Jump to content

Šīs vasaras skurbulī uztaisītie projekti .......


alusbundza
 Share

Recommended Posts

alusbundza

nē , tas šķūnis pirmajos kolhoza laikos celts uz ozola stabiem, kas vēl īsti nav nopuvuši, tāpēc turas, tik jumts ir šindeļu beigts, un tur ir apaļās un kantainās naglas

Link to comment
Share on other sites

Pirmajos kolchozu laikos jau vēl centās ievērot dabas likumus, "gucuļu" laiki, kad sāka piļīt cauru gadu, ja nemaldos, sākās ap 60-70tajiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , aoma teica:

Pirmajos kolchozu laikos jau vēl centās ievērot dabas likumus, "gucuļu" laiki, kad sāka piļīt cauru gadu, ja nemaldos, sākās ap 60-70tajiem.

Visai tai zāģēšanai noteiktā ziemas sezonā nav nekāda sakara ar īpašu senču viedumu vai dabas likumu ievērošanu. Agrāk lauksaimniecības darbi bija daudz mazāk mehanizēti un līdz ar to ziema iznāca vienīgais brīdis, kad varēja izbrīvēt laiku zāģēšanai. Pieaugot mehanizācijas līmenim, darbaspēka resursi atbrīvojās un līdz ar to arī mežu izstrāde kļuva par gandrīz visa gada laikā veicamu.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Vispābā, kokam ziemā palēninās augšana, no kā arī tie gadskārtu riņķi, tāpēc no ziemā cirsta koka laikam sanāca labāki dēļi. Bet, ja vaig granulām vai šķeldai, tad toč pox, kurā laikā vaļīt. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 13 stundām , alusbundza teica:

vienu dēli

saplaisājis gan pamatīgi

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ju teica:

Gucuļu laiki sākās pēc 1967. gada, kad bija pamatīga vētra (kopš tā gad tik slikti nav bijis), tad nu viņi tīrīja tos vētras postījumus. Pie viena, protams, cirta visu pārējo. Pēc tam visai ciršanai uzlika aizliegumu uz daudziem gadiem, kas faktiski saglabājās līdz PSRS 

No kurienes info par to aizliegumu? Es kā reiz no bērnības atceros, ka 80-to gadu sākumā un vidū te apkārtnē cirta diezgan. Jo toreiz izcirtums bija laba lieta (visādi lirebasti nebija ievazājuši terminu kailcirte) , tajos pirmajos 2-3 gados pēc ciršanas avenes auga griezdamās un tika braukts un lasīts. Un tādu izcirtumu rajonā bija diezgan daudz.

Link to comment
Share on other sites

Liekas, ka iet runa par krievu laiku kailciršu taisīšanas aizliegumu kaut kādā platumā(50m?) gar lielajiem ceļiem. Tie meži bija paredzēti visādu kataklizmu gadījumiem, lai var ātri nocirst un aizvest

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Daiļais teica:

Tie meži bija paredzēti visādu kataklizmu gadījumiem, lai var ātri nocirst un aizvest

Ne gluži tā. Tas dēļ kara gadījuma, lai ir kur slēpties un tehniku kur slēpt. Militāristiem bija liellopu tiesības, bez viņu ziņas nevarēja ne metru nevajadzīga dzelzceļa demontēt, ne kādu lūzni likvidēt. Vēl 70 tajos visas tvaika lokomotīves, ar oglēm un malku kurināmās, glabāja kara gadījumam.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Tārps teica:

Vēl 70 tajos visas tvaika lokomotīves, ar oglēm un malku kurināmās, glabāja kara gadījumam.

Viņas pat 80 gadu sākumā, braukāja arī, tik uz mazutu bija pārtaisītas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , e = d teica:

No kurienes info par to aizliegumu?

Ne īsti aizliegums

Te viens avots https://weatherfoto.wordpress.com/specigaka-vetra-noverojumu-vesture-latvija/

 

Citēt

Starp nozīmīgākajām makrolīmeņa ietekmēm mežu ainavās jāmin Maskavā pieņemtais lēmums lielu daļu no Latvijas mežu fonda ieskaitīt I kategorijas mežos, t.i., mežos ar pastiprinātu aizsardzības režīmu. Šī iemesla dēļ turpmākās desmitgadēs samazinājās ciršanas apjomi un ir palielinājušies kopējie koksnes krājas apjomi.

Bet vēl ir citos lasīts viss kas

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
1 stundu atpakaļ, alusbundza teica:

Nopirku pirms dažiem mēnešiem biezumēveli, un sāku eksperimentēt, uztaisīju Sievulim jaunu virtuves galda virsmu ar skapīšiem no vecajiem dēļiem, kaut kā tā sanāca, neesmu galdnieks pēc profesijas, tikai amatieris

Kādā veidā sastiprināji iekšpusē, ar lenķīšiem vai tapām? Forši, ja māk pats visu uztaisīt. Labāk ieguldīt naudu instrumentos nekā pirkt gatavus. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, alusbundza teica:

šitā ēvele

Klau, vot skatos uz šitām mantām un uz vecajām krievu (vispār ne tikai krievu), kur čuguna stanoks vien svēra kā piecdesmit astoņas šitās ēveles 😁. Tad ko saki? Tā manta strādā? Reiz biju noskatījis esesā lietotu fašistu stanoku (smagu), bet tādam man nav vieta.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 10 minūtēm , Jurkins teica:

Tā manta strādā?

strādā, tik pie galda jāpieskrūvē, 

Pirms 17 minūtēm , Metrs teica:

Kādā veidā sastiprināji iekšpusē, ar lenķīšiem vai tapām?

ar tapām + līmi, dažviet arī leņķīšus izmantoju, kā kurā vietā, arī skrūves

durvis un sāni, starpsienas, visas salīmētas

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

tā jātaisa pareizs video, bez bļaurošanas  pa pus pagastu

 

  • Patīk 2
  • Ļoti patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , alusbundza teica:

veicot darbus, konstatēju, ka vajag arī normālu precīzu zeimerzāģi, jo ar ķīnieti bija problēmas nozāģēt taisnā lenķī dēļu galu

Par šo varētu sīkāk?

pirms 2 stundām , alusbundza teica:

esmu noskatījis šo aperātu Metabo TS 254M

Max platums 520mm, pietiks?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , alusbundza teica:

var arī šādas ragavas taisīt, būs precīzi

Tam tavam ķīnietim tādu nevar uztaisīt?

Nēnu ja gribas jaunu instrumentu, tad cita runa :D

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 2 minūtēm , binary teica:

Tam tavam ķīnietim tādu nevar uztaisīt?

es taisīšu, nemetīšu takš ejošu ārā, kad nojuks, tad pirkšu labāku

Link to comment
Share on other sites

Pēc tava komentāra biju sapratis, ka esi jau nobriedis mainīt ķīnieti pret to metabo aparātu.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Jurkins teica:
pirms 2 stundām , alusbundza teica:

šitā ēvele

Klau, vot skatos uz šitām mantām un uz vecajām krievu (vispār ne tikai krievu), kur čuguna stanoks vien svēra kā piecdesmit astoņas šitās ēveles

 

ir tāda no Dewalt.

ēveles augstumu  ar rokturi jāregulē ne vairāk kā par 1/4-1/2 , savādāk var nokaut koka piedziņu

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , alusbundza teica:

tas tu @inteens?

nē, es tikai lodēt māku, tam vīram ir skarbākas iekšas.

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Dewalt zāģiem ir rack'n'pinion fence system, regulējas vienlaicīgi gan priekšā, gan aizmugurē, nav tādas ļurkāšanās, bet nu maksā dārgāk par to metabo.

Labots - binary
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Man tagad aktuāls jautājums, kas nedaudz saistīts ar zāģiem. Jaunajā virtuvē vajag ielikt 'iebūvētās' mēbeles un virsmu. Sanāk u-veida. Kā te, tik citi izmēri.

 

3ecbdc781fd92966d163443aaeb1002a.jpg

 

 

 

Kā cilvēki izvēlas savienot stūros virsmu?

 

Opcija 1: (neglītākā) tiem metāla savinojumiem)

566x566

 

Opcija 2: Mazliet glītāk, bet lielāks čakars

 

IMG_9349-2.jpg

image.jpg.ac85697f74988dea6bc2d1f4565c6c

 

Opcija 3: Faktiski abas iepriekšējās versijas apvienotas

 

DSC_0051-edit.jpg

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

itanium
(labots)
Pirms 50 minūtēm , AndrisBB teica:

Kā cilvēki izvēlas savienot stūros virsmu?

Pēc maciņa spējām vai arī, ja paši veido, pēc savām prasmēm.

Opcija 2 ir viskūlākā, ja vien izdodas savienot tā, lai mitrums netiek iekšā.

 

Tā kā es "pats taisīju" (rasē, sūti attēlsR un liec kopā) sev virtuves mēbeles, tad man ir Opcija 1. Dzīvē ar ne lētāko metāla savienojumu un normālu (subjektīvi) galda virsmu izskatās daudz labāk nekā Tevis ieliktajā bildē.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

kukuruku
(labots)

Es teiktu ka v3 ir tas pats v1 tikai skats no malas. ( te že jaijca, vid sboku :)

Es sev taisītu ar metāla līstēm- v1 vai v3.

V2 galīgi nav foolproof un pēc manas ne pārāk lielās mēbeļnieka pieredzes max 2-3 gadu griezumā uzpamps.

Nu nevar to savienojumu tā nosīlot, lai mitrums netiktu šuvē. Tas, ja skaidenes virsma.

Ja masīvkoks, varētu nebūt tik traki, bet tad visa virsma ir īpaši uzpasējama. Tas, ja sev un lietošanai.

Ja pārdošanai un galvenais, lai cmuki izskatās- tad v2.

Labots - kukuruku
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)
Pirms 33 minūtēm , itanium teica:

Tā kā es "pats taisīju" (rasē, sūti attēlsR un liec kopā) sev virtuves mēbeles, tad man ir Opcija 1.

Es tagad skatos Ikea variantus. Tā lai ir pilnīgi viss, sākot no skapīšiem, beidzot ar iebūvēto krāsni/ledusskapi un pieskaņotu krānu.

Tik pati virsma sāpiezāģē. Pagaidām izmantoju viņu softwāre, lai 'sadizainētu' ko vajag.

 

Baigi sarežģiti jau neizskatās, ja izmanto to šablonu. Ebeyā lietoti pilns, kā arī var izīrēt ja negribas pirkt.

Nu kautkā tā:

 

 

Pirms 28 minūtēm , kukuruku teica:

Ja pārdošanai un galvenais, lai cmuki izskatās- tad v2.

Pašam sev, nesen nopirku, tagad visu veco vajag izmest un jauno vietā, lai var beidzot pārvākties.

Bet nu ātrāk par vasaru laikam nesanāks :D

 

 

 

Sienām jau abi stūri jau ar visdrīzāk nav 90 grādi, tāka tikuntā nāksies čakarēties un piezāģēt leņķī.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Veikalā maz ticams ka piezāgēs kā vajag, tā lai atliek tik uzlikt.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Ikea virsmas ir ar perfekti nolīmētām 4 malām. Liec iekšējā stūrī oriģinālo, piezāgē pēc garuma ārējo malu, kuru tad var visādi jau apdarināt. 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...