Jump to content

Šīs vasaras skurbulī uztaisītie projekti .......


alusbundza
 Share

Recommended Posts

alusbundza
Pirms 2 minūtēm , abi teica:

tas laikam bērniem domāts

nē, tas ir tajā brīdī 3 mēnešus jauns kumeļš, kam ir jāizaug ...

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , alusbundza teica:

man bremze iestājās, un nesaprotu, priekš kam tev tā riteņu ķēde domāta ?

Gan jau augstuma (biezuma) regulēšanai.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , binary teica:

Gan jau augstuma (biezuma) regulēšanai.

Nekādi negribu kritizēt darbagalda autoru. Pat otrādi - visu cieņu par taisnajām rokām. Bet mani biedē tas, ka nav noēvelētajā pusē "galda" (es ceru, ka saprotiet, ko domāju, manas alus apdullinātās smadzenes...). Tas neļautu paņemt pārāk "biezu" skaidu. Un ļaunākajā gadījumā - ļoti biezu skaidu.😁

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

2020.10.10. , 17:35, alusbundza teica:

man bremze iestājās, un nesaprotu, priekš kam tev tā riteņu ķēde domāta ?

Riteņa ķēde griež divus M36 vītņstieņus, kuri cilā platformu ar dzinēju un nažiem. Vienīgi saimniecībā neatradu nevienu atsperi, kur varētu spriegot ķēdi un paņēmu gumiju ar āķīšim no velobagažnieka. Ķēdi piedzen pāris gadus vecs Shimano klanis bez pedāļa :D Viens klaņa apgrieziens paceļ platformu par 2.5mm.

Tā kā pašu vajadzībām kalibrējas vienveidīgs materiāls, tad augstuma regulēšana +/-1..2cm robežās un neiespringstu uz nodilumu tuvākajos gados. Ja tas būtu lentžāģis kuram jācilājas no 60cm-3cm, katram baļķim, tad gan šis mezgls ātri izdiltu un ar roku grozīt būtu murgs.

 

2020.10.10. , 20:07, Jurkins teica:

Nekādi negribu kritizēt darbagalda autoru. Pat otrādi - visu cieņu par taisnajām rokām. Bet mani biedē tas, ka nav noēvelētajā pusē "galda" (es ceru, ka saprotiet, ko domāju, manas alus apdullinātās smadzenes...). Tas neļautu paņemt pārāk "biezu" skaidu. Un ļaunākajā gadījumā - ļoti biezu skaidu.😁

Vienmēr esmu bijis par konstruktīvu kritiku un padomiem iedziļinoties jautājumā, daloties pierdzē. Paldies!

 

Skaidas biezums būtu sīkums- vienā setā var paņemt 1cm neiespringstot (kvalitātes gan tad nav). Ar asinhrono piedziņu no pārslodzes nebaidos.  Bet noēvelētajā pusē "galdu"/"atduri" vienā līmenī ar nažiem gan vajadzētu. Tam piekrītu!!! Jo noēvelējot brusu līdz galam, naži jāpaceļ kaut par 1mm, lai "ratiņus" varētu brīvi ripināt atpakaļ uz brusas sākumu (lai ripinot naži lieki netrinās gar brusu un netastāj rakstu). Bet ja sajauc pacelšanu ar nolaišanu, tad naži cētras brusā un velk 'ratiņus" uz brusas galu. Ja rati izšļuktu no rokām, tad nesliktā ātrumā noskrietu no sliedēm brusas galā (pārlektu atdurēm). Gan jau naži atrastu arī kādu dzelzi vai akmeni, kuram uztesties un pašiznīcināties.

 

2020.10.8. , 16:38, Gunxx teica:

Tad Tu laikam neesi redzējis kā pa gaisu lido ēveļnaži...

Kāreiz brīvdienās mainīju nažus. No sirds pievilku skrūves nažiem. Pie pirmās palaišanas, testa gājienā nolidoja vienas bultskrūves galva (bija nogurusi un pārvilkta). Atsitās pret finieri 'plukt' un viss. Nebūtu uzmanīgi klausījies kā iet pie pirmās palaišanas pat nepamanītu.. Ja lidotu naži neticu ka viņi ietu cauri 21mm finierim. Neticu ka norautu koka skrūves ar kurām saskrūvēta finiera kaste apakšā, nažie masa nav liela. Vienīgais kas satrauc, ja naži šķīstu gabalos, tad būtu rikošeta šķembas uz sāniem- maniem ikriem.... Bet tad ko darīt ar taisnojamo ēveli, kas ir katram galdniekam. Tur materiāls tiek slidināts nabas augstumā pār nažiem (Tur gan ir sibolisks aizsargs, kurš paredzēts, lai pirkstus neiebāstu, tur nav 21mm finieris kurš apturēs nažus.)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Pirms 11 minūtēm , jacobs teica:

Patērēju izgatavojot, tam šodien ~6h sava darbalaika.

Zelta rokas!

Link to comment
Share on other sites

It kā jau es varētu, pat katru otro dienu, šeit demonstrēt līdzīgus un pavisam nelīdzīgus izstrādājumus, oriģinālus dažādu mezglu risinājumus, ''manā kvalitātē''..? 

Taču tas, diemžēl, arī prasa, man tik deficīto, laiku😏

Tā, lūk, noziedoju >mēnesi, jauna 3t apkures akumulatora( https://santehnika.lv/lv/product/akumul-tvertne-apkurei-bez-izol-ar-siltumm-30m2-mi3000dws-3000-l-115139/uzstādīšanai, apsaistei. Ievietoju tajā Inox 200l karstā ūdens  boileri, pie akumulatora iekšējā kontūra pieslēdzot 30kW granulu katlu https://santehnika.lv/product_files/Toby Wirbel instrukcija RUS.pdf(nav vēl gan palaists). Bet pa ''tiešo'' kurinu ar savu lielo malkas katlu. Tā arī paliks ''dublētā apkure''. Visai apkurei, drošībai, tāpat mājas aparatūrai uzstādīju 1600W UPS https://www.tme.eu/lv/en/details/ips1600-sin/built-in-power-supplies/ips/     + 2gab. https://www.tme.eu/lv/en/details/accu-hp120-12_s/acid-cells/ssb/sbl-120-12i/

Eh, būtu diena garāka...☺️

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

nekas jauns :), pirmo galdu liekas uztaisīju ap +- 2002.gadu. Pasākums samērā pi... elīgs un dārgs.  Visu  video neskatījos, tik pārskrēju pāri. Interesanti paskatīties kā citi to dara. Džeks pieļāva pāris  kļūdas, un pats sev lieku darbu  piespēlēja. :D

@alusbundza dabūsi  mucu ar epo, izstāstīšu kas un kā darāms :)

Link to comment
Share on other sites

uij, jāmeklē. kaut kad paskatīšos, ielikšu, ja atradīšu. bet mīnuss tur tāds, ka tas galds nosacīti viegli skrāpējas, bet pēc laika var protams atkal uzpulēt. Ir arī grīdas lietas, parasti lej kādus 2-3mm biezumā. Jo katrs mm  maksā naudu. plus  ja grīda nav līmenī, no rīta atnākot , konstatē ka viens stūris grīdai ir pliks un viss epo ir aiztecējis uz zemāko stūri :D .  Epo ideāls variants,  lai grīdu dabūtu  taisnu ja ir piķis. 

Labots - kaads
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 3 minūtēm , kaads teica:

ielikšu, ja atradīšu.

ieliec, tas būtu super

Pirms 19 minūtēm , LPC teica:

Tikai materiālu izmaksas sanāk oi-oi-oi kādas.

bet tādu galdiņu takš ar varētu pārdot par oi-oi- oi cenu

Link to comment
Share on other sites

Smuks galds. Kamēr nebija uz kājām, nevarēju saprast - būs galds vai liks pie sienas.

 

@kaads, tev lietošanā arī ir tāds? Gribētos zināt, cik smuks viņš ir pēc kāda laika - vai nedzeltē, vai nesaskrambājas.

 

Par to "mucu ar epo" - nav jau mūžīgs :) Biju savulaik nopircis ~1kg komplektu, ko uzjauc 100:35 attiecībā un kādu stundu-divas var darboties, cietinātājs zaļganā krāsā, pirku laikam kompozits.lv. Neatceros, paši sveķi vai cietinātājs, bet viens no viņiem ar laiku pamanījās kristalizēties. Nācās likt uz krāsns, lai "izkausētu" un padarītu lietojamu. Pieļauju, ka pie vainas varētu būt uzglabāšanas apstākļi - šķūnī, attiecīgi temperatūra vasarā augstāka, ziemā zemāka.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , alusbundza teica:

bet tādu galdiņu takš ar varētu pārdot par oi-oi- oi cenu

ja atrod tikai pircēju. :)  un galds atkarībā no biezuma arī sver nepajokam

Pirms 1 minūtes , binary teica:

Gribētos zināt, cik smuks viņš ir pēc kāda laika - vai nedzeltē, vai nesaskrambājas.

ir dažāda veida epo. Vieni jau no dzimšanas ir iedzelteni, sajūta ka kāds jau pa mazam  ir bijis :D . Citi ir dzidri. Citiem UV filtrs, utt. viss atkarīgs no eināriem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , binary teica:

kādu stundu-divas var darboties

atkarībā no epo veida. Citus ja uzjauc spainī lielu daudzumu un neizlieto +- 10-20 min laikā tas spainis uzvārās un vienā mirklī tu iegūsti dzidru akmeni spaiņa formā  :D

Link to comment
Share on other sites

ko tu gribi, mums Latvijā ir finiera krēslu  ražotne, kuru saimnieki liekas ir dāņi, tad tie krēsli  pasaulē maksā  ap 500-1000 eur/gab. Krēsls samērā vienkāršs dizainā, finiera loksnes uz vietas līmē. Galvenais labi pasniegt preci, pareizā publika un preču zīme. :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , kaads teica:

atkarībā no epo veida. Citus ja uzjauc spainī lielu daudzumu un neizlieto +- 10-20 min laikā tas spainis uzvārās un vienā mirklī tu iegūsti dzidru akmeni spaiņa formā  :D

Nu protams, protams… Ir arī tādi, kas pēc minūtes-divām jau pārvēršas ķipīgā zampā.

 

Pirms 14 minūtēm , alusbundza teica:

500 eiro par finiera krēslu ?, nu i nafig, uz koka kluča ar var ērti sēdēt .....

Tak uz tiem finiera krēsliem nav jāsēž :) Uz tiem ir jāskatās!

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , alusbundza teica:

šitam pacēlājam

 

@alusbundza pastāsti man lūdzu vienu lietu, kāpēc kauss ir aizmugurē? Šo man nekad nesanāk saprast. 

 

Ja kaut ko lielāku jādara tad ar pagrieztu galvu var sanākt nodzīvot ilgu laiku un spranda par to nemaz nepriecājas. Saprotu, ka frontālie iekrāvēji maksā, bet man tēvs pats savā laikā diviem traktoriem ir uztaisijis frontālās lāpstas ar visiem cilindriem. Tas vairāk tā jautājuma līmenī ne uzbrauciena jo viens ir gudri runāt otrs ko tādu izdomāt un uztaisīt.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Ja traktorā ir ērtais sēdeklis, tad jau nav nekādu problēmu pašam pagriezties tā vietā, lai sprandu mocītu...

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Aizmugurē šādu uztaisīt ir vienkāršāk un lētāk, ne jau visu dienu tā jāstrādā, vieglāk noņemt, priekšā tas verķis ikdienā varbūt nevajag un mazliet traucē, ja traktors tiek izmantots nelielos laukumos. Kaut kā tā, protams, alusbundžam noteikti ir savs viedoklis.

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Reku viens no maniem lauku agregātiem (tēva veidots).

Video savā laikā sūtīju radiniekam, kas iemeta internetā, tādēļ pat nav slikti, ka var sadzīt tā rokā jo oriģināls sen kā izdzēsts.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
1 stundu atpakaļ, AVilks teica:

 

@alusbundza pastāsti man lūdzu vienu lietu, kāpēc kauss ir aizmugurē? Šo man nekad nesanāk saprast.

tāpēc, ka to varēju lēti uztaisīt pats, un izmantoju 2 vai 3 x gadā 

priekšējie frontālie krāvēji maksā bez kausa 2500 eiras

SS.COM Kravas automašīnas - Iekrāvēji frontālie, Cena 2 500 €. Pardod frontalo ar džojstiku, atrie sakabe, gali, vienoties, - Sludinājumi

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Arī priekšā, ja ir materiāls, štrumi un taisnas rokas, var daudz ko sabūvēt, bet tas tas viss skrūvēsies pie pusrāmja un nebūs tik viegli noņemams, plus kā jau teicu, kardināli maina traktora gabarītus, aizmugurē ir uzkare, kur uz rokām vai 3-stūra bāzes var saveidot daudz un dažādus ātri nomaināmus agregātus.

Visu cieņu bundžam :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...