Jump to content

Šīs vasaras skurbulī uztaisītie projekti .......


alusbundza
 Share

Recommended Posts

  • 1 month later...
alusbundza

tā ...., jau divas nedēļas mana iekšējā balss saka, ka vajag pašam uztaisīt lentuzāģi (jo gatavie maksā ap 2 štuk) ...., papētīju jūtūbā dažādus video , jūtu, ka varētu šito aparātu uztaisīt .....,

mētājas man mājās vecs (1960. g.) vācu ražojuma ejošs elektro motors 3 fāzu, 5 kw, 1430 apgriezieni min., ar visu skriemeli , (svars - 45 kg)

jāsapērk tikai dzelži, pašlaik štukoju, ka izmaksas nevarētu pārsniegt 600 eiro ....., zāģēšu tikai savām vajadzībām ...., te viens no daudzajiem video jūtūbā ........

https://www.youtube.com/watch?v=MUa1Yf6_CoU


iesakiet labākos variantus ....., varat izteikties neierobežoti ............................., 

mežs man pašam, un dēļi man pastāvīgi saimniecībā noder ....

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Jā, šitos video jau sen biju pētījis..

Man gan tas riepu pasākums kaut kā slidens izskatas. Tur vajag izdomāt kaut ko sakarīgāku. Un vēl jo vairāk jāpiedomā pie drošības pasākumiem, jo šis izskatās dikti baiss.

 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

drošībai jau var pieliki aizsargus, tur nav problēma, bet interesanti, cik ilgi tās riepas velk?, ja gadā jāsazāģē ap 10 kubiem baļķu 


Pirms 9 minūtēm , Stasss teica:

riepu pasākums kaut kā slidens izskatas

bet , lētāks ....

Link to comment
Share on other sites

Ja pašam gribas uzbūvēt, tad tur nav runas.

Bet ja tu saki, tikai priekš sevis (pat ciema puikām nevari haltūru sataisīt), un jāiegulda vismaz 600 naudas, tad es padomātu, vai izdevīgāk nav sagatavot kaudzi ar baļķiem (ja jau mežs savs), un nopirkt pārvietojamā lentzāģa pakalpojumu. Piezāģēji materiālu, dēļus 5-10 gadiem uz priekšu, un aizmirsi.

 

Bet tā jā, ja ir luste, un iespējas..tad aiziet.

Ja man būtu mājā kārtīgs metināmais aparāts, materiāli, laiks, iespējas..liekas arī pašu velnu mēģinātu uztaisīt..

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

Mani pieci centi. Obligāti vajag aizsargus pār abiem ratiem un augšu, vaļā atstājot tikai daļu, kur lenta "kož" baļķī. Lentās mēdz plīst un tad var nelāgi beigties.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 1 minūtes , Stasss teica:

Ja pašam gribas uzbūvēt, tad tur nav runas.

Bet ja tu saki, tikai priekš sevis (pat ciema puikām nevari haltūru sataisīt), un jāiegulda vismaz 600 naudas, tad es padomātu,

1. patīk pašam uzbūvēt

2. jā vedu (un katru gadu vedu) pie kaimiņa  baļķus, un tad parasti garos 5 metrīgos, jo šim ar nav laika ar sīkumiem ņemties,  un es daudzus nestandarta (īsākus ) nākas saskaldīt malkai, kas nav man izdevīgi , jo tomēr labs materiāls 


Pirms 10 minūtēm , Stasss teica:

Piezāģēji materiālu, dēļus 5-10 gadiem uz priekšu, un aizmirsi.

man tas ir nereāli, jo man idejas rodas pēkšņi , un tad arī tās realizēju

Link to comment
Share on other sites

Ok, lai iet riepas. Bet tad ir jānodrošinās ar kādu aizsargmehānismu, lai tas zāģis nevar nomukt no riepas.

Pirms 25 minūtēm , alusbundza teica:

bet interesanti, cik ilgi tās riepas velk?

par šo gan es nesatrauktos. Aizbrauc uz jebkuru riepu servisu un pielasi nolietotās, cik negribi. Nu ok, montāža vēl..

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 1 minūtes , Stasss teica:

Bet tad ir jānodrošinās ar kādu aizsargmehānismu,

to video ieliku tikai tā ...., skaidrs, ka aizsargu drošībai vajag, jo gribu vēl kādus gadus padarboties .....

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Par zāģa nolekšanu no riepas - es pat domāju, vai tik kaut kādas mopēda riepas šajā ziņā nebūtu drošākas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , binary teica:

Par zāģa nolekšanu no riepas - es pat domāju, vai tik kaut kādas mopēda riepas šajā ziņā nebūtu drošākas.

Kāpēc? Man šķiet, ka tieši jo platākas, jo labāk..

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc, ka mopēda riepai izliekums lielāks. Kas nodrošina to, lai lenta nenolec no "pamatnes"?

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

no dažiem video jūtūbā, sapratu, ka tas otrais ritenis ir regulējams jātaisa , (savērsums), lai nelido nost


principā, lenta uz priekšu nevar nolekt, jo zāģējamais baļķis to nepieļauj ....

Link to comment
Share on other sites

Es par tādiem instrumentiem neko diži daudz nezinu, vien tik, cik reizēm pa naktīm sanāk kādus video paskatīties. Horizontālo lentzāģi vispār esmu tikai gaterī redzējis.

 

Ja atmiņa neviļ, tad Matthias Wandel vienā no saviem video stāstīja, kas vertikālajam lentzāģim notur lentu vietā. Viņš sev lielu daļu instrumentu pats ir taisījis, arī lentzāģi, turklāt tik ļoti "pats", ka pat tos ripuļus, uz kuriem stāv lenta, taisīja no koka (skatos, bija viņam arī horizontālais lentzāģis, tam arī ripuļi no kaut kāda koka, MDF vai tml). Tur svarīgi bija, lai ripulim virsma būtu nevis plakana, bet liekta, turklāt ja būs ieliekta, ar "bortiņiem" (tīri intuitīvi - lai lentai būtu, kur iegulties), tad lenta leks nost. Jātaisa esot, lai virsma būtu izliekta. Ja lenta mēģinās noslīdēt, tad tai lentas malai, kura slīd nost, būs mazāks ceļš ejams uz katru ripuļa apgriezienu, lenta tieksies uz to pusi, kur tai ejams garāks ceļš, tādējādi lenta mēģinās nocentrēties atpakaļ uz ripuļa.

Grūti tā tekstā paskaidrot, bez bildēm un bez video.

 

Vai horizontālajam lentzāģim ir tāpat - nav ne jausmas. Man jau šķiet, ka zināma līdzība ir. Lai gan auto riepu jau arī var piepumpēt tā, lai virsma būtu "izliekta".

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 2 minūtēm , binary teica:

 

Vai horizontālajam lentzāģim ir tāpat - nav ne jausmas. Man jau šķiet, ka zināma līdzība ir. Lai gan auto riepu jau arī var piepumpēt tā, lai virsma būtu "izliekta".

otrai riepai nedaudz jābūt izvērstai uz āru, , tad arī vis ir štokos ....., uz iekšpusi (motora pusi) lentai neļaus virzīties tie divi rullīši , kas būs starp baļķa 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu jā. Ja jau tas būtu tik nedroši, ka zāģis aizbēgs, tad jau tur arī iekš video būtu sakarinājuši visādus drošības risinājumus virsū.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

principā jau tur vis ir droši, ja nu vienīgi lenta plīst ..., tad tā lido uz sāniem, un ja tur kāds palīgs stāv, tad var dabūt pa purnu, tāpēc sānus vajadzētu nodrošināt, pietiek pat ar kādu drāšu pinumu - sietu

Link to comment
Share on other sites

Man ir paštaisīts lentzāģis. Ne nu gluži paša un ne gluži tik primitīvs kā tai video.  Par pamatu tomēr ņemts "Talsu ražojums " . Rītdien varu uztaisīt dažus foto. Par to lentas nospriegojumu gan mazliet jāpasmaida. Man tur ir domkrats ar manometru, kurš rāda tā 120 - 150 atmosfēru. Lentas regulēšana arī ir diezgan piņķerīga (veicu reizi gadā ) un pat pie ļoti nopietniem pasākumiem, no tā vien, ka lenta paliek neasāka, materiālu biezumi aizpeld. Esmu sazāģējis materiālus vairākām ēkām un pamazām šo to esmu arī iemācījies . Viens no , kas ir pilnīgi skaidrs, nekad neņemt pārvietojamo gateru pakalpojumus, jo jau vienā gadā var atpelnīt lentzāģa vērtību. Pie tam, var jebkurā brīdī nozāģēt vajadzīgo materiālu.

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Tārps teica:

Viens no , kas ir pilnīgi skaidrs, nekad neņemt pārvietojamo gateru pakalpojumus, jo jau vienā gadā var atpelnīt lentzāģa vērtību.

Jā, šo es pieminēju kā variantu, bet nav ne jausmas, cik šis pakalpojums maksā..

Visādi citādi, gaidam bildes!

Link to comment
Share on other sites

@alusbundza mums darba stav viens vecss aizvesturisks lentzagis jauzjauta sefam vai vins netirgo 

nu tur jau ari ir savas nianses jo saubos vai ar tadu riepu gateri var precizi saszaget blankas un vins nepeldes 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 1 minūtes , gromix teica:

 mums darba stav viens vecss aizvesturisks lentzagis jauzjauta sefam vai vins netirgo 

uzjautā , ja nebūs kosmosa cena, tad varētu paņemt ...., kaut gan gribētu pats visu uztaisīt ...

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Vai tik nav tā, ka tieši riepas tiem lentzāģiem izvēlas tāpēc, ka tās ir no gumijas un tieši tāpēc notur to zāģa lenti vietā.

 

Kau kur bija video ar sacīkšu gokartu kā lentzāģa dzinēju.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 4 minūtēm , Raimonds1 teica:

Vai tik nav tā, ka tieši riepas tiem lentzāģiem izvēlas tāpēc,

tāpēc, ko tos var dabūt pa lēto, ja pats taisa, tie orģinālie ripuļi maksā attiecīgu summiņu ....

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , alusbundza teica:

uzjautā , ja nebūs kosmosa cena, tad varētu paņemt ...., kaut gan gribētu pats visu uztaisīt ...

ok rit uzjautasu 

varbut tu pats zini no tiņģeres ģirtu fridriksonu kurs razo paletes īvē? 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 1 minūtes , gromix teica:

ģirtu fridriksonu

nezinu, tas taču nav tas pats, kas aiz Pūņām dzīvo, pie tās upes ?, ja ir, tad zinu

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , alusbundza teica:

nezinu, tas taču nav tas pats, kas aiz Pūņām dzīvo, pie tās upes ?, ja ir, tad zinu

ne nav tas pats 

ok rit noskaidrosu vai vins tirgo un par kadu summu 

bet runajot par to lentzagi ar tam riepam parasti kad lentas asina pectam ir jaizloc zobu cels bet vai ar tam riepam ka nospriego to celu gadijuma neiztaisno un lidz ar to var sakt peldet? 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 2 minūtēm , gromix teica:

bet runajot par to lentzagi ar tam riepam parasti kad lentas asina pectam ir jaizloc zobu cels bet vai ar tam riepam ka nospriego to celu gadijuma neiztaisno un lidz ar to var sakt peldet?

pagaidām nezinu, bet it kā tā riepas gumija nevarētu zobus iztaisnot 

Pirms 6 minūtēm , 138 teica:

Es šeit tikai ienācu

tik pat brīvi vari iziet, jo pamuļķu viedoklis nevienam neinteresē ........

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 51 minūtēm , gromix teica:

var precizi saszaget blankas un vins nepeldes 

nu principā nevar peldēt, jo tie rullīši taču notur lenti, peldēt var sākt, ja ir neasa lenta

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 16 minūtēm , Tārps teica:

prototips ir šis Talsu ražojums

bet tu ieliec bildes, man kaimiņam tāds ir, un es šim vedu visu laiku baļķus zāģēt , bet gribas savu uztaisīt, lai šis nav jātraucē ...., jo šim ir pašam sava saimniecība, + vēl strādā citā darbā, un vienmēr ir jāgaida , kad varēs sazāģēt ..., jo šim vēl ir haltūras, daudz neprasa, tikai 20 eiras pa m3 nomaļus atstāju viņam malkai 

Labots - alusbundza
Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , Tārps teica:

lentzāģis.jpg

mums darba tiesi sads identisks lentzagis ar visu galdu 

Link to comment
Share on other sites

rit vel nobildesu motora parametrus bet ja nemaldos sim bija 7,5kw bet apgriezienus neatceros 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 7 minūtēm , snukurins teica:

Katrā ziņā šitas vairs neiekļaujas tēmā 

ta hujņa ....., tēmas nosaukumam, galvenais ir štelle  ...................

Link to comment
Share on other sites

Bildes būs rīt. Nesapratu konkrēti par to šķībumu, bet mans zāģis tiešām ir taisīts speciāli šķībi, jo tā labāk zāģējas. Tas ir pēdējo laiku atklājums, ka zāģlentai jāiet nevis perpendikulāri baļķim, bet nedaudz slīpi.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 2 minūtēm , Tārps teica:

, bet nedaudz slīpi.

nu tas taču saprotami, zāģim, (lentaiai) mazāka pretestība ....

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...