Jump to content

Fantastika par 2025. gadu


vvv
 Share

Recommended Posts

Interesanti palasīt, kā 1979. gada fantastikas stāstā iedomātas tehnoloģijas 2025. gadā. Pasaulē būs daudz datoru, cilvēks lietos tādu kā lielu kalkulatoru (tajā vesels GB atmiņas), kurš rādīs ceļu, atgādinās, ka laiks doties uz lidmašīnu, to varēs spraust visos datoros, tajā pat būs iebūvēta vārdnīca 50 valodām...

Mums tas jau darbojas... un tas personīgais gadžets ir visiem pēc kārtas. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Jā - viena no retajām lietām, kas paredzēta daudz maz precīzi. Tik ar atmiņas apjomu kļūdījušies :D.  Bet nu to var saprast - GB tajā laikā bija kas neiedomājams, 

 

Bet cik pareģojumu ir galīgi garām... 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

aha. bet precīzāku paredzējumu var paskatīties "2001: A Space Odyssey", Stanley Kubrick, Arthur C. Clarke, filma un grāmata.

Link to comment
Share on other sites

Skārienjutīga ekrāna ideja it kā jau bija ~1975. gadā, interesanti, ka tur viss uz podziņām

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Ronalds teica:

GB tajā laikā bija kas neiedomājams

Vai mūsdienās kāds maz spēj novērtēt, ka GB ir kaut kas liels? Ja paņem nost bildes, video, mūziku, tad GB-tā var salikt ļoti daudz. Nesen vajadzēja Micro SD, neliela apjoma, internetveikalā nebija mazāka par 16 GB, speciāli citur nemeklēju, veikalā, kur pirku vairākas mantas, pie vienas piegādes arī to Micro SD karti ņēmu.

Link to comment
Share on other sites

Man vienalga.

Ja ir vajadzība ierakstīt SD kartē dažus MB un atdot to karti, ņemu lētāko SD karti. Tas nekas, ka nelietderīgi. :D

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Tūlīt jau windows integrēto notepad.exe un calc.exe nevarēs palaist bez 32 kodoliem un 16gb ram.

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Es atceros laiku, kad lauku klubiņā skatījāmies kino. Viena filma bija vairākās lielās bleķa bundžās. Tāds izmērs apjoms likās loģisks un pieņemams. Iedomājos - 24 kadri sekundē, katrā kadrā velns viņu zina cik pikseļi, bet daudz. Un tie 24 kadri sekundē pusotru stundu no vietas! Ja kāds man teiktu ka vairākas tādas filmas var sabāzt pastmarkas lieluma kartiņā, pie tam pats tas kristāls ir vēl krietni mazāks, es bez šaubīšanās teiktu, ka tas nav iespējams. Ar visiem saspiešanas algoritmiem tas ir kaut kas tāds, ko iekšējais tā saucamais "veselais saprāts" man lāgā negrib pieņemt. Kad man ir grūtības lodēt komponentes kas mazākas par 0805 izmēru, citi pamanās sabūvēt shēmas ar tādu blīvumu! Kādreiz jāparēķina cik miljardās daļas no kubikmilimetra aizņem viens tāds filmas kadrs. Kad es savus prātojumus pastāstīju vienam pazīstamam cilvēkam, viņam bija gatava atbilde. Tas nav cilvēku izgudrots. Tās ir tehnoloģijas no citplanētiešiem, no lidojošajiem šķīvīšiem, ko amerikāņi pētīja savā slepenajā zonā.

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Esmu ievērojis, ka, piemēram, Word dokumentu saglabājot kā docx failu, tas sanāk mazāks nekā ja saglabāju kā doc failu. Jaunāks formāts aizņem mazāk vietas. Nevarētu teikt, ka pilnīgi viss kļūst lielāks datu apjoma ziņā.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 8 minūtēm , vvv teica:

Esmu ievērojis, ka, piemēram, Word dokumentu saglabājot kā docx failu, tas sanāk mazāks nekā ja saglabāju kā doc failu

...jo docx, efektīvi, ir zip fails.

image.thumb.png.b00411fd3efc62fa7a4a1c45b59d699e.png

xlsx sver 3.35 MB, atzipojot: 24.8 MB

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 45 minūtēm , Anonīms Alkoholiķis teica:

Tūlīt jau windows integrēto notepad.exe un calc.exe nevarēs palaist bez 32 kodoliem un 16gb ram.

Drīzāk tā, ka nebūs nekas integrēts, notepad un calc varēs palaist tikai, nokačājot no windows store, kurā ielogosies ar aktīvu kontu un piesaistītu kredītkarti.

 

Jau tagad uz Win 10S nevar palaist cmd.exe, jo, Jauki, neesot no veikala nokačāts.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...