UKU 020? Ko taadu vareeja iebarot tikai CCCP, kur nebija konkurences.

Otra teema - es neesmu skatiijis shemas tieshi tiem aparaatiem, no kaa kopeeja [arii Radiotehnika], bet buusim godiigi - tipisks kapitaalistu aparaats skaneeja nesaliidzinaami labaak. Un starpiiba bija it visaa, katraa niansee. Detaljas ieskaitot. Un te ir mana miiljaa teema - arii no CCCP detaljaam vareeja [un var] sabuuveet ko pat labi skanoshu, tikai jaajeedz. Pat taas pashas detaljas savirkneejot pareizi/smuki, rezultaats ir daaaaudz labaaks. Bet, pat Brig bija vienkārši tupi ka kauns skatiities.

Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 7 minūtēm , Iesacejs69 teica:

bet buusim godiigi - tipisks kapitaalistu aparaats skaneeja nesaliidzinaami labaak:D

Salīdzina tad, ja ir ar ko salīdzināt. Tajos laikos rietumu prece bij kaut kas nesasniedzams un netverams, un cena bij valūtā, ko sociālisma pilsoņi pat pārrēķināt neprata. 

Link to comment
Share on other sites

čeku bodēs daudz kas bija, un mirstīgais kam naudas nebija žel , pirka

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , kaads teica:

un mirstīgais kam naudas nebija žel , pirka

Vispirms jau pareizā nauda vai bonas bija vajadzīga, rubļi jau nederēja, un ja tāda bija, tad jāpierāda, kur dabūji (jūrniekiem u.c. ar ārzemēm oficiāli saistītiem jau nebija problēma). Reiz kopā ar draudzeni, kurai  Austrālijas radi maciņu piepildījuši, ievilkos tajā bodē (pie hoteļa Latvija) - acis gandrīz iztecēja, redzot kas tur nopērkama, ja ir par ko.

Link to comment
Share on other sites

čekus jau varēja nopirkt  pie spekulantiem (biznesmeņiem) turpat pie veikaliem. Ļoti retu reizi pārdevējas interesējās, kur tie 'dabūti.

Link to comment
Share on other sites

Man zināmie puķinieki tehniku pa taisno pirka no jūrniekiem. Nekas jau grandiozs tur nebija, nesūdīgs divkasetnieks, nesūdīgs videomaģis u.c. "sīkumi". Gali, tā pat, kā šodien, arī toreiz daudz ko izšķīra gali. Katra tāda importa tehnikas lieta, protams, maksāja tūkstošus rubļu.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
2 hours ago, ggg97 said:

Man zināmie puķinieki tehniku pa taisno pirka no jūrniekiem. Nekas jau grandiozs tur nebija, nesūdīgs divkasetnieks, nesūdīgs videomaģis u.c. "sīkumi". Gali, tā pat, kā šodien, arī toreiz daudz ko izšķīra gali. Katra tāda importa tehnikas lieta, protams, maksāja tūkstošus rubļu.

nu jaa, bet, saliidzinam.

UKU 020 maksaa[ja] 350 RUR. 2 meeneshu algu. Muusdienu izpratnee, piem 2K EUR [ja pienjemam, ka videeji laba alga ir 1K]. 2K par zema liimenja sadziives tehnikas komponnentu?

Ja Tu saki - maksaaja tuukstoshus. tb, magjis maksaaja gada algu. Kaa 10K shodienas izpratnee. Iedomaajies - 10K EUR par magji! Cilveeki dziivoja neaptveramaa purvaa!

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Iesacejs69 teica:

10K EUR par magji! Cilveeki dziivoja neaptveramaa purvaa!

Jaunu maģīti,šī gada modeli arī par +20K eur arī var nopirkt. Jo ir aitas un viņām būs cirpēji.

Ekrānuzņēmums (415).png

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , raivix95 teica:

Radiotehnika kopēja, būsim atklāti

Protams kopēja, bet netaisīja precīzu kopiju, tā, ka atšķirt nevar no orģināla. Nevajag aizmirst, ka mode vienmēr bijusi ne tikai uz dāmu drēbēm, bet arī uz sadzīves tehnikas izskatu. Ja par aparatūras shēmām, tad piemēram U101 pastiprinātājs esot konstruēts, lai gala pakāpē izmantotu jaudas pastiprinātāja mikroshēmu, kuru bija paredzēts nokopēt laikam no TDK. Nu nesanāca nokopēt un tad taisīja no pieejamām detaļām. Otra problēma bija detaļu kvalitāte un pieejamība. Ražošana nevarēja gaidīt uz no jauna izstrādātiem  deficīta tranzistoriem, tapēc lodēja shēmās, kas pie rokas bija. To laikam saprot tikai cilvēki, kuri to piedzīvojuši. Ja par importa aparatūras iegādi valūtas veikalos, tad vidusmēra jauns godīgs inženieris, par savu algu, knapi galus varēja savilkt kopā. Nopitkt to pašu UKU020 komplektā ar tumbām, bija neiespējamā misija. Kur nu vēl nopirkt čekus vai dolārus melnajā tirgū. Es tos laikus piedzīvoju un zinu, ko runāju.

 

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
3 hours ago, Edis7 said:

Jaunu maģīti,šī gada modeli arī par +20K eur arī var nopirkt. Jo ir aitas un viņām būs cirpēji.

Ekrānuzņēmums (415).png

pag. tu tieshaam gribi teikt, ka shis atteelaa redzamais ir kaut kaa saliidzinaams ar to shirpoterbu kas toreiz maksaaja tuukstoshus? Ja nu vieniigi - abi speej atskanjot muuziku.

Kungi, nu beidzam dziit pilniigu suudu. tos tuukstoshus toreiz maksaaja kapitaalistu leetaa gala meesli. vienkārši mees NEKO redzeejushi nebijaam un tad Teerbatas komisijas veikalaa cilveki [arii es] vienkārši gaja lielaam aciim SKATIITIES. jo nopirkt to nevareeja.

 

Bet par ko smalkaaku runaajot. Atceros, Radiotehnika veikalaa Teerbatas ielaa vienu briidi bija nopeerkami kas liidziigs Radiotehnikas komplektam [nu, idejiski].

Cenas ap +/-3mil repshu bija. Jeb ap.. 12K EUR. Un tas nebija nekaads hiend. Luk, cik tajaa laikaa maksaaja aarzemju tehnika. Varkas bija desmitos reizhu. Nerunaajot par musu algaam, kas toreiz bija desmitiem reizhu zem Eiropas videejaa.

1 hour ago, Didzis said:

Protams kopēja, bet netaisīja precīzu kopiju, tā, ka atšķirt nevar no orģināla. Nevajag aizmirst, ka mode vienmēr bijusi ne tikai uz dāmu drēbēm, bet arī uz sadzīves tehnikas izskatu. Ja par aparatūras shēmām, tad piemēram U101 pastiprinātājs esot konstruēts, lai gala pakāpē izmantotu jaudas pastiprinātāja mikroshēmu, kuru bija paredzēts nokopēt laikam no TDK. Nu nesanāca nokopēt un tad taisīja no pieejamām detaļām. Otra problēma bija detaļu kvalitāte un pieejamība. Ražošana nevarēja gaidīt uz no jauna izstrādātiem  deficīta tranzistoriem, tapēc lodēja shēmās, kas pie rokas bija. To laikam saprot tikai cilvēki, kuri to piedzīvojuši. Ja par importa aparatūras iegādi valūtas veikalos, tad vidusmēra jauns godīgs inženieris, par savu algu, knapi galus varēja savilkt kopā. Nopitkt to pašu UKU020 komplektā ar tumbām, bija neiespējamā misija. Kur nu vēl nopirkt čekus vai dolārus melnajā tirgū. Es tos laikus piedzīvoju un zinu, ko runāju.

 

ok, piekriitot visam, ko Tu raksti, es esmu gatavs panjemt to U101 gala sheemu un veltiit 15min, lai paraaditu 10+ tehniskas lazhas, no kuraam 5+ var rezulteties [un rezulteejaas] bloka bojaajumos. Un kuras var noveerst ar nulles [vai paaris centu] izmaksaam. Tipiski - nulles. Ko ar to gribu teikt? Izstraades inzhenieru sajeegas liimenis bija suudiigs. Lai kaa kaadam taa laika muusu produkti patiktu.

Jaa, ticamaakais, ka - ja shodien esoshajai paaudzei liktu ko buuveet, buutu vel 117 reizes lielaakaa zaraa, bet tomeer. Toreiz tak bija pat Orbita konstruktoru birojs, kur alja taaaadi speci seedeeja. Es neesmu redzeejis to specu ''lidojumu''. Ponti bija, bet ''vihlop'' nekaads. Diemzheel.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Iesacejs69 teica:

tuukstoshus toreiz maksaaja kapitaalistu leetaa gala meesli

Rubļu, ne jau DM.

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
1 hour ago, ggg97 said:

Rubļu, ne jau DM.

personisks jautaajums, un tomeer - cik Tev gadu?

Link to comment
Share on other sites

Nekas nav noslēpts, viss skaidri un gaiši redzams attiecīgajā foruma sadaļā bez viltus un maldiem.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...