Jump to content

Automašīnām plāno būtisku nodokļu kāpumu 'rūpēs par klimatu'


mooopsis
 Share

Recommended Posts

Pirms 22 minūtēm , uldise teica:

loģika ok, bet pirkšanas brīdī tas nodoklis tāds nebija, to pēc tam izdomāja pacelt, jo redzi viņam bendzīna motors ir 3.6l tilpums - tikko ir >3.5, uzreiz +300EUR klāt. tā teikt Welcome to LV.

Tagad gan klerki taisnojas, ka ziņa neatbilstot patiesībai, ka nekāda auto nodokļu palielināšana neesot plānota un tādā garā..., bet ticamība viņu apgalvojumiem, ņemot vērā līdzšinējo pieredzi ir tuva nullei. Galu galā, tas nopludinātais dokuments ir tapis nevis uz viltus ziņu autora Nika Endziņa datora, bet ir izperināts satiksmes ministrijas dzīlēs. Kā tāds tur vispār varēja rasties, ja nekas tāds netika plānots? Kādam taču par to tika samaksāts. Sanāk zemē nomesta nauda. Un par ko vēl viņiem tur maksā? 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Stasss teica:

Nodoklis ta nodoklis, bet jums tur uz salas ir atkal otra galējība, kas to pašu nodokli vien atsit - inčurenss..

Nodoklis man pagaidām nav necik tapēc ka mašīna jauna (3 series), nākamgad būs ap 130, ja būtu niknāks motors, tad ganjau arī būtu kādi 250, varbūt 300. Golfam ar dīzeli pirmstam visus 4 gadus nodoklis bij 0.

Inšurens man tagad ir nokrities un turās ap 700 - 800 gadā lētākie varianti, tapēc saku ka pieskaitot vēl līzingus, degvielu, apkopes utt (nedomāju ka tas viss LV ir īpaši lētāk), tas ceļa nodoklis pa lielam neko neietekmē. Ja ir, kā te daži saka, 700, tad tas protams ka ietekmētu.

  

Link to comment
Share on other sites

Man teorija balstās uz tā saucamo tautas sagatavošanu, jeb sabiedriskā viedokļa formēšanu:

Proti - palaižam "pīli" ka nejēgā cels nodokļus auto, aizliegs reģistrēt jaunus auto ar iekšdedzes dzinējiem. Tauta sašūmējas, sākas protesti! Tad valdība paziņo, ka tās bija muļķības, iekšdedzes dzinēji netiks aizliegti, jaunu auto reģistrācijas nodokļa palielinājuma nebūs, pat transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa palielinājuma nebūs! Tik "nedaudz" pacelsim akcīzi uz degvielu! Tauta atviegloti nopūšas un ar prieku uzņem akcīzes nodokļa celšanu - labi ka tā.... Varēja būt vēl sliktāk! :) :) :)  

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Ronalds teica:

Tauta sašūmējas, sākas protesti! Tad valdība paziņo, ka tās bija muļķības, iekšdedzes dzinēji netiks aizliegti,

Iekšdedzes dzinēji pilnībā aizliegti visdrīzāk tuvākajā laikā nebūs, bet ierobežojumi noteikti būs. Lielie ražotāji pat to apstiprina un vairāk runā par hibrīdiem nekā pilnīgu elektrifikāciju.

Tāka ja nebūs elektroauto vai hibrīds, tad nāksies maksāt daudz.    

Link to comment
Share on other sites

pirms 21 stundām , Stepselis teica:

Dīzelis! Plus vēl veselu paleti citu draņķu.

Ņefiga:

focus dīzelis kā piemērs

  • Drive 1.5L Ford EcoBlue 120PS 6 Speed Manual
  • Combined Fuel Consumption (WLTP) 62.8 mpg (4.5 L/100 km)
  • Combined CO2 Emissions (NEDC Equivalent) 93 g/km

Focus bendzīns:

  • Drive 1.0L Ford EcoBoost 125PS 6 Speed Manual
  • Combined Fuel Consumption (WLTP) 49.6 mpg (5.7 L/100 km)
  • Combined CO2 Emissions (NEDC Equivalent) 107 g/km
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 5 minūtēm , dzincha teica:

Plus vēl veselu paleti citu draņķu.

Un nez kāpēc visi uzsēdušies uz CO2, kam visās lietās ir vismazākā nozīme!!!!

Labots - Stepselis
Link to comment
Share on other sites

Interesanti ka jaunajā Golf 8 volksvāgens tagad piedāvās TSI, TDI. TGI, Mild Hybrid un pilnīgu hibrīdu.

Interasants manliekas TGI, jo pirmstam nebiju manījis nevienu mašīnu, kura jau no rūpnīcas nāk ar gāzi. Ir vispār tādas (neesu speciāli meklējis).

Tur būs tikai 9 litru bāka priekš benzīna.

https://www.volkswagen-newsroom.com/en/press-releases/new-golf-variant-tgi-natural-gas-model-now-available-to-order-4763

Link to comment
Share on other sites

02. Golf Variant 1,5 TGI fuel consumption natural gas (CNG) in kg/100 km: urban 4.7 /extra-urban 3.0 / combined 3.6; CO2 emissions in g/km: 99; efficiency class: A+

02. Golf Variant 1.5 TSI ACT (110 kW / 150 PS): 6.2 - 6.1 (urban), 4.4 - 4.2 (extra-urban), 5.1 - 4.9 (combined); CO2 emissions in g/km: 116 - 112 (combined); efficiency class: B - 

 

 

Pirms 5 minūtēm , abi teica:

Tādas jau pirms gadiem 10 bija (no rūpnīcas ar dažāda veida gāzi)

Nebiju manījis nevienu tādu dzīvē

 

Bet izskatās ka tas TGI, kautvai taspats 1.5 motors kas TSI būs jūtami lēnāks un vārgāks.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Es arī nē, bet viņiem jau var arī nebūt virsū rakstīts. Pirmais, kas ienāk prātā – google: opel cng, bet citi jau arī bij, nu, vismaz, reklāmas ir redzētas/dzirdētas.

Labots - abi
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Klases biedrenei ir Mercedes B 170 NGT. Pirms gadiem, šķiet, 6 brauca ar dabasgāzi un priecājās par izmaksām. Šogad satiku - jau labu laiku brauc tikai ar benzīnu, jo gāzi nav kur uzpildīt. Pirmajos gados, kad aizvērās gāzes uzpildes stacijas, bija problēmas apskatē, tur prasīja pārslēgties uz gāzi. Tagad to vairs pat neprasot.

Link to comment
Share on other sites

tehno-mans

Šodien Jēkabpilī AS Virši-A atklās pirmo CNG jeb saspiestās dabasgāzes uzpildes staciju Latvijā, tuvākajā laikā uzņēmums plāno šādu degvielu piedāvāt arī divās Rīgas stacijās

Link to comment
Share on other sites

No raksta var arī izsecināt ka Octāvija ir ar CNG aprīkota. Apskatot Škodas lapu, tik tiešām tur tāds modelis ir.

Praktiskā latvieša sapnis Škoda universālis + gāze un at par pāris simtiem lētāks kā benzīnvariants. Jābrīnās ka tas jau sen nav aizstājis Audi 80.

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Stasss teica:

Nodoklis ta nodoklis, bet jums tur uz salas ir atkal otra galējība, kas to pašu nodokli vien atsit - inčurenss..

Nu man Focus, 07 gada, no claim bonuss 8 gadi, insurens meenesii 57 naudinjas, nu nedomaaju, ka taa ir mirstamaa kaite :) un jaa bendziins.

pirms 6 stundām , Ronalds teica:

Man teorija balstās uz tā saucamo tautas sagatavošanu, jeb sabiedriskā viedokļa formēšanu:

Proti - palaižam "pīli" ka nejēgā cels nodokļus auto, aizliegs reģistrēt jaunus auto ar iekšdedzes dzinējiem. Tauta sašūmējas, sākas protesti! Tad valdība paziņo, ka tās bija muļķības, iekšdedzes dzinēji netiks aizliegti, jaunu auto reģistrācijas nodokļa palielinājuma nebūs, pat transportlīdzekļu ekspluatācijas nodokļa palielinājuma nebūs! Tik "nedaudz" pacelsim akcīzi uz degvielu! Tauta atviegloti nopūšas un ar prieku uzņem akcīzes nodokļa celšanu - labi ka tā.... Varēja būt vēl sliktāk! :) :) :)  

Ieliec orgjinaalu no feisbuka  nevis atrefereetu suudu lv valodaaa :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Tuubijs teica:

no claim bonuss 8 gadi, insurens meenesii 57 naudinjas,

8 gadi no claim un 57 mēnesī uz Focusu? Neizklausās īpaši lēti. Man ar 0 gadu no claim bij 500 gadā uz Golfu. 

Link to comment
Share on other sites

2019.10.25. , 23:28, AndrisBB teica:

Mazgājot tās burciņas arī reizēm tāda doma rodas, bet nav jau arī tā ka tur mazgāju ar Fairy un švammi. Izskalo zem krāna fiksi ar spiedienu (cik nu vi'ņš tur krānā ir) un miers. Turpat virtuvē izlietnie blakus ir durvis uz dārzu, kur visas šķirojamās kastes, tapēc arī nekāda lielā piepūle nesanāk. 

Papīri arī ir vairāki veidi, vienkārši papīri (žurnāli, grāmatas), kartoni iet atsevišķi, visādi kartoni no picu kastēm kas taukaini arī netiek ņemti, tiem jābūt pie citiem atkritumiem.

Parasti kautkādas lielas kastes noder kur sabāzt citus kartonus, azvīzēm ir speciāls maiss, līdzīgs kā turgus vecenēm somas.

 

Kautko lielāku tāpat sanāk vest uz šķirošnas centru pašam, kautkādu sadzīves iekārtas, tumbas vai citus krāmus. Zāli, lapas un zarus ar pa lielam vedu prom, varētu jau samest čupā lai satrūdē, bet baigi ilgu laiku aizņem. Ir pāris komposta konteineri, bet tie parasti pilni ar zāli.

 

nu gan tu saimnieks :D vai nu pļūtī, vai uzskaitiji visu ar ko dzimta kopš pirmsākumiem ir nodarbojusies :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Kas tieši no uzskaitītā tev liek domāt ka tā nav taisnība?

"Ja es zinātu ka man būtu jāmaksā 700EUR nodoklis par tādu mašīnu, tad es viņu vienkārši nepirktu, jo neizklausās diezko racionāli. Skatītos kādu alternatīvu, kam tas nodoklis ir mazāks. [700 pa čertriem gadiem jau ir 2800 Eur, man tas liktos absurdi]."

 

"Par ko tad ir tā raudāšana? Par eksplotēšanas nodokli? Tas tak neko pa lielam uz kopējām auto izmaksam neietekmē javien tiešām nebraic ar Audi 80 ar gāzi." 

 

 

"Skarbā dzīves realitātē ir tāda, ka ja gribas uzturēt veselu autoparku ar veciem lūžņiem, tad nākas maksāt."

 

Kāds tad ir tavs autoparks? Un ja tev patīk konkrēta mašīna, manuprāt gada nodoklis tāpat kā degvielas patēriņš nebūs svarīgs :) 

Link to comment
Share on other sites

Mans autoparks sastav no viena auto, šāgada BMW 320i. 700 Eur gadā par nodokli maz ticams ka par viņu maksātu, pietiekoši daudz alternatīvu, kam tas nodoklis ir mazāks. Tur tiešām ir jābūt pamatīgam Vojādzeru fanam, lai tādu pirktu zinot ka tāds nodoklis ir, bet īpašnieks jau pats teica ka nodoklis izmainijās un labprāt samainītu pret citu, tik nav uz doto mirkli iespēju vai arī nav racionāli to darīt, tapēc nākas samierināties. 

Braucu maz, tapēc degvielas patēriņs tiešām īpaši neuztrauc.

Absurdi man liekas turēt vairākus vecus auto, ar kuriem tolkam nebrauc un tad sūdzēties par lielo nodokli, kā tas ir šņukura gadījumā.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Tuubijs teica:

Ieliec orgjinaalu no feisbuka

Šīs manas ir manas domas un neko no feisbuka neesmu licis! 

Bet tu varētu feisbuka oriģinālu ielikt.

 

Vēl ir svarīgs informācijas pasniegšanas veids. Aņuks no padomju laikiem:

 

Notiek starpvalstu līderu savstarpējā sacensība skriešanā: tikai divi dalībnieki - Brežņevs pret Reiganu. Reigans sīvā cīņā uzvar.
ASV mediji: ASV prezidents pārliecinoši pārspēja L.Brežņevu skriešanās sacensībās...
PSRS mediji: Notikušas lielas sacensības skriešanā. PSRS ģenerālsekretārs L.Brežņevs izcīnīja augsto otro vietu, bet ASV prezidents R.Reigans palika priekšpēdējais...

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , AndrisBB teica:

Absurdi man liekas turēt vairākus vecus auto, ar kuriem tolkam nebrauc

Man gan absurdi liekas, ja jāmaksā par auto, kurš stāv sētā nevis nodoklis ir klāt degvielai. Pie tam kaimiņos tā degviela ar visu nodokli maksā +/- tikpat.

Pats laukos nedzīvoju un nav man autoparka, bet pilnīgi viennozīmīgi varu iedomāties situāciju, kad ir vairāki auto. Tad jau var uzlikt nodokli par jebko, kas stāv šķūnī. Par lāpstām, piemēram.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , AndrisBB teica:

8 gadi no claim un 57 mēnesī uz Focusu? Neizklausās īpaši lēti. Man ar 0 gadu no claim bij 500 gadā uz Golfu. 

Kura gada golfs Tev ir?


Roni, tāds pats, nu ne gliži tāds pats, kkādi 3 vai 4 vārdi bij savādāki, klīst arī feisbukā, tāpēc prasīju, lai met orģinālu uzreiz te :)

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 5 minūtēm , Tuubijs teica:

Kura gada golfs Tev ir?

 

pirms 8 stundām , AndrisBB teica:

Mans autoparks sastav no viena auto, šāgada BMW 320i.

 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , AndrisBB teica:

Man ar 0 gadu no claim bij 500 gadā uz Golfu. 

lasīt jēdz, rembo?

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Ronalds teica:

Notiek starpvalstu līderu savstarpējā sacensība skriešanā: tikai divi dalībnieki - Brežņevs pret Reiganu. Reigans sīvā cīņā uzvar.
ASV mediji: ASV prezidents pārliecinoši pārspēja L.Brežņevu skriešanās sacensībās...
PSRS mediji: Notikušas lielas sacensības skriešanā. PSRS ģenerālsekretārs L.Brežņevs izcīnīja augsto otro vietu, bet ASV prezidents R.Reigans palika priekšpēdējais...

Pēc šitā saprotu, no kurienes Šņukuram radies tik pesimistisks skats uz dzīvi..?

Link to comment
Share on other sites

Man pēdējo stundu diskusijas sakarā ir tikai viens jautājums: salas fermeri sprāgušu govi no purvainām ganībām kā dabū arā, ar šāgada 0 claim BMW 320i, vai priekš tam viņiem ir speciāls helikopteris kas rij 600 litrus degvielas stundā?

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 3
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Ja neskaita vieglo, traktoru un kravas auto, mans autoparks laukos sastāv no četriem paveciem vieglajiem auto, ko atdeva draugi, jo auto reģistrēti uz firmu, bet tiesu izpildītājs uzlicis atsavināšanas aizliegumu - nevar iziet tehnisko apskati, iegādāties OCTA, nevar pārdot vai noņemt no uzskaites. Tā kā ikdienā varu izvēlēties, ar kādu auto braukt uz veikalu vai pēc kombikorma. 
 

Link to comment
Share on other sites

2019.10.24. , 15:21, ju teica:

 

Vai Audi 80 ar gāzi dos lielākas atlaides, jo tas, reāli rēķinot, ir "zaļāks" par visu citu?

Tikai jāprecizē. Cng vai lpg. Jo runa ir par elektro un cng. Lpg pieskaitās pie netīrības. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , abi teica:

salas fermeri sprāgušu govi no purvainām ganībām kā dabū arā

Nē, Boni, tos, tev līdzīgos, ēdājus atved pie tās govs...?

Link to comment
Share on other sites

pirms 22 stundām , zmeyok teica:

Man motoru pārdod!

A 53 motoru ar visu auto negribi?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , abi teica:

salas fermeri sprāgušu govi no purvainām ganībām

Tur nav purvainu ganību un govis nesprāgst?.

Link to comment
Share on other sites

es tā arī sapratu, ka pļavas tur ir asfaltētas un govis apmeklē sabiedriskās tualetes?

Labots - abi
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nu vispār jau mazliet aizdomājoties atbildi uz šo jautājumu var rast - fermeriem ir 

1)traktors

2) uzņēmuma pikaps ar ko vadāt lietas

3)privātais auto, ko katra rocība ļauj, vai tas golfs vai supercharged jaguārs

Link to comment
Share on other sites

Jā, laikam jau, jo nesaprotu kādēļ vispār tika iesaistīta saruna spragusi govs un tu vienīgais to saprati

Labots - Zin...
Link to comment
Share on other sites

Tāpēc @Zin... ka Šņukuriņa kungam autoparks ir saimniecības vešanai un konkrētu, dažādu uzdevumu izpildei, bet @AndrisBB auto, pēc būtības, ir iegādājies vien izlaidības dēļ, tāpēc ka var nopirkt un slinkums braukt uz darbu ar K2, velo, mopēdu, sabiedrisko transportu, tas, kā teikt, nav darba instruments vai izdzīvošanas dotajā vidē jautājums.

  • Atbalstu 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Ja šos abus samainīs vietām, tad Šņukuriņš svilpodams tiks galā ar darbiem arī bez auto, bet BMW 320i Šņukuriņa lauku darbus izpildīt nespēs. Var jau filosofēt ka Šņukuriņš salas kantorī nespēs programmēt, bet arī AndrisBB aptaisīsies šķidru bullim pautus griežot, vai sivēnmātei dzemdības pieņemot. Tā kā, pieņemsim ka samainījušies vietām viņi dara to pašu pie kā jau ir gadiem pieraduši. Tik Šņukurs nelien ar pamācībām kādu instrumentu ņemt programmēšanai, bet lauku darbiem BMW 320i gan tiek piedāvāts.

Labots - abi
  • Atbalstu 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...