Jump to content

SEB bankas konta pdf pārskatā nav latviešu valoda?


_dunduks_
 Share

Recommended Posts

Varbūt kāds zina, kā tā par huiņu, ka SEB bankas konta pdf pārskatā nevar (sa)meklēt (ar Ctrl+F) pilnīgi neko pēc neviena vārda?

Ja meklētājā iekopēju tekstu no paša pdf, tad tur pārādās mistiskas zīmes, bet tad vajadzīgo atrod.

Piemēram, ja meklētājā tiek ierakstīts vārds "IZMAKSA", tad neatrod neko, bet ja vārds "IZMAKSA" tiek nokopēts no dokumenta, tad meklētājā tiek iekopēts kā " @4        " un meklētājs atrod visus vārdus 'izmaksa'.

Kas tas par sviestu? Es ir idiots, vai SEBs, win7 vai mans pdf lasītājs (foxit)?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , _dunduks_ teica:

Es ir idiots, vai SEBs

SEBs idiots.

Tieši tagad neizmēģināju, bet atceros, ka ar šitādu hujņu tiku saskāries.

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Nu faila propertijos nekas vairāk par datumu/faila nosaukumu/lokāciju nav pieejams.

Bet vai tas ko mainītu, ja es zinātu, ar ko tā figņa ir ģenerēta?

Link to comment
Share on other sites

Apskatījos

PDF producer: FOP @version@

PDF version: 1.3 (Acrobat 4.x)

Pamēģināju izkopēt no faila uz Piezīmjbloku, rādās ķeburi (taisnstūrīši ar jautājuma zīmēm iekšā). Man ar Adobe Acrobat Reader DC neko nesameklē arī ja vārds no dokumenta tiek iekopēts rīdera meklētājā, neko nesameklē.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , vvv teica:

PDF producer: FOP @version@


Aha, Apache FOP.

Internetā gana daudz sūdzību par unicode fontiem. Vai nu līki nokonfigurēts (fonts, fonta iešūšana PDFā), vai arī kaut kāda aizvēsturiska/gļukaina versija.

Link to comment
Share on other sites

Gadās arī saņemt tādus rēķinus PDF, kur neko nevar nokopēt, lai veiktu maksājumu, viss ar roku jāpārraksta.

Vai SEBs excelī neeksportē?

Link to comment
Share on other sites

Nevarētu būt, ka tas saistīts ar kaut kādu dokumenta enkriptēšanu / parakstīšanu?

Link to comment
Share on other sites

Nē, nokopēt jau var, bet kodējums kaut kāds atšķirīgs. Var jau būt, ka seb kriptē, bet man ir bijuši tādi rēķini, ka var redzēt, ka daži simboli sakrīt, daži nē, kas izskatās tīri pēc kaut kādām kodējuma problēmām, gatavojot PDF.

Link to comment
Share on other sites

Pdf formāts ir paredzēts tam, lai teksts būtu ērti lasāms cilvēkam uz jebkādas iekārtas. Tieši lasāms. Apstrādājams, eksportējams, filtrējams - tur jau ir citi formāti. Tas pats minētais csv kaut vai.

Link to comment
Share on other sites

PDF ir paredzēts arī drukāšanai.

Bet ir mazliet nožēlojami, ka 2019. gadā tiek ģenerēti PDF kam ir iepriekšminētās problēmas. Ja ir paredzēts, ka nedrīkst kopēt vai drukāt, tad tam ir attiecīgie atribūti.

Es vairāk saskaros ar to, ka pa brīdim nāk rēķini/pavadzīmes no kuriem nevar nokopēt rekvizītus - tad nu pārraksti ar roku.  tas gan nav no SEB.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ju teica:

Gadās arī saņemt tādus rēķinus PDF, kur neko nevar nokopēt, lai veiktu maksājumu, viss ar roku jāpārraksta.

Jā. Un no nopietnām firmām vai iestādēm. Pieļauju, ka tas tiek darīts tīšām, iespējams, kaut kādi apsvērumi tur ir.

Tāpat čakarīgi sanāk iepopēt konta numuru, kurā speciāli izveidotas atstarpes, ir vairākiem tāda mode novērota, rēķinos konta numurs ar atstarpēm.

Link to comment
Share on other sites

Acrobāts bieži gļuko uz izdruku, Foxits ar pasmags palicis, jau pāris gadus lietoju Sumatru.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Racer teica:

Acrobāts bieži gļuko uz izdruku

Neteikšu, ka bieži, bet neteikšu, ka nav gadījies.

Vēl viena interesanta lieta, ar ko esmu saskāries pdf dokumentu sakarā, varbūt kāds no biedriem arī ir pamanījis, otrā galā pdf lapas formāts saglabāts nevis milimetros (A5, A4, A3...), bet collās, tad drukājot, ja nav atbilstošais ķeksītis izņemts, printeris var nesaprast, man viens printeris, kuru tas neietekmē, otrs printeris, kuru ietekmē - nedrukā, prasa pareizo papīru (collīgo).

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, vvv teica:

ar atstarpēm

ja gadās, atrodu viņu mājaslapu un no turienes vk nokopēju :D (99,x% gadījumos ir info)

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, vvv teica:

Neteikšu, ka bieži, bet neteikšu, ka nav gadījies.

Ja ir kāds gļukains dokuments, kuru jāver vaļā teju katru dienu, tad sanāk visnotaļ bieži :D

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
pirms 4 stundām , CAP teica:

tak seb piedāvā izvilkt csv formātā..

Es zinu, ka varu izvilkt csv formātā, bet es jautāju par pdf, jo ar to ir problēmas.

Un pdf ir jau izvilkti un ielikti arhīvā. Tagad arhīva vajadzībām jāvelk 2x vairāk failu. Izdarīt jau var, bet vienkāršāk tas ir ar vienu failu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , binary teica:

Ja ir kāds gļukains dokuments, kuru jāver vaļā teju katru dienu, tad sanāk visnotaļ bieži

Katru dienu vienu un to pašu gļukaino dokumentu drukā? Izdrukā vienreiz daudzos eksemplāros un miers.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , vvv teica:

Katru dienu vienu un to pašu gļukaino dokumentu drukā? Izdrukā vienreiz daudzos eksemplāros un miers.

Nu kāpēc uzreiz jādrukā? Man dažu labu PDF ne vienu vien reizi telefonā sanāk vērt vaļā. Izdrukāt jau var, bet negribas staipīt kilogramus papīra tikai tāpēc, ka jebkurā brīdī var rasties nepieciešamība pēc infas, kas tur ir.

 

PDF nav tikai rēķiniem, kurus vienreiz atver, apmaksā un izmet.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

Es tieši par drukāšanu uzrakstīju, tāpēc, ka biedrs Racer pieminēja akrobāta biežos drukāšanas gļukus. Nu negadās man bieži gļuki saistībā ar pdf drukāšanu, ar konta izrakstiem, vispār nav bijuši, tāpēc nobrīnījos, kas tas par gļukaino dokumentu, kuru jādrukā katru dienu, ja jau tā, ka gļuki drukājot, tad vienā reizē nocīnies ar tiem gļukiem, izdrukā daudzus eksemplārus, nevis katru dienu saskaries ar drukāšanas gļukiem, kas tajā dokumentā.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Screenshot - attēls un drukā. Bet vispār - nu kā var tā pamanīties sačakarēt vienkāršu pamatfunkciju - izdrukāt kaut kādu tekstu un skaitļus.

Link to comment
Share on other sites

 

pirms 5 stundām , Racer teica:

Acrobāts bieži gļuko uz izdruku

Ķeksis "print as image" vairs nelīdz? Manā jaunībā bija tāds, kas parasti palīdzēja.

 

Bet nekorekta kopēšanās gan jau ir vienkārši privātuma aizsardzība. Malvāres, spiegi un masoni nevarēs nolasīt informāciju no PDFiem, jo redzēs tikai nesakarīgas teksta virknes.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , usver teica:

Ķeksis "print as image" vairs nelīdz?

Nav tagad tāda.

Nu nav akrobātam problēmu ar drukāšanu, lai varētu apgalvot, ka «bieži gļuko», vismaz manā pieredzē nav bijis. Jā, ir kādreiz, kad pdf izveido ar AutoCAD, tad solid hatch izdrukājas ar gaišu iesvītrojumu, bet tas diez vai ir akrobāta drukāšanas gļuks, tur pie vainas AutoCADs, jo pašā pdf failā palielinot ir samanāms tas iesvītrojums, neticu, ka tādu failu izdrukājot no Sumatras sanāks labāks rezultāts.

Neko nesaku, varbūt ir kaut kādi specifiski pdf dokumenti, kurus Sumatra izdrukā labi, bet akrobāts nogļuko, tāpēc tāds apgalvojums - «bieži gļuko». Drīzāk izskatās pēc fanošas par Sumatru, jo tas patīk, līdz ar to citi «gļuko». Sumatra ir ļoti OK - viegls, vienkāršs un ērts, bet Sumatrai nav visu iespēju, kā smagajam akrobāta rīderim, piemēram, formas nav.

Link to comment
Share on other sites

nez.. es visu mūžu lietoju adobe un viss ir ok..

jā, ir mēģināti foxit un visādi citi draņķi.. nu nafig.. a, kas uztraucās par tiem dažiem MB.. lai turpina uztraukties..

Link to comment
Share on other sites

Es arī pārsvarā adobe rīderi lietoju. Neteikšu, ka pilnīgi viss OK, gadās arī tam pa retam kas problemātisks, bet nekā labāka no bezmaksas programmām nav, neesmu atradis.

Link to comment
Share on other sites

Tā kā strādāju arī ar Autocad radītitem PDFiem (apskatīšana vai drukāšana) esmu visās vietās, kur pieskaros PC, utilizējis Adobes draņķi, un turos tikai pie Foxit readera.

Labots - M@R$$
Link to comment
Share on other sites

Just now, M@R$$ teica:

Foxit readera

Tev varbūt vecais labais foksits.

Kaut kad tiku uzinstalējis, ne pārāk sen. Atvaino, šausmīgs bloatware, dators piedrazojās ar vairākām papildus programmām, kuras pēc tam čakarīgi bija atinstalēt. Varbūt maksas versijai kas savādāk, bet bezmaksas variantā izbesīja tā nepārtrauktā uzbāšanās ar piedāvājumu pirkt, neatradu, kā atslēgt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , vvv teica:

Tev varbūt vecais labais foksits.

Kaut kad tiku uzinstalējis, ne pārāk sen. Atvaino, šausmīgs bloatware, dators piedrazojās ar vairākām papildus programmām, kuras pēc tam čakarīgi bija atinstalēt. Varbūt maksas versijai kas savādāk, bet bezmaksas variantā izbesīja tā nepārtrauktā uzbāšanās ar piedāvājumu pirkt, neatradu, kā atslēgt.

Ir kaut kāda 7 versija. Laikam paveca. Bet strādā zibenīgi.

Link to comment
Share on other sites

Just now, M@R$$ teica:

Bet strādā zibenīgi.

Ja foksit rīderis strādā zibenīgi, tas nenozīmē, ka adobes rīderis bremzē.

Ja sumatra drukā bez gļukiem, tas nenozīmē, ka adobes rīderis bieži gļuko uz izdruku.

Kāpēc lietojot kādu programmu, kura apmierina, ir vēl papildus vajadzīga pārliecība, ka tās citas programmas, kuras pats nelieto ir draņķi?

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
_dunduks_
2019.11.15. , 14:10, Aleksejs teica:

Paldies par novērojumu. Informēju atbildīgos. Centīsimies novērst.

Es pacelšu tēmu.
Kā jūs domajat, vai šajā laikā ir kaut kas mainījies? Pilnīgi nekas.

Politiķu cienīgi solījumi - vērtēsim, novērosim, skatīsimies, centīsimies.

Link to comment
Share on other sites

marrtins

Banka nevar atļauties graut stabilitātes tēlu :sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

constrig
Pirms 37 minūtēm , _dunduks_ teica:

 

2019.11.15. , 14:10, Aleksejs teica:

Paldies par novērojumu. Informēju atbildīgos. Centīsimies novērst

 

Tulkot šo vaig prast!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...