Jump to content

Automašīnām plāno būtisku nodokļu kāpumu 'rūpēs par klimatu'


mooopsis
 Share

Recommended Posts

Kāpēc tik neizlēmīga pieeja? Domāju ka satiksmes ministrs un ministrijas ierēdņi ir pietiekami kompetenti, lai atceltu enerģijas nezūdamības likumu un apņemtos pārvietoties tikai ar auto, kas aprīkoti ar mūžīgo dzinēju.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

PS. OIK takš arī tika priekš ekoloģijas ieviests, ne priekš kā cita! 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Drīz ? Rīgā būs ūdeņraža autobusi.

Pirms 7 minūtēm , ieleja teica:

pilsētā vairs nav smirdošie, izpuvušie Ikarusi, ir lieliski

tas, ka pilsētās sabtransports vajadzētos būt vai nu elektriskais vai CNG, gan ir taisnība. Lai gan pieminēt ikarusus ir ļoti nekorekti?. Tas, kas šiem tur bija iekšā jau nebija īsti dīzeļmotors bet velns sazina kas.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
Pirms 49 minūtēm , ieleja teica:

es tik neredzu konkrētus skaitļus

 

Es arī lieluma kārtu labprāt ieraudzītu. MK noteikumu projektos jau skatīties praktiski nav jēgas - tur tik ierēdņi ar īpašā veidā sa*** smadzenēm spēj līdz reāliem cipariem nonākt. Laikam tāpēc arī nevienā portālā nekas konkrēts nav nosaukts.

Link to comment
Share on other sites

Pārvedot, jeb pareizāk sakot pieliekot kā papildus degvielu CNG esošajiem dīzeļautobusiem varētu iegūt gan būtisku ekoloģisku, gan ekonomisku labumu. Bet ir divi bet!

* Pirms gadiem 15 daži brauca ar CNG, bet valdība uzliekot pamatīgu akcīzi dabasgāzei, kas tiek izmantota autotransportā šim pārvilka pāri treknu krustu! 

* Un galvenais - atkati - no nejēgās dārgās ūdeņraža tehnoloģijas 20% takš ir vairāk kā no lētās CNG iekārtas.... 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , snukurins teica:

MAN dzinējs

par šo nebija ne jausmas, lai gan ne pirmā lieta tāda...

bet vispār interesanti palasīties par Ikarus rūpnīcu... piemēram, viņiem bija pasaulē pirmais zemās grīdas posmainais autobuss... savulaik kompānija labi kotējās pasaules mērogā...

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, snukurins teica:

MAN dzinējs

Jā, es arī nebiju šo dzirdējis. Bet kaut kas tak bija pie vainas. Līdzīgus dūmus laida T-74?.

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Autiņiem nodokli vajag, jo piesārņo vidi, turpmāk arī ļautiņiem divreiz gadā būs jādodas kalibrēt nāsis, un jāmaksā kalibrēšanas nodeva. Problēma ir apstāklī, ka intensīvi elpojot, no gaisa plūsmas izdilst nāsis, tāpēc, lai samazinātu kaitīgās izelpas apjomu, nāsis turpmāk tiks kalibrētas un nepieciešamības gadījumā tām tiks atjaunots oderējums.

Link to comment
Share on other sites

Prasītos mazliet konkrētāki skaitļi, nevis tukša tukšmuldēšana...

Kā braucu, tā arī braukāšu. 

Un ja kaut kāda brīnuma pēc visi pēkšņi sāks atteikties no auto, akcīzes un gada ieņēmumi no auto strauji kritīs, un budžetā atkal būs caurums. 

Neticas ka zāģēs zaru, uz kura sēd. Apdedzinājās jau ar alko, tiešām kāps uz tā paša grābekļa...

Link to comment
Share on other sites

В Америке даже сраные Икарусы смотрятся ахуительно!!! пздц!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Jāpārceļās dzīvot uz Jēkabpili. Tur var iepildīt CNG. Opelim ir Astra aprīkota ar dabasgāzes barošanu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Jurkins teica:

Bet kaut kas tak bija pie vainas. Līdzīgus dūmus laida T-74?.

Gan jau pa ātru nopižģija. Gala variantā gan jau bija ok.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

"Ņemot vērā, ka transports ir lielākais energoresursu patērētājs un siltumnīcefekta gāzu emisiju avots Latvijā"

Cik daudz CO2 un Nox izplūst pa ražotņu skursteņiem, kuģu skursteņiem, lidmašīnu turbīnām?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , ggg97 teica:

unTEC2?

Mazuta lokomotīves gan jau ar nav diez ko "zaļas". Smird baisi.

Link to comment
Share on other sites

Vislielākie Rīgā dūmotāji kādi redzēti ir pasažieru dīzeļvilcieni, piem. uz Daugavpili. Magone taču pa lielu naudu bija ar mieru pirkt lietotus dīzeļvilcienus no Igauņiem.

Ziemā, dzīvojot Rīgas nomalē, nevar saprast no kurienes tik nelabi dūmi nāk, vai no dzelzceļa vai apdzīvotām garāžām, kuras kurina ar akmeņoglēm.

Pīpētājus arī nevajag aizmirst.

Link to comment
Share on other sites

Ja valsts man subsidētu 90% Long range Tesla model S, tad man nekas nebūtu pretī. Daudz jau tas nemaksātu, tikai kādi nieka 90 000 eur..

Link to comment
Share on other sites

Vispār jau par to klimatu kopumā un CO2 atsevišķi ir tāds fufelis... Uz Zemes ir bijuši periodi ar daudz lielāku CO2 saturu atmosfērā un daudz siltāku klimatu. Un gan augu gan dzīvnieku valsts ir zēlusi un plaukusi. Sorry, bet viss šitais ir tikai lai radītu un apsaimniekotu gigantiskas finansu plūsmas, jo kapitālisms parastais sāk buksēt (un nē, es neesmu ne par sociālismu, ne par komunismu).

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
  • Kādas šausmas! 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Raivis Mana
6 hours ago, mooopsis said:

automasinam-plano-butisku-nodoklu-kapumu-rupes-par-klimatu

nesaprotu šito apburto loku. Kāda loģika visam likt kautkādus lielākus nodokļus?!  Tā jau mēs līdz zaļākam autiņam nekad netiksim. Visa nauda būs iemaksāta valsts kasē... un?! Kā tā nauda rūpēsies par klimatu? Kautkāds sviests.

 

Lai samaksātu tos nodokļus es šefam prasīšu augu par sotaku vairāk. Šefs piekritīs, bet loģiski  desas viņš tirgos dārgāk, lai man samaksātu vairāk. Žanis ieies veikalā skatīsies desas dārgākas, tas ies pie sava šefa prasīs sotaku pie algas. Viņa šefs tagad savu maizi pārdos dārgāk, lai var Žanim lielāku algu maksāt.... un tā šis teksts nekad nebeigsies jo Elīna ieejot veikalā redzot maizei cenu savukārt ies pie sava šefa.....

 

Cik tālu pasaule ies?

Link to comment
Share on other sites

100 "gudrajām" galvām būtu jārāda piemērs:

*) jāatsakās no degvielas kompensācijām
*) jālikvidē Saeimas autoparks, tur tāpat visi ir ar fosilo degvielu, nevis elekromobiļi

droši vien ir vēl daži punkti, kurus var pievienot?

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Raivis Mana teica:

Cik tālu pasaule ies?

 

Daudz kas atkarīgs no inženieriem, bet viņiem maksā mazāk, kā juristiem un finansitiem. Un kurš tad maksā juristiem un finansistiem - protams, ka menedžeri. Karoč apburtais loks

Labots - ggg97
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Raivis Mana

Teikšu ka 5 - 7 gadus apakaļ sapratu ka nodokļi jāmaksā tādi kā tie ir un tā ari centos darīt pa lielam, bet tagad sākšu apsvērt iespējas to nedarīt!

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 40 minūtēm , snukurins teica:

Šitas viss Latvijā?netirs

Elīnas gadījumā gan jau ka darbojas. i šefs apmierināts, i Elīnai labi...

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Nav tik traki - ja ar fosilo degvielu nevarēs darbināt auto, varēs kurināt autiņu ar gāzģeneratoru - pabrauc, pakurini čiekurus, atkal pabrauc u.t.t.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mielestapa teica:

varēs kurināt autiņu ar gāzģeneratoru

Nē, vecīt, noteikti nevarēs. Varēs tikai nopirkt vai visdrīzāk nomāt elektroauto, jo jebkurā citā variantā Tu nepiedalīsies globālās ekonomikas stutēšanā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 3 minūtēm , Mielestapa teica:

pabrauc, pakurini čiekurus, atkal pabrauc

visiem čiekuri nepietiks. tos vajag arī pendeļpulksteņiem

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Jurkins teica:

Bet kaut kas tak bija pie vainas. Līdzīgus dūmus laida T-74

Dīzelis paliek dīzelis... tam ir jādūmo, by default, jo sadegot rodas sodrēji... mūsdienu dīzeļi arī dūmo, tikai degvielas pilieni ir tik niecīgi, ka sodrējus grūti saskatīt... tas nenozīmē to, ka nav...

pirms 2 stundām , Jurkins teica:

ispār jau par to klimatu kopumā un CO2 atsevišķi ir tāds fufelis... Uz Zemes ir bijuši periodi ar daudz lielāku CO2 saturu atmosfērā un daudz siltāku klimatu. Un gan augu gan dzīvnieku valsts ir zēlusi un plaukusi. Sorry, bet viss šitais ir tikai lai radītu un apsaimniekotu gigantiskas finansu plūsmas

tā sākās... vēl viens propogandas upuris un sazvērestību teoriju piekritējs...

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Raivis Mana teica:

Lai samaksātu tos nodokļus es šefam prasīšu augu par sotaku vairāk. Šefs piekritīs, bet loģiski  desas viņš tirgos dārgāk, lai man samaksātu vairāk. Žanis ieies veikalā skatīsies desas dārgākas, tas ies pie sava šefa prasīs sotaku pie algas. Viņa šefs tagad savu maizi pārdos dārgāk, lai var Žanim lielāku algu maksāt.... un tā šis teksts nekad nebeigsies jo Elīna ieejot veikalā redzot maizei cenu savukārt ies pie sava šefa....

Apsveicu, iemācījies inflāciju


pirms 3 stundām , snukurins teica:

Šitas viss Latvijā?netirs

Man paziņam 3 dienas atpakaļ pie algas pielika 450 EUR... Latvijā..... Iedomājies, ārpus tavas sētas kas tāds notiek ?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Athlons teica:

jo sadegot rodas sodrēji

Tieši pretēji! Sodrēji, jeb ogleklis rodas, kad kaut kādu iemeslu dēļ dīzeļdegviela nesadeg pilnīgi!

 

pirms 6 stundām , Athlons teica:

tā sākās... vēl viens propogandas upuris un sazvērestību teoriju piekritējs...

???? 

Tas ir fakts, ka zemes vēsturē bija posmi ar krietni lielāko co2 saturu! 

Milzīgs daudzums co2 ir izšķīdis okeānos. Iesalis mūžīgajos sasalumos. Kad temperatūra paaugstinās, iekonservētais co2 izdalās atmosfērā,   Milzums co2 Izdalās vulkānu izvirdumu laikā.   Bez tam Ķīna un Indija tikai kāpina akmeņogļu ieguvi un dedzināšanu sakot - mums vajag lētu enerģiju, ejiet kakāt! 

LV pat ļoti gribot neko globālā mērogā nevar ietekmēt! 

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Man domāt - nebūs īsti labi, kad viss C (g.k. CO2 un CH4 veidā), kas uzkrāts ūdeņos, sasalumos un citās vietās pāris miljardu gadu laikā, dažos gadsimtos tiks izmests atmosfērā. По логике вещей tam nevajadzētu būt nekam nāvīgi krutam un pozitīvam.

 

Zinu, ka blumbergs nav nekāds referatīvais žurnāls, bet tomēr:

https://www.bloomberg.com/graphics/2015-whats-warming-the-world/?fbclid=IwAR1gC_7f9xo5tINdexhpBHP7m8rMndZb6UmlQTeVRlq4smacVX4XT3C7BEg

 

Visas tās automašīnu nodokļu muļķības gan neatbalstu - cilvēkiem vajag reālu risinājumu, nevis nogāzt jau tā knapi elpojošo mūsu ekonomiku. Tad gan ir liela cerība, ka Latvija paliks riktīgi tukša.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Athlons teica:

vēl viens propogandas upuris un sazvērestību teoriju piekritējs

Tieši kas ir sazvērestību teorijas?

Tas, ka uz Zemes ir bijuši periodi ar gan daudz siltāku klimatu un daudzkārt lielāku "siltumnīcu" gāzu (CO2, CH4, H2O tvaiku) saturu atmosfērā, gan daudz bargāku klimatu?

Vai tas, ka visa šī klimata histērija ir ar mērķi saglabāt (sliktākajā gadījumā) bet labāk palielināt naudas plūsmas? Patin atpakaļ tepat Eiropas politiķu izteikumos, cik piķa būšot vajadzīgs, lai uzsāktu tās "klimata glābšanas" operācijas. Tas vēl ir sīkums. Vai maz vari iedomāties kādas investīcijas (lamuvārds) būs nepieciešamas, lai pārliktu mūsu visu dzīvi tikai uz elektrību. Preventīvi piebildīšu, ka tam nav un nebūs nekāda sakara ar 19. gadsimta "industriālo revolūciju", kuras rezultātā dzīvē ienāca efektīvākas tehnoloģijas.

Un jā, es esmu par ar abām rokām pret fosilajiem kurināmajiem. Mēs varētu dzīvot desmit reizes labāk patērējot desmit reizes mazāk resursu, bet mums vajag bezgalīgu "ekonomikas pieaugumu".

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

@VebKamera

Jā, labi tas nav, bet reāli mēs neko tur padarīt nevaram.

Krasa cilvēku skaita, un līdz ar to arī izmešu samazināšana nav diez ko populāra ideja. :D 

Vēl var atomreaktorus sabūvēt. Bet arī šim ir daudz pretinieku. 

 

Link to comment
Share on other sites

"Viena no idejām" nerodas tukšā vietā. Tātad ir cēlonis, lai tādas idejas parādītos.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...