Jump to content

Par gaisa siltumsūkņiem


Kitai
 Share

Recommended Posts

To es saprotu. Bet tas laiks neko neizsaka, ja uzraksti «pēc viena cilvēka nomazgāšanās dušā». Katram savi mazgāšanās paradumi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Daiļais teica:

Es runāju par ūdens uzsildīšanas laiku, kas nepieciešams pēc viena cilvēka nomazgāšanās dušā

cik liels Tev tas ūdens boilers ir?

Link to comment
Share on other sites

Viņš domāja, ka mazā lokā viņam ir 50 grādu un 3 gaitas vārsts padod uz radiatoriem 30-45 grādi.

SS gadījumā mazais loks nav nepieciešams - tas katliem domāts, lai neveidojās kondensāts.

Link to comment
Share on other sites

nu manai SS sistēmai tā kā ir tipa mazais loks, kurā ir jaucējtverte. tikai kā jau teicu, vārsts visu laiku ir vaļā, kas nozīmē, ka loki tā īsti atdalīti nav - tik cik SS savienots ar jaucējtvertni un arī lielais loks pie jaucējtvertnes.

kā man paskaidroja toreiz uzstādītāji, jaucējtvertne ir tāpēc, lai SS būtu vienmērīgāka darbība, lai iesļēdzoties būtu uzreiz ūdens ko uzsildīt, nevis momentā izslēgtos, jo aukstais ūdens no sistēmas nav īsti pienācis. ekonomiskāk sanāk, lai SS strādā visu laiku minimālā režīmā, nevis slēgātos on/off. manējais pie minimālā režīma tērē ~0.9-1kwh. ja ārā ir +7 un vairāk, tad jau tas SS ieslēgsies labi ja pāris reizes stundā un dažām minūtēm. 

Link to comment
Share on other sites

Daiļais
pirms 1 stundas , uldise teica:

cik liels Tev tas ūdens boilers ir?

Noskaidroju - 180 ltr

Labots - Daiļais
Link to comment
Share on other sites

pieņemot, ka viens cilvēks vienā dušas reizē iztērē 20l karstā ūdens (kas ir maz), sanāk, ka 16 minūtēs SS uzsilda šo daudzumu no ienākošajiem 7-10 grādiem, līdz 45.

Link to comment
Share on other sites

Ūdens siltumietilpība reiz masa reiz delta temperatūrai, dabūsim nepieciešamo siltuma daudzumu.

4200 × 20 × 35 = 2 940 000 J

~ 0,81 kW×h

Cik jaudīgs katls vajadzīgs, lai 16 minūtēs varētu no tā «izspiest» 0,81 kW×h

Noapaļojot 16 minūtes uz 15 minūtēm (lai vieglāk rēķināt), sanāk 1/4 stundas, tad 0,81 × 4 = 3,24 kW.

Ar 2 kW elektrisko ūdens boileri neizdosies 15 minūtēs, ar 3 kW boileri būs tik dažas minūtes ilgāk.

 

Bet jāzin dušošanās laikā precīzais ūdens patēriņš.

Link to comment
Share on other sites

dzincha
1 stundu atpakaļ, uldise teica:

minimālā režīma tērē ~0.9-1kwh. ja ārā ir +7 un vairāk, tad jau tas SS ieslēgsies labi ja pāris reizes stundā un dažām minūtēm. 

Cik kw sūknis un mājas m2?

Gaisa ss ar invertoru nevar samazināt jaudu, lai neizslēgtos?

Man zemes ss parasti 10min on, tad 50 off pie +7. 

Ja ap 0, tad 13min on, 40 pauze. 

Bet man 9kw uz 140m2. Varētu mierīgi ar 7kw iztikt. 

 

Link to comment
Share on other sites

Maza replika...

Man ir labi izolēts 100l boilers ar 6kW sildelementiem un precīzu termoregulāciju.

Varu veikt praktisku eksperimentu. Vienīgi bez mehāniskās maisīšanas nebūs visi 100l....?

Bet tā, tas man strādā uz 80°C ar Δt=2°C .

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , dzincha teica:

Cik kw sūknis un mājas m2?

jau rakstiju - 9kw SS un 200m2

Pirms 13 minūtēm , dzincha teica:

Gaisa ss ar invertoru nevar samazināt jaudu, lai neizslēgtos?

viņš jau to dara, bet ir kaut kāds minimālais režīms, kuru sasniedzot vienkārši slēdzas ārā - kompresora frekvence 19-20Hz.

 

Pirms 14 minūtēm , dzincha teica:

Man zemes ss parasti 10min on, tad 50 off pie +7. 

Ja ap 0, tad 13min on, 40 pauze. 

man tik labi nesanāk - tas jau atkarīgs no mājas siltinājuma - man ir ~140 gadīga guļbūve, kura papildus nosiltināta. logi tie paši koka atsevišķie ar divām vērtnēm - uz pasīvo māju galīgi netaisos pretendēt :) 

Pirms 15 minūtēm , jacobs teica:

Bet tā, tas man strādā uz 80°C ar Δt=2°C

pie tik augstas temp nav novērota pastiprināta kaļka veidošanās? cik nu man daudzi ir teikuši, zelta vidusceļš starp paildus kaļķi un baktērijām ir kaut kur 55 grādi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , jacobs teica:

Tīrīšanas lūka un ērta

Tu pats sev boileri taisiji? es pat baidos iedomāties kā es savējo parasto vertikālo 100l varētu iztīrīt..

par mēraparātiem respect protams :) 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , uldise teica:

es pat baidos iedomāties kā es savējo parasto vertikālo 100l varētu iztīrīt..

Nav tik traki, man 200 l boileris, reizi divos gados tecinu tukšu no apakšas jaucu vaļā, iztīru, kaļķi sakrājušies diezgan parasti, varbūt pat reizi gadā būtu pareizāk, bet pasākums liels...

Link to comment
Share on other sites

Jā, Inox boileris uzlabots(no tiem kas SS tirgojās savulaik... https://www.ss.lv/msg/lv/production-work/production-work-orders/storage-packaging-accounting/vessels-for-liquids-keeping/bxgopn.html)

Visgrūtākais jau boilerim(pat man) ir nobeigtu, labu izolāciju uzlikt, ar iespēju vēlāk iekārtu ērti apkalpot.

Bet tā jau tas man ir mobīls, uz 5 kājām stāvošs....

P.S. Tā jau man apkures akumulatorā ir tāds pats 200 l, bet šī vasara piespieda arī + vēl elektrisko izgatavot...

Labots - jacobs
Link to comment
Share on other sites

ok, nākamreiz zināšu, kur meklēt palīdzību, ja gribēsies kaut ko jaunu.

es jau savu 100l arī ar papildus izolāciju esmu aptinis. cik tur tas ieguvums, to jau nezinu :) 

Link to comment
Share on other sites

Tu jau tālu nedzīvo, vari ieskriet, šo to vēl apskatīsi...

No manis parasti projām glupāki neizbrauc.☺️

Tikai nedaudz apjukuši, bet ar lielāku ticību arī par savu varēšanu, sev svešākās tēmās.

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , uldise teica:

domāju, ka nē - un priekš kam tas ir vajadzīgs? ja sistēmā vajag 35 grādus, tad visu laiku tos 35 grādus arī tur. 

man ir 9kw aparāts, viņam ir minimālā robeža, pie kuras kompresors spēj darboties, kas nozīmē to, ka pārsniedzot vajadzīgo temp par uzstadīto deltu, SS vienkārši izslēdzas pavisam. mājai tomēr ir liela inerce, nav jau tā, kā tikko izslēdzas, uzreiz ir vēsa sistēma - cirkulācijas sūknis turpina strādāt, tikko sistēmā temp samazinās zemāk par vajadzīgo, SS atkal ieslēdzas. vismaz manējais uzreiz nespēj ieslēgties minimālā režīmā, kādas pāris minūtes tas strādā ražīgi, kamēr atkal samazina apgriezienus, kamēr jau pēc laika atkal izslēdzas. un tā pa riņķi. lai SS būtu visu laiku ieslēgts, un neslēgtos ārā, ārā jābūt +2 vai zemāk, bet nu tas no mitruma vēl atkarīgs.

 Protams nav vajadzīgi tie 50 grādi. Domāju tikai par to, ka sistēma paliela, ūdens sistēmā daudz. Vai SS spēs vispār līdz tiem pašiem 35 grādiem sistēmu uzturēt un sasildīt. Principā 16kw SS būtu risinājums ja vēlās rezervi. Sistēmai ir arī četru pušu vārsts/elektrisks. 

Labots - *M3
Link to comment
Share on other sites

Daiļais
Pirms 51 minūtēm , *M3 teica:

Principā 16kw SS būtu risinājums ja vēlās rezervi.

Agrāk, runājot par SS, teica, ka rezervi nevajag, tas nenākot par labu. Jābūt tādai jaudai kā nepieciešams. Piem., man uz 160 kv.m ne pārāk siltas mājas(pēc šodienas uzskatiem) pietiek ar 6kW kompresoru.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , Daiļais teica:

Agrāk, runājot par SS, teica, ka rezervi nevajag, tas nenākot par labu.

Tas ne tikai par SS, bet par cietā kurināmā katliem arī. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , *M3 teica:

Principā 16kw SS būtu risinājums ja vēlās rezervi.

piekrītu biedriem - rezervi nevajag, jo SS nemāk strādāt ar ļoti mazu jaudu. ja būs SS ar lielu jaudu, tas visu laiku slēgsies iekšā ārā.

Link to comment
Share on other sites

dzincha

Zemes ss arī var bez rezerves. Jo zemei t nestaigā lielā diapozonā. 

Bet gaisa ss, man domāt, maza rezerve nenāktu par sliktu. Ja pie +7 grādi jauda ir 9kw, tad pie - 10 nomināls vairs nav 9kw. Un pie -20 vēl mazāk. Un mājai vislielākais siltuma zudums ir tieši lielos -,kad jauda gaisa ss iet mazumā. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , xp teica:

par cietā kurināmā katliem arī. 

Bļin, tur gan vajag tikai labu akumulatoru un nevis ar sprunguļiem kurināmu katla izsmieklu.🙂

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, dzincha teica:

Ja pie +7 grādi jauda ir 9kw, tad pie - 10 nomināls vairs nav 9kw. Un pie -20 vēl mazāk.

es protams to nevaru pierādīt, bet manējam SS ražotājs saka, ka arī pie -20 būs tie paši 9kw bez papildus elektrības teņiem. pēc maniem datim, ko jau rakstiju iepriekš: -21c ārā, saražots stundā 6.35kw, atradu vēl vienu dienu, kur pie -20c ārā saražots 7.1kw.

 

bet tā protams nenoliedzu, ka mazliet rezervīti vajag - pašam SS ir papildus elektriskais tens + manā sistēmā arī jaucējtraukā ir iemontēts 2kw papildus elektriskais tens, ja nu kas.

 

Pirms 20 minūtēm , jacobs teica:

Bļin, tur gan vajag tikai labu akumulatoru

šim gan es piekrītu - piemēram malkas katlu tā uzreiz neizslēgsi, tāpēc pāris kubu akumulātors ir laba lieta.

Link to comment
Share on other sites

dzincha
1 stundu atpakaļ, uldise teica:

arī pie -20 būs tie paši 9kw bez papildus elektrības teņiem. pēc maniem datim, ko jau rakstiju iepriekš: -21c ārā, saražots stundā 6.35kw, atradu vēl vienu dienu, kur pie -20c ārā saražots 7.1kw.

Tas labi.

Tad pieprasijums pēc siltuma 9kw nav nemaz iestājies arī pie -20....

Kāds ražotājs modelis? Panasonic vai Daikin?

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , dzincha teica:

Ja pie +7 grādi jauda ir 9kw, tad pie - 10 nomināls vairs nav 9kw. Un pie -20 vēl mazāk.

Nomināls parasti ir. COPs paliek bēdīgs, bet jaudu verķis nodrošina. 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, e = d teica:

COPs paliek bēdīgs

jā protams, bet cik tad ir to brīžu, kad ārā ir -20 un zemāk.

galvenais ir vidējais COP uz sezonu, tur arī neticam mārketingam, man uzstādītājs solija, ka būs ap 3, 20/21 gada sezonā man sanāca 3.16, vēl pirms gada 3.

Link to comment
Share on other sites

dzincha
pirms 8 stundām , e = d teica:

Nomināls parasti ir. COPs paliek bēdīgs

Papētiju bukletus. Pansonic jā, nomināls tiek nodrošināts arī kārtīgā salā(-20)

Cits ražotājs, pie +7 solītais nomināls, pie -7 jau 80% no nomināla un pie -20 nomināls/2. 

Tad ? ar kādu maģiju panasonic nodrošina nominālu pie -20 un bez ten, ja citiem nomināls krīt par 50%?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...