Jump to content

Par gaisa siltumsūkņiem


Kitai
 Share

Recommended Posts

Pirms 6 minūtēm , e = d teica:

Ja noplīst granulnieks ziemā, reāli vienīgais variants būs sūkāt ledu. Kura būs daudz.

Malkas katls ja noplīst, lielā salā, arī nāksies ledu sūkāt...

Ciema katlu māja, kad uzsprāga, elektrības nebija dažas dienas, visi sūkāja ledu...

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , uldise teica:

jocīgas cenas. es savējo liku pirms trim gadiem, gaiss-ūdens maksāja ~5k. zemes SS tanī brīdī bija ap 8k

Ir dažādi ražotāji un modeļi. 

Agrāk fonons.lv 10kw bija ap 3.5k. tagad izņēmuši ss sadaļu no www. 

Igauņiem ir gapsal ražotājs. Tur cenas bija līdzīgas. Tagad reti kur atverot www uzreiz cenas redzamas. Jāprasa offer.  

Šāds ~ bija pa 3.5 kādreiz. Nez cik tagad. 

Ja paskatas thermia vai vēl kādu top variantu tad arī būs vismaz 8k. 

pirms 2 stundām , uldise teica:

ko nozīmē mocīsies?

Stāsies uz atkausēšanu, jaudas kritums, piesildīšana ar ten. 

 

Labots - dzincha
Link to comment
Share on other sites

Kāpēc vispār ir vēlme nomainīt granulu apkuri?

Ja mūsdienīgs katls, tad baigi ar viņu nav jāņemas, vienīgi reizi nedēļā piebērt granulas. 

Nu protams SS būs komfortablāk, bet pārbūve uz SS baigās investīcijas,

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , xp teica:

Kāpēc vispār ir vēlme nomainīt granulu apkuri?

Es arī par šo gribu vaicāt.

Granulu apkure arī ir laime. SS nebūs lielāka laime.

Link to comment
Share on other sites

Just now, vvv teica:

SS nebūs lielāka laime.

Nu gan jau būs, bet vai mērķis attaisno līdzekļus?

Nu autors gan jau nevēlas katru rudeni sūtīt granulas, vilkt šķūnī. 

Mēs jau nezinām kāds viņam tagad ir katls - veciem bija katru nedēļu jātīra, vēl varbūt ir manuāla aizdedze, nu tad gan SS būs komfortablāks

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , xp teica:

Nu gan jau būs, bet vai mērķis attaisno līdzekļus?

Elektrības cenu celšanās dēļ.

Nebūs

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , *M3 teica:

Vēl uztrauc kā siltumsūknis uzvestos ar čuguna radiatoriem, kuri visticamāk būtu jāmaina un esošie 22 tipa iespējams jāmaina pret 33? Būs jāveic nopietna analīze pirms pieņemt lēmumu par SS.

tas protams, par to šaubu nav, katram risinājumam savi plusi un mīnusi.

 

pirms 2 stundām , vvv teica:

Ierīkot siltumsūkni, bet granulu katlu atstāt? Tāds variants nav?

SS noteikti ir jābūt backup variantam. es sev atstāju visas vecās krāsnis, pie lieliem mīnusiem var iekurināt, ja kas.

kombinēt granulas ar SS - var, tik cik apsaiste drusku jāpieliek klāt. tepat bija biedrs, kas ziemā kurināja ar granulām, kamēr rudenī/pavasarī ar SS.

 

 

Pirms 46 minūtēm , dzincha teica:

Stāsies uz atkausēšanu, jaudas kritums, piesildīšana ar ten. 

jau rakstiju savuy pieredzi. atkausēšana gaiss-ūdens ir problēma, bet tas nav lielos mīnusos. parasti pie lieliem mīnusiem ir mazs gaisa mitrums, līdz ar to atkusējas retāk. krietni biežāk tas notiek, kad ārā ir starp +2..-2, un mitrums pie 100%

 

Pirms 13 minūtēm , vvv teica:

Elektrības cenu celšanās dēļ.

jā, tikko elektrība uzlēca, bet arī gāzei cena palēcās tāpat, tā kā tas viss ir saistīts - ja uzleks cena vienam veidam, pārējo ies līdzi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , uldise teica:

parasti pie lieliem mīnusiem ir mazs gaisa mitrums, līdz ar to atkusējas retāk. krietni biežāk tas notiek, kad ārā ir starp +2..-2, un mitrums pie 100%

Cik bieži un ilgi notiek atkausēšana pie 0,-5,-10,-20?

Link to comment
Share on other sites

atkarīgs no gaisa mitruma. ja tas ir mazs, tad atkausēšana nenotiek vispār. 

trakākajā dienās atkausēties var sanākt pat ~12-14 reizes. katra atkausēšana notiek tieši 15mit minūtes. vismaz manējam ir divu veidu atkausēšanas, kuru pats SS tur izvēlas pēc parametriem - vai nu ņem siltumu no iekšienes, vai nu vienk tupa ar elektrību atkausē, griežot kompresoru uz max. 

starp citu, lielāko jaudu esmu savējam novērojis tieši pie atkausēšanas - max 4kw.

Link to comment
Share on other sites

pareizi, un tas ir liels mīnuss šai gaiss-ūdens SS sistēmai.

bet es saku - ar to visu man apkures izmaksa par kvm. sanāk mazāka nekā pilsētas(Valmierā) dzīvoklim siltinātā mājā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , uldise teica:

max 4kw.

Cik ~ iet darba režīmā? Jo aukstāks ārā, jo vairāk kw tērē? Kā ar trokšņu līmeni no āra bloka? Nav dzirdams?

Tad tenus līdz -20 neslēdz piesildīšanai?

Cik pie šī gada ziemas sanāca kw vai eur uz mājas m2?

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, uldise teica:

pareizi, un tas ir liels mīnuss šai gaiss-ūdens SS sistēmai.

bet es saku - ar to visu man apkures izmaksa par kvm. sanāk mazāka nekā pilsētas(Valmierā) dzīvoklim siltinātā mājā.

Cik EUR/m2 bija ziemas menešos? Par centralizēto siltumu, protams, lētāk, bet vai lētāk par CNG vai granulām? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 54 minūtēm , dzincha teica:

Cik ~ iet darba režīmā? Jo aukstāks ārā, jo vairāk kw tērē?

protams, ka jo ārā aukstāks, jo vairāk tērē.

daži piemēri no šīs ziemas:

- 18.02.2021, 9:00, ārā -21, stundā iztērējis 3.66kw, saražojis 6.15kw, COP 1.68

- 18.02.2021, 18:00, ārā -10, stundā iztērējis 2.3kw, saražojis 4.9kw, COP 2.13

- 20.02.2021, 14:00, ārā -4.5, stundā iztērējis 1.78kw, saražojis 4.73kw, COP 2.66

- 20.02.2021, 18:00, ārā -2, stundā iztērējis 1.44kw, saražojis 4.8kw, COP 3.33

- 21.02.2021, 17:00, ārā +3.8, stundā iztērējis 0.85kw, saražojis 3.37kw, COP 3.96

 

nu cerams, ka bilde veidojas :)

 

1 stundu atpakaļ, dzincha teica:

Kā ar trokšņu līmeni no āra bloka? Nav dzirdams?

nu tad, kad ārā -20, tieši aiz sienas iekšpusē dzird, es guļu mājās viducī, nedzird neko. bet nu tur katram jau savs.

citos parastos laikos nedzird neko.

 

1 stundu atpakaļ, dzincha teica:

Cik pie šī gada ziemas sanāca kw vai eur uz mājas m2?

01.2021 - 1140kwh mēnesī, ~0.74eur/m2

02.2021 - 1050kwh mēnesī, ~0.68eur/m2

03.2021 - 737kwh mēnesī, ~0.48eur/m2

 

Pirms 14 minūtēm , Insekc teica:

Par centralizēto siltumu, protams, lētāk, bet vai lētāk par CNG vai granulām?

nav man ar ko citu salīdzināt..

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

uldise, ļoti labi, bet lai būtu pavisam godīgi, nosauc arī aukstajā laikā krāsnīs nokurinātās malciņas daudzumu. Pats raksti, ka krāsnis vari iekurināt...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , vvv teica:

nosauc arī aukstajā laikā krāsnīs nokurinātās malciņas daudzumu

krānis nekurinam, slinkums tak :)  vienīgais, kas mājā kurās, ir malkas plīts, kad tiek gatavots ēdiens. protams, ka tas savu daļu siltuma klāt dod. cik liela ietekme, nav ne jausmas.

Link to comment
Share on other sites

Tās kWh nosauktās ir plika runāšana (d..na).

Autoram tas absolūti neko daudz nedos.

Ir jāmin mājas kvadratūra, vai ir siltināta, cik grādu siltuma istabās tur u.t.t.

Es arī ar vienu runāju, ka granulu patēriņš sezonā ir 2t - sīkāk izprašņājot secināju, ka istabās tur 20-21 grādu un visu dienu nekurina, tikai no rīta un vakarā.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , xp teica:

Tās kWh nosauktās ir plika runāšana (d..na).

ja Tev ir cita pieredze, uz priekšu :)

es stāstu tikai par savējo, un ar SS nekas nesanāks, ja gribēsi darbināt no rīta un vakarā. SS jo mazāk svārstības, jo labāk. jo tikko mēģināsi īsā laikā dabūt ārā lielu jaudu, vienkārši pastiprināti salst ciet.

pie manis 22-24, kā nu kurā istabā - to regulēju ar termogalvu uz katra no radiātoriem.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, uldise teica:

iekšpusē dzird

Āra bloks pie sienas piekabināts vai uz zemes stāv?

Starp iekšējo bloku un grīdām& radiatoriem ir bufertvertne vai pa taisno pieslēgums?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nu nezinu. Šādi man arī stāstīja pirms es izvēlējos granulu apkuri. Nu pārāk daudz nezināmo faktoru, kuri var ietekmēt grandiozi apkures izmaksas. 10k ieguldīt tādā apšaubāmā lietā.....

Kura firma vai instalātors dos garantiju, ka apkure būs ekonomiska u.t.t.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , uldise teica:

protams, ka tas savu daļu siltuma klāt dod. cik liela ietekme, nav ne jausmas.

Ja malkas plīts, tad liela, viegli izmērīt pēc nokurinātā malkas daudzuma

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , dzincha teica:

Āra bloks pie sienas piekabināts vai uz zemes stāv?

stāv uz zemes, lai nebūtu saskare ar māju.

 

Pirms 12 minūtēm , dzincha teica:

Starp iekšējo bloku un grīdām& radiatoriem ir bufertvertne vai pa taisno pieslēgums?

tvertne, 10l man liekas, ka ir iekšā iekšēja blokā, bet man ir vēl viena bufertvertne 50l

 

Pirms 8 minūtēm , xp teica:

10k ieguldīt tādā apšaubāmā lietā.....

Kura firma vai instalātors dos garantiju, ka apkure būs ekonomiska u.t.t.

protams, ka nekur neviens Tev nekādu garantiju nedos.

un neticiet tiem mārketinga cipariem, manam SS iekšā ir savs elektrības skaitītājs - tas ir tik neprecīzs, ka bail. un tieši neprecīzs pie maziem rādījumiem. kaut cik precīzi sāk rādīt tikai tad, kad ir principā maksimālais dienas patēriņš. tāpēc es uzstādīju blakus parasto trīs fāzu mehānisko skaitītāju, lai vismaz apmēram kontrolētu to patēriņu.

 

Pirms 3 minūtēm , vvv teica:

viegli izmērīt pēc nokurinātā malkas daudzuma

grūti pateikt, kurinam viņu gan ziemā, gan vasarā, pa gadu kopā kādi 10 steri aiziet.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ok, lai jau :) un kā jau rakstiju, backups ir vajadzīgs jebkurā gadījumā.

saku vēlreiz - nav pareizākā apkures sistēma. katrai ir plusi un mīnusi.

ja ir pieejams jaudīgs eletrības pieslēgums, vienkāršs elektrokatls arī nav zemē metama ideja - tomēr pārāk ilgs SS tas atmaksāšanās ilgums. iespējams, ka man domas mainīsies, kad mans SS būs savus 10 gadus norukājis, šobrīd 3 sezonas cauri.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Ja ir iespēja, tad zemes ss ir ļoti labs variants. Ar urbumiem principā var uzstādīt jebkur. Tik tāds mīnuss - izmaksas. 

Zemes ss sanāk dārgāk kā granulu katls vai gaisa ss (iekārta+instalācija)

Un ja māja caura vai laža instalācijā, tad zemes ss tjipa tas pats elektrokatls vien ir. 

Link to comment
Share on other sites

Man drusku cits jautājums. Vai ir būtiski kur stāv ārā bloks - saules pusē vai ēnā?

Link to comment
Share on other sites

Just now, e = d teica:

Vai ir būtiski kur stāv ārā bloks - saules pusē vai ēnā?

a tiešām ir tāda izvēle? jo iekšas blokam jābūt maksimāli tuvu āra blokam. man īsti tādas izvēles nebija, saimnieciskās telpas tikai vienā mājas pusē :) ja labi apsaisti uztaisa, gaisa SS iekšpusē aizņem ļoti maz vietas - man viss ir pie sienas, tur 2kvm kopā pat nesanāk..

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , uldise teica:

01.2021 - 1140kwh mēnesī, ~0.74eur/m2

nav man ar ko citu salīdzināt..

Janvarī apkure ar CNG ~0.9 EUR/m2, bet tur ir iekļauta arī ēdiena gatavošana un siltais ūdens. Māja nav visai labi siltināta, daļa būvēta 1960.g. , daļa 1991.g. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 18 stundām , uldise teica:

ok, lai jau :) un kā jau rakstiju, backups ir vajadzīgs jebkurā gadījumā.

saku vēlreiz - nav pareizākā apkures sistēma. katrai ir plusi un mīnusi.

ja ir pieejams jaudīgs eletrības pieslēgums, vienkāršs elektrokatls arī nav zemē metama ideja - tomēr pārāk ilgs SS tas atmaksāšanās ilgums. iespējams, ka man domas mainīsies, kad mans SS būs savus 10 gadus norukājis, šobrīd 3 sezonas cauri.


Granulu katls noteikti paliek. Viņš jau netraucē manā gadījumā. SS cik ir aizejošā ūdens temperatūra? Optimālā, lai būtu arī samērīgas izmaksas?  Ja SS var sistēmā ielaist kādus ap 50+ grādiem tas jau būtu ok. Līdz šim man gan plūsmu katlā un sistēmā regulēja cirkulācijas sūknis. Kà ir SS gadījumā? Cik ilgi viņš uzsilda to savu ūdeni ja no sistēma ienāks aukstais?

Link to comment
Share on other sites

Daiļais
1 stundu atpakaļ, *M3 teica:

Cik ilgi viņš uzsilda to savu ūdeni ja no sistēma ienāks aukstais?

SS uzstādīšanas gadījumā baigais pluss ir tas, ka siltais ūdens ir pieejams vienmēr un neirobežotā daudzumā. Nav jātaisa vannas dienas kurinot citu veidu katlus vai jāslēdz elektriskais boleris. Un tas praktiski par velti. Es skatījos savus datus, tad siltā ūdens uzsildīšanai mans zemes SS ar integrēto boileri tērējis 4,3% no kompresora darbošanās laika. Ūdens daudzumu, ko cilvēks patērē mazgājoties dušā, SS uzsilda dažās minūtēs

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Daiļais teica:

Ūdens daudzumu, ko cilvēks patērē mazgājoties dušā, SS uzsilda dažās minūtēs

Alternatīvo fiziku nevajag.

Ūdens ir ar lielu siltumietilpību, neviens katls neuzsilda ūdeni dažās minūtēs.

Ja vien dušā mazgāšanās nenotiek ar dažiem litriem karstā ūdens...

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , *M3 teica:

a SS var sistēmā ielaist kādus ap 50+ grādiem tas jau būtu ok

Nebūs 50 grādi sistēmā. Ne pa velti iesaka siltās grīdas, kur ir tie 35 grādi.

Ja 50 vēlas, tad SS ir totālā mīnusā - neizdevīgs pasākums.

Kam vispār 50 grādus sistēmā turēt - man 50 bija šoziem tikai aukstākās dienās. Parasti ir 40-45 grādi optimāli. Katls pārāk bieži neslēgulējās iekšā/ārā

 

Par to siltā ūdens uztaisīšanu 16 minūtēs - nu nekas jau dižs tas nav. Man granulu katls pa 30 minūtēm uztaisa.

Jeb kurā gadījumā nav jāgaida 3 stundas - elektrības gadījumā

 

 

Labots - xp
Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , *M3 teica:

SS cik ir aizejošā ūdens temperatūra? Optimālā, lai būtu arī samērīgas izmaksas?  Ja SS var sistēmā ielaist kādus ap 50+ grādiem tas jau būtu ok.

50+ grādi SS ir pats gals jau. šādā režīmā kurinot nekas labs tur nesanāks. kā jau rakstiju iepriekš, man SS dod ārā 42 grādus sistēmā brīdī, kad ārā ir -21c. tā vidēji sistēmā ir kādi 35 grādi vai mazāk, ja ārā jau ir plusos, augstāk neiet un nav jāiet. SS galvenais uzdevums ir turēt stabilu temp. sistēmā.

 

ja par siltā ūdens sagatavošanu - tas SS klāt liekamais boileris maksā tik dārgi, ka es ar savu elektrības parasto boileri varēšu gadiem sildīt, pa vidu vēl nomainot pašus elektriskos boilerus, kas nemaksā neko.

 

pirms 3 stundām , *M3 teica:

Līdz šim man gan plūsmu katlā un sistēmā regulēja cirkulācijas sūknis. Kà ir SS gadījumā? Cik ilgi viņš uzsilda to savu ūdeni ja no sistēma ienāks aukstais?

Sūknis jau te maz ko komandē, to dara noteikti kāds apkures ūdens temp devējs + elektronika, kas var komandēt gan sūkņus, gan vārstus. SS pašam iekšā ir visa vadība, kas regulē kompresora apgriezienus atkarībā no vajadzības - gan no ārā temp, gan no aizejošās, gan atnākušās ūdens temp. un no sistēmas auksts ūdens atpakaļ nenāk - starpība ir kādi 3-5 grādi - piemēram, ja prom iet 35, atpakaļ nāk 32. viss, kas ir jāizdara, ir jāuzzilda atkal par tiem trīs grādiem.

 

manā gadījumā jau pēc SS un 50l jaucējtrauka, ir arī trīsceļu vārsts, kuram varētu arī pielikt eletroniku, lai virinās. bet nu tā kā te tās temp ir salīdzinoši zemas, un nekādas lielās amplitūdas nav, no tā vārsta īsti jēgas nav, un man viņš visu laiku stāv vaļā - ūdeni no jaucējtrauka dzen prom cirkulācijas sūknis, un tālāk ūdens nāk atpakaļ jau minētajā jaucējtraukā.

 

Pirms 10 minūtēm , Daiļais teica:

ka 16 minūtes ir vairāk par "dažām":

es pareizi saprotu, ka ūdens tika uzsildīts no 39 līdz 45 grādi? nav drusku tā kā par maz, lai neveidotos baktērijas?

Link to comment
Share on other sites

Daiļais
Pirms 5 minūtēm , uldise teica:

nav drusku tā kā par maz, lai neveidotos baktērijas?

reizi divās nedēļās paceļ līdz 58 grādiem

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, xp teica:

Nebūs 50 grādi sistēmā. Ne pa velti iesaka siltās grīdas, kur ir tie 35 grādi.

Ja 50 vēlas, tad SS ir totālā mīnusā - neizdevīgs pasākums.

Kam vispār 50 grādus sistēmā turēt - man 50 bija šoziem tikai aukstākās dienās. Parasti ir 40-45 grādi optimāli. Katls pārāk bieži neslēgulējās iekšā/ārā

 

Par to siltā ūdens uztaisīšanu 16 minūtēs - nu nekas jau dižs tas nav. Man granulu katls pa 30 minūtēm uztaisa.

Jeb kurā gadījumā nav jāgaida 3 stundas - elektrības gadījumā

 

 

Laikam nepareizi izteicos. Biju domājis vai SS spēs uzsildīt ap 50 gràdiem, ko palaist sistēmā. Sistēmà man arī granulām kurinot nekad vairàk par 40-45 nav bijis. Tas pie tādiem kārtīgas ziemas apstākļiem. Parasti pie mūsu ziemām sistēmas 35 grādi bija ļoti ok. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Daiļais teica:

Jāpiekrīt, ka 16 minūtes ir vairāk par "dažām"

Tev tur ir silta ūdens uzsildīšana par dažiem grādiem. Ziemā mums aukstais ūdens no ciema ūdensvada varētu būt ap 7 grādu temperatūrā, konkrētu ūdens daudzumu no 7 grādiem līdz 45 grādiem uzsildīt, tāds būs enerģijas patēriņš siltā ūdens sagatavošanai, neatkarīgi no no sagatavošanas veida, tāds pats.

 

Link to comment
Share on other sites

Daiļais
Pirms 4 minūtēm , vvv teica:

Tev tur ir silta ūdens uzsildīšana par dažiem grādiem

Es runāju par ūdens uzsildīšanas laiku, kas nepieciešams pēc viena cilvēka nomazgāšanās dušā. Domā man no akas ūdens nāk tik silts kā piens no govs pupa?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , *M3 teica:

Biju domājis vai SS spēs uzsildīt ap 50 gràdiem, ko palaist sistēmā.

domāju, ka nē - un priekš kam tas ir vajadzīgs? ja sistēmā vajag 35 grādus, tad visu laiku tos 35 grādus arī tur. 

man ir 9kw aparāts, viņam ir minimālā robeža, pie kuras kompresors spēj darboties, kas nozīmē to, ka pārsniedzot vajadzīgo temp par uzstadīto deltu, SS vienkārši izslēdzas pavisam. mājai tomēr ir liela inerce, nav jau tā, kā tikko izslēdzas, uzreiz ir vēsa sistēma - cirkulācijas sūknis turpina strādāt, tikko sistēmā temp samazinās zemāk par vajadzīgo, SS atkal ieslēdzas. vismaz manējais uzreiz nespēj ieslēgties minimālā režīmā, kādas pāris minūtes tas strādā ražīgi, kamēr atkal samazina apgriezienus, kamēr jau pēc laika atkal izslēdzas. un tā pa riņķi. lai SS būtu visu laiku ieslēgts, un neslēgtos ārā, ārā jābūt +2 vai zemāk, bet nu tas no mitruma vēl atkarīgs.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...