Jump to content

Jaunas kameras iegāde + Apgaismojums? Ko labāk izvēlēties?


SergejsK
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Esmu te jauniņais. Ir daudz jautājumu. Varbūt kāds var no pieredzes ieteikt.
Vēlos iegādāties fotoaparātu dažiem uzdevumiem:

1. Mākslas darbu dokumentēšanai
2. Apģērbu / aksesuāru fotografēšanai iekštelpās ar apgaismojumu uz modeļa un bez.
3. Dažreiz fotografēt dabā/ārtelpās tos pašus apģērbus un aksesuārus uz modeļa.

Pašam savas kameras nekad nebija, bet esmu ņēmis palietot un patestēt divus aparātus no draugiem.
1. Nikon D5300 + Kit lens
2. Sony A77 + 2.8/16-50mm lēca.


Sony ar tādu lēcu man deva labāku bildes kvalitāti, taču gribas labāku kvalitāti par to. Pats darba process ar Sony likās ērtāks. Ar Canon neesmu strādājis, nezinu kā ir.

Man ieteica ņemt ar 85mm lēcu FF kameru - spoguļu vai bezspoguļu, jo tad būs labs asums un bildes kvalitāte manām vajadzībām.

Apskatījos dažādus avotus, rakstus utml. Izvēlējos Canon EOS RP + EF 85mm 1.8 lens.
Taču skatos daudzi rekomendē Sony aparātus, a6xxx, a7x utml.

Salīdzinot bildes kvalitāti - dpreview - image comparison sadaļā. Secināju, ka kvalitāte diezgan līdzīga šiem aparātiem. Sony A7R nedaudz labākas detaļas zīmējumos, dēļ lielāka MP skaita laikam.
Taču pats modelis jau 6 gadus vecs un lasiju, ka var būt ar shutter kaut kādas aizķeršanās (Sony A7R).
Ko budžets atļauj apmēram ir body - Canon EOS Rp, Sony A7 II, Sony A7R, Nikon D750.
Skatoties uz DxOMark testiem sony lēcas uz papīra ir labākas, bet arī dārgākas, vai tā atšķirība būs redzama?

Vēl jautājums par apgaismojumu:
Zinu, ka tam ir liela nozīme bildes kvalitātē. Taču gribu sākt ar kaut ko vienkāršāku un lētāku. Labākajā gadījumā iekļauties zem 200€ par diviem softbox light kit, kā sākuma komplektu.
Laikam ar zibspuldzēm neesmu gatavs sākt, jo nav vispār pieredzes ar gaismām un dzirdēju, ka ar tām grūtāk strādāt.
Redzēju visādus variantus internetā, gan no Bresser ar 4-5 lampiņām katram softboxam, gan Godox ar vienu lampu u.c.
+ arī cik maksās jaunas lampiņas nopirkšana, ja vecā izdeg. Tas arī laika gaitā noteiks cenu. (nezinu vai izdeg tik ātri).
Kāds varētu būt optimāls variants ar tādu budžetu?
Un kāds ir ieteicamais variants un cik tas var maksāt?
Jāņem vērāk, ka šobrīd gribu to visu darīt dzīvoklī. Atsevišķu studijas telpu tam neplānoju aprīkot paredzamā nākotnē. Tāpēc Milzīgi softbox nederēs.

Rezumējot. Gribu optimālu rezultātu par iztērēto naudu. Nebūs arī ļoti bieži jāfočē.
Lielākoties strādāšu uz tripod un labos gaismas apstākļos. Video iespējas ir labi, bet nav primāri.

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, SergejsK teica:

Apģērbu / aksesuāru fotografēšanai iekštelpās ar apgaismojumu uz modeļa un bez

uzreiz būtu rakstījis, ka bildēsi plikas tantes :D

Link to comment
Share on other sites

versatile

85mm uz puskadra vai pilnās matricas būs forši portretiem, beeeet... Puskadram, lai cilvēks pilnā augumā ieietu kadrā, vajag 7-11m attālumu.

Kāds ir bilžu gala rezultāts - glancētais žurnāls, feisbuka mārketpleiss vai internetveikals?

Principā, par body vari neuztraukties, kas attiecas uz bildes kvalitāti, tas pats A7R būs piemērots. Pēdējos gados nevienam lielajam ražotājam nav sliktu body, kas dotu bēdīgu bildi ārā. Nav. Liec klāt universālo 24-70 zūmu, ja vari (nemaz nezinu vai sony ir?) tad ar fiksēto f/2.8. Vēl var izlīdzēties ar speedbooster un kaut kur nogrābt Canon 24-70/2.8 un uzlikt uz Sony - otrā paaudze labāka, bet pirmajai ar ne vainas. Tikpat labi var kaut kādus Nikon D600 vai D610 nomedīt.

Par gaismām - Ar pastāvīgajām praktiski neesmu strādājis, tikai dabiskā vai zibenes. Daudzi apgreido setapus uz uzlādējamajām, ja nevari tādas pacelt, tad reizi pa reizei var ieķert labus dīlus. Man ir viena Walimex 260w laikam galva, pāris softboksi ar šūnām, tai skaitā 180x30cm strips, un atstarotāji - pilnai laimei prasās snoot snuķi un bjūtīdišu, bet arī tā tos agregātus reti kustinu. Pa reizei pieslēdzu klāt mazos zibenīšus, bet fiksajiem variantiem to reti vajag.
Par to grūtumu - taisni tur jau tas skaistums, iztērē 5 minūtes uzsetapojot un bārbaudot rezultātu kompī, un tad šauj ar fiksētiem iestatījumiem, ne par ko nedomājot. Studijā operē ar 2 lielumiem - slēdzis paliek fiksēts, un maini fragmu/ISO.
Mākslas bildēšana cita tēma, tur palīdzēt nevaru.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja der lietota kamera - ir Nikon D750 ar mazu noskrējienu (zem 12k kadri), kuru biju plānojis pārdot. Paliks vairāk $ pāri labam objektīvam. Ja ir interese, PM.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, kaads said:

uzreiz būtu rakstījis, ka bildēsi plikas tantes :D

Būtu interesanti, bet šoreiz gan nē :)

 

12 hours ago, versatile said:

85mm uz puskadra vai pilnās matricas būs forši portretiem, beeeet... Puskadram, lai cilvēks pilnā augumā ieietu kadrā, vajag 7-11m attālumu.

Kāds ir bilžu gala rezultāts - glancētais žurnāls, feisbuka mārketpleiss vai internetveikals?

Es 85mm biju domājis tieši pilnai matricai ņemt. Un pagaidām neplānoju pilna auguma fotogrāfijas. Drīzāk augšdaļa vai apakšdaļa atsevišķi. Ārtelpās var arī pilna auguma foto uztaisīt.
Bilžu gala rezultāts apģērbiem un aksesuāriem ir internetveikals, bet mākslas darbiem gan internetveikals, gan arī vajadzīgs +- labs bildes rezultāts vidējā izšķirtspējā, lai var arī pa e-pastu aizsūtīt ar labu detalizāciju. Ar laiku mākslas darbus iespējams var sākt izmantot arī apģērba apdrukai, bet par to vēl neesmu drošs, taču tāda iespēja pastāv.

 

13 hours ago, versatile said:

Liec klāt universālo 24-70 zūmu, ja vari (nemaz nezinu vai sony ir?) tad ar fiksēto f/2.8. Vēl var izlīdzēties ar speedbooster un kaut kur nogrābt Canon 24-70/2.8 un uzlikt uz Sony - otrā paaudze labāka, bet pirmajai ar ne vainas.

Kāpēc tāds risinājums būtu labāks? Man tieši ieteica fiksētu lēcu, labākam asumam un mazākam distortion.

Par gaismām vēl jāpapēta tad.

Link to comment
Share on other sites

Tomēr mana izvēle apstājās uz Sony A7RII. Bija labs piedāvājums no Sony sakarā ar melno piektdienu.
Paņemšu pa brīvdienām vēl izmēģināt objektīvu Sony FE 85mm 1.8. Kaut ko dārgāku jau nepirkšu šobrīd.

Par gaismām jautājums vēl aktuāls. Ja kādam ir reala pieredze ar pastāvīgajām gaismām priekš fotografēšanas.
Acīmredzams mīnus būtu lampas uzsilšana un mazāk W jauda, salīdzinot ar zibspūldzēm.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, raiviic said:

Objektīvus, pirms pērc, paņem te uz kādu nedēļu un tad sapratīsi, der, vai ne.

Paldies par linku!
Man Sony vēl iedeva kuponu uz viena objektīva diennakts nomu. Sākšu ar to, apskatīšos, kā ir.

Link to comment
Share on other sites

Sony A7RII tavām vajadzībām izskatās super. Pašam ir sony 85/1.8 uz pilnā kadra, ass kā žilete, labs stikls, man patīk :) Kādēļ biedri iesaka 24-70... jo universālāks un būs piemērots dažādiem uzdevumiem. Ja budžets spiež, iesaku apskatīt variantu ar universālu objektīvu, piemēram Tamron 28-75/2.8, man ir tāds un, teiksim pasākumu reportiem ir baigi ok par savu cenu, arī dabu var pabildēt, nesūdzos.

 Par gaismām runājot, ja gribi 200eir iekļauties, laikam īsti nesanāks, iesaku apskatīt Godox. Vari paņemt piemēram divas Godox TT600s, klāt Xpro-s palaidēju un kādus nebūt divus gaismu statīviņus ar adapteriem un nav jau obligāti softboxu ņemt, var sākumā ar lietussargiem izlīdzēties, lētāk būs...

Link to comment
Share on other sites

Tas, ka ass kā žilete, tieši tas arī vajadzīgs.
Universālo varbūt ar laiku piepirkšu, ja būs tāda vajadzība.

Par gaismām ir tā, ka to budžetu varu arī pastiept ja par tiem 200E neko labu neatrast. Pagaidām iztikšu ar Dienas gaismu un tad nedaudz vēlāk piepirkšu gaismas.

Lietussargi liekas aizņems vairāk vietas un šis jautājums arī ir aktuāls.

Paldies par ietekumu. Apskatišos, ko var ar Godox TT600s zibspuldzēm izdarīt.

Bet ja man nebūs cits gaismas avots, kā tikai zibspuldzes, tad būs pilnīga tumsa, kaut kādu nepārtrauktu gaismu jau tik un tā vajag? vismas kaut kur tālāk nolikt, lai nav tumsa. Laikam var vājas parastas lampiņas kaut kur tālāk uzlikt, lai ir vismaz kāda gaisma.

Man vēl teica, ka strādājot ar zibspuldzēm vajadzīgs ekspometrs. Kā ir ja strādā bez tā? Uz aci arī var visu sataisīt?

Link to comment
Share on other sites

Universālais ar ass gana, milzīgu atšķirību sākumā tāpat nemanīsi un ja tikai sāc bildēt, iesaku tādu, lai pēcāk saprastu kāds fikss tieši tev aktuālāks! Varbūt tev vairāk 35mm der, tu taču vēl nezini?

 Lietussargi aizņems mazāk vietas kā softboksi un mazāks čakars. Kaut gan var paņemt arī šitādu softboksu. Paņem sākumā vienu ārējo zibeni, pamēģini, pastrādā, un tad jau redzēsi kas sanāk un ko pašam vajag, necik daudz jau nemaksā ap 60eir. Mazas lampiņas, pastāvīgā gaisma- aizmirsti, ja netaisi video, bildēšanai tomēr cita specifika ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Paldies par padomiem!

Izmēģināju tagad 85mm 1.8. Ir labs. Bet laikam ar to vienu nepietiks visam. Ņemot vērā ierobežotu telpas lielumu. Un fočēt ārā ne vienmēr būs iespēja.
Tamron universālais šādā gadijumā izklausās labs variants.
Tik maksā kā 50mm + 85mm lēcas kopā.

Man radās doma vispār sākt ar  50mm f1.8 Sony lēcu (Lēts variants sākumam). Un samācīties vismaz ar to strādāt ar fotoaparātu - funkcijas, gaimsas utml. Un pēc tam jau skatīties uz Tamron (Vai paņemt nomā Sony 28-70) un izmēģināt kā der manām vajadzībām.
Ja tomēr nederēs, tad ņemt klāt 85mm - par to jau esmu drošs ka noteiktiem uzdevumiem ļoti labi der.

Zibspulde un softbox izklausās gana labs variants un cena sākumam arī laba. Neienāca prātā ņemt tikai vienu. Ar to pietiks saprast.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 49 minūtēm , SergejsK teica:

Izmēģināju tagad 85mm 1.8. Ir labs. Bet laikam ar to vienu nepietiks visam. Ņemot vērā ierobežotu telpas lielumu. Un fočēt ārā ne vienmēr būs iespēja.

Tieši tāpēc jau ieteica Tev tos universālos variantus.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2019.11.30. , 07:43, SergejsK teica:

strādājot ar zibspuldzēm vajadzīgs ekspometrs.

Nav obligāti. Ja saliksi vairākas zibspuldzes, uztaisi pāris kadrus un skaties, vajag gaišāk/tumšāk, kura dod par daudz (jāmaina izvietojums, vai jauda), pamaini, nobildē vēl un tā tiksi pie pareizas ekspozīcijas un gaismām.

 

Pirms 54 minūtēm , SergejsK teica:

paņemt nomā Sony 28-70

 Protams, un ne tikai, paņem arī 50 un 35, tad sapratīsi, vai vispār tev fixīšus vajag.

Link to comment
Share on other sites

Runājot par fotoaparāta izvēli, var droši teikt, ka pagaidām spoguļkamera fotografēšanai noder labāk. Notekti neiesaku izvēlēties kā pirmo objektīvu 16-50mm. Kā pirmo labāk paņemt 18-105mm vai 18-135mm. Ja esi iesācējs, neiesaku izvelēties fiksētos objektīvus. 

 

No Tevis nosauktajiem D750 ir citādāks... 

 

Ja "makslas darbi" ir domātas gleznas, tad noteikti garfokuss būs labāks. 

 

Es izvēlējos Canon, jo tam ir krietni plašāks oriģinālo objektīvu klāsts dažādām specifiskām vajadzībām. Tas tā - skatoties nākotnē. Ir arī autorizēts serviss - IB Serviss.

 

Tavā vietā izvēlētos Canon EOS 6D mark II vai EOS 90D.

 

Runājot par gaismām - par 200 eur neko prātīgu nenopirksi. Tev vakag vismaz 400-450W lampas... + aksesuāri..

 

 

P.S. nesaki lēcas! Tas ir amatierisks slengs. Katrā objektīvā ir vairākas lecas, nevis viena! Objektīvs ir ierīce...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , versatile teica:

kurai aktuālajai spoguļkamerai ir 16-50mm objektīvs

Ir jau gan un labi, pie tam diapazons kā pamatobjektīvam visai piemērots gan crop, gan FF matricu kamerām un "platums" visai noderīgs. Viens no biežāk izmantotajiem Canon stikliem, ko kopš pārgāju uz Sony un lietoju ar adapteru, ir Canon 10-18.

Piemēram šis gan Canon, gan Nikon  variantā, vai paša Nikon Nikkor 16 - 50.

Tikai vēl kas "garāks" jāpiepērk. 

Pirms 53 minūtēm , PerSEOna teica:

pagaidām spoguļkamera fotografēšanai noder labāk

Ļoti slidens apgalvojums.

Pirms 53 minūtēm , PerSEOna teica:

izvēlētos Canon EOS 6D mark II vai EOS 90D

Par 90D varētu piekrist (bet autors grib FF), bet 6D Mark II - nu nē, pat vecais 5D Mark II, nerunājot par III un IV, būs labāka izvēle. Bet autors jau ir izvēlējies Sony a7R II - laba izvēle,  sevišķi, ja filmēšana nav aktuāla.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 16 stundām , raiviic teica:

Ir jau gan un labi

Ok, pārformulēju jautājumu - kurai spoguļkamerai ir 16-50mm objektīvs, kuru:

 

pirms 17 stundām , PerSEOna teica:

Notekti neiesaku izvēlēties kā pirmo objektīvu 16-50mm

 

 

Jo pilnīgi piekrītu, ka

pirms 16 stundām , raiviic teica:
pirms 17 stundām , PerSEOna teica:

pagaidām spoguļkamera fotografēšanai noder labāk

Ļoti slidens apgalvojums.

 

Link to comment
Share on other sites

Vēlreiz paldies par visiem ieteikumiem.

Gribēju jau izmēģināt 50mm un tad uzrakstīt.
Izmēģināju 35mm uz APS-C Sony kameras un tāds kadrējums man šobrīd derēs, ja to pārvērtīs uz 50mm FF.

Beigās nolēmu paņemt visparastāko Sony FE 50mm 1.8, kamēr bija uz to atlaide Amazon.de. Palasiju, ka AF tam nav pārāk labs, bet man tik un tā pagaidām manuālais der. Piektdien jābūt piegādei. Notestēšu un uzrakstīšu kā man patīk.
Tuvākos mēnešus padarbošos ar to un tālāk domāšu ko piepirkt. Zoom vai citu fiksēto.

Pēc jaunā gada izmēģināšu Tamron 28-75mm 2.8. Ātrāk tik un tā nenopirkšu.

Zibeni jau nākamnedēļ domāju pirkt. To ko ieteica.
Par lietussargiem vēl apskatījos. Nebiju iedomājies, ka ir arī tādi, kurus liek priekšā, nevis tikai kā reflektorus. Tie arī varētu derēt.

Link to comment
Share on other sites

Izmēģināju Sony FE 50mm 1.8. Pagaidām derēs. Autofokuss ne pārāk, bet es tik un tā ar manuālo fočēšu. Nav arī tāds asums kā bija 85mm 1.8, bet vismaz ierobežotā telpā ar to varu ērtāk strādāt. Pēc Jaunā gada vēl izmēģināšu Tamron.
Jāiemācās vēl visi kameras parametri.

Nākamais gaismas. Kad ar tām padarbošos vēl uzrakstīšu.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Gaismas vēl nepaspēju nopirkt pirms svētkiem, tagad beidzot ir laiks un nauda tam pievērsties atkal. Palasiju atsauksmes par TT600s. Par TT600s saka, ka stiprinājums ir vājš un daudziem ātri plīst - vai tas attiecas tikai ja stiprināšu pie kameras un ņemšu nost?. Itkā TT600 stiprinājums ir labāks. Vai tur būtu kāda atšķirība no lietošanas viedokļa, ja tik un tā izmantošu Godox palaidēju un izmantošu zibeni atsevišķi no kameras.

Vai ir kādi ieteikumi par gaismas statīviem? Modeļi un cenas ir krietni dažādi. Var nopirkt gan par 20Eur, gan par 60 un dārgāk.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Plastmasas stiprinājums tam zibenim. Nez, man pagaidām turās un nekas neplīst, bet es arī akurāts esmu. Starp citu, godox palaidējam tieši tāds pats plastmasas stiprinājums, nesaprotu kādēļ nevarēja metālu izmantot. Gan jau visādiem action un kāzu bliezējiem plīst...

Vispār iesaku labāk ņemt studijas gaismu ar saucamo iebūvēto pilot gaismu, lai tu labāk redzi kā gaisma zīmē ēnas, būs vieglāk mācīties. Es pats ar vēl tikai mācos ;)

Bet ja vajag mobilu zibeni, tad neko, jāņem vien tas pats 600tais.

 Par statīviem ar, ja telpās bildēsi, labāk ņem masīvu un smagu (C-Stand), un labāk ar ritenīšiem. Ja ārā, tad kaut ko kompaktāku un vieglāku, bet tad vajadzēs papildus kādu atsvaru uzkārt, lai vējš nenopūš. Nesen atnāca man C-Standi un esmu ārkārtīgi apmierināts, tik pamatīgi un stabili, labākie statīvi kādi jebkad bijuši! Tikai padomā uzreiz cik augstu tev to gaismu vajadzēs, pareizāk sakot cik zemu, jo nesen saskāros ar tādu problēmu ka minimālais augstums C-Standiem ir 150cm, zemāk nevarēs, ja vien nav komplekts ar statīva "plecu"...

 

Labots - aiko99
Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

Patiesībā iesākumam, un ja nav dikti ienesīgs pasākums, pilnīgi varētu pietikt ar kaut kādiem mobīlajiem zibeņiem. Tik tad vēlams parūpēties par iespēju izmantot šamos ar kādiem gaismas modifikātoriem, tipa softboxi u.t.t. Tam gana derīgi būtu iegādāt kādu turētājus ar Bowens bajoneti, tipa šādus

Nekādus smagos statīvus šādā gadījumā neieteiktu ņemt. Ja pēkšņi vajadzēs kur izbraukt, tad smagi statīvi galīgi nav ērti. Parasti standarta gaismas statīvi būs gluži labi. Ir tomēr atšķirība, staipīt 1,5 kg vai 8,5 kg :) Kad kļūsi par dižu fotogrāfu, bliezīsi ar Broncolor gaismām, tad pirksi arī statīvus tādus smalkus :)

Nu, un jāņem vērā, ka tevis aprakstītajām vajadzībām iesākumam būs nepieciešamas kādas 3-4 blices. Nu un kādi modifikātori. Modeļiem pilnā augumā stripboxi droši vien.

Link to comment
Share on other sites

Esmu arī uz to Godox SK400II skatījies. Izskatās pēc sakarīga varianta un tas ka ir modelējošā gaisma. Tik liekas šis varētu būt pārāk jaudīgs kompaktām telpām?
Abi varianti izskatās lietojami, gan zibene, gan studijas gaisma. Padomāšu vēl, kas noderēs sākumam vairāk. Vairāk domāju par studijas gaismu.
Ārpus telpām gaismu ņemt neplānoju tuvākajā laikā, tā kā mobilitāte nav prioritātē.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...