Jump to content

Motobloki - atsauksmes, ieteikumi.


Maris77
 Share

Recommended Posts

Ir doma iegādāties motobloku, ir piemājas dārziņš, ar lāpstu rakt slinkums, par traktoru maksāt pa dārgi un arī ne vienmēr var sarunāt, tieši tajā laikā, kad es gribu. Iekrita acīs šāds :

https://www.ronda.lv/darza-meza-tehnika/params/category/69966/item/334254/ 

Kāda jūsu pieredze? Vai varbūt meklēt veco krievinieku - lietotu? 

Link to comment
Share on other sites

cik tad apstrādājamais pleķis liels ir ?

arkls tam motoblokam 25 eur, nu hvz ko ar tādu var pasākt, pludmalē smiltis uzrušināt ja nu tikai.

Vai arī pa jau uzraktu lauku pabraukāt 

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

Neesmu mērijis, kaut kur 20x30 m . Tāds, ka ar T-40 gandrīz var apart, bet nu principā kā arkls ir zemē, tā jāceļ augšā. :) Protams būtu drusku bagātāks, pirktu japāņu minitraktoru. 


Neesmu mērijis, kaut kur 20x30 m . Tāds, ka ar T-40 gandrīz var apart, bet nu principā kā arkls ir zemē, tā jāceļ augšā. :) Protams būtu drusku bagātāks, pirktu japāņu minitraktoru. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Maris77 teica:

būtu drusku bagātāks,

Tak cilvēks skaidri uzrakstīja... Lai sapirktu tam T-25 agregātus, viņam vēl dažus tūkstošus vajadzēs.

Link to comment
Share on other sites

Nē, T25 es negribu. Vai nu minitraktors, bet tur budzēts uz 6000 ar visiem instrumentiem, vai motobloks, kas ir gana ērts priekš mazas platības. 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
1 stundu atpakaļ, Maris77 teica:

20x30 m

tādu platību var mierīgi ar motobloku sastrādāt , čakars jau būs, bet ja zeme jau iestrādāta, tad nav tik traki


Pirms 17 minūtēm , snukurins teica:

Kas vainas T25?

brīnums, ka neieteici k -700

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Man ir bijis motobloks - nu i nafig. Pašam sanāk fiziski smags darbs, un rezultāts - ne visai. Pašlaik ir T25. Piemājas dārziņam tomēr par lielu. Ar zāles pļāvēju grūti izgrozīties. Zem ābelēm nevar izbraukt. Augsts. Ja daudz jākāpj iekšā/ārā, tas nav forši. Un visi tie piekarināmie agregāti tomēr ir smagi. Vienam pielikt pagrūti. Krievu tehnika ir krievu tehnika. Tur jau defaultā par ergonomiku nav īpaši piedomāts. Ja sačakarēta mugura, tad to jūt, ja nav sačakarēta - visas iespējas to izdarīt. Ar kāru aci skatos uz minitraktoriem, bet atkal visu nomainīt - nav jau tā lauksaimniecība man tik prioritāra.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ir man vēl krievu MB1 motobloks. Arkls un ecešas nāca komplektā, bet tas nav nopietni. Tikai un vienīgi frēze. Ja zeme iestrādāta, tad nekādu problēmu safrēzēt. Ja plēsums, tad gan rokas sāp. Izmantoju motobloku gan malkas vešanai no meža, gan citos piemājas darbos. Vajadzētu modernāku motoru uzlikt, bet iemācijos to krievu dzelzi ar starta gāzi iedarbināt. Tad lec ar pirmo rāvienu. Priekš nelielas piemājas saimniecības neko lielāku nevajag.

Link to comment
Share on other sites

Elektroniskā aizdedze jau stāv orģināli. bet kuru katru karburatoru tam krievu lūznim neuzliksi. Es jau teicu, starta gāze dara brīnumus un lec ar pirmo. Man vēl ir krievu elektrostacija  un to arī var iedarbināt tikai paņemot bubenu un veicot rituāldejas, bet ar starta gāzi bez problēmām iedarbināt. Nu nevajag man tos aparātus katru dienu lietot un tad var pieciest nelielas neērtības.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 11 minūtēm , alusbundza teica:

Ir šitāds lietots? Vecāki iepirka motobloku, bet nu hreņa pilnīga. Šitāds būtu labs, bet vizuāli skatoties, nevar saprast, kas ar mehānisko izturību tam verķim + kā ar rez daļām?

Link to comment
Share on other sites

MB1 ir baigais verķis. Nāca ar 4taktu motoru un ražoja kaut kāda aviācijas rūpnīca. Iedarbināt vajadzēja mācēt :) Biju tajā laikā vēl puišels, reaktīvais spēks vēl nekāds, grūti bija uzraut :D

 

 

Starp citu priekš arkla tam nāca speciālie dzelzs riteņi ar atsvariem, citādi to arklu normāli nevilka. Savukārt frēze pa pirmo! - Ja vienīgi zeme nav izkaltis māls.....

 

Labots - DeEK
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 34 minūtēm , versatile teica:

Ir šitāds lietots?

jā, man šāds traktors ir mājās, bišk vecāks modelis ar 15 zs, nopirku 2006. gadā komplektā ar 1,30 frēzi, samaksāju 1880 latus, visus savus zemeņu laukus frēzēju rindstarpas, no meža malka ir vesta, pat baļķi var vēsā mierā izvilkt no meža, nekas tam traktoram nelūzt, ir nomainīti pa šo laiku pakaļējiem riteņiem pus ass gala gultņi, un tos var dabūt jebkurā gultņu veikalā, ziemā lec kā suns pie kājas, teicams traktors 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Just now, Maris77 teica:

Šim nav priekša

man arī nav priekša velkoša, un nejūtu vajadzību, jo šo traktoru nogremdēt ir gandrīz neiespējami, (paskaties uz aizmugurējo riteņu protektoriem) pie tam , bez velkošās priekšas var ātrāk apgriezties ,

un vispār nekādu arklu nevajag, ar to frēzi iebrauc pļavā, un 3 x nobrauc pa vienu vietu, un zeme būs ideāla ap 15 - 20 cm dziļumā

Link to comment
Share on other sites

Tagad tirgojas Ņeva MB-2. Nāk viņi ar B&S, Subaru vai Honda 5-10zs motoriem. Pats motobloks bez agregātiem maksā 890-950 eur.

Labots - ridao
Link to comment
Share on other sites

YANMAr ir O.K. Ir saimniecībā tāds '74 gada brīnums vilkts no Japānas. Izturīgs verķis. Latvijā ir vairāki tirgotāji, kas velk tos šurp. Tie arī remontē. Noteikti jāņem 4x4. Pa visam cita lieta. Parasti tirgo komplektā ar frēzi, pļāvējs jāpiepērk. Piekabi var izmantot kādu vecu auto piekabi, kura vairs neiet TA.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Didzis teica:

bet iemācijos to krievu dzelzi ar starta gāzi iedarbināt.

Par šo sīkāk lūdzu varētu? Arī daudz sanāk jāties ar šo aparātu..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , Stasss teica:

Par šo sīkāk lūdzu varētu? Arī daudz sanāk jāties ar šo aparātu..

Ko tur sīkāk? Atskrūvē vienu mikimausa skrūvi (gaisa filtra metāla vākam) un viss - iepūt mazliet startinieku ieplūdē...

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā, iepūš starta gāzi gaisa filtrā, piever gaisa čoku un rauj startera auklu. Parasti pielec ar pirmo. Krievu motoram jau nav automātiska dekompresatora, kā zāles pļāvējam, un grūti uzraut ar vajadzīgajiem apgriezieniem. Starta gāze iedod motora pirmo sitienu un uzsūc benzīnu. Tālāk jau viss notiek kā motoram paredzēts.

Link to comment
Share on other sites

Man ir HEBA 2, bet uzliku ķīniešu ražotu Hondas motoru ko tirgo ProVento. Vēl tagad pirksti iesāpas atceroties oriģinālā motora startēšanu. Sātana izgudrojums. Es starta gāzi neizmantoju, bet lēju ieplūdes kolektorā(ja to tā var saukt) nedaudz benzīna. Nezvēru izmantoju tikai transporta darbos ar piekabi. Kā kultivatoru neiesaku 

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Maris77 teica:

Kāpēc nepatīk kā kultivators - frēze? 

Konkrētais modelis ir grūti vadāms frēzēšanas režīmā. Nepieciešams liels fiziskais spēks, lai nodejotu kopīgu tango un dobes būtu uzfrēzētas. Bez tam viņš mēdz ierakties līdz "tiltiem" un tad viņu ir grūti dabūt ārā no šīs bedres. 

Link to comment
Share on other sites

Nu kamon! Man bija gadi kādi 15 un uzfrēzēt dārzam dobi man nebija nekādu problēmu! Vienkārši vajag to darīt pareizi :D

Labots - DeEK
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 17 stundām , Daiļais teica:

ierakties līdz "tiltiem"

jā, man arī ir motobloks, un lai neierokas līdz tiltam, tad pieskrūvēju pie šķīvjiem riteņus no zāles pļāvēja, (tāds pats diametrs), un cita štelle , ar motobloku frēzēju siltumnīcā zemi ,

agrāk, kad nebija tas japāņu traktoriņš, daudz frēzēju zemi …., pēc tam sasparojos, un nopirku lielo frēzi (2 m platumā), un visus laukus frēzēju ar ''belarusu''

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Kādreiz nomocijos ar orģinālo motoru PSRS frēze krot,uzliku 6zs 4taktu motoru pa 100 eirikiem ar skriemeli siksnai komplektā un daru visu-aru,frēzēju,dzenu vagas,vagoju,tā ir ļoti izturiga frēze,pat salieku 4 nažus

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pētīju ukraiņu youtube roļikus, ja visu dara ar prātu, tad pilnīgi pietiek ar 7ZS motoru, lai artu, frēzētu, dzītu vagas, vagotu un piekabi vilktu. Laikam pie tā arī palikšu. Minitraktors protams ir štelle, bet nu tas ir 4x dārgāks pirkums. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Strauji tuvojas pavasaris, vēl ar vien esmu motobloka meklējumos, it kā būtu trīs varianti:

http://championbike.lv/lv/motobloks-wm1000n-6

https://www.ronda.lv/darza-meza-tehnika/params/category/69966/item/334254/

https://motoblok.neva.lv/katalogs/Motobloki/motobloks_MB_2_BS_IC_65

 

Ir kāds strādājis ar Rider, Neva un Weima motoblokiem? Par Neva un Weima atsauksmes var atrast ukraiņu un krievu forumos, bet kas par zvēru ir Rider? 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 3 stundām , Maris77 teica:

man šis labāks izskatās, jo Briggs & Statton  motors, principā nenokaujams, 

es nopirku motobloku 2003. gadā ar šādu motoru, pirmos gados ļoti slogoju, un daudz, tagad ļoti reti, un maz, jo ir cita tehnika, bet tas motobloks iet vēl tagad bez nekādām problēmām, lec uz sitiena, motors nav ne reizi remontēts

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...