Jump to content

Istabas magnetolai neskan viens skaļrunis.


base7
 Share

Recommended Posts

Ir vecum veca (kādi padsmit gadi) Aiwa firmas magnetola. Modelis CSD FD85.

Šāds http://en.all-specs.net/model/542/

Lielākoties tiek izmantota, lai klausītos radio (pielodēts FM antenas štekeris, lai pieslēgtu ārējo antenu).

Pirms pirms pāris dienām konstatēju, ka neskan labais skaļrunis. Vispār klusums. Pieslēdzot austiņas, tur arī vienai klusums. Ir tur kas labojams, atmaksājas? Tam aparātam nav ne aux, ne usb, bet vismaz ir pults.

Intreses pēc paskatijos, kādās cenās tās magnetolas. Kaut kāds Philips ar kasešu deku (man vēl ir saglabājušās pāris kasetes) iekrita acīs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , base7 teica:

Intreses pēc paskatijos, kādās cenās tās magnetolas. Kaut kāds Philips ar kasešu deku

Uz Tallinas ielas tajā vinila veikalā pa laikam atved šo to sakarīgu pa tīri pieņemamām cenām un labi saglabājušos. Bet tie aparāti tiek izķerti dažu dienu laikā, kaut kā jānotrāpa uz pievedumu. Kad tie ir - nemāku teikt.

Link to comment
Share on other sites

Ja pašam nav vēlēšanas remontēt, tad laikam prātīgāk nopirkt citu ķēķa radio. Lietots un ejošs jau tagad neko nemaksā, bet remonts gan maksā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , base7 teica:

Pieslēdzot austiņas, tur arī vienai klusums. Ir tur kas labojams, atmaksājas?

No visiem avotiem (radio, kasete, CD) klusums? Ja arī austiņās klusums, tad visdrīzāk pastūzītim viens kanāls kirdikt. Man arī magnetollai viens skaļruns nestrādājam, bet tur pats skaļruns bij beikts. To pie ķīnieša pasūtināju. Pastūzīti arī var pie ķīnieša pa pāris € uzsūtināt, bet tad ir jāzin, ka toč viņš beigts, un jāprot jauno pieslēgt.

Link to comment
Share on other sites

Pārbaudīt pieslēdzot austiņas. 

Tur izejas kaskāde pa 99% uz vienas mikrenes realizēta - sataisīt pašam vienkārši, ja zina aiz kura gala lodāmuru turēt - gan jau ka jānomaina jaudas pastiprinātāja mikrene, maksā pāris eur.

Bet nu nest kaut kur uz remontu nav jēgas - cits lietots nemaksās vairāk par remontu. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , ggg97 teica:

No visiem avotiem (radio, kasete, CD) klusums?

Jā. No visiem.

 

Pirms 16 minūtēm , Delphin teica:

Didzis jau idejiski pateica - taisīt nav jēgas

Tur tā lieta. Ja viņam vēl būtu usb/aux.....

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , base7 teica:

Ja viņam vēl būtu usb/aux.....

Salikumu ar USB un kaseti, zemajā cenu kategorijā varēs atrast tikai pilnīgu draņķi, jo USB virtuves aparātos parādijās tikai ērā, kad kasetes jau vairs nebija aktuālas. Līdz ar to šādu salikumu pa lēto nedabūsi. Protams var visādu ķīnas drazu no "alīša" pa lēto uzsūtīt un mest ārā dēļ skaņas kvalitātes.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Delphin teica:

mest ārā dēļ skaņas kvalitātes.

Priekš tās magnetolas ar kvalitāti viss ir ok.

Link to comment
Share on other sites

Cik es esmu sastapies ar lētajiem radio kam ir USB, tur parasti kvalitātes nav pat 90'o gadu ķēķu radio kvalitātē. Tur torijā ir skaista skaņa, praksē - vienkārši kaut kāds troksnis no skaļruņa.

Bet ja skaidri zini, tad savādāk.

Es gan sapratu, ka @base7 grib atrast kas to verķi vai nu sataisa, jeb nopirkt vietā ko analogu, nevis ķimerēties ar to.

Link to comment
Share on other sites

Legacy Sat

Tur izejā ir LA4600 (IC 202). Kreisais kanāls - 1 izvads. Labais kanāls - 3 izvads. Uz abiem attiecībā pret zemi jābūt 5,6 V. Jānomēra. Ja vienam nav, tad jāmaina mikrene. Vēl - man reiz bija problēma ar austiņu ligzdu, ka kalpo arī kā slēdzis. Pazuda kontakts uz ieejas klemmes. Nebija skaņa vienam kanālam ne skaļrunim, ne austiņām. Izvanīju, tiešām neiet. Nomainīju un viss aizgāja. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Delphin teica:

Salikumu ar USB un kaseti, zemajā cenu kategorijā varēs atrast tikai pilnīgu draņķi,

Es te tādu aparātu atradu https://mobile.220.lv/lv/tv-un-sadzives-tehnika/video-un-audio-tehnika/magnetolas/philips-az-78712?id=406296

Nezinu gan kāda skaņas kvalitāte, bet diez vai būtu sliktāka kā tai Aiwai.

Zem simta ir tikai kaut kādi verķi bez pults. Bet pulti vajag. Ieradums.

 

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt nav slikta versija, bet cik dzirdēts tad tagad jau par ~100 Eur var dabūt ķēķa radio ar WiFi un attiecīgi i-radio iespēju.

Link to comment
Share on other sites

Starp citu, kad @Legacy Sat izstāstija par ligzdu, man bija deja-vu, jo arī vēsturē kas tāds ir bijis. Izmetu ligzdu un aizgāja, jo nočakarējusies ligzda lika aparātam domāt, ka iespraustas austiņas uz to vienu kanālu, kas neskanēja.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Legacy Sat

Ja pie vainas būtu skaņas proc. mikrene IC 203, tad vismaz minimālu šņākšanu skaļrunī no gala pakāpes vajadzētu dzirdēt... Izejā ir arī divi el. kondensatori pa 1000 mkf C271, C272. Varbūt viens ir izžuvis, izbeidzies. Jāpārbauda, tādas lietas arī gadās. Lai veicas!

 

Link to comment
Share on other sites

Mikro kontrolieris ESP32? 

Tā platīte pa labi - skaņas karte, ja tā var teikt? 

Link to comment
Share on other sites

Man tikai VS-kas vietā РСМ5102. Tātad atskaņo tikai MP3, ja vien neizmanto ESP32 ar papildus ram, vai kāviņutur. Bet ja gribās klausīties AAC bez treska, tad jāizmanto  VS-ka, vēlams sarkano.

Link to comment
Share on other sites

Cornholio

@Legacy Sat Dotajam modelim shēma ir 2 lapas tālāk. Izejā ir cita mikrene ar citu pinout un vēl kau kāds Power Save slēdzis, uz kura arī var pazust skaņa.

Labots - Cornholio
Link to comment
Share on other sites

Atcerējos. Pirms pāris mēnešiem arī pēkšņi apklusa tas viens skaļrunītis. Toreiz vai nu biju uz nakti atslēdzis no strāvas (no elektribas rozetes) vai mazliet uzsitu pa to skandu (neatceros vairs). Un pēc tam smuki skaņa parādījās. Taču šoreiz nekā. Klusums tajā vienā pusē.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , base7 teica:

mazliet uzsitu pa to skandu (neatceros vairs).

1) Padomijas laiki beigušies, lai aprāts strādātu to nav jāklapē. :mrgreen2:

2) Ja pec uzsišanas skaņa parādijās, tad tur visdrīzāk problēma ir kontaktos (vai tai pašā ligzdā ko @Legacy Sat norādija, kontakti sakustējās).


Vispār to ligzdas versiju laikam var izmērīt ar testeri pat nejaucot aparātu ārā - iespraud štekeri kuram tiek pie kontaktiem un samēri, ko tas rāda.

Link to comment
Share on other sites

Tākš. Pieslēdzu vēlreiz austiņas. Kad pačakarē/paļurkā to ligzdu, skaņa parādās abās (!!!) ausīs. Atslēdzot ausis, uz aparāta skaņa vienā pusē.


Laikam tiešām kaut kas ar kontaktiem. 

Link to comment
Share on other sites

Tad tā viennozīmīgi ir austiņu ligzda kas čakarējas. Iesaku nečakarēt, bet nopirkt ligzdu, kaut vai tai pašā Lemonā, pārlodēt un aizmirst problēmu. Čakarēsi - visādi var beigties.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Cornholio

Austiņu ligzda vai arī Power Save slēdzis, jo tas izmaina tikai skaļruņu slēgumu, bet austiņas neietekmē.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Delphin teica:

bet nopirkt ligzdu, kaut vai tai pašā Lemonā, pārlodēt

Kam tai kastei austiņu izeja? Vienkārši salaist vadus uz īso!

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 45 minūtēm , Ronalds teica:

Vienkārši salaist vadus uz īso!

Es tā izdarīju pirms daudziem gadiem ar vienu CRT TV kasti. Arī bija izļurkājusies ausu ligzda. Ik pa laikam pazuda skaņa televizoram. Tā kā ausis nelietoja, salodēju pa taisno, apejot to ligzdas štekeri. Cik zinu, to TV cilvēki joprojām izmanto un ar skaņu viss kārtībā.

Link to comment
Share on other sites

2019.11.3. , 12:54, Delphin teica:

Uz Tallinas ielas tajā vinila vācu pensionāru mēbeļu, lampu, vēl visvisādu krāmu un starp citu arī tehnikas un vinila veikalā

Varbūt neesmu trāpījis uz svaigu pievedumu, bet es tur no tehnikas pārsvarā redzu visu ko stacionāru. Magnetolas, ja vispār - tad vintage, t.i. 80to, par vintage cenām.

 

Oftopiks, jo topiks kā redzams ir atrisinājies, bet -

labākais, kā pa lēto pirkt magnetolu, kas neskan šausmīgi, un it īpaši, ja kasešu un cd funkcionalitāte nav būtiska, ir meklēt eseskā kaut ko deviņdesmito-nulto gadu. Piemēram, šobrīd tur stāv viens sony cfd-v10 (kurš savulaik varētu būt maksājis kādus 50-70 latus - nekas šausmīgi kruts, bet arī ne mēsls) par EUR15, bez norādes vai kasete un cd strādā vai nē. Dažkārt parādās kāds no Panasonic RX-ES sērijas, kas ir, šķiet, krutākie no Latvijā puslīdz plaši pirktajiem tā laika maģiem (tāpēc arī ir, kam parādīties). Man trāpījās ieķert vienu RX-ED55 par dešuku, ar neejošām kasetēm un cd, bet ar pulti. Nianse - saglabāt radio stacijas atmiņā viņam var tikai ar pulti, tā ka varētu būt, ka vēl kādam tā laika aparātam, kuram paredzēta pults, bez pults kaut ko nevar izdarīt.

Labots - 138
Link to comment
Share on other sites

Viss kārtībā. Skan abi skaļruņi. Vainīga bija tā austiņu ligzda. Ar lodāmuru apgāju viņai apkārt. Paldies visiem, kas centās palīdzēt.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...