Jump to content

Sony G 18-105mm f4, e-mount - atsauksmes no lietotājiem


martinno
 Share

Recommended Posts

Diena laba!

 

Lietošanā ir Sony e-mount bezspogulis, akurāt sagribējās pārkāpt no fiksa uz kaut kādu zoom. Miljonus investēt negribu, jo fočēju maz un tikai savām vajadzībām :) Neko super labu nevajag, ņemot vērā iepriekš minēto.

 

Vai kādam lietošanā ir Sony 18-105mm F4 un varētu padalīties ar iespaidiem, lietošanas +/- , kādu bildi, u.t.t. ?
Protams, neta apskatus esmu apskatījis, bet labprāt dzirdētu vēl kādu komentāru.

 

Iepriekš pateicos!

Link to comment
Share on other sites

versatile

Saprotu sāpi, pašam arī ik pa laikam liekas, nu i nafig tos fiksus.

18-105 laikam biju kādu laiku spaidījis, ja neko njaucu. Ne ar ko izteikti negatīvu atmiņā nepalika.

Zūms.

F4.

Ja lieto iebūvēto zipeni, pārstāsi; ēnu met ne pa jokam.

 

Ja tas netraucē, problēmu nebūs.

Nu un zoom by wire, tā ir štelle pie kā jāpiešaujas stingri.

Reku, sampļi no flickra reālām lietotāju bildēm https://flickriver.com/lenses/sony/selp18105g/

 

Dienas beigās esmu nonācis pie secinājuma, ka man pieņemami tikai 2 veidu zūmi - ultraplatie, kur bilde dramatiski atšķiras jau +/- 2mm izmaiņās, un garie - 70/200, 100-400 un tamlīdzīgi.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , versatile teica:

lieto iebūvēto zipeni

 

Vispār dzīvē neesmu lietojis iebūvēto - ja nevar bez zibeņa, tad bildes nav :)

Un tas elektroniskais zooms arī patreiz ir tāda nesaprotama lieta - itkā pajāt, bet nesaprotu, cik ļoti ietekmē ikdienas lietošanā.

 

F4 nebaida, apzinot divas būtiskākās lietas:
1) Nebūs tik smuks bokeh pie "platā" gala kā ar f2.8, bet ir opcija piezūmot un tad tas viss nedaudz sakārtojas un ir pieņemamāk.
2) Idejiski nepietiekamos gaismas apstākļos būs grūtāk kaut ko nobliezt, kaut gan, cik palasījos, tad stabilizācija > f2.8.


P.S.
Izskatās, ka Sony centrā var paņemt nomā šo stiklu - to arī izdarīšu :)

Labots - martinno
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 2 minūtēm , martinno teica:

Nebūs tik smuks bokeh pie "platā" gala kā ar f2.8

Platajā galā bokeh nav ne ar f/2.8, ne ar f/4. Tas tā.

Pirms 3 minūtēm , martinno teica:

stabilizācija > f2.8

Nuuu, atkarīgs, ko bildē - bērnudrāža koncītī jau stabilizācija mammas trīcošās ķepiņas nokompensēs, bet bērnu skraidīšanu gan īsti ne - tur laicīgi jāsāk ar jaunatni sarunāt, lai kustas lēnāk :D Protams, tumšās ieliņās mājas vai pirmssaulēkta ainavas bildēt varēs, tās lēni bēg prom.

 

Liels arguments ir AF - jo lielāks caurums vaļā, jo vairāk gaismas kamerā, jo vieglāk fokusēties.

 

Pirms 5 minūtēm , martinno teica:

itkā pajāt

It kā. Bet man tas piedod tādu ziepainuma piegaršu, tipa zūmo, tad atkal par tālu, plus tomēr jāgaida.

 

Pirms 6 minūtēm , martinno teica:

Sony centrā var paņemt nomā

ĻOTI prātīga doma. Paņem uz vīkendu un izbildējies uz vella patiku un sirds paraušanu.

Stikls noteikti nav slikts, bet vai der tieši Tev - to neviens cits nepateiks.

Link to comment
Share on other sites

Skaidrs, ka kustīgus objektus stabilizācija nespēs izglābt :) Ar to vienkārši jārēķinās :)

 

Zooms ir toč dzīvē jātestē, ko arī izdarīšu :)

Link to comment
Share on other sites

versatile
Just now, martinno teica:

Ar to vienkārši jārēķinās

Tā ir. Bet, ja pierasts pie kaut kādiem F/2 stikliem vai gaišākiem, tad ....

Link to comment
Share on other sites

Par laimi, neaizraujos ar kustīgu objektu bildēšanu, vēl jo vairāk tumsā.
Šobrīd ir Sigma 30mm f1.4 - teikšu godīgi, f1.4 dēļ fokusa dziļuma šķiet bezjēdzīgs. Varbūt līkas rokas, varbūt gaume... nezinu. Esmu pieķēris sevi, ka zem f2.8 cenšos vispār nebildēt, pat vairāk uz f3.* ikdienā lietoju. Teiksim tā - ja situācija piespiež maksimāli atvērt diafragmu, tad parasti tā bilde mani līdz galam neuzrunā.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 4 minūtēm , martinno teica:

Teiksim tā - ja situācija piespiež maksimāli atvērt diafragmu, tad parasti tā bilde mani līdz galam neuzrunā.

Man tieši pretēji - ja situācija liek fragmu aizvērt vairāk kā par pāris stopiem, tad parasti bilde neuzrunā :D
Reku, ar F/2, gan 90, gan 18mm:

image.thumb.png.e20fed500b08254c70f679f212b85635.png

image.thumb.png.ead89d69965833b28d681b67f6d04b89.png

image.thumb.png.301d9ca71b739c432381461d04abee62.png

image.thumb.png.af6407e60b3193fd829c6c9898d4d2a9.png

image.thumb.png.132d9efe296b815c2cdf2740f0edd1b0.png

Reku, piem, šitā bilde - 23mm, f/2 - pie F/4 vai vairāk būtu bardaks kadrā ar to priekšplānu. A tā, smuki...

image.thumb.png.6c065181850d4b459ad2784c6f10633f.png

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tu jau zini, ko es par Tevi un Tavām bildēm domāju - Tev IR talants, kura man nav un es to tehniku neprotu tik labi izmantot :)
Tā kā ir vienalga, ko iedod pērtiķim - f2.8 vai f4 = iznākums tāpat būs sūdīgs :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

versatile
Just now, martinno teica:

Tev IR talants

Nea, man ir puslīdz interesanta tehnika :D

Link to comment
Share on other sites

versatile

Nu, paldies par komplimentu, protams.

Tā kā atbildi uz savu jautājumu pats atradi un stiklu nomāsi, bik paspamošu vēl.
Pārdomas zūm vs fix man arī mūžam aktuālas.

Tikko biju atvaļinājumā, Azoru salās (precīzāk, Sanmigela salā) - 6 dienas, 7 pārgājieni, meži, biežņa, stāvkrasti, utml.

Sākumā bija doma, ka viss notiek ar 1x 10kg somu, attiecīgi, fototehnika līdzi - nene. Nopirku speciāli ziepi.

Plāni pamainījās. Var paņemt tehniku. Man ir 90/2 un 14/2.8 fiksi šobrīd, nopirku arī vieglo half-decent 16-50 zūmu ar domu: 16-50 uz kameras, fiksi kkur somā, ja labs kadrs, velku ārā fiksus.

Realitāte - pirmo dienu pabildēju drusk ar 16-50, pārējās vazājos ar 14/2.8 uz kameras, pie vajadzības vilku ārā 90/2. 16-50 sēdēja viesnīcā... Tagad, ejot cauri bildēm, smuki redz, kas no zūma, kas no fiksiem...

 

Tagad tirgoju Sony RX100 M4 ziepi un Fuji 16-50 :D

Link to comment
Share on other sites

Es zinu sevi (kā arī pieredze to rāda) - es nebūšu tas cilvēks, kurš ņems līdzi vairākus stiklus :) Es pat spoguli ar fiksu dēļ tā izmēriem nekur līdzi neņēmu un tas tika 1-2x gadā izvilkts aiz neko darīt. Un, protams, es saprotu kvalitātes atšķirības starp fiksu/zoomu, bet, ņemot vērā augstāk minēto, labāk nobildēt nekā nenobildēt :)

 

P.S.
Iemet kādas 14mm bildes :) Varbūt es ne uz to pusi skatos un man vajag platu fiksu? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 29 minūtēm , martinno teica:

man vajag platu fiksu

Vakarā paskatīšos kko.

Platajā galā man dikti patika 10-24/4, bet: dažām vajadzībām par tumšu + baigi pierod, ka var visu dabūt kadrā, bildes vienveidīgas paliek. Dažreiz nožēloju, ka pārdevu, bet kopumā - ir ok.

Bija man 16/1.4, super stikls, bet palietoju īsu brīdi. 14/2.8 un 18/2 bija paralēli, daudz bildēju ar 18 (mazs, + kantainā metāla blende - superkombo, nesmērējas objektīvs, iekar padusē kameru un mauc, kur gribi), bet 14 bildes kvalitāte tomēr labāk patīk dienas beigās, lai gan 18 ar interesants.

Klau, @martinno, Tevi varbūt tas Sony ziepis interesē?

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, versatile teica:

tas Sony ziepis interesē?

 

Diemžēl, nē :)

 

P.S.
Sarunāju uz svētdienu tā stikla nomu - varēs fočēt, kamēr slikti paliks :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

versatile
Just now, martinno teica:

varēs fočēt, kamēr slikti paliks

Galvenais, stiklu nenovemt :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ir man tas 18-105 jau diezgan sen, gan ar a6000, gan ar a6500 - neko sliktu nevaru teikt, patīk absolūti klusais zūms un autofokuss, kā arī zūma plūdenums (tiesa, kopš filmēju 4K, reti zūmoju filmējot, uz datora mierīgi var piezūmot pat uz 350%, īpaši nezaudējot kvalitāti) bet pēdējā laikā (kādu gadu) lietoju gandrīz tikai filmēšanai, fotografēšanai pārgāju uz fiksīšiem, pamatā Sigma 30mm, vēl Sigma 19mm, Samyang 8mm zivsacs, un Sony 55-210 zūms, arī kaudzīte Canon stiklu ar pāreju. Ar 30mm reti kad aizveru vairāk par 2,8, pamatā strādāju ar 1,4 - 2.  Protams, ja vajag asu bildi visā attālumu diapazonā, tad var piegriezt kaut pat maksimāli, bet tie ir reti gadījumi.

Link to comment
Share on other sites

Es atkal wide galu skatos (atvainojos, ja iejaucos diskusijā), un uz sava A6000 gribētu Sony SEL1018 F4 uzlikt virsū, bet... dārgs maita. Laikam tāpat kā te, jāizmēģina Sony centrā.

Pašam šobrīd ir 35mm F1.8 no tā paša Soņika un mana mīļākā lēca, bet, dažreiz pietrūkst tā šaurā gala. Gribētos jau aizvietot kitu, jo tas ir diezgan pabriesmīgs - it īpaši ja tumšākā vietā jāfočē bez statīva.

Link to comment
Share on other sites

Neliels apdeits par iespaidiem ar 18-105mm f4:
1) Stabilizācija ir laba lieta - varētu pie tās "pierast" :)
2) Manām mājas vajadzībām f4 portretiem ir lietojams sākot no kādiem 70mm un uz augšu - 
3) Elektriskais zooms gan ir baigi specifiska lieta - galīgi mani neuzrunāja.
4) Fokuss garajā galā strādā diezgan lēnu (bet, tas laikam saistīts ar A6000 specifiku)
5) Izmēros liels objektīvs.

 

Ņemot vērā 3) punktu, varētu skatīties uz 16-70mm f4, bet te atkal atduros pret 2) punktu...

 

Sāku rakt dziļāk - kā versija sāk pavīdēt Sigma MC-11 adapteris un kāds Canon/Sigma objektīvs, piemēram, 18-50mm f2.8. Ir kādam kaut kas sakāms par šādu perversiju?

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Dārgs. Nav arī zināms cik ātri autofokuss spēj grozīt Canon stiklus... 

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , martinno teica:

Ir kādam kaut kas sakāms par šādu perversiju?

Konkrēts komplekts nav, bet ir šitāds un mēģināti dažādi Canon un Tamron objektīvi, sākot ar 10 - 18, beidzot ar 70 - 300 gan uz a6000, gan a6500. Autofokuss, ja vispār strādā, tad lēni (der tikai klusajai dabai, ainavām) un nereti ziņo, ka fokusā, bet patiesībā garām. Bieži pēc 2 - 3 kadriem jāpārstartē kamera, lai atkal autofokuss darbotos. Bet iespējams, ka Sigmas ražojums kopā ar Sigmas optiku darbojas normāli. Kā arī - ir adapteri gandrīz laba objektīva cenā - arī tā kā vajadzētu darboties, bet hvz.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , raiviic teica:

Autofokuss, ja vispār strādā, tad lēni (der tikai klusajai dabai, ainavām) un nereti ziņo, ka fokusā, bet patiesībā garām. Bieži pēc 2 - 3 kadriem jāpārstartē kamera, lai atkal autofokuss darbotos.

 

Šis izklausās diezgan vilinoši :mrgreen:

Jāparok kādas atsauksmes par MC-11.

Link to comment
Share on other sites

Ja lasi krieviski, te diezgan sakarīgi  teksti, it kā darbojoties labi.

Bet šitas gan labs :jump:.

Citēt

...прикрытие диафрагмы происходит медленно и со звуком тррр-ррр. ..

  

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Cik netā palasījos, tad ir daudz apdeiti bijuši tam adapterim - idejiski, vajadzētu būt tikai labāk tam visas, ņemot vērā, ka tas "review" ir 2016. gada.

Un lielākā bēda ar tiem adapteriem un svešiem stikliem ir pamatā video filmēšanā - AF-C nestrādā, u.t.t.


P.S.
Gandrīz visur piemin A6000, ka ar šo modeli tas viss vispār nestrādās. Cik sapratu, tad tur kaut kādi savādāki AF procesi... 


Neizskatās daudzsološi :) 

 

Link to comment
Share on other sites

Pēc nelielām un lielām pārdomām:
1) 18-105mm f4 nav opcija dēļ izvirtušā EZ.
2) 16-70mm f4 - ja nu ļoti laba cena lietotam eksemplāram, tad var apsvērt.
3) adapteri nav opcija uz A6000.
4) reālākais, ko šobrīd atrodu, ir Tamron 28-75mm f2.8, bet, ņemot vērā cenu, droši vien, ka kādreiz nākotnē, kad sāks parādīties lietoti. Šis arī būtu prātīgs ieguldījums, ņemot vērā, ka varētu kādreiz arī pārsēsties uz FF.

 

Vēl jāpagaida Sigmas jaunais "metiens" - varbūt tur būs kaut kas jēdzīgs man pieņemamā cenā.

 

Patreiz paldies!

Labots - martinno
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
2019.10.28. , 12:40, martinno teica:

Diena laba!

 

Lietošanā ir Sony e-mount bezspogulis, akurāt sagribējās pārkāpt no fiksa uz kaut kādu zoom. Miljonus investēt negribu, jo fočēju maz un tikai savām vajadzībām :) Neko super labu nevajag, ņemot vērā iepriekš minēto.

 

Vai kādam lietošanā ir Sony 18-105mm F4 un varētu padalīties ar iespaidiem, lietošanas +/- , kādu bildi, u.t.t. ?
Protams, neta apskatus esmu apskatījis, bet labprāt dzirdētu vēl kādu komentāru.

 

Iepriekš pateicos!

 

Šis ir labs! Pats lietoju un esmu priecīgs ;)

Link to comment
Share on other sites

2019.11.7. , 13:18, martinno teica:

Pēc nelielām un lielām pārdomām:
1) 18-105mm f4 nav opcija dēļ izvirtušā EZ.
2) 16-70mm f4 - ja nu ļoti laba cena lietotam eksemplāram, tad var apsvērt.
3) adapteri nav opcija uz A6000.
4) reālākais, ko šobrīd atrodu, ir Tamron 28-75mm f2.8, bet, ņemot vērā cenu, droši vien, ka kādreiz nākotnē, kad sāks parādīties lietoti. Šis arī būtu prātīgs ieguldījums, ņemot vērā, ka varētu kādreiz arī pārsēsties uz FF.

 

Vēl jāpagaida Sigmas jaunais "metiens" - varbūt tur būs kaut kas jēdzīgs man pieņemamā cenā.

 

Patreiz paldies!

 

Starpcitu!

Pirms pāris nedēļām viesojoties taja pašā IB Servisā man teica, ka šobrīd esot kaut kāda Cash Back akcija Tamron objektīviem. Nezinu vai tur ir tas, ko meklē, neatceros arī precīzi kā tas strādā, bet runāja par to, ka varot pat saņemt līdz pat 100 EUR naidas atmaksu. Varbūt uzzvani un painteresējie...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ir man pavecs Sony a5000 ar SEL1855, fočiks OK, bet vajadzētu piepirkt objektīvu dabas skatiem, kalniem utt. Bet kauko bužeta kategorijā, pārāk daudz tērēt negribas.

Kādi ir varianti?

Pagaidām skatos uz SEL35F18 un parasto pankūku SEL16F28. Cik saprotu man vajag wide angle, vai galīgi garām?

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

16mm pankūka gan skaitās mēsls.

Link to comment
Share on other sites

2019.10.28. , 14:01, versatile teica:

Man tieši pretēji - ja situācija liek fragmu aizvērt vairāk kā par pāris stopiem, tad parasti bilde neuzrunā :D
Reku, ar F/2, gan 90, gan 18mm:

image.thumb.png.e20fed500b08254c70f679f212b85635.png

Kas tā par izpildītāju?

Link to comment
Share on other sites

pirms 22 stundām , AndrisBB teica:

objektīvu dabas skatiem, kalniem utt

Nu ar vienu platleņķi kalnos būs  "par īsu" un ne tikai kalnos. Vai nu sakarīgs zooms (bet ne lētā gala), vai 3 fiksīši.  Ja gribi platleņķi, tas varbūt šo, pašam ir arsenālā, ass, precīzas autofokuss.

https://www.amazon.com/Sigma-19mm-mount-Cameras-Black/dp/B00BPZD0M4

 Bet  vēl kādu 30mm vai 50mm vismaz vajadzētu.

 

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Uz doto mirkli kamēr nekur nav atļauts braukt, plānoju pāris izbraucienus uz Velsu. Pa lielam ar riteņiem uz pus dienu vai visu dienu. Fočiku jau kā tādu nav diezko ērti staipīt līdzi salīdzinot ar telefonu. Ar vairākiem objektīviem somā visrīzāk būs vēl mazāka vēlme brauktāt rinķī, tad visdrīzāk slinkums darīs savu un telefons būs vienīgais izmantotais.

Kā ir ar tiem 8-105mm f4, 16-70mm f4 ko @martinno piemin vai Sony un Tamron 18-200. Ebayā lietoti izskatās ka netrūkst, tīri pāris reizēm kautko pafotogrāfēt jaunu pirkt ar negribas.

 

https://www.ebay.co.uk/itm/SONY-Fit-Tamron-B011-AF-18-200mm-f-3-5-6-3-III-Di-VC-For-SONY-Mirrorless-E-Mount/254411837979?epid=128798527&hash=item3b3c20921b:g:wGwAAOSwWNNdwXAq

https://www.ebay.co.uk/itm/Sony-SEL18200-18-200mm-F-3-5-6-3-Lens/124060384250?_trkparms=aid%3D1110001%26algo%3DSPLICE.SIM%26ao%3D1%26asc%3D225113%26meid%3Dfa14e02cc7ad487dba4ded42245fe4b5%26pid%3D100005%26rk%3D4%26rkt%3D12%26mehot%3Dpf%26sd%3D174127225921%26itm%3D124060384250%26pmt%3D0%26noa%3D1%26pg%3D2047675&_trksid=p2047675.c100005.m1851

 

Kurš no viņiem būtu loģiskāks pirkums?

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Nu ņem jau vien to Sony - pēc parametriem abi vienādi, bet tas lētāks. Nu lietots ir lietots un hvz kādā stāvoklī - varbūt arī kādi defekti/skrāpējumi vai kas cits.

Link to comment
Share on other sites

Tos es tik kā piemērus iemetu, jāpaskatās būs kārtīgāk. Iekš ebay.de tur vairāk variantu.

Link to comment
Share on other sites

versatile
pirms 8 stundām , raivix95 teica:

Kas tā par izpildītāju?

Ja atmiņa neviļ, grupa saucas IALAZ.

 

pirms 7 stundām , raiviic teica:

Nu ar vienu platleņķi kalnos būs  "par īsu" un ne tikai kalnos. Vai nu sakarīgs zooms (bet ne lētā gala), vai 3 fiksīši. 

+ daudz. Kalni daudz majestātiskāk izskatās ar tele.

Man gan pietiek ar plato vai PLATO galu un kaut kas no īsā telefoto gala. Vidusdaļu praktiski neizmantoju, liekas garlaicīgi, lai gan nē, meloju. Ir man tālmēra filmiņkameras ar apm 40mm objektīviem. Roma februārī sanāca forši.

Reku, Skotija (PENIS 287 maršruts)

47814442181_f9d9b9d363_b.jpg

Ar plato nekas tur nebūtu, izcilnis pie horizonta.

Vai rekur sniega cepure tālumā

48507519582_a2981ef4d5_b.jpg

Savukārt citreiz bez platā mērogu vienkārši neparādīsi, skats uz to pašu sniega cepuri

48507344996_48fd90ab05_b.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Ja nevajag super kvalitāti vai citas izvirtības un fotografēt paredzēts "labos" gaismas apstākļos, tad tas 18-200mm būs super stikls ikdienai ( tik baigi liels un smags :) )
Un ņem Sony - domāju, ka Sony OSS ir labāks nekā Tampronam.

Link to comment
Share on other sites

Long John
2020.04.12. , 20:03, AndrisBB teica:

vajadzētu piepirkt objektīvu dabas skatiem, kalniem utt. Bet kauko bužeta kategorijā, pārāk daudz tērēt negribas

 

Man bija jau augstāk pieminētā Sigma 19/2,8. Manuprāt, cenas/kvalitātes ziņā ceļojumu pejzāžiem gana labs. Variantu par 18-200 versijām arī kādreiz apsvēru, bet ideju atmetu dēļ gabarītiem/cenas. Ja canoniem & Co šī diapazona objektīvu var nopirkt diezgan lēti/ labi, Sony nekšiem& Co  tas ir neadekvāti dārgs pret savu kvalitāti un gabarītiem (IMHO).

Galu galā apstājos pie pieklājīgas universālā superzūma kameras (Oly Stylus 28-300/2,8)  ikdienas "piezīmēm"   un minēto Sony ar 19 mm Sigmu kā otru kameru rezervei un kādai kvalitatīvākai bildei.

Ziemā velniņš izprovocēja pajemt Ebajos lielo Panasonic FZ-1000 ar 24-400/2,8 un 1" sensoru, bet vīruss neļauj to izmēģināt reālā ceļojuma apstākļos. Protams, ka tas verķis ir pārāk liels, bet toties viss vienā un diezgan kvalitatīvi. Tad kā rezerves kamera kalpotu telefons..:)   

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...