Jump to content

Par gaisa siltumsūkņiem

Recommended Posts

• Replies 135
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Ronalds

14

• e = d

12

• Larijssene

11

• uldise

10

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Investīcijas saules enerģijas iegūšanai neatmaksājas nekad, tie ir tikai izdevumi!   Vai sist sev uz pleca - redz, cik es ''zaļš''!

Lai to izdarītu, jāzina, kā elektrība mājsaimniecībā tiek patērēta pa dienas posmiem/gadalaikiem. Ja vari to aprakstīt vismaz aptuveni, tad arī var skatīties tālāk. Es ar to biju domājis saules

Kādā veidā tā platība tiek izčakarēta? Nu nedaudz vēlāk sniegs nokūst. Bet tas nav kritiski. Vislabākais variants ir āra kontūru iemest dīķī. Tas protams, ja ir dīķis.

versatile
Pirms 6 minūtēm , Arnis2002 teica:

vai kādam ir ūdens caurplūdes ātrsildītājs priekš dušas - kādas atsauksmes?

Cik skatīti youtubes teardowni - svarīgi izvēlēties uzticamu ražotāju, nevis aļiku.

jema
Pirms 17 minūtēm , Arnis2002 teica:

Gribi normāli dušā mazgāties vajag ļoti jaudīgu aparātu. Man ziemā no zemes ūdens nāk apmēram 5 grādi, 17kW tikai tika galā, bet ātri nosprāga. Kam pietiek vēsāks varbūt var arī mazāku. Tagad gan ir daudz krutāki tie sildītāji, vienu brīdi domāju atjaunot, bet rokas visu laiku ir par īsām :biggrin:

Iesaku šo firmu https://www.stiebel-eltron.com/en/home.html

Stepselis
Pirms 20 minūtēm , Arnis2002 teica:

Pašam nav, bet ir atsauksmes no paziņām. Ar mazjaudīgajiem, vienfāzes nav ''aršana''.

Nākošais lielums ir 3-fāzu, normāli būs, sākot no 15-20KW.

Tur vajag kārtīgu elektrības pieslēgumu!

martinno
Pirms 53 minūtēm , superKrona teica:

Ko ta tev tās grīdas dara?

Vienā vannas istabā ir uzlikts, ka strādā 6h dienā, otrā vannas istabā tikai pēc vajadzības. Trešā grīda virtuvē - tiek ieslēgta, kad pa virtuvi darbojas un vēl nav pieslēgta apkure.

Pirms 53 minūtēm , superKrona teica:

1m kv. vai ta nav uz kādu 1kW

Max slodzē - iespējams. Es uz max nelieku.

Edited by martinno
_dunduks_
Pirms 48 minūtēm , Arnis2002 teica:

Pašam nav, bet nedēļu lietoju ciemos būdams.
Silts ūdens ir forši, bet darbības princips ir huiņa. Ja ir pastāvīga ūdens plūsma, tad vēl ir ok, bet dušā, kad ir pa laikam ūdeni atgriež vai aizgriež, tad pirmās ~3-4 sekundes ir ļoti karsts/vārošs (jo tena inerece ir uzvārījusi to mazo ūdens daudzumu, kas palicis sildītājā), pēc tam ir auksts, jo sildītājs nespēj tik ātri reaģēt un plūsmas izmaiņām. Pēc tam temperatūra normalizējas. Aparāts ir kā strādā, bet tās pirmās sekundes vienkārši besī.

Es labāk izvēlētos boileri.

Edited by _dunduks_
pirms 2 stundām , martinno teica:

Tev ir vai nu aizvēsturiski devaisi, vai visu laiku "iet ručkā".

Es, dzīvojot dzīvoklī ar 3 siltajām grīdām, elektrisko krāsni, trauceni un pārējām ikdienišķām sadzīvei nepieciešamām elektrolietām + NAS 24/7, maksimums, ko varu notērēt ir 200kW.

Ledusskapis ( ar diviem kompresoriem (saldētavai un ledusskapim atsevišķi) no 2008 gada, pēc manuāļa ir 0,87kwh diennaktī, laikam būtu jānomaina.

Dators arī varētu samērā daudz patērēt, jo griežas 24/7, būs jāpamēra. NAS (synology ds218+), rūteris un optiskais modems pieļauju, ka samērā ekonomisks.

Šķiet, ka nedaudz sanāca pārspīlēt - ja neesmu bijis uz vietas, tad elektrības patērīņš ir 105 kwh mēnesī, 125 bija, kad dažas dienas uzturējos.

Edited by Damn
Datu precizējums
Pirms 2 minūtēm , _dunduks_ teica:

Aparāts ir kā strādā, bet tās pirmās sekundes vienkārši besī.

Es labāk izvēlētos boileri.

Jāatgriež krāns, jānoregulē vēlamā temperatūra, jānogaida un tad jāsāk mazgāties. Nevar aizgriezt ciet, tad atkal griezt vaļā, ja vien negrib kontrastdušu. Ja pievienoti citi ūdens patērētāji, jācer, ka netiks lietoti šajā brīdī, citādi visticamāk būs spiediena un temperatūras izmaiņas. Ar to jārēķinās. Pluss, ka siltais ūdens ir vienmēr un nekad nepietrūks.

• Patīk 2
Pirms 24 minūtēm , e = d teica:

Jāliek maisītājs ar temperatūras regulāciju

Ja pa karstā ūdens līniju nāk auksts ūdens (nav bijusi caurplūde, sildītājs atslēdzies), tad kruts maisītājs neko nevar glābt.

Edited by maize
bl
  • Haha 1
Pirms 28 minūtēm , maize teica:

Ja pa karstā ūdens līniju nāk auksts ūdens (nav bijusi caurplūde, sildītājs atslēdzies), tad kruts maisītājs neko nevar glābt.

gāzeniekam skaitījās ka jāiekruķī karstais uz max, lai ieslēdzas un sāk sildīt. elektriskajam caurplūdniekam laikam tas pats?

jautājums - tad maisītājs ar automātisko temp reg šādu scenāriju nesaprot?

Ronalds

Caurplūdes sildītājus nevar lietot kopā ar maisītāju ar temp regulāciju. 

Caurplūdniekam vienīgais būtiskais pluss ir tas, ka nav siltuma zudumu. Kādus 7 -10 eur mēnesī boilers tērē lai temperatūru uzturētu. 

• Patīk 1
jacobs

Ja mainīgs ienākošā aukstā ūdens spiediens, tievas pievadlīnijas utml., tad caurplūdes sildītāju lietojot, vajag stipru nervus un ādu 😀

uldise

tēma tā kā par Siltumsūkņiem? ja jau esam par ūdeni sākuši - ir kāds, kam pie gaiss-ūdens SS ir arī siltais ūdens klāt?

pašam nav, bija doma pielikt, bet ieraugot SS boilera cenu, paliku pie parastā boilera, kas ir ievērojami lētāks - cik gadus man jālieto parastais elektriskais boilers, lai atsistu iegādes + elektrības izmaksas.. priekšā man jau bija malkas boilers, pieliku aiz tā virknē elektrisko - tagad brīžos, kas plānos lielā mazgāšanās, kurinu klāt malkas.