Jump to content

NS un domēna pāreja nic.lv


Ziemelis
 Share

Recommended Posts

Sveiki, 

 

   iepriekš reģistrejot domēnu iekš nic.lv man automātiski iedeva name serverus ns1.dns.lv un ns2.dns.lv un atlika tik ievadīt A ierakstu ar ip. Šorreiz pārnesa domēnus no privāta kantora manā pārvaldībā nicā. Reāli man bez name servera neiztikt tagad? Ievadot ns1.dns un ns2.dns.lv man neļauj veikt A ierakstu. Ar A ierakstu bez NS arī neiztikt? Vai es kaut ko tagad smagi jaucu? Lūdzu apgaismojiet.

  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

Ja domēns ir nic.lv, tad viņu pašu NS ierakstus nelieku. Liec tikai A, MX un ko nu citu vajag.

Pārbaudīt, vai DNS ieraksti strādā, vari ar ārējiem čekotājiem, piemēram, mxtoolbox.com.
Vai nslookup komandrindā.
 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Parasti NS ierakstus izmanto, kad kāds cits, uztur un menedžē pie sevis, tavus DNS ierakstus, a tā raksti savu A un miers mājās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Ziemelis teica:

Sveiki, 

 

   iepriekš reģistrejot domēnu iekš nic.lv man automātiski iedeva name serverus ns1.dns.lv un ns2.dns.lv un atlika tik ievadīt A ierakstu ar ip. Šorreiz pārnesa domēnus no privāta kantora manā pārvaldībā nicā. Reāli man bez name servera neiztikt tagad? Ievadot ns1.dns un ns2.dns.lv man neļauj veikt A ierakstu. Ar A ierakstu bez NS arī neiztikt? Vai es kaut ko tagad smagi jaucu? Lūdzu apgaismojiet.

Tu vispār pats sajēdz, ko Tu dari? Varbūt palasi, kas ir A ieraksts, kas ir NS?

Kam tev NS, ja zem domēna ir viens saits acīmredzot? Liec A un MX ierakstus ar sava servera IP un nečakarē prātu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
VebKamera

Iespamošu vecā topikā.

 

Kurš biedrs ir familiārs ar NIC.LV? Man te dumi jautājumi par domēna pārvirzīšanu. Ir LV domēns, kurš pagaidu kārtībā (t.i. uz laiku) jāparvirza uz *.com lapu.

Precīzāk, piemēram, http://krutaveblapa.lv jāpārvirza uz   http://krutaveblapa.com/latvieshuvalodasteksts.

A ieraksti pointojas uz *.com domēna IP adresi, tur jautājumu nav.

A kas tālāk? CNAME, TXT vai jāķīlē servera pusē?

 

 

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

man liekas, ka ar CNAME Tev sanāks aizvietot to .lv ar .com, bet ne vairāk.

ja ir pieeja tam .com serverim, tad to .lv DNS var nobīdīt uz to pašu .com serveri un tālāk jau servera pusē visu saķīlēt.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Aklais ved tupo uz vircas bedri.

 

domens.com A ieraksts uz serveri

www.domens.com A ieraksts uz serveri vai www.domens.com CNAME uz domens.lv

 

domens.lv A ieraksts uz serveri

www.domens.lv A ieraksts uz serveri vai www.domens.lv CNAME uz domens.lv

 

Uz domens.lv, index.php, .htaccess vai iekš nginx config ir uzlikts 301 vai 302 redirect uz https://domens.com/pr0n-portals/

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Anonīms Alkoholiķis teica:

Aklais ved tupo uz vircas bedri.

ja kas, mana doma bija tieši tāda pati.

ok, neuzrakstiju tik sīki ar visiem piemēriem, bija cerība, ka nebūs vajadzīgs.

 

Link to comment
Share on other sites

VebKamera

Nutad es saprotu, ka idejiski pietiek ar A ierakstu uz COM zonas servera IP.

 

Un pēc tam jau servera pusē pieprasījums jāpieņem un korekti jaapstrādā, vai ne?

 

Tā bija mana sākotnējā ideja un izpratne, bet man sāka pūs pīlītes, ka servera pusē to nevarot vai nemākot uztaisīt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , VebKamera teica:

bet man sāka pūs pīlītes, ka servera pusē to nevarot vai nemākot uztaisīt.

nu serverī kā reiz var izdarīt krietni vairāk nekā pie zonas turētāja :) 

Link to comment
Share on other sites

DjUbuntu
2021.08.3. , 17:15, uldise teica:

man liekas, ka ar CNAME Tev sanāks aizvietot to .lv ar .com, bet ne vairāk.

ja ir pieeja tam .com serverim, tad to .lv DNS var nobīdīt uz to pašu .com serveri un tālāk jau servera pusē visu saķīlēt.

 pilnīgs bullshits, arī .com aizvietot ar .lv vajag atbilstošu konfigu HTTP servera pusē. 

 

 

2021.08.4. , 12:58, VebKamera teica:

Nutad es saprotu, ka idejiski pietiek ar A ierakstu uz COM zonas servera IP.

 

Un pēc tam jau servera pusē pieprasījums jāpieņem un korekti jaapstrādā, vai ne?

 

Tā bija mana sākotnējā ideja un izpratne, bet man sāka pūs pīlītes, ka servera pusē to nevarot vai nemākot uztaisīt.

 

1) Pēc fenshui korektāk ir .LV uzlikt CNAME uz .com, t.b. ja .com kaut kas mainās nav papildus romantikas ar lv

2) Servera pusē to var izdarīt, iespējams pa vidu ir CDNi / Loadbalanceri utt, kas to pasākumu padara mazliet romantiskāku. 

3) Ja nu servera pusē cilvēki ir ar nesainstalētu klaviatūras draiveri vai vienkārši to negrib (klasiski lielos SaaS produktos kur taisīt kustomizāciju vienam klientam neviens negrib), tad vienkāršākais risinājums ir paņemt piemaukt CloudFlare pie .LV domēna (ar free tier vajadzētu pietikt) un uzlikt URL forward CND pusē.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja Tev nevajag visu urlu, tikai novirzīt - visvienkāršāk pat ir vhosta index.php failā uzlikt <?php header('location: https://www.domens.com'); ?>

Ja vajag visus parametrus - tad vhost configā var ierakstīt rewrite rules. Tur gan jāskatās kās ir priekšā apacis vai nginx. Apacim var arī iekš .htaccess.
Ar CNAME anyway vajadzēs taisīt, lai uz pareizo domēnu novirza, protams, ja domēns ir svarīgs, nevis vajag tikai lai atgriež saturu.

 

Variantu ir daudz - ja vajag palīdzību - varu izpalīdzēt ;)

Labots - capsx
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...