Jump to content
alusbundza

Šīs vasaras skurbulī uztaisītie projekti .......

Recommended Posts

osscar

skaidrs, ka stacijas uzgaļus ar pārklājumu nevar vīlēt, un tie protams alvu klāt "neņem" un alva jāliek pie "pie plates". man reizēm labāk patīk lodēt  ar vara galiem, bet tie protams apdeg, taču ņem alvu   - man tā tīk labāk lodēt nekā ar stiepli rokā. Ja vajag kādreiz pielodēt ko niknākam kontaktam - bez 40-60W neiztikt...

• Patīk 2

Klusu

Nopietni? Neņem?

Most modern tips are copper, plated with iron, plated with tin (the metal). If the tin plating is damaged, the tip is 'done', since iron does not readily wet with solder. You can file off the iron plating in an emergency and use the tip for a while but the solder will erode the copper away in no time (relatively speaking).

osscar

nezinu, vismaz manai stacijai viņi ir keramiski ( tā izskatās) + pats konusiņš kā  uzasinātam zīmulim ir no metāla... un  viņš nealvojas tādā izpratnē kā vara uzgalis. bet pieļauju ka ir arī citi, es vienkārši izmantoju tos kuri komplektā.

binary

@osscar, varbūt sačakarēji tos uzgaļus vēl pirms sāki lietot? :)

Par to "neņemšanu" - šķiet, tas arī bija iemesls ("nosvilis" uzgalis), kāpēc vecajam lodāmuram uzgaļa vietā ieliku kapara drāts gabalu. Pirms tam vēl pamēģināju kaut kādu uzgali no Depo, bet sapratu, ka ne vella tas uzgalis nestrādā.

Kad pirku lodēšanas staciju, paķēru komplektā arī šādu - https://www.aoyue.eu/felder-soldering-tips-tinner-lead-free-flux-15g.html

Uzkarsē uzgali, iebāž tās bundžas saturā, patur kādu laiku, pēc tam uzgali var normāli apalvot.

osscar

nu hvz, varbūt, bet ne jau visus uzreiz ? bet reāli lodēt var tikai stiepli liekot uz plates pada, uzgalis tipa apalvots, bet papildus alvu neņem , kaut kā tā...

AndrisBB

Tie kas ir "chisel" tipa, tiem tada neliela kabatiņa, kur alva uzkrajas. Ja vajag kautkadu mazu mikrokontrolieri pielodet, tad pieķer stūru kājiņas. Tad uzspied reflow "kusni?" visapkart. Pakausē alsvu uz lodamura, tad viņa mazliet sakrasies taja kabatiņa. Pēctam smuki lenam novelc ar lodamuru gar čipa kājām un smuki pielodesies.

Bet ari pie parastajiem plakanajiem alva turas tiri labi, bieži pat par daudz. Lodejot ar "pieliekot drāti" metodi nakas ik pa laikam to alvu notirit, jo vienkarši padaudz uz uzgaļa sakrajusies. Vismaz šis uzgals tā dara, kautgan teoretiski viņam ir minimāla "kabatiņa".

https://www.amazon.co.uk/Hakko-T18-D16-Chiseled-Soldering-FX-8801/dp/B004OR9BV4/ref=sr_1_1?keywords=t18d16&qid=1581861877&sr=8-1

osscar

Man vienkārši nav tāds skills sr to staciju tik bieži nelodēju. Bus japatrennējas ?

kaads
pirms 4 stundām , binary teica:

Kā jau rakstīju - XT60 ar šito var lodēt bez bēdām, spēj tik gāzt klāt lodalvas drāti.

ne pa tēmu, kam izmanto XT60 savienojumus, Lipo ?

binary

Jā, lipo. Radiovadāmās lidmašīnas lidmodeļi.

Edited by binary
  • Haha 1

energys
Pirms 30 minūtēm , binary teica:

Jā, lipo. Radiovadāmās lidmašīnas lidmodeļi.

Ne tikai. Jebkuriem RC modeļiem, man piem, ir uz Crawleri. Tāpat tāds štekeris ir uz lādētāju ISDT q6 un ir doma neizmantot dažādus ķīniešu USB Li-io bateriju lādētājus (lukturiem utt ir 18650 un 26650 bačas), bet salodēt priekš šīm bačām atsevišķi pieslēdzamus moduļus pie šī lādētāja.

1 stundu atpakaļ, Aigars teica:

Oriģinālais maksā kosmosu. Es esmu pamēģinājis no aliexpres pirkto pakaļdarīnājumu un varbūt, ka tas ir iemesls, ka apdeg un neķer alvu klāt?

IMANTS
pirms 4 stundām , AndrisBB teica:

Tas TS100 stundu jāgaida kamēr uzsils, ja pieliek pie lielāka kontakta, paiet laiks kautvai, lai izkausētu paša tiko pielodētu alvas pikuci. Lodēt jau protams var, it īpaši ja nekā cita nav, bet tad jābūt stipriem nerviem. Tādus XT60 konektoris ganjau kādu laiku jāpakarsē. Neviens viņu vairs neizmanto, jo stacija vienmēr pieejama.

Nepareizi!!!

Pie 24v! barošanas uzsilst 8sek.

Un ar TS-K uzgalīti lodēju gan massīvus "pikučus" gan SMD.

Edited by IMANTS
  • Patīk 1

AndrisBB

Nu ja jau patīk un maz jālodē, tad var lodēt, tik tas ka pa to naudu sanāk daudz labāki lodāmuri/stacijas.

Aigars
pirms 3 stundām , energys teica:

Oriģinālais maksā kosmosu. Es esmu pamēģinājis no aliexpres pirkto pakaļdarīnājumu un varbūt, ka tas ir iemesls, ka apdeg un neķer alvu klāt?

Kādu laiku paņemu kaut kādu Salvatā, lodē labi. Man patīk nomazgāt, bet tas ir grūti izdarāms. Lodāmura gals regulāri jātīra. Man vislabāk patīk samitrināta švammīte. Vēl par iemeslu varētu būt pārkāršana. Jo vieglāks lodāmurs, jo mazāka termoinerce, jo vairāk jākarsē. Esmu ievērojis, ka ar masīvāku lodāmuru lodējot mazāk pārkarst detaļas, pie nosacījuma, ka ir termoregulators. Zobu bakstāmie nekam neder.

binary
Pirms 6 minūtēm , Aigars teica:

Lodāmura gals regulāri jātīra. Man vislabāk patīk samitrināta švammīte.

Es daru nepareizi - papīra dvielis :D

Pirms 6 minūtēm , Aigars teica:

Zobu bakstāmie nekam neder.

Der. Kam tu viņus mēģināji izmantot?

• Haha 1

raivix95

Priekš kam vispār kaut kas jāvīlē? Lodāmura gals ir regulāri jānotīra.

Varbūt es te izgāzīšos kā veca sēta ar savām gudrībām, bet padalīšos ar savu metodi. Roku krēma trauciņā ieliekam metālisko trauku švammi (to, kas no drātīm), lodējot ik pa laikam iebraucam tur ar lodāmuru un gals būs perfekti tīrs un spics vienmēr. 

e50c6cb31b4443ef525489af8c7acd12_xbig.jp

• Patīk 2

binary
Pirms 15 minūtēm , raivix95 teica:

Priekš kam vispār kaut kas jāvīlē?

Cik saprotu, jāvīlē ir (bija) kapara uzgaļus. Tos, kas ar pārklājumu, vīlēt nedrīkst, ja vien nevēlas sabojāt pārklājunu un līdz ar to arī visu uzgali. Man tam kapara 4mm drāts gabalam regulāri galā izdeg tāda kā bedre, tāpēc arī jāvīlē. Rupjiem darbiem, kur vajag tikai karstumu, nevis spica uzgaļa precizitāte,

protams, tas caurums netraucē.

• Patīk 1

Usins

ausu ?

tikmēr kautkur kāds no tāda izmēra transformatora mēģina s90 barot

WildGun

Vai tad neviens nezināja, ka kapara lodgalu vajag riktīgi sadauzīt pirms lietošanas?

Ar dauzīšanu domāts - lodgalu izkalt (iegūt formu ar āmuru, klapēt, kamēr mazāks nepaliek u.t.t.) Tad ar vīli apraut nederīgos stūrus. Alvot, aukstu bāžot kusnī (kas nu kuram pie rokas), kamēr tas tur ieiet iekšā, tad bāž alvu arī klāt, kamēr sāk kust.

Un viss. Lietojiet tikpat ilgi, cik savus "tērauda" galus, reizēm piepucējot.

• Atbalstu 3

osscar

35va trafs. jā šis domāts lai var arī augstomīgās kačāt - 25,8 V +_ barošana un kādi 100mA miera strāva, bet šķiet ka ar esošajiem radiatoriņiem vairāk par 70 neizspiedīsi...bet būs A klase  kāds wats :D nu attiecīgu uz zmāk "omīgām" ausīm mazāk..

Edited by osscar
  • Patīk 1

138
Pirms 17 minūtēm , Usins teica:

tikmēr kautkur kāds no tāda izmēra transformatora mēģina s90 barot

Grūti saprast bildē mērogu un perspektīvu, bet man izskatās pēc tāda, ar ko S90 var pabarot.

Kā rakstīja kādas eseskas pastūžu sludinājumu pērles autors:

- Jautāsiet, vai varēs iekustināt S90? Da viņš tās jūsu S90 no istabas ārā izpūtīs!

raivix95
1 stundu atpakaļ, 138 teica:

Grūti saprast bildē mērogu un perspektīvu, bet man izskatās pēc tāda, ar ko S90 var pabarot.

Kā rakstīja kādas eseskas pastūžu sludinājumu pērles autors:

- Jautāsiet, vai varēs iekustināt S90? Da viņš tās jūsu S90 no istabas ārā izpūtīs!

Vai pastūža spējas nosaka tā izmērs? Man šķiet, ka tomēr svarīgākas būs tajā izmantotās komponentes.

osscar

skaidrs, ka nē - mūsdienu d klases laikmetā. Man patīk tas kas patīk ? šim doma lai var pabarot piem. 32omu ausis (tam vajag mA - lai būtu A klase) vai 600 omu DT 600 omu  ausis - tam atkal vajag V izejā.  Tāda doma...bet tā jā- paņem kaut kādu ausu čipu un aidā...

Corey

Ja tev nav sertifikāts, metinājums ne sūda neturēs ?

Ja nopietni, way to go. Labs!

Aigars

Ar Boxer 300 labs rezultāts. Ir bijusi darīšana ar dažiem. Ražotājs  ar inovatīvu pieeju. Indikators var rādīt precīzi 2 vai trīs reizes lielāku strāvu nekā patiesībā var izdod. Bij man viens pusautomāts, neatceros Boxer 300 vai vairāk. MMA kadi 120A, bet MIG- 100A. Laikam šis.

Boxer 350

ieleja
2020.03.2. , 16:09, alusbundza teica:

nobeidzu savu projektu, izmaksāja tas 220 eiro

nekad neesmu bijis pie moderna traktora kloķiem, tāpēc jautāju - kā tava paša taisītā uzkabe integrējas traktora vadības puļķos?

Tārps
pirms 2 stundām , Fortinet teica:

Cilindra gājienam atbilstošāku.

Nešķiet baigi ekonomiska tā uzparikte.

Diezgan dīvains formulējums. Vai var sīkāk  ?

Izvirzījums gan ir diezgan ievērojams un var radīt problēmas celt tādus 4 - 6 m baļķus no koka, kur 1 - 1,5 m3 iekšā. Tad būs jālieto atsvari traktora priekšā.